Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Uit Alkmaar Schager Handeldrijvende-en Marktberichten DE VERLAGING DER WIK. EN WEEG* LOONEN. Zooals men weet is door de regeering in uitzicht gesteld, dat. ze zou medewerken om de wik- en weegloonen alhier te verlagen, ten einde van haar zijde ook de pogingen tot in stand houding van de kaasmarkt te steunen. "Deze plannen hangen reeds geruimen tijd in de lucht zonder dat men er verder iets van vernam. Nu, omstreeks zes weken geleden, besloot de Raad in de begrootingsvergadering deze wik- en weegloonen terug te brengen van 7 op 5 cent per 20 K.Cx. in de hoop dat de regeering daarin aanleiding zou vinden ook van haar kant wat spoed achter de zaak te zetten. Intusschen bleef Den Haag zwijgen. Thans echter heeft men ginds van zich laten hooren, zij het ook. dat het antwoord wellicht enkelen een weinig is tegengeval len. Weliswaar wordt de medewerking van het Rijk niet herroepen maar er wordt een conditie aan verbonden. ,,Gij, Alkmaarders, zegt," aldus redeneert ongeveer de regeering, „dat ge zoo ontzettend veel prijs stelt op het behoud van de kaasmarkt waarmede zulke groote middenstandsbelangen gemoeid zou den zijn. Welnu toont ons dat door zelf ook krachtdadig mee te werken. Ge kunt dit doen door uit de burgerij een bedrag bij een te brengen, dat ons de last helpt dra gen." De moeilijkheid bij een en ander is, dat dit bedrag als jaarlijks is bedoeld, dat er dus telkens opnieuw over moet kunnen wor den beschikt. De aangelegenheid is in handen gegeven van de V.V.V.. die daartoe een vergadering beeft uitgeschreven op Donderdag 11 Febru ari a.s. des avonds half negen in het hotel London. Aan activiteit van de zijde der V. V.V. heeft het in deze stellig niet ontbroken want er zijn, naar we vernamen niet min der dan 1200 oproepingen rondgezonden, ter wijl bovendien iedereen wordt, verzocht wer kelijk belangstellenden in het behoud der kaasmarkt mede te brengen. r Naar men ons mededeelde was het de be doeling om te komen tot een bedrag van omstreeks f 1000.waarna dan de burge meester zich opnieuw met Den Haag in ver binding zou stellen. Hoewel de eigenlijke actie nog niet is be gonnen, zijn reeds f 200.bijeen, zoodat men mag zeggen, dat de vooruitzichten bemoedigend zijn. Een moeilijkheid bij een en ander is, aldus vertelde men ons, dat de toestand in het cafébedrijf dat een categorie van stellig zeer bij de zaak geïnteresseerde midden standers omvat, zoo allertreurigst is, dat- van deze zijde betrekkelijk weinig te ver wachten is. Daarnaast vreest men wel eenigszins, dat het. feit, dat de strijd tusschen beurs en markt reeds ongeveer beslist is ten gunste van de markt, verschillende geïnteresseer den minder scheutig zal maken. Intusschen is de zaak aan het rollen en wordt er druk aan gewerkt. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Vrijdag 5 Februari a.s. hoopt de heer B. Korver, Druivcnlaan, alhier, den dag te her denken, waarop hij 25 jaar als kistenmaker bij de melkfabriek Uithoorn werkzaam zal zijn geweest. Op zichzelf is een 25-jarig jubileum mis schien niet iets zeer bijzonders, doch de zaak verandert, wel eenigszins, wanneer men weet, dat de heer Korver doof is en zoo bijziende, dat we hem wel „bijna blind" konden noemen. 