H.R.C.-B.F.C. 4-1 Gewonnen door vuriger en door tastender spel. De returnmatch tegen het Bussumsche BFC is een alleszinsverdiende zege voor de Racers geworden. De thuisclub kan terugzien op een goedgespeelde match, er zat in het spel de noodige vaart en aan geestdrift ontbrak het evenmin. Uit alles sprak de wil dezen wedstrijd te winnen. En, daarin zijn de spelers ten volle geslaagd. Wel mislukte het plaatsen dikwijls, maar dat was meer een gevolg van het gladde terrein, dat hier en daar, naar mate de tijd vorderde, modderig werd. Dijks hoorn en Gast waren niet van de partij, maar hun plaatsen werden op verdienstelijke wijze bezet door Prins en De Jong. BFC heeft niet dien indruk gemaakt als in de eerste ontmoeting tegen HRC. Vooral in het ploegverband ontbrak nogal wat en de backs waren niet altijd safe. Toen HRC kort na rust tweemaal scoorde, scheen alle ver trouwen uit de ploeg gevaren en was het van haar kant langen tijd een slordig spel. Later ging het wel weer beter, maar toch was het geen BFC dat qua spel de gelijkwaardige was van HRC. De wedstrijd. Het begin is dadelijk zeer enthousiast, vooral van H.-zijde, wier voorhoede onmidel- lgk in den aanval is. Door buitenspel gaan 2 mooie kansen verloren; de rechtsback der witten trapt bijna in eigen doel. De Bussum sche achterspelers zijn niet trapvast, zij schij nen wat onder den indruk te zijn van het wilskrachtige spel der Racers. Weer een mis- trap, De Jong loopt toe en schiet, de bal komt terug, voor de voeten van Sanders, die echter van dichtbij in handen van den kleinen doelman schiet, Een uitval wordt door Stolk onderbroken, die den bal corner trapt. Als Dissel gehaakt wordt, is een vrije schop het gevolg, maar de keeper redt rubliem. Na on geveer 10 minuten gaat het spel iets meer ge lijk op, maar de B.-voorhoede, hoewel in het veld niet ontactisch werkend, zet niet genoeg door en pingelt wel eens te lang. Een paar keer spant het toch, als de linksbuiten twee maal achtereen een hoekschop zeer fraai voor den H.-doelmand brengt. Goed begrijpen tus- schen middenvoor en rechtsbuiten wordt be sloten door een moedige redding van den B.- keeper, die links uitvallend, den bal over de corneriyn stompt. Het spel blgft afwisselend, maar de roodjes zijn het gevaarlijkst. H.R.C. scoort. Drie hoekschoppen op het B.-doel, maar ondanks hachelijke situaties en knoeien van den linksachter, treft de bal geen doel. Siers- ma doet eens zeer gewaagd, maar het loopt goed af. Onmiddellijk is de bal retour, „rechts" brengt op, een center en het is De Jong, die feilloos inschiet, na precies 20 min. spelen. Na den aftrap een ver schot op de Racing- veste, waar het Prins' vuist is, die het leder over de lat stompt. Een prachtig genomen hoekschop, door den linksbuiten, maar de vrijstaande rechts buiten schiet hoog over het doel. De Racers hebben er beter het oog in, Zymni schiet enorm hard in, maar de doelman is een red dende engel, die den bal nog weet te keeren. De thuisclub is intusschen meer in den aan val gekomen, maar de geestdrift is wél wat getaand,, misschien door het te hooge tempo in het begin, hoewel het zware veld ook wel van invloed zal zijn geweest. De B-keeper is echter het groote struikelblok. In de laatste minuten zijn de gasten weer aan het woord; Prins moet wel tweemaal ingrijpen, maar moeilijk was zijn werk niet. Vijf min. voor rust komt Dissel alleen voor den keeper te staan, maar hg doet al zeer dom door recht op dezen te richten, die met een handige arm beweging den bal over de lijn werkt. De linksbuiten der witten kan beter voorzetten dan schieten, een mooie kans voor den gelijk maker laat hij loopen door een hoog schot over de lat. Sanders scoort dan eens, maar er was reeds gefloten voor buitenspel. De 2e helft. In 10 minuten doelpunt HRC driemaal. Zoo is hervat, als - een overtreding in het strafschopgebied HRC op een penalty komt te staan, die echter door den linksbuiten van