Estafette-loop Binnenland Onderwijzer slaat een leerling De luchtwaardigheid der K.L.M. vliegtuigen Auto te water gereden Nieuw wereldrecord van Rie Mastenbroek Auto over de kop geslagen Inbraak in een kerk Minister van Schaik beleedigd Zijn kleinkind vermoord De radio uitzendingen naar Den Haag Auto's van handelsreizigers Opnieuw verhooging benzineprijs Klap van een molenwiek Boete en voorwaardelijke gevan genisstraf opgelegd. Amsterdam, 28 Doe. Een jeugdige kwee- keling-onderwijzer stond gisteren voor den politierechter terecht, verdacht van mishan deling van een der leerlingen van de bijzon dere school, waaraan hij 'werkzaam was. Als eerste getuige hoorde de politierechter den hoofdonderwijzer. „Hij schreeuwde erg, maar uiterlijk was er verder niets aan hem te zien", meende het Hoofd der school, die zich na het rolletje met de zaak bemoeid had. „U hebt niet erg goed gekeken, ik lees hier in het rapport van den dokter, dat de jongen een bloedhui! op het hoofd en bij een der oogen had, ook had hij blauwe plekken op rug, horst en armen", merkte de politie-- rechter op. Het jongetje, dat een pak slaag had opgo- loopen, kwam voor het hekje om zijn lezing van het geval te geven: „We speelden in een portiek van de school, 't Was nog voor schooltijd en we deden heelemaal geen kwaad. „Meester G. maakte een aanmerking maar ik zei" aldus deze twaalfjarige getuige -- „wat er buiten de school gebeurt gaat u niet aan". Ik kreeg strafregels en om 2 uur moest ik in zijn klas komen. Hij dacht dat 'k hem uitlachte èn toen sloeg hij me op 't hoofd, terwijl hij riep: „Op je knieën, anders sla 'k je dood". Rechter: En je hebt de prul Iemand niet gegrepen? en je hebt niet geschopt? Neen, getuige is een volkomen onschuldig schooliongetjc... Verd. komt dan voor het hekje. U wordt van mishandeling beschuldigd. Dat is waar. maar ik deed het niet op zettelijk. De jongens zoo vertelt hij waren aan 't. spelen in een portiek. Verd. had herhaaldelijk gewaarschuwd dat ze -stil •moesten zijn. Tenslotte had hij den jongen 150 strafregels opgegeven, maar veel lust om kalm te zijn bleek hij nog niet te heb ben. De onderwijzer ontbood hem in zijn klas, daar was de jongen weer brutaal en riep: „Mannetje, je moet je handen thuishouden, m'n vader komt op school." Verd. had hem gelast het lokaal te ver laten. Dit gebeurde echter niet. Integendeel. De jongen greep een prullebak om zijn onderwijzer te lijf te gaan. „Er zijn toen ecnige klappen gevallen," gaf verd. toe. De Officier Mr. Bosch meende, dat een strenge straf diende te worden opgelegd. Spr. requireerde twee maanden gevangenis straf. De politierechter Mr„ N. Muller overwoog dat de jongen den onderwijzer had ge- plaagd en brutaal had geantwoord. Verd. is echter buiten zijn tuchtrecht gegaan. Wegens mishandeling veroordeelde de" po litierechter hem tot f25 boete subs. 15 da gen hechtenis en 'n voorwaardelijke gevan- genistraf van li dagen met een jaar proef tijd. De regeling van het rijkstoeziöht op de luchtvaart. Naar aanleiding van de bij de betrokken regeeringsinstanties binnengekomen vragen omtrent de in een deel der pers tot uitdruk king gekomen ongerustheid ten aanzien van de luchtwaardigheid van K.L.M.-vliegtuigen, wordt ons van officieele zijde het volgende medegedeeld. Bij een der gebruikelijke inspecties van de K.L.M.