Dirk Stammes ~f" Het Maasfunnelplan goedgekeurd Vliegtuig-ongeluk in Indië Geen enthousiasme voor de Grondwetwijziging Op de algemeene begraafplaats te Anna Paulowna vond Dinsdagmiddag de begrafe nis plaats van het stoffelijk overschot van Dirk Stammes, in leven landbouwer aldaar, die Vrijdagmorgen op zoo noodlottige wijze in de nabijheid van zijn woning per auto in botsing kwam met den trein en daarbij het leven liet. De belangstelling was buitengewoon groot, niet alleen vele ingezetenen, maar ook vele van buiten, van heinde en ver, waren op den doodenakker aanwezig. Een zeer groot aantal bloemstukken legden bovendien getuigenis af van de liefde voor den persoon en de waardeering voor den ar beid van den overledene. Onder de vele aanwezigen zagen we den dijkgraaf, secretaris, opzichter, heemraden en hoofdingelanden van den Anna Paulowna- polder, de beide wethouders der gemeente burgemeester Lovink was door ziekte verhin derd den voorzitter en overige bestuurs leden van de Vereeniging tot het houden van Jaarlijksche Paaschtentoonstellingen te Scha- gen, bestuursleden van de Boerenleenbank en van de afdeeling der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, bestuursleden van de Harddraverij- en Sportvereeniging, enz., enz. Nadat onder diepe ontroering de kist in de groeve is neergedaald, en kinderen van den overledene en bloedverwanten bloemen op de kist hebben gestrooid, neemt allereerst het woord de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf van den Anna Paulownapolder, die uiting geeft aan de smart die dit plotseling ver scheiden van den overledene heeft verwekt, bij vrouw, kinderen en bloedverwanten. En als spr. dan zegt hoe jammer dit heengaan van den geachten heer Stammes is, nu wij nimmer meer deze bekende stem, dat op gewekte geluid zullen hooren, dan denkt hij daarbij ook aan de bejaarde moeder van den overledene, die zoo zielsveel van haar zoon hield en voorts aan de vele vrien den, die zoo graag met den heer Stammes omgingen; en aan wie de overledene naast zijn vele woorden van raadgeving en steun ook gaf liefde en toewijding. En als spr. dan denkt aan den velen nut tigen arbeid aan vereenigingen enz. door den overledene geschonken, dan schenkt spr in het bijzonder aan den Anna Paulowna polder. Meer dan 18 jaren heeft Stammes als hoofdingeland deel van het bestuur van den polder uitgemaakt, op nog jeugdigen leeftijd, niet zoo lang na het heengaan van zijn vader, maakte hij deel uit van ge noemd bestuur. En in deze jaren, kort na den watersnood, toen zoo vele dingen ge beurden, heeft de heer Stammes aan die vele dingen mee geholpen. Spr. noemt bijv. de contracten met de Zuiderzeewerken, de eerste stappen die leidden tot de wegen verbetering, de moeilijkheden met de bema ling, duikers en sluizen en Stammes was daarbij altijd iemand die er een eigen meening op na hield, maar ook die de meening van een ander kon aanhooren. Hij zag de groote lijn en wilde die gaarne vol gen. De heer Stammes heeft in Anna Paulow na veel goed werk gedaan en zal daarvoor geëerd zijn en blijven. Als dijkgraaf heeft, spr. al die jaren met den overledene sa mengewerkt en spr. is hem dankbaar en erkentelijk niet alleen voor de ondervonden medewerking, doch ook voor de vriend schap die spr. gewerd. Mede namens alle medebestuurders van den Anna Paulowna polder geeft spr. de verzekering