Ingezonden OMGEVING-NIEUWS OucLkarspel, 13 Januari 1937. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zouden wij onderstaande in Uw geacht blad zien opgenomen; Met verwondering namen wij kennis van de inhoud van Uw verslag der Vergadering H.N.K. te Schagen, betreffende de kwestie bedanken van de Ver. Hercules en Hygiëa te Oudkarspel, hetwelk verscheen in uw blad van Maandag, j.1. Als wij de uesprekingen nagaan, dan kun nen wij de houding van het Bestuur van HNK tot onze spijt niet erg bewonderens waardig noemen. Zij toch, was door de ge combineerde vergadering, die wij hebben gehad op 1 Octooer 1.1, volkomen met alles op de hoogte; later hebben ook zij de notu len der vergadering ontvangen. Deze gecom bineerde vergadering stond onder leiding van den heer P. van Rijswijk te Hoorn, in zijn kwaliteit Bestuurslid K.N.G.V. Wij willen hier in het kort meedeelen, wat onze grieven waren en gedeeltelijk nog zijn: 1. Toen Dir. Boot nog in de T.C. zitting had, was er geen aangename samenwerking tusschen de leden, wat vanzelfsprekend voor onze ver. niet aangenaam was. 2. Bij uitvoeringen, die werden georgani seerd door H.N.K. te Schagen, en later op de ecre-avonden, waren het tenslottte alleen leden van Hercules, die aan de toestellen werkten, hoewel er voor dien tijd meerdere ver. zich hadden opgegeven. Hieraan vonden de leden aanstoot om klachten in te dienen bij het Bestuur, waardoor door ons Bestuur op een daartoe gehouden vergadering aan H.N.K. hot voorstel werd gedaan, een keur corps op te richten of tenminste een maan- delijksche repetitie te houden. Dit werd echter afgestemd. Waardoor de kans om bovenstaand argument in de toekomst te voorkomen de bodem werd ingesltyjen. Later is er toch een corps opgericht. Wij erkennen de circulaire, bedoeld in Uw ver slag, te hebben ontvangen. 3. Bij ons werd en wordt er steeds op ge hamerd, de Gymnastiek meer naar voren te brefigen, terwijl Athletiek eerst op de twee de plaats moet volgen. Dit werd door Be stuur H.N.K. beaamd en zou hierin verbe tering worden gebracht. 4. Dat wij accoord zouden gaan met de wijze waarop de Penningmeester de zaken behan delde, is toch zeker wel uit de lucht gegre pen. Dit punt is zeer uitvoerig besproken. Wij kunnen dan ook niet begrijpen, dat zelfs de Voorzitter, de heer Breebaart, nog kan bevestigen, dat een Rekening van 1935 eerst in December 1936, na drang, kan worden goedgekeurd. Betreffende het uitreiken der prijzen het volgende: Het was heel gewoon, dat de prij zen die op diverse wedstrijden van H.N.K. door onze ver. werden gewonnen, eerst na één of twee jaar in ons bezit kwamen. In 1936 moesten wij nog eens extra vragen en tenslotte met dwang, nl. dat, als wij de prij zen van de voorgaande jaren niet in ons bezit zouden hebben vóór de wedstrijd, wij ons genoodzaakt zouden zien van deze te moeten afzien. Gelukkig haden wij toen het genoegen ze te ontvangen. Diploma's van de adspiranten arriveerden wanneer er al reeds weer verschillende ver trokken waren, wat zeker toch wel niet erg bemoedigend is èn voor den Directeur èn voor de leden. Het jaar 1936 zou verbetering brengen, aldus de heer Sleutel. Op 1 October werd medegedeeld, dat binnen een week alles voor elkaar zou zijn (de wedstrijden waren in Mei), in elk geval voor onze vergadering, die op 20 October zou plaats vinden. Op die datum was er evenwel nog niets zoodat de leden hierin niet veel vertrouwen hadden en onze Directeur de heer Boot tenslotte voor stelde, om voor een jaar toe te treden, mits binnen een maand de besproken zaken op de gezamenlijke vergadering in orde waren (21 October ontvangen wij prijzen, doch niet alles terwijl tot heden alle diploma's nog niet zijn ontvangen). Met volle zeilen gaan we de Jan Salie- geest weer tegemoet. Ons bodanken dateert ook al weer van vóór den tijd, dat de Reke ning over 1935 enz. was nagezien. 