Schager Carnaval! Ontvangst van den Prins Uit onze Omgeving BERGEN GEMASKERD BAL. Het was hij de opening van de nieuwe brug over den Moerdijk, dat de burgemees ter van Dordrecht in zijn gehouden rede voering do hoop uitsprak, dat behalve het verkeer, ook iets van den vroolijken geest der Noord-Brabanders over de brug zou ko men naar de meer Noordelijk gelegen con- trijen van ons vaderland. Mocht deze hoop wellicht alreeds in ver- Vulling zijn gegaan, dan heeft de veelge roemde vroolijke geest z'n weg toch nog niet naar Bergen gevonden. Getuige de begrafe nisstemming welke er Zondagavond in de Bustendo Jager heerschte. Geen daverende pret, geen hartelijk gelach en allerminst oen Carnavalsstemming! Dit gemaskerde bal in de fraai versierde zaal van ..de Rus" verschilde in niets van een doodgewoon bal. Wat daarvan de reden was? O, er waren verschillende factoren aanwezig, die de stemming drukten, die het kwik in den pret-thermometer deden dalen tot ver on der het nulpunt. Daar was dan in de eerste plaats het ge ring aantal gemaskerden slechts der tien! waarvan er nog eenige met hun figuur verlegen schenen; maar daar was vooral liet gebrek aan een leiding, om er de gewenschte stemming in te brengen. „The Merinuceus" (What is in a name?) uit Haarlem moge dan al een uitstekende band genoemd worden, voor oen bal-mas- qué was hij ten eencnmale ongeschikt. Even leek het er laat in den avond op, dat de stemming toch nog komen zou. Dat was, toen de polonaise werd aangekondigd en er ineens, als bij tooverslag, een ballet- meester uit den grond verrees, Maar, zoo vragen we ons met verbazing af, waarom niet van den beginne af aan een dergelijk onontbeerlijk persoon de leiding genomen heeft, om bijvoorbeeld met de muziek voor op door de zaal te trekken? Nu bleef het bij een zwakke poging, want na de polonaise, welke even een uit bundige vroolijkheid teweeg bracht, zakte het peil weer onmiddellijk. Het publiek moest de prijzen bepalen, maar dat was zoo eenvoudig nog niet. Waar was de mooiste dame, waar de mooiste heer? Welke groep kon de fraaiste worden genoemd? liet. resultaat van de stemming was dan ook, dat er slechts drie prijzen konden worden uitgereikt. De uitslag luid de als volgt; Origineelste paar: Roodkapje en de wolf, de dames J. Toereppcl en M. v. d. Plas. Origineelste groep: Ouden van dagen, de dames C. Briefjes. A. Schoen, M. Kieuwen huis en C. Briefjes-Mos. Meest komische groep: Tante Bctje, Moe en Jantje, de heeron W. Bakker, H. van Dataselaar en J. de Groot. Origineelste heer: Strandjutter, de heer W. P. Krcb. Wij betwijfelen of Prins Caraaval (de heer C. Brief les) veel plezier heeft gehad van z'n uitstapje naar Bergen: vermoede lijk was hij liever heneden den Moerdijk gebleven, liet. wordt heusch tijd, dat Bergen leert, hoe er feest gevierd moet worden. LANGENDIJK De verdere werkzaamheden aan de ka nalisatie zullen binnenkort weer met kracht worden aangevat. Verder zal men vanwege den Prov. Waterstaat spoedig in onderhan deling treden met de eigenaars der per ceelen, die voor den aanleg van den pro vincialen weg zullen moeten verdwijnen, Over de bekende overhaal tusschen Hugowaard en de ringvaart, bestemd voor <ie tuinboüwers, die bun groenten aan de Broeker markt willen veilen, zijn weer on geveer 5000 vaartuigen gepasseerd. Of die overhaal ook recht van bestaan heeft! OUDKAR'SPEL DE VODDENRAPER VAN PARIJS Zondagavond werd in 't Huis De Brede- rode van den heer C. Vis alhier door het Amsterdamsche Tooncel Ensemble, leider Frans Snaaijer een uitvoering gegeven met „De Voddenraper van Parijs" een too- neelspel in 8 bedrijven door Felix Pyat. Dit beroemde tooncelspel, dat reeds door duizenden en nog eens duizenden is bewon derd werd door liet gezelschap op verdien stelijke wijze ten tooneele gevoerd. Het gelieele stuk en alle spelers de revue te laten passeeren zou ons te ver voeren, doch wij willen niet nalaten den voddenra per, die voddenraper blijft terwijl de ande re zich door misdaad op misdaad te sta pelen tot rijkdom weet op te werken, een compliment te maken voor zijn spel. Dit was heel goed. De tot Baron Hoffman geworden vod denraper vervulde zijn rol ook goed, al was hijsoms wel eens wat moeilijk te ver staan. De damesrollen waren ook ïn goede han den en al met al heeft het Amsterdamsch Tooneel Ensemble, dat hier in deze omge ving voor het eerst optrad, een goed de buut gemaakt met dit dramatisch