Wat is voor de naaste toekomst het meest gewenschte Regeeringsbeleid Buitenland Oude vondsten De Duitsche kerkstrijd Stakingen in Algerije De overstrooming van de Theems Inleider de heer Dr. Ir. M. D. Dijt te Haarlem (Vervolg.) De discussiën Nadat de in ons vorig nummer weergege ven inleiding van Ir. Dr. Dijt met groote aan dacht door de vele aanwezigen was aange hoord en met een krachtig applaus was be loond, werd door den Voorzitter gelegenheid geboden vragen te stellen of aanmerkingen te maken. Door den heer J. Saai te Kolhorn, wordt er aan herinnerd, hoe door een tweetal mi nisters een snoepreisje naar Scandinavië wordt gemaakt. Was het niet verstandiger geweest, vraagt spr., dat zij zich naar het .Oosten hadden gewend, dat zij een l1/^ week paar Berlijn waren gegaan, om daar han delsbetrekkingen aan te knoopen? Spr.'s tweede vraag is wat men onder vrij heid moet verstaan, wat verstaan moet wor den onder het vrije spel der economische krachten. Spr. heeft in de pers gelezen het bntwerp van het mooie plan van Dr. Deter- Iding, maar in diezelfde pers heeft hij ge mist dat de regeering aan het plan van Dr. iDeterding sympathie heeft betuigd. Wel las Bpr. hoe de minister van landbouw e.a. naar Oss waren vertrokken, om een mijnheer Zwanenberg een lintje te doen toekomen. }§pr. vindt het eigenaardig, dat de Minister .van Landbouw dat moet doen aan iemand die ettelijke millioenen guldens van de boe ren in zijn zak heeft gestopt. (Hier en daar jveerklinkt protest.) Een andere soort vrijheid is die ïn de pers, tnaar spr. zal er niet veel van zeggen, want anders mocht het niet in de courant ko- jmen. Voorts merkt spr. op dat de heer Dr. Ir. Dijt veel in Duitschland heeft vertoefd, is ïnen er zoo onvrij als wordt beweerd? De Voorzitter vraagt of meerdere personen [vragen willen stellen, maar spr. zou dan graag zien, dat het dan gebeurde in een anderen geest als de heer Saai dat doet.. De heer Kooiman, Wognum, is overtuigd 0at men met beperking van productie op den [verkeerden weg is. Op 'toogenblik blijkt dat imen in Engeland niet voldoende in bacon heeft kunnen of willen voorzien, zoodat 10 meer ingevoerd kan worden. En on- Idanks dit voorbeeld is men in Nederland toch nog bezig de biggen te beperken. Spr. (Vraagt of hij 't juist inziet, dat dit de ver keerde manier is, dat we als t' ware in een gekkenmolen rondloopen? De heer H. Visser deelt mede, een opmer king te moeten maken, die het Bestuur en den heer Dr. Ir. Dijt wel niet aangenaam in 'de ooren zal klinken, n.1. dat er in deze ver gadering heel weinig personen zullen zijn idie een studie hebben gemaakt van de vraag stukken die door den heer Dijt zijn behan deld en dus weinigen zullen kunnen be- Soordeelen do portée van hetgeen de heer Dijt ïnet overtuiging en met geloofskracht naar 'ivoren heeft gebracht. En spr.. wijst er op, dat imet die overtuiging en geloofskracht de quaesties niet worden opgelost. Waar boven dien de heer Dijt de critiek op de verschil lende instanties niet onder stoelen of banken pteekt, zou het naar spr.'s meening ge- fwenscht zijn, dat door het Bestuur het hoor jen wederhoor werd toegepast en getracht (werd die instanties uit te noodigen en ze in ide gelegenheid te stellen aan te toonen, dat (wat van regeeringswege wordt gedaan, nog ïiiet zoo gele is. Spr. gelooft dat het doel de- Ber vergaderingen dan beter tot zijn recht Bal komen. Hij heeft groot respect voor de (tvijze waarop de heer Dr. Ir. Dijt zijn onder- Werpen behandeld en bestuurd heeft, maar tenslotte kan ook de heer Dijt het mis heb ben. Met groot genoegen heeft spr. gehoord, dat Dok naar do meening van den heer Dijt het hiet moet komen van een verlaging van het loonpeil en dat aanpassen alleen ons niet kan redden. Spr. heeft geen bijzondere stu die van deze vraagstukken gemaakt, maar Weet dat wij op moreel en grond ons moe ten verzetten tegen het menschonteerende tiat zit in de vernietiging van productie en tiat als de wereld kan