dat de overledene met waardeering in hun her innering zal voortleven. Wij zullen U, vriend Stammes, blijven gedenken in vriendschap en groote waardeering. Namens de afdeeling Anna Paulowna van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en namens het Bestuur en Raad van Toe zicht van de Boerennleenbank, brengt de heer C. Dz. Reezelman een laatste groet aan het medebestuurslid Dirk Stammes, die zoo heel plotseling van ons is heengegaan, zoo heel onverwachts uit ons midden is wegge rukt. Toen het gebeurde bekend werd, ging er een schok door onzen Polder. Zoo ooit, zegt spr., dan voelen we op zoo'n oogenblik zoo duidelijk, dat we maar niet elk ons ei gen leven leiden, maar dat we deel uitma ken van een gemeenschap, waarin we van harte deelen in eikaars vreugde en in eikaars leed En waarin we voelen dat we ver plichtingen hebben tegenover elkander Als er één was, die zijn plicht tegenover onze gemeenschap heeft verstaan, dan was het Dirk Stammes, die zoo'n groot deel van zijn tijd, zijn werklust, zijn werkkracht in dienst stelde van anderen, van de gemeenschap, van ons. Wij willen daarvoor onzen dank brengen. Maar daarvoor niet alleen. We zijn ook er kentelijk voor de wijze, waarop hij met ons samenwerkte. Hij deed het altijd met zoo een groote blijmoedigheid. Door zijn zaak kundig oordeel schemerde altijd zoo'n groote mate van optimisme. Hij zorgde altijd voor de humor. De humor, die we in het leven eigenlijk geen van allen kunnen missen. Misschien onbewust, heeft hij door zijn vroolijke le vensopvatting schoonheid gebracht, niet al leen in eigen leven en in het leven van zijn naastbestaanden, maar ook in het leven van ons, die met hem mochten samenwer ken in onze vereenigingen. Daardoor vooral werd Dirk Stammes de vriend van ons alle maal, Daarvoor zullen we aan hem blijven denken met gevoelens van groote genegen heid. Daarom ook zal voor de familie, voor al voor echtgenoote en kinderen, de herin nering aan hun liefhebbenden man en va der, met zijn opgeruimde natuur, zoo'n heel mooie zijn. Dat deze mooie herinnering U de kracht moge geven te aanvaarden wat in het leven eenmaal onafwendbaar bleek; te dragen wat U te dragen is gegeven en te berusten in dat gene wat op aarde Uw deel heeft moeten zijn. Dat in de toekomst die berusting over U mag komen, die het schrijnende leed over het verlies doet vervloeien tot reine vreugde om een lieve herinnering! Spr. eindigt met ©en Rust in vrede, vriend Stammes. De heer K. Keuris Az., loco-burgemeester gewaagt eveneens van de schok die door de gemeente ging, toen Vrijdag bekend werd, welk droevig ongeluk den heer Stammes was overkomen en hoe in alle gesprekken daarover tot uiting kwam dat een goed burger was heengegaan. Ook spr. roemt de zonnige natuur van den overledene en vooral voor de familie zal de schok dan ook zeer zwaar te dragen zijn. Doch ook in de gemeenschap nam Stammes een vooraanstaande plaats in, ook wat het bestuur van deze gemeente betreft. Geduren de 15 jaren was Stammes lid van den Raad, 8 jaren wethouder en steeds heeft hij op waardige zijn taak als zoodanig vervuld. Ook al zal hij daarbij wel eens hebben mis getast, welk mensch maakt geen fouten. Maar wat hij deed was met de overtuiging dat hij het deed in het belang van de ge meente. Namens het gemeentebestuur brengt spr. den overledene daarvoor hartelijk dank en