Kvtufwitfirsi Plaatselijk Nieuws. 3 Zondagen achtereen Hl Correspondenten! OMGEVINGNIEUWS ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM Firma G. de Waard De Bilt seint Schagen nieuws ZÊER KORTs v.pl. WIERINGEN Kerstfeest te Westerland. Dinsdagavond 22 December werd met de kinderen van de Zondagsschool het Kerst feest gevierd in de Ned. Herv. Kerk. Ge opend werd met het zingen van Psalm 24 vers l en 2, gebed en een welkomstwoord door den leider der Zondagsschool, de heer P. Stigter. Door Mej. de Boer, leidster der Zondagsschool, werd de Kerstgeschiedenis .verteld, t alsook de Kerstvertelling, getiteld „Hanna's Kerstfeest", Ter afwisseling wer den Kerstliederen gezongen, zoowel door de kinderen als gemeenschappelijk, terwijl ook de kinderen werdien getracteerd. Nadat de heer P. Stigter dank gebracht had aan allen die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond, ontvingen, de kinderen hun cadeautjes en werd dit Kerst feest met dank aan God gesloten en na het zingen van Gezang 180 1 verlieten allen het door de mooie Kerstboom verlichte Kerkgebouw. Kerstfeest Het Kerstfeest, uitgaande van de verschil lende Zondagsscholen, zal worden gehou den: le Kerstdag te Hippolytushoef in de Herv. Kerk, om half zeven; 2e Kerstdag te Oosterland in de Herv. Kerk, om 7 uur; Zondag 26 Dec. te Westerland in de Herv. Kerk om half zeven. Griep heerscht alom. Het aantal zieken in onze gemeente is de laatste dagen zeer groot. Naar het schijnt, wordt het aantal steeds grooter. Er is bijna geen huisgezin, waar geen griep heerscht. Op de scholen zijn de klassen ook zeer ge dund Het ware te wenschen, dat' er eenige vorst kwam, omdat het natte weer van den laatsten tijd er zeker geen goed aan zal doen. Politie. Gevonden: een belastingplaatje in étui en een blauwe ceintuur. Inl. bij de gemeente- bode. T. Doopsgezinde Gemeente. Kerkdienst Zaterdag 26 Dec., voorm. 10 !uur. Voorganger Ds. v. Calcar v. Beverwijk. KERSTFEEST IN CINEMA DE HAAN. Uitgaande van de vrouwenclub van de Coöperatie „De Tijdgeest" werd j.1. Woens dagmiddag een kerstfeest gegeven in Cine ma de Haan. Ruim 600 personen bijna allen kinderen waren hier aanwezig. Aan belang stelling ontbrak het dus niet. De presidente van de Vrouwenclub sprak de aanwezigen toe. In het bijzonder werd welkom geheeten de bedrijfsleider van de Coöperatie, den heer Korver en een dele gatie van de Vrouwenclub uit Winkel. Woorden van dank werden gericht tot de directie van Cinema de I-Iaan en de ga ragehouder C. de Haan dat voor geschikte vergoeding de bioscoop werd afgestaan en dat voor geringe vergoeding de autobussen ter beschikking waren gesteld. Tot allen die medewerkten werden woor dten van dank gericht. Na vertooning van een teekenfilm kwam Jan Klaasen met de poppenkast. Opgevoerd werd „Hoe de zieke Koning door Jan Klaa sen genezen werd,,. Hierna volgde pauze, bij welke gelegenheid de aanwezigen werden getracteerd op chocolade melk en verspape- Xingen.. Ook -werd .nog een 5 cents verloting ge houden. De kosten konden nog niet geheel gedragen worden door de nog jeugdige club Deze is pas 5 Nov. j.1. opgericht. Na de pauze werd de sprookjesfilm „Ta feltje dekje, Ezeltje strekje en Knuppel uit de zak" vertoond. Zoo alles bij elkander was het voor de kinderen een mooie middag. Bij de opening sprak de presidente ook nog enkele woorden als propaganda voor de Coöperatie. Bij het verlaten van de zaal kregen allen hog een reep chocolade mede naar huis. Vischafslag Den Oever. 