-vliegtuigen is herstelling van de mo- toronhanging van het vliegtuig type F 36 noodig gebleken. Aangezien deze ophanging bij het type F 22 van soortgelijke constructie is, werd het wenschelijk geoordeeld, ook de vliegtuigen van dit type in het bijzonder op dit punt aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Op grond van liet bepaalde in art. 92 van de Regeling Toezicht Luchtvaart; heeft de Rijksluchtvaartdienst de bewijzen .der lucht- vaardigheid voor de beide vliegtuigen van dit type geschorscht, aangezien er in den zin der desbetreffende bepalingen van de boven genoemde regeling twijfel was gerezen aan gaande de Lichtvaardigheid. De genomen maatregelen berusten bijge volg op de duidelijk sprekende bepalingen van de R.T.L., zijn dus in geen enkel opzicht van verontrustend karakter en dragen even min een aanwijzing in zich van een minder goed functioneeren van den technischen dienst van de K.L.M. Alle vijf inzittenden gered. Groningen, 28 Dec. Op den avond van den Tweeden Kerstdag, te omstreeks nccen uur, is een personenauto, komende uit Uit hui zerrneeden. waarin vijf jongemannen se- zeten waren hij Zandeweer onder Uithuizen in het Boterdiep gereden. De bestuurder van de auto, de negentienjarige P. B., heeft blijkbaar een bocht in den weg te laat opge merkt en toen inolaats van te remmen het. gaspedaal gebruikt met bovengemeld ge volg. Gelukkig zijn alle inzittenden, zij het dan ook met veel moeite, aan den kant geko men. De negentienjarige J. Allersma, die er als eerste in slaagde uit de auto te ko men, heeft zich hierbij vooral kranig ge dragen. Hoewel hij tengevolge van een wonde aan het achterhoofd veel bloed verloor, slaagde hij er in de vier andere inzittenden allen op het droge te brengen. Deze jongeman was echter zoo overstuur geraakt, dat hij op advies van den te hulp geroepen geneesheer, niet mocht worden vervoerd. Hij was er vanmorgen iets heter aan toe. De auto is later door een kraanwagen ge licht. 400 M. RUGSLAG DAMES. Felle strijd met mej. D. Kerk meester. Gisterenavond werden in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam Nationale zwemwed strijden gehouden, uitgaande van het Ncder- landsch Kunstverbond, afdeeling Rotterdam, waarbij de zwemtechnische leiding bex*uste bij de Sport vereen iging Hillegersberg. De baten van deze wedstrijden kwamen ten goede aan Nederlandsche Beeldende Kunstenaars. De belangstelling was buiten gewoon groot. Dat dit z wemfestijn ook sportief uitstekend geslaagd is, is voorname lijk te danken aan het evenement van. den avond, de verbetering van het wereldrecord op de 400 meter rugslag voor dames. Er was reeds eenigen tijd geleden aange kondigd, dat de R.D.Z.-zwemster Dini Kerk meester een poging zou ondernemen, om dit record te verbeteren, terwijl ook Rie Masten broek op dit nummer zou starten. Het is een gigantische strijd geworden tusschen deze twee zwemsters. Beiden vochten voor de overwinning, want wie het eerste zou aan tikken, zou tevens wereldrecordhoudster op dit nummer zijn, dit was tijdens den wed strijd reeds te bemerken. Rie Mastenbroek vocht voor haar wereldtitel, die zij op dezen afstand bezit èn Dini Kerkmeester streed om wereldrecordhoudster te worden. Dat Rie tenslotte de ovenvinning behaal de dankte zij aan haar grootere wedstrijd- routine, hoewel haar i'ivale op een schitte rende wijze partij gaf. Beide zwemstei-s la gen vrijwel den geheelen afstand gelijk. Dan weer Rie iets vooi", terwijl even later Dini iets uitliep. In prachtigen stijl