Plaatselijk Nieuws. Nog slechts een week! WRIGLEY Voetbal Groote Uitverkoop Fa. G. de WAARD Uw HOEST verdwijnt in 24 uur! akkers Abdijsiroop Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Eerste klasse A. Naar menschelyke berekening: zal Bergen Zondag voor twee puntjes zorgen. Vrone komt op bezoek en daartegen mag BSV tochniet falen. Hetgeen Filet en zijn mannen dan ook niet doen zullen, daar zijn we van overtuigd. Iets lastiger heeft ZFC 4 het. De Zaankan- ters gaan naar Beemster 1. 'n Gevaarlek uitje. Spaarman c.s. hebben op eigen terrein weer stoute stukjes bedreven. OSV 3 heeft er ook al eens een punt laten zitten. WFC 4CSV heeft voor CSV nog eenig belang, 'n Paar puntjes heeft zij nog noodig om het theoretische gevaar van een bedrei ging door Vrone kwijt te geraken. Wellicht dat de Castricummers er Zondag één behalen, 'n Merkwaardige afdeeling, 1 A. We zien 3 uitgesproken sterkeren, dan een middelmoot van 5, die elkaar 2 punten ontloopen en ten slotte, eenzaam onderaan, Vrone. Uit hoofde van dat weinige krachtsverschil in den middenmoot zal Alcmaria 4ZVV 3 ook wel niet ver van een gelijk spel afliggen. De kopgroep is hier: O.S.V. 3 11 8 2 1 45—24 18 fcergen 11 8 0 3 45—18 16 Z.FC. 4 9 7 0 2 32—16 14 De overigen zijn kansloos. De beste heeft 9 punten. Eerste klasse C. Hollandia 3 heeft de vorige week zelf N. Niedorp 2 een kopje kleiner gemaakt. Maar Twisk, de derde pretendent voor den troon van 1 C, werd met 51, totaal onverwachts, door Andijk 2 verpletterd! Holl. 3 had dus wel een besten Zondag. Het kampioenschap, waarop de rood-witten nu mooie kans maken, zal echter geen promotie-uitzichten openen, daar Hollandia 2 res. derde klasser is. Intusschen houden de Horineezen den gang er in en Zondag zullen ze het met MFC 2 in Medemblik ook wel weten te klaren. Zij speelt bovendien in de plezierige gedachte, dat op nauwelijks v\jf kilometer afstand Twisk en N. Niedorp 2 elkaar treffen. Door de nu opge- loopen verliespunten staat zoowel T. als N. daar voor haar laatste kans te strijden. De verliezer ligt er uit; bij gelijk spel beiden. We durven er weinig van te zeggen. N. N. won thuis met 40, maar herhaling daarvan zal niet licht plaats vinden. Flevo gaat een vrij mistroostig vooruitzicht tegemoet. We kunnen ons niet indenken, dat. West-Frisia 3 thuis een steek zal laten vallen Berkhout moet oppassen niet door Andijk 2 te worden verrast. De kopgroep is: Hollandia 3 11 7 2 2 36—22 16 N. Niedorp 2 11 6 2 3 3121 14 Twisk 10 5 3 2 25—18 13 Tweede Klasse D. Twee clubs hebben zich onze opwekking aangetrokken! Mevo klopte Koedijk inderdaad (32) en DTS heeft werkelijk voor de ver rassing willen zorgen door Alcmaria 5 met 43 klein te houden. DTS 2 heeft Zondag vrij. 't Leidende Egm. Boys ontvangt Koedijk, dat er wel aan zal moeten gelooven. Mevo, dat van Alkmaar 2 moet kunnen winnen, zou daardoor voorloopig van de Koedijkers af zijn. Als candidaat voor de tweede plaats is er echter ook nog... Oudorp. De kopgroep is: Egm. Boys 20 uit 11, Mevo 15 uit 10, Oudorp 14 uit 9, Koedijk 14 uit 10. Derde klasse D. a.nd. E- j komt Zondag weer in :t veld. Hauwert, dat haar bezoekt, zal geen roem oogsten. .And. Boys leidt stevig. In de verte volgen VCL en MOC, waarvan de eerste Zon dag Schellinkhout - met 62 sloeg. MOC is weer vrij, maar VCL krijgt Aartswoud, de buur, op bezoek, wat steeds een spannend partijtje pleegt te zijn. VCL heeft de beste papieren en is dan ook verplicht om te winnen. Derde Klasse E. Dirkshorn heeft een goeden stap vooruit ge daan door Schoorl 2 Zondag te kloppen. Alk maar 2 deed hetzelfde door Koedijk 2 klein te houden (14), wat voor deze