"AKKERTJES" OMGEVINGNIEUWS De overval met roof Marktberichten BERGEN ORA.NJEJOOL! Paul Ostra en zijn cabaretgezel schap in de Rustende Jager. Men moet inderdaad bewondering heb ben voor Paul Ostra en de zijnen; men dient waardeering te voelen voor het onverwoest baar optimisme van dit wakkere troepje ea- barettisten, dat zich Zondagavond door de meer dan slechte opkomst van het publiek dat was opgewekt in de groote zgal van de Rustende Jager een Oranje-jool te komen vieren, niet in het minst uit het veld liet jSlaan en vol heerlijken ijver en met veel entrain een cabaret-programma serveerde, dat behoorde tot het allerbeste wat ooit te 'Bergen werd vertoond. Do wegblijvers heb ben dan ook wel in hooge mate ongelijk ge had! Iïet gezelschap, dat een compleet program ma van zeer beschaafde kleine kunst ten beste gaf, bracht ons zooveel variatie in nummers van de allerbeste soort, dat de avond eenvoudig omvloog. In de afwerking van het programma had de leider, Paul .Ostra een wijziging gebracht; een wijziging, welke zooals spoedig bleek de gezel ligheid ten zeerste verhoogde en welke een intieme sfeer schiep tusschen het publiek 'en de artisten. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling aan het Oranjebal, een cabaretprogramma ie doen vooraf gaan, Paul Ostra oordeelde liet beter, het midden der zaal te doen ont ruimen, om het aldus tot dansvloer in te richten. De cabaretnummers werden ons tusschen de dansen als een welkome aflei ding opgediend. En de leider bleek goed gezien te hebben! Paul Ostra, leider, confe rencier en cabaretzanger, opende met een geestig welkomstwoord, doch liet niet na het publiek te hekelen, het publiek dat hem en de zijnen zoo wreed had in den steek gelaten. Maar aldus de conferencier we doen maar net of het stampvol is. Niet waar, Pim (dit tot den uitstekenden pianist, Pim de le Fuente) we hebben twee honderd menschen moeten terugsturen! Ja, beaamde Pim. Die vent zegt nu altijd ja, repliceerde Paul Ostra. Dat moet ie wel, want dat staat in het contract. En aldus gezellig boomend zorgde de conferencier er voor, dat het publiek zich al heel spoedig beschouwde als te behooren tot. één familie, welke te gast is bij een troepje aardige, prettige menschen, dat er bovendien slag van heeft, ze aangenaam' bezig te houden. En in een milieu, dat in alle opzichten beschaafd kon worden ge noemd. Paul Ostra leidde allereerst Eline Pisuisse, de dochter van onzen helaas veel te vroeg lieengeganen Jean Louis bij het publiek in, die bij haar verschijnen met. een daverend applaus werd begroet. Staande, midden tus schen haar auditorium, zong zij op knappe, 'eenvoudige wijze eenige levensliedjes. Haar eenvoud en haar sobere wijze van zeggen vielen vooral op in het gevoelige liedje „Het Stadskind"; haar zin' vóór humor en haar kijk op den zonnigen kant van het leven, werden gedemonstreerd in het guitige chanson: „O, wat een pon!" Nel Rezelman in Schagen welbekend door haar medewerking aan de uitvoering van „Lycurgus" toonde zich ook nu weer "een danseres van klasse. Vol gratie danste zij een Humoreske; prachtig liet zij ons den Slavendans zien, waarin zij op voorbeeldige wijze tot uiting bracht den in boeien gesla gen slaaf, die alles doet om zich van z'n handen te bevrijden, doch die tenslotte op van het worstelen en strijden, krachteloos ter aarde zinkt, om verder zijn lot gelaten te dragen. Het was van de kunstenaresse goed gezien, om na dit nummer, waar je toch even koud van was geworden, een jolige, pittige, humoristische Groteske te dansen. Onnoodig te zeggen, dat zoowel Eline Pisuisse als Nel Rezelman een groot succes