VERVOLG SPORT. Het voorloopig programma voor a,s. Zondag. Texel I-Watervogels I 2-1 De wedstrijd Watervogels 1Texel 1 ls op een alleszins verdiende overwinning voor het Texelsche elftal uitgeloopen; maar toch had de wedstrgd ook nu weder hetzelfde aanzien, als we dat, vooral bfl de thuiswedstrijden in deze competitie, gewoon zgn; één voortdurend aanvallend Texel, met een voorlinie die niet tot doelpunten in staat is. Dit had gevaarlijk voor Texel kunnen worden, want toen in de tweede helft van de match Watervogels een moment van overwicht kreeg en een tegen- punt werd gemaakt, was het publiek zeer be vreesd voor den gelijkmaker. Over den wedstrijd het volgende: Het Texel sche elftal kwam in de volgende opstelling uit: Dukers Jo Ran D. Zuidewind G. Witvliet De Graaf H. Neijens P. Kikkert H. Ran Vlaming N. N. N. Ran Watervogels plaatste daartegenover het volgende elftal: Hollander A. Been F. Been Ewald Bosch Been Been Gawens Hoogvorst Hoogvorst Been Precies op tijd geeft scheidsrechter J. Augu- stein het sein voor den aanvang. De wind staat aanvankelijk recht over het terrein, zoo dat geen der partgen hiervan voordeel heeft; het veld is eenigszins glad, doch goed bespeel baar. Direct neemt Texel het spel in handen, doch aan de krachtige verdediging is merk baar, dat het doelpunten niet zoo gemakkelijk zal gaan. Ongeveer vgf minuten is de wed strijd oud, toen N. Ran snel door de verdedi ging brak; een gevaarlgke voorzet volgt, die prachtig door Vlaming wordt omgezet in een gevaarlijk schot op het doel, waarbij de bal buiten het bereik van Hollander op de boven lat afspringt. Daarna volgen een viertal cor ners op het doel van Watervogels, die niets opleveren, en een paar gevaarlijke doorbra ken van de gasten, die echter steeds door D. Zuidewind onschadelijk worden gemaakt. Bij beide elftallen blinken de mid-half-spelers uit, Bosch onderbreekt vrijwel iedere Texelschen aanval, terwijl De Graaf krachtig de voorlinie stuwt en op critieke momenten steeds in de verdediging ingrijpt. Het eerste Texelsche doelpunt. Na ongeveer een kwartier spelen krijgt P. Kikkert een bal toegespeeld van de midden linie, even loopt hg hiermee nog door en lost daarna van de buitenlijn een schot op het doel, dat voorlangs gaat, doch van den paal in het doel springt. 10 voor Texel. Heel kort daarna ontstaat voor het Texel sche doel een hoogst gevaarlgke situatie. Dukers komt n.1. bg het uitloopen te vallen, op een moment, dat drie Watervogels met den bal zich op slechts enkele meters van het doel bevinden. Been schiet nu keihard op het doel, doch Witvliet weet weg te koppen en daarna gaat de bal uit Texel is echter voor de rust nu bijna geregeld in den aanval. Hol lander krijgt volop werk, er komen ook ver scheidene moeilijke oogenblikken voor de Hel- dersche vierde klasser, doch de verdediging houdt stand en de rust komt met 10 voor Texel. In de tweede helft verandert de nevel in zulk een ware mist, dat men van het eene doel het andere niet meer kon zien. Het spel- beeld blijft geheel geljjk aan voor de pauze; een bijna voortdurend aanvallend Texel en een krachtig, eenigszins fortuinlijk verdedi gende Watervogels. Bij een der voortdurende aanvallen voor het doel plaatst P. Nijens een voorzet van rechts keurig over naar den onmiddellijk voor het doel staanden Vlaming, die nu onhoud baar inloopt. Texel leidt nu met 20. Water vogels geeft echter den moed nog lang niet op, hoewel ook nu nog alles op de verdediging wordt gezet. Het samenspel van Texel staat evenwel een klasse hooger en voortdurend komt de voorlinie terug; de enkele doorbra ken der gasten zijn echter niet zonder gevaar. Een tegenpunt