Plaatselijk Nieuws. OMGEVING-NIEUWS SPORT O?HET pak Voorkom GRIEP neem ^"AKKERTJE' Voetbal Schager Carnaval WIERINVEN HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Zaterdag j.1. vergaderde in Ilotel „Cen traal" de ald. Wiel ingen van de IIolI. Ai ij. ■van Landbouw. Te ruim acht uur opent de lieer O. J. Bosker de vergadering. Spr. zegt dat deze vergadering in hoofdzaak is belegd om te komen tot het exploiteeron van een dokstation, herder is hier reeds iets dergelijks geprobeerd. Toen is ei- ech ter niets van gekomen. Nu heeft de heer Parlevliet do zaak echter weer aan hot rollen gebracht. Wat de Ruilverkaveling aangaat. zegt spreker dat de heer Van Erven, die de Grondverheterings- en Ontginnings-Maat- schappij N. V. vertegenwoordigt, en mede aanwezig is, een verzoek van de directie hoeft gekregen om een onderzoek in .te stellen naar do belangstelling welke voor de ruilverkaveling op Wielingen bestaat <cn wel in opdracht van den heer Mosu. Ter toelichting voor hen die niet aanwe zig waren, zij vermeld dat de N.V. Grond- Mij. uit Zwolle sedert een vijftal jaren liet kantoor op Wieringen gevestigd heeft en zich belast niet de uitvoering van wer ken in werkverschaffing, zoowel in de Wieringermcer als cenigc omliggende ge meenten. Ook in onze gemeente is zij in dat opzicht werkzaam, gezien b.v. de be planting langs den betonweg. Tiet grondonderzoek is nog niet begon nen, wel hebben we reeds monsters, maar «er anoetcn er feitelijk nog wat bij om tot een geheel, een z.g. kaderonderzoek te ko men. Spreker verzoekt daarom nog zoo veel mogelijk monsters te zenden en liefst zoo spoedig mogelijk, daar natuurlijk de tijd alweer opschiet Spreker geeft hierna het woord aan den heer Parlevliet om eonige inlichtingen over een dekstation te geven. De heer Parlevliet zet dan de wenschc- lijkheid uiteen om hier een hengst te sta- tionnecren. terwijl de heer Bosker opmerkt dat er natuurlijk wel eonige offers gebracht moeten worden, want de één is voor licht, de ander voor zwaar, voor koud- of warm bloed. maar wc moeum toch tot overeen stemming komen door pen commissie te vor men van paardenkenners. Een twintigtal personen gevoelen voor het stichten van een dekstation en deze zullen straks een nabe spreking houden. Hierna geeft de voorzitter het woord aan den lieer van Erven, vort. der N.V. Grond Mij., ter bespreking van de ruilverkaveling. Algemeen gaat men ermee accoord dat "t Bestuur zijn medewerking verleent hij de voorbereidingen-van deze zaak. De voorzitter doet hierna de niedodeeling dat Wieringen niet meer als keuringsplaats voor paarden in aanmerking komt; mochten er echter hoeren zijn die evengoed aan de premickeuringcn wcnschcn deel te nemen, dan zullen zij naar de keuring te Schagen moeten. Hierna verkrijgt Dr. IToedemoker bet woord om zijn lezing over „Verborgen (koop vernietigende) gebreken hij dieren te hou den, eoii onderwerp dat altijd de belang stelling van de landbouwers heeft en waar over wij reeds meerdere malen mededeclin- gen in dit blad doden. Den inleider werd dank gebracht. Het dekstation. Bij de nabespreking over dit onderwerp wordt een commissie van personen, nl. de lieen-n Parlevliet, Jb. Dekker Pz„ D. Jac. Mulder, Ant. Keijzer en J. Veerdig gekozen, welke commissie naar de keuring te Gro ningen zal gaan, teneinde daarna oen hengst te huren. Onder dankzegging sloot de heer Bosker ook deze vergadering. Harmonie. - Zaterdag j.1. werd in Concordia door de muziekverccn. „Harmonie", dir. de hoor P. Kreijgcr, een lodenuitvoering voor ongchuw- dèu gegeven, welke flink was bezocht. Te ruim acht uur sprak de voorzitter de heer C. J. Bosker liet openingswoord Spr. deelde mede dat de heer J. Mol door