laatste een leelijke strop was. Zondag ontvangt Dirks horn Bergen 2 (2 uur) en wint terwijl Schoorl 2 thuis zal moeten buigen voor Ursem. De stand is: Ursem 15 uit 11, Dirkshorn 14 uit 10, Alkmaar 14 uit 10, Koedijk 2 13 uit 13. Vierde klasse F. Alkmaar 4Oudorp 2 draagt welhaast een beslissend karakter. Mevo 3DTS 3 (10 uur) wordt zeker voor de Langedijkers. Vierde Klasse H. Callantsoog 1 mag wel terdege oppassen voor het bezoekende Wieringerwaard 2 (1.30). t»e roodbroeken zijn tegen 't arme DOSKO 2 zoo van leer getrokken, dat we hen tegen Callantsoog ook niet kansloos achten. Schagen 3 zal opnieuw punten kunnen verwerven, nu N. Niedorp 3 op bezoek komt (2 uur); 81 zal het dezen Zondag wel niet worden. Vierde klasse J. Het opkomende Hollandia 5 heeft Zondag ook Hoogkarspel 2 geslagen (40), terwijl Oudendijk 2 zich Sijbekarspel 2 met 71 van het lijf hield. VCL 2 krijgt om 12 uur OKB 2 thuis. Laat het voor Hoogwoud 'n dubbel succes worden. Hollandia 5 zal zien nu ook het nog steeds leidende Berkhout 2 klein te krij gen. Oudendijk 2Hoogkarspel 2 beslist wie van beide verder nog een woordje meespreekt. CONCERT HARMONIEKAPEL, SCHAGER OPERA VEREEN. EN JEUGDKAPEL Wanneer alles goed gaat, dan kan het morgenavond een mooie avond worden. Een concert van de Schager Hannoniekapel be gint werkelijk te worden een avond vsm muziekgenot. Er is weer goed en met groote animo geoefend, en het „kunnen" van onze kapel heeft weder flinke vorderingen ge maakt. Een zestal nummers zijn ingestu deerd, waaronder b.v. de prachtige ouver ture „Egmont" van den grootmeester Beet hoven. Deze ouverture leent zich voor har- moniemuziek uitstekend, en onze harmonie kapel heeft hem goed onder de knie. Van de andere werken noemen we muziek uit de opera „Martha" Geliefde muziek die we allen kennen. Verder een mooie wals, en b.v. „Das land des Liichelns" dat vroeger al eens zeer goed werd uitgevoerd, maar nu veel mooier en beter gaat. Weer eens een nummer dat meer modern is geïnstrumen teerd en daardoor meer apart klinkt. De Schager opera vereeniging verleent hare medewerking, door eenige deelen te zingen uit de te Schagen op te voeren opera „Als ik Koning was". Deze afwisseling op het programma zal zeker prettig aandoen en voor de opera met haar solisten en koor is het een gelegenheid te toonen wat in vier maanden al is bereikt, en een belofte wat nog bereikt kan worden. Er wordt in ieder geval gezongen met bijzondere aandacht en animo, en iedere repetitie is met recht een feestavond op muzikaal gebied. En dan nóg onze 20 jongens van de Jeugdkapel die nu zoover gekomen zijn, dat ze gezamenlijk twee echte stukken voor or kest zullen uitvoeren. Het gaat goed, ook met de Jeugdkapel, en wanneer men Zondag avond naar dit concert zal gaan gegeven door Schagers voor Schagers - dan zal rnen zeker een zeer genoegelijke avond hebben. JOH. ROTGANS ZINGT 9 FEBRUARI A.S. BIJ IGESZ. Albert Sluijter, viool. Joh. v. Engelen, piano. Op 9 Februari a.s. komt onze vroegere plaatsgenoot, de heer Joh. Rotgans, in sa menwerking met den bekenden violist Al- bert Sluijter en den ook hier zoo gewaar- deerden pianist Joh. v. Engelen, een concert geven. Het mag bijna overbodig worden geacht hier een aanbeveling te geven voor dit mu zikale evenement, daar de naam van den heer Joh. Rotgans hier voldoende bekend is en de muziekliefhebbers zich dus zeker zul len opmaken om van zijn mooi geluid te genieten. De stem van den heer R. is echter in de laatste jaren nog voller en warmer gewor den, zoodat een hernieuwde kennismaking zeker is aan te raden. Wij laten hier ook over het spel van Al hert Sluijter eenige muziekcritieken