B. hoog over de lat gekogeld wordt! Intus schen is dat voor de thuisclub geen beletsel om energiek door te spelen en thans met een gelukkiger uitkomst dan vóór rust, want na iets meer dan 10 minuten spelen is de 10 omgezet in een 4—0 leiding! Dit door toe doen van Zymni, Sanders en Dissel, waarvan de kopbal van laatstgenoemde ongetwijfeld het fraaiste doelpunt genoemd kan worden. Deze verassende wending in het spel in voor BFC funest; de ware bezieling, die toch al sporadisch aanwezig-, was, werd door den grooten achterstand nog meer gereduceerd. Men gaf zich niet meer, zoodat HRC bijna steeds^ aan het woord is en nog ettelijke kan sen kreeg, die door „hard" spel van de witte achterhoede, het gladde veld en keurig kee pen, echter geen meerdere doelpunten op leverden. Zelfs toen B. na 20 min. spelen een tegenpunt fabriceerde, kwam er nog geen verandering. Eerst tegen het einde trad Bus- sum meer op den voorgrond; tenminste de voorhoede roerde zich meer, maar voor doel was men te nonchalant, bgna geen goed schot zagen we van hun voet. Siersma verlaat hin kend het veld en wordt door Geervliet ver vangen. Twee vrije schoppen voor BFC en vinnige schoten van Zymni en Dissel is nog het eenige vermeldenswaardige. Aldus kwam het einde met een 41-victo- rie voor HRC. Nu en dan hing een damp over het speel terrein, maar het spel was daarom toch goed te volgen. De scheidsrechter liep goed mee en heeft wel voldaan. E. D. O.-Alcmaria Victrix De hoop, dat de withemden er tegen de Haarlemmers nog wel iets van zouden terecht brengen, is den bodem ingeslagen. Het was een wedstrijd, waarin de beide tegenstanders een klasse verschilden. Alcmaria was tegen EDO lang niet opgewassen. Ten deele kwam dat, doordat de goede half- linie, waarover Alcmaria beschikt, voor deze gelegenheid was gewijzigd. Voor Rooting, die niet kon meespelen, was als half-speler Michels opgesteld, die er bitter weinig van terecht bracht. Keuris was slecht op streek en de voorhoede der withemden was zwak, zwak. Daartegenover stond een EDO-team met een goeden keeper, twee trapvaste backs, een uitstekende spil en een goed-combineerende voorhoede. De opgave voor de withemden was waar lijk hopeloos. Reeds enkele minuten na het begin weten de Haarlemmers de leiding te veroveren. De rechtsbuiten staat vrg en schiet, ons inziens in buitenspel-positie, onhoudbaar in .(10). Na vier minuten een corner voor EDO, die niets oplevert. Hetzelfde resultaat boekt Alc maria bij een corner, die het even later weet te forceeren. We noteeren een goed schot van Gerritse, even later redt .Venema. Intusschen blijkt reeds, dat EDO overwegend sterker is. Wel breekt Alcmaria af en toe door, eenmaal heeft Keppel zelfs pech, wanneer hij hard tegen de punt van den paal schiet, maar er zitten goals in de lucht voor EDO. Voorloopig laten die echter nog op zich wachten. Wanneer ech ter in de 24ste minuut Keuris te vroeg uit valt voor een hard schot, ziet hij liggend den bal langs zich heen in het net verdwijnen. Het spel van Alcmaria wordt zwakker en zwakker. Tot half-time is het soms bedroe vend. Het plaatsen is heel slecht, de ergste achterblijvers zijn Michels, Schaper en Keppel, wiens goede vorm van voorheen ten eenen- male verdwenen schijnt. In de dertigste minuut zien we Keuris eerst redden, een tweede schot volgt, dat buiten zijn bereik is en de stand is 30. De enkele doorbraken van Alcmaria, die we voor half-time nog kunnen noteeren, leve ren een tweetal corners op, die geen resultaat brengen. In de voorhoede is alleen Gerritse goed, doch hij wordt zwaar bewaakt. Bos doet zjjn best, maar is minder dan de vorige week. Rust komt met een 30 voorsprong voor EDO. Na de hervatting zien we een herhaling van wat de eerste speelhelft bood. De eerste corner is echter voor Almcaria, de tweede voor EDO, dan komt er weer een voor de withemden. Wanneer na een kwartier EDO een vrijen trapt krijgt te nemen, wordt die keurig