Fraaie strijd tusschen H*R*C* en 'tGooL T Derde klasse F. HRC 0 en Zeemacht 2 hebben de puntjes gedeeld, waar we al zoo'n idee van hadden. Het brengt mede, dat Cocksdorp nu ook voor Z. onbereikbaar is geworden. Nu nog een misstapje van Atlas 2 en Cocksdorp is kampioen. BKC 3 won met flinke cyfers van Helder 6, dat daarvoor wel alle hoop om nog van de laatste plaats af te komen, kan laten varen. Cocksdorp ii io i o 489 21 Zeemacht H 11 6 2 3 47—22 14 HRC VI 12 6 2 4 5t— 41 14 Atlas II 9603 3922 12 Succes III 9405 3219 8 JVC II 10 3 1 6 16—26 7 BKC III ix 3 o 8 2148 6 Helder VI 8 6 o 8 8—68 o Vierde klasse G. De eenige wedstrijd ls afgelast. Vierde klasse H. Schagen 3 was op bezoek bij Dirkshorn 2, en won keurig met 31. Adspiranten. Alleen in afd. T. is gespeeld. Tot veler verrassing verloor Callantsoog a met 32 van HRC e! Callantsoog a H.R.C. e Oudesluis a Helder e Helder f Schagen b 7 S 26- 7 13 7 5 0 2 21—II JO 7 4 1 2 NO 0 9 5 4 0 I 248 8 6 0 1 5 3—32 1 8 0 I 7 6—35 1 Eerst in de laatste minuten weet 't Gooi een gelijk spel te behalen. Doelpuntrijke wedstrijd. Gezien de goede verrichtingen van HRC in de laatste weken, waren onze Verwachtingen voor den wedstrijd van Zondag hoog gespannen, Het was te voorzien, dat 't Gooi een harde noot te kraken zou krijgen en dit is ook inder daad het geval geweest. De leiders moes ten zich tevreden stellen met een gelyk spel, na tot drie keer toe achter te heb ben gestaan. Zelfs liet het zich aanzien, dat de Reds met beide punten zouden schoot gaan, maar zes minuten voor het einde wist de rechtsbinnen der gasten, Kok van een misverstand in de rood-witte defensie gebruik te maken en zoo den gelijkmaker te scoren. Van de acht doelpunten die In dezen wed strijd gemaakt werden, waren er minsten drie een gevolg van fouten der verdedigingen. Het derde doelpunt, dat de geel-zwarten maakten, moet men Dijkshoorn niet te zwaar aanrekenen, het was zijn fout, maar de kee- ren, dat hy zeker schijnende doelpunten voorkwam waren talrijk. HRC. Wat spel betreft wogen beide partijen wel tegen elkaar op, terwijl men niet mag ver geten, dat HRC op de rechtshalf-plaats een back moest opstellen, die in de eerste helft z'n verdedigende taak, namelijk het bewaken van den gevaarlijken linksbuiten, bijna ge heel verwaarloosde. Na de rust was hij er beter in, hij legde ook den grondslag voor het vierde doelpunt, dat door De Jong ge maakt werd. Laatstgenoemde speler was o.i. een der besten van het veld, z'n plaatsen, op stellen en schieten was perfect. Daar ook Dissel er weer goed in was, klopte het samen spel op dezen wing uitstekend. 't Gooi. Bü de gasten kon de linksbuiten Ons het meest bekoren, een handige en daardoor ge vaarlijke speler, die ook volkomen door den linksbinnen begrepen werd. Middenvoor Co- hen bleek een doortastend speler te zijn; hij wist van de kansen gebruik te maken, maar het spelverdeelen was niet zijn sterkste zijde. Daar zorgde de gocd-spelende middenlinie voor. Hier vonden we den midhalf de beste. Hij was steeds een steun voor zijn voor hoede, in tegenstelling met Stolk, die meer verdedigend optrad, wat hij echter uitste kend deed. Keeper Cohen heeft verschillende fouten gemaakt. De eerste helft was rijker aan mooie spel momenten dan de tweede, wat gedeeltelijk kwam, doordat eenige keeren gestopt moest worden voor geblesseerde spelèrs. Gelukkig was dit niet het gevolg van ruw spel. De wedstrijd. Als om precies half drie scheidsrechter J. J. Schlüter beginnen blaast, stellen de vol gende elftallen zich op en blijkt, dat 't Gooi volledig is, terwijl HRC één invalle" heeft. HRC. J. Dijkshoorn Siersma Selderbeek Bultenhuys Stolk (aanv.) Striet Sanders Roomeyer Zymni De Jong Dissel Peeters J. Cohen N. Cohen J. Kok Winthorst Van Es (aanv.) Dorland Cregten Van Rheenen Spaans «M. Cohen 't