25-jarige jubilea mogen in onze tegenwoordige, nog al wispelturige we reld, dus geen zeldzaamheden zijn, in dit geval mag van een zoo groote volharding van de zijde van den jubilaris worden ge sproken, dat we meenden van bet feit een extra vermelding te moeten maken. "WI ERIN GEN DEN OEVER TWEE KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT. Dinsdagmiddag omstreeks een tour waag den zich de twee zoontjes van den heer Polet, resp.,10 en 11 jaar oud, op het ijs in den Hofmanhaven. Nadat de kinderen hier eenigen tijd had den rondgeloopen, zakten zij plotseling door het zeer onbetrouwbare ijs. Hun hulpge roep werd opgemerkt door den lieer v. d. Herik, kraanschipper bij de M.U.Z.. Spoe dig begaf v. d. Herik zich naar de plaats des onheils, nadat hij zich eerst' met een lijn aan het kraanponton bad vastgebonden. Kruipende op zijn buik wist hij de twee knaapjes te bereiken en mocht het genoegen smaken ze beiden behouden aan boord van do kraan te brengen. Liefderijk werden de kinderen daar opgenomen. Aan bet moe dig optreden van den heer v. d. II. die zelf vader van een groot gezin is, hebben de jongens zeker hun leven te danken. SINT PANCRAS CALLANTSOOG DE A.S. RAADSVERGADERING. Begrooting 1937. De begrooting vor het dienstjaar 1937 zal den Raad door B. en W. worden aangebo den. Het college is er in geslaagd de be- grooting sluitend te maken. Aan „Onvoor ziene uitgaven" kan nog ruim f. 250.- ge raamd worden, terwijl van het batig saldo dienst 1935 f 1500.- zal worden gereserveerd voor latere dienstjaren. Wijziging Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Baad. Bij dit. reglement moet de benoeming van den ambtenaar ter secretarie tot plaatsver vangend gemeente-secretaris geregeld wor den. Benoeming leden Alg. Armbestuur Periodieke aftreding van de heeren M. Vries en A. Toes. B. en W. bevelen aan: vac. M. Vries, 1. M. Vries; 2 G. W. Jimmink; vac. A. Toes, 1. A. Toes; 2 J. Bakker Azn. Conversie geldleeningen B. en W. zullen den Baad voorstellen tot conversie van een aantal geldleeningen over te gaan en een nieuwe leening tegen een lager rentepercentage aan te gaan tot dit doel met de N. V. Bank van Nederland- sche Gemeenten te 's-Gravenhage. Nieuwe schoolgeldverordening. B. en W. zullen den Raad een geheel nieu we verordening op de heffing van school geld voor het. gewoon lager onderwijs ter vaststelling aanbieden. Dit in verband met de wijziging in de voorschriften hieromtrent Wijziging Alg. Politieverorde ning. Deze zal aangevuld moeten worden met een bepaling omtrent den verkoop van al coholhoudende dranken ingeval van buiten gewone oproeping van dienstplichtigen bij mobilisatie e.d. Benoeming lid van de Commis sie van toezicht op het Lager Onderwijs. Voorgesteld zal worden aan Mevr. Bree- baart eervol ontslag te verleenen als lid der commissie. Voor de benoeming van een nieuw lid in de ontstane vacature be velen B. en W. aan: 1 Mevr. Rehorst en 2 Mevr. Brouwer. Wijziging begrooting 1936. Deze wijziging wordt door B. en W. voor gesteld in verband met de overschrijding enz. van posten, BURGERLIJKE STAND JANUARI 1937 Geboren: Cornelia Hillegonda, d. v. Nico Kieft en Cornelia Praat, Conielis, z. v. Klaas Bobeldijk en Maart je Kasten; Hen drik Jan, z. v. Reint Marsman en Janna Dana de Boer. Gehuwd: Pieter Pauw en Maria den Har- tigh. Overleden: Krelisje Portcgijs, 82 j., echt- genoote van Pieter Hart; Brechtje Water drinker, 74 j., wed. van Hark Wonder; Ten nis Kloosterboer, 77 j., wedn. van Jannetje Groen; Jantje Visser, 89 j., wed. van Abram de Boer. Ingekomen personen: Maart je Kromhout, rib., van Alkmaar naar No. 222., Cornelis Burger van Hensbrock nar No. 111: Griet je Vet, echtgen. van Jan van Graft., van Ursem naar No. 98. Vertrokken personen: Jan Wesferweel en gezin, molenaar van No. 173 naar Alkmaar. Thneke Troost, kleermaker, van No. 221 naar Alkmaar; Neeltje Bakker, z. b. van No. 71 naar Koedijk» ZIJPE TER-AARDE-BESTELLING W. DE LEEUW Jz. Onder groote belangstelling werd j.