volgen, welke voor zichzelf spreken. Joh. Rotgans: Haarlemsch Dagblad: Baritonpartij in „Erlköningstochter", Niels Cade, zou men van „een bijna volmaakte interpretatie" kun Den spreken. Jos. de Klerk. Alkm. Courant De heer Rotgans heeft een prachtig, warm gestemd has-haritongeluid. groot van omvang, een stem die staat en om groote ruimte vraagt Een genot om naar te luisteren. Concert Mattheus Passion, H. Schütz. Schager Courant: Bergen. Wij denken aan DUURT ONZE Geweldige koopjes in SEIZOEN-ARTIKELEN. Op alle andere artikelen minstens 10 pet. korting. IJMUIDEN. SCHAGEN. Kon armen niet boven haar hoofd heffen. Nu al ruim een jaar vrij van pijn. Deze dame was nagenoeg hulpeloos door martelende rheumatische pijnen in haar rug, armen en béenen: „De pijn in mijn armen en beenen was werkelijk ondragelijk, vooral in mijn ar men; ik kon niet boven mijn hoofd reiken. Na tyjge maanden besloot ik Kruschen Salts te gaan probeeren en heb ik nu ge durende meer dan één jaar niet het minste symptoom van rheumatische pijnen gehad." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoerorganon, lever, nieren en ingewanden op geheel na tuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen, als uri nezuur e.d., welke maar al te vaak de oor zaak zijn van rheumatische pijnen, snel en afdoende worden weggevoerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f 0.40, f0.75, en f 1.00 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op 'le buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam. voorkomt. de Markt, de openibare verkooping plaats van een woonhuis met garage en naast gelegen bouwterrein aan de Loet, alhier, eigendom van den heer C. Kaper en twee perceelen tuingrond van den heer H. Ka per. Het woonhuis met bouwterrein werd in bod gebracht en later gemijnd door den heer C. Blaauboer alhier voor te zamen f 4222.—. De heer Blaauboer verklaarde gekocht le hebben voor den heer G. Butter te Lutje winkel. De twee perceelen tuingrond kwamen te zamen op f 460. Deze werden echter niet gegund. Uit onze omgeving BEIWEN 't heerlijke „was bekümmert ihr das Weib" door Joh. Rotgans op sublieme wijze ten gehoore gebracht met een stem zoo zuiver en warm, dat wij er inderdaad stil onder werden. Albert Sluyter: Algemeen Handelsblad: Hij produceert een gevoelige toon, heeft uitnemend rhytili- misch sentiment. In Wieniawskv openbaar de hij een verrassend temperament. Terwijl wij over hets pel van Joh. v. En gelen in de Alkm. Post lezen: Als solist in Chopin, maar vooral in „Refléts dans i'eau" van Debussy, was hij voortreffelijk. OP DE VOORDRACHT. De heer J. Visser, hoofd der U.L.O.-school alhier, staat no. 1 op de voordracht voor hoofd van een openbare U.L.O.-school te 's-Gravenhage. CARNAVAL IN SCHAGEN. Een grootsch opgezet feest in alle zalen van het N.-H. Koffiehuis. Het tooverwoord Carnaval, dat voor ons Noordelingen zoo weinig bet eekenis had, zal thans ook voor de noordpunt van Noordhol land zijn charme en wondervolle bekoring krijgen. De eigenaar van het Noordhol- landsch Koffiehuis, de heer Schenk, aange moedigd door het groote succes van „Schagen op z'n kop", gaf de stoot, en de R.V.S., onder leiding van onzen plaatselijken revue-schrij ver Jan Buisman Jr., gaf gaarne haar mede werking. Het geheele N.-H. Koffiehuis zal 6 en 7 Februari het brandpunt der Carnavalvierders zijn. Wat men te zien krijgt vertelt de adv in dit blad voldoende. Alles is er op gericht om het Carnaval in zijn geheel te doen sla gen. En dat er belangstelling is, blijkt thans, reeds, want vele groenen en enkelingen zijn druk bezig met voorbereidingen. Zoo komt o.a. 