Plaatselijk Nieuws. Bekendmaking Ergeland kan én boter èn kanonnen fabriceeren Consultatie-Bureau De Britsche bewapening Duizend griep-slachtoffers Marktberichten kruideniers- waren en aanverwante artikelen B. v. d. VEEN weer zitting. Schager Roosjes Uit onze omgeving NIEUWE NIEDORP Verkooping. Woensdagmiddag is in de Prins Maurits alhier ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum en ten verzoeke van de heeren G. en A. Kamp te Winkel, publiek verkocht, de huismanswoning, gierkelder, mestplaat, twee schuren, erf, wei- en bouwland, gelegen in de gemeente Nieuwe Niedorp, totaal groot 11.19.— H.A. Het geheel stond in opbod voor f23.679.84. Na de verschillende combinatiën en afslag, waardoor de verschillende perccelen nog al eens van eigenaar wisselden, is de geheele combinatie gemijnd door den heer P. A. Mel- chior te Waardpolder voor f 24.612.34. Verkooping. Woensdagavond is in de Prins Maurits al hier ten overstaan van Notaris H. de Boer te Hoogwoud en ten verzoeke van den heer N. Davids alhier publiek verkocht de huismans woning met erf, wei- en bouwland, gelegen te Nieuwe Niedorp, aan den Ooiervaars weg, groot 1.14.60 H.A. Koopcr werd de heer J. H. Harberts te Aartswoud voor f 30001.—. WINKEL Verkooping. Woensdagavond is ten lokale van den heer Bruin te Winkel ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum e^i ten verzoeke van de heeren G. en A. Kamp, publiek verkocht, de huismanswoning, gierkelder, mestplaat, schuur, erf en welland, gelegen te Lutjewin kel, gem. Winkel, groot 4.90.90 H.A. Het ge heel stond in opbod voor f7.174.48. Tevens werden afgeslagen 2.15.50 H.A. wei land, grenzende aan bovenomschreven per- ceelen, behoorende aan den heer Jb. Rooker te Amsterdam, welke in opbod stonden voor f3.361.80. Na combinatie en afslag der verschillende perceelen, werden tenslotte de perceelen Kamp en Rooker gecombineerd te zamen groot, 7.06.40 H.A. Ivooper werd de heer S. G. Wit te Nieuwe Niedorp voor f 11.451.78. WIERINGEN Konijnendiefstal en valsch steun- trekken. Naar wij vernemen mocht het de Rijkspoli tie gelukken eveneens licht te brengen in de in den laatsten tijd herhaaldelijk voorkomen de diefstallen van konijnen. Tegen M. L. en H. G. L. is terzake proces verbaal opgemaakt, terwijl tegen M. L. even eens proces-verbaal wegens valsch steuntrek- ken werd opgemaakt. Z1JPE ST. MAARTENSVLOTBRUG. BEEN GEBROKEN. Gistermiddag is op het werk aan den Rijksweg alhier een ongeluk gebeurd. Bij het buizenleggen is de arbeider N. Kossen van de Oudesluis met zijn been tusschen eenige buizen, bekneld geraakt, waardoor dit lichaamsdeel brak. De ongelukkige werd naar zijn woning vervoerd. OUDESLUIS. NIEUWE KRUIDENIERSZAAK. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal de heer v. d. Veen vandaag zijn zaak in kruidenierswaren voor het publiek openstellen. Wij hebben er eens een kijkje genomen, en wat ons toen opviel was het nieuwe verfje dat schilder Goet de zaak gegeven heeft, waardoor het geheel een frisch en vroolijk aanzien heeft gekregen. Langs de kanten van den winkel zijn alle artikelen keurig en overzichtelijk geëtaleerd. Wij noemen o.a. de verschillende verpakte levensmiddelen, de zuidvruchten, tabaksarti kelen en drogisterij waren .enz. Ook ontbre ken de diverse snoepjes en biscuits niet op het appèl. De twee étalages, ter weerszijden van de deur, zien er keurig uit en maken de nieuwe zaak tot een aanwinst voor onze gemeente. Wij wenschen den heer v. d. Veen veel succes! OUDORP. UITSLAANDE BRAND. In een klein boerenhuis te Oudorp, be woond door een zekeren W. Stoop, ontstond gisteravond omstreeks half zeven brand. Na dat de kinderen en ecnig kleinvee in veilig heid waren gebracht, hebben de bewoners geprobeerd het vuur met water te blussclien. Dit