22 December aangevoerd: 644 K.G. spiering f 0.21—f 0.17 per K.G.; y2 tal haring f 13.80 per tal; 1878 K.G. wulken f 18.80—f22.70 per .100 K.G. 23 December aangevoerd: 600 pond bot f 0.18—f O.271/2 per pond, 1548 K.G. wulken f 18.90—f23.10 per 100 K.G.; 705 K.G. spiering f 0.21—f 0.27 per K.G., i/2 tal haring f 12.35 per tal. Verbouwing zaak. Het uiterlijk van de aan de Hofstraat staande manufacturenzaak van Mw. G. Lont- Wit, heeft een groote verandering onder gaan. De niet bepaald groote étalageramen zijn vervangen door groote, terwijl het aan gebrachte portiek een veel betere kijk op de étalages geeft. Ook van binnen is door ver bouwing de winkelruimte in belangrijke ma te toegenomen. Het timmerwerk is verricht door den heer D. Bakker, terwijl het verf- werk is verricht door de fa. Kraak. LAARZENVERGOEDING. De laarzenvergoeding zal voortaan slechts worden verstrekt in die gevallen waarin het gebruik daarvan in verband met het werk Strikt noodzakelijk is. BURGERLIJKE STAND 18 tot en met 23 December 1936. Geboren: Froukje, d. v. P. Vogelzang en fTr. Schipper; Ondertrouwd. G. Hoekstra en G. Duursma LANDBOUWVERSLAG 1936. Blijkens het Landbouw-verslag 1936 be draagt de oppervlakte dezer gemeente 2517,90 H.A. (W'meer niet inbegrepen). Hier van is bouwland 670 H.A. Blijvend grasland 1490 H.A. Tuingrond 36.30 H.A. Bosch 7 H.A. Dijken en Bennen 152.30 H.A. Riet en Biezenland 12.80 H.A. Kwelders, Schorren etc. 10 H.A. Vergraven grond, moeras etc. strand en water, 30 H.A. Onbelastbare eigen dommen 22.50 H.A. en Erven van gebouwen en z. 50 H.A. Verbouwd werd 484 H.A. graan, waaronder 149 H.A. wintertarwe, 165 H.A. zomergerst en 150 H.A. haver. De opbrengst per H.A. was van deze granen resp. 45, 45 en 75 hl. Van rogge werd 20 H.A. verbouwd, de op brengst was 28 hl. per H.A. Met boonen en erwten werd 65 H.A. be- te'eld. Met karwijzaad 4 H.A. (opbr. 40 hl. per H.A.), met aardappelen 25 H.A. (opbr. 350 hl. per H.A.),-met mangelwortels en voe derbieten 60 H.A., met. roode klaver 15 H.A. (opbr. 7500 K.G. p. H.A,), met lucerne 2 H.A. '(opbr. le snede 7500 K.G. per I-LA., 2e snede £000 K.G. per H.A.). De opbrengst van het hooiland le snede per H.A. was 5000 K.G. Z1JPE De geldigheidsduur van de voor deze ge meente goedgekeurde steunregeling voor werkloozeil is door den Minister van Sociale Zaken met een half jaar verlengd, alzoo tot 3 Juli 1937. In verband met het huwelijk van Prin ses Juliana en Prins Bernhard, is aan de werkloozen vrijstelling van stempelen ver leend op 7 Januari 1937. 'T ZAND. Vergadering van het plaatselijk Oranje- commité bij clen heer De Wit. Als ingekomen stuk is aanwezig een schrijven van de Hollandiafabriek, waarin gratis chocolademelk aan de schoolkinderen op den dag der feestviering wordt aange boden. Gaarne neemt de vergadering dit gulle aanbod aan. Bij de burgerij is opgehaald een bedrag van f64.28. Hierna volgt bespreking van de plannen der verschillende onder-commissies. Er is o.a. -besloten tot een middenstandsattractie in de zaal van C. Modder, waar o.a. gele genheid is tot bussengooien, ezeltjesstaart- steken, sjoelbak, prijsschieten, enz. Verder zal er een draai-orgei aanwezig zijn om deze attracties muzikaal op te vroolijken. 's Middags zal er een optocht door het dorp zijn, waarna een geeostumeerde voet balwedstrijd. Voor 't geval het weer slecht mocht zijn, zullen er 's middags diverse volksspelen in de zalen gehouden worden. Verder 's avonds gecostumeerd bal in beide café's. In verband met de minder gunstige resul taten bij de collecte verkregen, zal nog een tweede collecte worden gehouden en wordt mede met het oog op het welslagen van de kinderfeesten, gehoopt dat velen nog een bijdrage zullen geven. DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM komt lijn hand weer goed in orde ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstellingvan maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Fr, te ;.g, AKKER'S OftlQINEKL TER INZAG! „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en sntywonden Ook ongeëvenaard als wrijjfmiddel bij Rheumatiek, spit en ptfnl^jke spieren jchroetdoos 85 ct Potten; 62J4 ct. en f 1.04 HOOGWOUD LANGEREIS. Zondag- en Dinsdagavond bracht de too- neelvereeniging L.O.L. voor ons ten gehoore „Ouders", een spel in drie bedrijven, van Rien van Noppen. Was het bezoek Zondagavond matig, Dinsdagavond was de zaal geheel gevuld. De reden hiervoor was wei, dat L.