produceeren, er toch armoede heerscht. Maar hier is nu juist de Btructuëele fout en hoe die opgelost moet Worden, weet spr. niet. We hebben gehad ide opwekkingen: eet meer dit, eet meer dat., 'drink meer dit en drink meer dat, doch er Stijn tenslotte ook grenzen. De pi'oductie moet tenslotte worden gekocht en betaald, 't Is ieen onloochenbaar feit, dat er voor bevredi ging van alle behoeften voldoende geprodu ceerd kan worden, maar voor wat 100 licha melijke menschen behoeven, zijn tegenwoor dig geen 100 menschen meer noodig. Dat gat ïs nu eenmaal geslagen en nu kan men wel ieggen, dat dit gat, het koste wat het kost, gestopt moet worden, doch bij de teeenwoor- dige verhouding komt in dien toestand geen verandering. De heer Dijt zegt: stabilisatie van het prijsniveau moet internationaal ge beuren, doch spr. vreest., dat dit lang zal du ren, terwijl de heer Dijt ook wil: vrijlaten Van productie. Spreker denkt, 'dat die twee dingen zullen Hotsen. Wij kunnen met die vrije productie niet terecht. Spr. had daarom verwacht dat de heer Dr. Ir. Dijt in zijn rede zou aange ven, hoe in de naaste toekomst de bplossing fcnoet zijn. Naar spr.'s meening moet het lijf- inotief zijn en moet op dit motief elke re- geeringspolitiek gericht zijn: Hoe krijg ik de menschen aan t werk?! Spr. kan de fechcrpe critiek die op het regeeringsbeleid ïs uitgeoefend, niet onderschrijven. De Voorzitter deelt mede, dat aan de re geringsautoriteiten een uitnoodiging voor deze vergaderingen !s gezonden. De heer H. Visser merkt op dat dit heel fets anders is dan wat hij bedoelt, n.1. ie mand van de betrokken instanties te ver zoeken het pro óf contra te behandelen en Pp die wijze mogelijk te maken, dat de ver gadering na hoor en wederhoor, het gespro kene zelf gaat. wegen. Door den heer Brakman wordt, hoewel hij Huiverig is om cijfers te noemen, ter snrake gebracht, de door den heer Dr. Ir. Dijt be handelde grafiek t. a. v. de geldelijke resul taten met de melkproductie is verkregen en waarbij spr, wijst op den veranderden rente standaard, op het feit dat niet alle boeren met hypotheek belaste bedrijven hebben en dat het nu eenmaal geleden verlies afge schreven behoorde te worden. Voorts begrijpt spr. niet, dat een stabiel prijsniveau te rijmen valt met verhooging van welvaart. Verhooging van welvaart eischt nu juist geen stabiel prijsniveau, doch ook niet de geweldige sprongen van den laatsten tijd. De heer Dr. Ir. Dijt, den sprekers beant woordende, wijst er op dat de handel met Duitschland inderdaad een belangrijk punt is, doch door het verdrag van Versailles is de verhouding tusschen crediteurenstaat en debiteurenstaat misgeloopen. Zoolang de schulden van Duitschland niet worden ver geten, zoolang zal de handel met Duitsch land, moeilijk aan den gang zijn te bren gen. Spr. herinnert er aan hoe Duitschland door de banken vol gepompt is met schul den, hoe de spaarders door de. hooge rente werden aangelokt, maar toe de zaak ook ten slotte wel moest ploffenr Voor tuinders en boeren is de clearingregeling en de geplaat ste rente nu een ramp geworden. Tegenover de toestand zooals die met Duitschland be staat, wijst spr. op Rusland, waarvan de schulden geschrapt en geen enkele clearing regeling heeft bestaan. Een bezoek van Nederlandsche ministers aan Duitschland zou deze moeilijkheden niet opheffen, het ligt meer aan de oude gealli eerde staten en speciaal aan Amerika. Nationaal evenwel zouden wij de rente op de bestemde plaats kunnen zetten. Als wij van Duitschland meer koopen, zouden wij ook meer aan Duitschland kunnen verkoo- pen. Maar in Nederland bestaat juist het streven, om dat niet te doen. Als wij bom menwerpers enz. moeten hebben, gaan we naar Engeland en Amerika en niet naar Duitschland, en als er sprake is van een be^ stuurbare luchtballon, een Zeppelin, dan gaat er een commissie naar Amerika, hoewel de Amerikaansche luchtballons allen zijn ver gaan. De tweede vraag door den heer Saai ge steld, zal