Ingezonden De Sterrit naar Monte Carlo Postbegrooting 1937 „Gemeenschapsbelang gaat boven eigenbelang" Belangrijke verandering in Britsch-Indië op komst Een boodschap van De moeilijkheden in China De Bilt seint Woensdag 27 Januari 1937. Tweede blad Vele goede berichten onzer land genooten. Door bemiddeling van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel club werd ons een telegram, dat melding maakte van het feit, dat drie Nederlandsche ingeschrevenen uit Palcrmo de groote reis naar Monte iCarlo hadden aangevangen. Gistermorgen om 8.02 uur (M.E.T.) ver- 'trok Christea, de winnaar van het vorig 'jaar met Ford en successievelijk volgden de anderen, waaronder onze landgenooten dr. J. J. Sprenger van Eyk en ir. A. Paulen met Lincoln Zephyr, G. Zeehuizen en J. der Kinderen met B. M. W. en B. J. T. van der Hoek ihet Packard. Van Palermo ging het naar Messina, van daar uit liet men zich overzetten naar Reggio het zuidelijke puntje van het vasteland van Italië, waar alle drie Nederlandsche equipes op tijd de controle passeerden. Vervolgens werd koers gezet naar Napels, dat niet minder dan 576 km. van Reggio ligt. Eerst in de vroege morgen uren van heden zullen de deelnemers deze controle kunnen bereiken. Uit Umea alles wel. De landgenooten, die Umea tot startplaats padden uitverkoren, hebben gisteren een goeden dag gehad. Na den start, waarbij 'duizenden toeschouwers tegenwoordig waren, ging het in een vlot tempo zuidwaarts, rich ting Sunsvall, waar de eerste controle was ingericht. Het vroor vijf graden. De wegen waren uitstekend en de rijders hebben tot pu toe niet veel sneeuw gehad. Van Strien passeert Riga. Ook de équipe* A. van Strien—F. Diepen, .gestart te Tallinn, heeft op het eerste ge deelte een vlotte reis gehad, al waren de we gen op sommige punten spiegelglad. Grootsohe prestatie van Van Beeck Calkoen. Zooals verwacht werd, hadden de deel nemers, gestart te Stavanger, een moeilijke reis voor de boeg. Via de K.N.A.C. ontvin gen wij eerst een bericht, dat alle 31 Ral- lye-rijders vertrokken waren. Het weer was goed, maar het vroor flink. De wegen wa ren met ijs bedekt, spiegelglad en al da- delijk werd gevreesd, dat men de ver- eischte gemiddelde uursnelheid van io K. M. niet zou kunnen halen. De eerstvolgende controle was te Kristiansand gevestigd, op 294 K.M. van Stavanger gelegen. Om 21.06 uur werd de controle openge steld voor den eersten deelnemer, de Fran- schcn Foch en Bousquet met Citroen. Doch deze arriveerden niet op tijd. Om 12.19 uur moest de Ford equipe van Beeck Calkoen met Mr. Lamberts Hurrelbrinck en K. Ton de controle te Kristiansand passee- ren. En precies 2 minuten daarvoor kwam de wagen aanrijden. Een on gelooflijke prestatie was door onze landgenooten verricht. Mensch en machine hadden op spiegelgladde we gen, hier en daar nog met veel sneeuw bedekt, het gemiddelde van 40 K.M. over een afstand van bijna 300 K.M. gehaald. Groote moeilijk heden hebben zij ondervonden, tel kenmale gleed de wagen van den weg, maar steeds weer heeft de be manning de auto op het goede spoor kunnen brengen. Van Kristiansand werd de reis onmiddel lijk voortgezet, richting Oslo. Bezwaren tegen teveel los per soneel. Critiek op de radio-oin- roep controlecommissie. In het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer lezen wij o.a.: Eenige leden achtten de tarieven in het algemeen te hoog en huns inziens mocht 't oogenblik van verlaging daarvan niet lang meer op zich laten wachten. Voorts wezen zij op het in sommige plaat sen op drukke dagen telkens optredend in- convetient zeer geruimen tijd ten postkan tore te moeten wachten. Het groot aantal wachtgelders maakt het, naar het gevoelen dezer leden, gemakkelijk hierin de ge- wenschte verandering te brengen. Andere leden achtten het, in het bijzonder voor het platteland, waar na Zaterdagmor gen, eerst laat op Maandag weer post wordt besteld, onjuist de gelegenheid om op Zon dag post af te halen te