AÉiessen weer spil De economische beperkingen potten de wereld uit teS7ïi! De Bilt seint De staking in de auto mobiel industrie De communisten rukken in China op Hitiers rede van 30 Jan. nog niet opgesteld SPANJE Groote bedrijvigheid van het luchtwapen CORNELIS PIETER, Schager Roosjes De duinen te arm voor de vos .Verwachting: Matige tot krachtige Zuid oostelijke tot zuidelijke wind, zwaar bewolkt óf betrokken, met regen in het Westen en natte sneeuw in het Oosten, weinig verandering in temp. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: I 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7 gr. C. is 45 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ. Apothekers- Assistenten. HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Predikbeurten ZONDAG 24 JANUARI. Nederl. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 7 uur, Leekenspel „Verlos sing". Barsingerhorn, nam. 2 uur. Ds. v. d. Poel. Dirkshorn, geen samenkomst. Oudkarspel, voorin. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur, Ds. Witkop. Haringbuizen, voorm. 10 uur, Ds. Witkap. Bevestiging van kerkeraadsleden. Groet, zie Schoorl. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. 11.15 Zondagsschool. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, 's av. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Hpogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Baudet. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. v. Wichen. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Anna Paulowna, vrn. 10 uur. Ds. Vorstman. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kiebootn. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. ^Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. F. Mi- latz, van IJmuiden. Geref. Kerk. jSchagen (voormalig gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visch. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. jSchagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging, Donderdagavond 7.30 uur, in Evangelisatiegehouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Kits, van Leeuwarden. Maandagavond 7 uur. eveneens dé heer J. Kits. Oud-Geref. Gemeente. Breezand, Dinsdagavond half acht, Ds. v. d. Kraats, van Den Helder, in o. 1. school II. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, de heer Serug, Theolog. Cand. te Amsterdam. Uit onze Omgeving SINT PANCRAS De kwestie „Zanglust". Het hoofd der school treft geen blaam In de laatstgehouden raadsvergadering werd besloten, de zangvereeniging „Zang- lust niet meer in de gelegenheid te stellen haar repetities te houden in de O. L. School. Daarbij werd als motief door B. en W. op gegeven, dat het Hoofd der School geen ver antwoordelijkheid voor de school wilde dra- gén, wanneer er nog door een vereeniging gebruik van een der lokalen werd gemaakt. In de gemeente heeft een en ander zeer iveel beroering verwekt, waarbij het Hoofd der School er vaak aan moest gelooven. Thans blijkt echter, dat het Hoofd der School in deze zaak geen enkele blaam treft, hetgeen door den heer Kloosterboer bij de uitvoering van het kinderkoor verleden week in het openbaar is bevestigd. Wat dus wel de redenen van deze opzeg ging zijn geweest, weten we niet. De zangvereeniging „Zanglust" heeft nu een verzoekschrift aan den gemeenteraad verzonden, waarin wordt verzocht, het lokaal aan de zangver. te laten onder de volle ver antwoordelijkheid van het bestuur. Dit verzoek werd gezonden namens allen, <lie bij de zanguitvoering aanwezig waren. Verder zal om handteekeningen worden ge- loopen in de gemeente om adhaesie te betui gen aan dit verzoek van „Zanglust". De volgende vergadering zal dus wel weer ïn het teeken van „Zanglust" staan. AURIOL WIL MUNTSTABILISATIE. De Fransche minister van financiën, VfiT- centAuriol, heeft gisteren te Parijs, tijdens een