familieomstandigheden verhinderd was me de te spelen en dat diens rol nu door den lieer C. Metselaar Pz. vertolkt zou worden. De heer S. de Vries speelde eveneens niet mee, waarvoor inviel de heer D. Oden: Spr. gaf een korte toelichting over het op te voe ren stuk, waarna hij allen een gczelligen avond wenschte. Hierna kregen we te hooren een vijftal nummers van „Harmonie" en wel: Feostmarsch van J. R. v. d. Glas: Ouver ture Tancréde van Rossini; Domino Noir van Auber: Si J' Et ais Roi van Adam tot slot de finale. Deze nummers verwierven allen een welverdiend applaus. Hot tooneelsluk, dat daarna werd opg< voerd, boette „De spion van den Prins", ro mantisch historisch tooneelspei in 4 bedrij ven, door J. van Randwijk. Dit stuk was met recht iets zeer bijzon ders. Niet alleen door de schitterende tinnes, welke aan het spel veel luister hij- zetten, maar vooral door het stuk historie uit.de roemruchtige tijd van een De Ruyt Trotnp, Piet Hein, de Wit, enz,, dat voor ons tot een stuk leven werd gemankt. Voor lief hebbers van historie was liet een genotvol len avond. De rollen werden allen uitstekend ver tolkt. Een gezellig hal besloot dezen zoo goed geslaagden avond. Diefstallen. Vrijdag jl. kwam men bij de firma O. J. Bosker door een toeval tot de ontdekking dat reeds sinds eenigen tijd voorwerpen van het werkterrein dezer firma ontvr werden. Dit kwam aan hot licht doordat oen der dieven betrapt werd en toon de anderen verraadde. Deze hoeren, diie in getal, en in woners onzer gemeente, verkochten het be stolene aan een handelaar, te Den Helder. De politie, die de zaak in handen heeft, maakte, proces-verhaal op. Alle drie hebben bekend zich aan diefstal te hebben schul dig gemaakt. Ouderavond in de Chr. school te Den Oever. Een.goed geslaagde ouderavond werd go houden, waar ruim honderd belangstellen de ouders aanwezig waren. Te ruim half acht opende de voorzitter van h'-t schoolbestuur, de heer O. Deen. deze bijeenkomst door te laten zingen Ps. GS 10 en gebed. Daarna sprak dc voorzitter iv aanleiding van een gedeelte uil Markus 10, vers 13 t.m. Ui, enkele, woorden. Mej. de Boer, onderwijzeres, hield daarna een inleiding over het onderwerp: Gehoor zaamheid in de opvoeding. Volgens inlnid- ster is geen goede opvoeding denkbaar zon der gehoorzaamheid. Gehoorzaamheid is eigen verkeerden wil gevangen geven aan een beteren. Toch zal ook hij die gehoor zaamheid vraagt van anderen, zelf aan dien eisch moeten voldoen. Hoe ver is men hier van echter dikwijls af. Volledig gehoorzaam was Jezus doordat in hem was de volmaak te liefde. Over dit onderwerp volgde, een bespreking, waaraan deelnamen dc heeren Stulp, Terp stra, en Branderhorst. De pauze, welke hierop volgde, werd benut om het werk der leerlingen te bezichtigen. Daarna was het woord aan den heer Slik, onderwijzer, die een bijdrage gaf over het onderwerp: „Krullenjongen". Deze term, gebruikelijk hij het timmervak, kan ook van toepassing zijn op iemand die onderwijzer wordt, wat door den heer Slik wordt aange toond. liet krullenjongen zijn heeft een scha duwzijde, maar toch ook een lichtzijde en is noodig voor een goede vorming. Van de geboden gelegenheid aan de ouders om over zaken betreffende het onderwijs het woord te voeren of vragen te stellen, werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer Wiersma voordroeg liet gedicht: „Het lichtje voor het raam" Tot slot bracht de heer O. Deen dank aan allen voor de medewerking waarna de Eenv. heer Van Eerden dezen avond met dankgebed sloot. Hebben zich voor den boekhoudcursus van de H. Mij. v. L. 27 leerlingen opgegeven, aan den cursus voor aardappelselectie ne men niet minder dan 7."» leerlingen deel. De ze laatste cursus is daarom gesplitst in een middag- en avondcursus. De grootc toeloop heeft gemaakt, dat men verdere aanvragen om deel te nemen aan deze cursussen, moot weigeren. SCHOORL Gecostumeerd bal. De amusementsvereeniging K.