Een minuut! Oorlog of vrede in de Stille Zuidzee? Binnenland Steun aan kleine boeren Dief van autobanden gearresteerd Moordaanslag in een tehuis voor ouden van dagen De stijging der varkensprijzen Vrachtauto's geplunderd Inbreker of propagandist Wat de pers zegt van: DE GEVAREN VAN EEN VERDRAGSLOOZEN TOESTAND Naar een Amerikaansch-Japan- sche vlootovereenkomst? Onze H.-correspondent schrijft uit Tokio: Zooals bekend zijn op 1 Januari 1937 de vloot verdragen van Washington (1922) en Londen (1930) afgeloopen, zonder dat het ondanks vele pogingen van de Britsohe re geering gelukt is, eén eenigszins bevre digende nieuwe regeling in hun plaats te stellen. De tussohen Engeland, de Vereenig- de Staten en Frankrijk in Maart 1936 geslo ten overeenkomst was eigenlijk slechts een tamelijk onbelangrijk compromis over qua- litatieve beperkingen en daar komt nog bij, dat twee van de drie conferentie-deelnemers, n.1. Engeland en Frankrijk, dit verdrag tot nog toe niet eens geratificeerd hebben. Japan en Italië, de overige partners van het oude verdrag van Washington, hadden, toen zij meenden, dat er niet voldoende rekening met hun belangen werd gehouden, de laatste internationale conferentie te Londen reeds voor haar afloop verlaten. Sinds 1 Januari 1937 zijn zij geheel vrij in hun doen en laten hoewel zij zioh in menig opzicht, b.v. ten aanzien van de grootte der slagschepen, uit overwogingen van doelmatigheid houden aan grenzen, die Engeland, Amerika en Frankrijk zich gesteld hebben. In quantita- tief opzicht kunnen ook de drie laatstge noemde mogendheden doen, wat hun goed dunkt, d.w.z. voor zoover hun portemonnaie dit veroorlooft. De kwestie der steunpunten. Dit alles heeft tengevolge gehad, dat er thans een zoo goed als verdragslooze toe stand ton aanzien van de vlootbouwprogram- tna's is ingetreden. Er is echter nog een an der gevolg, dat. al even gevaarlijk kan wor den. Nauw gebonden aan hot verdrag van Washington was n.1. de z.g. Pacific-overeen- komst, waarbij aan verschillende staten ver boden werd, zekere bezittingen en steunpun ten in en aan den Stillen Oceaan voor mili taire doeleinden te gebruiken. Engeland b.v. was het niet toegestaan Hongkong, Britsch- Borneo en Britsch-Nieuw-Guinea te verster ken. Amerika was de versterking van de Philippijnen, het eiland Goeam en de Aleoe- ten verboden. Voor Japan bestonden derge lijke beperkingen ten aanzien van de Ivoeril- Icn. het eiland Formosa, de Pescadores, de Bonin- en de Liookioe-eilanden. In het man- daatsgebied, d.w.z. de talrijke vroegere Duit- sche Zuidzec-eilanden, was het aanleggen van versterkte steunpunten eveneens verbo den. Ook China zou tijdens den duur van het verdrag van Washington niet in zijn souve- reiniteit en integriteit aangetast worden. Toen nu meer en meer bleek, dat het ver drag van Washington niet meer verlengd zou worden, trachtten alle belanghebbende staten, de posities te betrekken, die de Pa cific-overeenkomst hun tot nog toe gewei gerd had. Een Japansch voorstel. Londen heeft nog getracht deze ontwikke ling te voorkomen, maar het was reeds te laat. Speciaal Japan was veel te blij aan de lastige Pacific overeenkomst te kunnen ont snappen. Geheel onbegrijpelijk is dit niet, want Amerika mocht b.v. wel Hawaii verster ken, terwijl Japan zulks ten aanzien van de veel dichter bij het moederland gelegen Koe- rillen en Formosa niet toegestaan was. Ja pan vreest het gevaar, in een eventueelen oorlog met die V.S. in een tang genomen te worden. De bek van dezen tang strekt zich uit van de Aleoeten tot de Philippijnen. Wel iswaar