Ü.L. mededong naar den bekenden beker, be schikbaar gesteld door de belanghebbende zaalhouders van drie vereenigingen. De ju ry bestond uit Mevr. Zijp van Twisk, den heer J. Vader van Medemblilc en den heer K. Helder, van Sijbekarspel. Deze jury brengt in Januari a.s. verslag uit van den wedstrijd, die dan beëindigd zal zijn. Wij zullen ons dus onthouden van critiek, in welken vorm dan ook. Het kwam ons voor, dat enkele spelers wat ner veus waren. Blijkbaar de scherpe oogen en ooren der jury gevreesd! Wij kunnen gerust zéggen, dat iedereen zijn best tot het welslagen heeft gedaan, maar speciaal willen we noemen mej. Lor rie Groot, die de kleine rol van freule Mel- ville vertolkte, en dit deed op een wijze zoo origineel dat zij alle harten voor zich won. We hebben deze jongedame reeds eerder belangrijke rollen voorbeeldig zien vertol ken, maar de wijze waarop zij dat nu weer deed, was bewonderenswaardig. „Ouders" is een heel goed stuk met een ernstige levensles voor opvoeders van kin deren. Kinderen op te voeden en allé moge lijke ontwikkeling bij te brengen tot ver bo ven het geestelijk peil van de ouders kan soms heel gevaarlijk zijn. Wij zagen dit ook weer in „Ouders", waar het eenige kind is geworden een jonge man met schitterende vooruitzichten, maar zonder hart voor de ouders. De grimeur Karsten en de heer Brouwer met de tooneelaankleeding hebben beiden eer met hun werk ingelegd. BARSINGERHORN De Gemeenteraad van Broek op Langen- dijk heeft in de zitting van den 23-sten December benoemd tot Hoofd der O.L. school aldaar, onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer J. L. H. J. Westenberg. Het programma voor de op 7 Januari a.s. te houden feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard is door de daar toe ingestelde commissie voor deze gemeente vastgesteld als volgt: Herdenkingssamenkomst in de Nod. Herv. Kerk te Barsingerhorn, waarin zullen voor gaan de WelEerw. Heercn Ds. J. Eilcema, Ds. .D. Visch en Ds. R. van Veen. De kerkdienst zal zoo tijdig beëindigd zijn, dat ieder thuis in de gelegenheid is de radio uitzending te volgen. Muzikale, rondgang door de geheele ge meente door de Harmonie van Kolhorn. Barsingerhorn. Feest voor de schoolkinde ren in „De Fortuin en te Kolhorn id. in de O. L. School. Te Haringhuizen id. in café Mooij. In beide eerstgenoemde plaatsen zal de goochelaar-buikspreker Mellorini optreden, Te Haringhuizen wordt een film vertoond. Avondfeesten voor volwassenen. Barsingerhorn. Optreden van Mellorini en diverse plaatselijke vereenigingen, in café „De Fortuin". Kolhorn. In café Groet en in café „De Roode Leeuw"; in welke zalen afwisselend zullen optreden Mellorini, „UDI", Harmonie en gemengde zangvereeniging „Kolhorn". De feestavond te Barsingerhorn wordt ge opend door den Burgemeester, terwijl deze later in de zalen te Kolhorn een kort ope ningswoord zal spreken. Het Comité zal het ten zeerste op prijs stellen, indien de werkgevers hunne gewaar deerde medewerking zouden willen verleenen door hun arbeiders op 7 Januari vrij te geven, met behoud van loon. POLITIE. Gevonden: Een portemonnaie met inhoud; 1 schroevendraaier. Verloren: Een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter te Kolhorn. LANGENDIJK De werkzaamheden aan den Overhaal zijn nog in vollen gang, wat betreft den aanvoer van zand voor aanvulling bij den dijk. Het gebouwtje, waarin de electrische installatie wordt ondergebracht is voltooid en is heel wat comfortabeler ingericht dan het oude. De overbrenging van de