van Watervogels. Ongeveer 20 minuten in de 2de helft der match krijgt Watervogels even het spel in handen. Bg een mooien aanval doelpunt nu plotseling Been met een keihard schot. De stand is nu 21 voor Texel. Nu volgen nog enkele krachtige doorbraken van de gasten; het publiek begint zich al angstig te maken voor den gelijkmaker, doch deze blyft uit en in het laatste gedeelte van den wedstrijd had Texel het spel weder geheel in handen. Onbesliste strijd tusschen Helder II en H.R.C. III Een 11 resultaat. In de ochtenduren is Zondag op het Helder- terrèin de lang verbeide wedstrijd tusschen rood-wit en zwart-wit gespeeld. De witjakken speelden om hun bovenste plaats te behouden, de Racers daarentegen om hen van die plaats te verdringen. Het is een spannende wedstrgd geworden, waarin beiden hard voor de overwinning ge vochten hebben. Beide ploegen waren niet geheel volledig verschenen, terwijl in den loop van den wed strijd 3 spelers van HRC vervangen moesten worden. Helder is in sommige perioden iets sterker in het veld geweest, doch de roodjes compen seerden dit feit door hard werken en fel er op zitten. Interessant voor rust. In de eerste helft droeg de kamp een zeer belangwekkend karakter, eerstens door het vrtf hooge tempo, waarmee ingezet werd, ten tweede door het élan, waarmede de spelers zich in den strijd wierpen. Later, vooral na de rust, daalde het tempo aanmerkelijk, doch dit was hoofdzakelijk te wijten aan de vermoeidheid, die zich bij de meeste spelers tegen het einde liet gelden. Helder 2 had junior Kubbe als keeper, die op uitsteken de wijze Kossen verving. Het backstel, dat aanvankelijk niet erg op dreef was, herstelde zich schitterend, vooral Ran toonde zich vaak een onoverkomelijk struikelblok. In de mid denlinie was P. Trap de man, we zagen hem nu tenminste weer met vuur stryden, hetgeen later aanstekleyk werkte op zgn mede-linie- genooten. B. de Boer is en blijft een technisch uitstekend voetballer, die echter geen geluk kigen wedstrijd speelde. Helder's voorhoede had slechts één uitblin ker, dat was H. de Boer, die één zijner beste wedstrijden speelde. Vaak opende hij het spel op fraaie wijze, doch èn Lastdrager èn Bakker toonde niet voldoende doorzettingsvermogen gen om meer dan één doelpunt te forceeren. H.R.C. 3 bezat met Bongers en Buitenhuis een zeer sterke verdediging, terwijl in de middenlinie Stompedissel en later Fr. van Dok op de spil- plaats een goede partij vertolkten. Hun voor hoede kon ons niet zoo bijzonder bekoren, nu is het waar, dat het uitvallen van Beneker, die tot op dat oogenblik de gevaarlijkste man was, daar zijn stempel op drukte, doch dit neemt niet weg, dat èn Visser èn Marsman meerdere fraaie kansen door treuzelen onbe nut lieten. De wedstrijd werd bijgewoond door een talrijk publiek, dat reeds in de allereerste minuut een zeer ge vaarlijk moment kon aanschouwen bg een missen van Ran, doch Kubbe kon door tijdig ingrijpen verder onheil voorkomen. De wit jakken kwamen langzaam aan iets in de meerderheid, doch slecht schieten stond, on danks geod opgezette aanvallen, een succes in den weg. Een goed doorloopen van Lastdrager geeft dan Bongers de gelegenheid eerst den toeloopenden Spigt en daarna Bakker te vlug af te zijn. Het spel blijft op en neer golven. Helder neemt de leiding. Een gevaarlijk doorbreken van den Racing- midvoor wordt op het laatste oogenblik afge weerd en dan is het H. de Boer, die een prachtige pass naar rechts geeft, Nijpels aar zelt geen oogenblik en plaatst den bal voor, waar de met zijn rug naar doel staande Last drager met een scherpen omhaal Bongers passeert. Helder heeft de leiding genomen. Onmiddel