'n Uitkomst voor II Opticien Teriep nuis Arrondissements rechtbank te Alkmaar geen twee Brillen Uit onze omgeving Feuilleton HET RAADSEL VOOR DEN POLITIERECHTER. Middagzitting van 1 Februari. Pettenerkluft (Zijpe). PIET MELKTE BEHALVE ZIJN 10 KOEIEN OOK DE MELKBUSSEN VAN ZIJN BUREN. De 47-jarige veehouder Piet van B., die aan den Pettenerkluft opj 'n huurplaats 10 (koeien boert, werd al ©enigen tijd verdacht, dat hij knoeide met de melkbussen van zijn collega's Piet Bijvoet en Piet Zwaan, die evenals hij melk aan de fabriek leverden. Moeder Bijvoet—Kuiper en de rijksveldwach ter G. Visser gingen nu eens op de loer staan en hadden het geluk den braven Piet op heeterdaad te betrappen. Natuurlijk was de zondaarsbank Piet's toekomst en Maan dag compareerde hij op dit impopulaire meu (belst.uk als melkgapper. Piet bekende, maar niet meer dan bewezen was en hij kwijt wou zijn, tot verontwaardiging van den po litierechter, die hem aan de hand van Saul's leerzang: „Ik wil geheel aan U mijn ziel ten beste geven", het boertje trachtte te ani- meeren voor hem zijn geheele hart bloot te leggen om door een volledige en openharti ge bekentenis te trachten een clemente be handeling te erlangen. Maar het wou niet lukken: kleine Piet verhardde zijn gemoed en bleef hardnekkig aan de twee bewezen feiten zich vastklem men, zoodat hij nu de Officier, die eerst ook imet gevoelens van barmhartigheid was be hield, tot vijand kreeg. Deze magistraat eischte tegen verdachte die meer uit inha ligheid dan armoede had gestolen, f75 boete subs. 50 dagen. De politierechter wees Piet nu op de funeste gevolgen van zijn on verzettelijkheid en veroordeelde alsnu don boozen melksnoeper tot f75.boete of 50 dagen, maar bovendien nog uit een oogpunt van individueele preventie tot 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 proefja ren. Na eenig gesputter nam Piet met dit vonnis genoegen en werd toen door mr. Ledeboer, die ook dacht, binnen zijn de bes ten nog eens sterk, aangemoedigd de boete maar direct te betalen. IA 1 k m a a r. EEN WEINIG BELOOVEND MERK. Een jonge slagersknecht te Alkmaar, Al- Ibertus Alphonsus den Hhad een aardig (bedrag, 110 gulden aan zijn bloederige vin gers laten kleven en dit „bloedgeld" ver brast door het beoefenen van diverse jeugd vermaken, drank, dans, dametjes enz. Ten einde nu zich een houding te geven, tegen over den patroon, ensceneerde hij een ge fingeerd verlies en beweerde een portcmon naie met f 110 inhoud te hebben verloren. Op advies van den baas deed de leugenaar aangifte bij de politie, maar dit instituut liet zich door Appie niet foppen en wist (hem spoedig een bekentenis te ontlokken. Natuurlijk draaide nu zijn brave vader er voor op en kon ten behoeve van zoonlief ■110 gulden aan baas Eeken aftikken. Maar hiermede was de snaak nog niet van de soesah af, want hoewel de Officier zoo edel moedig de valsche aangifte niet te ver volgen, stond Albert natuurlijk voor de ver duistering secuur terecht en werd hij, hoe wel het R.K, reclasseeringsrapport van den ■rapporteur Haakman, onderwijzer aan de R.K. Aloysiusschool, niet ongunstig luidde, de adspirant-beenhouwer, nog tamelijk ste vig aangepakt en overeenkomstig het ad vies van den Officier veroordeeld tot 6 mnd. igev. voorwaardelijk met 3 proefjaren en strenge bijzondere ovorwaardon, op welks nakoming de afd. Alkmaar van de R.K. Re- classecringsvereeniging toezicht zal moeten uitoefenen. Het stomme Idéé van Albert om te den ken dat de restitutie van de achterover ge drukte 110 pop door zijn vader, eenigermate tot zijn voordeel zou strekken, was daaren tegen een der oorzaken, waarom het jonge mensch zoo