Gooi. De gasten winnen den toss, wat van wei nig belang is. Na 1 ininuut neemt HRC de leiding. Al dadelijk ontstaat er een gevaarlijk mo ment voor het HRC-doel, maar het schot van den linksbinnen wordt met eenige moeite door Dijkshoorn gestopt. Meteen is HRC weg, een goede pass van Zymni naar Sanders, die naar binnengekomen is, en nog voor er een minuut gespeeld is hebben de roodjes de leiding genomen! Deze vreugde is echter van korten duur, want geen 6 minuten later krijgt 't Gooi een corner tc nemen. De bal belandt b|j den linksbinnen, die niet aarzelt en via den binnenkant van den paal ver dwijnt de bal in doel, 11. Tempo. De gastheeren zitten niet stil, want kee per Cohen kan net voor Dissel's voeten een bal wegpakken. Er wordt geweldig vlug ge speeld en dit hoogc tempo blijft bijna de ge- hcele eerste helft gehandhaafd. Als er tien minuten gespeeld zyn gaat de strijd gelyk op. Beurtelings verkeeren de beide doelen in ge vaar. Dijkshoorn stompt een harden kopbal van den linksbuiten corner. Dan een staaltje van goed voetbal van Dissel en De Jong» dat besloten wordt met een schot van eerstge noemde. De G.-keeper weet niet anders te doen, dan den bal hard weg te slaan. De gasten komen nu geducht opzetten en weten een meerderheid te veroveren, welke omgezet wordt in een fraai doelpunt. Precies in de 28ste minuut kopt de vrij opgestelde G.- linksbinnen vallend in. uit een boogbal van den rechtsbuiten, 12. De geel-zwarte mid denlinie stuwt haar voorhoede goed op, maar deze slaagt er niet in om den voorsprong te vergrooten. Bijna gebeurt dit als Stolk voor den uitgeloopen Dijkshoorn den bal achter waarts klopt, moar Siersma kan nog op het nippertje redden. Fout afgestraft. Na 31 minuten spelen geeft Zymni een rechte pass, de G.-rechtsback trapt finaal over den bal heen en Dissel is er als de kippen bij om onhoudbaar in te schieten. En weer is de stand gelijk, 22. Nu is het met 't Gooi-overwicht gedaan. Dissel legt als het ware den bal uit een pass van De Jong voor het doel neer, maar de keeper kan nog net wegwerken, 't Gooi wordt nu. geheel in de verdediging gedrongen, ook de midhalf, die tot dan toe meer op den aanval speelde, trekt zich voor doel terug. Uit een G.-doorbraak stopt Dijkshoorn het schot van den linksbuiten op fraaie wijze. Er is nog een minuut te spelen voor de rust. Dissel krijgt den bal toegespeeld, hij drijft langzaam op, lokt de vèrdediging naar zich toe, waardoor Sanders vrij komt te staan. Afgemeten plaatst hij nu over alles heen naar z'n rechtsbuiten, die onhoudbaar in den uiter sten hoek kopt (32). Nog even komt 't Gooi in den aanval, maar dan fluit de scheidsrech ter voor het verstrijken van de eerste helft. Na de rust is HRC het eerst in den aanval, maar dit heeft geen resultaat. Aan den anderen kant tracht Kok den HRC-doelman' met een onverwacht schot te verschalken, maar dit lukt hem niet. Toch zou de stand weer gelijk worden. De G.-linkshalf geeft af aan den middenvoor, die een laag schot lost. Dijkshoorn valt over den bal heen en onder hem door rolt de bal in het doel, 33. Als de strijd eenigen tyd gelijk op is gegaan weten de roodjes in de meerderheid te komen. Een onverwacht schot van Striet heeft geen succes. Het wordt 43. Het spel is 25 minuten oud als Buitenhuys I over alles heene naar den vrijstaanden De Jong plaatst, deze schiet meteen fraai in en voor de derde maal heef HRC de leiding genomen (43). Stolk trekt zich nu geheel terug en •fungeert als derden back. Een kwartier voor tyd weten de geel-zwar ten zich los te werken en in den aanval te komen, maar de roodjes blijven desondanks gevaarlijk, met veel moeite weet Cohen een schot van Dissel corner te werken, 't Gooi zet nu alles op den aanval, om tenminste nog een gelyk spel te bereiken, 't Gevolg is eenige corners, die zeer slecht genomen worden, maar dan trapt, acht minuten voor tijd, een der H.