en in buitengewoon hoog tempo sneden beide zwemstei's door het water en het was een ieder duidelijk, dat hier een nieuw wei'eld- record zou wox'den gevestigd. Twintig mc- ter voor het einde zette Rie haar befaamde eindspurt in, maar ook nu had zij de gi-oot- ste moeite zich haar tegenstandster van het lijf te houden. Slechts 1/5 seconde eei'- der tikte de meei'voudige Olympische kam pioene Rie Mastenbx-oek aan. Dat het wereld- record, dat zij op 12 Januari van dit jaar te Kopenhagen op haar naam had gebracht, met 11 seconden zou verbetei'en, had toch niemand verwacht. Doch de pi'estatie van Dini Kei'kmeester is tenminste even schit- tei'end. Deze jonge zwemster heeft zich hierdoor met één slag onder de beste rugzwemsters ter wereld geplaatst. Op de 200 meter schoolslag onstond we- dcrom een strijd tusschen de zwemsters Stroombci'g en Waalberg. Ook deze stxnjd ging vrijwel gelijk op, maar Jopie Sti'oom- Restitutie op graan voorraden Volgende maand treedt nieuwe regeling in werking. 's-Gravenhage 28 December, Naar men ons van bevoegde zijde meedeelt, zal in den loop van de volgende maand een i*egeling in werking treden ki'achtens welke onder zekere voorwaarden restitutie wordt vei'- lecnd op vooiTaden tarwe, rogge, mais, gerst en haver, indien de monopoliepi'ijsvei'schil- len op deze granen worden verlaagd. De x'estitutie wordt verleend aan daartoe bij ministerieele beschikking aangewezen im porteurs van die granen. Tegelijkertijd wordt een regeling getrof fen voor restitutie aan bepaalde hoogmolen- bedrijven op hun voorraden tarwe, tarwe bloem, tarwemeel en tarwe-afvallen, indien de monopoliewinst op tarwe of de pxü.js van vita-tarwe wordt verlaagd, voor zoover deze verlaging niet samenhangt met 'n opheffing van de z.g.n. bonificaticregeling met de hoogmolens. Belanghebbenden kunnen zich voor nadere bijzonderheden wenden tot de Nederlandsche akkerbouw-centrale te 's-Gravenhage. Tevens vernemen wij, dat het in het voornemen ligt, de restitutie-regeling op vooraden geleidelijk uit te breiden to ande re groepen van belanghebbenden en eventu eel tot andere producten. Te gelegener tijd zullen daarover nadei'C mededeelingcn worden gedaan. Den doode en een gewonde. Apeldoorn. 28 Dec. Vanmorgen om streeks half elf is op den betonweg onder Milligen een personenauto uit Amsterdam, bestuurd door den heer Sch., die op weg was van Apeldoorn naar Amersfoort, ge slipt en een paar maal over den kop ge slagen, waarna de wagen tegen het hele van het Koninklijk Domein tot staan 'kwam. De inzittenden, de bestuurder en zijn echlgenoote vlogen dóór den kap heen en kwamen op den weg terecht. Do bestuurder van een passeerende auto waarschuwde de militaire politie uit Mil ligen. Per ziekenauto werden beide slacht offers naar het Julianaziekenhuis te Apel doorn vervoerd, waar de vrouw aan de be komen verwondingen is overleden. De toestand van den heer Sch. is van dien aard dat niet voor direct levensgevaar behoeft te worden gevreesd. Oldebroek, 28 Dec. In den afgeloonen nacht is ingebroken in de Ned. Herv. Kerk Ie Oldebroek. De koster vond vanochtend de deur aan de achterzijde van de kerk open. Bij on derzoek bleek het slot van de brandkast, welke in de consistoriekamer staat, te zijn uitgeboord. De inhoud was verdwenen. Ver mist wordt ongeveer honderd gulden, zijn de de opbrengst van de gehouden collectes tijdens de Kerstdagen. berg bewees haar goede vorm, door