stevig aan den tand werd ge voeld. H e i 1 o o. DAAR ZAL WAT HUISELIJKE HEIBEL AAN VOORAF ZIJN GEGAAN. De eervol gepensionneerde 61-jarige ma chinist der H.IJ.S.M., Cornelis K„ een voor malig ingezetene van Hciloo, heeft het ver moedelijk met de Maatschappij beter kun nen vinden dan met zijn vrouw. Althans, er had een echtscheiding plaats en werd op de meubelen door den echtgenoot gebruikt, ge rechtelijk beslag gelegd. De heer K., die zijn huishouding opruim de, deponeerde die meubeltjes aanvankelijk bij de firma Hoed, doch daarna sjouwde hij er zoowat het heele vaderland mee door, eerst te Amsterdam, toen te Haarlem en eindelijk te Apeldoorn, ten slote verdwenen de meubeltjes geheel uit den gezichtskring van de familie en stond nu de keurig ge- kleede, doch grimmige oude heer terecht ter zake deze verduistering en werd na menige bulder-solo van onzen politierechter, rncl wien vader Cornelis het maar niet best scheen te kunnen vinden, veroordeeld tot f50 boete of 10 dagen. Het staat echter vrijwel vast, dat de oude locomotiefbedwingcr zich niet laat kisten en in hooger beroep zal gaan. Den Helder. MISLUKT EXPERIMENT VAN DEN KINDERRECHTER, De 22-jarige visscher Jclle P. uit Den Hel der verscheen voor den politierechter naar aanleiding van een duchtig verzet tegen den agent Riteco, die hem met veel spcc- takel uit een café had gewerkt, alwaar Jelle op grond van zijn onhebbelijk optreden en twistziek gedrag niet meer gewenscht was. Ook buiten het café bleek Jelle nog niet tot bedaren te zijn gekomen en werd hij ter za ke diverse delicten, waarin drankmisbruik en geweld een ro! speelden, naar het bureau gebracht. Ter zake de gepleegde wederspan- nigheid stond Jelle nu terecht, tot verdriet van mr. Ledeboer die in kwaliteit van kin derrechter met den toen al ver van ordelij ke knaap heel wat omtobde om een nette kerel van hem te 'metamorphoseeren. De proefneming was vrijwel mislukt, want Jel le had zich ontpopt als een krocglooper en een lastige kluif voor de politie. Op grond van die asociale gedragingen werd de lange visscher heden tot 1 maand gratis logies veroordeeld. St.-Maartensvlo t b r u g. MIJNDERT'S DURE AVONTUURTJE. Een landbouwer uit St. Maartensbrug, Mijn dert M.t was op'Zondagavond 6 December in een vermoedelijke Sinterklaasstemming aan de rol geraakt en had het in het café van Homan zóó mooi versierd, dat deze heer het noodig achtte hem als verderfelijk voor de feeststemming in de balzaal, de deur uit te gooien. Dat ging echter nog niet heel glad en werd Homan bij deze krachtproef zoo geducht toegetakeld, dat volgens zijn omschrijving z'n oog op zijn wang lag. In ieder geval moest hij in de Zijper kliniek worden opgenomen om weer wat bijgekramd en «gepleisterd te worden. Wat de dappere heer Mijndert betrof, hij stoffeerde heden het zondaarsbankje wegens de hem ten laste gelegde mishandeling en word, nadat Homan zijn leed had uitge- klaagd en deftig had betoogd dat Mijndert een vechtende houding had aangenomen, veroordeeld tot f50 boete of 25 dagen en 2 maanden achter de tralies, doch slechts voorwaardelijk met 2 proefjaren. Mijndert, die eerst had verklaard, dat neem ik niet, scheen later tot andere en betere gedachten te zijn gekomen en nam het toch maar! S t.