6. Dat de heeren Tuin en Kaan dit jaar niet werden benoemd tot Jurylid vonden wij niet zoo erg, maar de wijze waarop dit is geschied wèl. Wij zouden het aangenaam gevonden hebben indien ze wel schriftelijk bedankt werden, omdat zij reeds zooveel malen deel van de Jury hebben uitgemaakt. Wel werden de Juryleden enz. elk jaar voor hun moeite bedankt, maar dit was niet de manier als door ons bedoeld, dus gingen wij hiermede niet zonder meer accoord. Op de andere besprekingen, die uit deze kwestie voortvloeien, willen wij niet ingaan. Alleen willen wij nog de opmerking maken, dat het ons ten zeerste bevreemdde, dat het Kringbestuur er al over had ge dacht een eventueel royement van onze ver- eeniging uity het K.N.G.V. uit te vaardigen Wij hadden op onze gecombineerde ver gadering onder leiding van den heer P. v. Rijswijk een werkelijk aangename geest. Wij verlieten deze bijeenkomst dan ook in de volle overtuiging, dat alles weer in orde was. Helaas heeft dit niet het geval mogen zijn, terwijl door de nu aangenomen houding en verdere besprekingen van H.N.K. in de laat ste vergadering, dit er bij ons niet beter op gewoi'den is. Nogmaals, het is onze nadrukkelijke wensch, dat het Iv.N.G.V.-bondsbestuur deze zaak eens goed zal onderzoeken. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de vele plaatsruimte, die wij van U gevergd hebben, teckencn wij, Namens het Bestuur van de Vereeni- gingen „Hercules" en „Hygiea", (w.g.) G. BLAAUBOER, Secretaris. dricus van den Berg en Anna Boerdijk. Jan Noordstrand exx Johanna Dekker. Gehuwd: Johannes Jacobus Zutt en Dieu- wertje Spaans. Overleden: Alida Bes, oud 69 jaren, weduwe van Jakob Molenaar. Anna Margaretha Groothuizen, oud 33 jaren, ongehuwd. Anna Maria van Loencn, oud 63 jaren, echtgenoo- tc van Arie Schuit. Anna Reuvers, oud 20 jaren, ongehuwd. Cornelia Bregitta Groot, oud 13 jaren, dochter van S. Groot exx A. Koo- men. SCHOORL Geslaagd. De heer J. S. den Das alhier, die in De cember j.1. het Mercurius-diploma boek houden behaalde, is éveneens geslaagd voor het boekhoudexamen, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen. Rijksveldwachter. Tot Rijksveldwachter, met standplaats Schoorl is benoemd 4,e heer A. Beek te Midden-Beemster. OUDE N1EDORP Loop der bevolking gedurende het jaar 1936. Geboren: 20 m., 16 vr. Ingekomen: 19 m,, 36 vi'. Totaal 39 m. 52 vr. Overleden: 10-m., 7 vr. Vertrokken: 43 m., 46 vr. Totaal: 53 m.. 53 vr. Bevolking op 31 Dec. 1935: 746 m., 648 vr. Totaal 1394. Meer afgegaan dan bijgekomen: 14 m, 1 vx\ Totaal 15. Bevolking op 31 December 1936: 732 m., 647 vr. Totaal 1379. 1 kind werd levenloos aangegeven. Het aantal huwelijken bedroeg 7. NIEUWE NIEDORP- Protestmarseh 1937. Dinsdagavond had bij den heer H. J. Kos- sen de openbare vergadering van de Pro testmarseh 1937 plaats. Een 80-tal aanwezi gen vulde de bovenzaal. Als spreker trad op Henk Eikeboom uit Amsterdam, die be gint met te zeggen, dat wij leven in een wereld, die feitelijk gebaseerd is op roof en angst. Ontzettend is de angst om zich niet te kunnen handhaven. Bii grooten en klei nen. De concurrentie snoeit een groote rol. Het gaat om winst. Winst voor 't. bank-, petroleum- en ander kapitaal. Uit deze mo tieven worden de tegenstellingen geboren tusschen de hedendaagsche Staten. En dat voert tot de krankzinnige bewapening. Dat is oorzaak dat overal het nationalisme en het militarisme ten top gevoerd wordt. Mil- lioenen jonge mannen worden weer