gelukte niet, daar het hooi, dat op zolder opgestapeld lag, vlam had gevat. De Alkmaarsche brandweer, welke met een motor- en een autospuit was uitgerukt, slaagde er in de hoog uit het dak oplaaien de vlammen te blusschen, doch zij kon niet verhinderen, dat het woonhuis totaal uit brandde. Van den inboedel kon niets wor den gered. Vermoedelijk ontstond de brand door het omvallen van een z.g. „stoom-apparaat", dat voor het bed stond van een der kinderen, die door den griep was aangetast. Verzekering dekt naar men ons mede deelde de schade. BIJ DE K.R.O.-TROUBADOURS IN THEATER ROYAL. „Het is zoo fijn, zoo fijn, zoo fijn, Om bij de K.R.O. te zijn, te zijn". „Wij verlaten de studio, en komen ons voorstellen in levende lijve aan onze luis teraars met een deel van onze beste krach ten en een programma, dat U bezorgt uren van genot, om te vergeten wat U ter neer drukt, om U weer op te wekken tot nieu wen moed Aldus schreef de eerwaarde heer Perquin, voorzitter van de K.R.O. Laten wij er direct aan toevoegen, dat hiermede niet te veel is gezegd; dat de avond, waarop de K.R.O. ons gister vergastte er een was, welke in alle opzichten een succes kan worden ge noemd. Verwachting: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind, nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt, later opkla rend, waarschijnlijk nog eenige regen, iets zachter. Verdere vooruitzichten; Opklarend en iets zachter. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 768. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 3 gr. C is 38 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. - SCHAGEN. Toen het doek vaneen ging in het stamp volle Theater Royal, was het opmerkelijk, hoe al dadelijk de stemming erin zat, een stemming, welke steeds ongedwongencr zou worden. Plotseling schoot ons op dat mo ment een parodie op een even bekende als populaire straatmelodie te binnen, welke we eens hoorden zingen en waarvan de tekst luidde: Het is zoo fijn,, zoo fijn, zoo fijn, om bij de K.R.O. te zijn, te zijn! Wel nu, we waren inderdaad blij om bij de K.R. O. te zijn en „het was fijn" ook. Daar waren dan de K.R.O.-troubadours onder leiding van John Kristel, die het ge heele muzikale gedeelte verzorgden en zij deden het goed ook. Speciaal de liefheb bers van populaire muziek konden hun hart ophalen. De K.R.O. heeft ensembles weten samen te stellen, die door de opvat ting van hun taak en wellicht ook door hun eigenaardige bezetting een eigen karakter hebben verworven. Daarom is het wel, dat de K.R.O.-Bovs, de K.R.O.-Melodisten, of hoe ze verder mogen heten, zoo'n buitengewone mate van popu lariteit genieten. Het was dan ook begrijpelijk, dat er voor den avond van gisteren, welke in het teeken van amusement stond veel belangstelling zou zijn en de verwachtingen hoog waren ge spannen. De KRO-Troubadours hebben ons laten hooren, dat zij op geen enkel punt van de andere ensembles verschillen en grootere lof zal men hun moeilijk kunnen toezwaaien. Deze veelzijdige musici hebben hun gehoor gepakt en niet meer losgelaten. Hoe pittig klonk de Troubadoursmarsch, hoe brillant werd de 2e Hongaarsche Rhapsodie van Liszt vertolkt. In welk een uitbundige, ja, we zou den haast zeggen, bijna overmoedige stem ming brachten zij ons door hun Tirol-scène. Maar ook, hoe bruisend was hun paso doble Espana cani, hoe mooi aangevoeld de Caval- leria Ruslicana en de Paljas-cocktail, en zoo zouden wij nog een tijd door kunnen gaan. Laten wij liever constateeren, dat hetgeen hier werd geboden, amusement van een voornaam gehalte was. Verder waren er nog Tholen en van Lier, die waren, zooals we dat van hen gewend zijn. Hun vlotte conférence, hun spranke lende humor, vooral in de dialogen, maken een luisteren naar hen tot