voor het Alkmaarsche doel geplaatst. Keuris springt te vroeg op, een EDO-man kopt, en over den Alkmaarschen doelman heen ver dwijnt de bal in de touwen. (40). We krijgen den indruk, dat EDO het lang zamerhand wel gelooven wil. Er wordt niet zoo krachtig meer aangepakt en wanneer 20 minuten na de rust Gerritse den bal toege speeld krijgt, maakt hij gebruik van de ge legenheid en doelpunt fraai. Even later denken we Keppel dit voorbeeld te zullen zien volgen, maar van vijf meter afstand schiet hij over. Nog volgen twee corners op het EDO-doel, dan wordt het een spel van kat en muis. EDO doet met Alcmaria wat het wil. Maar aan weerszijden blijven doelpunten uit. De Jong schiet van enkele meters juist in handen van den keeper. Dan is het tijd. Een wedstrijd, die Alcmaria het best doet zoo spoedig mogelijk te vergeten. Helder wint met 3-2 van Purmersteyn Een uiterst spannende wedstrijd op een zeer zwaar veld. In een wedstrijd, waar de Purmerenders het meeste belang bij hadden,gezien het degra datiespook, zijn de withemden er in gésl'aaga de beide punten mee naar Dén Helder te ne men. Het Helder-elftal, dat Zondag ten strijde trok was eer ander dan dat van vorige week. Niet alleen, dat er andere spelers geprobeerd werden, o. a. Beekhoven, maar allen hebben voor de overwinning gevochten en die vecht lust hebben we bg de withemden den laatsten tyd te veel gemist. Vooral in de eerste helft werd een goede wedstrijd gespeeld en al dra bleek, welk een gevaarlijke middenvoor Beekhoven is. Hij ver deelde het spel goed, daarbij veelal geholpen door Bijl, die overal was en op een uitsteken den wedstrijd kan terugzien. Maar ook de middenlinie, waarin Kiesewetter en Trap uit blonken, was er goed in, terwijl na de rust de achterhoede gelegenheid kreeg haar kunnen te demonstreeren. Ook Purmersteyn speelde een aardige party voetbal, snel, open en verrassend,maar de af werking ontbrak, terwijl ze in de tweede helft de fout beging om Helder in te sluiten, waar door de gelijkmaker uitbleef. De wedstryd. Om presies twee uur laat scheidsrechter Postma, die geen goeden dag had, voor een vrg talrijk publiek beginnen. Helder verliest den toss en moet met de zon in den rug spelen. Als de eerste P.-aanval afgeslagen is, komt het doel der gastheeren eenige malen in ge vaar, maar dan is het aan den anderen kant de keeper, die een zeker doelpunt voorkomt door zich op den bal te werpen. Nog eens komen de Purmerenders terug en weer is het de doelman, die op fraaie wijze redt. Dan kruipt Purmersteyn door het oog van een naald als Bijl uit een goeden voorzet van Beekhoven rakeling naast schiet. De withem den komen nu goed los en na een kwartier spelen krijgen ze den eersten corner te nemen, maar de P.-defensie is op haar hoede en de bal wordt weggewerkt. Toch houdt Helder het spel nog niet genoeg open, hoewel haar aanvallen niet van- gevaar ontbloot zyn. Maar ook de weinige P.-aanvallen zijn ge- yaarlgk en na 25 minuten spelen ontsnapt Helder aan een doelpunt, als de P.-midden- voor over open doel schiet. Het gevaar schuilt vooral hierin, dat de gastheeren meer op de vleugels spelen en daardoor de wit-zwarte ver dediging uit elkaar trekken. Purmersteyn neemt de leiding. Als het spel ongeveer een half uur oud is, heeft Helder een meerderheid veroverd en juist nu wordt het gevaarlgke opdringen der Helder-backs noodlottig. Purmersteyn onderneemt een overrompe- lenden aanval, een afgemeten pass naar den middenvoor, die niet aarzelt en zgn club de leiding bezorgt, 10. Dan geeft Beekhoven, die uiterst gevaarlgk is, een hard schot in den uitersten hoek, maai de P.-keeper redt fraai. Helder is evenwel nog aiet uitgepraat, want herhaaldelgk ontsnap- den de Purmerenders nu op gelukkige wgze aan een doorboring. Getyk. Toch is het duidelijk, dat de gelijkmaker niet kan uitblijven en inderdaad slaagt Helder er nog vcor de rust in om den gelijkmaker te scoren. Het is namelijk Beekhoven, die zich goed .OFoCoweld heeft, en onfeilbaar plaatst hg den bai uit een paas van goslooper in doel, 1-i. Na de rust komt Helder direct in den aanval, maar het is Purmersteyn, dat aan den anderen kant een corner weet te forceeren. Ook hierna blgft P. voor het H.