Seizoen-Opruiming Raad Noordscharwoude Nieuwjaars-BAL Gerard Worm BAL Onze wenschen Soirée van T.O.P. Jaarvergadering van den Prov, Veilingsbond voor Noord-Holland jj J. de WAARD jj 8 N.deWAARD vanSchoorl 8 op 1 Januari, A. W. FEIJS Marktberichten „Schijnt de zon dan. Josepne. Feller op jouw bleekveld soms „Nee", zegt trotsch Ma Josepne. ,,'k bleek hun kleertjes met Glorine I" Daar kan geen zon en geen gras- bleek tegen op! Glorine is zoo zuiver, dat ze bleekt zonder het goed aan te tasten. De prijs is slechts 16 cent, voldoende voor 5 flinke wasschen. Neem geen risico met goedkoope bleek middelen. Vraag steeds Glorine het wondermiddel. HANDELSONDERNEMINQ EMKA APELDOORN Glorine bleekt witter Te ruim 2 uur opent de voorzitter de heer P. Slot de vergadering en heet hij aanwezi gen en gasten welkom. Hoewel het oogenblilc gezegend mag wor den, waarop do regecringsbemoeiingen zul len kunnen worden beëindigd, zal men moe ten toegeven, dat het thans nog niet zoover heen is en dat een tecltregeling voor onze provincie nog niet kan worden gemist. De behandeling van de exportmogelijkhe den wil hij overlaten aan den heer Yalstar. Wol wijst hij op de productie, die niet kan worden afgenomen, in verband waarmee minimumprijzen werden gesteld. Enkelen willen deze minimumprijzen verhoogen tot den kostprijs, waaraan echter tal van moei lijkheden zijn verbonden: verminderde afzet, moeilijkheden bij den export. Mocht men hiertoe overgaan, dan zou hij in ieder geval voorzichtigheid willen aanraden. De zaak dient ieders aandacht te hebben, ze mag echter nooit uitgroeien tot een oorzaak van tweespalt in dc eigen gelederen. De heer v. Poctcrcn doet eenigo modedee- lingen omtrent het draaiharlighcidsonder- zoek. Gebleken is dat de larven van de galmug zeer veel weerstand befcitten tegen allerlei vloeistoffen, zoodat bespuiting alleen van nut zal kunnen zijn, indien het geschiedt on der zeer bijzondere voorwaarden. De vergadering machtigt het bestuur de onderzoekingen ten aanzien van de draai- hartighcid te doen voortzotten. De aftredende bestuursleden C. Gortzak, T. Groot en J. P. Nijssen worden herkozen. Het voorstel van de Langendijker Groen- tencentrale om voor alle vroege aardappelen ressorteerende onder de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, het spuiten verplichtend te stellen, wordt na langdurige debatten zonder stemming aangenomen. Het voorstel de goedgekeurde pootaardap- pelen onder hot verplicht veilen te doen komen wordt nog niet aangenomen. Wel wordt in principe besloten, dat het. deze kant ujtmoet en wordt aan het bestuur opgedra gen, zich met de daartoe bevoegde instanties in verbinding te stellen. Het voorstel van Avenhorn de voorgestelde tecltregeling voor vroege aardappelen voor 2937 voor één jaar uit te stellen, heeft weinig zin meer, aangezien van overheidswege aan de bestaande bezwaren reeds is tegemoet ge komen. Over de ongebreidelde uitbreiding der volkstuintjes zijn allen het roerend eens, dat daartegen moet worden opgetreden. De waardevermindering van don gulden heeft de aandacht van het Ixïstuur. Hiermee neemt de vergadering genoegen ten aanzien van het voorstel om te trachten de regee ring rekening te doen houden met dc deva luatie bij de vaststelling der richtprijzen. De heer F. V. Valstar, Regeerinigsccxmmis- saris voor den tuinbouw zag in de rede, welke hij tot besluit der vergadering hield, voor zoover het afgeloopen jaar betrof, wei nig wa.t don naam van lichtpunt verdienen kon. Overal blijven moeilijkheden hij don afzet der tuinbouwproducten. Het is niet oneer de behoefte, welke de vraag bepaalt, doch er zijn andere overwegingen welke zich laten gelden: de vruchten van den ar beid worden omgezet in kanonnen en de voorziening van levensbehoeften wordt, be perkt