oogstten. Paul Ostra bleek niet slechts een goed conferencier, doch ook een uitnemende ver tolker van het levenslied te zijn. Zijn liedje „Tk begrijp de menschen niet", waarin hij rake dingen zeide en zijn parodie op film- artisten, waren van de allerbeste soort en gaven het publiek volop gelegenheid van goede cabaretkunst te genieten. We zouden den veel zij digen Pim de la Fuente, die op knappe wijze begeleidde en in et z'n vijf Georgians voor uitstekende dansmuziek zorgde, te kort doen, als we ook hem en de zijnen niet. noemden als waar dige leden van dit uitstekende gezelschap. Het was een mooie avond, waaraan we nog langen tijd de meest aangename her inneringen zullen behouden. „Rustende Jager" in feestdos. Zaterdag 9 Januari wordt in Bergen het Oranjefeest gevierd. Voor deze gelegenheid zijn de zalen van de Rustende Jager feestelijk versierd. De Band van Siem Spruit verzorgt de balmuziek, zoowel des middags als des avonds. De Burgemeester heeft gewenscht, dat er goed feest wordt gevierd en daartoe aan de amusementsinrichtingen gelegenheid gegeven heel den nacht door te fuiven. Het schijnt in Bergen dan ook wederom als van ouds zeer gezellig te worden, terwijl de Rustende Jager wel weder het middelpunt van de gezelligheid zal zijn. Er bestaat ge legenheid om gratis plaatsen te reserveeren, echter worden deze plaatsen niet langer ge reserveerd dan tot 9 uur. WINKEL WIER1NÜEN Een der daders ter beschikking gesteld. In verband met den overval met roof, welke op Oudejaarsavond is gepleegd op den 50-jarigen landbouwer J. Snooij te Hip- polytushoef, heeft de politie, zooals reeds gemeld, gearresteerd de 27-jarige S. M. De man is ter beschikking gesteld van den Of ficier van Justitie te Alkmaar. De gearres teerde is door Snooij herkend als een der daders. Naar de beide andere daders wordt nog gezocht. Politie. Verloren: een 'belastingplaatje in etui. Gevonden: een armbandhorloge. Vermist: een overhouder met groene stip op het. schoft. Aan komen loopen: een schaap met rood merk. Inl. bij den Gemeente-bode. Hippolytushoef begint er zoo langza merhand ook meer feestelijk uit te zien. Het Kerkplein en enkele woningen zijn reeds heel aardig versierd, maar om hét geheel goed te doen slagen, moeten er nog meerde ren de hand aan de ploeg slaan. Geachte le zers, laat het er niet bij zitten, nu kan het nog. Vischafslag Den Oever. Zaterdag 2 Januari aangevoerd: 103 K.G. spiering f0.27 per K.G. 4 Januari: 254 K.G. spiering f0.210.25 per K.G., 1287 K.G. wulken f 24.3027.30 per 100 K.G. SCHOORL BUURTVERSIERING In verband met de komende feesten ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk wor den te Groet en Catrijp de straten niet den nengroen versierd, terwijl verschillende win keliers hun etalages verfraaien wat direct al een aardig aanzien geeft. Als nu het weer meewerkt, dan zal het wel loopen. Opmerkelijk is het dat de ver schillende commissies een groot stilzwijgen bewaren, omtrent het programma van de feestelijkheden. ONGELUK, DAT GOED IS AFGELOOPEN. Natuurlijk is de belangstelling van de zijde der jeugd voor de versiering zeer groot. En vooral bij de R.K. Kerk is het voor automobilisten oppassen. De heer B reed met zijnvrachtauto, met flinke vaart door deze drukte. Toen hij dit herhaalde geraakte het zoontje van den heer Bootsma onder de auto en kwam wonder boven wonder slechts met een gekneusde pols, een geblesseerde neus en een bult op zijn achterhoofd uit deze botsing te voorschijn. Hij werd bij om wonenden binnengedragen, waar de toeval lig aanwezige Dr. v. Hesteren de eerste hulp verleende. Door den heer Greup is van een en ander proces verbaal opgemaakt. TOONEELUITVOERING VAN DE GRAAL Op Zondag en Maandag werd in het R.K. vereenigingsgebouvv een uitvoering gegeven door de dames van de graal. Voor de pauze werd opgevoerd 't zinnebeeldige spel „Elker- lijck" een oud-IIollandsch spel in de te genwoordige stijl omgezet. Na de pauze werd het blijspel „Willy's Radio" in een bedrijf van Bep van Braak vertolkt. Zondag was men minder goed op dreef, doch de tweede avond werd vrij goed gespeeld. Goede leiding zou hier voel goeds aanrichten. LAN GEN DIJK OUDKARSPEL. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden: Marie Cornelia de Reus, 20 jaar, te Schagen Ingekomen: Dirk Fijnheer, arbeider, van Barsingerhorn naar Lutjcwinkel B 12; Lucia Moerbeek, geh. met J. G. J. Gersen, van War- menhuizen naar Kolhorn D 56 Vertrokken: Aafje Raven, naar Midden- meer Postkantoor; Sara Levina Krokké, n. I)cn Helder, Singel 127 Anna Maria Krap naar Den Helder, ICanaalweg 60; Ant. D. Ganzeman, van D 68 naar Ilillegersberg.; Freerk Wilkens, van 62 naar Warmond, woonark; Arien Blokker en gezin, van A '119 naar Nieuwe Niedorp E 19 „Sonna" door „Jong Leven". Zondag 3 Januari heeft de Oudkarspelsche tooneelvereeniging „Jong Leven" in de zaal van „Het Huis de Brederode, de tweede op voering gegeven van het Indisch tooneel- spel „Sonna" van Jan Fabricius. Ondanks de „griep"-periode waarin wij thans leven was de zaal zoo goed als geheel bezet. Er waren slechts enkele stoelen on bezet. En zij, die gekomen waren, hebben onge twijfeld evenals wij genoten van het spel van „Jong Leven". De wijze waarop dit prachtige tooneelstuk, met de aangrijpende en voor den Europeaan beschamende inhoud voor het voetlicht werd gebracht, verdient alle lof. Het stuk geeft een brok Indisch leven weer, van een Nederlandsch officier, Öie een kind heeft bij een Soendaneesche vrouw, die hij in huis heeft, doch met wie hij niet ge trouwd is. Het jongetje was voor z'n opvoe ding naar Holland gezonden en komt bij het begin van het stuk met den vader uit Holland terug, welke laatste daar de op voedster van zijn zoon heeft ontmoet en het nu noodig vindt, dat deze Hollandsche vrouw naar Indië komt om den jongen ver der op te voeden. De Soendaneesche vrouw zal dan echter moeten verdwijnen, nadat zij door te bewilligen in een erkenning van haar zoon door den officier, ongeweten af stand van haar jongen heeft gedaan. Dit is in korte trekken de inhoud van het stuk. De leden van „Jong Leven" hebben dit stuk op zeer verdienstelijke wijze naar voren gebracht. In 't bijzonder noemen wij mevr. van DortNieman die de rol van Sonna, de moeder van de jongen vervulde. Zij heeft de aanwezigen doen voelen het lijden en leed dat de Inlandsche vrouw werd aangedaan door den officier. Verder was er mevr. De Groot-Vos, die zich geheel gaf in haar rol van Niti, de lijfmeid van Sonna, die zij trouw bleef en voor wie zij alles opofferde om haar toegewijd te kunnen zijn. De heer C. Wagenaar als de vader van het kind had een zeer zware rol te vervullen. Wij hebben den heer Wagenaar wel eens beter gezien, hoewel hij een behoorlijke ver tolking heeft gegeven. Het ging soms wel eens te weinig overtuigd. Piet Kist was weer heel goed als de assistent-resident, die zich van de wereld niet veel aantrekt en zich voornamelijk voor de natuur intersseert. Alles liep als gesmeerd. De rol van Njo, de zoon van Sonna werd heel goed vervuld door mej. Mar Kroon. Daarbij nog het optreden van Jan Koeman als een Soendaneesche klerk en Jan Slikker als een Ambonees, de laatste, als invaller voor J. Kuilman, was het een keurig geheel. Op deze uitvoering kan Jong Leven