-M aartensbr ug. BLIJKBAAR NIET VOOR VERBETERING VATBAAR. De vermoedelijk niet tot persoonlijke ken nismaking geneigde heer Bouke T., 'n boe- IllMlICT meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen per naar f 4.bii Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. renknecht in dienst van den landbouwer Simon de Vries, te St. Maartensbrug, en wiens strafblad op het gebied van vermo gensdelicten nu juist niet schitterend was, had op 8 December kans gezien, het rijwiel- plaatje van zijn patroon in te pikken. Toen de baas dit verlies merkte en dit aan zijn vrouw meedeelde, ging deze piendere dame op recherche en peuterde het vermiste voor werp uit het costuum van Bouke. Mede in verband met zijn zuinig justitieel verleden kreeg Bouke een flinke straf en werd in zwoeren de eenstemmigheid tusschen Officier en Politierechter tot 3 maanden veroordeeld. Den H elder. NOG NIET SLrM GENOEG! Kom je in een café, dan zie je behalve 't noodzakelijke buffet, ook nog tal van appa raten, die bij inwerping van een dubbeltje de kans bieden om cadeuax te winnen. Óp één van deze apparaten nu, zich bevindende in 't café van Jan v. d. Struijs te Den Hel der, zou de 20-jarige kruidenier Pieter Wil lem van der V. zijn geluk beproeven, maar had er iets aparts op gevonden. Hij gooide er in plaats van een dubbeltje een halve cent in. Echter had hij geen succes, want 't. apparaat was zoo ondeugend hem in den steek te laten. De kastelein wilde ook 'n duit in 't zakje doen en zorgde ervoor, dat de niet slimme kruidenier heden terecht stond. De Officier, wiens hoofd omloopt van al die automatenzaakjes. eischte f 15 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. LANGEND1JK BROEK OP LANGENDIJK. Bestuursvergadering L.G.C. Het bestuur der Langendijker Groenten Centrale kwam Maandagmiddag 2 uur in vergadering bijeen in het botaalkantoor. Wegens ziekte van burgemeester Slot be rustte de leiding in handen van den heer J. C. Duif te St. Pancras. Medegedeeld werd, dat over de maand No vember was geveild voor een bedrag van f 70.659.32 en over December f 46,142.79. De omzet over 1936 heeft bedragen f 1.162.904.97. Van den Exporteursbond was een verzoek ingekomen om de kwaliteit der aangevoer de koolsoorten op het bordje aan te duiden met 1, 2 en afwijkend. Uit de discussie bleek, dat zulks in de practijk moeilijkheden zou opleveren, (laar het beste .doorschot, wat onder 2 verstaan wordt, toch zeer verschillend aangevoerd zal worden. De secretaris merkt op, dat dit toch zoo zal blijven en dringt er ten dien opzichte op aan, dat men niet te lang wacht met zijn doorschot te veilen, doch men kome op tijd, opdat het product onder 2 gerangschikt kan worden en niet voor afwijkend. Goedgevonden werd bet verzoek toe te pas sen. Van de vereen. D<$ Koophandel een ver- tzoök, dat de aanvoèwer op zijn bordje ver meldt het aantal stuks per 100 Kg. voor de koolsoorten met 'n speling van 2 stuks ver volgens dat dagelijks door den keurmeester steekproeven worden genomen van een ze ker percentage der aanvoerders of het ge wicht juist is wat het aantal kilogrammen weergeeft op het bordje. Opgemerkt werd dat de speling voor kleine kool ondoenlijk is, terwijl daarnaast nog enkele vragen naar voren kwamen over de strafmaat. Bepleit werd een practische tóepassing, waarna het verzoek werd aan genomen. De heer Hoogland, St. Pancras, merkt op, dat. er zulk een groot verschil is in den export- cn importprijs der kool in Puitsch- lnnd. Komt dit verschil ten goede aan de In koop-centrale in Duitschland, of verdwijnt liet in de zakken van den import- of expor teur. Spr. zou gaarne zien, dat er dm ook een klein gedeelte komt in de zakken der tuinders, b.v. wanneer 1/3 der aangevoerde kool voor een hoogeren prijs verkocht wordt voor Duitschland, dit meerdere overgesla gen worde op de restecrcndc 2/3. Spr. wcnscht dit echter niet met. uitschakeling der kooplieden. De secretaris merkt op. dat alles in Duitschland over 't Centraal inkoop-Durcau gaat, doch do handelaren voeren het uit. De heer Wagenaar {Koophandel) merkt