tot het uiterste. Duitsrhland moet van het buitenland onafhankelijk worden en het volk moet zich beperken. De hoop blijft gevestigd op de onderhan delingen. welke de Regeering voert net Duitschland en andere landen ten aanzien van het handels- en betalingsverkeer. Tot dusverre hebben deze onderhandelingen te leurgesteld. Van de devaluatie mag zeker eenige ver betering worden verwacht, twee factoren werken hierbij echter tegen, n.1. de autar kische maatregelen en dc prijsstijging van de grondstoffen. Intusschen is er niet de minste aanleiding nu maar verder de rcgceringsbemociingcn over boord te gooien. Stommen i<n deze richting worden intus schen voortdurend zeldzamer. De kwalen, waaraan de wereld lijdt, zitten dieper, en zijn door een muntcorrcctie niet tc verhel pen. Aan de hand van enkele cijfers doet spr. dan uitkomen, hoezeer de tuinbouw hier is achteruitgegaan. Daarom zou het fataal zijn, indien de re geering haar steun thans introk. Verlangd mag worden, dat dit niet geschiedt alvorens de tuinbouw weer kan ademhalen. Steun uit het Landbouw Crisisfonds tot kostprijs bevat, echter jat.s onnatuurlijks. Iedere zakenman streeft namelijk naar een prijs boven kostprijs. Met een prijs beneden den kostprijs kan echter geen bedrijf zich, op den duur stand houden. Als 12 millioen de limiet is, die voor 1937 voor den tuinbouw beschikbaar is, dan zal de tuinbouw zelf moeten meewerken. Deze moet streven naar een redelijk evenwicht tusschen- productie en afzet. Men dient daarbij verschil te maken tus schen specifieke exportartikelen en andere, die overwegend of geheel voor het binnen land bestemd zijn. De teelt vertoont, ondanks de teelfcbeper- king, nog steeds een uitbreiding, soms van verbijsterendeno mvang en de groote aan voeren drukken den prijs beneden een loo- nend peil. Spr. behandelt de talloozcn, die aandrin gen op uitbreiding van bepaalde culturen en wijst op dc vele aanvragen van teeltvcr- gunningen, niettegenstaande de toestand uitermate slecht is. Aan. uitbreiding vnn het tuinbouwareaal mag niet worden gedacht, zelfs voor jonge menschen zou spr. niet willen beschikken over de zoogenaamde „slapende" teeltver- gunningeii, omdat dit in werkelijkheid neer komt op, uitbreiding van den tuinbouw. Meer voelt spr. er voor alle tuinbouw, die nog min of meer uit speculatie overwegin gen wordt bedreven, te verbieden. Daar naast rijst do vraag of een verdere bopcr- king vnn tuinbonwcultuur uitsluitend tot de bedrijven, die daarop zijn aangewezen, niet nog eens onder dc oogen behoort te worden gezien. Ten aanzien van de volkstuintjes behoort te worden ingegrepen. Aan hot systeem der minimumprijzen kleven grooté bezwaren. Het zou kunnen zijn, dat afschaffing van dc als tceltprcmie werkende minimumprijs voor bepaalde ge wassen de voorkeur zou verdienen. Toe tc juichen is het intusschen, dat de Minister heeft toegezegd, een proef te wil len nemen met oen verhoogde minimumprijs Inderdnad, iedere poging moet worden aangewend om te trachten te komen tot oen betaling van don kostprijs van het. land bouwproduct. Indien dit op den duur niet kan worden bereikt, zal de tuinbouw in zijn tegenwoordigen omvang niet in stand kun nen worden gehouden. Intusschen dringt de tijd tot handelen. Er kan niet worden volstaan met orde ning alleen ten aanzien van den afzet van het product en meer in het bijzonder voor zoover betreft sorteoring, verpakking en verkoop door middel van de veilingen. De overtuiging neemt toe, dat het be staande individualistisch stelsel moet plaats maken voor een ander, waarbij de voortbren ging meer doelbewust wordt geleid op grond van redelijk overleg en beheerscht door maatschappelijke behoeftebevrediging. „Planwirtschaft" ofwel „ordening". De mceningen omtrent den inhoud van deze