spr. liever niet beantwoorden. Wat de vrijheid in Duitschland betreft, men is daar in een dwangpositie geraakt. Wanneer de houding t.a.v. Versailles niet wordtveran- derd, dan moet Duitschland wel meer autar kisch optreden. Het is daarom noodzakelijk dat internationaal naar een oplossing wordt gezocht. Wat overigens vrijheid betreft, vrij heid als abstract begrip, leidt tot anarchie. Vrijheid moet echter zijn in dienst der cul tuur, binding is dikwijls noodig in 't belang van de vrijheid. T.a.v. valuta en het crediet- wezen is onze vrijheid ten gronde gegaan, tot een nieuwe vrijheid, op de basis van inter nationale samenwerking, zal. het moeten ko men, als men niet uit wil den kant van ver val, gelijk aan den Romeinschen tijd. Den heer Kooiman antwoordt spr., dat der gelijke productiebeperking nooit tot het ge wenschte doel kan leiden. Immers wij ken nen noch de consumptie, noch de productie en daarom is het systeem gedoemd om te mislukken. Tot den heer Visser zegt Spr., dat het hem zou spijten als niemand de uiteenzetting die spr. heeft gegeven, zou kunnen volgen en spr. wijst er op, dat van wat hij reeds eerder heeft beweerd, verschillende dingen reeds zijn uitgekomen. Als niemand dergelijke vraagstukken kan beoordeel en, houdt ten slotte alles op, maar het is toch noodig, dat wij als denkende menschen ons met een dergelijke gemakkelijke uitspraak tevreden moeten stellen. Trouwens spreker heeft meer dere malen de overtuiging gekregen, dat de gezondste inzichten op het platteland heer- schen. Spr. kan verschillende dingen door den heer Visser genoemd, onderschrijven. Als de werkloosheid wordt verminderd, zal de koopkracht verhoogen, zal de welvaart zich herstellen. Spr. ontkent dat mechanisa tie en rationalisatie tot permanente werk loosheid zou leiden. Immers het aantal te consumeeren producten blijft niet hetzelfde, t. a.v. luxe goederen is er nog een ruim ar beidsveld. En spr. wil dan nog niet eens spreken van het gebrek aan voedsel, dat thans, ondanks de overproductie, die dan heet te bestaan, nog heerscht. Den heer Brakman wijst spr. er op, dat door betere salarissen en loonen de koop kracht verhoogd wordt. Spr. wil het niet zoe ken in een stabiel loonpeil, maar in een sta biel prijsniveau. De door den heer Brakman besproken becijfering op de grafiek, kan hij bekomen bij het boekhoudbureau der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. Met nadruk wijst spr. op de grooter geworden belastingen. Spr. herhaalt dus, dat de inter nationale samenwerking zeer urgent is, wil het niet komen tot een catastrophe, econo misch of wel militairistisch. De heer Joh. de Veer ontkent, dat het Be stuur de vergadering eenzijdig zou doen in lichten, integendeel, het Bestuur streeft er naar sprekers te krijgen van allerlei rich ting en dus wordt het hoor en wederhoor volkomen recht gegeven. Als voorzitter van Hóllands Noorderkwar tier dankt spr. voor de uitnoodiging die de leden dier organisatie voor deze bijeenkomst ontvingen en spr. doet dit ook namens den voorzitter der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Spr. 'constateert een gelukkige samenwerking tusschen deze drie organisa ties in Noordholland, en hoopt dat die sa menwerking van gunstigen invloed zal zijn voor den landbouwenden stand., doch wijst er op dat die organisaties dan ook den steun behoeven van den landbouwenden stand. De heer Mr. Dr. Buiskool, Schagen, is het met de opvatting van den heer Visser eens, ook spr. is erg teleurgesteld, dat de heer Dr. Ir. Dijt geen concrete middelen, geen con crete feiten heeft aangegeven, waardoor een beter regeeringsbeleid zou worden verkregen. Wel heeft spr. gehoord dat de heer Dijt een streep wil zetten door het verdrag van Ver sailles en spr. gelooft dat er hier wel nic mand zal zijn die dat niet onderstreept, maar wat heeft dat verdrag nu te maken met het ondenverp van vandaag. Dat verdrag slaat niet op ons land, wij zijn er niet bij betrok ken en