'n bekende amateurshand als „Dames Kapel", o. 1. v. het Lustige Wecuwt.ie; weer anderen als de Amerikaansche Vijfling. enz. enz. Op de avonden vormt de extra attractie: De verkiezing van de Koningin van het Carnaval. Prins Carnaval zoekt het meisje met het mooiste costuum, die dan Koningin voor één dag zal zijn. Tevens kiest hij G Bruidsmeisjes en 6 Bruidsjonkers, terwijl de komische en origineele figuren als vorstelijke vertegen woordigers worden gekozen. Hiervoor zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Dan volgt het hoogtepunt: De Huwelijksinzegening, voorgegaan door de eerewacht „te paard". Meer zeggen wij daar niet van, maar dat dit de clou zal zijn, staat vast. Wij raden dan oen ieder aan. van waar ge komt of wie ge zijt, viert in Schagen feest van dol jolijt en men leze aandachtig de advertentie van he den en. die welke nog zullen volgen. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. van den Bcrgh alhier, had Vrijdag 22 dezer ten lo- kale van den heer W. F. J. van Erp aan KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". „Charlotte", van Zoë Akins door het Nieuw Schouwtooneel in de Rustende Jager. Dit is nu eens niet de geschiedenis van een huwelijk dat geen doorgang vindt, om dat er een derde in het' spel is; dit is de geschiedenis waarin de groote liefde van een moeder voor haar buitenechtelijk geboren kind zegeviert over die voor een man die haar geluk en rijkdom had kunnen geven. Men ziet het: een zeer dankbaar gegeven om er een tragisch tooneelstuk op te bouwen. En ofschoon de structuur van Zoë Akin*s pro duct ons niet in alle opzichten heeft kunnen bevredigen; „Charlotte" is zonder twijfel ge worden tot een sterkeen ook wel levenswaar tooneelstuk. NieC dramatisch wèl tra gisch! Dogi Rugani, die de titelrol vervulde, deed dat in de drie eerste episodes met een charme en een gratie, welke ons diep troffen. De opvatting van haar rol als ouwe vrijster vonden we minder goed geslaagd. Wat al te overdreven. Sophie Stein die de zware opgave had ons de nicht van Charlotte levenswaar te geven, slaagde hierin volkomen. Lcna Kleïj was het kostelijk type van een bedillerige, de baas spelende familie-tante, Met haar grove stem en haar bruuske ma nieren trof zij precies den toon welke oij haai rol paste. Ko van Dijk deed ons genieten van den ge moedelijken rijkelui's dokter, die in ruil voor een prdtigen familiaren omgang met de aristocratische familie met alle geneug ten daaraan verbonden, graag zijn hoofd pijn stillende poeders geeft of met liefde een middeltje voorschrijft tegen indigestie of een rheumatische aandoening. De overigen groepeerden zich op inderdaad kranige wijze om deze hoofdpersonen heen. liet geheel was van een zeldzaam vlot tempo en van een samenspel, dat tot het beste behoorde, dat we ooit zagen. Naar wij thans vernemen, is het de gc- meente-politie in samenwerking met de po litie te Alkmaar, mogen gelukken de hand te leggen op den 25-jarigen C. F. B. B. en den 36-jarigen N. M. welke sinds kort in woners te Bergen waren. Deze personen hebben bekend zich in den loop dezer maand te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een tweetal dames-rijwie len en twee belastingmerken. WIERINOERWAAR! Zeer gewenscht zou hij het achten, wan neer een landbouwkundig ingenieur ter plaatse studie kon maken en er zoo een informatie en adviesbureau zou kunnen worden ingesteld, dit ook voor mogelijk heid van invoer van Hollands pootgoed zaaizaad, bollen, enz. Een groot aantal zeer mooie lantaarnplaten verduidelijkte de aan dachtig aangehoorde lezing. Ten slotte werd nog een serie platen ver toond van een tocht door het Nationial