verminderen. Voorts hadden eenige leden be zwaar tegen de voortdurende toene ming van het personeel, op arbeids overeenkomst in dienst, en van het aantal, een zeer geringe vergoeding genietende, volontairs. Het aantal contract-arbeiders is, naar hun mee ning, thans reeds veel te groot. Sommige leden waren weinig geestdriftig gestemd over de gestie der radio-omroep controle-commissie wijl zij uitziendingenvaak eerst zeer laat, soms zelfs wanneer de spre kers reed gereed zijn, verbiedt, terwijl daar enboven herhaaldelijk niet is in te zien waarom het verbod wordt gedaan. Van vele zijden werd instemming betuigd met het door de regeering ten aanzien van de Vrijdenkers Radio Omroepvereeniging ingenomen standpunt. Andere leden konden zich met de opvat ting van den minister niet vereeniging. Naar hun wijze van zien biedt de censuur van de radioomroep controlecommissie voldoenden waarborg dat geen mededeelingen door de radio zullen worden gedaan, strijdig met het bepaalde in art. 2 van het Radio-reglement. Daarenboven achtten zij het tijdstip der ont zegging, met het oog op de actie van de nationaal-socialistische beweging tegen de Vereeniging „De Dageraad", niet tactisch ge kozen. DE OUDE WETGEVING MOET WORDEN OPGERUIMD. NIEUWE ORIENTEERING VAN HET DUITSCHE RECHT. Op uitnoodiging van de Universiteit van Heidelberg, heeft Maandagavond Dr. Schle- gelberger, staatssecretaris in het Duitsche Ministerie van Justitie, in de oude aula een rede gehouden over de nieuwe oriënteering van het Duitsche burgerlijk recht. De voor dracht werd bijgewoond door verscheidene vooraanstaande personen van staat en partij. Spreker deelde mede, dat de Fuehrer en Rijkskanselier op voorstel van den minister van justitie heeft toegestaan, dat het rijks ministerie van justitie de nieuwe orientee- ring van het burgerlijk recht in studie neemt en in plaats van een nieuw wetboek op zich zelf staande wetten invoert, welke in overeenstemming zijn met het partij-pro gram „Gemeinnutz geht vor Eigennutz", Het eigendomsrecht, zooals dit is vervat in het huidige burgerlijke wet boek, verklaarde spreker verder, is een voorbeeld van de noodzakelijk heid van vernieuwing. Het Derde Rijk moet den grondslag „vrijheid van de gemeenschap" vervangen door de grondslag „vrijheid in de ge meenschap". Spreker zeide verder, dat deze wijzl ging niet tot stand kan komen door het omwerken van het oude wetboek. Dit is een boek van constructies en abstracties en werkt te veel met be grippen, welke te ver van het volk afstaan. Het is een werk van het ver leden, dat zoo snel mogelijk moet worden opgeruimd. De groote lijnen, volgens welke de nieu we wetten moeten worden opgebouwd zijn de afkeer van het individualisme en de aan passing aan de Duitsche gemeenschapsge dachte. Dit kan niet geschieden in een boek met paragrafen. Het is niet mogelijk het hu welijks- en familierecht te behandelen in eenzelfde wet als een koopverdrag en het recht op bezit. Dr. Schlegelberger verklaarde verder, dat een wetenschappelijke grondslag niet kan worden gemist. Het kunnen kan niet wor den vervangen door den goeden wil. De nieuwe wetgeving wordt, afgezien van de sociale wetgeving, welke reeds een eigen weg heeft gevonden, verdeeld in drie groe pen, n.1. het recht van personen, het recht van gemeenschappen en het recht op grond bezit. Wat hierna van het burgerlijk wet boek overblijft moet worden geregeld door voorschriften, waarbij weinig misverstand mogelijk is en welke dicht bij het volk staan. Tot deze categorie kan bijv. worden gere kend de regeling van de concurrentie, de ver keersregels, de voorschriften inzake arbeid en loon e.d. Deze vernieuwingsarbeid moet zoo spoe dig mogelijk worden begonnen. Afzonderlijke wetten moeten worden gemaakt en zoodra dan een groep gereed is gekomen kunnen deze in opvolging genummerd worden voor zoover zij bij elkaar hooren. Het Poolsch-Duitsche verdrag Men constateert van Poolsche zijde de zegeningen van dit