waardeering. Vervolgens treedt naar voren de heer D. Schenk Az. die namens zijn echtgenoote, den overledene, zijn beste vriend dank zegt voor de groote vi'iendschap die zij, met hun vieren, gedurende 29 jaren hebben mogen ondervinden. Diep ontroerd wijst spr. erop hoe Stam mes van het leven hield en hoe gemakkelijk het was om met hem, iemand met zulk een zonnig karakter, in vriendschap te leven, om dan Mevrouw Stammes en naast bloed verwanten toe te wenschen, dat zij de kracht mogen hebben, het hoofd te bieden aan de smart die hun heeft getroffen. Ook in de ja ren die komen zullen zij op de vriendschap van spr. en diens echtgenoote kunnen reke nen, terwijl zij immer de nagedachtenis aan den overledene en vriendschap zullen geden ken. De heer Ds. Van der Veen, Barsingerhorn, brengt uit naam van de Doopsgezinde ge meente Noord-Zijpe dank aan broeder Stam mes voor hetgeen hij als werkzaam bestuurs lid heeft gedaan en legt er den nadruk op dat het oordeel van den overledene altijd goed, altijd ten goede was. Stammes was ie mand die een ander altijd bemoedigde en versterkte en met groote erkentelijkheid maakt spr. dan verder gewag van de uitmun tende samenwerking die steeds van den over ledene werd ondervonden. Daarom zijn wij dankbaar dat wij U, mijnheer Stammes, heb ben ontmoet. Nadat spr. zich met woorden van troost tot de echtgenoote, kinderen en verdere familieleden heeft gewend, dankt spr. namens de familie*Stammes voor de belang- steling die de aanwezigen, ondanks het slechte weer, door hun hier zijn, toonen en den sprekers voor de mooie woorden van dank en waardeering. Nadat de Rotterdamsche gemeenteraad had besloten tot den aanleg van een vier- banigen tunnel onder de Maas van een to tale rijbreedte van 14 meter, bevattende een rijweg van 8 meter breed voor autoverkeer en een weg, voorloopig voor wielrijders en voetgangersverkeer bestemd, ter breedte van 6 meter, een en ander met financieele rege ling met het rijk, heeft hij het besluit geno men den bouw van dezen tunnel op te dra gen aan een combinatie van aannemers, be staande uit M. J. van Hattum's Havenwer ker* N.V., W. Blankenvoort Czn. Aanne mingsmaatschappij, de N.V. Nederlandsche Aannemingsmaatschappij v.h. firma H. Boer- sma, de N.V. Christiana en Nielsen's Gewa pend Betonmaatschappij en de N.V. Interna tionale Gewapend Betonbouw, zulks voor een prijs, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat nader overeen te komen tus- schen B. en W. en genoemde aannemers combinatie. EERBEWIJZEN AAN EEN OFFICIER IN BURGER Het tweede kamerlid van der Waerden heeft aan de ministers van justitie en van defensie het volgende gevraagd: 1. zijn de ministers niet van oordeel, dat, nu ten gevolge van een sententie van het hoog militair gerechtshof voor de praktijk is komen vast te staan, dat volgens de be staande wettelijke voorschriften een militair verplicht is eerbetoon te bewijzen aan iede- ren willekeurigen burger, die. onder voorge ven een militair superieur te zijn, zulks verlangt, er alle aanleiding voor den wét- gever bestaat tot ingrijpen, teneinde aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken? 2. zijn de ministers bereid de totstandko ming van wettelijke bepalingen van deze strekking te bevorderen? Een Nederlander hooge Volken bondscommissaris in Dantzig 1 Vice-Admiraal J. de Graaff zou ernstig candidaat zijn. De