begrippen zijn echter nog zeer ver schillend. Ten aanzien van wat voor de tuinbouw noodig is moot men echter in het klare zijn. Naast handhaving van het veilingver- koopssvsteem en van de actie voor aetcre sorteering dient het distributiesysteem der groenten te worden verbeterd, terwijl de georganiseerde tuinbouw daarnaast dient te werken op het voorkomen van ernstige ver storingen van het evenwicht tusschen vraag en aanbod. Meer dan op het, verkrijgen van geldelijkon steun, behoort de tuinbouw het bes-taande tc handhaven, te waken voor uitbreiding en het bedrijf weer te brengen op een bevredigend economisch peil. De burgemeestér heeft griep. - Het reglement van orde nog ntet klaar. - Gemeentebegrooting 1937 goedgekeurd. - Groote-stadsallu- res van de Langendijker dor pen. - Eindelijk een eind aan de U.L.O. school-kwestie. Wie vervangt den burgemeester? - Juliana-feesten. - De armen ook leest. - Een nalatige commissie wordt op de vingers getikt. Zij wist echter van niets. - De werk- objecten in deze gemeente. De raad dozer gemoente vergaderde Woens dagavond 8 uur, in het gemeentehuis. Voor zitter do heer J. Uotjers, wegens ongesteld heid van den burgemeester. Voorzitter hoopt, dat de burgemeester weer spoedig hersteld in de gemeente mag verschijnen. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Van den Abeelo nog naar het regle ment van orde. Spr. had vernomen dat or In B. en W. nog niet over was gesproken. In de vorige vergadering was toch besloten dat de volgende vergudering een voorstel zou komen. Voorzitter merkto op, dat men er nog niet aan toe had kunnen komen. Er was veel te doen. De heer J. Bleek verzocht de medewer king van het gemeentebestuur voor de plaatsing van zijn zoontje op de school voor buitengewoon lager onderwijs te Alkmaar en een bijdrage in de kosten. B. en W. stelden voor, gunstig te beschik ken op dit verzoek en 50 van dc bus- kosten tc vergoeden. L)e Raad ging met dit voorstel accoord. Hoewel enkele raadsleden wezen op het cigenuarüige dat do gemeenten eerst winst- uitkeeering van de lichtbedrijven krijgen en nu een rekening courant-overeenkomst moet worden aangegaan, werd conform het voor stel van B. en W. besloten. De U.L.O.-School-kwestie. B. en W. stelden voor een gemeenschap pelijke regeling aan to gaan met de gemeen te Broek op Langendijk omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente tot de ge meenschappelijke U.L.O.-School. Voorzitter sprak or zijn genoegen over uit, dat men het thans met elkaar eens was geworden. Do Raad was het hiermee eens. Vastgesteld werden dc vergoedingen over 1935 aan dc bijz. scholen. De vervanging van den burge meester bij ziekte. De lieer Van den Abeele zou in verband met de ziekte van den burgemeester over de vervanging willen spreken. Tijdens de vo- Ondertrouwd: L. C. DE WIT Ad. en K. BLOKKER. Huwelijksvoltrekking 16 Jan. te Oude Niedorp. Thuis te 0. N. 3 Jan. van 14. Thuis te Winkel 10 Jan. van 14. Oude Niedorp, 30 Dec. 1930. COOOOOOIOCXJOOCX) Den 4én Januari ho- pen onze geliefde z .Ouders, g hunne 25-jarige Echt- s vercchiging te herden- ken. Hun dankbare Kinderen. V X Broek op Langendijk, z 31 Dec. 1036. aoaocx)oo(X)oo(X) BEZOEKT HET IN ZAAL FEIJS. Jan v. d. Brink met zijn Band. Aanvang 7 uur. Beleefd aanbevelend, OUDE NIEDORP. EEN VAST WERKMAN gevraagd, met een Maart, bij A. J. WAIBOER, Groetpolder, Winkel. bij in de houttil. Onze exclusieve dames- en heeren mode-artikelen, in echte WORM's kwaliteiten, ruimen wij op tegen onze bekende opruimingsprijzen. - aanvang 2 Januari 9 uur. Te koop: een gecombineerde Telelunken radio-toestel met electr. gramofoon, 0.42 bij 0.87 M. en 1.05 hoog, van particu lier gekocht, wegens vertrek naar Indië, maar meer ge schikt voor café, heeft f 675.