Kruger-wildpark. Voor velen zal dit mis schien nog wel het interessantste gedeelte geweest zijn. Van de gelegenheid om vra gen te stellen werd door één toehoorder gebruik gemaakt, die informeerde naar de sp ri n k h a n en pl a ag. Uit eigen ervaring wist spr. hier niets van te vertellen, maar die plaag komt wel voor, zij het minder vaak dan vroeger. Zoo om de 5 a 7 jaar moet men er op rekenen. Men dient steeds voldoende reserve voer voor het vee te hebben om een plaag te kunnen doorstaan. Veel is er niet tegen te doen. Met bestrijding door vergif moet men zeer voorzichtig zijn, daar ook het vee door het gif zou kunnen lijden. De voorzitter, de heer D. Rademaker, dankte aan het einde den spreker, punliek en anderen die tot het welslagen van dezen avond hadden bijgedragen en wenschte al len te ongeveer elf uur goedennaoht en wel te rusten. Onze Muziekvereeniging „Ons Genoe gen" zal op Hemelvaartsdag ook deelne men aan het concours van den Westfrie- schen Bond en tevens begin Juni aan het Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, uitgeschreven door de Muziekvereeniging Verkade's Harmonie te Zaandam. WIERINOEN Stempelregeling. Zeer ten gerieve van de werkloozen in deze gemeente heeft de Minister van Sociale Zaken een uitbreiding.van het aantal stem pellokalen goedgevonden. De werkloozen in Oosterland en Den Oever stempelen nu reeds eenige dagen in de Jeugdherberg en de werkloozen om de West onder de toren te VVesterland. Personalia. De heer L. Niemeijer te Bellingwolde is aangesteld in de plaats van den heer Van Ringen, dienstgeleider der Belastingen alhier die naar Eindhoven vertrekt. Onderwijzend personeel. Ter vervanging van den heer J. J. R. Groos aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School te Hippolytushoef benoemd, de heer N. H. Bier steker te Den Helder. Burgerlijke Stand. (Van 15 tot en met 19 Januari 1937). Geboren: Anna Klazina, d. v. N. J. Schreur en A. M. de Vries; Anna Antonie, d. v. J. Bijpost en A. M. Schmidt: Picter, z. v. J. Dijkstra en Th' Dijk; Jan Jacob, z. v. H. Smit en J. Kossen. Overleden: Jac. Bakker, 67 jaar, man van N. Smit; G. Bakker, 81 jaar, weduwe J. Smid. HOOGWOUD 1 NA HET ROOKENl 1 PER PAKJE 5 CT. F DE VOLMAAKTE KAUWGOM f Donderdagavond had de afd. Wieringer waard van de Holl. Mij. van Landbouw, in samenwerking met de afd. v. d. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen een vergadering uitgeschreven, waar de heer ten Cate Hoedemaker zou spreken over Zuid-Afrika, de emigratie daarheen voor Hollandsche boeren en het boeronne- drijf in de Unie. De spreker begon met een overzicht te geven van dit groote gebied, dat vier provincies omvat. Spr. was zelf indertijd, na zijn boerderij op Ameland verkocht te hebben, naar Transvaal ge gaan en had daar 5 a 6 jaar geboerd. Door ziekte gedwongen had hij het bedrijf op moeten geven en is gaan zwerven met een kampeerauto om in lagere streken een nieuwe woongelegenheid te zoeken. Na een zwerftocht van 9 maanden was hij nog maals 9 maanden gann trekken, nu niet het doel om de Unie te leeren kennen pn daarna in Holland lezingen te houden Groot zijn de moeilijkheden, die de kolonist heeft te overwinnen en zonder grondige voorbereiding is kans op slagen gering. Men moet niet denken dat het Zuid-Afri kaansch? bedrijf op Hollandsche leest kan worden geschoeid. De bodem- en kli maatomstandigheden stellen heel andere eischen. De Nederlandsche hoer moet zich aanpassen en daarvoor is een voor-oplei ding zeer noodig, theoretisch zoowel als practisch. Dit laatste als volontair op een bedrijf. Slechts enkele gehieden zou epr. als vestigingsgebied voor Hollandsche