-doel opereeren. Maar de gasten slagen er in zich los te werken en een goeden aanval te ondernemen, een misverstand in de vgandelijke defensie en Bijl helpt met een hard schot Helder aan de leiding. Lang zou men er evenwel niet van profiteeren, want nog geen twee minuten later volgt een Pi- doorbraak, Quant mist en de P.-rechtsbuiten maakt den stand,weer gelgk (22). Dat geeft den i&rmerenders moed en ge vaarlgk komen ze weer terug. De winnende goal. Als er 17 minuten gespeeld zijn, volgt er een snelle H.-aanval. Beekhoven geeft een pass aan Vermeulen, die goed voorzet; de rechtshalf van de gastheeren wordt zoo zwaar gehinderd door den ;H.-middenvoor, dat hg niet anders kan doen dan in eigen doel te schieten, 23. Purmersteyn zet nu alles op alles om gelijk te maken, maar in plaats van niet te veel op te dringen, gaat men Helder insluiten, waar door er geen kans is om een bres te schieten in Helders heiligdom. De witte defensie kan nu toonen waartoe ze in staat is, daarbij goed bijgestaan door de middenlinie en voor de P.- voorhoede is er geen doorkomen aan. Alle aan vallen worden afgeslagen, maar P. versaagt niet en de spanning stggt tot het kookpunt. De gastheeren worden luide aangemoedigd door de toeschouwers, maar de H.-achterhoede is onvermurwbaar en eindelijk geeft men het op en slaagt Helder er zelfs nog bijna in om den voorsprong te vergrooten, maar Wieren schiet net tegen den uitloopenden P.-keeper aan. Dan klinkt het eindsignaal en heeft Hel der haar vgfde overwinning behaald, terwijl Purmersteyn nu wel niet meer aan de degra datiewedstrijden zal ontkomen. Alkm. Boys I-Succes I 1-3 Succes heeft gisteren met een traditie ge broken. Nog nimmer wisten de Wieringers het tot een overwinning te brengen tegen de Boys en het valt wel te begrgpen, dat deze eerste overwinning op haar meest gevreesde tegen standster met meer dan uitbundig gejuich werd begroet. Het werd een prachtige strijd, die zich op het terrein aan den Westerweg afspeelde. Uiterst spannend, tot op het moment, even voor het einde, dat Succes haar 21 voor sprong wist te vergrooten. Het is duidelijk, dat de Boys het er bij den stand 12 niet bg lieten zitten. Ware stormloopen werden op het S.-doel ondernomen en het houdt ongetwijfeld een compliment in voor de hechte S.-verdedi- ging, dat zij in deze periode wist stand te houden. Schotting en Koorn waren dan ook wel buitengewoon op dreéf. De S.-voorhoede gaf snel, open, aantrek kelijk spel te zien, hoewel zg in de eerste helft een oogenblik in haar oude fout dreigde te vervallen. Montufet stond weer op zijn oude plaats, rechtshalf. Jn. Lont was in de voor hoede opgenomen en speelde een prachtige partij. In dezen vorm spelend is hij ongetwy- feld een versterking van de voorhoede. De S.-middenlinie was. als steeds zoowel aanvallend als verdedigend buitengewoon goed. i Bij de Boys was de middenlinie mede het sterkste deel, vooral de spil viel op. De voorhoede zeer snel, had prima vleugelspelers en een goeden middenvoor. De-backs werden te weinig gesteund door de middenlinie, waardoor zij noga', eens in het nauw kwamen. De keeper maakte geen sterken indruk en bleef zeker ver beneden .den vorm van Posthu mus, die weer geweldig op dreef was en eenige fraaie safe's verrichtte. De Boys kwamen met 2 invallers uit. Scheidsrechter was de heer C. D. Swart, die streng, doch goed leidde. De wedstryd. Na een eersten aanval van A„ waarbg Posthumus reeds direct moest ingrgpen, gaf Succes twee zeer goede aanvallen te zien. Het vlotte bgzonder goed en vooral Schmidt was zeer beweeglijk. Hij verdeelde het spel uitste kend en speciaal op links dreigde gevaar. De Boys beantwoordden deze aanvallen di rect, doch konden de S.