De Conferentie van Milaan Verkeersongeluk te Bussum Kostbaar valies teruggevonden Arie van Vliet gewond Paard op hol Valscbermtroepen Hoe lang duurt de eerst volgende wereldoorlog Maandag 8 Februari 1937 Tweede blad .rer« iei> vcq da nv< 375 en* Bij lier 64* Het Koninklijk Paleis te Soestdijk Bijzonderheden over de inrichting. Naar wij vernemen zullen in het hoofd gebouw van het paleis Soestdijk op de eer ste élage oen zestal vertrekken voor net prinselijk paar worden ingericht, waarin zij tijdens de verbouwing van het Anna Pau- lowna-gedeelte verblijf zullen houden. Deze kamers, teweten, twee zitkamers, I twee slaapkamers, een badkamer, en een eetkamer, benevens de bal zullen van ccn- 1 trale verwarming worden voorzien. Voor heen konden slechts een zitkamer, een slaap kamer en de hall door middel van roostors, waardoor boete lucht werd toegevoerd, ver warmd worden. Het hak- en sloopwerk voor dezen aanleg is reeds in vollen gang. De radiatoren zullen onder de ramen wor den geplaatst, en voor zoover noodig, een aan den zijwand der kamers, terwijl de leidin gen geheel onder den vloer zullen worden gelegd. Deze aanleg moet uiterlijk 8 Maart gereed zijn zoodat in verband met de verdere inrichting der vertrekken, als schoonmaken, opnieuw leggen der klcedcn, enz., waarmede ongeveer drie weken zullen verstrijken, de komst van het vorstelijk paar niet voor April te verwachten is. Na deze verbouwing zal met de groote verbouwing van de toekomstige woning het Anna Paulowna-gedceltc, een aanvang wor den gemaakt, waarvoor de aanbesteding in de laatste week van' Februari zal plaats hebben. Zooals bekend, is deze verbouwing een onderdeel van bet nationaal huldeblijk. De indeeling der vertrekken na de verbou wing is in overleg met II.M. de Koningin cn het vorstelijk paar als volgt vastgesteld: De tegenwoordige bibliotheek welke gele gen is aan de achterzijde van het paleis, en uitziet op het schitterende park met vijver, een schepping van den destijds zeer beroem den Haarlemschcn tuinarchitect .T. D. Zocber, zal als werkkamer voor den Prins worden ingericht. Onmiddellijk daaraan grenzend komt de werkkamer van de Prinses. De bi bliotheek zal naar een der vertrekken aan de voorzijde worden overgebracht. De zit- en eetkamer van het. vorstelijk paar zullen ook op het prachtige park uitzien, evenals een tweetal zitkamers voor de hofdames. In het sous-terrain, waar de keukenprinses Dirkje van Ree uit Katwijk den scepter zal zwaaien, zullen de keuken en de linnen- en glaskamer, alsmede de wijnkelder worden ondergebracht.. Deze vertrekken bevinden zich thans nog in den rechtervleugel. Behalve de bibliotheek zal slechts nog het slaapvertrek van het prinselijk paar op den straatweg Amersfoort-Amsterdam uitzien. Het slaapvertrek, alsmede twee hadkamers -en twee slaapvertrekken voor de hofhouding komen op de eerste verdieping. Al deze ver trekken zullen van centrale verwarming worden voorzien. Bij het zwembassin, achter in het park, zullen twaalf kleedkamertjes worden ge bouwd. Behalve de heide hofdames, die in het paleis hun intrek zullen nemen, zal het personeel, dat. slechts uit tien personen zal bestaan, uitwonend zijn. Twee lakeien, twee chauffeurs hebben zich reeds met hun gezin hen in de gemeente Soest gevestigd, in ver hand met de mcdcdeeling van H. M. de Ko ningin, dat zij dicht in de nabijheid van het paleis moeten wonen. Ook de particuliere secretaris van den Prins, Jhr. Ir. W. G. Roëll, zal zich na zijn huwelijk in de/.e gemeente vestigen. Als diens toekomstige woning wordt ge noemd, de buitenplaats „Braamhage" te Soestdijk. Evenwel konden wij hiervan geen bevestiging krijgen. Motorrijder rijdt op voet gangers in Twee dooden. Op den grintweg in de gemeente Hille- gersberg hij Botterdam, is Zaterdagnacht een ernstig ongeluk gebeurd dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Na afloop van een feestavond in Lom merrijk liep oen groepje feestgangers op weg naar huis op den grintweg, toen met groote snelheid een motorrijder naderde. Deze schijnt het groepje niet gezien te heb ben. Hij botste althans tegen den meest links, boewei toch nog rechts van den weg loopenden 21 jarigen N. de Haan, uit Hil- legersberg op, die werd meegesleurd en eenige meters verder bleef liggen. Ook de motorrijder de 25-jarige Ilouweling uit Bergschenhock kwam te vallen en bleef liggen. Dr. Van Dijk die telefonisch werd gewaarschuwd, kon slechts den dood van beiden tengevolge van schedelfractuur con stateeren. Een dame, die naast den heer De Haan had gcloopcn, werd licht gewond. Twee ernstig gewonden. Gistermiddag omstreeks één uur is de 26- jarige Frank uit Amsterdam op het kruis punt Oud-BussumcrwegLandstraat te Bus sum met zijn motorfiets in botsing gekomen met een auto, die hij geen voorrang had verleend. De heer F. en de duorijdster sloe gen tegen den grond. Zij werden bewuste loos opgenomen en naar de Gerardus Ma- jellastichting vervoerd, waar bij heiden ernstige inwendige kneuzingen werden ge constateerd- Bovendien is waarschijnlijk het linkerbeen van den heer F. gebroken. _De auto, oen taxi, werd besturd door den 35-jarigen V. uit Bussum, die eenige ver wondingen van lichten aard opliep. Ook hij is naar het genoemd ziekenhuis vervoerd, dat hij evenwel in den loop van den avond kon verlaten. Men hoopt de heide andere gewonden heden te kunnen hooren. Tasch met een half mïllioen in den trein laten staan. Enkele dagen geleden was mevr. Louise Goldman, echtgenoote van den bekènden juwelier van dezen naam te Parijs, in den trein ParijsAmsterdam een valies met I een waarde van een half milliocn francs I aan kostbaarheden kwijt geraakt- Toen zij te Amsterdam arriveerde liet zij haar koffers over aan de zorgen van j een witkiel, zonder dat. zij zelf eerst inspec- teerde of alle zes valiezen en koffers bij een waren. Zij ging naar haar hotel, waai de witkiel kort daarop de vijf aan zijn zorgen toevertrouwde collis bezorgde. Eerst den volgenden morgen, bij het toilet maken ontdekte mevrouw Goldman tot haar groote verbazing en schrik de vermissing van het zesde valies met den kostbaren in houd, waarvan zij zich alleen nog herinnerde, dat zij het in den restau ratiewagen naast zich had gezet. Terstond werden politie cn spoor wegautoriteiten te Amsterdam van de vermissing in kennis gesteld, die weldra een onderzoek aanvingen, zonder evenwel een juist spoor nog te ontdekken. Toch was de oplossing van het geheim zinnige raadsel korter hij, dan men kon ver wachten. Het valies was n.1. intusschèn reeds gevonden en teRoosendaal, waai de restauratiewagen, na het binnenkomen van den Parijschen trein, des avonds te omstreeks 11 uur, als naar gewoonte was afgehaakt. Hier werd de wagen, zooals iederen avond geschiedt, door het personeel van de Société des Wagons Lits gereinigd cn weer reisvaardig gemaakt om dan den volgenden morgen weer te worden aange koppeld aan den Pullmann-trein, welke te 9.40 van Roosendaal vertrekt naar Brussel- Parijs. Bij dit schoonmaken nu werd hei valies van mevr. Goldman gevonden en bij de ambtenaren van don Douanedienst ge deponeerd. Toen nu mevr. Goldman, don volgenden morgen, nog in de meening vcrkocrcnde dat het valies gestolen zou zijn, naar Parijs te rugkeerde, informeerde zij aan ieder station waar de trein stopte bij de stationsdiensten of daar mogelijk iets van het verloren valies bekend was, totdat zij eindelijk, tc Roosen daal aankomende, weer in het bezit kwam van de gestolen gewaande koffer. Bij het onmiddellijk daarna ingesteld onderzoek bleek dat niets werd vermist. Bij een val op de baan te Sydney Tijdens een wedstrijd over 5 mijlen op clc Canterburywielerbaan