boe ren willen aanbevelen, n.1. dicht bij de kust een strook met voldoende regenval en daar door weinig kans op misoogst in het Zui den van de Kaapkoloniën. HOOGWOUD Aan den heer A. Rentenaar te Veenhuizen is tot wederopzeggens toe toestemming ver leend de programma's van de Europeesche omroepstations, met uitzondering van de Russische, door te geven aan de aangeslo tenen op diens radiocentrale in de gemeen ten Heerhugowaard en Hoogwoud. Tot Voorzitter van de commissie tot we ring van schoolverzuim is gekozen de heer T. Oepkes, hoofd der school in de Kerkelaan, en tot secretaris de heer G. Wegdam, hoofd dér R.K. school in het Zuideinde. Van Gedeputeerde Staten is bericht ont vangen, dat ontheffing is verleend van de verbodsbepalingen van het Wegen-reglement Noordholland voor het wijzigen der ver harding van de Mienakker. Aan de rechtverkrijgenden van wijlen Wed. Nipshagen, houdster van de machti ging voor radiodistributie in de gemeenten Hoogwoud, Abbekerk en Sijbekarspel, wordt toegestaan de radiodistributie op dezelfde voorwaarden gedurende zes maanden na den datum van overlijden voort te zetten. Aan den dienstplichtige van de lichting 1936 Pleun Stehouwer is voorgoed vrijstel ling van den dienstplicht verleend. Gevonden voorwerpen: 1 benzinedop van auto, 1 bos koperen sta ven, 1 zeil van auto, 1 dameshandschoen, (nappa). Inlichtingen te bekomen ter secre tarie. Aan den dijk te Aardswoud worden af gravingen verricht, waaraan enkele gemeen ten uit den omtrek in de gelegenheid wor den gesteld een gedeelte hunner werkloozen te werk te stellen. Uit elk der gemeenten Hoogwoud, Winkel, Nieuwe Niedorp en Ob- darn zijn 10 werkloozen te werkgesteld. Deze werkzaamheden zullen nog wel eenigen tijd voortduren. BARS1NGERH0RN Naar wij vernemen bestaan er plannen om evenals op zoovele andere plaatsen, ook hier een vereeniging op te richten van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Reeds hebben enkele dames pogingen daartoe in het werk gesteld en blijkbaar met succes. Degenen, die belang stellen in de oprich ting van een dergelijke vereeniging, worden verwezen naar een in dit blad voorkomende advertentie. als Gij direct Akker's Abdijsiroop neemt. Gij zult dadelijk de gunstige werking on dervinden van de vanouds beproefde g%ne*s-kruyden", waaruit Abdijsiroop in hoofdzaak bestaat, thans door den beken den Apotheker Dumont nog versterkt door nieuwe, snel werkende toevoegingen. Daardoor is nög meer dan vroeger, nu het beproefde hoest-geneesmiddel 1 Verlaagde prijzen, f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. De aanvoer was vrijwel onveran derd. AI spoedig werd voor een stapel f 21.betaald, waarop het even wat stugger werd. Weldra vonden de partijen elkaar en werd de aanvoer vlot verkocht Voor ste vige soorten werd f 17.a 118. betaald, de goede consumptiesoorten maakten f16.—. Waarmee de gang iets minder was dan de vorige week. Aan de beurs waren wederom ze ven k acht fabrieken verschenen. De hoogste noteering was met f 19.wel lager dan die aan de markt waarbij men echter mag overwegen, dat d8 f21.die aan de markt werden betaald niet als norm kannen gelden. De verkoop leek ons op de beurs ditmaal niet veel te verschillen van die op de markt. LEEUWARDEN. 22 Januari. Veemarkt. 