zijn de philippijnen op het oogenblik bijna geheel zelfstandig, maar hun leger wordt toch door Amerikaansche instructeurs gedrild. Men weet in Japan, dat Amerika alle mogelijke moeite doet om zijn vloot uit te breiden en voordeel te halen uit de moge lijkheden, die zich sinds den afloop van het verdrag bieden. Japan zal trachten het Ame rikaansche tempo bij te houden, maar men voorziet in Tokio, dat incn op den duur met de rijke Vereenigde Staten geen gelijken tred zal kunnen houden. Om nu een einde te. maken aan den onbeperkten bewapeningswed strijd, heeft de mikado besloten, in Washington het voorstel te doen tot een verdrag, waarin de belangen van de beide voornaamste staten aan den Stillen Oceaan zouden worden vastgelegd en bepalingen zouden moeten worden opgenomen, die een einde aan de bewapenings wedstrijd kunnen maken. Dit voor stel is reeds aan het Amerikaansche slaatsdepartement overhandigd, maar het is nog niet bekend, of het in vruchtbare aard'e gevallen is. De vraagstukken, diie men zal moeten oplossen, zijn buitengewoon ingewik keld, hoewel 'n overeenkomst natuur lijk altijd mogelijk blijft. In eventueele onderhandelingen zouden speciaal de Philippijnen een groote rol spe len. Worden zij geheel vrij en onafhanke lijk of zullen zij in zekeren zin onder Ame- rikaansohen invloed blijven staan? In eco nomisch opzicht onderhoudt Japan op het oogenblik met de Philippino's nauwe be trekkingen. In Amerika vreest men echter sinds lang, dat Japan ook als kolonisatiege bied voor zijn bevolkingsoverschot een be- geerig oog op de Philippijnen heeft laten vallen. Het schijnt nu, dat Japan, indien er een wederzijdsch verdrag over de beperking der Amerikaansche en Japanschc bewape ning ter zee tot stand komt, bereid zou zijn, de neutraliteit van de Philippijnen Ie garan deeren. Dit zou een prijs zijn, die de moeite waard is. Men weet nog niet, hoe de staatslieden in Washington op het Japansche voorstel zul len reageeren. Geheel zonder tegenstand zal het wellicht niet gaan, maar men behoeft de hoop niet op te geven, dat er tenslotte een bevredigende regeling zal worden getrof fen. En daarmee zou het gevaar voor een oorlog in den Pacific, die ook Ncderlandsch Indië zou moeten beroeren, voor langen tijd uitgebannen zijn. De definitieve regeling. In aansluiting an 't gepublicerde omtrent den te verleenen steun aan kleine boeren kan worden medegedeeld, dat nader beslo ten is, evenals het vorige jaar bij het even tueel toekennen van een bijdrage geen re kening te houden met het aangeslagen zijn in de gemcentefondsbelasting. De regeling is thans aldus: Een extra-steunuitkeering zullen zij ont vangen, wier hoofdberoep in den landbouw ligt, niet dien verstande: a. dat zij bij de inventarisatie in de maand Mei 1930 niet minder dan 1 H. A. en meer dan 5 H. A. cultuurgrond in gebruik hadden. b. dat zij niet zijn aangeslagen in de in komsten- of vermogensbelasting voor het belastingjaar 1936'37 c. dat zij in het tijdvak van 1 Septem ber 1936 tot 1 Februari 1937 in totaal ge durende niet meer dan 5 weken in een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaffing opgenomen zijn geweest of steun hebben genoten ingevolge een door den minister van sociale zaken goedgekeurde steunrege ling. d. dat zij sedert 1 Januari 1937 niet aan gesloten* zijn geweest bij de workloozcnkas eener verecniging, gesubsidieerd ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917. Een Wild-West-vervolging In de Residentie. Reeds gedurende geruimen tijd werden te 's-Gravenhage tal van reserve-banden van auto's, autoplaids en