afge richt om hun medemenschen de hersens in te slaan. Maar is daarvoor de mensch niet te goed? Moet de mensch zichzelf daar voor, juist als mensch, niet te hoog achten? Daarom zeggen de dienstweigeraars „wij doen niet mee." Liever alles trotseeren dan soldaat worden en medemenschen uit moorden. De dienstweigeraars behooron echter niet in Veenhuizen. Ze pioeton vrij! aldus ein digde spr., die zijn gehoor wist te boeien, zijn belangrijk betoog. Met- een woord van dank voor de groote medewerking, vooral ook door de vrouwen, getoond, sloot de voorzitter de vergadering. WI ERIN OEN CINEMA DE HAAN. Savoy-Hotel 217; een Ufa-pro- dxxct met Hans Albers, Brigitte Horney en KSthe Dorsch in de hoofdrollen. Een film met Hans Albers, Brigitte Horney en Kathe Dorsch, waarborgt ons een pro duct van buitengewone kwaliteit. En inderdaad is Savov-Hotel 217 een pro duct van Duit9chc makelij een fïlim wel ke boeit in hooge mate, omdat ze zoo span nend cn vol verrassende momenten is. Hans Albers speelt de rol van kellner Andrie exi de regie had moeilijk een beter speler voor deze rol kunnen vinden. De bewonderaars van dezen acteur zullen bemerken, dat Al bers nog niets aan vitaliteit heeft ingeboet en met evenveel verve speelt als in Drauf- ganger. Behalve de reeds genoemde hoofdpersonen zouden we Gusti Huber te kort doen, als we niet vermeldden, dat deze veelbelovende actrice een prachtige creatie geeft van liet kleine kamermeisje Dascha. Zij speelt deze rol met zeldzame bekoring en past zich uit nemend bij het geheel aan. Als we nu nog vennel den, dat de film rijk is gemonteerd en van een prachtige ensceneering, dan zal men ongetwijfeld dit meesterstuk van Duitsohe filmkunst willen zien en niemand zal bij het verlaten van de Cinema spijt hebben. Daarvoor staat do naam van I-lans Alhers ons borg! Wij laten hier nog eenige i'ecensies vol gen: Nieuwsbron: „Een boeiende filim, vol span ning en verrassende wendingen. Al met al een zeer bezienswaardig programma". Avondpost: „Een voortreffelijke film, waarin Hans Alhers, Brigitte Horney, Kathe Dorsch en vele anderen prachtig spel laten zien." Haagsche Courant: „Hans Albers maakt furore in het Astatheater. Een stampvolle zaal om de nieuwe creatie van dezen fij nen filmheld." „Hét is een rol waarin het publiek hem gaarne ziet." „Een film, die den theaterbezoeker alles geeft, wat hij verlangt." De Residentiebode: „Deze film mag in menig opzicht tot de zeer goede gerekend worden. Niet alleen uit fotografisch oog punt." „Actie, flitsend voorbijschuiven van on verwachte scènesrijen, dat alles vindt men op verheugende wijze in deze laatste Ufa- film." „De montage van de film moet ook als buitengewoon goed geslaagd beschouwd worden." Politie. Verloren: een glacé handschoen. Gevon den een rozenkrans. ïnl. bij den gem.-bode. COÖPERATIE „DE TIJDGEEST". De Vrouwenclub van Wieringien van de Coöperatie hield Dinsdagmiddag j.1. haar ledenvergadering in het „Eigen Gebouw". Om ruim 2 uur opende de voorzitster de bijeenkomst en heette de 27 aanwezige le den van harte welkom, wensohte allen een voorspoedig 1937 en wekte op om veel Wat i' sneeuw 7' vraagt Benjamine Sneeuw is koud en net zoo wit Als de wasch van Josefine Die gebleekt is met Giorine P Dat is wei de beste vergelijking, want Giorine maakt het goed smetteloos wit Het heeft er ook niets van te lijden en bovendien isGlorineergvoor- deelig. Een flesch van 16 cent is voldoende voor 5 flinke wasschen. Slechts ruim 3 cent per wasch HAN0EL60N0ERNEMIN0 EMKA - APELDOORN Giorine bleekt witter DE WINTERBESPUITING VAN BOOMEN EN VRUCHTBOOMEN. LANGENDIJK OUDKARSPEL. Loop der bevolking gedurende het jaar 1936. Bevolking op 31 December 1935: 948 tm., 846 v., totaal 1794. Geboren: 17 m., 16 v., totaal 33. Gevestigd? 