lijk zijn de witjakken weer terug, doch nu faalt Bakker op het nippertje met zijn schot. HRC blijft stug doorwerken en Beneker krijgt een prachtige kans om te scoren; zijn schot komt echter tegen den. uitloopenden Kubbe aan. Gelijk. De roodjes, heftig aangemoedigd, komen dan iets meer in den aanval en nadat eerst Beneker een terugspringenden bal naast heeft geschoten, heeft dezelfde speler na een half uur spelen met een prachtigen kopbal, waar mee hij één der sporadisch goede voorzetten van Visser besloot, meer succes. Hard en hoog verdwijnt de bal in het net (11). Beide ploe gen blijven flink aanpakken. Een vijftal minu ten voor de rust loopen Stompedissel en Bon gers in een poging om Lastdrager het scoren te beletten tegen elkaar aan. Stompedissel blijkt zijn neusbeen gebroken te hebben en moet dus vervangen worden. Stins neemt zijn plaats in. In de tweede helft zgn er geen doelpunten meer gevallen. Wel brachten beide ploegen het vaak tot zeer ge vaarlijke situaties, doch in de laatste instantie bleken de verdedigingen te sterk voor de aan vallers om eenmaal met succes door te breken Reeds na 2 minuten moet Beneker het veld verlaten, v. Es valt in, hetgeen een verzwak king van de Racing-ploeg bleek te zijn. Slecht en slordig afwerken staan doelpunten in den weg. Eenmaal redt Bongers op goede wijze een hard, laag schot van Nijpels en even daarna kan hij door uitloopen Spigt nauwe lijks het scoren beletten. De fraaiste kans van den middag kreeg HRC. Eén der aanvallen bracht den bal bij den geheel vrystaanden Visser, die in zijn ver bouwereerdheid vergat den bal in het net te trappen. Even voor het einde redt Bongers nog een goeden kopbal van H. de Boer. Geen minuut later zien we een schot van Nrjpels in het doel belanden. Heel Helder juicht. Dus toch nog 21. Néén, de bal bleek door het zijnet in het doel te zijn beland en de scheidsrechter gaf terecht uitbal. En als dan het laatste fluitsignaal klinkt, is de stand nog steeds gelijk, hetgeen vrijwel de verhouding weergeeft. Schagen I-W.Waard 12-6 De roodbroeken waren sterker. Vriendschappelij k Schagen 1 en Wieringerwaard 1 ontmoet ten elkaar op het Schagen-veld tot het spelen van een vriendschappelijke ontmoeting. Ontegenzeggelijk waren de roodbroeken stukken sterker en speelden beter dan de geel zwarten. Het spel van Wieringerwaard was uitstekend. Schenk heeft van zijn snelheid nog niets ingeboet en blijft een zeer gevaarlijke voorhoedespeler, die op de verrassendste manieren tusschen de backs door kan snel len en dan verraderlijke schoten lost, die voor het meerendeel doeltreffen. Naast hem speelt Hazeloop, die wel wat traag is, maar eenmaal vrij zijnde een schot kan lossen, waar elke keeper tevergeefs naar kan grijpen. Verder vonden we de geheele Wieringerwaardploeg een goed geheel vormen, waar enthousiasme inzit. Als de roodbroeken eventueel kampioen worden van hun afdeeling en ze treden toe naar den K.N.V.B., dan zullen ze zeer zeker geen slecht figuur slaan. Schagen heeft ons teleurgesteld. Weliswaar kwam ze niet in haar sterkste formatie uit, maar dat maakt niet zooveel uit. Er werd verbazend slordig ge speeld. Geplaatst werd er door de halflinie, uitgezonderd Peetoom, niet. Het was o.i. een spel van kat en muis met Wieringerwaard als de kat en Schagen als de muis. Over den wedstrgd in het kort het volgende: Na vijf minuten spelen krggt Schagen wegens hands een penalty toegewezen, welke Peetoom vriendschappelijk neemt. Na deze betrekkelijke kans van Schagen om de leiding te nemen, valt W. goed aan. Haar spel is snel en productief, en als Middenbeek komt te vallen, lost Hazeloop een schot, dat Arnoldus