-backs over den bal heen, de G.-midden- voor loopt snel door en plaatst onhoudbaar voor Dijkshoorn in het doel, 44. In de laatste minuten moet Selderbeek nog door Stompedissel vervangen worden, maar veel gebeurt er nu niet meer. De gasten heb ben het heft in handen genomen en met 't Gooi in den aanval komt het einde van de zen fraaien en spannenden wedstrijd, Alcmaria stelt zich veilig voor degradatie en slaat Bloemendaal met 4-1. Alcmaria kan er niet over klagen, dat de bijna spreekwoordelijke pech haar ook ditmaal heeft vervolgd. Want al was de overwinning verdiend, met 41 kregen de withemden meer dan hun toekwam. Globaal genomen was het een bevredigende wedstrijd en de wijze, waarop Alcmaria zich ditmaal voor degradatie heeft weten te vrijwaren is heel wat eervoller dan verleden jaar, toen de Sportparkbewoners het moesten hebben van nederlagen der concurren ten, omdat ze zelf ook niet anders deden dan verliezen. Het eerste deel van den wedstrijd was door- eengenomen voor Bloemendaal. Wel noteer den wc verschillende Alkmaarsche aanvallen, echter de gastheeren oefenden wat meer druk uit dan de bezoekers. In de tweede speclhelft eerst kwamen de gasten meer los en het strekt hen tot lof, dat ze hun overwicht toen in niet minder dan drie doelpunten tot uitdrukking wisten te brengen. De eerste oogenblikken zijn een wederzydsch verkennen. Na ongeveer vyf minuten komt Bloemendaal wat opzetten. Eenige aanvallen worden tc niet gedaan door overtredingen. Een enkele maal probeert ook Alcmaria het, maar zonder resultaat. Keppel schiet uit vrije positie haast, een corner tegen Bloemendaal levert niets op. Na een kwartier spelens moet Brouwer ge blesseerd het veld verlaten, hij wordt vervangen door Keuris. Al spoedig wordt deze op den proef gesteld, hij maakt een schot al stompend onschadelijk, een tweede schot volgt, waarbij Venema, die een goede partij speelde, reddend optreedt. Enkele voorzetten volgen van Keppel en Bos, die wel even gevaar brengen voor Bloemen daal, doch de stand blijft dubbel blank. Daar- tusschendoor is Bloemendaal meer aanvallend dan Alcmaria zonder dat Keuris veel moeilijk werk krijgt. Als er 35 minuten voorbij zijn, redt Venema wederom op schitterende wijze, door de bal aan de doorgebroken Bloemendaal-voorhoede te ontfutselen. Twee minuten later tijgt Alc maria ten aanval. Keppel zet het leer voor den doelmond, waar Bos zich uitstekend heeft op gesteld en het leer in de netten kopt. De stand is 01. Weer is het Keppel, die even later goed in schiet; de Bloemendaal-keeper weet corner te werken. Dan is de beurt aan De Bock, die een kanjer lost op Keuris. Zonder succes. Twee minuten voor de rust herhaalt de oud-inter national het echter en dan heeft Keuris het na kijken. Wanneer enkele oogenblikken later de eerste speelhelft is verstreken, is de stand ge lijk, 1—1. Na de rust wegen de partijen aanvankelijk vrijwel tegen elkaar op. Dan neemt geleidelijk Alcmaria het initiatief. Het eerste kwartier verstrijkt échter zonder dat gedoelpunt wordt. We noteeren in dien tijd èen goed schot van De Bock, dat Keuris houdt, terwijl Gerritse en Koning beiden een keer redding brengen in hachelijke positie. Aan de andere zyde wordt een kopbal van Bos ternauwernood wegge werkt. Dezelfde speler zet een keer goed voor, doch Keppel schiet van vlak by over. Dan, nadat van Wieringen heeft gemist, ziet Burger een kansje, hij schiet in en de stand is 12 voor Alcmaria. Wel blijven de withemden doorzetten, maar ze kunnen toch niet verhinderen, dat geduren de een vijftal minuten de bal doorloopend voor het Alkmaarsche doel zweeft. Dan echter wer ken de bezoekers zich los, we noteeren schoten van Van Wieringen en Burger. In de dertigste minuut zien we twee spelers koppen, de