le Sydney vond een ernstige valpartij plaats, waarvan ook onze landgenoot Arie van Vliet het slachtoffer werd. Door het springen van een hand kwamen Van Vliet cn de twee Australische renners T. C. Reïd en A. Ross te vallen. Alle slacht offers moesten naar hel Canterburyzieken- huis worden overgebracht. Ilier werd ge constateerd dat Reid en Ross een sleutelbeen hadden gebroken. Van Vliet was cr beter af gekomen, hij had schaafwonden aan den linkerschouder gekregen, terwijl onze land genoot ook blessures aan de armen en aan het linkerbenen had opgeloopen. Na behan deld te zijn kon van Vliet echter het zieken huis verlaten. De nationalistische troepen in opmarsch in het bergachtige terrein om Malaga. Een vierde partij haring naar Rusland Vischschaarschte blijft aanhouden. De stoomtrawlers en loggers welke Za terdagochtend te IJmuid.cn markten, brach ten nog weinig visch aan, waardoor de prijzen, vooral van tarbot en tong, nog zeer hoog waren. Ook in den haring-handel is het zeer kalm. De exporteurs verzenden weinig. De voorraad van de vangst 1936 Is weliswaar niet groot meer dank zij de belangrijke partijen, door Rusland afgenomen, doch wil men de haringvisscherij in het a.s. seizoen met succes beginnen, dan moet eerst schoon schip worden gemaakt. Er is momenteel sprake van een vierde levering aan Rusland. Mocht deze tot stand komen hetgeen wel tc verwachten is dan zal de haringvoorraad zoo goed als geruimd zijn. Een der inzittenden ernstig ge wond. Op de brug over het Twentekanaal, t-us- schen liefde en Zulfen, sloeg Zaterdagavond het paard van een brik, op hol. Terwijl het paard den afrit afholde, sprong de in het rijtuig zittende vrouw, de 50-jarige weduwe H. E. uit Eefde, in haar angst door het ach terportier uit het voertuig, waardoor zij zoo ernstig kwam te vallen, dat zij een schedel- basisfractuur opliep. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het Algemeen ziekenhuis te Zutfen ver voerd. BELANGSTELLING VAN DE AMSTER DAMMERS VOOR HUN TOEKOMSTIG BOSCH. Zaterdag werd de Boschplahténtoonstel- ling te Amsterdam bezocht door 2300 bezoe kers hetgeen het grootste aantal is dat tot nu toe op een dag de tentoonstelling heoit bezocht. In elf dagen heeft het aantal be zoekers de 13000 bereikt. HEFFING OP BOTER. 's-Graverihage. De heffing op boter is voor de week van 7 tot en mot 13 Februari behoudens tusschontijdschc wijzigingen, we derom vastgesteld op 80 cent per Kg. UIT ONZE OOST. GROOTE BRAND TE KOTA PINANG. Aneta seint uit. Medan: Te Kola Pinang heeft een groote brand ge woed. Zeventig woningen en een kazerne van de veldpolitie werden in de asch ge legd. Van de inboedels werd niets gered. Voor zoover bekend zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Onvoorzichtigheid is waarschijnlijk dc oorzaak. TYPHOON RICHT GROOTE SCHADE AAN Aneta seint uit Semarang: Een typhoon, welke 30 minuten aanhield, heeft groote schade aangericht in het berg oord Tawangmangoe en omgeving. Zeven groote en vijf kleine inlandsche woningen werden vernield. Bovendien werd groote schade aangericht aan de wonin gen van dc inlandsche zendingonderwijzers en aan de inheemschc vervoigschöol. Een buitenverblijf van den Soesoehoenan en een kam peerhuis van de Java motorclub werden licht beschadigd. In totaal zijn personen gewond. Dertig tot veertig men schen zijn door den typhoon dakloos ge worden. Het plaatselijk noodcomité za melt gelden in tot leniging van de misère. De haan van de typhoon was 2 kilometer lang terwijl deze een zuil vormde van hon derd meter hoog. In een straat werd over een kilometer lengte schade aangericht. Duitschland heeft geen achter stand bij andere landen. De taak der valschermtroepen fan oorlogstijd. Men schrijft aan de N.R.Ct. Over de Duitsche weermacht wordt in de Duitsche pei s zelden iels van bei eekenis ge