23 m.. 34 v., totaal 57. Totale vermeerdering 40 m. en 50 v., is 90. Overleden: 9 m., 11 v.,'totaal 20. Vertrok ken: 39 m., 38 v.. totaal 77. Totale vermin dering: 48 m. en 49 v., is 97. Verschil 8 m., 1 v., totaal 7. Bevolking op 31 December 1936 940 m. eiï 847 v., totaal 1787. Levenloos aangegeven: 1. Huwelijken: li. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de alhier gehouden verkooping van 51 snees tuinbouwgrond, eigendom van den heer C. Bak te Broek op Langendijk, werd kooper de heer Jn. Glas aldaar voor gemid deld f33 per snees. Dat was weer een lage prijs, die vanzelf verband houdt met den slechten toestand in den tuinbouw. Bij de werkverschaffing van het Staats- boschbeheer te Schoorl zijn een twaalftal ar beiders te werk gesteld. De Coop. Boei'enleenbank herdacht de zer dagen haar 30-jarig bestaan. Als bijzon derheid kan worden meegedeeld, dat de di- recteur, de heer Jb. Berkhout, gedurende al dien tijd die functie heeft waargenomen. VoetbaL VOORLOOPIG NED. ELFTAL—SOUTHEND UNITED. ANNA PAULOWNA Etalagewedstrijd. De jury, bestaande uit mevr. Lovink-Zijp; mej. A. C. Olree en den heer K. H. Winkels, etaleur-decoi'ateur te Den Helder, deed de volgende uitspraak: Dagprijzen: 1. Houtlosser, 2. Rezelman, 3. G. Borst. Troostprijzen: Neuvel en De Boer. Avondpi'ijzen: 1. Dekker; 2. Op 't Veld, 3. Wormsbecher. Troostprijzen: Blom en Brink- mann. Het publiek zond slechts 11 beoordeelingen in, waarvan geen enkele overeenstemde met de uitspraak der jury. PERMANENTE ORANJE-COMITE'S. Tijdens de feestelijkheden te Kleine Sluis cn in de Spoorbuurt is besloten, naast de bestaande Oranjevereeniging te Breezand, ook aldaar blijvende Oranje-comité's te vor men. BREEZAND. ORANJEFEEST. Het feest, geoi'ganiseerd door de Commis sie te Breezand, ter viering van het Vor stelijk Huwelijk, ving Dinsdagavond aan in een stampvolle zaal. Onder de aanwezigen waren, zooals de .voorzitter van dit Comité, de heer J. I-looi- meijer in zijn openingswoord opmerkte, ook gasten van „de familie Zwarthoed en Fijn- vandraad". De Kleine-Sluizercommissie b.v. was bijna voltallig aanwezig. De feest-redevoeringen, werden gehouden door Pastoor Vei'hoeff en den heer Boon, Pastoor Vei'hoeff betoogde voornamelijk, dat het dwaasheid is Oranje en de Katho lieken tegenover elkaar te willen uitspelen. De Katholieken erkennen gi'aag, dat ook zij door Oranje vrijheid van godsdienst heb 1x511. maar wcnschen ook anderzijds gezien te worden als sohragers van den Troon. De heer Boon had z'n rede getiteld: „Ze gen en plicht", en hield een betoog, waarin naast elkaar gesteld werden, de zegen Gods, die ons deelachtig werd door het bewind der Oranjes, en de plicht om te zorgen, dat de eenheid. God, Nederland en Oranje, niet verbroken, de band zoo mogelijk nog ver sterkt woi'dt. Over het programma kunnen we kort zijn. Behalve de in den feestgids vermelde gasten, waren ook de Sluizer Thomasvaer en Pieternel aanwezig en luisterden door hun samenspraak de feestviering op. Noe men we verder het nummer, dat het meest insloeg, namelijk: „Moeder's hoepelrok", een succes voor mej. Alders en haar „doch ters", maar niet minder ook voor Pastoor Verhoeff en mej. Wever. Om het bekende ,De Stakende Muzikanten", door Soli Deo Gloria, is uitbundig gelachen. Het was ongeveer drie uur in den morgen toen Burgemeester Lovink het slotwoord sprak, waarin hij zeide, dat het geheele feest van Vi'ijdag en dezen avond een brui loft is geweest, zooals hij zich die had voor gesteld, een feest waaraan, met terzijdestel ling van godsdienstige of politieke