bovendien hebben wij inzake de in ternationale politiek weinig te zeggen. Spr. heeft voorts een groote tegenspraak gevonden in den maatregel die aan den heer Dijt als uitvoerder van het plan-Deterding is opgedragen en de theoretische beschou wing van vanmiddag. Spr. is het met den heer Visser eens, dat alleen met het vrije ruilverkeer, met vrije handel de zaak volkomen hersteld-kan wor den. Wat door den heer Deterding wordt ge daan, spr is dit eens met Prof. Bordewijk, heeft in economisch opzicht geen enkel nut, noch voor Nederland, noch voor Duitschland; het beteekent een dubbele consumptie, want naast het verbruik van de goederen, vindt er ook kapitaalvernietiging plaats. Ook spr. ziet in exportsteun gevaar, doch is het met den heer Dijt eens, dat als er toch moet worden ingegrepen, 't minst be zwaarlijke moet worden aanvaard. Teeltbeperking acht spr. kapitaalverlies. Spr. wijst er dan verder op, dat de heer Dr. Ir. Dijt in zijn schrifturen zelf aange voerd heeft, dat aan exportpremies groote bezwaren zijn verbonden. De heer Dr. Ir. Dijt zegt, dat de heer Buis kool hem verwijt geen concrete middelen te hebben genoemd, maar de heer Buiskool heeft niet anders gedaan dan die concrete middelen te bestrijden. Versailles heeft juist alles met ons land te maken. Vi'aag het maar aan de boeren hoe die gebukt gaan onder de internationale schulden-quaestie. Al heb ben wij er geen schuld aan, de gevolgen er van ondervinden wij tot merg en been. Ne derland heeft als buitenstaander juist het recht, neen de plicht te zeggen, dat het ver drag van Versailles dient te verdwijnen. Juist in dit opzicht moet de internationale samen werking van Nederland uitgaan. Er is geen enkel land dat zooveel belang bij deze zaak heeft en er is ook geen enkel land dat in dit opzicht zoo weinig gewetenswroeging heeft. Vervalt 't verdrag van Versailles niet, dan komt de betaling met Duitschland niet in orde. Dat Duitschland zich aan autarkische malligheidjes heeft schuldig gemaakt, is waar, maar wij moeten nu ook alles doen om daar een eind aan te maken. Het heeft spr. gespeten dat de heer Buis kool het plan-Deterding ter sprake heeft ge bracht; spr. had dat expres nagelaten, maar nu de heer Buiskool het toch heeft gedaan en zich daarbij beroept op Prof. Bordewijk, wil spr. zeggen, dat de heer Buiskool zich dan beroept op een profeet van „leven in een ton". Juist het plan-Deterding is het gevolg van de scheeve structuur. Wij zitten met overtollige producten. Duitschland heeft ge brek aan die producten en nu vindt een klei ne overheveling plaats. Spr. is het er mee eens, dat dit geen economische daad is, maar wij behoeven op deze wijze de productie min der te beperken en in dit opzicht heeft het plan groote waarde en zit er dan toch een economische kant aan. Dat de exportpremies fout zijn, is waar, maar noodgedwongen, om den export in stand te houden, kan men er toe moeten overgaan. Om den export in stand te hou den tot dat men tot internationale samen werking is gekomen. Dat exportpremies de cultuur elders stimuleeren, daarmee is spr. het niet eens. Spr. raadt tenslotte den heer Buiskool aan een studie te maken van de ontwikkeling in de laatste 100 jaren van de structuur. Het plan-Deterding moge dan niet van economi sche beteekenis zijn, goed, noemt u dat dan van cultureel belang, want het heeft tot doel om te komen tot een Westersche samen werking. (Applaus.) De Voorzitter dankt den heer Dr. Ir. Dijt voor de gehouden voordracht, waarbij op nieuw is gebleken, dat de heer Dijt een diepgaande studie maakt van het wereldge beuren. Spr. hoopt dat ondanks de bestrij ding en tegenwerking die de heer Dijt onder vindt, zal doorgaan met zijn studie en spr. twijfelt dan niet of de Ned. landbouw zal nog veel van den heer Dijt kunnen verwach ten. (Applaus.) Met een opwekking om ook volgende week de cursusvergadering te komen bezoeken, sluit spr. deze buitengewoon goedgeslaagde bijeenkomst. Churchill en de Duitsche