rijwielen gestolen, terwijl ook benzine een welkome buit was. Al spoedig viel de verdenking op een drietal mannen, die ongunstig bekend staan. Nadat de gangen van deze personen geruimen tijd zorgvuldig nagegaan waren, werden Maan dagavond J.l. in hot Vogel'kwartier een in specteur en eenige rechercheurs verdekt opgesteld, die de daar geparkeerde auto's scherp in het oog hielden. Te pl.m. 9 uur dien avond kwam een auto aangereden, waarvan de inzittenden voor een der ge parkeerde auto's veel belangstelling toonden Een der inzittenden verkende den omtrek en de oudste der dieven begon de moeren, waarmede de reserve-band bevestigd was, los te schroeven. Toen hij reeds twee moe ren verwijderd had, sprongen de verdekt opgestelde rechercheurs te voorschijn en sommeerden de dieven zich over te geven. Dezen dachten er niet aan zulks te doen en sloegen met hun auto op de vlucht, waarbij zij met het por tier van. hun auto nog in aanraking kwamen met een daar geparkeerde auto. Ondertusschcn losten de re chercheurs een aantal schoten op de banden van de vluchtendo' auto. die op een viertal plaatsen gemakt werd Nochtans ontkwamen de dieven, dio echter kort daarop door een inspec teur en zijn manschappen in een perceel aan de Tulpenboomstraat gearresteerd werden. In dit perceel werd een zeer groot aantal reserve banden, rijwielen en rijwielondcrdee- len aangetroffen. De hoeveelheid was zoo groot, dat met een kraan wagen drie ritten gedaan moesten worden om alles te vervoeren. In den loop van den volgenden morgen werd in zijn woning aan dc Prins Maurits- laan aangehouden de 21-jarige militair C. de K., verdacht van medeplichtigheid aan tal loos vele van die diefstallen. De andere aangehoudenen zijn de 2i-jarigc J. J. B. C. E. de K-, wonende aan de Tulpcnboomstraat en de 17-jarige scholier J. O A. G. C. M. de K., wonende iti Park Marlot. Met de aanhouding van deze als gevaar lijk en zeer geslepen bekend slaande die ven. is vermoedelijk wel een einde aan vele dergelijke diefstallen gemaakt. De vorige nacht heeft in een tehuis voor ouden van dagen aan den Bosehweg te Schijndel de 65-jarige II. van G. een aanslag gepleegd op F. van V. cn dezen met ver schillende messteken verwond. Van G., die in het tehuis werd verpleegd, had sedert eenigen tijd een geschil, vermoe delijk over een testament, met van V., die ewreons in genoemd tehuis was opgenomen. Sedert de komst van een broer van van G. werd de vcoto nog grootcr, zoo zelfs, dat beide broers niet tegen van V. spraken. Den Jaalsten tijd echter is noch deor dc zusters, noch d'ior de verpleegden een verscherping van het conflict waargenomen. Dinsdagnacht circa half twee is H. van G. uit een eigen slaapkamertje op zijn kousen naar boven gegaan en de slaapzaal, waar negen oudjes sliepen, binnengedrongen om zich op den aldaar slapenden van V., te wreken. Hij bracht hem met een groot zak mes verschillende snij wond en toe aan hoofd, hals en handen Do zusier. die zooals altijd de wacht hield in het gesticht en cenigc malen haar rondgang had volbracht, was op dat oogenblik juist in de ziekenzaal, die op eenigen afstand van de slaapzaal is gelegen. Op het hulpgeroep van van V. werden de kamergenooten wakker, maar, niets ernstigs vermoedende, namen zij het hulpgeroep aan vankelijk niet zoo zwaar op. Van V. verzette zich krachtig en daardoor werd verder on heil voorkomen, temeer, toen do anderen te hulp schoten, waarop de dader ijlings weg vluchtte. Toen de survoilleercndc zuster haastig kwam toeloopen, was de dader reeds op zijn kamer terug. Direct werd geneeskundige hulp