verschil len bijna door ieder is deelgenomen. Spr. uitte ten slotte den wensch, dat. dit Oranjefeest er toe meegewerkt mag hebben, dat de éénheid in Anna Paulowna blijft. Spontaan werd het Poldex-lied aangeheven en nadat spr. nog een heilwensch op liet. Koninklijk Gezin had uitgesproken, werd met het Wilhelmus gesloten. WARMENHUIZEN R.K. Staatspartij. De afdeeling Warmenhuizen van de R.K. Staatspartij hield Dinsdagavond in het Pa- tronaatsgebonw een algemeenc vergadering. De voorzitter, de heer Jn. de Groot, opende op de gebruikelijke wijze cn gaf daarna het woord aan den seci'etaris, den heer Jn. Ligt- hart, voor de lezing der notulen, welke onder dankzegging wei'den goedgekeurd. De vooi'zitter deed mededeeling, dat de actie inzake het aanvoeren van nieuwe leden gi-ootendeels is geslaagd. De gemeente was verdeeld in zes wijken. Van drie wijken is bekend dat 58 nieuwe leden geworven zijn. Betreurd werd de houding van het be stuurslid die zonder opgaaf van redenen zijn wijk niet heeft geloopen en alles in den steek heeft gelaten. Daarna kwam aan de orde het opmaken van de voorloopige groslijst voor Leden der Tweede Kamer. Door de vei'gadering werden de navol gende personen voorgedragen: Jac. Gx-oen, Stumpel, v. d. Bilt, Pater Dz., Beaufoi't, Dr. Witteman en V. Koijsper. Voor leden voor de gecombineerde Kring- vergadei'ing werden candidaat gesteld: bur gemeester H. Nolet, Warmenhuizen, Tromp, Heer Hugowaard; Valkcring, Limmen; Kla ver, Alkmaar; Jn. de Gi'oot, Warmenhuizen; Lunter, Wai'rnenhuizen; Mr. Leesberg, Alk maar. Na de rondvraag volgde sluiting met den Chr. groet. CALLANTSOna Vergunningen. Door B. en W. dezer gemeente is dc vol ledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, ten name van A. Nxxij overgeschi'cven ten name van Jacob de Waal, hotel „Duinzicht" alhier. Zulks op desbetreffende verzoek. Aan A. Groet, café „Rust Wat", aan den Duinweg in deze gemeente gelegen, is een volledige vei'gunning, voor den verkoop van sterken di'ank in het klein, verleend. Weigering bouwvergunning. Door B. en W. is aan A. Schagen te Groote Keeten vergunning geweigerd voor het bou wen van een houten schuur, wegens strijd met de bouwvei'ordcning. HARENKARSPEL BurgerL Stand over de maand Dec. Gebox-en: Corrie, dochter van Pieter Haai- ma en Trijntje Bart en. Petrus, zoon van Ja cob Blokdijk cn Cornelia de Wit. Margare tha, dochtex- van Petrus Johannes Muileboom cn Arlriana Kramer; Geertruida, dochter van Petrus Johannes Muileboom en Adriana Kramer. Johannes Mattheus en Anna Marga- retha, zoon en dochter van Mattheus Tlooge- boom en Margaretha Pronk. Maria, dochter van Adrianus Hoek en Jantje Jonker. Catha- rina Agatha, dochter van Petrus Johannes Tijm en Anna Zoon. Tlielkje, dochter van Sjouke Geeïtsma en Grietje de Jong. Ondertrouwd: Johannes Jacohxis Zutt en Dieuwertje Spaans. Petrus Johannes Hof en Catharina Burger. Cornelis Johannes Hen- Er zijn zoo v. die onderwerpen, waarover men ieder jaar weer schrijft. Onder die onderwer- pen moet het spuiten van vruchtboomen en andere boomen of heesters zeker niet gere kend worden, tenminste, in ons gebied. Hoe wel ieder die iets met plantenziektenbeslrij- ding te maken heeft wel overtuigd is van het gi'oote nut van alle bespuitingen en dus ook van de winterbespuitingen, toch zien wij in Nooi'd-I-Iolland nog veel te veel boomen staan, die (U vex-geve mij de gewaagde beeldspraak) schreeuwen om een vrueht- boomcarbolineumbespuiting. Onder ons kan dan ook wel worden verklapt, dat Noord- Holland ten deze een zeer slechts reputatie hoeft; laten wij dat reeds bij voorbaat ter harte nemen. De winterbespuiting met vruchtböomcar- bolineuin wordt