een waar genoe gen. Dat zij daarbij steeds den beschaafden toon weten te treffen, stempelt hen tot artis- en van groot formaat. Zij hadden direct con tact met de zaal en lieten het publiek naar hartelust meezingen. En ons, „nuchtere Noord-Hollanders" tot medezingen te krijgen, dat is sléchts enkelen gegeven. Nu men weet, welke krachten de KRO hier in den strijd had geworpen, zal het niemand verwonderen te vernemen, dat telkenmale het applaus opklaterde en soms uitgroeide tot eenware ovatie, waaraan geen eind scheen te komen. En als we dan ook nog mede deelen, dat costumeering, de too- neelaankleeding en decors tot in de puntjes waren verzorgd, dan zal een ieder begrijpen, dat wij, toen ons werd gevraagd: Hoe was het bij de KRO, volmondig konden ant woorden „Het was fijn!". Rest ons nog te vermelden, dat voor de pauze een KRO-inspecteur, de heer Bronk eenige woorden van propagandistische strek king tot de aanwezigen heeft gericht. Duitschc matroos verdronken Met een lading cokes te water geraakt. Op het in de Waalhaven gelegen Duitsche s.s. „Buitenhof", dat een lading cokes in hield, is gistermiddag plotseling het hek- wek aan bakboordzijde gebroken, waardoor een hoeveelheid van ongeveer 50 ton cokes over boord stortte. Het schip helde daarna naar stuurboord over, met het gevolg, dat ook aan deze zijde het hekwerk het begaf. Ook aan deze zijde verdween een hoeveel heid cokes in de diepte. De 26-jarige Duitsche matroos B. Zegke, werd door de vallende massa meegesleurd en verdronk jammerlijk. De rivierpolitie heeft met dreggen naar het slachtoffer gezocht, doch tot nu toe zon der resultaat. Dank zij Versailles zijn de Brit ten rijk en doorvoed. De Berlijnsche avondbladen geven welis waar een uittreksel uit de rede, welke minister Eden Dinsdagavond in Londen op het banket van de buitenlandsche perver- eeniging heeft gehouden, maar slechts een enkel Berijlnsch blad, de „Berliner Börsen- zeitung", vindt het vooralsnog noodig op deze rede met commentaar te antwoorden. Het blad meent, dat men het maar aan de toekomst moet overlaten, of Spanje later een democratie zal worden volgens Engel- sche voorstelling, of niet. Maar één ding staat vast, n.1. dat geen beschaafd land in Enropa er tenslotte mee accoord zal gaan, dat Spanje straks bolsjewistisch zal worden. F.den had dit vraagstuk in'het geheel niet behoeven aan te roeren, indien men van den beginne af Spanje volgens Duitsch of Ita- liaansch voorstel aan zichzelf zou hebben overgelaten. Het antwoord zou dan reeds lang door Spanje zelf zijn gegeven en dat antwoord zou een overwinning van het nationale Spanje zijn geweest. Het z.g. democratische West-Europa zou, door zich niet in den Spaanschen burgeroorlog te mengen, gelijk Duitschland en Italië hadden voorgesteld, waarlijk democratisch gehan deld hebben. Wat Eden's opmerkingen over de twee fronten, fascisme tegen bolsjewisme, betreft, merkt het blad, dat het doel van de bols jewistische politiek is het nog niet verholsje- wiscerde deel der wereld aan te vallen. Dat wilde de Derde Internationale reeds voordat in Duitschland de nationaal-socialisten 'aan de regeering kwamen. Door dit toenemend bolsjewistische gevaar is het afweerfront onlstaan, waarvan Duitschland en Italië de peilers zijn geworden. Engeland gaat theo retisch niet accoord met dit afweerfront en zijn wereldbeschouwing, maar het is er in de practijk zeer verheugd over, dat dit front er is en o.a. verhindert dat het bolsjewisme zich op Britsch-Indië of desnoods op Enge land zelf te werpen. Het is niet erg fair, meent het blad, anderen, voor zich te laten vechten en. het is nog minder fair, die strij ders dan nog te desavoueeren. Tenslotte gaat de „Berliner Börsenzeitung" dan in op de voor Duitsche ooren natuurlijk