ingeroe pen en de politie gewaarschuwd. De toestand van den gewonde werd bij onderzoek niet levensgevaarlijk geacht. De gemeentepolitie arresteerde van G., die op het politiebureau te Schijndel werd op gesloten. De broer van den verdachte wend aan een streng verhoor onderworpen. De gebroeders van G. zijn afkomstig uit Uithoorn. De toestand van het slachtoffer is bevre digend. In verband met de stijgende varkensmark- ten richtte de Nederiandsche Bond van Grool handelaren in Varkensvlecsch en Groothandelaren tevens producenten van spek cn reuzel „Neprova" een telegram aan dc Vcehoudcrijcentrale, waarin gewezen wordt op het feit, dat in verband met dc laatste genomen steunmaatregelen, het af nemen van een groot aantal varkens inge volge de overeenkomst met Dr. Deterding, .de uitbetaling tegen f0.45 per K.G. levend gewicht en het opnieuw invriezen van var kens. de prijsstijging der varkens nagenoeg uitsluitend zal moeten worden verhaald op de hammen en ribben, indien niet tot een evenredige verhooging van de spekprijzen door dc centrale wordt overgegaan. De prijsverhooging van het varkensvlecsch zal dan een zeer belangrijke zijn, met als gevolg een even belangrijke teruggang van het gebruik van varkensvlecsch. Tegenover de varkens, welke thans tot steun van de varkensprijzen uit de markt worden genomen, zal dan weer een groot aantal voor dc binnenlandschc consumptie 'bestemde varkens blijven liggen. De genomen steunmaatregelen zullen dan geen effect hebben, doch slechts een ver- p 1 a a t s i ng van den afzet. Uiteindelijk zullen de genomen steunmaatregelen dan ook slechts tijdelijk een verbetering van de var kensprijzen tot gevolg hebben, waar op weer een daling tengevolge van het afnemende gebruik volgen moet. De verwachting van een afnemende consumptie wordt reeds thans door de geringere slachtingen voor de binnenlandsche markt bevestigd. Waar hij meent te mogen aannemen, dat door dc veehouderij-centrale betere varkens prijzen bij een gelijkblijvende consumptie worden beoogd (daar anders het resultaat van de steunmaatregelen toch weer te niet zal worden gedaan) spreekt de bond het vertrouwen uit, dat aan haar verzoek tot verhooging van de spekprijzen zal worden voldaan. DEELNEMING VAN DE KONINGIN MET DE RAMP VAN DE „JONGE JACOBUS". H. M. de Koningin beeft, telegrafisch dc rederij van de „Jonge Jacobus", de fa. Wanihcrsie en Zn., te Rotterdam, verzocht, haar deelneming te willen overbrengen aan de nagelaten betrekkingen van de slachtof fers van de scheepsramp van de „Jonge Ja cobus". Diefstal op bestelling. De politie te Rotterdam heeft aangehou den den vijftienjarigen M. L., den vijftien jarigen T. van W. en den zeventienjarigen S. W. Gedurende de maanden December en Januari hebben deze jongens uit auto's, car riers en vrachtwagens allo goederen, welke zij konden bemachtigen, gestolen. Zij brach ten het gestolene voornamelijk bij den 29- jarigen rijwielhersteller J. O., die veel van de jongens kocht. Ook de 33-jarige J. de T. en de 36-jarige H. de T waren echter gere gelde afnemers. Dc drie helers zijn even eens in hechtenis genomen. Bij deze zaak is bovendien nog betrokken een vriendin van de gebroeders T. In haar huis heeft men vele lommerdbriefjes gevon den. Bij een andere vriendin werden in een verborgen ruimte op don zolder zeer veel goederen aangetroffen. Tegen do beide vrouwen is proces-verbaal opgemaakt. Twee van de jeugdige dieveD, M. L. en S. W. hebben zich eenigen tijd geleden ook schuldig gemaakt aan achttien rijwieldief stallen. Dc jongens werkten daarbij „op be stelling". Wanneer