dejeuner van de Amerikaansche Club een redevoering gehouden. De voorzitter van de Amerikaansche Club, Theodore Rousseau, heette Auriol welkom. Hij zeide, na een ver blijf van eenige weken in Amerika te zijn teruggekeerd, met den indruk dat daar veel AURIOL. hartelijk begrip voor Frankrijk bestaat. Hij vertrouwde er op, dat zeer vele Amerikaan sche reizigers de groote tentoonstelling te Parijs zullen bezoeken en verklaarde dat de reden van de vermindering van het aantal Amerikaansche toeristen in Frankrijk het ge volg was geweest van de vrees voor onge regeldheden. welke vrees hij thans voor een goed deel verdwenen achtte. Hierna kreeg Auriol het woord. Frankrijk zoo zeide hij, is hartstochtelijk voor den vre de en de vrijheid. Beide zijn afhankelijk van de welvaart van alle landen én de actieve en vertrouwende samenwerking der volkeren ter wereld. De politieke orde is voor een groot deel afhankelijk van de oeconomische. Uit de ellende en de wanhoop in den strijd om het bestaan en de felle concurrentie op oe- conomisch gebied komen bijna altijd troe belen in het binnenland en oorlog naar het buitenland voort. Voortgaande wees Auriol er op, dat Frank rijk en Amerika in vele opzichten op elkan der lijken en „democratische experimenten zijn". Wij werden geleid door bezorgdheid voor het menschdom, door den wil ieder bur ger het middel te geven tot een hernieuwing van de algemeene bedrijvigheid, grooter wel zijn, gelukkiger, waardiger bestaan. Wat de methode aangaat, gelooven wij beide, dat het ijdel en gevaarlijk is in de autarkie een eenzame, teruggetrokken wel vaart te zoeken. Opleving van den ruilhan del, voortschrijdende opheffing van tarieven en beperkingen, doen ons een terugkeer van de welvaart in de wereld verwachten. Wij gelooven stellig, dat een aaneensluiting der democratieën op monetair en oeconomisch gebied in de wereld een machtige en wel doende bron kan vormen. Wij gelooven, dat deze in staat kan zijn den weerstand te doen verdwijnen, die daartegen bestaat. Daarom hebben wij er de voorkeur aan ge geven den weg te banen naar een blijvende muntstabilisatie. Zoolang die niet tot stand is gekomen, zal de uitwisseling van goede ren en kapitalen door de speculatie gevaar loopen. Muntstabilisatie is een der voor waarden voor veiligheid van de uitwisseling. Doch een toenemende vrijheid voor dien ruilhandel is een voorwaarde voor die sta bilisatie. Dit probleem moet zoo spoedig mogelijk rechtstreeks ter hand genomen worden. Dat is het beste middel een einde te maken aan de verdeeldheid en zwakte van Europa. Voor het oogenblik is er geen dringender en nood zakelijker taak dan een eind te maken aan de anarchie en de oeconomische beperkin gen die Europa uitputten en de wereld ver lammen. Ook algemeene ontwapening is noodzakelijk. Zij vormt den vurigen wensch van Frankrijk en is herhaaldelijk door Groot Brittannië als wensch geuit, evenals door Amerika. Het is gevaarlijk en ijdel te stre ven naar een welvaart die afhankelijk is van vrijen ruilhandel in een sfeer van wan trouwen en opstapeling van wapens. Moge 1937 de gelukkige komst aanschouwen van den oeconomischen vrede. WIERINdEN Loop der bevolking in Decem ber 1936. Ingekomen personen: Gezin A. W. van Soesbergen uit Stoutenburg (Utr.); Mw. E. v. d. PloegLeij, uit Dockum; A. van Daatse- laar uit Barneveld; Mw. G. Hoekstra, geb. Duursma uit Den Helder; H. Weststrate en gezin uit Anna Paulowna; J. van Liere uit Anna Paulowna; P. Oberman uit Tietjerk; A. T. Baan uit Barsingerhorn; H. Hoek uit Medemblilc; J. v. d. Schuur en gezin uit Grijpskerk; idem F. v. d. Schuur met gezin. H. Koning uit Winschoten; N. Blok en echt- gen. uit Anna Paulowna; Mw. H. Ottens Bos uit Schagen; Mw. C. P. Eklcers—-Wee- relts uit Zwijndrecht; W Boogaard uit Me- demblik; B. T. Visser uit Medemblik. Vertrokken personen: Mw. G. v. d. Velde naar Veendam; C. Sprik en gezin naar Oude Pekela; Jn. Gelijk naar Emmen; G J. Huur- neman naar Hengelo; B. Kingma naar Fer- werderadeel; Mw. R. Rondhuis naar Deven ter; L. Willeboordse naar Koudekerke (Z.); M. Stadig naar Den Helder; C. H. Engel naar Ned. Oost-Indië; Tj. v. d. Wal naar Franekeradeel; Mw. H. Smit naar Zetten; J. Blokland en gezin, naar Strijen; Mw. N. van Asperen naar Sliedrecht; E. Stuveling naar Grijpskerk; J. Walles naar Oude Pe kela; B. Klip en gezin naar Dordrecht; P. Oegema naar Dantumadeel; J. Y. Hoekstra naar Leens; A. v. Rotterdam naar Loos- drecht; J. Spruit naar Anna Paulowna; H. J. Hommes naar Rotterdam. De bevolking dezer gemeente is in 1935 met niet minder dan 322 personen toegenomen. Uit onderstaande staatje blijkt dit. M. V. Totaal Bevolking op 1 Jan. 3360 2987 6347 Gevestigd 383 307 690 Geboren; 68 73 141 Vertrokken Overleden 3811 3367 7178 253 203 456 3558 3164 6722 20 33 53 Bevolking op 1 Jan. '37 3538 3131 6669 Er werden 47 huwelijken voltrokken. W1ERINGERMEER SLOOTDORP. Oprichting Vrijz. Dem. Kiesver- eeniging. Woensdagavond waren in Hotel Smit te Slootdorp een 15-tal personen bijeengeko men, daartoe uitgenoodigd door de herren Schoorl, Schuiringa en v. Vegten. Het doel dezer bijeenkomst was te trachten een Vrijz Dem. Kiesvereeniging op te richten, welk doel volkomen is bereikt, daar tot oprichting werd besloten. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren Schoorl, Pijper, Schuiringa, Addens en v. Vegten, die zich deze benoeming lieten welgevallen. Besloten werd K aansluiting bij den Vrijzinnig Democratisrhm Bond. Om aan de vereeniging mMf. uitbreiding te geven, was men van meutung, dat het nuttig zou zijn een #spr&ker hier te laten komen. Daartoe zullen pogingen in het werk worden gesteld. MIDDENMEER. Jaarvergadering Wieringermeer Fanfare. Onder leiding van den voorzitter, den heer K. D. Meindertsma, vergaderde de Wieringermeer Fanfare Donderdagavond in Hotel Smit te Middenmeer. Voorz. heette allen welkom en drukte er zijn spijt over uit dat de Beschermheer, de heer Prummel heeft medegedeeld, niet aanwezig te kun nen zijn. Vervolgens liet spr. .de verrich tingen van 't corps in de afgeloopen periode de revue passeeren. Dank zij de voortreffe lijke leiding van den heer van Glabbeek is het ledencijfer bijna verdubbeld en de ver een. telt nu 36 leden. De secr., de heer Rooze, las de notulen en het jaarverslag. Gememoreerd werden hierin de goede resultaten door het corps behaald. Ook Ford en Chrysler met sta king bedreigd. Het geweldige arbeidsconflict bij de Gene ral Motors waarvan reeds meer dan 200.C00 gezinnen het slachtoffer zijn, is nog niet ten einde. De arbeidersleidcrs willen niet in een com promis treden en verlangen algeheele inwil liging hunner eischen. Ook Ford en Chrysler m&t staking bedreigd. De arbcidersleider John Lewis heeft ver klaard, dat de arbeiders in de automobiel industrie zich, zoodra de tegenwoordige sta king is gewonnen, met de Ford- en Chrysler- fabrieken zullen bezighouden. Hij zeide met betrekking tot de staking bij de General Motors, dat niet op een zwak compromis behoeft te worden gerekend. Zal Tsjang Kai-sjek zijn vacan- tie bekorten?. De roode troepen rukken van Kansoe naar Sjensi op. In verband met den toestand hebben verschillende legercorpsen Maar schalk Tsiang-Kai-sjek verzocht naar Nan king terug te keeren. Deze zal waarschijn lijk toestemmen in een bekorting zijner vacantie. De permanente commissie heeft echter het voorstel van den voorzitter der Joean ver worpen, het bijeenroepen in voltallige zit ting der centrale commissies te bespoedi gen, teneinde de gedragslijn der regeering in de huidige crisis vast te stellen. Met betrekking tot de in het buitenland verschenen berichten, dat Hitier in zijn rede van 30 Januari, België