verrast (01). Als Slikker twaalf minuten na het begin zich vergist in de snelheid van Klaas Schenk, is laatstgenoemde het, die na uitstekend doorzetten, den uitgeloopen Arnol dus geen kans geeft. (02). De Schagen- binnenspelers schieten in dezen wedstrijd te kort. Peetoom zorgt voor een verrassing door als spil een goed doelpunt te scoren. (12). Weinige oogenblikken later gaat de bal haarfijn van Mgnie Schenk naar Hazeloop. Een pass naar Klaas Schenk, die uit zijn snelle ren Arnoldus geen kans geeft. (13). Zoo van den aftrap gaat Schagen tot den aan val over. Een schot van Leen Schoorl wordt door Saai van richting veranderd en vergeefs tracht keeper Rezelman den bal te grijpen. (23). Met Wieringerwaard in den aanval komt de rust. Na de thee hadden velen de verwachting, dat het Schagen-elftal beter zou gaan spelen. Deze verwachting werd echter reeds in de eerste minuten den bodem ingeslagen. Een bal van Klaas Schenk mist Slikker. Arnoldus is uit zijn doel geloopen, waardoor Hazeloop op kalme wijze kan scoren. (24). Dan be gaat Arnoldus, die er blijkbaar dezen middag niet in was, een fout, wat een doelpunt kost. Een schot van Rob laat hij vallen, waarna de toeloopende Klaas Schenk gemakkelijk kan scoren. (25). Het spel van Schagen wordt steeds slechter. Het plaatsen is formidabel slecht. Alles begint te deelen in de malaise. Het is hopeloos. Eén ploeg speelde en dat was Wieringerwaard. Aanval op aanval wordt ondernomen. Bij één dezer krijgt de rechts buiten een pass van Klaas Schenk net op de lijn te pakken. Een scherpe voorzet volgt. Arnoldus staat te ver voor zijn doel opgesteld, waardoor de bal over hem heen in het net belandde. (26). Ook na dit doelpunt behield Wieringerwaard het beste van het spel. Zon der verandering brak het einde aan, van dezen door Wieringerwaard uitstekend gespeelden wedstrijd. SCHAGEN 3—SUCCES 4 8—1. Succes 4 speelde met 10 man. De wedstrijd kon om half elf aanvangen onder leiding van den heer Klinkert uit Oud karspel. Reeds onmiddellgk is het te zien, dat het huidige Schagen 3 te zwaar voor Succes 4 is. Aanval op aanval wordt op het Succes-doel ondernomen. Wanneer Louw Koomen een prima voorzet geeft, kogelt Willemse op uit stekende wijze na enkele minuten spelen on houdbaar in. (10). Een schot van Van Geelen wordt door den uitstekend werkenden Succes-keeper gestopt, maar onmiddelijk daar op door Broersma ingeschoten. (20). Een halve minuut voor de rust wordt den keeper het uitzicht belemmerd, waardoor het door Van Geelen ingezonden schot in het net ver dwijnt. (30). Het spel is na de rust nog geen twee minuten oud, als Starreveld met een hoog ingeschoten bal succes heeft, door dat de keeper voor zijn goal stond. (40). Tien minuten daarna ketst een door Van Gee len ingeschoten bal boven verwachting van den Succes-keeper van de lat terug. De toeloopen de Broersma vangt den bal op zijn hoofd op en het is 50. Geen minuut daarna krijgt Van Geelen een pracht kans, welke hg uit stekend benut. (60). Met dezen voorsprong vindt Schagen het blijkbaar welletjes, want ze laten den Succes-middenvoor kalm zijn gang gaan. Keeper Everts stond machteloos. (6l). -Louw Koomen, die na een paar jaar niet te hebben gevoetbald weer van de partij was, krijgt een prima pass van Van Geelen. Steeds was Louw er naast, maar deze keer smaakte hij het genoegen den bal langs den keeper te zien gaan. (71). Een uitmunten de voorzet, welke Van Geelen keurig opvangt en onhoudbaar den Succes-keeper voor de 8ste maal passeert. (81). HELDER bSCHAGEN a 2—1. Schagen a ondernam de koude reis in den mist naar Den Helder om aldaar Helder b te bekampen. Schagen kwam met vier invallers