uitgevoerd mot de bedoeling schildluizen (of eieren ervan, bladluizen- eieren, bloedluis (ten deele) spinteieren (ten decle) wantseneieren, eieren van de trek- made, eiei'en van bladvlooien, en nog veel meer te dooden. Tevens wordt met een goede bespuiting bereikt, dat de groene aanslag die men op vele boomen kan aantreffen cn die gevormd wordt door wieren en mossen, wordt verdreven. Onder en tusschen deze groene aanslag hebben verschillende schade lijke dicx-en gelegenheid zich te vex-schuilen of hun eieren te vei'bei'gen. Bij pruimen wordt tevens bereikt, dat de vele gevallen monilia, een ziekte, die ook hij appelen voorkomt, bestreden wordt. Nu moet men niet denken, dat hiei'mede alle voor deden van een bespuiling zijn opgesomd, want er zijn nog veel andere, gunstige ge volgen van een hespuiting op te noemen, die echter niet altijd te verklaren zijn. Zoo noe men wij b.v. het feit, dat bespoten hoornen over het algemeen een krachtiger groei te zien geven dan onbespoten hoornen. Bij sierboomen (rozen) zou men het ook nog een voordeel kunnen noemen, dat bespoten strui ken veelal wat later uitloopen en dus wat minder kans hebben van vorst beschadiging. Dat bespoten hoornen en heesters een fraaier uiterlijk krijgen zij hier slechts 'n ehenbei' aangehaald. Voor iemand die gevoel heeft voor zijn kweekerij spreekt dat echter ook nog wel een woordje mede. Omdat de tijd nu aangebroken is, dat ge spoten kan worden diene men de ingrediën- ten klaar te hebben om op den eei*sten dag dat het weer het toelaat te spuiten. Dat wil zeggen, zoodra er een dag is zonder wind, zonder vorst en zonder regen, dan moet kun nen worden gespoten. Omdat er in onze winters heel weinig goede spuitdagen voor komen moet men dus klaar zijn. Als het weer goed is moet men niet eerst de spullen nog in orde moeten maken. Dit kleine stukje laat, niet toe uitvoerig in te gaan op verschillende soorten van winter bespuiting. wie inlichtingen wil hebben kan ze bij ondergeteekendé aanvragen en ze wor den gaarne gegeven. Voldoende is te vertellen, dat alle appel en pereboomen. pruimen, kersen, bessen, frambozen, druiven, rozen en andere sier heesters. met een 7^ pret. oplossing kunnen worden gesnoten. Perzikken kan men met een zwakkere oplossing spuiten, b.v. met een 5 pet. Wordt vervolgd. De ambtenaar bij den planten- ziektenkundigen dienst, van Henvijnen, St. Pancras. Geen sterkere Engelsche club be- schikbaar. Naar wij vernemen zal het Voorloopig Ne-» derlandsch Elftal Woensdag a.s. op het Spar- ta-terrein te. Rotterdam een oefenwedstrijd spelen tegen de Engelsche dei'de klas prof club Southend United F. C. In verband met bovenstaande keuze kun nen wij nog mededeelen, dat het niet moge lijk is gebleken een slerkei-e Engelsche club, als tegenstander te nemen. Southend United speelt in de zuidelijke af deeling der derde klasse. Het Voorloopig Ned. Elftal wordt nader be kend gemaakt. VERANDERING VAN SPIJS DOET ETEN! Enkele practische recepten (berekend voor vier personen). Omelette met geraspte kaas: bij middagmaal of koffietafel. V2 pond oude kaas raspen of door den vleescbmolcn malen. Twee eieren flink klut sen en al klutsende vex-mengen met 1 kopje melk en 2 eetlepels zelfrijzend bakmeel. Ge raspte kaafe en desgcwenscht een snuifje pe per en nootmuskaat door het mengsel x-oeren. IV2 afgestreken eetlepel boter in de koeken pan smelten en, als de boter goed heet is, het beslag in de pan gieten. Op matig vuur laten bakken en als de omelette bovenop droog is, een ingevette deksel er op leggen. Koekenpan omkeeren. De omelette ligt dan op het. deksel. Van het deksel af de omelette weer in de koekenpan laten glijden. Als