dezelfde garanties zou aanbieden als die, welke dit land voor Groot Brittannië en Frankrijk zijn ver leend, verklaart men in officicuse Duitschc kringen, dat de rede van Hitier nog niet is opgesteld en dat het dus voorbarig is aanwijzingen aangaande den inhoud te ge ven. Deze kringen bevestigen echter, dat sedert de voorstellen van Hitier met betrek king tot een nieuw Locarno-verdrag, er zich geen enkel nieuw element heeft voor gedaan dat het Duitsche standpunt in de Belgische kwestie heeft gewijzigd. De kascommissie, bestaande uit de heeren S de Jong en P. de Jong rapporteerden dat boeken en bescheiden in orde waren be vonden. Fancy-fair. De heer van Glabbeek ver strekte uitvoerige inlichtingen over een eventueel teh ouden fancyfair. Zoo'n attrac tie bleek de belangstelling der vergadering te hebben en er werd dan ook besloten het fancyfair te houden op een nog nader te bepalend atum. Hierna sluiting. Ned. Herv. Evangelisatie. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ev. Kiewiet. Wicringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand. H. v. Vliet. Slootdorp, nam. 2 uur. Cand. H. v. Vliet. In alle drie diensten extra cöll. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur. Ds. v. d. Vliet. Nam. 2 uur Leesdienst. Middenmeer, voorm. 9 uur Ds. Wielenga, van Bellingwolde. Voorber. H. A. Nam. 2 uur, Cand. Fijn van Draat. Wicringerwerf, voorm. 9.30 uur, Cand. Fijn van Draat. Wieringerwerf. nam. 5 uur, Ds. Wielenga. RECHTSCHE VORDERINGEN BIJ MALAGA PELGRIMSSCHIP GEBOMBARDEERD. De Verdedigingsraad van Madrid heeft gis- renmiddag een communiqué gepubliceerd, waarin wordt gemeld, dat na de hevige ge vechten om de Cerro de los Angel es in de afgeloopen 24 uur geen wijziging is gekomen in den algemeenen toestand aan het front voor Madrid. Een escadrille vliegtuigen van de opstan delingen trachtte Madrid te bombardeeren, doch moest den strijd aanbinden met jacht vliegtuigen van de regeering. Twee driemo- torige Junker-vliegtuigen werden omlaag ge schoten. Om half tien gisterenavond hebben vlieg tuigen der opstandelingen opnieuw over de hoofdstad gevlogen en boven de buitenwij ken verscheidene bommen laten vallen. Het is nog niet bekend of hierbij slachtoffers zijn gevallen. Aan het front van Madrid werd om elf uur gisterenavond hevig geschoten. In de stad hoorde men op grooten afstand ontploffingen, die elkaar snel opvolgden. Terechtstellingen op groote schaaL Uit Bilbao wordt gemeld, dat volgens be richten ontvangen door het Persbureau van de Baskische delegatie, 150 personen gefu silleerd zijn te Pamplona, Zondag jl. en 200 te Vera de Bidassoca. Van dezelfde zijde wordt verklaard, dat de opstandelingen in Navarre 14.000 personen hebben gefusilleerd sedert het begin van de vijandelijkheden. Pelgrimsschip te Ceuta gebom bardeerd. In de uitzending van 7 uur gisterenavond heeft radio-Tetoean medegedeeld, date en regeeringsvliegtuig een in de haven van Ceuta liggend schip met Mohammedaansche pelgrims, die op weg waren naar Mekka, heeft gebombardeerd. Het schip is volgens dit bericht niet getroffen, doch het bericht heeft in de steden van de Spaansche zone, waaruit de Pelgrims vrijwel allen af komstig waren, groote opwinding veroor zaakt. Onder de passagiers zouden zich ver schillende Mohammedaansche notabelen uit Tetoean bevinden. In dezelfde uitzending werd medegedeeld dat de bevolking van Alicante de overgave der stad zou eischen. SPORT Verzoening tot stand gekomen. De redactie van de .Sportweek" is met Wim Anderiessen, den spil van het Neder- landsch elftal gaan praten over zijn bedan ken eenige maanden geleden voor de oranje- ploeg en de redenen, waarom hij nu op zijn beslissing is teruggekomen. Anderiessen deelde daarbij het volgende mede: Laat ik voorop stellen, dat er heolemaal geen kwestie is, hoogstens een verschil van opvatting met den voorzitter van de Tech nische Commissie, welk verschil thans vol komen opgelost is. Om de redenen van mijn bedanken betei te kunnen begrijpen moeten we enkele maanden teruggaan en wel omstreeks den tijd van den wedstrijd HollandNoorwegen In tal van kranten stond een A.N.P.