hoofden slaan tegen elkaar en Van Wieringen zakt ineen. Gelukkig blijkt het min der ernstig dan zich eerst liet aanzien, toch moet hij het veld verlaten. Voor hem komt Homan. Deze laatste geeft enkele minuten later een goede pass naar Keppel, die ditmaal succes heeft met een boogbal, die juist over den kee per heen in het Bloemendaalsche doel ver- dwynt. Er zijn nog acht minuten te spelen en Alc maria heeft een veiligen voorsprong van 31. Bloemendaal zet alles op alles, doch de wit hemden, die eindelyk weer eens een overwin ning in hun zak hebben, laten zich die niet ontnemen. Ze houden dapper vol, forceeren in de laatste minuten zelfs nog twee corners, welke laatste een doelpunt oplevert, doordat de bal op fortuinlijke wijze via de knie van Bos in het doel verdwijnt. Na den aftrap golft het spel nog even op en neer, dan is het einde daar en kan Alcmaria het veld verlaten met de prettige gedachte, dat dit jaar op degradeeren geen kans meer be staat. Beverwijk-Helder 2-3, Keurige overwinning na span nenden wedstryd. Helder is bezig zich na haar inzinking té herstellen. Respectievelijk moesten Purmersteyn, Hollandia en Beverwijk één of meer punten aan de witjakken laten, iets wat vooral komt door den terugkeer van de geestdrift in de Helder-ploeg. Geestdriftig spel van Helder. Helder was in de opstelling als tegen Hol landia; deze voldeed wederom aan de ver wachtingen, al was de achterhoede minder safe dan in de voorgaande wedstrijden. Dit kwam vooral door het teveel vrij laten door Burger van den buitenspeler der tegenpartij, waardoor deze zeer gevaarlijk was. Over het geheel genomen was het spel der achterhoede echter ruim voldoende, evenals dat der middenlinie, waarin Kiesewetter opviel door zijn rustige en beheerschte speelwijze. In de voorlinie viel ditmaal het uitstekende spel der binnenspelers op, die beiden op zeer goede wijze, zoowel aanvallend als verdedigend, werkten. Boslooper paarde hieraan bovendien een gevaarlijk schot, dat ruimschoots zijn eenige tekort, zijn te langzame spel, ver goedde. De aanvoerder der voorhoede, Beek hoven, heeft ditmaal geen doelpunten ge maakt, maar wat vroeger wel voor hem gold, dat hy dan niet voldeed, ging nu niet op, daar bleek, dat hij ook zonder dat meer dan vol doende kan zyn. De buitenspelers, vooral Wie ren, waren niet zoo bijzonder op dreef. Beverwjjk speelde niet met dat élan, dat haar den eersten wedstryd, met 40 deed winnen. Ze nam het gemakkelijk op, wilde het te mooi doen, maar dit had tegen de robuste, hardwerkende Hel der-ploeg geen succes. De achterhoede, die destyds niet te passeeren bleek, was nu het zwakste deel van het elftal en wanneer de keeper niet zoo'n geweldig geluk had gehad, dan had het niet bij de dik verdiende 32 nederlaag gebleven. Niet minder dan vijf maal moesten paal en lat hem te hulp komen. De wedstrijd was er één van goed gehalte, waarin Helder, behoudens een kleine inzinking onmiddellijk na het begin der tweede helft, vrijwel steeds dé sterkere ploeg was. Onder ideale weersom- stahdigheden startten de witjakken oogenblik- kelijk met enkele zeer gevaarlijke aanvallen, en reeds in de eerste minuut denken we Beek hoven te zien scoren, doch zijn kopbal, die hij inzond na het van de lat terugspringende schot van Vermeulen, was te zaclit, zoodat de keeper deze nog juist onderscheppen kon. Nogmaals moet de lat redding brengen bij een keiharde „pil" van Boslooper, die den keeper reeds royaal geslagen had. Dan komen ook de Beverwijkers los en Kenter mocht zich eenmaal zeer gelukkig prij zen, toen een harde kopbal rakelings over- suisde. Weer is eenmaal Beekhoven razend snel er doorheen, handig tikt hij den bal over den keeper heen... tegen den paal. Beverwijk leidt. Na pl.m. een klein half uur, waarin het flinke tempo geen moment verslapt was, nam Beverwijk