mot haar ijverigen regisseur den heer H. Slikker, met genoegen terugzien. NOORDSCHARWOUDE. Lezing Instituut. Maandagavond werd in de bovenzaal van „Concordia" een lezing gehouden vanwege het Instituut v. Arbeidersontwikkeling. Als spr. trad op de heer G. v. Veen, met als on derwerp „Religieus Socialisme". Spr. behandelde eenerzijds het Socialisme, zooals dit door Marx verkondigd werd en toetste anderzijds het religieus socialisme hieraan. Aan het slot van zijn lezing kwam spr. tot de conclusie, dat het religieus socialisme de mcnschheid wil geven', geestkracht, idealisme kortom een zuivere levensbeschouwing. Op deze interessante lezing werden eenige vragen gesteld en naar genoegen beant woord. De opkomst was slechts gering. Benoemd. Naar wij vernemen, is als lid der commis sie van beheer van de Geref. Gemeente be noemd de heer P. Barten. Afscheid Ds. Van Dijk. Zondagmorgen na de Nieuwjaarspredica'ie werd door den consulent van de Ned. Herv. Gemeente, Ds. Van Dijk, van Oudkarspel, afscheid genomen wegens zijn vertrek naar Zeddam (Gld.) Door den predikant werd o.m. dank ge bracht aan het Kerkbestuur voor de goede samenwerking en de leden voor hun belang stelling. A.-R. Kiesvereeniging. De A. R. Kiesvereeniging hield haar jaar vergadering Maandagavond in de groote zaal achter de Geref. Kerk. De Voorzitter, de heer P. F. Slot, opende op de gebruikelijke wijze. Na afdoening der gewone agenda-punten, werden als afgevaardigden naar de verga dering van de A. R. Statenjoentrale op 5 Januari gekozen de voorzitter en de heer H. Reek. Uitgebracht wérd hét jaarverslag van den secretaris D. Barten Jr. en den penningmees ter R. v. d. Ploeg, welke beiden werden goedgekeurd. Als bestuurslid in do vacature-v. d. Ploeg werd gekozen de heer P. Barten Dz. Na een inleiding over „De vastheid van ons beginsel" volgde rondvraag en sluiting. ZUID-SCHARWOUDE. Overzicht van den Burgerlijken Stand der gemeente Zuid-Scharwoude over de maand December 1936. GEBOREN: Reinouwtje, dochter van Pie- ter de Geus en Hillegonda' Joman. ONDERTROUWD: Nicolaas Beemsterboer eir Elisabeth Berkhout. GETROUWD: Abraham van der Welle en Elisabeth Voogt; Anthonie Krul en Margit Gizella May er; Nicolaas Beemsterboer en Elisabeth Berkhout. OVERLEDEN: Een levenloos kind van Antonius Kaag en Emma Dekker; Petronella Westerbos, oud 62 jaren, echtgenoote van Gerrit Jan Kleinbëcltman. Vanwege de tuinbouwvereen. De Toekomst zullen z.g.n. praatavonden worden gehouden onder leiding van den heer van Herwijnen te St. Pancras. DE VOORZORG. Ten lokale van de Wed. Schoenmaker ver gaderde Maandagavond de Vereen, voor Zie- kenhuisverpleging De Voorzorg. Het aantal opgekomen leden was matig. De voorzitter, de heer P. van Exter, heette de aanwezigen namens het Bestuur welkom, wees op het on gunstige jaar, dat achter ons ligt, ongunstig ook voor deze vereeniging door het grooc aantal gevallen van opname in het Zieken huis en hoopte op aangename besprekingen in het belang van de vereeniging. De voorzitter doet daarna mededeeling van een ingekomen schrijven van het Federatie bestuur n.a.v. het wetsontwerp voor de Ver. voor Ziekenhuisverpleging, waarbij er de aandacht op wordt gevestigd, dat, wordt dit ontwerp wet, de vereeniging een reserve fonds zal moeten bezitten. Men heeft erover gedacht, dit te vormen door heffing van een zeker percentage, waardoor althans de goede wil in dezen zou blijken. Voorloopig zal ech ter het verloop worden afgewacht. Als bestuurslid wordt herkozen de heer P. van Exter, die deze benoeming aanneemt. SftePZ De koorts daalt onmidde. n n Un<<ma4tin/f urAVrlt fTOG Overal bij Apothekers