Volkenbondsraad is voor gisterenmid dag vijf uur bijeengeroepen met een agenda, waarop voorkomt de gedachten wisseling over het vaststellen van een datum voor het bijeenkomen van het bureau der conferentie tot vermindering van de bewapeningen. Deze kwestie zal in besloten vergadering worden besproken. De kwesties Dantzig en Alexandrette zijn gisteren niet te berde gebracht. De eerst genoemde aangelegenheid is definitief ge regeld in den loop van den morgen door de commissie van drie. Eden behoeft thans nog slechts zijn rap port op te stellen en voorstellen te doen betreffende de benoeming van een nieuwen hoogen commissaris. De candidaat voor deze functie, wiens naam vandaag het meest ge- noemd is, is de Nederlandsche vice- admiraal J. de Graaff, oud-chef van den marinestaf op het departement van defensie. (Vice-Admiraal J. de Graaff is in 1879 geboren. Reeds op jeugdigen leeftijd trad hij in den zeedienst, waar hij successieve lijk alle rangen doorliep. In 1934 werd hij benoemd tot chef van den marinestaf op het departement van defensie, welke func tie hij tot Mei 1936 bekleedde). Nieuwe Japansche gezant te 's Gravenhage De Japansche regeering heeft besloten den directeur van de afdeeling voor Oosta- ziatische kwesties in het ministerie van buitenlandsche zaken, Kazue Kuwashima, te benoemen tot Japansch gezant te 's-Graven- hage. BESTUURDER GEDOOD. BANDOENG, 27 Jan. - Heden is ten wes. ten van den Lembangweg, ter hoogte van kilometerpaal 7, de milicien-kort-verband- vlieger, Brigadier W. Patoir, met ©en AVRO-les-toestel neergestort. Hij werd op slag gedood. uHet toestel blijkt in een vrille te zijn ge raakt. De machine is totaal vernield. Het lijk van den 21-jarigen bestuurder werd overgebracht naar de ziekenzaaL Brigadier Patoir was van de lichting 1935, onlangs behaalde hij het klein militair bre vet, Vroeger was hij leerling van de HBS te Bandoeng. Morgenochtend om 8 uur zal het stoffe lijk overschot met militaire honneurs ter aarde worden besteld. Gevaarlijk sneeuwballen gooien De K.N.A.C. vestigt de aandacht van ouders en onderwijzers op het veel voorko mende euvel van het gooien met sneeuwbal len door kinderen naar voorbijrijdende auto mobielen. Met een uiting van wintersche vreugde heeft deze jeugdige baldadigheid niets te maken. Het is integendeel uiterst gevaarlijk omdat bestuurders, als zij door een sneeuwbal geraakt worden, door den schrik het stuur kunnen kwijt raken Waar van de gevolgen zeer ernstig kunnen zijn. Ongelukken als gevolg van het gooien met sneeuwballen naar automobielen zijn reeds voorgekomen. Daartegen kan dus niet genoeg worden gewaarschuwd. Overtreding van de wet op uitverkoopen De koopman W. uit Enschede, eigenaar van een groote damesconfectiezaak, stond in hooger beroep voor de rechtbank te Al melo terecht, wegens overtreding der wet op uitverkoopen. Hij had verleden jaar, juist voor het begin van de Juli-opruiming een groot aantal briefkaarten naar klanten ver zonden, waarin werd aangekondigd, dat de dames voor den 15den Juli op een vijftal z.g. verkoopdagen rustig konden koopen te gen opruimingsprijzen. De Kantonrechter te Enschedé had W. ont slagen van rechtsvervolging. Verdachte voer de aan, dat groote zaken te Amsterdam etc. hetzelfde hadden gedaan, zonder straf te hebben gekregen. Het O. M. eischte thans echter vijf gulden of vijf dagen hechtenis. Zijn wij Duitschers 1 Een krasse uitspraak in het Jungvolk Jahrbuch". Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft aan den minister van Buitenland sche zaken gevraagd: 1. Is het den minister bekend, dat in het „Jungvolk Jahrbuch" 1937, uitgegeven door de Duitsche „Reichsiugend fuhring", welk jaarboek als een officieele uitgave van de Duitsche regeering moet worden be schouwd of althans met zulk een uitgave moet worden gelijkgesteld, op blz. 203 o.a. het volgende voorkomt: Auslandsdeutsohtum. „In Deutschland selbst wohnen 65 milli- Tweede Kamer Het witbesneeuwde Binnenhof bood heden geen bijzonder aspect wat de publieke belangstelling betreft - toen de deuren van de Tweede Kamer voor het eerst in dit jaar geopend werden voor het houden van een openbare vergadering, waarin nog wel aan stonds in behandeling zouden komen de wetsontwerpen, tot het in overweging ne men van voorstellen tot veranderingen in de Grondwet, gelijk de officieele term luidt. Het plechtige „in overweging nemen" geldt slechts als het gaat om veranderingen in onze hoogste staatswet, een procedure, wel ke immers bijzondere wegen eischt. Zooals mr. Goseling (R.K.) heden-middag terecht opmerkte, kwam de Regeering tot het denkbeeld om wijzigingen in de Grond wet te bevorderen door haar streven, de drukpersvrijheid eenigermate aan banden te leggen. Dat was feitelijk het groote doel der onderneming. Maar de Staatscommis sie, welke de materie te onderzoeken kreeg, onderschreef de noodzakelijkheid van zoo danige maatregelen lang niet unaniem, er was een sterke minderheid, die in een af zonderlijke nota onoverkomenlijke bezwaren tegen aantasting van art. 7 der Grondwet (uitdrukkelijk bepalend, dat niemand voor af toestemming noodig heeft voor het doen drukken of uitgeven van geschriften) for muleerde, waardoor het duidelijk werd, dat bedoelde voorstellen toch nooit een meer derheid van 2/3 zouden kunnen halen.Want men weet. dat een zoodanige meerderheid in beide Kamers vereischt wordt voor het aannemen van Grondwetswijzigingen. De Regeering legde zich bij de feiten neer en nam in haar voorstellen dan ook geen veranderingen nopens art. 7 op. Wel zette zij in de memorie van Antwoord uiteen, dat ook zonder Grondwetswijzigingen wel pre ventieve maatregelen tegen bepaalde druk persorganen mogelijk zijn, en wel, aange zien de Grondwet slechts spreekt van geen verlof, noodig voor het verspreiden van ge schriften, maar dat zou niet inhouden, dat geen maatregelen tegen eenig bepaald or gaan mogelijk zijn; men kan dan immers toch op andere wijze door ander druk werk zijn gedachten openbaar maken. Was het wonder, dat hedenmiddag ir. Al- barda die behoorde tot de onderteeke naars der minderheidsnota met kracht opkwam tegen deze denkbeelden der Regee-. ring. Hij wenschte op geen enkele wijze ge tornd te zien aan art. 7 en evenmin begeer de hij zekere spitsvondigheden om het zoo eens te zeggen voor het langs een sluipweggetje binnenhalen van de preven tieve censuur. Een kwestie, welke meer dan een correc tieve strekking heeft, betreft het van de Staatscommissie overgenomen voorstel om in de Grondwet nieuwe bepalingen op te nemen aangaande de mogelijkheid, voor be paalde beroepen, bedrijven en groepen, als ook voor 't bedriifsleven in het algemeen, lichamen in te stellen om regelend te kun nen optreden, terwiil de wet de