op het appèl, waardoor het zich niet vol doende kon verweeren tegen het goede spel van Helder b. Met 2—1 moest Schagen a de meerdere erkennen in- de bitten. HELDER fSCHAGEN b 1—1. Schagen b zorgde in Den Helder voor de verrassing door tegen Helder f gelijk te spelen. Goed gedaan, jongens. Het eerste puntje is er en nu volgen er natuurlijk meer. Jammer dat W. Gorter in de laatste minuut de penalty miste. Dat had een puntje ge scheeld! West-Frisia4Schagen 2 terrein afgekeurd. SRC had vrijaf. Moeilijke Niedorper zege StrandvogelsN. Niedorp 01. N. Niedorp IIHollandia III 12. N. Niedorp Hl—Petten II, terrein afgek- Het volgend gehavend elftal is er in ge slaagd den uiterst lastigen uitwedstrijd tegen de Strandvogels te winnen: Floor. Van Herwerden Deugd Van Ham De Weerd Bregman Kistemaker Sepers Speets Peereboom Kaaij Niet minder dan drie invallers dus, Bak- kum, Reyne en Grootes ontbraken op het appèl. Doelman Floor werd niet gepasseerd en kan dus tevreden zijn. Van Ham en Speets deden wel hun best, doch schoten in dit, voor hen te sterke milieu, te kort. Voor hen geen schande, daar Speets gewoonlijk voor het tweede en Van Ham zelfs steeds voor het derde elftal uitkomt. Deugd heeft als plaatst- vervanger van Reyne best werk gedaan. De rust was ingegaan met 00. Voor de rust was het grootendeels Strandvogels, dat den toon aangaf, verschillende scoringskan sen deden zich voor hen voor, het ontbrak aan een goed schutter en de score bleef blank. De meest op den voorgrond tredende spelers der Vogels waren wel de doelman en de spil. Na de rust komt N. Niedorp flink opzetten en slaagt er in het initiatief der aanval over te nemen. Strandvogels wordt op eigen helft terug gedrongen, doch voorloopig weet de ge havende voorhoede niet te scoren. Eerst 10 minuten voor het einde weet Peereboom met een hard "schot het eerste en eenige doelpunt in dezen wedstrijd te scoren. In den stand kwam geen wijziging meer. Een goede prestatie van het gecombineer de N Niedorp-team. N. NIEDORP n—HOLLANDIA Hl 1—2. Nieuwe Niedorp verspeelt haar fraaie kans grootendeels. In een van beide kanten tamelijk snel ge speelden wedstrijd is N. Niedorp II er niet in geslaagd het derde Hollandia-elftal te over winnen en daarmee haar mooie kans de lei ding in haar afd. te nemen, voorbg latende gaan. Het heeft het tweede anders niet aan kansen ontbroken, vooral voor de rust deden zich veelvuldig uiterst fraaie kansen voor. Het geel-zwarte binnentrio Jes, Toepoel, Vis ser, demonstreerde een dergelijke schotloos heid, dat er van al die opgelegen kansen geen een werd benut. Het meeste gevaar voor Hol landia dreigde van de buitenspelers De Bak ker en Ruig. Het was voor de Niedorper voor hoede moeilijk werken, daar bij een afgesla gen aanval, de halflinie zoek was, slechts Chattillon deed bijwijlen zeer goede dingen; op moedige wgze wierp hij zich in den strijd. Bakker, die voor Sterk was ingevallen, kan op een goeden wedstrijd terugzien, hij 3 stukken beter dan Leegwater; deze speler, welk toch anders aardig werk kan doen, was er dezen middag finaal uit. Alles wat hij deed was even gebrekkig, vooral het opstel len was hopeloos, hij was gewoon nergens. Blokker in het doel heeft talrijke goede din gen gedaan, de twee doelpunten waren niet te houden. De backs Booij en Peereboom heb ben het lang niet gemakkelijk gehad tegen de vlugge rood-witte aanval, doch in mindere mate dan de Niedorper aanval was schieten nu juist niet hun grootste kracht. Booij kwam er na de rust beter in; ook Peereboom liet zich toen van zijn beste zijde zien. De rust was ingegaan met blanco stand. Na de her vatting komt N. N. met hernieuwden