de tweede kant goudgeel gebakken is, de ome lette op wai'men schotel overhi'engen en gar- neeren met plakken tomaat en een paar (akjes peterselie. Bij het opdienen in punten snijden. Leidsche Jachtschotel; zóó klaar en bijzonder smakelijk. In 1 ons boter 3 gesnipperde uien latten braden. Op het laatst 3 ons in blokjes gesne den jonge Leidsche kaas er door roeren. Dit braadsel bij ovei'gebleven aardappelen en groenten van een vorigen dag voegen. Een half theelepéltje kerrie en wat peper er over strooien en een kwartiertje laten stoven op een zacht vuur. Deze schotel kan ook in den oven worden gezet met een kopje melk er over gegoten en bestrooid met beschuitkruim of paneermeel met hier en daar een klein klontje boter. Vruchteiirijst met citroenvla, een voed zaam dessert, vooi'al heerlijk voor kinderen» 4 Kopjes goed gewasschen rijst opzetten mqt tweemaal zooveel watei', een ons rozij nen, en een citx'oenschilletje. Als de rijst goed kookt, op zacht vuurtje verder gaar la ten worden. Deksel goed gesloten houden. 1 L. melk koken en binden met 2 eetlepels aangemengde maizena. Als de saus van 't vuur is genomen. 2 eetlepels suiker en 't sap van een citi'oen er door klutsen en een ge klopte eiei'dooier. Een opgeklopt eiwit door de gare rijst roeren. De saus over de rijst gieten als deze is opgedaan of ze apart er bij presenteeren. trouw en activiteit voor de Coopei-atie in 1937 aan don dag te leggen. Behalve de leden waren ook nog 3 gasten op de verga- dei'ing aanwezig, die zich na afloop als lid van de club opgaven. Tevens kon de voor zitster nog mededeelen, dat' door de club 3 leden voor de Coöperatie waren gewonnen. Nadat door de penningmeesteresse een finanticel overzicht was gegeven van het Kei'stvacantie-kinderfeest en door den heer Klaver eenige mededeeling-en waren ge daan over de Gewestelijke Vrouvvenverga- dex-ing, welke op heden te Schagen wordt gehouden, werd even gepauzeerd voor het gebruiken van een kopje thee. Na de pauze sprak de voorzitster e.en woord van welkom tot zuster v. d. Tocht, die inmiddels ter vei'gadering was gekomen, teneinde een inleiding te houden over de „Ziekenverzorging in huis". Op een zeer populaire wijze heeft de Zus ter genoemd onderwei'p ingeleid. Aan het einde van haar uiteenzetting deelde zij mede nog qp 2 ledenvergaderingen van de club te zullen komen, om het geheele onderwerp af te handelen. Met zeer veel belangstelling werd de voordracht van de Zuster door de aanwezige vrouwen gevolgd. Na afloop wer den er nog een paar vragen gesteld, welke wei'den beantwoord. OUDKARSPEL. Dinsdagavond vei'gaderde de voetbalver- eeniging DTS in het lokaal van den heer C. Jansen. De opkomst der leden was heel groot. De vooi'zitter, de heer A. Ootjers, heette al len hai'telijk welkom, Spr. wenschte de leden en de vereeniging een voorspoedig 1937 toe. Na vaststelling der notulen van den secre taris, klaagde de vooi'zitter er over, dat zoo weinigen hun verplichting nakomen wat be treft de terreinwerkzaamheden. Er wordt veel gespijbeld. Voor hen, die wel komen is dit zeer onaangenaam. Voorzitter deed een beroep op de leden, zich niet aan deze werk zaamheden te onttrekken. De vergadering gevoelde wel voor deel name aan de wedstrijden om den KNVB-be- ker; deze wedstrijden zijn echter door het Bondsbestuur afgelast. Na eenige besprekingen besloot men, een verloting te houden. Een trainer voor de oudere leden is nog niet definitief aangesteld; voor de adspiran ten zal N. Kooiman hiervoor zorgen. Nadat de rondvraag was gehouden, wel ke alleen huishoudelijke besprekingen ople verde, werd de vergadering gesloten.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6