non agressie-pact. Ter gelegenheid van den derden verjaar dag van het Poolsch-Duitsche non-agressie pact constateert de Poolsche pers, dat dit verdrag den toets van den tijd heeft door staan. De „Express Poranny" schrijft, dat deze periode lang genoeg is om dit te kun nen constateeren. Allen herinneren zich nog de twijfelzucht waarmede het verdrag is ontvangen. Thans begrijpt de wereld de weldaden, welke het gevolg zijn van dit werk van Pilsoedski en Hitier. Deze Poolsch- Duitsche ontspanning heeft de ontwikkeling van de overeenkomst tusschen Polen en Frankrijk niet gestuit. TEGENSTAND VAN VORSTEN EN HINDOES TEGEN DE NIEUWE GRONDWET. WAAROM INDIë DE RECHTEN VAN EEN DOMINION NIET KAN VERKRIJGEN. Onze V.P.B.-correspondent schrijft uit Delhi: Het jaar 1937 zal met een nieuwe grond wet voor Britsch-Indië de aaneensluiting tot een enkelen staat brengen, een gebeurtenis die in de geheele Indische geschiedenis zonder voorbeeld is. Van Burma tot de Af- gbaansche grens zullen de ontelbare kleine staatjes in hun ouden vorm verdwijnen, om plaats te maken voor een federalen staat met een bevolking van niet minder dan 360 millioen menschen. De nieuwe grondwet, die in April of Mei van dit jaar van kracht zal worden, zal aan den ouden toestand, die hierop neerkwam, dat er twee Indische staatswezen waren: de elf parlementair geregeerde provincies van het keizerrijk Zijner Britsche Majesteit en de staten die onder heerschappij van hun inheemsche vorsten stonden, een einde maken. Tegenstand tegen de nieuwe grondwet. Er hestaat nog immer een groote tegen stand tegen de nieuwe grondwet en deze vloeit uit twee oorzaken voort. Eerstens zijn het de vorsten zelf, die niet geheel ten on- den Engelschen Koning Over de bezetting van den troon. In het lagerhuis heeft Baldwin een bood schap van den koning aan het parlement voorgelezen, waarin hij het aanbeveelt, in overweging te nemen bijzondere en perma nente maatregelen in te voeren met het doel, de ononderbroken uitoefening van de konin klijke macht te vergemakkelijken voor het geval van eventueele minderjarigheid van een vorst bij zijn troonsbestijging en gedu rende iedere periode, waarin de vorst niet in staat is zijn functie te verrichten, evenals gedurende een afwezigheid van den vorst uit het koninkrijk. De koning herinnert aan de maatregelen, die tijdelijk genomen moesten worden om de voortzetting van de koninklijke macht te verzekeren gedurende de ziekte van wijlen zijn vader in 1936, waaraan ffij toevoegt, dat het in de bedoeling van zijn vader en zijn voorganger lag, de aandacht te vestigen op deze kwestie. Met algemeene stemmen heeft het lager huis zijn goedkeuring gehecht aan deze ko ninklijke boodschap. Londen, 26 Januari. (R.O.) Baldwin zal Woensdag een wetsontwerp indienen betref fende de buitengewone maatregelen, die de koning in zijn boodschap gevraagd heeft. Tsjang-Kai-sjek streeft naar een vreedzame bijlegging van de ge. schillen. Naar uit betrouwbare bron verluidt, heeft de centrale regeering op verzoek van maarschalk Tsjang Kai Sjek den termijn, waarbinnen het conflict in de provincie Sjensi moet zijn opgelost, vastgesteld op Donderdagmorgen. Deze zou naar Un. Press zegt te weten, echter verlengd kunnen wor den. indien de hoop op een vreedzame op' lossing zou toenemen. De algemeene belangstelling gaat op 't oogenblik uit naar Feng Hua, waar maar schalk Tsjang Kai Sjek nog steeds met Tsjang Hsoe Liang onderhandelt, teneinde de crisis op vreedzame wijze te beëindigen Ook Wang Tsjing Wei heeft aan de onder handelingen deelgenomen. Herhaaldelijk hoort men in welingelichte kringen, dat Tsjang Kai Sjek, voordat hij te Sian Foe werd vrijgelaten, zijn toestemming heeft gegeven tot het bijeenroepen van een „con ferentie tot redding der natie", waarop ook maatregelen zouden worden besproken voor het doorvoeren van een zeer scherpe anti- Japansche politiek. Versterking van de Turksche vloot Het officieuse Turksche blad „Djumhou- riet" heeft de geruchten over een verster king van de Turksche vloot gecontroleerd en bevestigt thans, dat in het buitenland 14 oorlogsbodems voor Turksche rekening worden gebouwd, n.1. twee kruisers, 4 torpe dojagers, 4 onderzeeërs en 4 mijnenleggers. Twee andere onderzeeërs worden op een Turksche werf gebouwd. De ontploffing bij de Anaconda Copper Elf dooden geborgen. Den geheelen nacht hebben reddingsco lonnes gewerkt om de slachtoffers van de ontploffing in de schacht van de Anaconda Copper Mijnen te bergen. Tot nu toe zijn elf dooden geborgen, zes tien personen worden nog vermist en 102 arbeiders werden gewond. DE A.S. KRONING VAN KONING GEORGE VL De vertegenwoordiging der Ver- eenigde Staten. President Roosevelt heeft den vroegeren ambassadeur der Vereenigde Staten te Ber lijn, James Gerard, Generaal Pershing en Admiraal Rodman benoemd tot de vertegen woordiger van de Vereenigde Staten bij de kroning van George VI tot Koning van Enge land. rechte vreezen, dat de nieuwe grondwet hun macht zal beknotten, terwijl zij tot nog toe een zekere onafhankelijkheid bezaten, die hun tenminste de illusie van een min of meer onbeperkte heerschappij liet. In Europa kent men gewoonlijk slechts de meest aanzienlijke van deze koningen en vorsten bij naam: den Maharadja van Hai- derabad, zijn collega van Gwalior en nog eenige anderen, wier renommée meestal aan den roep van een onuitputtelijken rijkdom verbonden is. In werkelijkheid zijn er echter ongeveer 600 vorsten en daaronder bevin den zich potentaatjes, die weliswaar slechts heerschen over een territorium, dat niet veel grooter is dan een middelmatige stad, maar daarom nog niet minder bevreesd zijn voor een aantasting van hun souvereiniteik De tweede oorzaak van den tegenstand is gelegen in het tegenovergestelde kamp: het zijn de Hindoes, die de grootste partij van Indië vormen, die vreezen, dat de nieu we grondwet hen nog meer afhankelijk van Engeland zal maken, en die. geleid door Gandhi en andere zeer populaire persoon lijkheden, naar een algeheele scheiding van 't Britsche imperium streven Deze vrijheids strijd van 't Br.-Indische volk is tot uiting gekomen in de herhaaldelijke opstanden, in de z.g. zoutstakingen en vele protesten zoodat deze nationalistische beweging ook in Eu ropa bekend geworden is. Engeland's houding. Beide tegenovergestelde stroomingen kan Engeland niet dulden .Het best ware nog een instandhouding van de zelfstandigheid der vorsten dragelijk, hoewel een verslap pen van de strenge controle onmiddellijk tot een botsing tusschen de vorsten zelf, tot een algemeene onzekerheid in het land en tot een gevaar voor geheel Britsch-Indië zou leiden» De Schager Handeldrijvende- en Indu- striëele Middenstandsver. gaat in principe niet op ingezonden stukken in, dus ook niet op de epistels van den heer Pilon waarin Schagen's middenstand betrokken wordt. Waar genoemde heer het uitblijven van *n antwoord van officieele middenstandszijde in zijn „Nabetrachtiging 2" wenscht uit te leggen als een erkenning van z.i. gemaakte fouten door de middenstand, dan kunnen wij niet anders als met nadruk betoogen dat deze zienswijze van den heer Pilon vol komen foutief is. Als de heer Pilon zich geroepen acht om zich tot de middenstand te wenden in het belang van deze stand, hetzij met een be schouwing over de theorie en de techniek van het middenstandsbedrijf hetzij met cri tiek of vermeende grieven, laat hij zich dan wenden tot de bestaande middenstandsorga nisaties ter plaatse. Voor zoover dit onze plaatselijke afdeeling van den Kon. Nederl. Middenstandsbond betreft zij wij gaarne tot een onderhoud be reid, en als de heer Pilon meent dat het in het belang van Schagen's middenstand is, desgewenscht gaarne in het openbaar en in het bijzijn van de pers. Met dank voor verleende plaatsruimte, teekenen, Hoogachtend, Voorzitter, M. C. Tuinman, Secretaris W. D. Niestadt. DE HEER PILON EN DE MENTALITEIT VAN DEN SCHAGER MIDDENSTAND 