nog op dat iedere importeur in Duitschland een bedrag aan geld krijgt, waarvoor hij kan koopen, nu de kool echter goedkoop is in Holland, legt de Inkoop-stelle er op de grens wat op. De heer Kramer (Zuidscharwoude) dringt er op aan, dat de minimumprijzen verhoogd worden. Dit is noodig om een gezonden han del te krijgen in binnen- en buitenland. Een uitvoerige discussie volgde. Het voorstel Hoogland werd aangenomen met 22 voor en 3 tegen wat alzoo op de agenda geplaatst zal worden van de alg. verg. van het Centraal Bureau. Vervolgens werd voorlezing gedaan van de overeenkomst met de nieuwe betaalmees ter. Door den heer Kramer werd bij de rond vraag opgemerkt dat enkele personen door de inspectie der belastingen zijn lastig ge vallen betreffende het inhouden der gehee le belasting van geveilde producten. Verzocht zal worden eenzelfde maatstaf toe te passen als bij de arbeiders geschiedt en wel een zeker percentage tegelijk. Betreffende het verknopen van kool uit dc band werd er door den secretaris op ge wezen dat men voor het, verkoopen eerst vraagt aan den koopman of hij bonnen heeft. Een schrijven zal nogmaals gezonden worden aan de betrokken autoriteiten aan gaande bestrijding koolduiven. Hierna sluiting. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Trekking verloting „Onder Ons". Maandagavond heeft de trekking van de verloting ten bate van de Muziekvereenir ging „Onder Ons" plaats gehad, in de zaal van den heer Pijper. Het was voor den voorzitter, den heer J. Smit, een aangename taak de volle zaal met belangstellenden te mogen begroeten, om daarna de leiding van het muzikale gedeel te aan den directeur, den heer P. Pranger over te dragen. „Onder Ons" begon het pro gramma met een frissche marsch. Hierna volgde een fantaisie uit. „Die Zauberflöte" van Mozart, arr. Pranger, en een fantasie uit .Tannhauser" van Wagner. Beide stuk ken werden bijzonder mooi gespeeld. Het publiek dankt in een krachtig applaus. Toen volgde het „Jeugdcorps" met een viertal stukjes. Dat ook dit in den smaak viel, bewees het geweldig handgeklap. Na de pauze begon de trekking ..Vol ver wachting klopt ons hart". Dc prijzen waren keurig ter bezichtiging uitgestald. Weder om verscheen de voorzitter op het podium, geflankeerd door Rens Meinema en Jaap Smit Jr.t de twee laatst.cn om de lot- en de prijsnummers te trekken. Voorzitter bracht de schenkers rler prijzen, 86 stuks, een woord van hartelijken dank. Onze op roep aan de burgerij, om iets te schenken, is niet te vergeefs geweest, integendeel, er is spontaan geschonken. Ook de verlcoopers (sters) dor loten wordt voor hun harde werken dank gebracht. Onder aangename spanning begon toen de trekking. Dc hoofd prijs een eerste klas heeren- of damesrijwiel {of stofzuiger) viel op het lot no. 172. ten name van A. de Boer te St.-Maartcnsvlot- brug. Tot slot „een heerlijk dansje", met als gratis muzikanten: Joh. Manneveld. Cor Kos en Piet. Dam. Met veel genoegen kan „Onder Ons" op dezen avond terugzien. Maandag 1 Februari j.1. had alhier de rekening plaats van het Onderlinge Vee fonds. Verzekerd waren over de maand Nov. 1356, Dec. 1337 en Januari 1294 stuks vee. Verloren of afgekeurd waren 11 stuks. De omslag werd bepaald op f0.80 per stuk. WIERINGEN Centrale Ouderraad. Maandag 1 Febr. kwamen de oudercom- missies niet de hoofden der O. L. scholen van Wieringen, te I-Iippolytushoef bijeen. Nadat de heer v. 