herbewapening Toenadering tusschen de demo cratieën is noodzakelijk. In een Maandagavond tijdens den jaar- lijkschen feestmaaltijd van de Kamer van Koophandel van Leeds gehouden redevoe ring heeft Winston Churchill vooral aange drongen op de noodzakelijkheid der toena dering van de naties, die nog steeds geloo- CHURCHILL ven aan de toekomst der democratische be ginselen en op het gevaar gewezen, dat de Duitsche bewapening beteekent voor den Europeeschen vrede. Duitsche herbewapening in strijd met de verdragen. Hij noemde de Duitsche herbewapening „een schending van alle verdragen, welke een deel vormt van een program, dat be oogt een natie van 70 millioen bewoners in de positie te brengen een aanvalsoorlog te voeren". Churchill gelooft niet, dat Duitschland er zich op voorbereidt Engeland aan te vallen, maar hij is wel van mcening, dat Engeland voort moet gaan met de reorganisatie van zijn strijdkrachten. „Niets is van meer vi taal belang dan een sterk Groot Brittannie Dit eiland moet een machtige interventie macht zijn. Wij zijn tegen iederen vorm van totalitaire tyrannie, hetzij van rechts of links, Groot Brittannie moet aan het grootste van zijn idealen getrouw blijven of ondergaan." Sporen van Nestoriaansch Chris tendom in Mongolië In Mongolië op ongeveer 20 km. afstand van de tempelstad Battur Khallak heeft men ruïnen ontdekt van een oude Christe lijke kerk, die volgens deskundigen aan het Nestoriaansche Christendom behoord moet hebben, daar op steenblokken het Nestori aansche kruis voorkwam. Het is de eerste maal dat men in deze streken van Azië iets vindt dat op voorposten van het Chris tendom in deze landen wijst, gelijk dit in de eerste eeuwen zijn wereldveldtocht maakte. Dc leider der Arabieren zal de kroning niet bijwonen De correspondent van de „Daily Tele- graph" bericht, dat Amin Bey Abdul Hadi, de uitnoodiging om de kroning van den Koning bij te wonen heeft afgeslagen. Abdul Hadi is de secretaris van het Ara bische comité. Hij stond voor het alternatief de uitnoodiging te aanvaarden en af te treden als lid van den Arabischen Hoogen Raad of de uitnoodiging af te slaan. Vrijdag j.1. werd medegedeeld, dat hij de uitnoodiging had aanvaard, doch hij heeft nu verklaard den van een vriend'te hebben aangenomen en de uitnoodiging te hebben afgeslagen» GYMNASIASTEN UIT KERJCRADE TE ANTWERPEN AANGEHOUDEN De lerlingen van de vijfde klas van het gymnasium te Heerlen, D. en V. uit Kerk- rade, die sedert Donderdag spoorloos uit de ouderlijke woning waren verdwenen en van wie men vermoedde, dat zij zich naar het Spaansche roode front hadden begeven, zijn gisterennacht in Antwerpen aangehou den eij wederom ter beschikking van de ouders gesteld. Zij zijn gisterenmorgen onder politiege- leide te Kerkrade aangekomen. Politieke vechtpartijen in Zwitserland Een geneesheer gedood. De gewezen bondsraad Musy heeft Maan dagavond in een door de nationale jeugd gehouden bijeenkomst een lezing gehouden over het onderwerp „waarom is het com munisme in Zwitserland onmogelijk?" Het kwam tot vechtpartijen met commu nisten. De politie moes.t eenige charges uit voeren, waarbij zij van traangasbommen ge bruik maakte. Verscheidene personen werden gewond. Tegen half twee gisternacht was de rust pas weergekeerd. Dr. Eugene Bourquin, een geneesheer te Chaux de Fonds, die afgevaardigde is in den kantonalen raad van Neuchatel, is het slachtoffer geworden van een aanval, waar van de omstandigheden nog niet zijn opge helderd. Ernstig gewond werd hij naar het vereenigingslokaal van de nationale jeugd overgebracht, waar hij even later overleed. Een onderzoek wordt ingesteld. Werkt Italië voor de Russische bewapening? Het gerucht gaat te Rome, dat in Italië voor Sovjet-Russische rekening oorlogstuig wordt vervaardigd. Zoo zou het oorlogsschip van 3.000 ton, dat kort geleden te Livorno op stapel is gezet niet door Tokio, zooals werd gezegd, doch door Moskou besteld zijn. Duel tusschen journalisten „Paris