nog vry onverwachts de leiding, toen haar middenvoor den bal, sterk gehin derd door Burger, toch hard en laag in den hoek wist te schieten (10). De witjakken verslapten na dit doelpunt eenigszins, maar ze hadden toch nog pit ge- nog om gelijk te maken, dank zij Boslooper, die met éen afgemeten voorzet Vermeulen de gelegenheid gaf om met een schuin laag schot den Beverwyk-keeper te passeeren (11). Helder had gel ijk gemaakt. Tot voor rust bleef de stand verder onge wijzigd, waaraan Burger goeddeels debet was, toen hy op uitnemende wijze een hard, hoog schot uit 't doel kopte. In de tweede helft vreesden we aanvankelijk het ergste. Helder stond raar te schutteren en Beverwijk pro fiteerde hier onmiddellijk van door het spel uitstekend in handen te nemen. Kenter was er echter uitstekend in en redde verscheidene malen uitstekend. Toen echter doelpunten uitbleven, vatte Helder weer moed en spoedig hadden ze het initiatief overgenomen, dat na 10 minuten spelen culmineerde in een mooi doelpunt van Boslooper, die, daartoe in staat gesteld door Van Beekhoven, met een fermen schuiver Helder de leiding gaf. De witjakken begonnen nu de zaken kal- men aan te pakken en hierdoor gaven ze Beverwijk de gelegenheid zich kansen te scheppen om toch nog een gelijk spel te for ceeren. En het scheen te gelukken ook. Eerst zou echter Wieren de kans van den dag gemist hebben door voor open doel staande, nog naast te schieten en Bijl zou met zyn harde schoten evenmin succes gehad hebben. Weer gelyk. Een goed opgezette aanval door links ge leid bracht den bal tenslotte by den midden voor, die zich geen oogenblik bedacht en keihard inschoot (2—2). Zou dan toch nog Helder de verdiende overwinning ontgaan? Het leek er veel op, want Beverwijk bleef aanvallen. De witjakken waren echter veel gevaar- lyker met hun aanvallen en pl.m. 5 minuten voor het einde zou Vermeulen door flink doorzetten Helder wederom de leiding ge ven. Toch nog 82. De bal was by V. Beekhoven beland, die op het kritieke moment van doorbreken lee- lyk vastgehouden werd, doch dit was uit stel van executie, want het leder kwam ver volgens bij Vermeulen terecht, die langs den uitloopenden keeper het winnende doelpunt voor Helder scoorde. Dat het de beslissing was, bleek al spoedig, want Beverwijk gaf den moed op en tot het einde toe bleef Helder nu het beste van het spel behouden. Helder had de revanche van de smadelijke 40 nederlaag te pakken. Alkmaar-Alkm. Boys 0-2 Slecht spel van de .Alkmaarsche voorhoede Voor een publiek, zoo talrijk als het Alk- maar-terrein vermoedelijk nog nimmer heeft gekend, speelde zich de plaatselijke derby af tusschen Alkmaar en Alkm. Boys. De overwinning was voor de Alkmaarsche Boys volkomen verdiend. Wel waren de Alk- maarders gedurende verreweg het grootste deel van den wedstrijd in de meerderheid, ont wikkelde het spel zich in hoofdzaak op de helft van de bezoekers, de afwerking van de aanvallen der groen-witten was zoo hopeloos slecht, dat hun geheele overwicht geen resul taten kan opleveren. Dat een speler als Nierop Groot weinig meer kan dan figureeren en af en toe eens buiten spel veroorzaken, is langzamerhand bekend ge noeg. Dat men zoo iemand desniettemin de be langrijke midvoorplaats laat innemen, is wel licht de grootste blunder, die eenige Alkmaar sche vereeniging dit jaar gemaakt heeft. En toen men hem na halftime de binnenplaats liet bezetten, was het te laat. De Boys konden zich voorloopig zonder het minste gevaar bepalen tot verdedigen, wat ze zéér terecht ook deden. De voorhoede der roodwit-geblokten is zon der twijfel gevaarlijker dan die der groenwit- ten, doordat ze haar aanvallen veel opener op zet. De overwinnaars danken hun zege aan twee eminente schoten van den midvoor Schen- ke, die daarmee een voor zijn vereeniging af doende