— gekost, nu voor f 67.50. Philips toestel f 15.Stand voor een bakfiets f 7.50. Zondag tot 12 uur. C. DEKKER, Keinsmer. brug E 138, post Schagerbrug. ZONDAG a.s. in „Concordia" WIERINGEN. Schermer Hoogwoud op 1 Januari 1937. Aanvang 2 uur. Jb. Muntjewerf Jzn. en Echtgenoote. Anna Paulowna, 1 Jan. 1937. m.g. C. Wit. T. Wit—Wiegman. N. Niedorp, 1 Jan. 1937. m.g. Js. Wit, T. Wit—Houter wenschen Familie, Vrienden en Clientèle veel Zegen in het Nieuwe,!aar. Oost Anna Paulowna, 1 Jan. 1937. De afd. N. Niedorp van de R-S.A.P, Doet aan de Oranjelol en gaven niet mee* Wij wenschen geen over winning aan Oranje, Maar wel aan de arbeiders vair Spanjcf Onze geachte Clientèle, Fa milie, Vrienden en Bekenden een voorspoedig 1937 toege- wenscht door R. Doorn en Echtgenoote Nieuwe Niedorp, 1 Jan. 1'937. J. Vonk en Echtgenoote, wenschen hun geachte Cliënte- le, Vrienden en Bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. Julianadorp, 1 Jan. 1937. N. Hoornsman. T. HoornsmanSmit. Julianadorp, 1 Jan. 1937. m.g* Q. v. Nuland en Echtgenoote, Manufacturier. Julianadorp, 1 Jan. 1937. m.g* C. Vader en Echtgenoote. Expediteur. Julianadorp, 1 Jan. 1937. m.g* J. v. d. Ham. T. v. d. Ham—Schoen. St. Maarten, 1 Jan. 1937. m.g. C. de Leeuw. A. de LeeuwMoleman. 't Zand, 1 Jan. 1937. m.g* rige ziekte van den burgemeester was er geen loco-burgemeester. De Voorzitter antwoordde, dat hij steeds eiken dag op het raadhuis was. De heer Van den Abeele vroeg of het niet gewenscht zou zijn eon plaatsvervangend wethouder te benoemen, om de zaak z'n ge wone beloop te doen gaan. Dc heer Barten vond het niet direct noo dig. Bij langdurige ontstentenis zou men er nog toe kunnen besluiten. Spr. vond dat de zaken er niet slechter door liepen. Wat- is een lange ziekte!, vroeg de heer Van den Abeele. Do heer Barten: Twee of drie maanden. Als B. en W. het noodig vinden, kan het altijd nog. De heer Van den Abeele vroeg of het niet automatisch gebeurde volgens de wet. Stel eens het geval dat een wethouder eenigen tijd ziek wordt; dan zit de burgemeester met één wethouder. Voorzitter achtte het. nog niet zoo nood zakelijk. De ziekte van den burgemeester is wel van tijdclijken aard, hoopte Voorzitter. De wethouders kunnen ook vergaderen. Als er iets gewichtigs is, kan de Raad bijeenge roepen worden. Juliana-feesten. Het Oranje-comité verzocht een crediet van f 150.te mogen ontvangen voor het hou den van kinderfeesten ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De heer Van den Abeele vond het kinder feest op den dag van het huwelijk zeer sym pathiek. Hoe meer onthaald hoe liever. Het is de bedoeling dat een nationale feestdag wordt gehouden, maar is in Noordscharwou de gedacht aan hen, voor wie deze dag we gens hun omstandigheden geen feest kan zijn. Zou dezen menschen, wcrkloozen en andere armen vanwege de gemeente niet iets in samenwerking met het B. A. en corresp. van de Arbeidsbemiddeling kunnen worden gegeven Voorzitter deelde mede, dat do bedeelden door het B. A. een extra uitkeering zal wor den gedaan. Dat is dus al een gedeeltelijke tegemoet koming. Verschillende heeren stemden met de Idee van den heer Van den Abeele In, waar na besloten werd, gemiddeld f 1 per gezin beschikbaar te stellen. Verder werd voor versiering van het Raadhuis een bedrag vnn maximum f 50 bestemd hoewel het wol wat duur werd ge vonden voor één zoo'n dag. Van een commissie, die van niets wist. Bij de rondvraag informeerde de heer Kwadijk naar dc werkobjectcn, welke de commissie heeft gevonden. Spr. hoort er tuaar niets van. Do hoor Barten antwoordde, dat het nog niet geheel voor elkaar was. Een vergade ring was nog niet gebonden, omdat spr. do noodige gegevens niet had. Voorzitter zcide, dat wel een paar objec ten waren ougegeven, als de verbetering van de Spoorstraat