ï. Maan dagmiddag op de algemeene begraafplaats te St. Maartensbrug ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer W. de Leeuw Jz., in leven opzichter der gemeente Zijpe. Bij de groeve werd gesproken door den heer Ds. H- J- Witkop, die de overledene schetste als een eenvoudig en vriendelijk man, in wien vooral zijn familieleden veel zullen missen. De Burgemeester van Zijpe, de heer mr. D. Breobaart,, herinnerde aan het feit, dat de overledene de gemeente Zijpe 36 jaren trouw en nauwgezet heeft gediend en zelfs op zijn ziekbed nog door gemeentezaken in beslag werd genomen. Spreker uitte hier voor zijn dankbaarheid en zei, dat de herinnering aan don heer De Leeuw, dien spreker beeft leeren kennen als een eenvoudig, ernstig en edel tnensch, lang zal blijven voortbestaan. De heer G. D. Rehorst, Burgemeester van Callantsoog. sprak woorden van dank voor hetgeen de overledene in het belang van de gemeente Callantsoog en haar inwoners heeft gedaan. Een zoon van den overledene, de heer C. de eeuw, dankte voor de belangstelling en de waardeerende woorden. SCHAGERBRUG. Wij vernemen, dat door eenige dames en heeren voor de eerstvolgende Nutsbijeen- komst in studie is genomen het bekende tooneelstuk „Suikerfreule" van Henri van Wermeskerken. LANGENDIJK DE GOEDKOOPEBE TELEFOON. Naar wij vernemen, zal het. verlaagde ta rief voor de telefoon voor den Langendijk met 13 Februari a.s. ingaan. NOORDSCIIARWOUDE TRAGISCH STERFGEVAL Dinsdagmorgen is in deze gemeente een tragisch sterfgeval voorgekomen. De heer C. Swager C.Az., groentenbande- laar alhier, zou zich na afloop van de vei ling naar huis begeven. Op bet spoorterrein zakte hij echter plotseling in elkaar. Per auto werd hij naar z'n woning ver voerd. Korten tijd na aankomst in zijn huis is de heer S. zonder bij kennis te zijn ge komen overleden. De heer S. bereikte den leeftijd van 57 jaar Zooals begrijpelijk verwekte dit plotse ling verscheiden van een zeer gezien koop man in tuinders- en handelaarskringen be roering. GEREF. KNAPEN EN MF.ISJESVEREEN. De Geref. Knapenvereeniging Samuel" en de Geref. Meisjesvereeniging „Het Mos terdzaadje" hielden Maandagavond hun ge combineerde jaarvergadering in de groote zaal achter de Geref. Kerk. De leiding berustte bij den heer R. Schuil hoofd der Chr. School. Na de gebruikelijke opening en welkomst woord brachten verschillende afgevaardig den hun beste wcnschen over. Na het houden van twee inleidingen, volg den verschillende voordrachten, afgewisseld door zang. Het geheel was een zeer gezellige bijeen komst, DEN HELDER SINT MAARTEN De afd. St. Maarten van het Gentr. Ge nootschap voor Kinderherslellings- en Va cant iekolonies vergaderde Maandagavond ten huize café „De Tuinbouw" alhier. Voorzitter, de heer Wolters, opende deze bijeenkomst met een gepast woord met een extra welkom aan het nieuwe bestuurslid, den heer M. Bijpost Jz. Hierna voorlezing en goedkeuring der notulen. De drie ingeko men stukken werden voor kennisgeving aan genomen, Daar door opheffing der 2 open bare scholen, kinderen uit deze gemeente in Zijpe en Schagen ter school gaan, wordt door voorz. aan de betreffende bestuursle den medegedeeld, dat deze kinderen voor uitzending onder deze gemeente blijven res sorteeren. Volgt jaarverslag, waarvoor secretaris dank verwierf en waaruit bleek, dat over 1936 slechts 1 kind was uitgezonden. Uit de rekening, nagezien door de heeren P. de Kraker en.A. Brcebaard, bleek dat de afd. een totaal bezit had groot f 184.69. Bij de rondvraag was het. de heer P. de Kraker, die hot verzoek deecl zijn zoontje dit jaar te willen doen zenden, hetwelk volgens doctor, noodzakelijk was. Niets op tegen- Daar het verg.bezoek steeds heel miniem is, bad de heer Schrijver verzocht om