publiceerd. Wel bevatten de dagbladen en tijdschriften regelmatig foto's en propagan- da-art.ikelen, maar iets wat ook den niet- Duitscher interesseert vindt men over leger en vloot zelden vermeld. Des te meer trekt thans een artikel de aan dacht, onder meer verschenen in de West- falische Landes Zeitung, waarin maioor E. Schüttcl eenige mededeelingen doet over her nieuwste Duitsche legeronderdeel, de valschermtroepen, bijzonderheden, die ove rigens volkomen kloppen met inlichtingen, die ons reeds uit particuliere bron bereik ten. Majoor Schüttcl herinnert er ift dit arti kel aan, dat tijdens het in hel najaar van 1936 op den Buckeberg gehouden dankfeest voor den oogst een feest, dat zooals men zich herinneren zal gevierd werd met uit gebreide legerdemonstraties de Duitschers voor het eerst aanschouwen konden, hoe infanteristen van vliegtuigen uit neergela- WAT BEREIKT IS EN WAT NOG BEREIKT KAN WORDEN. NAAR EEN BREUK TUSSCHEN ANKARA EN MOSKOU? Onze V.P.B.-correspondent seint ons uit Milaan: Aan de conferentie te Milaan tusschen den Italiaanschon minister van Buitenland sc'he Zaken, graaf Ciano en zijn Turksche collega Rüstü Aras, die gisteren geëindigd is werd door Italië kennelijk bijoznder veel waarde gehécht. Dat blijkt reeds uit het feit. dat de Italiaanschc delegatie zeer groot was; zij omvatte experts en politieke persoonlijkheden van den eersten rang, zooals b.v. minister Juno Buti, afdeelings- 1 ei-der voor Europa en de Middellandsche Zee van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, graaf Carlo Senni. chef van het protocol en bovendien ook de leider van de afdeeling voor buitenlandsche pers, minister Guido Rocco. Hoewel men nu van Italiaan sche zijde verzekert, dat het initiatief tot de onderhandelingen van Turkije zou zijn uitgegaan, blijft toch hot feit bestaan, dat het plan om een suhstnntieele verbetering, in de betrekkingen tusschen Rome en Anka ra te brengen, volstrekt in d? lijn van de Ïtaliaansche Middellandsche Zeepolitiek ligt De ontmoeting CianoRüstü Aras werd langs diplomatiokcn weg voorbereid; deze voorbereiding begon onmiddellijk na het sluiten van het F.ngelach-Italiaiansche gentlemen agreement. Het voornaamste doel van de conferentie was de liquidatie van de situatie, die tengevolge van de verovering van Ahessinië was ontstaan. Er bestaat na de conferentie geen twijfel meer aan, dat Turkije de verovering van Abessinië nu ook de jure zal erkennen, zooals dit de al gebeurd is op 17 Januari, toen Turkije zijn gezantschap in Addis Abeba ophief en het Turksche con sulaat in Bari belast werd met dc afdoening van de Abessijnsche aan gelegenheden. Daartegenover heeft Italië belooft te zijner tijd de overeen komst van Montreux te'zullen-aanvaarden. Het verleden is nu geliquideerd en een de finitieve toenadering tusschen Rome cn Ankara schijnt zich af te hanen. Zooals te verwachten was, zijn te dien aanzien qp de conferentie nog geen afdoende resulta ten behaald, maar zij vormde dan ook veeleer een begin dan een einde. Het valt niet te ontkennen, dat ondanks het in 1928 gesloten en. in 1932 verlengde vriendschapspact de betrekkingen tusschen Turkije en Italië gespannen hieven. Voor do Turksche regeering bestond er herhaaldelijk aanleiding om de ïtaliaansche koloniale eischen met wantrouwen (e hostudeeren. Dit wantrouwen dateert van 1926. toen <le ge heele ïtaliaansche pers er oen geheim van maakte, dat Italië een koloniale exnansie in het oostelijk gedeelte van de Middellandsche. Zee, vooral in Anatolië en Syrië, wenschte Dc situatie werd bedenkelijk verscherpt, toen gedurende de reis van Mussolini naar Tripolis in de lenle van 1926 de interna tionale pers alarmeerende geruchten over een voorgenomen landing van Italianen in Anatolië bracht. Scherpe ïtaliaansche dc mentios hieven niet uit. maar de Tuj-ken