moed op het Hollandia-doel af, doch evenals voor de rust, weer die groote en beslissende fout in dezen wedstrgd. Wel kan Toepoel een bal hard weg kogelen, doch een kleine kans be nutten daarvoor ontbreekt hem de noodige snelheid van handelen. Een enkele maal had hg met een welgericht schot geen geluk. Hollandia had uit een vrijen trap, welke aanvankelijk was weggewerkt, de leiding we ten te nemen. Een kwartier voor het einde wist Ruig uit een hevige doelworsteling den bal met een prachtig schot in het Hollandia- doel te plaatsen. Het ging opeens veel beter in het elftal, het Hoornsche doel beleefde nu enkele zeer hachelijke momenten. Tot doel punten kwam het echter niet. Dan deed Holl. het beter; ais er nog ongeveer tien min. zijn te spelen, krijgt een Holl.-speler in vrije po sitie (volgens ons in buitenspel-positie) den bal te pakken en Blokker wordt keurig ge passeerd. 21. N. Niedorp slaagt er niet in dezen achter stand in te halen en Hollandia kan juichen. Het is een alleszins verdiende zege gewor den voor de Horineezen! Wat de samenstel ling van het N. Niedorp-elftal betreft, kun nen de vereenigingen gerust zijn, dat was dik in orde. Het is wel jammer, dat er, dank zij de minder fraaie werkwijze van enkele stads vereenigingen, de gedachte terrein wint, dat ook de plattelandsclubs hiertoe zouden over gaan. Gelukkig zgn de ,boere-clubjes" spor tief genoeg om aan dat gedoe niet deel te nemen, en alles in het werk willen stellen dit euvel de wereld uit te helpen. Callantsoog I-Dirkshorn II 3-1. Zondagmiddag was Dirkshorn n de gast van Callantsoog I. Daar Petten II van dit elftal verloor, was de verwachting een zware strijd voor C'oog. De griep, die ook in Dirks horn heerscht zorgde er voor dat D. II met invallers moest spelen. Callantsoog heeft geen besten wedstrgd ge speeld. Een enkele speler uitgezonderd. Het ware spelvuur was er niet. Dat moet anders, jongens. Voor de rust waren de partgen tegen elkaar opgewassen. Een kwartier voor rust werd C'oog een penalty toegewezen; die de midvoor in een doelpunt omzette (10). Met dezen stand ging de rust in. Na de thee had C'oog de meerderheid. Af en toe eens een D.-uitval. Na ruim een kwar tier spelen in de tweede helft van den wed strijd wiét de rechtsbinnen van C'oog uit een toegewezen vrijenschop even buiten het straf schopgebied, die door den middenvoor geno men werd, den voorsprong te vergrooten. (20). Eenige minuten later scoorde de links buiten het derde doelpunt (30). Nu komt Dirkshorn wat meer in den aanval. Tien min. voor het einde redde de D.-middenvoor de eer (31), met welken stand het einde kwam. C'oog heeft gewonnen, verdiend, maar de wedstrijd was slecht. Tegen Petten n zal be ter gespeeld dienen te worden, jongens. Moed houden! Langs het lijntje. Ons moet nog even van het hart, hoe eenige bezoekers uit Petten op onsportieve wijze hatelijke opmerkingen meenden te moe ten lanceeren. Alles moest er aan gelooven; de beide elftallen en scheidsrechter Groen, die naar onze meening heel goed leidde. Gij moet de sportiviteit en wellevendheid niet uit het oog verliezen, heeren! Berger Sportvereeniging We zeiden het hierboven reeds: het eerste elf tal der Bergenaren omzeilde gisteren een lasti ge klip, door in het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar met 41 van Alcm. Victrix 4 te win nen. En laten we direct erbij zeggen, dat deze overwinning volkomen verdiend was en zelfs grooter had kunnen zgn, indien niet een paar opgelegde kansen jammerlijk om zeep waren gebracht. Het Alcmaria-elftal is eigenlijk geen moment bepaald erg gevaarlijk geweest en toch waren wij met den stand 21 voor B.S.V. lang niet