samenstel ling, inrichting en bevoegdheid zal vaststel len. Voorts zal de wet aan deze organen verordenende bevoegdheid kunnen verlee- nen, maar met deze restrictie dat de be sluiten van deze lichamen, als zij strijden met de wet of het algemeen belang, kunnen worden geschorst of vernietigd. Deze aange legenheid houdt natuurliik ten nauwste ver hand met het z.g. ordeningsstreven. en dat logisch voortbouwt op de reeds in '22 in de Grondwet gebrachte bepaling, dat er bui ten de bestaande nog andere organen met verordenende bevoegdheid kunnen worden gesehanen. Mr. Goseling, de Katholieke leider, heeft in dit verband eenige belangriike amende menten ingediend omdat z.i. de Regeering nog niet ver genoeg gegaan is en om zooals hij heden verduidelijkte over de kwestie, een algemeen debat uit te lokken, want hij achtte deze materie eigenlijk wel de belangrijkste van alles, dat thans aan de orde komt. De afgevaardigde begeerde in deze de diverse standpunten duidelijk vast te leggen, opdat naderhand de vast legging van klare begrippen de ondergrond 'mn vormen voor nieuwen uitbouw. Voorts zijn van de huidige voorstellen van belang de bepalingen waardoor aan het optreden van revolutionnaire volksverte genwoordigers een einde zal kunnen wor den gemaakt. De rest der wijzigingsvoorstellen betref fen correctieve maatregelen zooals de ver mindering van het inkomen der Kroon. Ziehier nu de voornaamste wijzigingen, waarover heden in de Tweede Kamer al gemeen beschouwd werd. Natuurlijk kwa men niet alleen de ingediende ontwerpen ter sprake, maar had men ook aandacht voor zaken, welke door de Staatscommis sie waren behandeld en die niet door de Regeering zijn overgenomen, b.v. wat be treft de mogelijkheid tot de benoeming van ministers zonder portefeuille en staatsse cretarissen. Heden kwamen aan het woord de heeren Goseling, Lingbeek (H.G.S.), Albarda, (S.D. A.P.). Rutgers van Rozenburg (C.H.), Ver- voorn (Platt.) En geen van allen had eeni ge bewondering voor het gebodene. Zoo had eerstgenoemde „dieper onderzoek en bree- der beraad" gwenscht, hoewel hij met na druk vaststelde, dat de Katholieken geen wijziging op vitale onderdeden van ons Staatsrecht, zoo wat het Koningschap en wat de parlementaire regeringsvorm be treft, begeeren. Wat betreft de kwestie van de Kamers voor het Bedrijfsleven, wilde de heer Al bar- da in deze de Staten-Generaal niet gedena tureerd zien; zij moeten blijven de beharti gers van het algemeen belang, organen van algemeene rechtsvorming waarin vertegen woordigers van groepsbelangen geen plaats behooren te vinden. De genoemde Bedrijfs- kamer zal dus nimmer mogen behooren tot de Staten-Generaal, doch dient apart te staan en dan met een beperkte strekking. De heer Vervoorn bleek wel te voelen voor inperking van de persvrijheid, hoewel ook hij de democratie niet wilde zien aangetast Voorts begeerde hij een organisch kiesrecht En een billijker onteigeningsprocedure. Mr. Rutgers van Rozenburg naderhand spreekt mr. de Geer ongetwijfeld nog wel) zette even zijn zienswijze nopens de druk persvrijheid uiteen, verklarende met de Re geering in deze te willen meegaan al kon hij ir. Albarda's bezwaren tegen de meenine der Regeering aangaande mogelijke maat regelen tegen sommige persorganen (onder de medewerking van het huidige art. 7 der Grondwet) niet deelen. Er zal in het vervolg der algemeene