&A.L. orga niseerde in Veerburg een gemaskerd bal. Behalve de gerost unieerden vulden ook c.le andere danslustigon en toeschouwers Ie zaal. Zoowel vóór als na liet demasqué as de stemming opperbest. De jury, bestaande uit de dames Kaan, Keijzer, Liefhebber en Wissekerke, deed de olgcude uitspraak: Enkelingen: mooiste costum: 1. Dame uit 'rankrijk, Mej. E. Ozinga, van Sneek; 2. 'antasie Dirndl Kleid, mej. P. Polet; 3. Len te, mej. A. de Graaf; 4. Haremdame, mej. M. v. Ilecke; 5. Fantasie matroos, mej. J. Geerligs. Enkelingen: koddig en origineel costuum: Juffrouw de Bonk, Daan Kaan: 2. Suiker- zoetjongetje, Mar. Wissekerke; 3. Éénper soons bruidspaar, Mej. M. Zeeman van Wie- ringerwaard. Paren: 1. IIolI. keuken, dames Groenveld en Prins van Schagen: 2. Confetti en Ser pentines, dames M. Weststraite en A. v. d. Goes; 3. Leve de Zwemsport, dames N. dc Leeuw en A. M. de Beurs; 4. Straatmuzikan ten, A. J. van Duuren en N. Keijzer. Juffrouw de Bonk. Daan Kaan, won met van 08 uitgebrachte stemmen den pu blieksprijs. Dagelijks wordt ook Gij ermee besmet. Voorkom verdere narigheid. Bestrijdt eiken avond het dreigend gevaar: AH SA PAULUWS A Zondagavond hield de Ncd. Ver. tot. Afsch. van Alcoh. Dranken afd. Schoorl, haar open bare propaganda-avónd in de zaal van den lieer Schuijt. Hieraan werd medewerking verleend door een spreker: den lieer Evert Vermeer uit. Amsterdam, den heer Bant. mot vioolmuziek en de bekende artistcn Sauna Klaver en Nico Splinter. Te ruim half acht werd door den voorzitter don heer Kriek, geopend. 'J oon het doek werd geopend, zagen wij een schitterend tableau, de kleurelfecten deden het hierin goed, terwijl ook het lied van dc Vreugde uitstekend werd gespeeld. Hierna volgde de spreker van dezen avond de hoor Evert Vermeer, die in een duidelijke rede het nut van dc alcoholbestrijding uit eenzette. Volgde vioolmuziek door den heer Bant, die aan de piano werd begeleid door den lieer Diderich. Gespeeld werden: Romance van Costers en La Serenata van Braga, waarvoor ook zij een applaus mochten ont vangen. Nu was ile beurt aan Nico Splinter en Sanna Klaver. Eerst droeg Nico Splintei voor: Vader kijk naar je kinderen en Carna val en dan zong hij nog: Haar jongen ei Naar de maan, muziek was van J. v. «1. Brink. Toen was de beurt aan Sanna Kla ver, die voordroeg in het Westfriesoh: „De brief uit Indië" van N. Splinter. In de pauze werd nog het woord gegeven aan Ds. Boeke, die een woord van propa ganda sprak voor de Schoorlsche Jeugdher berg. De aandacht werd hierna gevraagd voor Gerard en Marry Bremer, die eenige leuke voordrachtjes deden, welke zeer in den smaak vielen. Voordracht en zang volgde weer, evenals vioolspel, en tot slot nog een tableau, waar in men liet zien, dat dc alcoholflesch kapot moet. Hierna sluiting. SCHOORL I—OUDESLUIS L 3—5. Ook tegen Oudesluis heeft Schoorl het Zon dag niet kunnen bolwerken. Vooral in het laatste half uur is Oudesluis sterk in de meerderheid. Als scheidsrechter Bobeldijk het beginsignaal geeft, zien wc beide elftal len met twee invallers opgesteld. Het, spel gaat eerst vrijwel gelijk op. Nu eens zien we een aanval van 0., dan weer een van Schoorl, totdat ongeveer een kwartier na het beginsignaal O. luit .Schoorldocl weet te vin den als Geurt» een hard schot van dichtbij niet m zijn macht kan houden. Schoorl hierdoor niet ontmoedigd, steeds weer trek ken ze op het O. doel af, liet duurt dan ook niet lang of Nab maakt met 'n harden