gerust. De Bergerploeg verviel namelijk weer in haar oude fout door met een 20-voorsprong te gaan verdedigen. De middenlinie trok zich weer angstvallig in de defensie terug en liet haar voorhoede aan haar lot over. Waarom toch die angstvalligheid De beide achterspe lers Beeldman en Tuyn de trainer wees er den jongens zeer terecht nadrukkelijk op! zijn goed genoeg, om hun terrein te beheerschen en de middenlinie heeft daarom te begrijpen, dat ze haar aanvullende taak voral niet mag verwaarloozen. Gelukkig werd dat, toen de stand 21 was, bijtijds ingezien en met het optrekken der half- backs kwam er meteen weer schot in de voor hoede. Met als resultaat, dat er in zeer korten tijd twee doelpunten aan de score werden toe gevoegd, gemaakt uit snelle, open aanvallen. En met den stand 41 voor de blauwhemden, stond de zaak safe. Want het was niet aan te nemen, dat in de toen resteerende vijftien minu ten de zw&k spelende Alcmaria-voorhoede nog drie doelpunten zou maken. Vooral ook, omdat de eenige goal der Alkmaarders zeker te hou den was geweest, als doelverdediger Kalff eer der was uitgeloopen. B.S.V. had Bep van Diepen op de ziekenlijst, waarvoor Jan Peetoom op de linkshalf stond. Laten we dadelijk zeggen, dat Peetoom een fraaie partij speelde. Zijn stoere vasthouden en zijn keurige plaatsen vielen vooral op. De wedstrijd was elf minuten oud, toen Huug Fillet handig twee tegenstanders passeerde en toen met een geweldigen kogel den Alcmaria- doelman geen schijn van kans gaf. Zoo bleef de stand tot de rust, dank zij voor al het keurige verdedigen van de beide Alcma- ria-backs. Kort na de hervatting wist Henk Plomp een door hem geboden kans van Kees Koster, fraai te benutten en het was 20. Toen beging de B.S.V. middenlinie de boven genoemde fout en daardoor kon Alcmaria bet spel op de helft der Bergenaren verplaatsen. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven en inderdaad kwam dit ook. Toen werd het pre cair, doch B.S.V. werd wakker en besefte, dat het zoo niet ging. De voorhoede, door de half linie gesteund, werd weer actief, met als resul taat, dat Henk Plomp, die den bal vrij kreeg naar binnen zwenkte en daarna onberispelijk scoorde (31). Uitbundige vreugde in het B.S.V.-kamp, welke nog verhoogd werd, toen dezelfde speler op bijna dezelfde manier num mer vier voor de Bergenaren op het scoring- bord bracht. Met nog vgf minuten te spelen was toen de wedstrijd gewonnen en had B.S.V, weer twee kostbare punten in de wacht ge sleept. Over de spelers nog een enkel woord. Behalve de door Jan Halff gemaakte fout, heeft hij zijn doel keurig verdedigd. Hij kreeg weliswaar niet heel veel te doen, maar de bal len welke op zijn doel kwamen, behandelde hij naar de regelen der kunst. Piet Beeldman en Jaap Tuyn vormden een hechte achterhoede, met eerstgenoemde als uitblinker. Van de mid denlinie was Dirk de Jong de minste; hy miste soms leelijk en ook nu weer was zijn plaatsen onvoldoende. In den aanval schitterde eigenlijk niemand, of het moest Kees Koster zijn, die keer op keer het spel keurig opende en Jac. de Groot, die door z'n enorme zwoegen zeker een pluimpje verdient. Cor Hoogvorst vonden we minder dan tegen Beemster, al deed hij dikwijls zeer ver dienstelijk werk. De vleugelspelers waren vol doende. Van de geheele voorhoede zagen we vaak mooie, overrompelende aanvallen, welke vooral door groote snelheid opvielen. Scheidsrechter C. Smit leidde uitstekend. De b-adspiranten trokken met een gehavend elftalletje, daar velen op de ziekenlijst stonden, en uit hoofde daarvan met een zonderlinge combinatie naar Uitgeest b. Toch bleek dit elf tal nog sterk genoeg om de