zeer onaangenaam klinkende opmerking van Eden, dat Engeland in tegenstelling met' Duitschland boter belangrijker vindt dan kanonnen. „Wij meenen te weten," zegt het blad, „wat Eden daarmede bedoelt." Hij heeft blijkbaar naar den Moskouschen zen der geluisterd, die de wereld vertelt, dat in Duitschland hongersnood heerscht, dat in Duitschland geen boter meer is te krij gen en dat Duitschland in plaats daarvan kanonnen publiceert. „Ook al ware dit botersprookje waarheid" aldus het blad, ,dan zouden we deze op merking van den Engelschen minister^ van buitenlandsche zaken toch niet bijzonder fraai kunnen vinden. Engeland is in hoofd zaak, dank zij Versailles, zoo doorvoed en rijk dat het kanonnen èn boter kan fabricee ren, of ter beschikking stellen, zooveel als het ^naar wenscht. Duitschland gaat met de karige middelen, welke het dictaat van Versailles hem heeft overgelaten, zóó zuinig om, dat de menschcn in Duitschland altijd nog zooveel te eten hebben, boter inbegre pen, als zij noodig hebben en dat het ook de kanonnen kan fabriceeren, welke voor de verdediging van het land noodig zijn en tot welker vervaardiging het Duitsche volk gedwongen is door de dagelijks toegenomen bedreiging van de zijde zijner tot de tanden gewanende buren. Duitschland heeft lang en met alle kracht der overtuiging gevochten voor vermindering der bewapening in den geest van de ook door de andere mogendheden op zich genomen verplichtingen van Versailles. Indien de tal- loozc Duitsche voorstellen tot vermindering van bewapening aangenomen waren door hen, die ons nu een lesje meenen te moe ten geven, aldus nog steeds de „Berliner Bör- senzeitung, dan hadden in de afgeloopen jaren geweldige sommen gelds in de geheele wereld voor de welvaart en den vooruitgang der menschheid voor „boter" in plaats van voor „kanonnen" kunnen worden uitgegeven. OPIUMSMOKKELAAR GEARRESTEERD. Rechercheurs van de Nederlandsche Cen trale tot Bestrijding van den Smokkelhan del hebben aangehouden den 52-jarigen Chi nees L. S. uit de Lombokstraat te Rotterdam, die toen hij zich bevond in het gebouw van de Chineesche Vereeniging aldaar, in het be zit was van 45 pakjes bereide opium. Bij een in zijn woning ingesteld onderzoek troffen de rechercheurs bovendien een twin tigtal Engelsche ponden ruwe opium aan. Tevens vond men nog twee revolvers met ongeveer duizend bijbehoorende patronen, alsmede ingrediënten tot het bereiden van en voor het gebruik van opium. De Chinees is in bewaring gesteld. Uit den trein gesprongen en ontsnapt? Een Duitscher, die onder geleide van twee Amsterdamsche rechercheurs per trein naar de Duitsche grens werd vervoerd, om daar uitgeleid te worden, is tusschen Ede en Arn hem uit den rijdenden trein gesprongen en ontsnapt. Politie uit de gemeenten Ede, Renkum en Arnhem heeft langs de spoorlijn gezocht, doch den man niet kunnen ontdekken. Thans zoekt men in de bosschen langs de spoorlijn, waarbij van speurhonden gebruik gemaakt wordt. TASCHJE MET GELD KWIJT. Een aan de Noordermarkt te Amsterdam wonende vrouw heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat een taschje met een be drag van 220 gulden, dat zij in baar woning in de lade van een dressoir had geborgen en waarna zij een drietal weken niet meer had omgekeken, verdwenen is. De vrouw kon geenerlei aanwijzingen geven omtrent het zoek raken van het tasclije. Moeilijkheden bij de recrutee- ring. Financiering door lee ning verwacht. Gisteren is het Engelsche kabinet voor den eersten keer sinds het Kerstreces bijeenge komen. Minister Eden stelde tijdens deze zit ting zijn collega's op de hoogte van de ont wikkeling der buitenlandsche politiek in de laatste dagen. Voorts heeft het kabinet eenige belangrijke problemen van binnenlandschen politieken