zaalhuur. Zal met de caféhouder worden geregeld. Op voorstel van den beer J. v. d. Ham Sr. zal door het bestuur, elk in zijn wijk, voor aan winst leden, huisbezoek worden gedaan, daar deze meende, dat dit. het. beste resul taat geeft. De contributie is als laagste 0.50 per jaar. Hierna sloot, voorz. in dank deze bijeen komst. Industrieele Middenstandsver. Een actief vereenigingsleven. Gunstige finantieele toestand. Bestuursverkiezing. Het hou den van een middenstandsten- toonstelling, een lichtweek en wellicht een bloemententoonstel ling. Een Ober-Bayern-orkest in Schagen? In „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes "werd gisteravond de jaarvergade ring gehouden. Voorzitter de heer M. C. Tuinman, wensch- te in zijn openingswoord de leden een geluk kig en voorspoedig 1937, er op wijzende dat 1936 niet rooskleurig is geweest en velen be hoeven spoedig eenige opleving. Moge weldra een verbetering in den economischen toe stand merkbaar zijn! Door den tweeden secretaris, den heer K. P.oggeveeD Dz., worden de notulen gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de ingeko men stukken. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer be sloten geen subsidie te verleenen aan de Schager Leesbibliotheek. Voor het te stichten fonds door de Vereen, van Oudleerlingen der R.L.W.S., wórdt een subsidie van f 10.— toe gestaan. Door de federatie Noordholland Noord van den Bond voor Staatspensionneering wordt gevraagd actie te willen helpen voeren, voor premievrij staatspensioen. Het schrijven was nog niet, door het Bestuur behandeld en wordt daarom tot de volgende vergadering aangehouden. De eindrelcening van de Kanaalcommissie geeft een tekort aan van f 175 en de voor zitter van Algemeen Belang heeft toegezegd dat voorgesteld zal worden om van dit te kort f 75 voor rekening van „Algemeen Be lang" te nemen. Door de beide midden- standsvereenigingen zal dus het overige be drag f 100 gedekt moeten worden. Het jaarverslag. De eerste secretaris, de heer W. D. Nie- stadt, brengt wederom een uitvoerig, keurig gesteld jaarverslag uit. Ook in dit verslag wordt gewezen op den slechten economi schen toestand en voorts blijkt uit het ver slag, dat onze middenstandsvereeniging zeer actief optrad. Met genoegen werd geconsta teerd, dat er een zeer goede verstandhou ding bestaat tusschen het gemeentebestuur cn de vereeniging. Als een belangrijk gebeuren wordt in den breede gememoreerd de opening van het ka naal en de haven. In den komenden tijd zal door bet gemeentebestuur en de vooraan staande vereenigingen krachtig gehandeld moeten worden om de in uitzicht gestelde voordeden van de verlossing van dit gewest uit zijn isolement machtig te worden. Herinnerd wordt aan de eerste St. Nico- Iaasattractie en daarbij genoemd het minder tactisch optreden van enkele winkeliers. Ook nu weer wordt gewezen op het be staan van de zwarte lijst en ten slotte wordt krachtig opgewekt de organisatie te steunen, Met een hartelijk applaus betuigt de ver gadering haar instemming met het verslag. De finantiën. Door den tweeden penningmeester, den heer A. M. Kosson, wordt medegedeeld, dat de finantieele toestand der vereeniging niet ongunstig is te noemen. Begonnen werd met een batig saldo van f 159.86, geëindigd met een voordeelig saldo van f 217.90. Voor Zes- daagsche, Gooiweek en Mica 1935 is een bij drage van f 68.75 verleend. De Zésdangsche gaf een voordeelig saldo van f 102.10, de Gooiweek een nadeelig saldo van f 194.10, de Mica 1935 een nadeel van f 8.4S. De St. Ni- colaasattractie slaagde financieel goed er aan onze vereeniging kon een uitkeering van f 45.33 worden verleend. De bescheiden werden