't Ilof een uiteenzetting had gegeven van doel en werkwijze van een centrale ouderraad, bleek uit de daarop volgende discussie, dat ieder van de wen- schelijkheid ep mogelijkheid van het in stellen van een dergelijk centraal orgaan ten volle overtuigd was, temeer daar de minister van Onderwijs een ontwerp aan hangig heeft gemaakt, dat deze materie zal regelen. Daarna werd besloten een Centrale Ouderraad voor Wieringen te stichten. Verschillende zaken, die deze Ouderraad in haar werkprogram zal moeten opnemen, werden besproken en ook werd gewezen op de wenschelijkheid om eventueel „Volkson derwijs" weer tot leven te wekken. In deze centrale ouderraad zullen uit iede re oudercommissie twee leden zitting ne- Een korte agenda. 50 gulden voor kinderuitzanding. Kleine tuinders moeten eerder aanvra. gen. Geen aanplakborden van gemeentewege voor de Tweede Kamerverkiezingen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 26 November 1936, des voormiddags om half elf. Voorzitter de heer II. Nolet, burgemeester, secretaris de heer G. H. Essing. Afwezig is de heer Beemsterboer. De Voorzitter opent de vergadering erï brengt in herinnering het heugelijke feit van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard; moge zij een gelukkig hu welijksleven tegemoet gaan, tot heil van hen zelf en hun vaderland. Vervolgens maakt spr. van de gelegenheid gebruik de raadsleden en hunne gezinnen een voor'spoe dig 1937 toe te wenschen. De secretaris leest hierna de notulen, wel ke onder dankzegging worden goedgekeurd. Wijziging begrooting 1936. Ged. Staten zonden een schrijven, waarin zij verzochten eenige wijzigingen in de be grooting 1936 aan te brengen. Hiermede had men zoo'n haast, dat een vergadering moest worden bijeengeroepen. Aan het verlangen van Ged. Staten wordt z. h. s. voldaan. Wederom in stemming komt hierna hef voorstel-Bakkcr om alsnog f50.uit te trekken voor subsidie aan de vereen, te Waarland tot kinderuitzending, welk voor. stel wordt aangenomen met 6—3 stemmen, die van de heeren Doekes, De Jong en Fran- cis. De rondvraag. De heer Molenaar dringt er bij B. en W. op aan, de aanvragen van kleine bazen om in de werkverschaffing te mogen worden opgenomen, spoediger te behandelen. De Voorzitter is van meening, dat de aan vragen wel degelijk op tijd worden behan deld. De lieer Dekker licht nog toe, dat de klei ne tuinders denken, dat, als zij vandaag vragen, morgen worden opgenomen. Maar B cn W. moeten zoo'n aanvraag goed on derzoeken. Het zou aanbeveling verdienen, niet tot het laatste nippertje te wachten met zijn aanvraag. De heer Doekes zou van gemeentewege borden willen timmeren, om straks bij de Tweede Kamerverkiezingen de partijen in de gelegenheid te stellen, reclame te maken. De Voorzitter acht dit niet noodzakelijk. Andere heeren laten zich in denzelfden geest uit, I-Iet voorstel-Dockes wordt niet go- md en komt alzoo niet in stemming. De heer De Jong bepleit de verplaatsing van eeiiige lantaarns bij de groote brug te Waarland. De Voorzitter zegt, dat deze zaak de aan dacht van B. en W. heeft en eenzelfde ver zoek. als de heer De Jong doet, is reeds aan het P.E.N. voorgelegd. Medegedeeld wordt, dat baggeren met een platte schuit ook hier is toegestaan. Hierna sluiting. men, die nog nader zullen worden aan gewezen. De heer E. Zetzema te Oosterland ver klaarde zich bereid voorloopig het secreta riaat op zich le nemen, zoodat er alvast een ccnlraal punt gevormd is. Na vorming van den ccntralen ouderraad zal deze zoo spoedig mogelijk bijeenkomen, om z'n werkzaamheden aan te vangen. De hoop uitsprekende, dat door deze nieu we instelling het contact en de samenwer king tusschen de verschillende scholen ver sterkt mag worden en dat. dit openbare school en het kind ten goede mag komen, sloot, dc heer van 't Hof deze prettige ver gadering. CALLANTSOOG BURGERLIJKE STAND (over de maand Jan. 1937.) Overleden: Vos, Jacob, oud 82 jaar; Ondertrouwd: G. Boeschoten, oud 26 jaar en M. Byvoet, oud 24 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: J. Bakker B 40 van Wierin gen; J. Vries A 27 van Barsingerhorn. Vertrokken:: G. J. Suiker naar Hens broek; Tr. Kater naar Den Helder (Koe gras); J. A. Bonselaar naar Bergen. VAN HET ONBEWOONBARE TT Naar bet Engelsch bewerkt door THEA BLOEMERS 7. „Ja," lichtte htf droog toe, „ik heb negen oudooms gehad, dus waarom zou ze géén nicht van me zyn? Ze kan best een dochter zg'n van den jongste van de verzameling. Die heette Albert, als ik me niet vergis". „Nu, zg heet Nita en 't is een slang met rood haar," vulde Lady Susan aan. Julian lachte. „Ik ben dol op rood haar", verklaarde hy. „Ga 't haar maar vertellen! Dat kun je ge rust den eersten keer doen, dat je haar ziet. Ze is van die kracht. Als je 't mg maar niet verwjjt, wanneer je haar verovert zonder dat je zelf weet hoe." „Waar woont die interessante dame?" in formeerde Julian met een ondeugende tinte ling in zijn oogen. Lady Susan stond op en terwijl ze ant woordde haalde ze de catalogussen weer uit de lade. „Bronson heeft haar 't paviljoen afgestaan: hij schijnt zich verbeeld te hebben, dat hy Edward daar een pleizier mee deed. Op het oogenblik logeert ze op 't kasteel, voor zoover ik weet." „En de Bronson's? Hoe bevallen die je?" H*t Meisje is wel knap, maar erg verlegen. Bronson is altijd hetzelfde, kalm en royaal De menschen mogen hem liever dan ze ooit je broer George gedaan hebben. Jammer dat... jy de oudste niet bent, Julian." Julian bleef bg de Berkeley's dineeren en kwam eerst laat weer in zgn tgdelgk verbiyf. Toen hy voor de deur even stilstond, hoorde hy in de verte een vrouwenstem roepen. Vreemde parten kan het geheugen een mensch spelen! Jaren gaan er voorby; wg be graven gedachten en gevoelens en na al die jaren leeft opeens het verleden op, door een woord, een aanraking, een onbeduidend voorval. Julian hoorde een vrouw roepen, en haar stem voerde hem twintig jaar terug. De korte idylle uit zyn jeugd werd levend in zgn herinnering en bracht het gevoelige van zgn karakter in beroering, terwyi de andere Ju lian, de man van de wereld, wat moe en ge blaseerd en teleurgesteld, er als het ware spottend bystond. Weer riep de stem en Julian liep als werk- tuigeiyk in de richting van het geluid. Hg dacht aan een Mei-avond, een avond van maanlicht en appelbloesem. Hij dacht aan Amabel Ferguson en de herinnering was zoet. Vreemd, hoe de tyd pijn kan stillen! Hy kwam aan den boom, waar hy lang met haar hand in de zyne had gestaan. Nu dropen de kale takken. Zgn gedachten bleven by Amabel verwijlen, terwgl hy daar stond. Ze was met den profes sor getrouwd, verder wist hg vrywel niets. De tyd van maneschyn en appelbloesem was voor hem voorby. Hy had zelfs niet meer het ver langen by zich voelen opkomen Amabel terug te zien... En juist op dat moment zag hy haar langs het pad op zich toekomen. Julian bleef roer loos staan, bgna zonder adem te halen. Een oogenblik dacht hg, dat het verbeelding was; toen drong het tot hem door, dat dit niet het meisje was, dat hy gekust had onder den bloeienden boom. Het was de vrouw Ama bel, de vreemde; niet Amabél Ferguson, maar die andere, wier naam hg niet eens kende. Hg bewoog zich en daardoor bleef zg staan. „Is daar iemand?" vroeg ze. Hij kwam naar voren, nog steeds in de schaduw van den boom. „Ik heb u toch niet laten schrikken, hoop ik?" „Wie is u?" vroeg Amabel weer. „Ik had hier misschien niet mogen komen. Ik woon in het boschwachtershuis en ik hoorde u roepen." „Ik zoek mgn hond! hebt u hem misschien gezien, een taks? Mgn naam is mevrouw