installatie wacht op vorst, wanneer de overhaal niet gebruikt behoeft te worden. Tot plaatsvervangend kassier van de Coöp. Boerenleenbank II te Noordscharwoude (de R.K. Parochiale bank) is in plaats van den heer Groen benoemd de heer D. Duyves. Er staat hier nog heel wat andijvie op de akkers. Verreweg het grootste deel is waar deloos geworden en gaat langzamerhand tot verrotting over. Men deelt, ons mee, dat er sinds enkele maanden besprekingen gaande zijn omtrent de mogelijkheid tot combinatie van kerke lijke gemeenten van Noord-Scharwoude en Oudkarspel. ZUIDSCHARWOUDE. De Oranje-feesten. In de vergadering van het Oranje-comité werden de lijsten ingeleverd voor het kinder feest op den huwelijksdag van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. Hieruit bleek, dat in totaal f 147.25 was geteekend. Voor het kinderfeest is nog belag gelegd op een filmvertooning, behalve de goochelaar. Verder staat op het programma het plan ten van een huwelijksboom naast het ge meentehuis. Men besloot nog, aan de lichtbedrijven te vragen goedkoope electrische stroom beschik baar te willen stellen voor de extra verlich ting, welke zal worden aangelegd. OUDKARSPEL. Kerkverkiezing. Tot secretaris van Kerkeraad en Notabe len van de N.-H. Kerk, werd gekozen de heer A. Timmerman. Verder werd de heer P. Kuiper als Ouder ling gekozen en de heer P. Wijn tot diaken. Raad Broek op Langendijk De Raad kwam Woensdagmiddag 4 uur in vergadering bijeen ten gemeentehuize. Voorzitter, burgemeester Slot, sprak een rede uit waarin hij de ondertrouw van de Prinses herdacht; zoomede in gevoelvolle woorden het verscheiden van wethouder Glas die 33 jaar lang raadslid, waarvan 24 jaar wethouder was geweest. Goedgevonden werd om met de gemeente Noordscharwoude een regeling te treffen, dat voor eiken leerling, die uit deze gemeente de U.L.O. school bezoekt, 'n bijdrage wordt ge heven, zijnde de kostende prijs met aftrek van betaald schoolgeld. Goedgevonden werd aan de hand van de ingekomen circulaire.van het Prov. Bestuur, fO.25 beschikbaar te stellen voor ieder kind voor de te houden feesten en f50.voor versiering, enz. Machtiging werd verleend om, wanneer in verband met het vorstelijk huwelijk een gift verstrekt wordt aan hen die in werkver schaffing of steunregeling zijn; vanwege het Burg. Armbestuur een gift te verstrekken aan diegenen die in behoeftige omstandig heden verkeeren. De heer v. d. Molen was principieel niet tegen de post van f 50, doch zag deze lie ver niet beschikbaar gesteld, daar in de be grooting op verschillende posten moest be snoeid worden betreffende het geven van subsidie, zooals vacantie-kolonie, enz. Wethouder Ooijevaar merkte op, dat het bedrag hoofdzakelijk bestemd is voor het bestrijden van onvoorziene uitgaven. De heer Bonnet kon geheel met het voor stel accoord gaan, vooral wat betrof de gift aan behoeftigen. Benoeming van een Hoofd der Openbare Lagere School. De navolgende voordracht is opgemaakt: 1. de heer J. L. H. J. Westenberg te Den Helder; 2 de heer A. M. J. Mol te Den Helder. 3 de heer M. J. Wothuis te Winkel. Tot stemming overgaande werd de heer Westenberg met alg. stemmen gekozen. Dor de heeren v. d. Molen en Zuidam werden de geloofsbrieven onderzocht van het nieuw benoemde raadslid J. C. Koolaard en werd geadviseerd tot toelating. Hierna sluiting. HARENKARSPEL Politie. Alhier gevonden één wildlederen heeren handschoen. WINKEL Fryske Krite Skagen. In de gehouden ledenvergadering van de Fryske Kryte is besloten, dat het gezelschap „Friso" uit Alkmaar zal komen spelen. In verband met het feit, dat dezen winter slechts écn uitvoering wordt gegeven, werd besloten de contributie voor dit jaar iets te verlagen. Verdere bijzonderheden zullen nog per ad vertentie bekend gemaakt worden. Verwachting: Zwakke tot matige Noordwes telijke tot Zuidwestelijke wind, neve lig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk om het vries punt, later iets kouder. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering, Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 777. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4 gr. G. Is 40 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Pi-obeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. ANNA PAULOWNA LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Mej. H. Beikes van Vlagt- wedde, mej. E. Hollstein uit Duitschland; P. Schermer van Alkmaar; J. v. d. Werken van St. Maarten; Th. H. Ruijsenaars uit Engeland; Ch. Hoogmoed van Alkmaar; mej. C. I-I. Dwarswaard van Haarlem. Vertrokken: G. M. Stapel-Zon naar Den Helder; T. Krul-Elzinga naar Den Helder; I-I. Weststrate en gez. naar Wei ringen; S. Tijsen anar Zijpe. Mej. M. Petter n. Den Haag; J. Glim naar Zijpe; J. van Zandwijk naar Den Helder, H. A. M. Ruijsenaars naar Heemstede; A. G. van Zandwijk naar Hilversum; P. Balk en echtgenoote naar Zwaag; N. Blok en echt- genoote naar Wieringen, P. P. Oetelmans naar Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marinus Pieter z. v. A. Paarde- kooper en M. Ootjers; Petrus Antonius, z.v. J. A. Rosloot en J. V. Punt; Tiny d. v. F. Koning en S. Spruit. Getrouwd: Th. G. Krul en T. Elzinga; C. J. de Schipper en C. Bos; P. Balk en M. A. Visser; Overleden: Wed. T. Francis-Klinkert, oud 76 j.; Wed. A. Hartog-Koole, oud 57 jaar. POLITIE Gevonden: grijze handschoen, sleuteltje, broodzaag, kinderportemonnaie. Verloren: motorhandschoen, een zak meel THEATER ROYAL. Het Kerstprogramma van ons plaatselijk bioscooptheater bevat voor de komende Zondagen niet minder dan twee belangrijke filrps en wel ten eerste „Durf te leven" met Joan Crawford in de hoofdrol; welke rolprent tijdens de beide Kerstdagen zal gaan. Zondag komt dan een geheel nieuw programma met de schitterende Metro Goldwyn film „Sequoia' „Durf te leven" brengt ons aan boord van een particulier jacht, kruisend in de Griek- sche wateren. De rijke Amex'ikanen aan boord hebben geen oog voor de schoonheid der antiek Grieksche cultuur en brengén hun tijd zoek met bridgen. Slechts de bekoorlijke dochter van den jachteigenaar, Kay Bentley, maakt een uit zondering. Zij komt in contact met een groep oud heidkundigen, en er ontspint zich een lief desidylle tusscben het rijke meisje, dat zich voor secretaresse uitgeeft en den so ciaal voelenden jongen geoloog Terrence. Aardig en vlot zijn de verwikkelingen ten tooneele gebracht en gespannen leven wij mede, met de avonturen der jonge gelief den, terwijl de luxe omgeving, waarin de rolprent ons verplaatst, er een apart charme aan verleent De film „Sequoia" is opgebouwd naar een geheel ander gegeven. Hier bevinden wij ons in het woeste hoog gebergte, waar de heer Martin, een roman schrijver, en zijn dochter de zomermaan den doorbrengen. Toni, de dochter adopteert een jonge poema en een jong hert, die tezamen wor den grootgebracht. Het roofdier hecht zich zeer aan het onschuldige hert en doet het geen kwaad. Deze paradijsachtige verhouding is den heer Martin stof voor een roman. Als de poema zich vergrijpt aan een paar varken tjes, is het eenige middel om zijn leven te redden: vrijlaten. Anders moet het dier worden doodgeschoten. Als de heer Martin' en zijn dochter echter het volgend jaar we der terugkomen, komen èn hert èn poema weder tezamen terug. Nu ontstaan moeilijkheden met wilddie ven, die het leven van Toni's lievelingen bedreigen, 1 Te midden der woeste, wonderschoone natuur ontwikkelen zich dan woeste drama tische tafreelen, welke eindigen met den dood van den strooper. En tot slot een happy end waarin Toni en den jongen jachtopziener Alden het samen, voor het leven eens worden. Een film, zoo