-inter- view met den voorzitter van de Technische Commissie, den heer Herberts, waarin deze enkele toelichtingen gaf nopens den cursus van half-spelers, welke volgens den heer Herberts, zoodanige resultaten had afgewor pen, dat verwacht kon worden, dat binnen zeer korten tijd een waardig plaatsvervan ger voor de spilplaats zou kunnen worden aangewezen. Men kan zich eenigszins voorstellen (het is toch ook volkomen menschelijk-), dat dit interview mij een beetje pijnlijk aandeed. Waar nu ook de dag en sportbladen (vooral na den wedstrijd HollandNoorwegen) de meening waren toegedaan, dat het spil- vraagstuk, zooals men het had genoemd, geen vraagstuk meer was, maar bijna was opgelost, trok ik de conclusie, dat mijn tijd van heengaan gekomen was. Zoo bedankte ik in een brief, gedateerd 6 November 1936, als speler van het Nederlandsch elftal, ter wijl ik duidelijk liet uitkomen dat deze be slissing genomen was, omdat ik dacht, dat er een goed plaatsvervanger gereed stond om als spil van het Nederlandsche elftal op te treden. Wat bleek nu echter? Dat de spil, die men op het oog had, toch niet bleek te vol doen, althans nog niet geschikt bleek te zijn voor het Nederlandsch elftal, zoodat zooals in een interview duidelijk tot uiting kwam met de jaarwisseling de Technische- en Keuzecommissie feitelijk een beetje met de handen in het haar za ten. De heer Herberts sprak immers als zijn meening uit, dat we tegen Duitschland wel eens zouden kunnen verliezen en had het over mijn „ontijdig bedanken" Toen scheen de stemming weer te mijnen gunste om te slaan. En op Nieuwjaarsdag in Haar lem zijnde, sprak de heer Lotsv, na den wedstrijd H.F.COud-Internationals, nog eens met mij over deze kwestie. Zuiver en alleen als vriend vroeg hij mij welke mo tieven mij aanleiding hadden gegeven te bedanken en ik vertelde liet hem, zooals ik het hierboven heb omschreven. Tijdens het diner, dat op dezen wedstrijd volgde, deed de heer Lots.v in een tafelrede een beroep op mij. Hij zei namelijk, dat hij hoopte wanneer men mij zou vragen de spilplaats in het Nederlandsche elftal te be zetten ik geen „neen" zou zeggen. Ik heb hierop noch ja noch neen geantwoord. De berichten die daags daarna in de pers verschenen en waarin stond, dat ik defini tief weer van de partij zou zijn, berustten dan ook op geen enkelen grond. Maar en kele dagen na het onderhoud met den heer Lotsy, kwam de heer Herberts bij mij op bezoek. De meenigsverschillen werden eens goed onder de loupe genomen, er werd flink „uit-gesproken" en het resultaat was, dat ik mij weer heb beschikbaar gesteld voor het Nederlandsch elftal. Zoon van N. G. KISTENMAKER. G. KISTENMAKER— Visser. „Pinsenhof", Waardpolder, 20 Jan. 1937. Gevraagd: Een BEKWAAM ARBEIDER, met grondige vakkennis voor koe- en bouwbedrijf. Br. no. 90 Bur. van dit blad. Gevraagd: NETTE HUISHOUDSTER of meid-huishoudster. Adres: D. ZEEMAN, Callantsoog, B 16. Gevraagd: Een flinke KNECHT, goed kunnende melken. J. WETSTEEN, Dorpsstr., Nieu we Niedorp. Laten we nu eens eerlijk zijn: als je voelt dat je niet-mcespelen een verzwakking is voor de ploeg, clan moet je toch wel. geen hart hebben, wanneer je blijft weigeren. En nu ben ik dus weer van de partij. Hoevele malen nog? Och, dat laten we maar aan de toekomst over. In elk geval zoo lang er geen plaats vervanger is en de Keuze-Commissie mij haar vertrouwen schenkt. SCHAGEN—NIEUWS. Programma voor Zondag 24 Januari 1937. D.T.S. ISchagen I. Vertrek per bus 1 uur. T. Bij post A. Slikker, H. Middelbeek. E. Rus, J. Peetoom, P. Schoorl. C. de