prestatie heeft geleverd en het spyt pns alleen, dat we deze uitstekende verrichting een domper moeten opzetten door te constateeren, dat zyn wijze van optreden ons inziens af en toe de grenzen van het sportief toelaatbare overschreed. De beide verdedigingen weerden zich uit stekend. Van der Horst, die zijn doel schoon hield, speelde een uitstekenden wedstrijd. Wel kreeg hij heel wat minder te doen dan Duive- man, die al byzonder goed op streek was, doch ook hy kreeg een aantal gevaariyke schoten, die hij correct wist te verwerken. Een extra woord van lof verdient de spil van Alkmaar, (een oud-ingezetene van Den Helder), die van begin tot het einde waarlijk schitter de, die onophoudelijk zyn voorhoede voedde en ten aanval zond. Maar die zijn werk geen keer bekroond zag met succes door het onvoldoend spel van zyn voorwaartsen. Na eenig heen en weer getrap denken we Koster met een ver schot te zien doelpunten. Van de Horst laat den bal door zijn handen glippen en het leer belandt in de touwen. Er was echter reeds gefloten wegens buitenspel. Alkmaar komt dan in de meerderheid, Kra nenburg mist een prachtkans, even later ech ter is het Schenke, die een keurige pass van Indri omzet in een zacht balletje, waarmee Dui- veman niet de minste moeite heeft. Dan volgen een serie Alkmaar-aanvallen, waarvan er enkele worden onderbroken door buitenspel, in den regel van Nierop Groot, die daarop weinig gewicht schijnt te hebben. Een vrije trap even buiten het Boys-strafschopge bied levert niets op. Koster mist een goed door Nierop Groot aangegeven bal, welke laatste speler dan een aantal soms gemakkelijke schoten naast en over plaatst. Ook Kranenburg is allerminst op dreef. Geleidelijk echter verplaatst zich het spel. Duiveman krygt verschillende gevaariyke bal len te verwerken, maar hij houdt op schitteren de wijze zijn doel schoon. Even komt Alkmaar weer opzetten, een scrimmage voor het doel houdt het publiek een tijdlang in spanning, maar goals blijven uit. Dan is het woord weer aan de Boys, een paar schoten gaan over en naast, wat op de goal komt is een sobere prooi van Duiveman. Plotseling zien we een onverwachte door braak van de roodwitten, Schenke krijgt den bal vry en met een hard en strak schot geeft hy zyn club de leiding, 01. Een aanval van Indri wordt door Duive man corner gewerkt, een vrije trap suist even later rakelings over het Alkmaarsche heilig dom. Dan, enkele minuten nadat het eerste doel punt ontstond, is het weer Schenke, die zich weet vrij te spelen. Hij krijgt den bal van links, passeert Ooms en het terrein is vrij. Een kanjer van een schot volgt en Duiveman heeft voor de tweede maal het nakijken. Na de rust speelt Kuis midvoor. De eerste oogenblikken zijn voor de Boys. Wel zijn de Alkmaarders af en toe in den aan val, hun uitgesproken overwicht begon eerst na omstreeks een kwartier spelens, toen de Boys hun strijdmacht meer en meer voor het doel begonnen samen te trekken om zich te be palen tot plotselinge uitvallen. Deze waren soms gevaarlijk genoeg, ze leverden echter geen succes meer op. De gastheeren waren echter juist even geluk kig. Of ongelukkig al naar men wil. Om streeks 10 minuten voor het einde kregen de groenwitten een penalty toegewezen wegens hands in het strafschopgebied. Een goal?. Neen. Van Os nam de kans slecht waar en Van der Horst verdient een pluim voor zyn safe. Enkele scrimmages voor het Boysdoel volgden nog, scrimmages van een duur als we het nog zelden in een wedstrijd zagen. Van voet tot voet ging de bal. Nu was het een Boy, dan een Alkmaarder, die hem raakte, telkens en telkens weer. Maar de score bleef onveran derd. Vermelden we nog twee uitstekende schoten van Kranenburg in deze periode, zonder dè verschillende missers van diverse spelers fee memoreeren, dan is het belangrijkste