schu' ver den stand weer gelijk. Een mooie aanval van O., gevolgd door een goed schot, kan direct, daarop nog maar juist door Gcurts worden overgetipf. Aan den anderen kant scheert, een keihard schot van K. Klop juist, over de lat. Als O. weer op het Schoorl doel afgaat, krijgt Geurts een schuiver te verwel ken. welke hij echter niet goed in z'n macht kan krijgen en niet bal en al in het doel terecht komt. Doch ook Schoorl krijgt zn kansen. Een onverwachte schuiver van P. Kor- ver verdwijnt in het O. doel. Vele kansen gaan échter verloren doordat het binnen- trio van Schoorl lang niet doortastend gc- noeg is. l)e rust gaat in met gelijken stand 2-2. Er valt nog weinig van te zeggen wat liet eindresultaat zal worden. Beide ploe gen waren tot nogtoc aan elkaar gewaagd. Na de rust komt Schoorl dadelijk goed opzetten en wordt O. als 't ware even over speeld. Herhaalde aanvallen volgen op het O. doel en als Klop ongeveer 10 minuten na de hervatting een mooie pas naar Koel geeft neemt die de bal ineens op z'n voet en doelpunt onhoudbaar. Eenige mooie kansen voor Schoorl volgen nog. doch blij- n onbenut, doordat, het hinnentrio hope loos klungelt. Oudesluis neemt dan zoo langzamerhand het offensief over. Een toe gekende penalty wordt schitterend door Geurts gehouden. O. oefent steeds meer druk op het S. doel uit. Geurts weet vallen de een schot te houden doch kan de bal niet z'n handen krijgen, hiervan profiteert O's midvoor en loopt de bal in hot doel 3—3. Schoorl zakt steeds meer in spelpeil, terwijl O. steeds vuriger begint aan te val len. Het is dan ook niet tc verwonderen dat O. in deze periode nog 2 doelpunten maakt. Oudesluis heeft verdiend gewonnen. Dc 0. jongens hebben er allen hard voor ge werkt. Bij Schoorl kan dit niet. gezegd wor den. Een paar der S. spelers hebben zich uitgesloofd, dat ze bijna niet meer kon den, terwijl er enkele waren die er zoo goed als niets aan gewerkt hebben. De bei de invallers zoowel Koel als D. Beeld man waren nog mee van de hesten. Geurts wis selde heelc goede momenten met zeer '/.wak ke af. De scheidsrechter nam soms vreem de beslissingen, doch over 't geheel geno men leidde hij niet onverdienstelijk. De S. adspiranten speelden gelijk 11 te gen de Alkmaarsche Boys a. 5-|5.ch PER HALF ONS 25-75ch PEP HALF POND WARMENHUIZEN. V.I.O.S.—GEEL ZWART, 9—2. Voor de zooveelste maal heeft V.T.O.S. in deze competitie aan zijn tegenclub een ver pletterende nederlaag toegebracht. Het kalme weer en aantrekkelijkheid van dezen wedstrijd waren de oorzaken, dat voor dezen wdstrijd nog heel wat publiek op het veld aanwezig was. Kort na den aftrap trok Geel Zwart, dit elftal kwam evenals V.I.O.S. verzwakt uitspoedig tot den aanval over en werd onze keeper door een hard schot verrast en werd de stand 0—1 voor G.-Z. Dit doelpunt zette onze jongens eens aan het werk. On ze vleugelspeler P. Kern per loste al spoedig een keurig schot, hetgeen rakelings over de lat ging. Meer en meer kwamen de jon gens van Vios in den aanval en tenslotte wist W. Zoon den gelijkmaker te bezor gen, 11. Het tweede doelpunt voor Vios werd door een speler van G.Z. zelf maakt. Na een aanval van Vios ontstond een gedwarrel voor het doel van G.Z. tenslotte ging de bal via een G.Z.spelcr zijn eigen doel in, 2-1. Niettegenstaande dezen achterstand trok G. Z. moedig ten strijde en volgde menige aanval op het Viosdoel. Zoo ging de strijd op en neer, totdat uit een corner tegen G.Z. onze bin nenspeld' C. Schipper dc keeper van G.Z. liet nakijken gaf, 31. Zoo ging de rust in. Na de thee trok G.Z. volop ten aanval. De backs stonden bijna op den middenlijn. Er werd een geweldige druk uitgeoefend op liet Vios-doel. Dit neemt, niet