nagezien door de heeren De Geus en Paulusma, Na een nauwkeurig onderzoek werden de bescheiden in orde bevonden, en onder dank zegging voor het, gehouden beheer den pen ningmeester décharge verleend. De heer C. D. Schmalz bracht verslag uit van de gehouden St. Nicolaasattractie, waar bij dank gebracht werd voor de ondervonden medewerking. Helaas liep de zoo goed mo gelijk gedachte verdeeling van de prijzen geheel anders dan de commissie zich had voorgesteld en de Zwarte Pietenattractie als nu gevoerd, zal zeker wel nimmer herhaald worden. Er werden in totaal 70710 Zwarte Pieten verkocht, de ontvangsten waren f 1574.01, de uitgaven f 1510.54, batig saldo f 63.47, welk bedrag aan de beide midden- standsvereenigingen werd verstrekt. Bestuursverkiezing. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren D. Raat, K. Roggeveen en C. D. Schmalz worden met groote meerderheid van stemmen herkozen en nemen de be noeming aan. Een Middenstandstentoonstelling. Vervolgens was aan de orde de bespreking omtrent een eventueel te houden Midden- standstentoonstëlling. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat door den heer Tosi, exploitant van ten toonstellingen, was aanbevolen om een mid denstandstentoonstelling te organiseeren. Het Bestuur had deze quaestie besproken en meent, liet idee te moeten aanvaarden. Door den heer Tosi werd de garage van den beer C. Boontjes als de beste gelegenheid geoor deeld. De tentoonstelling zou gehouden wor den in de eerste helft van September. Om bezoekers te trekken zou het organiseeren rtan een winkelweek of een lichtweek ge- wenscht zijn. De standprijs zou bedragen vöor Schager Middenstanders f 4.per M2., voor fabrikan ten f 10.per M2., de entreeprijs 35 cent per persoon. Van dien entreeprijs krijgt de ver eeniging 5 bij meer dan 5000 bezoekers 10 De tentoonstelling zal worden gehouden van Woensdag tot en met den daarop volgen den Zondag. De kosten van reclame en mu ziek voor rekening van den heer Tosi. Waar vanuit de vergadering wordt opge merkt, dat ook in Alkmaar en Den Helder een dergelijke tentoonstelling zal worden ge houden, wordt, medegedeeld, dat de voor waarde is gesteld dat de tentoonstelling hier zal plaats vinden vóór die te Alkmaar en Den Helder. Bij de geanimeerde bespreking die nu volg de, wordt bezwaar gemaakt tegen den entree prijs van 35 cent en de vraag gesteld of de vereeniging zelf geen tentoonstelling zou kunnen exploiteeren, ook de standprijs acht deze spreker te hoog. Door den len Secretaris wordt medege deeld, dat bij de hier in 1927 gehouden ten toonstelling de standprijs f17,per M2. be droeg, terwijl bij de in 1936 gehouden ten toonstellingen in diverse plaatsen een stand prijs gold van f 10.in een enkel geval f 8. Aan het zelf exploiieeren zijn groote bezwa ren verbonden, in de eerste plaats zal men groote moeite hebben de vaste kern van stands, waarvan de beer Tosi verzekerd is, hier. te krijgen en een goed opgezette ten toonstelling zou een garantiefonds van een paar duizend gulden behoeven. Door den heer Tosi is in uitzicht gesteld voor een zeer bijzondere attractie te zullen zorgen, n.1. een Ober-Bayern-orkest. Door het. Bestuur was ook gedacht aan de tentoonstelling te verbinden een rozenten- toonstelling, doch bij navraag is wel geble ken dat de groote Aalsmeersche kweekers daaraan niet zullen meedoen; wellicht is echter de medewerking van kleinere kwee kers te verkrijgen. Met nadruk wordt, er op gewezen, dat Schagen als centrumplaats moet zorgen goed voor den dag te komen en hoewel de finantiën ongetwijfeld een groote rol spelen, men zich toch de kosten van bijkomende din gen, als bijv. een lichtweek zal