53 Enterstieren f 120195, 98 twenterstienen f195—295 per stuk, 462, vette koeien f 110230 per stuk, 3638 ct, per Kg. 75 melk- en kalfkoeien f 110230, per stuk, 115 pinken f30—110 per stuk, In vette kalveren f 2570 per stuk, 650 nuch* tere kalveren f410 per stuk. 474 vette schapen f 1525 per stuk, 52 weide schapen! f 1019 per stuk, 520 lammeren f9—18 per stuk, 335 vette varkens f 25115 per stuk, 3643 ct. per Kg.; 28 magere varkens f15 —40 ct. per Kg., 51 kleine biggen f 6—12 pefl stuk, 29 bokken en geiten, 29 paarden, to« taal aanvoer 3667 stuks. Overzicht: Stie* ren ruime aanvoer, handel iets kalmer, hoewel prijzen nog tamelijk hoog. Vette koeien eveneens grooter aanvoer, waar* door handel en prijzen iets minder. Melk* en kalfkoeien groote aanvoer, redelijke handel, prijzen vrijwel stationnair. Pinken; (graskalveren) iets minder. Vette kalveren! handel kalm. Nuchtere kalveren iets min* der, alhoewel nog duur. De varkens wer* den rujni prijshoudend omgezet. De wol veehandel vlotte iets beter en verliep prijs houdend. Gisteren nam de N.V.C. 203 varkens over. Zuivel. Goudakaas 2636. Edammer kaas 17—28, aanvoer 1778 Kg. Veiling- boter 1.43—1.29 per Kg. Aanvoer 0/3, 5/6, 0/12 vaten. Commisie 66. Eierhandel. Kipeieren: aange»voer<f 14.500 Kg., prijs 23^4 ct. per stuk, han- delsprijs 50—57V2 ct. per Kg. EendeierenJ aangevoerd 150 Kg., prijs 33Vz ct. pen stuk. handelsprijs 37%—42% ct. per Kg. Pluimvee. 40 slachthanen 50—90 ct* 100 slachtkippen f 0.50—1.20, 25 jonge ha nen f 0.60—1.25, jonge duiven 10—15 ct. pen stuk, konijnen 10—35 ct. per kilo. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen, Edammer kaas: 20 plus f9—9.50, 40 plus f 15 —16, Leidsche 20 plus f9.50—10, Goudschej 20 plus f9—9.50, 40 plus f1515.50, volvet f 19-20, Broodkaas 40 plus f 15—15.50. - Stemming goed. LEEUWARDEN. 22 Januari. Gerst zomer puike f88.75, gerst winter puike f7.758.60, haver witte puike f6.75 —7.80. lijnzaad witbloei f 1113, slagzaad: f9—11, boonen platte f7—7.50, erwten, groene schokkers f7.50—9.85. Buitenl. gra nen: Gele laplatamais disp. 144 boordvrij Leeuwarden, idem 137 boordvrij Rotterdam, La plata gerst 180 boordvrij Leeuwarden, idem 172 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. lijnkoeken disp. 8.50 boordvrij Leeuwarden, idem 8.— boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.05 boordvrij Rotterdam. ALKMAAR, 22 Januari 1937. Aangevoerd 33 stapels, zijnde 51.000 k.g, Fabriekskaas kleine f 21; Boerenkaas klei ne f 18. Handel matig. ALKMAAR, 22 Januari. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 917 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 56 HL vocr- tarwe 7—8.25; 10 HL rogge 9.10; 256 HIJ gerst 7.509.30; 367 HL haver 7.50—8.40J 157 HL boonen, w.o.: paarde- 7.25—8.25, bruine 10—15, citroen- 1823, duiven- 6.75 —21: 3 HL karwijzaad 24.20 68 HL erwten w.o.: kleine groene 9—11, groote groene 20 —24. grauwe 20—28.50 en vale erwten 19; Zaaihaver 9.50 en Zaaigerst f 10. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 23 Januari. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 7833 stuks, verkocht 4533 stuks, midden prijs f 17—17.50, hoogste prijs f 19; Com missie 40 plus, aangevoerd en verkocht 1S0 stuks, prijs f 16.50. Ed. kruid, aangevoerd 200 stuks. Totaal: aangevoerd 8213 stuks, verkocht 4713 stuks. Aanwezig 7 fabrie ken. Handel goed. WARMENHUIZEN. 22 Januari. Roode kool, 1.40-2.20, gele kool 150. D. witte kool 1.drielingen 1.60—1.70, uien 1—1.40, grove uien 1.30, peen 1.40—1.60. Aanvoer: 34000 Kg. roode kool, 20625 Kg. gele kool, 27025 Kg. Deensche witte kool, 3925 Kg. uien, 1450 Kg. peen. ALKMAAR, 22 Januari. Andijvie 5—16. appelen 7—13. Bloemen daler kool 2.505 boerenkool 0.802.40, bie ten 1.60, gele Kool 1.201.80, groene kool 1.2(^-4. knolsplderie 23.20. peren 7—12, prei 1.502.40. peterselie 1.502.50, rabar ber f 16.—, roode kool 1.40—4.60. selderie 0.50—1.80. spruiten 2.50—5.50, uien 1—2; wortelen 2h-5.50, witlof I 4—5.50, II 1.50—3*

Schager Courant | 1937 | | pagina 10