weg, dat bij deze spel-metliodc. onze voorhoedespelers eenmaal doorgebroken, een mooie kans kregen den voorsprong te vcrgrootcn. En zoo kwam hot, dat C. Schipper tweemaal achtereen scoorde, waardoor do stand kwam op 51. liet laatste gedeelte van dezen wedstrijd, kenmerkte zich door een vinnig spel. G.Z. kon niets meer verliezen en speelde alles op alles. Die druk kon onze verdediging niet geheel verdragen zoodat na een lievi ge schermutseling G.Z. voor de tweede maal hot Vios-doel doorboorde. Het loslaten van de verdediging door G.Z. is voor deze club fn! dezen wedstrijd geen gelukkige keuze gc-i wcest. Onze wakkere voorhoede wist hier van goed te profiteeren en achterecnvol geus scoorden vervolgens P. Kcmpe'r, C. En zoo is deze strijd geëindigd in een 9-2 overwinning voor V.I.O.S.. Ken zware wedstrijd was dit niet voor V.I.O.S.. De uitslag bewijst dit wel. Nog twee wedstrijden en ons cind-doel „Kampioen" is bereikt. Een van deze twee wedstrijden zal niet gemakkelijk gewonnen kunnen worden. Wij moeten H.S.V. uit Hei- Ion nog ïn*Warmenhuizen ontmoeten. In Heiloo wist V.I.O.S. liet nauwelijks tot een gelijk spel te brengen. Hier moet het ech ter tot een overwinning komen. En met de noodige wil zal het echter tot een overwin ning komen. Dc andere wedstrijd zal zijn te gen Mocrvogels uit Akersloot. Gezien den stand van de. competitie zal dit voor V.I.O.S geen zware kluif zijn. Zijn de heide wedstrij den gewonnen, dan volgen de belangrijke promotie-wedstrijden tegen de eerste klas clubs. Hierover later. Carnaval Een woord met een veelomvattende betee- kenis. Vraag aan een Brabander of hij u iets vertellen wil van het Carnaval. Reeds na een paar zinnen te hebben geuit, raakt hij in vuur en steeds wilder wordt zijn enthousiasme, waarmede hij u zijn woorden als het ware toeslingert. En als dan zijn trommelvuur, waarmede de woordenvloed welke onafgebroken uit zijn, mond stroomt, vergeleken kan worden op ii is neergedaald, dan kan u er misschien iets van be grijpen, van welk een boteekenis hei Car naval voor hem is. Inderdaad voelen we ons hm als nuchtere, zeer nuchtere Noordelin gen. Carnaval^ Feest van maskarade, van dolle optoch ten, van bruisende champagne en pikante wijnon, feest ook van ballonnen en serpen tines Carnaval! Hossen, zingen, schreeu wen, ged doen, uitbundig feestvieren Carnaval! Was het nu mogelijk een Carna val te organiseeren in Schagen, en wel met goed succes? Zou dc bevol king hier ter plaatse en in den om trek zoo ver te krijgen zijn, dat zij zich volkomen aan de feestvreugde zou overleveren? Zou men zich niet geneeren om eens gek te doen? Ziehier enkele vragen, voor welke de per sonen, die het plan hadden opgevat ook Scha gen zijn Carnaval te geven, zich zagen ge plaatst. Weliswaar had zich een gelegen-, lieiil voorgedaan, waarbij Schagen „op zijn kop" had gestaan en hij welke gelegenheid dc Sehagers niet hadden gefaald. Integen deel. het was toen een avond geworden, waarop een ieder zich uitstekend had ver maakt. Dat het niettemin een experiment bleef om te probeoren, een Carnaval op touw te zet ten. wie zal het betwisten? De organisatoren de Revuc-Vereeniging Schagen, en do eigenaar van liet Noordhol- landseh Koffiehuis, de heer Jan Schenk, zet ten hun plan door. met de uiterste nauwge zetheid werden de voorbereidingen getrof fen, waarbij men kosten noch moeite spaar den. liet wachten was toen op de dagen van 6 en 7 Februari, dagen, welke nu alweer ach ter ons liggen. De vraag is nu: kan het Car naval geslaagd genoemd worden. En we meenen deze vraag bevesti gend te moeten beantwoorden. Zeker, we weten het, was meer pils en „miinchener" dan champagne, dat schuimde in de glazen, er waren er