aard behandeld, welke a.s. Dinsdag bij het bijeenkomen van het Parlement aan de orde zullen worden gesteld. Hiertoe behoort de kwestie der# financie ring van de herbewapening, welke volgens de opvattingen in de City zal geschieden door middel van een leening, welke, naar men gelooft, binnenkort zal worden uitge geven. Verder werd de herbewapening zelve be sproken en vooral de aanzienlijke moeilijk heden, welke de militaire autoriteiten ont moeten bij de werving van effectieven, wel ke talrijk genoeg moeten zijn om de terri toriale verdediging te verzekeren. Het tem po van den vliegtuigbouw is eveneens een punt, dat de aandacht der regeering vraagt. Ook zal de civiele 'lijst moeten worden vastgesteld, voor Koning George VI,. waarbij de kwestie van de uitkeering aan den Her tog van Windsor een belangrijke aangele genheid zal zijn, met het oog op de geruch ten volgens welke de Labourparty zich tegen een persoonlijke uitkeering aan den Hertog zou verzetten. DE DOODSTRAF OP OPIUMSCHUIVEN. Vijf onverbeterlijken gefusileerd. In tegenwoordigheid van een enorme me nigte zijn vijf verstokte opiumschuivers te Peking gefusilleerd. De Joden-immigratie in Zuid-Afrika In plaats van over te gaan tot debatten over de motie van dr. Malan betreffende de kwestie der Joodsche immigratie, heeft het Huis van Afgevaardigden, zegt Reuter, in tweede lezing het regeeringswetsontwerp betreffende de vreemdelingen besproken, welke werd geleid door de minister van binnenlandsche zaken, Stettaford. Dit wetsontwerp acht principieel een ieder die niet Britsch is door geboorte, vreemde ling en die autoriteiten moeten een beslis sing nemen over de geschiktheid van hen, die immigreeren willen. Minister Stettaford verklaarde verder, dat stappen genomen moeten worden om te voorkomen, dat ongewenschte burgers van andere landen die door de verschillende dictatoren afgekeurd zijn het evenwicht en de samenstelling van de Zuid-Afrikaan- sche bevolking verstoren. Spr. ontkende, dat het wetsontwerp, al leen betrekking had op de Joden. Dr. Malan stelde voor, het wetsontwerp in te trekken en te venvijzen naar een geko zen commissie, tezamen met de voorstellen tot het stuiten der Joodsche immigratie. In Alyihen aan den Bijn woedt de ziekte onverminderd. De griep-epidemie woedt in de Rijnstreek nog onverminderd voort. Alleen in Alphen liggen circa duizend menschcn te bed, ter wijl bovendien nog honderden zijn aange tast, doch nog op den been weten te blijven. Hoewel, lezen wij in „Het Volk", de griep over het algemeen niet kwaadaardig is, zijn deze week, evenals de vorige, eenige patiën ten aan longontsteking gestorven. oude vrouw in een put verdronken In Ter Aar is een 83-jarige vrouw, die eenigé emmers water wilde putten uit een nabij haar woning gelegen waterput, waar schijnlijk doordat zij zich te ver voorover heeft gebogen, in den put terecht gekomen. Ofschoon haar schoonzoon, die het ongeluk zag gebeuren, haar spoedig met behulp van een in de nabijheid wonenden brugwachter, die dadelijk gewaarschuwd was, had opge haald, bleken de levensgeesten reeds ge weken. SCHAGEN, 14 Januari. 4 Paarden f 100—250, 3 geldekoei'en, ma gere f 110130, 27 idem vette f 160210, 4 kalfkoeien f 1S0230, 3 graskalveren f 50—60 43 nuchtere kalveren f 816. 60 vette schapen f 2430, 184 overhouders f 1319, 10 magere varkens f 1424, 15 ideim vette per Kg. 4244 ct., 144 biggen f 9—13, 9 ko nijnen f 0.502, 32 kippen 4090 ct., eenden 40 ct., haantjes 40—70 ct. BROEK OP LANGENDI.TK, 14 Januari. BI, eigenheimers 2.70, uien 1.101.50, dr. 2.10—2.20, grove 1.50, peon 1.501.70, groene kool 12(4—2.30. kroten 0601.80, roode kool 1.40—2.10, gele kool 11.30, D. witte kool 1—1.20. NOORDSCHARWOUDE. 