Midi" meldt, dat Serge Veder, de dramaturg en journalist, en Charles Michel- son, de administrateur van de „Anii du Peuple" gisterenochtend op een particuliere bezitting bij Parijs een duel op den degen hebben geleverd. Toen zij voor den derden keer trokken werd Michelson in den arm gewond, waar mede een einde kwam aan het gevecht. Het blad vermeldt niet de oorzaak van het gevecht. Er wordt niet medegedeeld <*f de opponenten zich verzoend hebben. Groeiend getal uittredingen. De sterke heidensche propaganda eener- zijds en een toenemende verdrietelijkheid over den nog steeds voortdurenden kerk strijd in de Protestantsche kerk in Duitsch land anderzijds, veroorzaken hier en daar in dit land een toenemend getal uittredingen uit de kerk. Zoo wordt uit de Mecklenburg- sche stad Rostock een getal van 1000 uit tredingen in 1936 gemeld. Ook in Wurtem- berg, waar de kerkelijkheid der bevolking zoo lang onaantastbaar scheen vangt een uit tredingsbeweging uit de kerken aan. Te Stuttgartzijn in 1936 niet minder dan 1290 menschen uit de kerk getreden. In andere deelen van Duitschland daarentegen doet zich dit verschijnsel niet voor. Hier en daar zet de beweging van terugkeer naar de kerken, welke in 1933 zoo sterk begon, zich nog voort. Sloan weigert te con- fereeren Zoolang de fabrieken bezet zijn. De president der General motors Sloan, heeft officieel de uitnoodiging afgeslagen van mevrouw Perkins, de minister van ar beid, Woensdag met de stakers te confe- reeren. Sloan verklaarde: Wij weigeren, te onder handelen, zoolang de fabrieken door de stakers op onwettige wijze bezet zullen wor den gehouden. Maandagmiddag is het tot inci denten gekomen. Het geschil thans bijgelegd. Maandagmiddag is het te Oran tot inciden ten gekomen. Dc mobiele garde moest ver scheiden charges uitvoeren om het Foch- plein, waar de stakende arbeiders betoog den, te ontruimen. Aan de zijde der ordebewaarders zijn 12 personen gewond, aan de zijde der betoogers een twintigtal, terwijl veertig manifestanten werden gearresteerd. Postende stakers hebben aan de haven al het werk onmogelijk gemaakt. Acht vreemde schepen, die te Oran kwa men bunkeren, werden naar Gibraltar en Algiers verwezen. De prefect en de burgemeester hebben een beroep op de bevolking en den handels stand gedaan en medegedeeld, dat de vrije uitoefening van den arbeid zal worden ver zekerd. 's Avonds is overeenstemming be reikt. Des avonds werd bij een bespreking op de prefectuur tusschen de afgevaardigden van werkgevers en werknemers overeenstem ming bereikt, zoodat gisteren het werk is her vat. De overstrooming van de Theems vertoont nog geen teekenen van afnemen. Alleen in de lager gelegen gebieden is ernstige schade aangericht. De overstrooming is meer uitge strekt dan de laatste jaren het geval was, doch men vermoedt niet, dat het water lang zal blijven staan. DONDERDAG 28 JANUARI 1987. Hilversum I. AVR O-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert en zang. 11.15 Declamatie. 11.35 Edwin Walker's Tipica-orkest en Gramo foonplaten. I.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Naai-cursus. 3.45 Orgelspel. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonplaten. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste, afgew- met orgelspel. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Piano-recitaL 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 L'Arlésienne, spel met muziek. 10.40 Gramofoonplaten. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 \VRO- Dansorkest, Hilversum H. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.80 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie; „Gulden schooven van Gods Akker". 7.00 Berichten. 7.15 Journ. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Bloemendaalsch Chr. Gem. koor m.m.v. solisten en het Klein-orkest der H.O.V.. 9.45 Berichten ANP. 9.501.30 Gramofoonplaten. Hierna: Schrift lezing.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7