die niet aan hun masker konden ge wennen en het daarom maar afzet ten, er waren er ook die persé geen masker op hun gezicht wilden heb ben. Het was niet die uitgelatene, ja bijna roekelooze vreugde, welke het Carnaval in het Zuiden kenmerkt. Toegegeven. Maar dat was te ver wachten. Vergeten mag toch niet worden, dat het de eerste poging was om zoo'n maskerade-feest te or ganiseeren. Bovendien, laten wij op het terrein van feestvieren ons niet willen vergelijken met de Zuiderlin gen, bij hen komen we dan stukken tekort. Maar dit alles neemt niet weg, dat we het resultaat van deze eer ste poging goed kunnen noemen en we zouden ons al zeei moeten vergis sen, wanneer het Schager Carnaval niet wordt tot een jaarlijks weerkee- rend festijn, liet was Zaterdagavond gemakkelijk te zien, dat er wat bijzonders op til was. Een ongekend grootc menschcnmeiiigte had zich op de Gedempte Gracht samengepakt. Voor het N.II. Koffiehuis had zich onze Harmonie voor deze gelegenheid gemas kerd en gestoken in bocrencostuuin opge steld en omstreeks acht uur zette zij zich in beweging voor haar tocht naar het sta tion. Achter de muziek reed de koets be stuurd dor onzen plaatsgenoot Cces Raven (die niets liever doe» dan dit werk) en in welke koets straks Prins Carnaval naar dc feestzaal zou worden gereden, liet was een aardig gezicht, deze fleurige optocht, welke door flambouw-licht in een vroolijk schijn sel werd gezet. Omstuwd door honderden mcnschen ging het naar het station, waar met ongeduld de komst van den trein uit Alkmaar werd afgewacht. Het getal van de toeschouwers was groot. Eindelijk was dc trein binnengekomen en even later kwam onder gejuich Prins Carna val het perron afstappen, om even later in dc koets plaats te nemen. En voort ging het weer, terwijl Prins Carnaval vriendelijk een ieder toeknikte. Onder dc pittige muziek van onze kapel arriveerde men, nadat nog een kleine ronde was gedaan, bij het Noordhol- landsch Koffiehuis. Naar binnen ging het, en weldra waren de zalpn gevuld niet in vroolijkc stemming vcrkecrende feest gan gei's. Do balmuzick van Jo Stip zette in en nog geen seconde later zweefden de eerste pareu over don dansvloer. Het begin van do stemming was er. In de fraai versierde zalen liepen de won derlijkste verschijningen. Naast de gewone maskeradepak jes, zagen wij deelnemers rondloopen, misschien wel grootc bekenden vun u en mij, die zich op ecu dusdanige wij ze hadden uitgedost, dat zij onmogelijk in dc een of andere rubriek konden worden thuisgebracht. Wat dc feestvreugde niet wei nig vërhoogde. Het, woord werd gevoerd door den lieer D. Klos Pz., voorzitter van onze Rcvucvcr- ecniging. die o.a. zijn dank betuigde aan liet College van B. en W., hetwelk zijn volle me dewerking had verleend bij de organisatie van dit Calnaval. Prins Carnaval dankte voor de buitenge woon hartelijke ontvangst en drukte de doel nemers op t hart om toch vooral den naam van feestvieren hier vanavond hoog te hou den. Ook werd nog gesproken door den Scha ger Buziau, den heer Jan Buisman. Jr., die zoo'n groot aandeel heeft gehad in de orga nisatie van het Carnaval. Toen leverde men zich weer over aan de feestvreugde, weilce des te uitgelatenor werd naarmate het later werd.: Tegen twaalven had men de Koningin van het Carnaval gekozen, welke in een dwaze scène van huwelijksplechtigheid niet Prins Carnaval in den echt werd verbonden; de bruidsmeisjes en -jonkers vormden een aardige entourage. Een hoeratje ging er 'op, toen werd ver nomen, dat hot Prins Carnaval had be haagd een drietal prominente figuren tot ridder van de een of andere orde te benoe men. Een drietal heeren speldde de Ko ningin het eerelint op de borst. Het was meteen het slot van het gedeelte dat officieel zou kunnen worden genoemd. lil dc middenzaal, waar een rasecht Apachen-orkest voor de muziek zorgde, was dc gang er intusschcn ook ingekomen en naar we later vernamen is die er niet meer uitgeraakt ook! Moeten we nog vertellen hoe het verder is gegaan? U begrijpt het: steeds meer kwam de stemming er in, steeds luider schalde de vroolijkc lach door de zalen van het N.