en Drogisten 12 stuks in koker 52 cent, 3 stuks in zakdoosje 20 cent. Nederlandsch Fabrikaat ïiddellijk. De besmetting wordt gestuit. De ziekte-duur wordt ingekort. Steeds goede resultaten met (AKKER-CACHETS) Recept van Apotheker Dumont contributie te betalen, zij zich tot het B.A. kunnen wenden met het verzoek, de helpen de hand te bieden. Met den wensch van een voorspoedig 1937 sluit het Jaarverslag, dat werd goedgekeurd. De penningmeester doet daarna rekening en verantwoording. De ontvangsten bedroegen f 515,625, de uitgaven f S46, 29. zoodat dit jaar een tekort heeft opgeleverd van f 330.625. Geconstateerd werd, dat dit een zeer slecht resultaat is. Het nadeel is opgevangen door het saldo, dat nog aanwezig was. In bespreking kwam daarna het voorstel van het Bestuur om de contributie van 12Vz oent op 17 cent per week te brengen en te vens eenige wijziging aan te brengen in de ligdagen, welke worden vergoed n.1. dat bij operatie-gevallen op 35 te laten en bij niet- operatie op 21. Over dit voorstel werden uitgebreide discussies gevoerd, waarbij vooral naar voren kwam de onbillijkheid, die daardoor, voor dc leden ontstond. De te genstanders érvan wilden het aantal dagen, dat vergoed werd, voor beide categorieën gc lijk houden met dezelfde resultaten voor de kas. Het voor en tegen werd hiervan breed voerig nagegaan. Ten slotte werd een voor slel gedaan, om aan allen 24 dagen uit te keeren. Dit werd verworpen met 9 tegen 14 stemmen, die voor het bestuursvoorstel wa ren. Nog werd gewezen op de wenschelijk- heid een andere regeling te treffen voor ben die binnen 't halfjaar voor de tweede .naai moeten worden opgenomen. Het Bestuur zal een en ander nagaan. Daarna sluiting. LANGENDIJK. De tuinderscredieten Op verschillende wijzen is in den loop der jaren getracht, de tuinders in hun moeilijken strijd om het bestaan te helpen. We hebben gehad de z.g.n. oude regeeringscredieten van 1920, later de provinciale tuinderscredieten, toen de rentelooze voorschotten van het Rijk middels de gemeente en in 1933 weer pro vinciaal gemeentelijke voorschotten, door de Boerenleenbanken verstrekt. Er is van al deze schulden nog maar een een klein deel terugbetaald, zoodat de tuinders uit dien hoofde nop- met belangrijke schulden zitten. Voor en na is al eens occasioneel op de wensrhelijkheid van kwijtschelding dezer schulden gewezen, omdat vele tuinders, die het al zoo moeilijk hebben, nog voortdurend worden gekweld door de aanmaning rente en aflossing te voldoen. We vernamen nu, dat vanwege de Ned. Tuindersbond, district Noord Holland, opnieuw met kracht zal worden aangedrongen op annuleering dezer schulden, omdat toch ook de latere steun- uitkeeringen niet behoeven te worden terug betaald en deze voorschotten zijn verleend in een tijd, toen deze in de plaats traden van den lateren steun. OUDKARSPEL. Burg. stand over de maand De cember 1936. Geboren: Kramer, Jacoba Bregitta, dochter van Johannes Kramer en Adiana Bommcr; T.angendijk, Cornelis Dominicus, zoon van Dominicus Langendijk en Petronella Bes- seling. Nap, Nellie Nancie, dochter van Klaas Nap en Geertje Otsen; Ingekomen personen: Geene. Vertrokken personen: Weijte, Hermanus, en gezin, naar Alkmaar. ALKMAAR WIERINGERMEER Rijkspolitie in de W.meer. Naar wij vernemen, zal de lieer Westra, komende van Amsterdam, worden gestati- onneerd als Rijkspolitie, voorloopig te Mid denmeet. Naar het heet, zal zoo spoedig mogelijk als standplaats worden aangewe? zen Wieringerwerf. Indiensttreding 5 Jan. Z1JPE M-en deelt ons mede, dat een bij de werk verschaffing bij Staatsboschbeheer geplaatste arbeider uit deze