de batten nog wel 't een en ander over de materie worden opgemerkt, dat. van belang is. Doch men bewaart de beschouwingen over verschillende concrete vraagstukken kennelijk liever tot de afdoening van de betreffende amendementen en artikelen aan de orde -komt. onen Deutsche. Daruber hinaus wohnen draussen noch einmal die Halfte der Reichs bevolkerung. Diese 33 milionen sind Deut sche so gut wie wir. Die Grenzdeutschcm, Danemark 50.000 Nordschleswig (Versail- les). Niederlande 7.000.000 selbstandiger Staat seit 1648 Belgien 50.000 Eupen-Mal- •medy (Versailles)" enz. 2. Is de minister bereid de Duitsche re geering te verzoeken er zorg voor te dra gen dat in een volgende editie van dit jaarboek de inwoners van Nederland niet langer als „grenzdeutsche" en „Deutsche so gut wie wir" worden aangemerkt?. SNEEUWBAL-DADIGHEID. In Amsterdam-Noord heeft de sneeuw aan leiding gegeven tot groote baldadigheid van de jeugd, zoodat de politie met kracht moest optreden. Met den gummistok zijn troepen jongens uit elkaar gejaagd, die het voor namelijk voorzien hadden op de straatver lichting. Aan het Hagedoornplein en op het Binnenhof zijn een aantal lampen stuk ge gooid. De politie wist eenige belhamels te arresteeren. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 26 Januari 1937 Hooge Prijzen 1000.— 774 14863 16994 20198 400.— 646 4431 5928 15694 19353 200.— 2354 5728 18658 19336 19604 f 100.— 960 965 1962 3025 7616 9513 11468 13435 16169 20280 Prijzen van 70. 55 76 86 99 158 164 203 222 399 432 437 446 469 505 591 633 753 883 1022 1243 1314 1335 1367 1553 1742 1811 1646 1895 2165 2227 2560 2824 2995 3014 3021 3023 3191 3239 3368 3704 3815 3904 4025 4255 4287 4414 4511 4516 4563 4611 4667 4673 4786 4859 4872 5003 5096 5274 5347 5359 5365 5441 5723 5800 5874 5880 5896 6086 6110 6119 6122 6357 6418 6441 6453 6468 6579 6669 6706 6846 7*88 7123 7281 7506 7678 7689 7707 7753 7. .5 8085 8188 8204 8227 8257 8305 8452- 8456 8613 8707 8904 8912 8924 9123 9237 9262 9320 9466 9554 9604 9725 9749 10176; 10339 10390 10504 10653 10674 10745 10805 10816, 10882 10989 10997 11089 11093 11115 11123 1116Qf 11185 11326 11369 11385 11484 11528 11758 11892 11966 11973 12032 12034 12298 12326 12346 123671 12414 12535 12556 12558 12658 12819 32946 13100 13101 13158 13170 13192 13224 13241 13309 13370 13432 13597 13600 13967 14107 14400 14464 1451* 14653 14670 14768 14778 14399 14941 14971 14981 15148 15213 35216 15247 15526 15639 15670 15855'. 15365 15877 15924 16240 16410 16442 16450 16626 16701 16731 16787 16847 16988 17145 17262 17318 17354 17436 17447 17493 17704 17735 17822 18023 18041 18084 18290 18647 ti»TT4 18896 19014 19023 19034 19086 19142 19187 19492 Ï9515 1969S 19736 19743 19937 19961 19992 20131 2G155 20173 20189 20265 20321 20398 20597 20724 20899 20926 Nieten 8 29 43 49 123 142 168 170 179 191 208 270 310 314 338 345 424 425 426 433 481 491 506 508 569 598 602 632 636 642 680 691 700 705 718 726 734 742 749 769 819 823 840 855 869 880 969 975 1003 1040 1067 1074 1162 1200 1248 1291 1359 1387 1398 1406 1432 1430 1441 1449 1510 1523 1601 1625 1759 1786 1801 1816 1844 1858 1862 2031 2078 2082 2105 2108 2114 2130 2169 2170 2173 2214 2234 2344 2363 2420 2433 2450 2562 2631 2664 2696 2745 2819 1826 2853 2866 2915 2922 2942 2958 2960 2994 2997 3032 3047 3056 3093 3134 3155 3157 3202 3214 3243 3325 3338 3341 