vragen, zich dienen te getroosten. En nipt het oog op de finantieele zijde komt dan ook de vraag naar voren of het Bestuur de zekerheid heeft, dat de heer Tosi zal komen met een origineel Ober-Bayern- orkest. Een dergelijk orkest is buitengewoon duur, maar ook bijzonder aantrekkelijk, en als er werkelijk een echt Ober-Bayern-orkest komt. dan is zeker een entreeprijs van 35 cent niet te hoog te noemen. Het zal dan ook aanbeveling verdienen dat het Bestuur met den heer Tosi contractueel vastlegt, wat deze zal brengen. Aan het Bestuur wordt in overweging ge geven alsnog te trachten een bloemententoon stelling te houden, ook van particuliere zijde is daarvoor wellicht een niet onbelangrijk aantal inzendingen te verwachten en dat zou, naast de inzending van fijne kweekers een niet te verwaarloozen en zeer geliefde attractie kunnen worden. Ook voor het idéé een lichtweek, blijkt de vergadering te gevoelen. Met geen enkele stem tegen spreekt de ver gadering zich dan ook uit voor het houden van een middenstandstentoonstelling en ver krijgt, bet Bestuur machtiging verder met den beer Tosi in onderhandeling te treden. Bij acclamatie worden als nieuwe leden aangenomen de heeren W. Geisler en J. Jansen. Bij de rondvraag wijst de heer K. Rogge veen erop, dat we in de Schager Courant hebben kunnen lezen: S.O.S. (Schagen op Sterven). Moeten wij, vraagt spr., ons dat la ten welgevallen? Laten wij alle krachten in spannen om te toonen wat Schagen kan en wil! De Voorzitter hoopt, dat dit bij de te hou den middenstandstentoonstelling tot uiting zal komen. Hierna volgt sluiting van de goed bezochte vergadering. KEGELSPORT. Vrijdagavond 5 Februari a.s. zal op de ke gelbanen in Hotel „Vredelusit" een ontmoe ting plaats hebben tusschen een 15-tal kege laars uit Alkmaar tegen een 15-tal Schager kegel aars Het 15-tal van Schagen zal samengesteld zijn uit kegelaars van de clubs „de Omsmij- ters", Kegelclub „Schagen" en „Gooi geen Poedel". Naar te verwachten is zal de wed strijd een spannende ontmoeting zijn en van de zijde der Schager kogelaars wordt groote belangstelling verwacht van hun sportbroe- ders en zusters, omdat supporters ten eenen male op geen enkele wedstrijd mogen ont breken en een „Hup Schagen" voor onze plaatsgenoot.en zeker wel eens noodzakelijk zal zijn. Ook niet,-k egel aars, belangstellenden dus, zullen gaarne tot de banen worden toe gelaten. Wij hopen in een onzer volgende nummers den uitslag nader te publiceeren» GRONINGEN. 2 Februari. Graanbeurs. Inlandsche rogge f&—8.7(J, wintergerst f 88.35, zomergerst f 88.40, ha* ver (wit) f77.60, zwarte haver f6.80—7.10; groene erwten f79.10, paardenboonen f7; 7.50, wierdeboonen f77.35, Waalsche boo* nen f 77.50, koolzaad f814.75, karwijzaadi f 22.75, gele mosterdzaad f 1015, kanarie zaad f 1216, buitenlandsche gerst f 8.60-* 8.80, voergerst f 7.207.40, lijnzaad witbloel f 710.25, idem blauwbloei f 710.25. Aar* voer matig. Stemming traag. ROTTERDAM. 2'Februari. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3828 stuks, w.: 181 paarden, 3 veulens, 847 magere run* deren, 816 vette runderen, 102 vette kalveren! 70 graskalveren, 1437 nuchtere kalveren, 3091 schapen en lammeren, 9 varkens, 54 bokken! en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, la kw. 65 et, 2e kw. 58 ct., 3e kw. 4250 cti vette ossen 6255—44-53 ct.: stieren 61S44 49 c.: vette kalveren 9380-55-65 ct.; schaj pen 4630—32 ct;J lammeren 4240—30 ct,.