iemand een damesfiets noodig had, toog het tweetal er op uit om een karretje als gewcnscht werd, tc bemach tigen. Op 15 December 's avonds tc ongeveer 9 uur, hoorde de bewoner van dc eerste etage van een huis in dc Thcophile dc Bock- straat. tc Amsterdam gerucht op do trap naar de derde verdieping. Hij wist, dat de bewoners uitsfedig waren cn ging eens kijken welke late bezoeker op weg was naar dc woning van zijn buurman Hij trof een jongeman aan, die met een zaklantaarn het slot van de etagedcur be lichtte. „Oh, meneer, ik ben een propagandist van den N.S.B., ik kwam eens vragen, of u of uw buurman lid van de partij wilt wor den". Dc man vertrouwde den pscudo—propa gandist niet en waarschuwde dc politie. Gisteren stond de man terecht wegens poging tot diefstal. Hij was met een looper het trappenhuis binnengekomen, om leden der N.S.B. te wer ven. Van een officieele aanstelling was wel geen sprake, maar toch handhaafde hij zijn fantastisch verhaal. Do officier geloofde er bet zijne van en vorderde een jaar gevangenisstraf. Dn verdediger Mr. Is. Coopman pleitte vrijspraak op grond van verd. 's verhaal. Vonnis 17 Februari. Nederland deed van zich spreken Diisseldorf kreeg ons niet klein, Ook omdat wc voetbalhelden, Speciaal in wilskracht zijn! Want we blijven onverschrokken, Taai, vasthoudend, resoluut. Ook al rest er van een. wedstrijd Slechts één enkele minuut! Dit is wel een concentratie. Die tot voorbeeld mag gesteld Aan het heele voetbal-leger Van het Neerlandsch voetbal-veld.' En dit leger brengt graag hulde. Een geestdriftig eersaluut Aan ons Nederiandsche elftal Voor die daav-rende minuut! Zie, we werden al maar stiller 's Middags aan de radio. Ook al gaven we de wedstrijd Niet bepaald compleet cadeau. Er was niet meer aan V ontkomen 'n Nederlaag was absoluut, Maartoen kwam het groote wonder Van die prachtige minuut! Zoo een beurt is er in jaren Door ons elftal niet gemaakt. En we. willen t niet ontkennen. t heeft een tccrc snaar geraakt! OnzOranje-trots ging juichen, Doelbewust en zeer acuut, Door dat kleine onderdeeltje Van die wondere minuut! Jongens vati ons Neerlandsch elftal, Die dit alles hebt. gebracht Door de stoere discipline Van jeinnerlijke kracht. Laat ons 't geheel eenvoudig zeggen, Maar spontaan en resoluut: „Zie, we danken jullie hnrt'lijk „Voor die schitt'rende minuut!" K 7? O E S Februari 1937. (Nadruk verboden). Dc aanvaring op dc Westerschcldc In do positie van het Fransche stoom schip „Condé" dat Dinsdag na met het Zweedsche motorschip „Bullaren" in aanva ring tc zijn geweest op een zandplaat na bij Terneuzen is gezet, was gisteren weinig verandering gekomen. Het Belgische ber- gingsvanrtuig „Redder" ligt langszij de „Condé". Men is bezig te trachten het gat in de Condé" te dichten. Zeven sleepbooten bevinden zich in de nabijheid om, zoo noo dig hulp te verleenen. De „Condé" was van Antwerpen op weg naar la Rcunion, De „Bullaren" was bestcnul voor Londen, doch is naar Ant werpen teruggekeerd. De weigering van gep. Vice-Admiraal de Graaff In verband met de niet-aanvaarding van het ambt van Hoogen Commissaris te Dantzig door den gep. Vice-Adm. De Graaff, zegt „De. Groene Amsterdammer": Nederland moest wederom uitverkoren wor den om als neutrale spil te fungeeren waar omheen elkander bestrijdende machten in de internationale politiek zonder al te veel wrij ving krijgertje kunnen spelen. Ditmaal was het gep. vice-admiraal de Graaff, die aange zocht werd om als Hooge Commissaris van Danzig te fungeeren. Hij heeft echter inmid dels bedankt. Misschien is dat maar goed ook. Al