thuisclub met 41 te kloppen. De handige Wim Nap opende de score, maar niet lang daarna maakte Uitgeest, door een fout in de Berger-achterhoede gelijk. Nog voor de rust gaf Wim Nap voor de tweede maal aan B.S.V. de leiding (21). Zoo ging de rust in. In de tweede helft was BSV wederom sterk in de meerderheid en drukte dit uit in nog twee doelpunten. De derde goal kwam van Karei ten Bruggencate, die na handig veld werk den bal hard en zuiver in 't net plaatste. Het vierde doelpunt was wederom van Wim Nap, die daarmede de „hattrick" verrichtte. Met den stand 41 vor B.S.V. kwam het einde. Bij de Bergenaren was in de achterhoede Adriaan Wolf puik en deed ook Gerrit Ter- möhlen keer op keer keurig werk. Dat wordt een goed voetballertje! In den middenlinie was Jan Willig de groote stuwkracht en een hechte steun voor de ver dediging. Wolly Rensink werkte weer hard en met succes. Van den aanval was Wim Nap ontegenzeggelijk de beste; na hem diene on middellijk Karei ten Bruggencate genoemd te worden. Ook hij kan op een goeden wedstrgd terugzien. Er werd dikwijls heel aardig gecombineerd. V.C.L, I-Schellinkhout I 5-2. VCL wist zich in Schellinkhout goed te handhaven en heeft haar positie hiermede weer aanmerkelijk verbeterd. De inzinking van de vorige week had in dezen wedstrgd plaats gemaakt voor een herleving in de VCL-gelederen en hierdoor kwam zij weer op het verlaten peil. Als het beginnen gefloten is, is VCL dade lijk de aanvallende partij en binnen de vijf minuten wordt uit een mooi opgezette door braak door bemiddeling van Glas het eerste doelpunt geboren. Dit doelpunt, het mooiste wat er den heelen middag gemaakt is, gaf natuurlijk moed voor de VCL-ers. Weinige oogenblikken daarna heeft de spil De Jong den bal vrij en richt keihard op het doel. Dit schot, heel van het middenveld af, wordt aanvankelijk door den keeper gestopt, maar hij kan den bal niet houden en laat hem het doel inrollen. Nu is het Schellinkhout die *den bal op brengt in een gevaarlijke positie voor het VCL-doel, maar Luchies is op zijn post en grijpt bijtijds in. Een corner van Glas is voor Cees Benit aanleiding om den stand op 30 te brengen. Dan opeens breekt Schellinkhout goed door en scoort op fraaie wijze. Na de rust stuit een goede aanval al dade lijk op den keeper van Schellinkhout. Schel linkhout neemt daarna het spel weer over en komt in de buurt van het VCL-doel. In een opwindend moment moet de scheidsrechter een penalty toekennen voor Schellinkhout, welke een doelpunt opleverde. Maar VCL is gevaar lijk! Want twee corners worden haar weer toegewezen, die echter niets opleverden. VCL krggt bepaald puntenhonger, want Cees Benit maakt even daarna uit een voor zet van Glas een uitstekend verzorgd doel punt. Een vrije schop door. Wim Lak genomen treft doel en VCL brengt den stand op 52. Deze toekenning der spelers blijkbaar door een misverstand der spelers onderling. Voor het VCL-doel ontstaat nog eenmaal een hache lijk moment, een kluwen van spelers, en geen doelpunten, totdat het Luchies mooi genoeg is en opruiming houdt. Nog een poosje zweeft de bal voor het Schellinkhouter doel, maar VCL vindt het blijkbaar zoo welletjes en laat t den stand onveranderd. K.N.VJB. H.F.C.H.R.C. AlcmariaDe Spartaan. SuccesPurmersteyn. HelderHollandia. 1 AssendelftAlkm. Boys. KinheimAlkmaar, D.T.S.Schagen. WatervogelsB.K.C. AndykStrandvogels Nieuwe NiedorpM.F.C. H.R.C. H—H.F.C. n D.W.V. n—Alcmaria H. Hollandia H—Helder H. Alkm. Boys n—W.F.C. m. N.-tt T. B. Atlas IZeemacht L Petten IHeld. Boys 1. Helder III—J.V.C. I. Oudesluis I—H.R.C. IV. B.K.C. n—Oudeschild L Texel H—-ALL.D. X,

Schager Courant | 1937 | | pagina 12