-veste niet benaderen. Wel kregen zij een tweetal corners te nemen, die zeer goed werden genomen en nogal ver warring stichtten. Het spel golft nu geruimen tijd op en neer. In het middenveld wordt ver woed gestreden met successen aan beide zy- den, doch steeds kan de achterhoede weer bg- tijds ingrijpen, zoodat geen gevaarlijke mo menten ontstaan. Eenmaal verschalkt Schmitt eenige achter spelers, die ver waren opgedrongen en stormt met den bal op het doel af. De keeper kan hem het leer echter nog juist op tgd ontfut selen. Ook C. Lont krijgt een mooie kans, doch zijn schot gaat naast. Vervolgens krijgt S. even buiten het straf schopgebied een vrijen schop te nemen. Rij kers geeft een prachtig boogballetje en op het laatste nippertje brengt hier een Boys been redding. Een goede voorzet van D. Kui per, éven te scherp genomen, wordt door den B.-keeper keurig uit de toestormende S. spe lers weggepikt. In deze eerste periode toont S. een veldmeerderheid. Na 20 minuten maakt de linksbinnen van de Boys uit een goeden voorzet van den snel len Indrie het eerste deolpunt, 10. Succes is hierdoor iets ontmoedigd en di rect worden de Boys iets sterker. De S.-backs hadden echter aardig kijk op de gevaarlijke Boys-voorhoede, die met haar verre ballen geen kans kregen. Door goed af houden kwamen de meeste dezer ballen in de veilige handen van Posthumus, die dan ook niet veel schoten kreeg te verwerken. De Boys-middenvoor miste de kans van den dag door voor open doel staande finaal over den bal heen te trappen. Koom was er toen als de kippen bg, zoodat ook dat gevaar be zworen was. Het was een aantrekkelijk spel. Goed kop- werk, en tot onze verrassing was het plaat sen bij Succes ditmaal vrg goed. Bij de Boys mankeerde hier nog wel eens iets aan. Na keurig individueel werk van Schmidt, die zeker drie man omspeelde, werd Jn. Lont in de gelegenheid gesteld te schieten. Een hard schot van vrij veraf werd met een doel punt beloond. De keeper van de Boys liet het leer tusschen zgn handen door gaan (1 Nog kregen de Boys een corner te nemen, die schitterend door Koorn werd weggetrapt. Dan brak de rust aan. Na de rust. Ook na de rust nam S. direct het initiatief en ondernam een paar gevaarlijke aanvallen.- Goed ingeschoten, doch fraai door den keeper uit het doel geslagen.. De bal belanddo bij Montulet, die andermaal het leer in den doel- mond bracht, waar C. Lont nu gereed stond om in te schieten. Een tam schot volgde, de keeper miste en het was 12. Nu volgde een periode van geweldige span ning. De Boys zetten alles op den aanval. Het publiek schreeuwde letterlijk om den gelyk- maker. Maar hoe de Boys ook zwoegen, zij kregen geen kans tegen het stug verdedigen de Succes. Ook de S.-aanval kreeg nu nog kansen. Door het ver opdringen der A. mid denlinie was de verdegiging verzwakt en daar werd een dankbaar gebruik van ge maakt. De S.-aanvallen waren hierdoor veel gevaarlijker ook. Tweemaal achtereen kropen de heeren door het oog van een naald en er werd bovendien vrg goed geschoten ook. De Boys, die zich verwoed teweerstelden, raakten tegen het einde zichtbaar uitgespeeld. Kuiper kreeg een bal toegespeeld. Met nog één back voor zich, stormde hg op het doel af. Hij omspeelde den back keurig, liep nog eenige passen door en bezegelde zijn run met een fraai schot, onhoudbaar voor den keeper (1—3). Hiermede was het vonnis voltrokken en en kele seconden na den aftrap floot de scheids rechter het einde. Bravo Succes! Alkmaar-Assendelft 1-2 Een wedstrijd, waarin Assendelft ongetwy- feld het beste deel van het spel heeft gehad, zelfs vóór de rust, al ging die in met een 10 voorsprong voor de Alkmaarders. Het samenspel der bezoekers was dooreen- genomen uitstekend en het was het slechte schieten van de voorhoede, dat maakte, dat Alkmaar er voor half-time zonder kleer scheuren afkwam. Al moet onmiddellijk daar aan worden toegevoegd, dat