lijkt een natuurramp, zooals die thans de Vereenigde Staten heeft getroffen, veel belangrijker de principes van het inter nationale recht z(jn dit ook. Wanneer het internationaal toezicht op Dantzig zou mee brengen dat een vertegenwoordiger van den Volkenbond het met het Statuut niet te nauw moet nemen en allerlei, ook op zich zelf, on rechtmatige daden zou moeten tolereeren, is het beter dat niet een onzer landgenooten op deze wijze de beteekenis van den Volkenbond door het slijk haalt. ONZE OOST. MASSAVERGIFTIGING NA DANSFEEST VAN PAPOEA'S. Na een dansfeest van Papoea's te Sagewiu in dc afdecling Serong. waarbij schildpad den werden gegeten, heeft zich een massa vergiftiging voorgedaan. Twaalf Papoea's zijn overleden, een is ernstig ziek, de overi ge deelnemers zijn waarschijnlijk buiten gevaar. Evangeline Booth uit Indië vertrokken Evangeline Booth is gisteren met de „J. P. Cocn" vertrokken, uitgeleide gedaan door commandant de Groot, vele stafoffi cieren van liet leger des heils, het lid van den volksraad, Van Balen alsmede door een groote groep leerlingen van dc Ban- docngsche kweekschool. Commandant de Groot hield een toespraak, waarin hij de generale goede reis wensclite en Godi's ze gen over baar werk afsmeekte. Hij eindig de met een driewerf hoera op de generale, waarmee allen instemden. Evangeline Booth richtte nog een afscheids woord tot dc verzamelde officieren, die met dc soldaten bij het vertrek de gene rale toezongen. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking van Woensdag 3 Febrnari 1937 Hooge Prijzen 1000.— 1550 14830 15374 16795 19448 20678 400.— 3271 5189 18703 200.— 9501 14684 15060 19786 V 100.— 3458 5770 6398 7055 7963 9138 9479 9706 12757 15522 16895 16985 17103 18295 18640 20007 Prijzen van 70. 124 128 368 459 490 612 920 1088: 1131 1177 1182 1295 1299 1352 1411 1485. 1688 1734 1744 1782 1794 1888 1978 2046 2159 2301 2439 2441 2456 2485 2509 2600 2626 2657 2753 2768 2779 2954 2978 3092 3153 3208 3351 3415 3520 3536 3583 3853 3878 4099 4206 4326 4373 4467 4497 4556 4742 4808 4825 4911 4924 4989 5139 5572 5894 5911 5935 5995 6024 6044 6065 6127 6367 6497 6512 6541 6557 6678 6789 6796 6834 6908 6969 7118 7331 7391 7609 7619 7670 7743 7897 7935 8253 8459 8646 8711 8760 8869 8910 8951 8958 9070 9204 9209 9272 9348 9357 9400 9559 9665 9695 9755 9862 10087 10132 10173 10183 10232 10432 10481 10574 10692 10741 10820 10947 11091 11226 11229 11248 11306 11384 11491 11500 11638 11639 11696 11931 11971 12226 12336 12349 12409 12464 12473 12712 12935 12971 12976 13058 13169 13382 13518 13536 13544 13636 13690 13814 13861 13905 14170 14350 14531 14539 14721 14726 14917 14930 15180 15290 15380 15432 15471 15521 15584 15780 15846 15980 15991 16025 16142 16148 16150 16612 16671 16693 16722 16744 16771 16806 16833 16853 17097» 17349 17389 17407 17499 17739 17769 18037 18052 18314 18489 18524 18665 18801 18838 18984 19053 19175 19304 19386 19484 19507 19557 19577 19596. 19699 19939 19955 20055 20124 20132 20216 2039» 20446 20638 20778 20795 20888 Nieten 17 19 65 85 87 121 139 202 261 283 301 324 348 370 394 427 464 466 472 553 640 659 667 710 733 744 760 773 776 846 851 898 931 959 962 966 980 991 995 997 1000 1006 1039 1134 1210 1214 1229 1239 1246 1263 1296 1303 1304 1309 1380 1381 1385 1394 1421 1423 1426 1519 1542 1552 1583 1639 1657 1721 1803 1817 1845 1857 1933 1947 1954 1983 1988 2004 2010 2012 2016 2045 2055 2056 2061 2106 2107 2124 2141 2175 2177 2223 2225 2278 2316 2366 2412 2464 2564 2690 2720 2724 2814 2835 2836 2850 2899 2918 2951 3019 3039 3043 3099 3128 3177 