Moor, D. Schoorl, D. Ruig, L. Schoorl,. S. Grootes. Res.: Achter. A. de Wit, M. de Haas, Voor G. Koch, P. Boontjes. Schagen III—Nieuwe Niedorp III. Aanv. 2 u. J. Everts. D. Leeuwenkamp, P. Kistemaker. H. Kistemaker, S. Breebaart, J. v. cl. Oord. J. Starreveld, T. Moransart, W. v. Geelen, A. Willemse, Jb. Broersma. Res.: H. Naber, P. Slik. Schagen B—Callantsoog A. Aanvang 12.30 u. J. Oostwouder. M. v. Rooij, J. Molenaar. P. Bakker, W. Gorter, W. Rezelman. R. Abbring, G. Anneveldt, P. Kuit, H. Volten, S. Brak. Res.: K. Molenaar. Bedankt als adspirant N. Prins. Reinaard in de meeuwenkolonie: N. Tinbergen schrijft in de „Levende Na tuur" van Januari: In Mei 1936 heeft er in de Wassenaars'che mecuwenduinen een vos gehuisd. Er waren er twee in Meyendel, beide ontsnapt uit ge vangenschap, maar slechts één er van be zocht geregeld de meeuwenplek. Hij hield hier duchtig huis onder de nesten met eieren heel interessant, want hij at maar betrekke lijk weinig, en verstopte veel. Herhaalde malen vonden we bij een leeggehaald nest zijn sporen, die uitwezen, hoe hij ei voor ei voorzichtig in den bek had genomen, een meter of tien had weggedragen, en dan in een klein kuiltje, met den snuit gemaakt, had begraven. Hier en daar haalde hij ook jonge konijnen uit wentels, en begroef ze soms bij vijf tegelijk. Eiken nacht, door jaagde hij een groot gebied, van den bin nenrand van de duinen tot in de zeereep. De houding van de verschillende bewakers was kenmerkend: de jachtopzieners hadden het altijd alleen maar over het „kreng", dat zoo gauw mogelijk dood moest; maar Parle- vliet had zijn intense plezier in het naspeu ren van wat de vos gedaan had. Maar het verarmde duinlandschap kan zeker geen vos onderhouden; óf hij er uit, óf de meeuwen er uit Tot het eerste werd besloten, en toen de schane aan de meeuwenkolonie tot onge veer vijftig nesten gestegen was, liepen de vossen in de val. De meeuwen zullen er geen last van ondervinden; de "kolonie breidt zich desondanks uit. Dat, zooals sommigen meenden, de vos thuis hoorde in de duinen, en voor een „natuurlijk evenwicht" zou zor gen, gaat voor dit sterk verarmde gebied ongetwijfeld niet op. Er zou natuurlijk wel zulk een „evenwicht" ontstaan, maar dan een evenwicht met weinig vogels, en mis schien met uitgehongerde vossen! SCHAGEN, 21 Jan. 1937. Aangevoerd 40.000 kipeieren. Prijs 54 56 kg. 3.10—3.25; 56-58 3.10—3.30; 58—60 3.10—3.40; 60—62 325—345; 62—65 3.40—360. HELDERSCHE EIERVEILING, 21 Jan. Aanvoer: 15045 kipeieren: 5251 Kg. f3 3.20, 55-57 Kg. f3—3.30, 5S-60 Ive. f 3.20— 3.60. 61—63 Kg. f 3.35-3.60. 64—67 Kg. f3.40 3.80. 160 eendeieren f 3320. WARMENHUIZEN, 21 Jan. Roode kool f 1.40—2.0, gele kool f 1.20 1.30, D. witte kool f 1, drielingen f 1.70, uien f 1.26—1.40, grove uien f 1.30—1.50, peen 1.40 —1.60, bieten f 0.66—1.30, HOORN, 21 Januari. Kaasmarkt. 1 stapel kleine Fabrieks- kaas f 20, wegende 710 Kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Jan. 18000 Kg. uien, f 0.90—1.30, drielingen f 0.90—1, grove f 1.101.40, 12000 kg. peen f 1.36—1.60, 600 kg. kroten f 1.30—1.60, 30.000 kg. roode kool f 1.402, 3000 st. groene kool f 0.46—2.60, 100.000 kg. gele kool f 1.20, 40.000 kg. D. witte kool f 1, 200 st. bloemkool f6.10, dito 2e soort f 2.80. NOORDSCHARWOUDE. 22 December. BI. eigenheimers f 2.10, uien f 1—1.30, drie lingen 1.10—1.60, grove 1—1.30. Kleine peen f 0.60, kroten f 1—1.10, roode kool f 1.402.70, taaie gele kool f 1.20—1.30, D. witte kool f 1—1.10. DE DEENSCHE BOTERNOTEERING. Kopenhagen, 21 Jan, (A.N.P. De offï- cieele Deensche boternoteering is heden vastgesteld op 193 kronen is 77 cents. BOTERNOTEERING 's-Gravenhage 21 Januari De commissie noteering voor Nederlandsche boter is he^ den vastgesteld op f 0.66 per kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3