méesleepend en zeo fraai van compositie als wij nog zelden zagen. Liefhebbers van natuur en dieren kun nen hier hun hart ophalen. Schager schapendief staat terecht Eisch één jaar. De veehouder Langeveld, in den Buikslo- termeerpolder, kwam 12 Nov. j.1. tot de on aangename ontdekking, dat 28 schapen uit zijn weiland waren gestolen. Door de gelukkige samenwerking tusschen de politie te Schagen en enkele oplettende marktkooplieden, kon de dader reeds eenige uren later worden ingerekend en de schapen in beslag genomen. Dien Donderdag voerde een onbekende handelaar twee partijen schapen aan, waan, voor de verkooper met aanmerkelijk minder genoegen nam dan den geldenden marktprijs van f 18 a f 19 De beesten vonden grif lcoopers en brachten ruim f 30Ó op. De nieuwe eigenaren vertrouwden het zaakje echter niet. Door de vuile kleur van de vachten vermoedde, men, dat ze afkom, stig waren uit de buurt van Amsterdam. Noord. Het vee dat daar graast, ziet er altijd zwarter uit door de „roet.plaag" van de vuil* verbranding en andere fabrieken. Een der koopers besloot, de politie in de zaak te mengen. Nauwelijks had hij enkele stappen in de richting van een agent gedaan of dé verkooper zette het op een loopen, pikte nog even een fiets op en trachtte op deze wijze weg te komen. De marktbezoekers en de politie achter volgden den man en spoedig zat hij veilig en wel opgeborgen in het politiebureau te Schagen. Het bleek de 28-jarige boerenarbeider A. G., uit Ouderkerk a.d. Amstel te zijn. De chauffeur, die de schapen voor hem had ingeladen en vervoerd, bleek te goeder trouw: te zijn. De dief verklaarde, bij. zijn vlucht f 170 ta hebben verloren; ongeveer f130 vond men bij hem terug. Na zijn transport naar Am* sterdam vond de politie van het bureau Adelaarsweg, waar men hem opsloot, de rest van het geld in de voering van een mouw. Gisteren stond de man terecht voor de vierde kamer van de rechtbank. Hij legde een bekentenis af. De officier, nfr. de Muinck! Keizer, vorderde een jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. van 't Hoff Stollc, pleitte clementie. Vonnis 6 Januari. eischen wellicht aanvulling van een OVERHEMD - ZELFSTRIKKER - SOKKEN, BOORDEN - HANDSCHOENEN Een HOED of PET. Deze en nog vele artikelen meer koopt V tenslotte toch bij: IJmuiden Schagen, DE VERSIERING VAN SCHAGEN. Ook het Plantsoen onder handen* De Verlichtings- en Versieringscommissie verzoekt ons te willen mededeelen, dat ook het Plantsoen niet achter zal blijven. Nu nog de Landbouwstraat werd er aaö toegevoegd! Wie neemt het initiatief? BUURTCOMMISSIE NOORD. Ten lokale van den heer Stenk werd gis teravond een vergadex*ing belegd om tot oprichting te komen van een buurtcommis* sie beti'effende de Oranjefeesten. Als doel werd genomen de verlichting van 't Noord, als beginpunt pand Klos, eindigende bij Ploeger. Bij acclamatie werd gekozen als voorzit* ter de heer M. Wissekerke, penningmeester de heer D. Wit, secretaris de heer D. Klos Pzn. Deze vergadering, die zeer zeker goed be* zocht was en door den heer Wissekerke werd geleid, zal met de a.s. Huwelijksfees ten wederom alles in 't werk stellen om het geheel van haar programma te doen slagen, Wedstrijden Zondag 27 Dec. Succes A—Schagen A. Aanvang 12.30 uur. Vexdrek per bus 11 uur. J. J. Slikker; P. Dekkei', G. Zwaan; N. Prins, A. v. d. Pijl, Jb. Molenaar; J. Slikker, D. Kuiper, R. van Haren, G. C. Anneveldt, P. Kuit. Schagen BOudesluis A. Aanvang 10 uur J Oostwouder; M. van Rooij, J. Molenaar) W. Gorter, W. Rezelman, P. Bakker; R. Ab- bring, K. Molenaar, T. Schoorl, G. Anne veldt, H. Volten. De spelers van het 1ste ion 2de Elftal worden per bi'iefkaart aangeschreven. Verslagen over Kerst- feestvieringen daar zij anders niet worden g'eplaatst. De Red.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6