1 naar aanleiding van de Nabetrachting II van den heer H. Pilon. De heer Pilon is bijzonder tevreden, want, zegt hij, wie zwijgt stemt toe. Dat zei ko ning Willem I indertijd ook, maar later bleek zijn misrekening. Het lijkt me niet onmogelijk, dat de heer Pilon dezelfde er varing zal opdoen. Ik ben er namelijk heele- maal niet zeker van, of men de fout door hem aangewezen als fout ziet. Daarover zal ik evenwel niet schrijven, doch mij bepalen tot de woorden, die hij tot mij richt. De heer Pilon beweert, dat ik met veel energie een deur heb willen forceeren, die wagenwijd openstond. Wanneer dit werkelijk het geval was, zou ik mij ernstig bezeerd hebben. Toch ben ik volkomen ongedeerd. Dat komt, omdat hij nu iets heel anders be weert, dan in zijn eerste „ingezonden". Ik meen dit het best te kunnen aantoonen door woordelijk aan te halen, wat de heer Pilon geschreven heeft. „De Schager Middenstand is de laat ste paar jaar zeer actief Officieele aangelegenheden, als de opening van de haven, worden geannexeerd met het doel de omzet te verbeteren. Bals en maskerades worden in seriewerk in me kaar gezet, winkelweek, cadeautjesweek enz., hielpen mee tot beu-wordens toe. Of deze activiteit practisch en zielkun dig te verantwoorden is, moge de mid denstand zelf beoordeelen,. maar dat er in veel middenstanders een eigenaar dige mentaliteit is doorgedrongen is bij het verloopen feest duidelijk gebleken." Uit het tweede stuk haal ik nog aant „En al weer koester ik goede hoop, dat Schagen en de Schager Middenstand in 't vervolg behoorlijk op zijn beenen blijft staan". Met een dood-onschuldig gezicht verklaart de heer Pilon nu: ik heb alleen gesproken over „veel middenstanders". Mij dunkt uit deze aanhalingen blijkt dui delijk, dat hij de Schager Middenstand als zoodanig beleedigt en deze verwijt, dat hij practisch en zielkundig een zware verant woordelijkheid op zich genomen heeft; dat de Middenstand dingen gedaan heeft, die niet door den beugel kunnen, met de uit sluitende bedoeling uit deze verkeerde za ken voordeel te trekken. Verder beweert hij het gehad te hebben over de laatste paar jaren. Maar wie met „normale" aandacht de zin leest: „de Scha ger Middenstand is de laatste paar jaren Veel minder echter kan Engeland op het oogenblik een zelfstandig, van Londen on afhankelijk Britsch-Indië dulden; het recht der volken om zichzelf te besturen kan in Britsch-Indië nu eenmaal niet toegepast worden, omdat de levensbelangen van En geland het tegendeel eischen. Men praat dit klaarblijkelijke onrecht tegenover een der grootste volkeren van de aarde daar mede goed, door er op te wijzen, dat de Indiërs nog niet rijp zijn, om aan het eigen lot te worden overgelaten en het moet wor den toegegeven, dat de voortdurende bin- nenlandsche conflicten en in het bijzonder de steeds scherper wordende strijd tusschen Hindoes en Mohammedanen den Engelschen ook in deze kwestie gelijk geven. Het overgroote belang van het Britsch-Tn- dische bezit wordt zonder meer daardoor geillustreerd, dat Indië, de meest waarde- vole Engelsche kolonie, talrijke grondstof fen bezit, d.w.z. alle metalen, edele meta len, edelsteenen, kolen, rubber en bijna alle levensmiddelen. Misschien zou Enge land desondanks de banden iets losser kunnen maken en Britsch-Indië de rechten van een dominion geven, indien men te Londen niet terecht moest vreezen, dat in dat geval onmiddellijk Japan en Rusland, om van de andere Europeesche mogendhe den nog maar niet eens te spreken, zich in Zuid-Azië zouden vastzetten. De nieuwe grondwet, die eerst na een jarenlangen heftigen strijd in den „Govern ment of India Act" haar hpidigen vorm heeft gekregen, voorziet in een Britsch-In- dischen federalen staat tot het welzijn van Indië en Engeland en zulks tegen den wil van de Hindoes en de vorsten. Of deze grondwet zich echter zonder incidenten in den loop van dit jaar zal laten realiseeren, blijft intusschen twijfelachtig. zeer actief", komt