| graskalveren le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct,| nuchtere kalveren 46—4035 ct.; slacht/paar^ den 504540 ct. Prijzen per stulc: schapeit le kw. f 25, 2e kw. f 18, 3e, kw. f 14. Lamme* ren f21'1812, nuchtere slachtkalvereii f 1210—6, nuchtere fok kal veren f1715la slachtpaarden f205150110, werkpaarden f 240—150—100. hitten f130—105—70. stieren f285—230-210, kalfkoeien f235—190—12a melkkoeien f 2-10—190—135, varekoeien f 190 13595, vaarzen f 15511585, pinken» f 130—100—75, graskalveren f 65—45—20. bokken en geiten f 1173. Overzicht! Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, 'han* del goed, prijzen als gisteren, prima koe 70, os 65. Stieren, aanvoer als vorige wéék, han« del redelijk, prijzen stijver. Vette kalveren^ aanvoer gewoon, handel matig, prijizen da* lende, prima 1.02. Schapen en lammeren!, aanvoer iets minder, handel willig, prijzen) als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalvd ren, aanvoer grooter, handel levendig, prijn zen iets lager. Paarden, aanvoer ruimer^ handel tamelijk, prijzen slacht- en werk» paarden duurder, hitten onveranderd. Kalf* en melkkoeien aanvoer korter, handel kalm, prijshoudend. Varekoeien, aanvoert flink, handel tamelijk, prijzen duurder. Vaart zen en pinken, aanvoer iets minder, handel matig, prijzen hoogcr. Graskalveren, aan» voer matig, handel kalm, prijzen voor dert dood iets stijver, v. h. leven onveranderd, Bokken en geiten, aanvoer iets korter, hani del vlug, prijzen als vorige week. Voor Difc Deterding c.a. 60 koeien aangekocht. PURMEP.END. 2 Februari. Gemeentel. Kaas/beurs. Verhandeld 17 p&rl tijen, wegende 42.000 K.G. Handel matigt hoogste prijs f20. 6 stapels kleine Boeren* kaasf 17.50; 1S4 Kg. boter fl.611.63 per Ka Runderen, totaal 386 stuks, 210 vette koeien 6270 ct. per Kg., vlug; 91 gelde koeien fSOi 160 per stuk, matig; 75 melkkoeien fllQj —225 per Kg., matig; 10 stieren 45—55 ct* per kilo, matig; 14 paarden f 60—130 pert stuk, stug; 50 vette kalveren 30—60 ct. pert kilo. matig; 510 nuchtere kalveren voor dei slacht f 5—12 per stuk, vlug; idem voor d» fok f 10'15 per stuk, vlug; 266 vette var* keiis voor de slacht 41—46 ct. per kilo, vlug 52 magere varkens f 16—24 per stuk, mat.i^ 271 biggen f 9—15 per stuk, matig; 783 scha* pen f 15—31 per stuk, matig; 16 bokken f5 —15 per stuk, matig; kipeieren f 3.25—3.63 per 100 st., eendeieren f 2.60 per 100 stuks, piepkuikens 67*4—75 ct. per kilo, oude kip* pen enh anen 3542*4 ct. per kilo, konijnert f 0.401.60 per stuk, eenden 3060 ct. pefl stuk, duiven 40 ct, p. paar; 4536 eendeiererï A f 3.30-3.60. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend GX Aanvoer: 90.000 eendeieren f 2.70—2.75, 80.009 kipeieren: 70—80 Kg. f4—5.80, 65—66 Ka f 3.50-3.60, 6364 Kg. f3.25—3.45. 60—62 Ka f3.15—3.30, 58—50 Kg. f 3.10-3.25, 56-57 Kg, f 3—3.20, 53—55 Kg. f 2.90-3,10, 50-52 Kgfc f 2.80-2.90. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 2 Februari Berlijnf Van ochtend is dooiweer, wat een iets le* vendiger handel veroorzaakte. In Savoye* en witte kool werd meer verkocht, maart roode kool was zonder belangstelling. Kool* rapen worden gezocht. Van de Hollandschei producten was nieuwe aanvoer van sprui* ten maar ook niet veel; 2.3—25 p. 50 Kg. Holl. schorseneeren en Holl. uien wordeni van de voorraden op de markt verkocht te* gen onveranderde prijzen. Bloemkool is al* leen uit Italië bier; lSer 4.254.50 15er 4.251 4.50. Vandaag werden Belgische appelen aangeboden tegen 22 p. 50 Kg. Hamburg? Buitenl. prod.; bloemkool 22.50—40 p. 100 stuks bij uitzondering 50; Canarische toma ten 3840 p. 50 Kg. Breslau: Buitenl. hloem kool 33.30 en 26.10 p. 100 stuks. Frankfort, a. M.: Ital. bloemkool 3.40—4.00 p. 12 stuks? Belgisch witlof 2.25—2.75 per 50 Kg.; Holl, roode kool 5.00 p. 5 Kg.; Holl. schorseneer ren 20—22 p. 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8