3353 3372 3431 3455 3513 3551 3578 3621 3633 3640 3754 3755 3813 3899 3902 3905 3950 3977 3990 4017 4032 4049 4067 4105 4113 4133 4137 4145 4204 4221 4227 4258 4295 4299 4352 4372 4427 4449 4488 4510 4529 4535 4559 4567 4574 4578 4618 4622 4647 4685 4698 4740 4794 4826 4907 4920 4923 5047 5055 5062 5098 5108 5113 5142 5170 5258 5272 5296 5308 5343 5403 5487 5498 5536 5671 5717 5765 5798 5866 5871 5907 5949 5960 5964 6006 6072 6121 6143 6157 6209 6258 6271 6274 6276 6305 6311 6379 6428 6485 6527 6532 6565 66 OO 6608 6704 6735 6790 6860 6916 6927 6951 6986 6990 6993 7007 7028 7065 7119 7134 7144 7149 7275 7291 7324 7336 7373 7509 7518 7556 7557 7732 7733 7783 7843 7906 7907 7934 7956 7971 7978 7991 8040 8060 8063 8166 8190 8192 8247 8264 8349 8357 8394 8442 8477 8482 8528 8621 8634 8642 8666 8677 8717 8759 8890 8894 8915 8953 8969 9009 9046 9089 9132 9137 9140 9155 9193 9217 9245 9259 9283 9351 9361 9397 9414 9421 9426 9454 9529 9553 9596 9619 9675 9678 9716 9739 9813 9821 9845 9876 9878 9988 9994 10009 10078 10116 10123 10127 10245 10257 10298 10364 10436 10466 10467 10517 10534 10540 10575 10686 10698 10714 10790 10900 10966 10994 11027 11071 11138 11139 11154 11208 11272 11311 11316 11377 11387 11418 11422 11429 11531 11532 11546 11547 11626 11652 11695 11704 11777 11813 11833 11841 11932 11979 11991 12011 12047 12066 12087 12098 12139 12164 12168 12187 12189 12203 12218 12284 12285 12288 12317 12320 12334 12407 12413 12422 12513 12526 12555 12565 12648 12655 12656 12813 12630 12917 12922 12948 12961 12967 12988 12994 13035 13037 13039 13046 13050 13178 13180 13201 13240 13263 13264 13265 13315 13384 13395 13413 13414 13419 13513 13563 13604 13623 13638 13721 13802 13809 13830 13857 13883 r 13886 13888 13955 13968 13970 13971 13983 13988 14026 14058 14064 14069 14099 14105 14145 14214 14225 14257 14313 14343 14366 14375 14432 14483 14522 14550 14557 14566 14587 14601 14607 14608 14618 14668 14679 14724 14808 14834 14901 14949 14952 15037 15137 15174 15193 15201 15203 15303 15348 15366 15370 15385 15435 15457 15467 15507 15536 15537 15570 15620 15634 15S40 15690 15692 15710 15724 15743 15747 15775 15778 15800 15841 15857 15875 15904 15942 15914 15944 15968 16000 16051 16063 16084 16112 16121 16126 16135 16144 16182 16246 16258 16280 16300 16334 16368 16455 16474 16520 16563 16575 16636 16659 16696 16702 16713 16733 16753 16796 16798 16811 16816 16827 16828 16877 16890 16902 16954 16968 16977 17007 17054 17075 17118 17128 17180 17214 17323 17378 17393 17437 17448 17468 17502 17529 17535 17728 17755 17756 17770 17771 17774 17808 17826 17855 17944 18091 18136 18139 18181 18193 18213 18248 18270 18287 18341 18362 18398 18419 18438 18466 18501 18525 18591 18603 18615 18618 18623 18632 18650 18666 18718 18719 18805 18826 18834 18865 18869 18870 18918 18919 18932 18937 18944 18955 19001 19006 19026 19038 19069 19096 19112 19119 19144 19145 19182 19184 19194 19214 19414 19452 19459 19466 19558 19588 19610 19628 19685 19755 19816 19821 19877 19887 19902 19920 19981 20001 20191 20196 20223 20234 20255 20257 20355 20361 20375 20462 20463 20484 20509 20516 20549 20575 20617 20630 20656 20668 20690 20707 20723 20736 20880 20883 20940 20943 20944 20971 Verbeteringen 5e klas, 5e lijst: 7522 m. z. 7552; 10629 70.— m. z. 10629; 16138 m. Z, 16158.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8