ook Duiveman goed op dreef was en zich van zijn opgave uitstekend kweet. De vleugels der Assendel vers waren uiterst snel en gevaarlijk en hadden veel te veel vrij spel. In de middenlinie trad vooral de rechts half op den voorgrond. Dat Alkmaar zich na een begin, waarin Assendelft uitgesproken het heft in handen had, tenslotte wist vrg te spelen, lag ten deele aan het goede spél, dat Baars, Zwaan en Schoonhoven wisten te ontwikkelen. De Alkmaarsche rechts-buiten, Nierop Groot, mist dan een ongelooflijke kans. Hij heeft den bal slechts voor het inloopen, maar het leer gaat ver over. Even later echter is het Kranenburg, die een goede voorzet van Van Os weet te benut- nen en den Assendelver doelman met een zacht, maar wel gericht schot passeert. 10. Weer krijgt Nierop Groot een schitterende kans na goed spel van Van Os, die voor de rust een zeer aantrekkelijke partij liet zien. Maar weer mist hgTwee zoo goed als zekere doelpunten liet hg verloren gaan. Geleidelijk komt Assendelft dan weer in de meerderheid. Er volgen verschillende corners, doch zonder dat er goals uit voortkomen voor de bezoekers. Zwaan redt een keer prachtig, Duiveman doet enkele malen hetzelfde. Het schot blgkt bg de zwart-witten te ontbreken en zoo breekt de rust aan met een 10 voor sprong van de Alkmaarders, die de verhou ding in het veld allerminst weergaf. Na half-time was bijna doorloopend sprake van een overwicht der bezoekers, dat werd afgewisseld door uitvallen der.gastheeren. --- Duiveman wordt herhaaldelijk aan den tand gevoeld, maar is op zgn post. Tenslotte is, na omstreeks 20 minuten, een hard schot van den goed spelenden linksbuiten van Assendelft hem te machtig. Wel viel hg uit, maar hg kon den bal niet bereiken, 11. Kuis wordt geblesseerd en in zgn plaats verschijnt Van 't Hof. Het spelbeeld blgft hetzelfde. Na een periode van sterk overwicht der gastheeren weet de linksbinnen Duiveman voor de tweede maal te passeeren. Goed op gesteld plaatste hij het leer zacht in het doel, volkomen buiten het bereik van den keeper. Alkmaar doet zijn best. Enkele malen schijnt het te gelukken, maar telkens worden de Alkmaarsche voorhoedespelers, die waren doorgebroken, ten val gebracht. Zonder verandering in den stand komt het einde en heeft Alkmaar met 21 verloren. B.K.C,-Andijk 7-3 Uitslag volkomen door thuisclub bepaald. Blok bijzonder op schot. De cyfers 73 wijzen wel op een flink over wicht aan de zijde van de thuisclub, maar zij vertellen niet hoe groot die meerderheid wel is geweest. Daarvoor moet men weten, dat B.K.C., aangespoord door een zeer spoedigen en onver- wachten Andgk-voorsprong na nauwelijks 3 min. spelen, een uitstekend spel is gaan ont plooien dat, gepaard aan een hoog tempo, de A.-verdediging zoo in het nauw bracht, dat deze er volkomen uitraakte. Hiervan profiteer de B.K.C, en vooral dank zij de weergalooze snelheid van Blok was de stand na 34 min. spelen 61 voor B.K.C. Toen is B.K.C. iets verslapt en hoewel zij het heft in handen hield, bleef de stand tot de rust ongewijzigd. In de tweede helft ontbrak bg B.K.C. elke bezieling. Bovendien had men door het uitval len van Post de opstelling gewyzigd. Een en ander bracht mede, dat B.K.C. op geen stukken na zoo gevaarlijk was als voor rust. De Andy- kers toonden zich uitstekende verliezers en bleven er geweldig opzitten. Zij zagen kans om tegen het verslapte B.K.C. tot 63 op te halen, en invaller Kegzer maakte er tenslotte in de laatste minuut 73 van. Indien B.K.C. het bij het bereiken van den 61-voorsprong niet welletjes had gevonden, was het ongetwgfe.ld op een déb&cle voor de Andijkers uitgeloopen. Andgk verscheen met het volgende elftal: De Vos; Knip en Vlaar; Benekamp, Doef en De Ruiter; De Vries, Baukerts, Bank erts, Im merzeel en Kooyman. Dit elftal bestaat uit harde werkers, die enorm kunnen trappen, maar wat samenspel, techniek en taktiek betreft, werkelijk geen hoogere plaats verdienen