als eer ste met 4/5 sec. vooi'Sprong aan te tikken. Op de 100 meter borstcrawl won Willy den Ouden onbedreigd. Met haar prachtigen soepelen slag sneed zij door het water. Tini Wagner kon het tempo niet bijhouden en kreeg een vrij grooten achterstand. In den schitterenden tijd van 1 min. G.8 sec. tikte Willy als eerste aan, terwijl Tini Wagner eerst 4 sec. latex- aankwam. Nida Senff won natuurlijk op de 100 meter rugslag. De wereldrecordhoudster had geen strijd te leveren met de overige zwemsters. Haar tijd bedroeg 1 min. 15.4 sec., die Van Ida van Feggclen, die als tweede aantikte, was 1 min. 17.2 sec. Bij de heeren. leverde Hoving een uitste kende prestatie, door de 100 meter borst crawl te winnen in den tijd van 1 min. 1.2 sec., Regter werd een goede tweede, door een seconde later aan te komen. Bij het schoonspi-ingeri der dames bleek onze nationale kampioene, mej. Tholen, ge heel niet in vorm. Zij eindigde op de vierde plaats, terwijl Willy den Ouden ook op dit nummer met de zege ging strijken. Leider van „Zwart front" ver oordeeld. Den Bosch, 28 Dec. Het Hof heeft arrest gewezen in de zaak tegen A. J. M., wonen den te Oisterwijk, leider van het Neder landsche volksfascisme „Zwart front", die door de rechtbank te Breda is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, omdat hij op 25 Juli in het weekblad „Zwax-t front" een artikel heeft gepubliceerd waarvan de inhoud heleedigend was voor den Minister van Justitie. Mr. J. R. H. van Schaik. Togen dit vonnis hebben zoowel de verdachte als de Officier van Justitie hooger beroep aan- geteekend. In hooger beroep heeft de advo caat-generaal een gevangenisstraf geëischt van vier maanden. Het Hof heeft het vonnis van de rechtbank tc Breda vernietigd en opnieuw rechtdoende den leider van 'Zwart front veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. In hooger beroep werd gisteren behandeld de strafzaak tegen B. W. uit Wellerlooi, die op 5 Januari 1936 aldaar opzettelijk een pasgeboren kind van het vrouwelijk ge slacht, dat van zijn dochter was, van het leven heeft beroofd. W. had het kind proppen watten in mond en neus geduwd en heeft het daar na den keel dicht geknepen. Het kind is door verstikking om het le ven gekomen. Door de rechtbank te Den Bosch is W. voor dit feit veroordeeld tot zes jaren ge vangenisstraf. Zoowel verdachte als de Officier van Justitie hebben tegen dit vonnis hooger be- ï-oop aangetcekend. De behandeling van deze zaak gesclxieddo met gesloten deuren. De advocaat-generaal heeft tegen W. een gevangenisstraf van tien jaar geëischt. Rijsttafel in Persinggahan De deputaties der Indische vor. sten, gasten van „Oost en West" bijeen. I-Iet hoofdbestuur der Kon. Vereeniging „Oost en West" ontving gisteravond de te 's-Gravenhage verblijf houdende deputaties herwaarts gekomen om het vorstelijk huwe lijk op 7 Januari e.k. bij te wonen, aan een „rijsttafel" in het gebouw „Persinggahan" (tehuis voor Nederl. Indische bedienden, van Boetzelaarlaan 2). Persinggahan, een instelling, welke door „Oost en West" in het leven is geroepen, is eigenlijk een Indisch territorium, en een rijsttafel is een specifiek Indische maal tijd. Vandaar dat het hoofdbestuur het denkbeeld opvatte om op deze intieme wijze de Indische delegaties een attentie te bewijzen, welke door do hoogo gasten zeer gewaardeerd werd. De algem. voorzitter der vereen iging. de heer R. Zuijderhoff, stelde tijdens