Grey", vervolgde ze. „Ik ben pas op de villa komen wonen." Mevrouw Grey de oude dame van George Amabel! Julian kwam met eenigen tegeenzln dich- terby, omdat hg nu zgn incognito moest prijs geven. „Ik moet u excuus vragen", hernam hy. „Ik herkende u, eerlgk gezegd, onmiddeliyk, maar ik was bang, dat u mij niet zult herkennen." Hy keerde zijn gezicht naar het licht. Ju lian zag, hoe haar gelaatsuitdrukking veran derde. Hg voelde een vreemde aandoening, waar toch nog een kwajongensachtige spot ternij doorheen gemengd was. Amabel's ver bazing had echter niet lang geduurd. Heel eenvoudig zei ze: „Kgk, 't is Julian Forsham!" En ze stak haar hand uit, de mooie, slanke hand, die hy kende, Toen hij die hand aanraakte, week de spot uit Julian. Hij voelde een echte vreugde, echte ontroering, beide zoo krachtig, dat het hem zelf verwonderde. Het spreken viel hem moei- lp, toen hy antwoordde: „Ja." Zg was het, die haar hand het eerst terug trok. „Ik dacht dat je in het buitenland was." „Alleen maar officieel!" „Ze zeiden, dat je in Italië zat." „Je bedoelt, dat je anders niet hier geko men zou zijn? Groot gelijk. Een mensch moet zyn oude illusies probeeren te behouden." Amabel lachte even. „Ik houd liever mijn oude vrienden." Het antwoord trof Julian. Dat was Amabel van vroeger! Vlug vervolgde hg: „Die zal je hier nog wel vinden. De Ber keley's..." „Ja", viel ze hem In de rede, „ik zal 't erg prettig vinden ze te ontmoeten. Maar Julian," ging ze voort, „ik maak me zoo ongerust over Marmaduke, myn hond; hg is al den heelen dag weg!" „Komt wel terug", stelde hg haar gerust. „Doen honden altgd." Ze keerde zich om. „Ellen zal bang zgn, dat Ik óók zoek ben", zei ze glimlachend. „Kom je eens kyken?" „Als ik mag, graag. Morgen?" „Goed, morgen. Kom dan theedrinken.' HOOFDSTUK V. Het duurde lang eer Amabel insliep. De open tusschendeur hinderde haar. Iedere bewe ging van Ellen hoorde ze, en de gedachte, dat Marmaduke zoek was, liet haar geen rust. Juist toen ze in slaap zou vallen, hoorde ze het geluid voor het eerst. Ze deed het licht aan en luisterde. De hond was aan de voor deur... Ze trok een kimono aan en verliet haar kamer. Toen ze in de gang het licht aan draaide, hoorde ze het weer, gekrabbel en dof gebons. Ze ging vlug de trap af en deed open. Als een muur stond de duisternis voor haar. „Duke! Marmaduke!" riep ze. Ze hoorde alleen den regen van de bladeren druppelen. „Maar hg was er toch zooeven!" zei ze in zichzelf en ze ging het bordes af. Uit het natte donker kwam een geluid, maar niet het geluid, dat ze verwachtte. Het was een dunne, bevende lach, zoo dichtbg, dat ze achteruit trad en de deur dichtsloeg. Achter haar klonk een zacht gemiauw. ,,'t Zal een kat geweest zijn", dacht ze en nog even bleef ze staan luisteren. Het bleef nu stil. Ze ging naar boven en sloot de gang deur. Toen ze weer in bed wilde stappen, zag ze, dat de tusschendeur dicht was. Na een korte aarzeling zette ze die weer open. Ze hoorde Ellen's diepe, rustige ademhaling en nu ver langde ze er niet meer naar alleen te zgn. Tien minuten later sliep ze. Om half acht kwam Ellen met een kop thee en een brief. „Had u 't maar gezegd, mevrouw", zei ze. „Ik wil heelemaal niet lastig zyn, u had maar een half woord hoeven te spreken." Amabel ging overeind ziten en verlegde haar kussen. „Waar heb je het toch over, Ellen?" „Ik dacht, dat ik duidelijk genoeg was ge weest", antwoordde Ellen stijfjes. „Als u de deur liever dicht hebt, is het my best." „Welke deur?" vroeg Amabel. Ellen wees naar de verbindingsdeur tusschen de beide kamers en Amabel keek haar ver baasd aan. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 6