dan ze thans in nemen. De achterhoede zal, dat moeten we wel aannemen, beneden vorm geweest zijn. Maai de tegenweer die aan B.K.C.'s scoringsdrang werd geboden, was wel zoo primitief, dat we werkelijk twyfelen of deze Andykers in ge wonen vorm wel enigermate de score had den kunnen beperken. In de voorhoede zitten een paar fiksche schutters en het derde goal was een bgzonder mooien kopbal. Maar over het algemeen is het toch zoo, dat men eerst op eenigerlei wijze in schotpositie moet komen alvorens tot richten en schieten over te gaan. Daarvoor is veldspel noodig. Er dienen aanval len opgezet te worden. Daartoe zag Andijk geen kans toen B.K.C. voor rust in gewonen vorm speelde. Na rust, toen B.K.C. een slap, tevre den spelletje speelde en Andgk's enthousiasme het tot een gelgk opgaanden wedstrgd bracht, was er voor Andgk gelegenheid tot aanvallen genoeg. Maar hardheid en onzuiverheid waren de kenmerken van hun pogingen waarvan in tusschen nog 2 goals de belooning vormden. Een belooning echter die geheel aan de afwer king (een pracht schot en een dito kopbal) ten deel moet vallen en niet aan de wijze van op zetten. B.K.C. was voor den aanvang niet zoo heel erg gerust. Keeper Prins was door familieom standigheden (gelukkig prettige!) verhinderd en C. de Schipper Az., van B.K.C. 2, zou de plaats onder de lat innemen. Dit was wellicht een der oorzaken waarom B.K.C. met zooveel' energie ten strijde trok. Die werd nog aange wakkerd door het voorspoedige begin van An dgk. Blakend van strijdlust liep B.K.C. over het veld. Ze hadden er zin in en dit heeft er toe geleid, dat de spelcapaciteiten, die in de ploeg schuilen, eens zooveel waard werden. Andijk werd absoluut overspeeld en pas toen het 61 was luwde de geestdrift; en tegelijk was de doelpuntenregen ten einde. Het is echter niet alles lof wat wij hebben voor B.K.C. Jan van Wees was n.1. weer her steld en bezette als vanouds de rechtsbinnen plaats. De lange rust had hem geen goed ge daan. Hg was „nergens" en kon lang niet mee komen. Jan moet öf nog wat rusten óf een paar keer in het tweede om het oude spoor terug te vinden. Hierdoor valt nog meer het licht op den buitengewonen wedstrijd, die Blok heeft gespeeld. Steun had hg niet, maar toch was hij voortdurend een bedreiging voor de A.-achterhoede! Hij vergenoegde zich echter niet met kansen scheppen, ditmaal nam hg ze zelf ter hand. Zijh groote snelheid stelde A. voor zware problemen en viermaal moest zy voor zijn schoten zwichten. Ook De Schipper speelde weer een goede partij midvoor. Hoe wel hij slechts eenmaal scoorde, had hij door z'n kijk op het spel, aandeel in bijna alle andere doelpunten. Webeling en Jac. van Wees waren ook prima. Aan den eerste ontbreekt het postuur om zich voor de goal in beslissende oogenblikken te laten gelden. Z'n veldspel, z'n plaatsen etc. wordt echter door geen zijner club- genooten overtroffen. De halflinie speelde even als in Nieuwe Niedorp een solide partij, terwijl de achterhoede zich behoorlijk heeft geweerd zonder meer. De Schipper heeft z'n doel zoo verdedigd, dat ditmaal Prins gemist kon wor den. De drie goals waren niet te houden. Hg stopte bovendien een penalty! Het B.K.C. van na de rust was heel anders. Post had een blessure opgeloopen en vond het beter er uit te gaan met het oog op de a.s, ontmoeting tegen Watervogels. Wanneer K. Steenvoorde nu bij de hand geweest was, was er weinig verandering noodig geweest. Thans stond alleen Keizer ter beschikking, die alleen in de voorhoede te gebruiken is. Men liet Van der Goes linkshalf spelen, haalde De Schipper naar de spilplaats, plaatste Keizer rechtsbui ten en zette Blok midvoor. Nu moet men niet meenen, dat B.K.C. na rust zooveel minder heeft gepresteerd, alleen omdat de ware bezieling weg was. Want deze nieuwe opstelling had ook zijn nadeelen. Van der Goes dwaalde onwillekeurig te veel naar het midden af, daardoor de rechtsbuiten van A. vrij spel gevend. De Schipper was voedend uitstekend maar is er niet op ingesteld om zoo noodig de achterhoede bg te springen. En de voorhoede? Welnu, daar stond nu de jonge man die getoond had den A.