en het opknappen van Voor- en Achterburggracht. Daarop is nog geen beslissing gekomen van het Werkfonds. De heer Barton vond. het niet juist, dat hij als voorzitter van de commissie er niets van wist. Do heer Van den Abeele achtte het nlot goed, dat de heer Barten zich verschuilt achter de ambtenaren. Spr. zou anders zijn opgetreden. Do ambtenaren hebben de com missie ter zijde gestaan. Spr. vond het ook niet juist van den burgemeester zonder de commissie en den raad er in te kennen via de intercommunale commissie het plan Spoorstraat aan het Werkfonds op te geven, zoodat men aanstonds voor een fait ac compli komt te staan. De houding van den opzichter vond spr. te laken. Ook dc heer Schrijver vond, dat deze zaak vreemd is gcloopcn. De gem. opzichter had de opdracht moeten voldoen en aan de com missie het plan in te leveren. Voorzitter zeide, dat het voorstel naar Haarlem is. We zullen er dus wel nader van hooren. Daarna volgde sluiting met de beste wen schen voor het jaar 1937. W ARMEN HU 1 ZEN TER-AARDE-BESTELLING MA HOPMAN. Woensdagmiddag half drie had onder bui tengewoon groote belangstelling op de Ned. Herv. begraafplaats de ter-aarde-bestelling plaats van Ma Hopman, één der drie slacht offers, die op een zoo tragische wijze om het leven zijn gekomen bij het auto-ongeluk aan de Keins. Een groote menigte had zich verzameld bij dc ingang van het kerkhof en volgde de stoet. De leden van de gymnastiekvereeniging Daslco, waarvan de overledene penningmees teresse was, stonden aan weerszijden van het kerkhof opgesteld om hun lieve en vlijtige turnvrienrlin een laatsten groet te brengen, uit dankbaarheid voor het vele werk wat zij voor de vcrccniging heeft ge daan. Een schat van bloemen van vrienden, vriendinnen, vereeniglngen, cursussen enz., waar zij lid van was, dekte de baar. Door Dominee Homstra, onze voormalige predikant, thans te Koog aan de Zaan, wer den troostvolle woorden gesproken. Hier is van ons heengegaan Ma Kopman, zij die in onze omgeving zooveel liefde en gezelligheid heeft gebracht. Zij rustte in vrede. Namens de familie dankte Dominee de aanwezigen en allen, die in welken vorm ook, blijken van belangstelling hebben be toond bij deze droevige gebeurtenis. Een aangrijpend moment en diep onder den indruk, verliet de menigte haar laatste rustplaats. Keurig werden de werkzaamheden verricht door de Begrafenisvereeniging „Dc Laatste Eer". WJERINGERMEER Graanbeurs Middenmeet. Geen noteering van 30 December 1936. Onderhandsche aanbesteding. Door de Wicringermcer-Directie is onder bands aanbesteed het bouwen van 20 ge reedschapsbergplaatsjes aan den Kogger- randweg. Laagste inschrijver was de firma G. Wasstokvan Garderen te Middenmeer, aan wien de bouw werd opgedragen. Politie. Verloren. Blauw reservewiel bij de Hoorn- sche brug. Inl. politie Middenmeer. PREDIKBEURTEN WIERINGERMEER. Ned. Herv. Kerk: Oudejaarsavond: Slootdorp, nam. 7.15 uur, Ds. B. Nijholt. Ned. Herv. Evangelisatie. Oudejaarsavond: Slootdorp, 's av. 6 uur, Ev. IC. ICiewiet. Middenmeer. 's av. 7.30 uur, Ev. K. Kiewiet. Wieringcrwerf, 's av. 6.30 uur, Cand. 1-1. v. Vliet. Nieuwjaarsdag: Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ev. IC. Kic.viet Geref. Kerk: Oudejaarsavond: Slootdorp, 's av. 7 uur. Ds. C. v. d. Vliet Middenmeer, 's av. 7 uur Leesdienst. Wioringerwerf, 's av 7 uur Leesdienst Nieuwjaarsdag: Slootdorp, voorm. 