verklaarden niet ten onrechte, dat derge lijke geruchten hun ontstaan vonden in de publicaties van de ïtaliaansche pers. Dat Ir al iö in Klcin-Azië agressieve bedoelin gen had, werd vooral geconcludeerd uit 'n interview, dat de broeder van Mussolini. Aranaldo. gegeven had. Tengevolge van deze spanning zocht de Kemalistischc regeering onmiddellijk ga ranties en kreeg deze ook in het Engelsch- Turkschc verdrag van 5 Juni 1926, waarbij aanh et Moesoel-eonflict een einde werd gemaakt, dit rijke oliegebfed aan Irak werd toegewezen en Engeland als contra-prestatie voor den tijd van tien jaren de onschend baarheid van de Turksche grenzen garan deerde. Tegelijkertijd trachtte Engeland de ïtaliaansche belangstelling voor Klein- Azië op een ander gebied af te leiden, het is buitengewoon interessant, dat reeds op 9 Juni 1926 de ïtaliaansche en Engelschc gezanten te Addis Abeba aan den toenmali- gen Ras Tafari een nota overhandigden, waarin de Engelschc cn ïtaliaansche eco nomische zones werden afgebakend. Men weet, dat Italië sindsdien zijn blik in deze richting gewend heeft en het Turksche wantrouwen is op het oogenhlik door de bevrediging van de koloniale eischen van Italië in Oost-Afrika geheel verstrooid. Op het oogenhlik tracht de ge- heele ïtaliaansche pers te bewijzen, dat de ïtaliaansche' belangen in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee in geen enkel opzicht met de Turksche in tegenspraak zijn. Onder deze omstandigheden was het eerste onderwerp der besprekingen te Mi laan dan ook de regeling van het Dodeka- nesos-vraagstuk. Aan den vooravond van de conferentie legde Virginio Gayda in do ..Giomale d' I tal ia" een geruststel lende ver klaring af: „Turkije heeft in de verster king van Rhodos een bedreiging gezien. Maar Italië heeft, toen het Rhodos ver sterkte, slechts van zijn souvereine rechten gebruik gemankt. Met bereidde zijn ko ningsweg naar Abessinië voor." Men mag dus aannemen, dat uit de con ferentie te Milaan een tweede gentlemen agreement zal voortspruiten volgens hetwelk Italië en Turkije zich zullen verplichten, den status quo in liet Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee te garandee ren. Mogelijkerwijs zal een dergelijke ga rantie de basis van een veel omvattende overeenkomst worden: men verzekert hier, dat Rüstü Aras in naam van zijn regee ring een dergelijken wensch tot uitdrukking heeft gebracht. Daarbij komt nog de verbete ring van de betrekkingen tusschen Italië en Zuid-Slavië en de goede betrekkingen met Griekenland, zoodat een algemeene oplos sing van alle zwevende vraagstukken in de oostelijke Middellandsche Zee mogelijk schijnt. Italië verwacht daarbij, dat men veel begrip voor zijn speciale wcnschen zal toonen. Of daamaast nog gesprekken van alge meen politieke aard die. zooals b.v. in de ïtaliaansche bladen te lezen is. Turkije van Rusland zouden vervreemden, ge voerd zijn, blijft een open vraag. Ook een protocol is er niet onderteekend, maar dit zal wel gebeuren tijdens het. bezoek, dat graaf Ciano zeer binnenkort aan Ankara zal brengen. ten werden en dan op het vaak beslissende oogenhlik in den strijd konden ingrijpen. Zooals men weet.' is de gedachte om do pa rachute voor militaire doeleinden te gebrui ken, zoo oud als het valscherm zelve. Men wist, dat het eon uitstekend reddingsmid del was, wanneer een vliegtuig in nood ge raakte, maar daarnaast begreep men, dat als men er in slagen zou, afdeel in gen infan terie op elk gcwcnscht oogenhlik in te zet ten, dit op verrassende wijze tot successen zou kunnen leiden. Rusland slaagde er in om niet alleen een flinke afdeeling militairen bruikbaar te maken als valschermtroepen, maar tevens om een reserve aan tc kweeken, die in tijd van oorlog van groot nut kan zijn. Thans bedraagt de sterkte van de mili taire valschermtroepen