-keeper vier keer te kunnen passeeren, midvoor. MaarBlok is geen aanvalsleider en hij heeft ruimte noo dig. Eerstens dus een terugslag op de heele voorhoede die de uitstekende leiding van langen .Jan gewend is en tweedens 't nadeel van Blok zelf. die de ruimte die hg noodig heeft, wel vindt op de vleugel, maar niet in die kleine be grenzing van het domein van een midvoor, die steeds twee backs en een spil om zich heen weet. Verder is Keyzer niet rijp voor het eerste waardoor de rechteryleugel mede door Jan van Wees' zwakke peil zeer in kracht had afge nomen. Voor den scherpen kgker, die de mist nog eenigszins wist te doorboren, was deze opstel ling een leerzame studie! De wedstryd. Deze kunnen we, de 10 goals ten spgt, nu nog slechts in vogelvlucht behandelen. Na een enthousiast terreinverkennen van beide kanten, forceert Andijk een aanval, die Bankerts' besluit met een hard schot tegen den paal, dat terugspringt en na eenig geharrewar schiet linksbuiten Kooyman onhoudbaar in den benedenhoek (01). B.K.C. legt er nog een schepje op en paart tempo aan juist samenspel. Dit brengt A. al dadelijk in de minderheid. Een voorzet van Blok tipt Webeling juist over. Lang zou A. het echter niet uithouden. De Schipper zet na 15 min. scherp naar rechts. Blok lost een prachtig boogschot, dat keeper De Vos in den hoek achter zich ziet neerval len (1—1). Het hek is nu van den dam. B.K.C. komt meteen terug. De backs van A. meenen door op te dringen, een andere wending aan het spel te kunnen geven, doch dit wordt hun juist nood lottig. Na 17 minuten laat Vlaar den bal loopen voor De Vos, maar Blok rent naar binnen, pas seert den afhoudenden back, richt even en met een keihard schot in den benedenhoek is het 21 voor B.K.C. Drie minuten later schiet Van der Goes hoog naar voren, De Vos laat den bal los, De Schipper tikt den bal naar Jac. van Wees, die met een zeldzaam zuiver schot voor de derde maal scoort (31). Weer wordt afge trapt, eenig veldspel, dat Post besluit met een hooge voorzet, 't Is een kwestie van snelheid: Blok wint het en kanjert den bal onhoudbaar in het net (41). Een minuut of 6 later is Blok wat naar bin nen gekomen. Hij ontvangt den bal, vliegt de backs voorbij en kogelt zoo hard op doel, dht De Vos niet anders kan doen dan den bal tegenhouden. Deze vangt Blok echter in volle ren op en nu is De Vos geslagen (5—1). In de 34e minuut neemt de midvoor zelf een puntje voor zgn rekening. Een zuivere voorzet van Jac. van Wees schiet De Schipper met een handig hoogballetje onder de lat (6—1), Nu staat de machine stop. Webeling mist een bijna niet te missen voorzet van Blok door recht in De Vos' handen te schieten. Na rust gaan de partgen gelgk op en als B.K.C. erg slapjes gaat doen is A. zelfs ge vaarlgk. Na 7 minuten wordt dit noodlottig. Een schermutseling eindigt met een niet te be kijken schuiver in den hoek (62). Als Tauber den A.-midvoor unfair afhoudt, krijgen de be zoekers een penalty, die De Schipper evenwel uit den hoek grabbelt. De voorhoede van B.K.C. is nu niet meer zoo sterk. De A.-backs zuive ren het terrein met harde trappen. Een half uur na rust zet de A.-rechtsbuiten keurig voor hij kreeg geregeld vrij spel en de midvoor kopt zuiver in! Een prachtig doelpunt (63). De B.K.C.-aanhang wordt dit te bar. Zg laat haar ontevredenheid blijken. B.K.C. gaat er even meer opzitten en begint weer zoowat de lakens uit te deelen. De voorhoede speelt echter zonder vaste Ign en komt er niet meer door. Vlak voor het eindsignaal loste Keijzer, de in valler, een hard en zuiver schot van de vleugel, dat De Vos te machtig is, zoodat het tenslotte nog 73 is geworden. Scheidsrechter Prins leidde behoorlijk.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10