3235 3257 3269 3297 3319 3327 3340 3373 3382 3385 3402 3435 3436 3488 3490 3589 3602 3627 3646 3689 3726 3729 3735 3736 3737 3743 3751 3761 3787 3837 3861 3870 3914 3916 3941 4018 4020 4040 4045 4065 4096 4132 4209 4236 4243 4273 4323 4334 4348 4400 4436 4454 4463 4530 4566 4577 4623 4640 4684 4692 4743 4828 4844 4889 4906 4932 4971 4991 5074 5085 5093 5104 5121 5194 5228 5237 5295 5316 5327 5337 5338 5366 5373 5380 5413 5474 5505 5510 5512 5545 5607 5618 5663 5716 5718 5771 5803 5804 5813 5826 5895 5938 5998 6030 6055 6100 6114 6156 6170 6191 6222 6249 6284 6294 6373 6457 6496 6519 6528 6543 6573 6581 6601 6605 6630 6688 6701 6711 6740 6750 6838 6853 6876 6895 6919 6920 6968 7045 7046 7060 7087 7125 7141 7168 7185 7194 7196 7247 7303 7330 7398 7421 7454 7462 7473 7508 7512 7528 7537 7547 7561 7595 7606 7612 7624 7677 7722 7736 7787 7807 7824 7835 7873 7892 7914 7917 7954 7977 7990 8002 8006 8017 8023 8094 8127 8156 8174 8183 8212 8226 8236 8282 8312 8316 8339 8387 8434 8461 8524 8569 8585 8595 8616 8637 8655 8693 8695 8721 8723 8755 8761 8851 8855 9026 9045 9147 9205 9212 9267 9288 9301 9322 9408 9411 9437 9443 94C0 9496 9539 9547 9593 9595 9621 9636 9762 9795 985a 9866 9888 9898 9957 9990 10037 10045 10067 10109 10115 10151 10201 10248 10273 10276 10326 10342 10344 10357 10367 10509 10525 10582 10727 10765 10782 10798 10808 10864 10913 10941 10956 10967 10971 10995 11004 11012 11013 11032 11069 11095 11118 11175 11201 11211 11213 11215 11224 11231 11302 11313 11333 11340 11453 11482 11487 11548 11609 11633 11650 11678 11709 11735 11741 11778 11785 11790 11877 11897 11912 11943 11962 11968 11978 12005 12018 12036 12056 12123 12142 12147 12153 12180 12208 12257 12301 12325 12493 12522 12538 12551 12557 12582 12646 12651 12691 12728 12736 12746 12755 12845 12850 12877 12916 12933 13006 13040 13081 13196 13292 13390 13450 13465 13493 13526 13537 13561 13591 13622 13639 13641 13658 13673 13687 13725 13788 13863 13915 13945 13946 13964 13981 14018 14028 14038 14078 14166 14182 14216 14229 14282 14301 14306 14326 14335 14340 14342 14349 14382 14431 14436 14459 14494 14519 14538 14627 14633 14697 14719 14723 14729 14746 14757 14774 14780 14786 14794 14887 14888 14931 14955 14957 14991 14997 15024 15056 15105 15107 15124 15204 15228 15268 15283 15373 15399 15412 15515 15530 15569 15578 15600 15604 15616 15664 15729 15746 15769 15878 15891 15905 15947 15953 15955 15962 16003 16052 16057 16065 16082 16083 16085 16103 16149 16174 16247 16265 16308 16333 16335 16353 16367 16398 16414 16423 16428 1C451 16576 16631 16634 16668 16688 16717 16763 16785 16821 16832 16848 16866 16871 16940 16947 16990 17004 17011 17033 17038 17048 17108 17163 17189 17232 17255 17270 17296 17301 17303 17328 17351 17406 17435 17483 17515 17530 1755a 17566 17586 17592 17634 17646 17667 17811 17837 17877 17899 17909 17955 17957 18010 18044 18048 18054 18119 18199 18231 18275 18277 18282 18296 18366 18392 18467 18520 18523 18538 18546 18551 18565 18569 18604 18671 18677 18685 18728 18780 18793 18802 18812 18895 18902 18938 18969 19003 19021 19036 19052 19188 19277 19297 19389 19390 19430 19495 19512 19521 19536 19561 19619 19725 19733 19739 19749 19763 19783 19785 19792 19824 19845 19847 19868 19882 19918 19946 19951 20043 20041 20059 20065 20087 20256 20343 20346 20386 20460 20489 20561 20567 20592 20644 20653 2066Q 20688 20715 20761 20869 Geloof jij aan het nut van inenten? Nee, de zoon van m'n zuster werd inge ënt en drie weken later viel bij uit een raam en brak zijn nek.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10