9 uur Leesdienst. Middcnimecr, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet WIERINGEN KEURING VAN DIENSTPLICHTIGEN. De keuring van dienstplichtigen, de inge schrevenen voor de lichting 1938, zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 23 en Maandag 20 April 1937 te Den Helder in de Marinc-Cantine op do Buitenhaven. VLEESCHKEURING. Een onlangs in ons blad gedane mede- deeling, dat de huisslachtingen thans vrij zijn en voor ieder openstaan blijkt tot mis verstanden aanleiding te geven. Men ver zoekt ons thans te willen mededcclcn dat de vrijdom waarvan hier werd gesproken alleen betrekking heeft op de betaling van accijns en het aantal te slachten varkens voor eigen gebruik. Ten deze is men in niets meer gebonden men behoeft geen vergunning meer aan te vragen etc. maar wel moet nog steeds aangifte geschieden ten gemeentehuize vooij de keuring, terwijl ook natuurlijk het ge-» wone keurloon verschuldigd blijft. Men onthoude dit, wanneer gesproken wordt van dc vrije huisslachtingen. SOIREE. Op Zondag 3 Januari geeft de dansclub" T.O.T. in Concordia te Hippolytushoef een, „Soirée". Het belooft weer een gezellige avond to worden. Zie advertentie in ons blad van a.s. Zaterdag. POLITIE. Verl. een dop van een coll. patentas, eert bolastingplaatjc in étui, en een huissleutel. Inlichtingen bij den Gcmecntebodc. HOOGWOUD De uitslag van den tooneelwedstrijd tus schen dc tooneel vereen, van de Gouwe, van de Langereis en van Hoogwoud, die oor-, spronkelijk reeds op 22 dezer bekend ge- maakt zou worden in café Visser aan de Langereis, zal thans plaats hebben op 10 Januari a.s. in het café van den heer Mod der. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Naar men ons mededeelt, zal do Brigadier* der Rijksveldwacht, R. C. v. d. Bosch spoe dig worden overgeplaatst naar Alphen aan de Rijn, waar hij in gelijke functie werk zaam zal zijn. SCHAGEN. 31 December. •4 Geldekoeien (magere) f 110150, 14 idom vette f 160—215, 4 kalfkoeien. f 150— 210, 33 nuchtere kalveren f S—15, 30 vetta schapen f 24—27, 135 overhouders f 13-47.50* 12 varkens, mag. f 14—17, 4 idem, vette, por Kg., f 0.400.42, 104 biggen f 812, ko-< nijncn f 0.502, 31 kippen f 0.400.80, een den f 0.40—0.70, baantjes f 0.25.—1. WARMENHUIZEN, 30 DECEMBER 1936* Roode kool f 1.10—f 2.20; Gele kool f 1.- f 1,20 Dccnschc witte kool f 0.80f 0.9Ö peen (kleine) f0.50. Aanvoer 10.900 kg. Roodo kool. 7.000 kg* Gele kool. 5.200 kg. Dccnsche witte kool en 800 kg. Peen. ALKMAAR. 30 December. Andijvie f 1.90—5,10. appelen f 6—13, bloem-, kool I f 712, II f 24. boerenkool f 0.S0 2 40, bieten f 0.60—1.20. gele kool f 1.24. groo ne kool f 1.50—3.50, kropsla f 2.206, knol- selderie f 2—3, peren f 6.50, roode kool f 1 —2.60, selderie f 2.60—7.50, spruiten f 2.50—7, tomaten f 514. uien f 0.90—2.30, wortelen! f 2—8. wil lol' I f 8—10.50, II f 4—6.50. AMSTERDAM, 30 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd^ 159 vette kalveren, 1e kw. 63—71 et., 2e kw. 58—62 ct.. 3e kw. 5056 ct. per Kg. levend- gewicht; 43 nuchtere kalveren f 7—10.50 per stuk, 279 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 50—51 ct., enkele hooger, zware varkens 4950 ct., vette varkens 48— 49 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht? Vette kalveren minder aanvoer, handel ge drukt, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren korten aanvoer, handel vlug, prijzen vast. Varkens behoorlijken aanvoer, vraag naar vleeschvarkens, prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJ, 31 December. Uien f 1.101.30 drielingen 2.402.60, gro ve 1.201.30, peen f 1.101.30, groene kool f 0.40—2.30. Kroten f 1,701.90, roodo kool f 12.10, nfw. f 11.20, gele kool f 1, D. witte kool f 0.801, bloemkool f4.505.30, 2c soort f 1.50 NOORDSCHARWOUDE, 31 December Eigenheimers 2.50, hl. aardappelen 1.20— 1.80,u ien 1.301.40, drielingen 2.60, grove 1.40—1,60. Peen f 0.90—1.20, roode kool f 1.10—2, gele kool f 1—1.20, D. witte kool f 0.80-1. Boternoteering. 's-Gravenhage. 30 December. De com- missienoteering voor Xederlandsehe boter is heden vastgesteld op f0.62 per kilogram.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2