gezegd. De laatste minuten scheen het geheele Boys elftal voor het doel verzameld te zijn. Toen kwam het einde. Met 20 hadden de Alkmaarders de neder laag geleden. Texel I-D.T.S I 6-1. De -eindcijfers geven voldoende de spelveP- houding weer; in alle opzichten is het Texel- sche elftal sterker gebleken, ook de voorlinie, die tot heden in de competitie zoo weinig doel punten heeft gemaakt, speelde in de nieuwe samenstelling een voortreffelyken wedstrijd. Een 61 zege tegen het sterke DTS geeft eenigen moed voor de komende promotie wedstrijden. Voor den westrijd werd Texel een bloemen* hulde gebracht door DTS wegens het behaal* de kampioenschap. De elftallen stelden zich als volgt op: Texel. Dukers D. Zuidewind Jo Ran H. Neyens De Graaf Witvliet H. Ran P. Kikkert Vlaming J. Gieles P. Neyens C. de Waal Kuiieman Bos Kuipers V. Meurs. K. Kooi Tromp Sloves C. Koorn P. Schrieken A. Koorn DTS. Over den wedstrijd het volgende! Scheidsrechter Van Dam liet precies op tijd- het aanvangsignaal hooren. Direct was het spel van Texel opvallend beter. DTS ging ech ter niet zooals wij dat bij de wedstrijden van bijna al de andere clubs hebben gezien een geheel verdedigend spel spelen, en daar de bezoekers ondanks het overwicht déïi tegenpartij, uitnemend partij gaven, was de' wedstrijd in alle opzichten het aanzien waard} Texel neemt de leiding. Na ongeveer een kwartier spelen zien v^a H. Ran na een snellen doorbraak tegen de zijlat schieten, de bal stuit terug en wordtf niet voldoende weggewerkt en P. Kikkert is er direct bij om onhoudbaar in te schieten. 10 voor Texel, Even daarna moet H. Ran wegens een lichte verwonding het veld ver laten, ongeveer een tien minuten speelt de thuisclub nu zonder rechtsbuiten. De voorlinie krijgt ook nu wel kansen, doch de doorzet tingskracht ontbreekt. Een paar aanvallen van DTS leveren weinig gevaar op; de Texei- sche middenlinie en vooral ook de backs blij ken te zwaar voor de bezoekers, dié ook nog met twee invallers spelen. De voorsprong vergroot. De terugkomst van Henk in het veld geeft direct de voorlinie weer de noodige kracht. Verschillende malen wordt Koorn in zijn doel heftig bestookt, aanvankelijk zonder succes. Bewmaal zien we Vlaming met een mooien omhaal juist tegen de bovenlat schieten. Daar na komt een zeer gevaarlijke voorzet van P. Meijers, die door een back van DTS in eigen doel wordt gewerkt. 20 voor Texel. Dukers kreeg voor de rust weinig ballen meer in handen.Bij een corner had J. Gieles bijna nog succes met een fraaien kopbal, de keeper kon echter juist nog ingrijpen. De rust kwam met 20. Na de hervatting speelt DTS aanvankelijk heel wat beter dan in de eerste helft. De meeste aanvallen stuiten echter al op de Texelsche backs. Doch ook Dukers moet nu meer ingrijpen. Het derde Texelsche doelpunt. Heel onverwacht komt nu het derde Texel sche doelpunt. P. Kikkert krijgt zeer naby het doel een opgelegde kans van J. Gieles, die hy met een fraai schot benut, 30 voor Texel. Een tegenpunt. DTS doet hierna enkele krachtige tegen aanvallen, aanvankelyk zonder succes, doch tenslotte schiet Kuilman hard op 't doel en de bal vliegt via een Tex. back in het net. Texel voert den stand op tot 61. In het verdere verloop van de match is Texel overwegend sterker; verschillende spe lers van DTS schijnen door een betere combi natie van de tegenparty afgemat. P. Kikkert zorgt al spoedig voor het vierde Texelsche doelpunt. Ook belandt een bal in het doel, die op protest van den grensrechter van DTS niet werd toegekend. M. Vlaming zorgt daarna voor de vijfde en zesde goal. Beide doelpunten waren zeer mooi. Iedere autcmobiiivt kan o dadelijk vertellen, hoeveel fcdoroeter per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel nood tg hebben om met die veert te stoppen!

Schager Courant | 1937 | | pagina 10