het gastmaal de <rebru ik olijke feest dronken in. Het samenzijn had een bijzon der geanimeerd verloop. OP ONZEN NATIONALEN FEESTDAG. Tegenstellingen zal het zwijgen worden opgelegd. Met betrekking tot de organisatie van de radio-uitzendingen op den 7en Januari meldt de Radio-Bode: Reeds geruimen tijd geleden is er een con ferentie gehouden, waarop de taken zijn ver- deeld. Want op dezen jubeldag vaii Neder land zal tegenstellingen het zwijgen opge legd worden de vier omx-oepvereenigingen treden gemeenschappelijk op. Onder het pre sidium van den voorzitter van den Radiox-aad zijn de plannen uitgewerkt en elk van de omroepen is bezig met de verzorging van het hem toegewezen aandeel. Den 7en Januari begint het omroep-pro- gramma, zooals gewoonlijk, des mox-gens om 8 üur. Het programma van dien morgen is echter, gemeenschappelijk en liet zal tot on geveer elf uur een zoodanig verstrooiend en opgewekt karakter dragen, dat de wachten de menigte in Den Haag er zich den tijd mee kan korten. De klanken van dit programma worden n.1. cloor middel van op straat aan gebrachte luidsprekers van gemeentewege over de hoofden der fecstgangei's uitgestort. Van pl.m. elf uur af begint de reportage van de bewegingen van den bruidsstoet. De eerste ooggetuige is opgesteld bij liet konink lijk Paleis Noordeinde. Hij krijgt tot taak de voorbereidingen te verslaan van de opstelling van den stoet en liet wegrijden er van naar het Stadhuis. De ooggetuige, die de aankomst hij 'het Stadhuis verslaat, staat in een speciaal voor hem ver vaardigde kiosk bij de Vischmarkt. Hij heeft hier liet oog zoowel op den ingang van het Stadhuis, als op dien van dc Jacobskerk. Dit is xioodig, want de ooggetuige van het stadhuis is tevens waarnemer voor de kerk. Jlecl't dc ooggetuige daar verteld, wat hij ge zien heeft, wnneer hot jonge paar de trap pen van het stadhuis is opgegaan, dan komt er een aantal oogenbfikken, waarop een mi crofoon voor zichzelf spreekt, liet is de mi- ci'ofoon in de trouwkamer van het raadhuis, hier is nl. geen ooggetuige aanwezig. Dit ap paraat zal nochtans historische beteekenis krijgen het moet het jawoord van Bruid en Bruidegom dragen in het land en naar Oost en West. In de kerk is liet aantal mici'ofoons in- drukwelckend. Eén staat er op den kansel voor prof. Obbinlc, één voor ds. Weiter hij de knielkussens, één op de gaanderij bij het zangkoor Caecilia, dat den gemeente zang ondersteunt en één bij het orgel en bij de Motet- en Madrigaal-vereenigiixg. Het wegzijden van den stoet wordt weer verslagen door den ooggetuige buiten op de Vischmai'kt. De stoet zelf wordt op den ju- beltocht gevolgd dooi' vier ooggetuigen langs den weg. Eén in de Vondelstraat bij de Leeszaal, één in het gebouw Olveh. lvorte- naerkade, hoek Anna Paulownastraat, één in. de laan Copes van Cattenburgh (Hoofd bureau van Politie) en één hij het monu ment op Plein 1813. Al deze posten, die na tuurlijk door een ingewikkeld diadennet met elkaar verhonden zijn, worden gedii'i- geerd uit den hoofdcexnra'alpost, die geves tigd is in de kazemat van het hoofdge bouw van den Gemeente Telefoondienst, in liet Hofstraat je. Op de Vischmarkt komen ook nog drie geheel van elkaar onafhanke lijke cabines voor buitenlandsche ooggetui gen. Eén microfoon vooi* de Fransche spre kende buitenlandei's, ëen voor de Engel- schen en één voor deDuitschers. De En- gelsche microfoon woi'dt voor Engeland, Scandinavië