tot de volgende conclusie: de Middenstand was vroeger niet actief. Daarvoor heb je heusch geen week noodig om tot die gevolgtrekking te komen. Vol gens den heer Pilon is deze conclusie niet normaal, dus abnormaal. Het lijkt mij evenwel toe, dat de abnorma liteit aan de zijde van hem ligt. Ja, het schijnt me toe, dat de heer Pilon lijdt aan geheugenzwakte en daardoor niet. meer weet, wat hij gezegd en geschreven heeft. Immers: Hij beschuldigt de Middenstand (zie de aanhalingen) en beweert dit niet gedaan te hebben. Op de eerste vergadering van 't Oranje- comité bestrijdt hij mij over een gevallen besluit in een andere vergadering en waar aan hij zelf meegewerkt heeft. Later blijkt dat ik gelijk heb. De heer Pilon beweert, dat hij niet deel had aan de opstelling van het programma Welnu, toen de samenstelling van het pro gramma in het café Huiberts plaats vond, was de heer Pilon aanwezig. Hij mag dan niet naar de letter, aan de opstelling meege werkt hebben, doch naar de geest wel. Men zal het mij niet euvel duiden, dat ik niet verder wensch te polemiseeren met ie mand, die niet onthoudt wat hij zegt en schrijft. Met dank voor de plaatsing. D. BROUWER. Mijnheer de Redacteur, Wij waren, als leden van het Comité, tot viering der huwelijksfeesten, niet van plan ons te mengen in den strijd tusschen den heer Pilon en zijn opponenten, daar wij tot nu toe van meening waren, dat het ge schil zijn oorzaak vond in verschil van in zicht in zaken van godsdienst en ethiek. Nü echter de heer Pilon beweert, dat zijn ver ontwaardiging voortvloeit uit de schending door de zaalhouders van een gemaakte af spraak, achten wij ons als mede-commissie leden verplicht uitdrukkelijk te verklaren dat ten aanzien van het gebruik der zalen, voor en na de door de commissie georgani seerde „Non-stop-avond" geen enkele af spraak is gemaakt. Het tegendeel is waar. Op de laatste com missievergadering is in antwoord op een vraag van den heer Niestadt èn door den voorzitter den heer de Nooy èn door het bestuurslid den ZeerEerwaarden heer Deken Kuis verklaard dat de taak der commissie te 11 ulr 'savonds eindigde en de zaalhou ders dan vrij waren om zelf iets op touw te zetten. Ook uit de besprekingen, welke toen volgden en waaraan o.a. Mej. Igesz deelnam bleek duidelijk, dat de zaalhouders die hun zaal voor de feestavond en voor; de repetities gratis ter beschikking stelden, voor de rest van den dag geheel vrij wilden blijven. Wij achten het onze plicht deze feiten uit drukkelijk vast te leggen daar het ons niet juist voorkomt, dat menschen worden aan gevallen op beweringen, welke in geen en kel opzicht met de feiten overeenstemmen. U Mijnheer de redacteur dankzeggend voor de verleende plaatsruimte W. D. NIESTADT H. DE RAAT C. D. SCHMALZ J. SCHOORL Pzn, 26 Januari 1937. SNEEUWBALLEN GOOIEN. Pang! een sneeuwbal tegen het raam van. de Huishoudschool! In een oogenblik vlogen we allemaal naar het raam. En daar ston den de landbouwperen ons een sneeuwbal* lenovatie te brengen. De Directrice gaf ons spoedig toestemming om ze te begroeten met een lading sneeuwkogels. Nauwelijks waren we aan 't gooien of daar verscheen om den hoek van de Landbouwstraat een politieuni- form, waarin de heer F. begeleid door zijn hondje, die lont rook. Was eerstgenoemde misschien bang voor de ramen, of kon hij de vroolijke jolijt niet langer aanzien? We we ten het niet, maar: „Opschieten!" zei de heer F. en „hauw!" zei de hond en uit was de pret. HUISHOUDSCHOLIEREN. Verwachting: Zwakke, overdag matige, Zui delijke tot oOstelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk tij delijk lichte neerslag, matige tot lichte vorst in het Noorden, in het Zuiden lichte vorst tot om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 754. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 0 gr. C. !s 32 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 TEL. 99. -SCHAGEN.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5