gemeente voor niet minder dan 6 weken is geschorst wegens opruiing. BURGERVLOTBRUG. Wij vernemen, dat. de landarbeider G. v* d. Stoop alhier bij het Gemeentebestuur een aanvrage heeft ingediend om een voorschot ter verkrijging van een plaatsje volgens de La n darbei ders wet. Het jaarverslag. De secretaris herinnert er aan, dat het kas saldo van 1934, groot ongeveer f 550, zoo goed als geheel is opgeteerd. Evenals het vorige jaar is 1936 ongunstig geweest. Met de tegenwoordige contributie en het steeds stij gende aantal gevallen, waarbij opname in het Ziekenhuis wordt voorgeschreven, wegen de ontvangsten niet tegen de uitgaven op. Contributieverhooging zal dan ook moeten worden aanvaard, wat wel jammer is in deze nog steeds zoo slechte tijden, waarin bijna iedereen dagelijks sukkelt met een geldelijk tekort. De secretaris wijst er verder op, dat bij de regeering het plan be staat., een wet uit te vaardigen op de ver- eenigingen voor ziekenhuisverpleging. Als eerste eisch zal dan gelden een reservefonds zoodat. ook met het oog daarop een contri butieverhooging noodig zal zijn. Het ledental bedraagt thans 343. Inge schreven zijn 10 leden, afgeschreven 19, zoo dat dit een vermindering van 9 leden be- teekent. Er waren 16 zicktegevalen met totaal 257 ligdagen. Vorig jaar was dit 226 ligdagen bij 18 gevallen. In drie gevallen werden 35 da gen vergood, 1 van 27, 1 van 22, 1 van 20, 1 van 16, 1 van 15, 1 van 13, 1 van 10, 1 van 9 en 5 van 5 ligdagen. Voor 202 ligdagen moest f 3, voor 55 moest f 2 worden betaald. Als voorzitter is in plaats van wijlen T. de Ruiter de heer P. van Exter gekozen. Er zijn 2 bestuur,s- en 1 ledenverg. gebonden. Het. bestuur heeft de 2 vergaderingen van bet Sfreekverbond bezoeht. Door liet B. A. is voor enkele leden weer een gedeelte van de contributie betaald. De secretaris wijst er op, dat, als er meer leden zijn, voor wie bet te bezwaarlijk is, de volle HOME TRAINER WEDSTRIJD R.V. ALCMARIA Op Zaterdag 2 Januari nam de R. V. Al-c- maria deel aan de hometrainer wedstrijd, uitgeschreven door B. R. C. Kcnnemerland, om de groote Kennemerland beker. Er werd door 8 renners deelgenomen en wel 4 op weg en 4 op baanmateriaal. Aan deze wedstrijd werd door 3 vereeni- gingen deelgenomen en wel door DTS Zaan dam, Kennemerland en Alcmaria, Alkmaar. Er werd door alle renners sportief gereden Alcmaria wist de vereenigingsprijs te winnen voor Kennemerland en DTS die respectievelijk 2 en 3 werden. De renners die voor Alcmaria uitkwamen hebben allen uitstekend gereden en vooral Jb. Homan en Bosma blonken uit door de snelste tijd te maken op de 3 km. Homan op de baan en Bosma op de wegfiets. Na afloop der wedstrijd, die opviel door de sportieve geest die er heerschte en de goede organisatie, werden de prijzen door den waarnemend voorzitter van Kennemer land, den heer Ris met een toepasselijk woord uitgereikt O.a. werd opgemerkt het goede rijden op de weg van Jan Groot. De uitslagen van de wedstrijd zijn: Op wegmateriaal 1 A. Bosma 2 m. 42,3/10 sec. H. Mulder 2m. 47 5/10 sec. 3 D, Hoolwerf 2 m. 48 4/10 sec. 4 G. Greuter 2 m. 49 sec. Op baanmateriaal 1 Jac. Koopman 2 m. 48 6/10 sec. 2 Jb. Ho man 2 m. 48 9/10 sec. 3 O. Nijzing 2 m. 50 8/10 sec. 4 J. Groot 2 m. 51 6/10 sec. Er werd 2 maal 1 Km. en 1 maal 3 Km. gereden. De totale tijd van Alcmaria was 22 m. 41 1/10 sec. van Kennemerland 22 m. 59 1/10 sec. en DTS 23 m. 53 5/10 sec. ROTTERDAM, 4 Januari. Aanvoer: totaal 2432 stuks, t.w. 595 vette runderen, 249 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren, 1020 schapen en lammeren, 562 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 