en Amerika besproken door de B.B.C. De Fransche versie geeft Theo Fleischman van liet Belgische N.I.R. De Duitsche is nog niet bepaald. Behalve tallooze Europeesche landen en Amerika, zendt de Phohi uit en de Rijlcszen- ders van Kootwijk. De geheele wereld zal luistex'en naar Neeiiand's feest. Gelukwensch oorkonde zal door leden van de Amsterdamsche Studentenorganisaties worden overgebracht. Een gelukwensch-oorkonde van de Aca demischen Senaat van Amsterdam, gevat in een houten koker met het zilveren wapen van de hoofdstad, zal 30 December dooi' stu denten van alle vereenigingen te Amsterdam in estafetteloop naar DenHaag worden ge bracht en daar aan het Paleis Kneuterdijk aan II. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernliard worden overhandigd. Nadat het bekend was geworden, dat de Academische Senaat een door prof. dr. H. Brugmans ontworpen ooxiconde van geluk wensch aan het Prinselijk Paar had doen calligi'afeeren, heeft de senaat van Unitas op initiatief van een der leden van deze studentenorganisatie tot den Academischen Senaat het verzoek gericht deze oorkonde door studenten-estafetteloopers naar Den Haag te mogen doen brengen; een verzoek, waai'op de Academische Senaat toestem mend heeft beschikt. Vervolgens zijn de pogingen, om alle stu dentenorganisaties in dit plan te betrekken, met succes bekroond geworden dit is de eerste keer dat een algeheele samenwer king tusschen de verscheidene corporaties werd bereikt en van de zestig deelne mers. die den ongeveer 60 K.M, langen weg zullen afleggen, zullen thans deel uit maken leden van Unitas, van het Studen tencorps, van de Societas Studiosorum Re- formatorum, van Sanctus Thomas Aquinas en van de Vrouwelijke Studentenvereeni- ging; leden van de Vrouwelijke Studenten- vereen. zullen uitsluitend bemoeiing hebben met de oi'ganisafie van dezen estafetteloop. Op 30 Doe. te half 12 zal de eerste loopej,* van de Omlemnnhuispoort. starten. De laatste looper wordt tegen vier uur aan het Paleis Noordeinde verwacht, waar een Commissie van studenten, haar na mens den Academischen Senaat aan Px'in- scs Juliana -en Prins Bomhard zal aanbic den. Is zij door het verwijderen varti de achterzitplaats een bestelav* to geworden? Opnieuv) vrijspraak. Gedurende de laatste anderhalf jaar be reikten de K.N.A.C. herhaaldelijk klachten van handelsreizigers, die in bun auto's kof- fei's inhoudende monstercollectie's, stalen; en dergelijke vex-voerden en dan wegens overtreding der motorlij tuigénbelastingwet aangehouden en bekeurd gewonden. De fiscus bleek zich namelijk op het stand punt te stellen, dat hij die b.v. de achterleu ning en de zitkussens van de achterban!; uit zijn auto verwijdert om in de aldus ont stane ruimte koffers te vervoeren, daar door zijn auto wijzigt in een vrachtwagen en alsdan komt te vallen in het hoogerq tai'ief der motorrijtuigenbelasting. De K.N.A.C. heeft toen in een proefproces dat in Mei j.1. voor den politierechter tg Roermond werd gevoerd, een vrijspraak be reikt. In de directie Groningen werd echteq nog steeds in dergelijke gevallen proces- verhaal opgemaakt, zoodat de K.N.A.C. be sloot ook hier een proefproces uit te lok ken. De behandeling daarvan had dezetj dagen plaats voor den politic-rechter tol Groningen. De politie-rechter sprak den verdachte! vrij o.a. op de ovex-weging dat het enkelei ver wij deren van achterleuning en zitbank een personenauto niet van karakter doefc veranderen en zeker niet maakt tot een be^ stel-auto. De K.N.A.C. vertrouwt dat zij door het uitlokken van deze heide proefprocessen] thans heeft bereikt, dat over het geheele» land een uniforme interpretatie der wet en van de x-esolutie zal worden gevolgd eit dat dergelijke bekeuringen als waarvan! hier spx-ake is, voorgoed tot het veiiedeij zullen behooren. 