in Rusland ruim 60 duizend man. Bij verschillende legeroefe- ningon op groote schaal werden reeds afdee- lingon van 1200 tot 2500 man gebruikt. Speciaal de laatste jaren is nu gebleken, dat deze tfoepon niet alleen dienst kun nen doen voor het vernielen van bruggen en wegen, waardoor het den tegenstander onmogelijk werd om reservetroepen aan te voeren, maar dat zij ook aanvallend uit stekend werk kunnen verrichten en den vijand op zeer onverwachte wijze in den rug kunnen aanvallen. Ook in Frankrijk heeft, de legerleiding zich, toen bleek, dat de Russische noviteit van waarde was, op het formeeren van. valscherm-compagnieën toegelegd. Dat Duitschland troepen van dezen aard had. was, zooals hierhoven opgemerkt werd. hekend sedert het jongste oogstdank- feest. Het verrassende nu van de mededee lingen van majoor Schüttel is. dat Duitsch land op dit. gebied niet den minsten ach terstand meer heeft op andere staten, met andere woorden, dat. de Duitsche valscher men in geen enkel opzicht onderdoen voor die van Frankrijk of Rusland. De deskundigen zijn het niet met elkaar eens. Dc taak van den soldaat bestaat niet slechts uit het houden van oefeningen om zich op ernstige situaties voor te bereiden. Hij móet veeleer in ieder opzicht uit vroege re oorlogen leeren en zich er dientengevolge ook het hoofd over breken, hoe een toekom stige oorlog er uit zou kunnen zien. Het is dan ook zeer begrijpelijk, dat dezer dagen in den „Daily Telegraph" door den Britschen generaal Temperley de vraag naar den duur van een tockomstigen oor log gesteld werd. Hij kwam tot dc conclusie, dat naar zijn meening, de volgende oorlog slechts kort zal duren. En in deze meening staat hij niet alleen. Maar wat is onder „kort" te verstaan? Dc Abessijnsche veldtocht was beslist niet lang durig, maar heeft toch onder den invloed van de operaties na de inname van Addis Abeba meer dan een jaar geduurd. En dat is toch met het oog op de voorstellingen die men tegenwoordig over een modernen oor log heeft, een zeer lange tijd. Ook de Spaan- sche gebeurtenissen, als oorlog beschouwd, strekken zich over een beslist niet kort tijd perk uit, Reeds eenmaal werd over den duur van een oorlog gedebatteerd. Dai was in 1914. „Wanneer de bladeren vallen', zeiden dc in de Augustusdagen oprukkende soldaten, „zijn wij weer thuis!" Zij zeiden dat, wijl zij den oorlog van 1870/71 voor een soort preahistorische gebeurtenis hielden, terwijl men ditmaal legen elkaar oprukte niet hoogst modern uitgeruste legers. Al spoedig bleek echter, dat op een korten duur van den oorlog niet gerekend zou kunnen worden. Reeds eind 1914 sprak een Engclschman over dc waarschijnlijkheid van een vierjari gen oorlog! Zijn woorden werclen natuur lijk niet ernstig genomen. Temperley heeft bij zijn oordeel natuurlijk aan een nieuwen wereldoorlog, aan een op- eenbotsen van alle Europeesche mogendhe den gedacht, niet echter aan een oorlog, die tot twee landen beperkt zou blijven. Oorlo gen tusschen twee staten in Europa zijn met het oog op de verschillende verdragssystce- men en andere in elkaar grijpende belangen practisch ook onmogelijk. Wanneer men er thans in Engeland toe over gaat, een levensmiddelenbureau voor het geval van oorlog in het leven te roepen, kan dit slechts beieckencn, dat in Groot- Brittannië zeer vele vooraanstaande militai ren in tegenstelling met généraal Temper ley niet aan een „korten oorlog" gelooven. Veeleer houden zij het weerstandsvermogen van do naties, die er het ongunstigst voor staan, toch nog voor zeer groot, ja, zelfs voor zoo sterk, dat ook Engeland, dat in ge val van ernst beslist aan de zijde van de sterkste bataljons zal strijden, zich tijdig van alles moet voorzien, om niet in levens middelen-moeilijkheden tc geraken. (Auteursrecht V.P.B.)

Schager Courant | 1937 | | pagina 5