62 ct., 2e kw. 55 ct., 3e kw. 40—47 ct.; vette ossen, le kw. 59 ct., 2e kw. 53 ct., 3e kw. 44—48 ct.; vette kalveren, le kw. 95 ct., 2e kw. 85 ct., 3e kw. 65—75 ct.; varkens (le vend gewicht) le kw. 47 ct., 2e-kw. 46 ct., 3e kw. 44 ct.; schapen, le kw. 45 ct., 2e kw, ,°,S ct., 3e kw. 29 ct.; lammeren, le kw. 48 ct., 2c kw. 39 ct., 3e kw. 28 ct. Prijzen per stuk:, schapen, le kw. f24, 2e kw. f 16, 3e kw. f 12, lammeren, le kw. f20, 2e kw. f 17, 3e kw, f 10. Overzicht: Vette koeien en ossen, aan voer. grooter, liandel lui, prijzen als vorige week Dinsdag, prima koe'66 ct., os 63 ct. Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel ta melijk, prijzen als vorige week Maandag, 3e kw. iets duurder. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijzen hooger dan Maandag j.1. Varkens, aanvoer grooter, handel willig, prijzen hooger. Er werden tamelijk veel schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 4 Januari. Vlasmarkt. Aanvoer; 10.200 Kg. blauw, schoon 6878 ct. 1000 Kg. wit Zeeuwsch 65—78 ct., 3000 Kg. Groningsch 65—75 ct., 3200 Kg. Hollandsch geel 6578 ct., 150Ó Kg. dauwroot 55—60 ct. alles per Kg. Er was voldoende kooplust en de prijzen waren onveranderd. Het beste vlas geniet nog steeds de meeste voorkeur. Dauwroot was verlaten, tenslotte werd alles verkocht. AMSTERDAM. 4 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 433 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren, le kw. 6270 ct., 2e kw. 5460 ct., 3e kw. 4853 ct.. per Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalfkoeicn f 160210 per stuk, 99 vette kalveren, 2e kw. 60—6S ct., 3e kw. 50 58 ct., per Kg. levend gewicht; .74 nuch tere kalveren f7—11 per stuk, 67 schapen f20—26 per stuk, 576 varkens, vleesohvar- lcens, wegende van 90110 Kg. 5354 ct., zware varkens 5152 ct... vette varkens 50 51 ct. per Kg. slachtgewicht.. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel zeer stug, prijzen voor alle soorten hooger. Melkkoeien korte aanvoer, stille handel, prijzen vast. Vette kalveren matig© aanvoer, zeer vlugge handel en hoogere prij zen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, vlugge handel cn iets hoogere prijzen. Schapen tamelijke aanvoer, liandel gedrukt en hoogere prijzen. Varkens behoorlijke aan voer, vlotte handel en hoogere prijzen. AMSTERDAM, 4 Januari. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Tac. Knoop). Zeeuwsche bonten f22.40, idem blauwen fl.902.30, id blauwe eigenheimers f 1.99—2, idem eigenheimers fl.902, Z. bonten en blauwen poters f 1201.60, Z. of Flakkeesche eigenheimers f22.10, Dito poters fl.401.50, Noordwijker, Ratwijkcr, Hillegommer zandaardappelen f33.40, N. H. Blauwen f 1.80—1.90, N.H. bonten fl.90— 2, Haarlemmermeer en LTpolder Bevelanders f 1.601.80, Verder per 100 kilo: Drentsehe en Overijsselsche zandaardappelen f 33.40, bonken f 2.80—3. ALKMAAR, 4 Januari. Andijvie f 6, appelen f 13, bloemkool I f6 9, idem II f24, boerenkool fl.80—2.40, bie ten f 1.20, gele kool f 1.402, groene kool f 1 —5, knolselderie f23.60, peren f810, prei fl.805.20, roode kool fl.402.50, selderie f 2.604.20, schorseneeren f 23.50, tomaten f821, uien fl2, wortelen f4:7, witlof I f 5.50-7, II f4.25. WARMENHUIZEN. 4 Januari. Aanvoer: 1975 Kg. roode kool f 1,402.20, 350 Kg. gele kool f 1.20, 75 Kg. Deensche wit te kool f 1. ALKMAAR. 2 Januari. N.V. Eiervoiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 180.000 kineieren: 5658 Kg. f3.35—3.55, 58—00 Kg. f3.50—3.65, 60-62 Kg. f3.55—3.70, 62—64 Kg. f3.65—4, 64—66 Kg. f3.754.15, kleine eieren f3.053.35 per 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2