1 's-Gravenhage, 28 December. Naar wil vernemen wordt met ingang van Dinsdag 29 December 1936 de prijs van de benzines van, Shell, .Standard, Texaco en Sinfina Yz cenjj per liter hooger. Zooals vrij algemeen bekend, zijn, wanj» neer men in aanmerking neemt, dat de be» lasting op benzine 7% cent per liter bedraagt de tegenwoordige prijzen van dit product in ons land buitengewoon laag vergeleken met den prijs op de wereldmarkt. Op 26 October j.1. is de prijs weliswaa* reeds met Yz cent per liter verhoogd, doen dezé verhooging dekte slechts een gede'cltd van de door de depreciatie van den gulden! veroorzaakte stijging van den kostprijs. De benzinemaatschappijen hebben daaroro» thans moeten besluiten tot bovengenoemd^ nieuwe verhoogipg en deze verhooging heeft, naar wij vernamen, plaats ingevolge overleg met de overheid. Molenaar aan de gevolgen oveifr leden. Gistermiddag is nabij het Vorstenbosch fd Veghel een ernstig ongeluk gebeurd, dat een] 35-jarigen molenaar het leven heeft gekost. De molenaar 's Molenaars beklom deiï heuvel, waarop zijn molen staat. 'Toen de man bij den molen was gekomen, kreeg hij' een klap van een der wieken tengevolge! waarvan hij naar beneden en op den straat* weg terecht kwam. Hevig bloedend werd 's M. zijn woning bixinengedragen, waar hij korten tijd latea aan zijn verwondingen bezweek. PAARDEN OP HOL. Gistermiddag omstreeks half vier reecÜ een twee-span voor een brik van het Kon* staldepartement door 't Noordeinde te Den' Haag, toen dé paarden schrokken van'n mo torrijder, die met open knal pot langs de bril^ reed. De beide paai'den sloegen op hol, doch de koetsier wist door handig manoeiw vreeren ernstige ongelukken te voorkomen* De paarden botsten tegen een auto en vie len op straat. Persoonlijke ongelukken] kwamen niet vooi". Echter werden de paan den gewond en de auto beschadigd. Wereldjamboree 1937 Het transport van de Engelscliq deelnemers. Het transport van de Engelsche deelnö- mers wordt maximum 10.000 padvinders aan; de wereld jamboree welke volgend jaar te Vo gelenzang gehouden wordt is als volgt ge regeld. a. Vier schepen met ongeveer 4000 jon gens en geleiders steken Vrijdagnacht 30 Ju* li over naar Hoek van Holland. b. Een schip met ca. 600 jongens steken Dondex-dagnacht 29 Juli naar Hoek vaU Holland over. c. Een boot met ongeveer 1000 jongens komt overdag Vrijdag 30 Juli van Engeland naar Hoek van Holland. d' Twee exti-a booten varen Viïjdagnacht ..0 Juli van Dover naar Calais met 230(j jongens. e. In denzelfden nacht vertrekken 2 ex* tra booten van Follcestone naar Calais me| ca. 2000 jongens. De transporten d. en e. zullen met onge veer 10 extra-treinen van Calais viè, Lil le en Esschen naar Vogelenzang vervoord worden. Het is mogelijk, dat gedurende de Jambo ree een deel van het Engelsche contingent vervangen zal worden, zoodat dan na een week bijvoorbeeld 2500 jongens naar En geland terug en een even groot aantal ver vangers weer van Engeland naar Nederland vex*voerd worden,

Schager Courant | 1936 | | pagina 6