-H. Koffiehuis, steeds hoogor schuimde het bier in de glazen. Aan naar buis gaan werd voorloopig nog niet ge dacht! Neen, bet was eerst ver na middernacht, toen de laatste feestganger was vertrokken, de zaal in een ware wanorde achterlaten de Zondag werd dit alles nog eens niet zoo dunnetjes overgedaan en toen men Maan dagmorgen, wei noodgedwongen, de haard stede weer ging opzoeken, zal menigeen met weemoed hebben teruggedacht aan dit wonderlijke feest van jolijt, waarvan men maar niet genoeg kon krijgen. Men kon zich nu een begrip vormen van de hartstochtelij ke liefde van den Zuiderling voor zijn Car naval. Hel eerste Schager Carnaval, dat zeer ze ker een belofte inhoudt voor de toekomst, behoort lot het verleden. Reeds nu zien len uit naar een volgend, dat, 't lijdt geen twijfel, nog heter zal slagen en op. den duur zullen wij ons Carnaval niet meer kunnen missen en het ons niet meer laten ontnomen Carnaval zullen wij blijven vieren. liet zij zoo. JAARVERGADERING „LA NORDA STELO" Zondag j.1. vond in het Noordhollandscti Koffiehuis van den heer J. Schenk dc jaarvergadering plaats van dc Esperanto vereeniging „La Norda Stclo" In den aan vang werden dc aanwezigen namens dc 3 Schager Esperantoclubs verwelkomd, waar na de Voorz. van La Norda Stclo, de heer, K. Roggeveen, als altijd de leiding op zich nam. In den voormiddag vond het officiee- le gedeelte plaats. Na het zingen van de Esperantohyme „La Espero" en het club lied van La Norda Stelo, volgden de gewo-i ne vereen igingszaken. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Mej. Wittop Koning, die door haar werk zaamheden genoodzaakt was, als secretares se t.e bedanken, werd in warme bewoordin gen bedankt voor liet vele, dat zij in liet belang der Ver. had gedaan en werd in haar plaats gekozen de heer Mandemaker uit Alkmaar. Voor den lieer Duynker van Texel, die zich niet. meer als' commissaris beschikbaar stelde, werd gekozen dc heer, Graftdijk uit Bergen. De eerstvolgende vergadering werd be paald op Zondag 4 April in Alkmaar. Na de rondvraag, die geen bijzonderheden opleverde, volgde sluiting van het officieele gedeclt. De voormiddag vergadering was bezocht door 106 personen uit 32 verschillende plaatsen. Het namiddag programma werd verzorgd door de Schager clubs. Allereerst werden eenige liederen gezongen door dc Schnger- clubs gezamenlijk, gevolgd door 3 Espe- rantonummertjes, gezongen door de zus jes Bregrnan, resp. ongeveer 6 cn 8 jaar, waarvoor deze een luid applaus oogsten. Hierna volgde oen uitmuntende verkla ring van de Gysbreght van Amstel van van den Vondel door den heer Chr. Nonekes. De leden van de katholieke Esperantoclul) zongen hierna zeer verdienstelijk 3 num mertjes, daarbij op dc pianobegeleid door mej. D. Plukker. Tot slot floten mej. Kistemaker van Kolhorn en de heer Ivingma van Sehager- brug een en tweestemmig verschillende inum mers, waarhij het den heer Kingina ver mocht tweestemmig te fluiten. Beiden had den voor het door hen gebodene een warme ovatie te inensseeren. Ruim 150 personen waren aanwezig. VERPACHTING. De openbare verpachting van het grasge was van de Banne en Polder Schagen heeft opgebracht f 69.(vorig jaar f 75.75). liet rietgewas bracht op f 5 (vorig jaar f 8),

Schager Courant | 1937 | | pagina 2