14 Januari. BI. eigenheimers 2.20, uien 1.10—1.40, dr. 2—2.70. grove 1.20—1.50, gele riep 620, peen 1.50—1.70, kroten 0.60—1.30, roode kool 1.40 —2.20, gele kool 1.20—1.30, Deensche witte kool 11.20, andijvie 0.50. WARMENHUIZEN. 13 Januari. Roode kool f 1.402.10, gele kool f 1.20— 1.30, Deensche witte kool f 11.10, drielin gen, uien f 2. uien f 1.50—1.70, peen f 1.80. Aanvoer: 14200 Kg. roode kool, 7400 Kg. gele kool, 1225 Kg. Deen&dhe witte kool, 875 Kg. uien, 1300 Kg. peen. Heden sliep voor eeuwig in, na een kort stondig lijden, in het St. Elisabeth Zieken huis, onze lieve Man en Vader, de Heer jacob Koopmans, in den leeftijd van 42 jaar. Dat hij ruste in vrede. Wed. J. KOOPMANS— Tas en Kinderen. Oude Niedorp, 13 Jan. 1937. De begrafenis zal plaats vinden op Za terdag 16 Jan., n.m. 2 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Oude Niedorp. Heden open ik de geheel op nieuw ingerichte zaak (voor heen J. van Doorn), in Ruim gesorteerd in alles! Nette en vlugge bediening! Beleefd aanbevelend, Oudesluis, 14 Jan. 1937. Breezand. Vrijdag 22 Januari De woning van Mevr. Wed. J. K. KAAN te Wieringerwaard is verhuurd. Met dank voor de aanbiedingen. Net Kosthuis gezocht voor 5 dagen per week. Brieven met naaste prijs onder lett. B B, Bureau van dit blad. MEDEMBLIK, 12 Januari. Deensche witte kool fl, roode kool f 1.60 2.20 per 100 Kg., Bloemkool f4.205.20, 2e soort f 22.20 per 100 stuks. Wortelen f 1.30 —1.40 per 100 Kg. AMSTERDAM, 13 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 191 vette kalveren, le kw. 70—78 ct., 2e kw. 62—68 ct., 3e k'w, 52—60 ct., per Kg. levend gewicht; 41 nuchtere kalveren f711 per stuk; 247 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 52—53 ct., zware varkens 5152 ct., vette varkens 5051 ct. per Kg. slachtgewicht; Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Markt- overzic.ht: Vette kalveren behoorlijke aan voer, handel stug met. hoogere prijzen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens behoorlijke aanvoer, handel kalm en nauwelijks prijs houdend. WINKEL Verkooping. Woensdagavond is ten lokale van den heer de Bruin te Winkel, ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum en ten verzoeke van dc heeren G. en A. Kamp, publiek ver kocht, de huismanswoning, gierkelder, mestplaat, schuur, erf en weiland gelegen te Lutjewinkel, Gem. Winkel, groot 4.90.90 H.A. Het geheel stond in opbod voor f 7.174.48. Tevens werden afgeslagen 2.15.50 H.A. weiland, grenzende aan bovenomschreven perceelen, behoorende aan den heer Jb. Booker te Amsterdam, welk in opbod ston den voor f 3.361.80. Na combinatie en afslag der verschillende perceelen, werden ten slotte de perceelen Kamp en Rooker gecombineerd, te samen groot 7.06.40 H.A. Kooper werd de heer S. G. Wit te Nieuwe Niedorp voor f 11.451.78. NIEUWE NIEDORP Verkooping. Woensdagmiddag is in de Prins Maurits alhier ten overstaan van Notaris G. J. van Leersum en ten verzoeke van de heeren G. en A. Kamp te Winkel, publiek ver kocht, de huisnianswoning, gierkelder, mest plaat, twee schuren, erf, wei- en bouwland, gelegen in de gemeente Nieuwe Niedorp, totaal groot 11.19.H.A. Het geheel stond in opbod voor f22.679.84. Na de verschillende combinatiën en af slag, waardoor de verschillende perceelen nog al eens van eigenaar wisselden, is de geheele combinatie gemijnd door den heer P. A. Melchior qq. te Waardpolder voor f 24.612.34. Verkooping. Woensdagavond Is in de Prins Maurits alhier ten overstaan van Notaris H. de Boer te Hoogwoud en ten verzoeke van den heer N. Davids alhier publiek verkocht de huis manswoning met erf, wei- en bouwland, ge legen te Nieuwe Niedorp, aan den Ooievaars- weg, groot f 1.14.60 H.A. Kooper.werd de heer J. H. Harberts te Aartswoud, voor f 3001.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3