looneel- spel. Jammer was het, dat de zaal niet van voor tot achter gevuld was met publiek. Het gezelschap had dit wel verdiend. Het aanwezige publiek beloonde de spe lers aan het eind van het stuk met een har telijk applaus. BILJARTEN De uitslag van de in café „De Roode Leeuw" van den heer J. Dekker gehouden biljartmatch'tusschen de heeren Jb. Kroon Gz. en Jb. Strijbis had de volgende uit slag: 250 car. cadrc: J. Kroon 250Jb. Strij bis 211 car. 250 car. libre: Jb. Strijbis 250—J. Kroon 230. Er was vrij veel belangstelling. Hoogc series werden echter niet gemaakt. Beide spelers hadden hoogstens 27 car. NOORDSCHARWOUDE. JAARVERGADERING BEGRAFENIS- VEREENIGING. De plaatselijke begrafenisvereeniging ver gaderde Maandagavond in het lokaal van den heer J. de Bakker. Aanwezig niet het bestuur 16 leden. Door afwezigheid van den voorzitter, wordt dit waargenomen door den heer K. de Vries, die de aanwezigen een hartelijk woord van welkom toeroept en hoopt op aangename be sprekingen. Door den heer De Vries worden, als secre taris, de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van de begrafenisvereeniging te Broek op Langendijk was een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat zij besloten heeft aan den bond voor te stellen rouw- en volgkoets af te schaffen en daarvoor in de plaats te stellen rouw- en volgauto, daar dit een besparing meebrengt van f 8. Tevens is een schrijven ingekomen van den heer Wolfswinkel, waarin deze mede deelt, dat door hem een nieuw tarief is in gevoerd. Was voorheen de prijs f25.50 voor rouwkoets en 1 volgkoets, thans wordt dit f25.voor rouwkoets en 2 volgkoetsen. De voorzitter zegt dat het bestuur van oor deel is de bespanning tc moeten handhaven, Verschillende heeren geven hierover hun nieening, waarvan de meesten zich absoluut verklaren voor paardenhespanning, omdat dit den meest, plechtigen indruk geeft. Besloten wordt om de paardenhespanning te handhaven, terwijl de regeling voor niet- leden in handen van het bestuur wordt ge steld. Jaarverslag. Hieruit blijkt, dat de vereeniging 38S le den telt. Er werden 16 begrafenissen uitge voerd, waarvan 7 voor leden en 9 voor niet- leden. Het personeel heeft tot volle tevreden heid van het bestuur gewerkt, waarvoor het een woord van dank in ontvangst heeft te nemen. De rekening. Door den heer A. Glas wordt rapport uit gebracht en deelt deze mede. dat alles in de beste orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 1567.51, de uitgaven f 1521.40, alzoo een voordeclig saldo van f 16.11. Bij de Coop. Boerenlcen bank is f 1726.31 geplaatst, zoodat het bezit der vereeniging f 1772.42 bedraagt, Het vo rig jaar was het bezit f 1942.92, alzoo een ver lies van f 170.50. De penningmeester, de heer A. Swagcr, wordt gedechargeerd. Hierna komt aan de orde een voorstel van het bestuur om tot inkrimping van het aan tal bestuursleden over te gaan. n.1. van 9 op 7. De vergadering gaat hiermede niet ac- coord, zoodat dit. voorstel verworpen is. Bestuursverkiezin g, Aftredend zijn de heeren J. A. Heidsma. Jb. Houtkooper en J. Meeldijk, waarvan al leen de heer Houtkooper niet wordt herko zen. In zijn plaats wordt gekozen de heer R. v. d. Ploee. Als afgevaardigde naar de bondsvergade ring wordt gekozen naast den voorzitter, de heer A. Glas. Rondvraag. De heer Meeldijk, voorlooper der vereeni ging, adviseert om de pakken der dragers eens na te zien. Dit za gebeuren. Verder stelt spr. voor om voor de dragers parapluies aan te schaffen, daar dit vooral hij regenachtig weer van pas zal komen. Besloten wordt dit in handen van het be stuur te stellen. Na epnige besprekingen bij de rondvraag, volgde sluiting met een woord van dank voor de aangename besprekingen. NOORD-SCHARWOÜDE VERKOCHT Bij onderhandschen verkoop is het woon huis van Mej. de Wed. Schilder gekocht door den heer K. Wagenaar W.z. Verder is het winkelhuis van den heer Nieman aan de Spoorstraat verkocht aan den heer J. Swager H.z. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het tuindersbedrijf van Gebr. Pluister aan den Waarddijk, die dit gaan verlaten, zal worden voortgezet door den heer K. de Geus te Heerhugowaard. We vernemen, dat in een gehouden vergadering der bakkers besloten is, nog niet tot broodiprijsverhooging over te gaan. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben aan het. bestuur van Nut en Genoegen te St. Maartensbrug toestemming verleend tot het houden van een kleine ver loting op den e.v. n ut sa vond. De Minister van Defensie heeft, aan don dienstplichtige J. E. Schilder te 't Zand van de lichting 1937, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. Wij vernemen, dat de nieuwe verordening op de heffing een-er belasting op tooneel v er tooningen en andere openbare vermakelijk heden welke onlangs door den Gemccnie- raad werd vastgesteld bij Koninklijk Be sluit is goedgekeurd en dezer dagen in wer king treedt. Arbeiders, die lid zijn van een werkloo- zenkas, zullen uit deze kas niet kunnen trekken, indien zij een grootere oppervlak te grond voor eigen rekening in gebruik hebben dan door den Minister van Sociale Zaken is vastgesteld. De Minister heeft, naar wij vernemen, de maximum opper vlakte grond voor deze gemeente als volgt vastgesteld: voor arbeiders zonder inwonen de kinderen 3/4 H.A.; per inwonend kind van 14 jaren of ouder, mits regelmatig op het land van den vader werkzaam 2/7 II.A.; voor arbeiders met inwonende kinderen 2 H.A. OUDESLUIS. Zondagavond gaf de afdeeling Oudesluis van den N.A.S.B. een openbare uitvoering in café Kreijger. De leider, de heer H. Blok opende den avond en heette in het bijzon der welkom de Mondorgelclub uit Anna Paulowna. die mede zou werken, alsmede de pers. Spr. uitte echter zijn teleurstelling over de slechte opkomst van het publiek, Joch hoopte, dat men toch een prettige avond zou hebben. Hierna was het de Mondorgelclub, onder leiding van den heer Geluk, die een drie tal nummers ten beste gaf. De stemming s er meteen in ook, en de gymnastiek die toen volgde werd met onverdeelde aan dacht door het publiek gevolgd. Jammer was het,, dat de begeleidende muziek zoo slecht was. Het was oen groote verbetering, toen later een paar leden van de Mondor gelclub deze functie overnamen. De gymnastiek-onderdeelon werden keu rig uitgevoerd. Een groote vooruitgang was te bespeuren in het gebodene. De Jonge Pieter Jelles zijn altijd een graag gezien clubje en vooral de allerkleinsten, die zich zoo dapper weerden, kregen menig dank baar applaus. Het werken op Rek en Brug en Ringen getuigde, zoowel van dames als van heeren, van goede oefening, terwijl ook de orde op het tooneel veel beter was. Geen gevlieg en gedraaf en onderlinge conver saties meer. Bravo! De sportbond blijkt van opvoedende kracht te zijn voor de ar beidersjeugd. Een paar voordrachten van de J. P. J. sloegen geweldig in en er werd uitbundig om de parmantige jonge toonee- listjes gelachen. Na een drietal, zeer goed gespeelde num mers van de Mondorgelclub werd staande de Internationale gezongen, waarna de lei der onder dank en opwekking de N.A.S.B. te steunen, de avond sloot, om nog een poosje van een gezellig bal te kunnen ge nieten. CALLANTSOOG Zwijntjesjager aangehouden. Als er wat aa.n 't. rollen gaat, komt er meer. Toen de gemeenteveldwachter met de Helderschc recherche zich te Alkmaar om inlichtingen tot de politie aldaar richtte, werd hem mededeeling gedaan omtrent een rijwieldiefstal, op Donderdagavond j.1. ge pleegd. Op verzoek van den Comniiss. van Politie te Alkmaar heeft de gemeenteveld wachter alhier een persoon aangehouden, welke van genoemde diefstal werd verdacht. Hij is door den heer Koelemeij overgebracht naar Den Helder. Na verhoor bekende de aangehoudene de diefstal tc hebben ge pleegd en vertelde het rijwiel in de sloot aan de Westzijde van de Noord-Scliinkeldijk ge gooid te hebben. Het rijwiel is onder de Groote Keeten opgevischt Dc aangehoudene is naar Alkmaar over gebracht. Geweren in beslag genomen. De gemeenteveldwachter bleek nog niet genoeg opgeknapt te hebben, want toen hij zich Zondagmórgen in burger per fiets naar de plaats van de inbraak begaf, zag hij twee jongelui langs den Nieuwcwog fietsen, die elk op hun rijwiel een geweer vervoerden. Zij herkenden den heer Koelemeij niet en fietsten rustig door; toen hij hen echter sommeerde af te stappen smeten zij haastig de verloren wannen weg en gingen aan do haal. De geweren zijn in beslag genomen, terwijl de overhaaste vlucht de heeren niet zal redden, daar zij bij de politie hekend zijn. Inbraak in „De Kaap". De ongewone gast voelde zich blijk baar goed thuis. Vrijdagavond j.1. weid bij den gemeente veldwachter telefonisch aangifte gedaan van inbraak in de woning, staande op de hoek Callantsoogervaart-Duinweg, moer bekend onder den naam „De Kaap", eigendom van den heer Jhr. Laman Trip te Wagcningen, welke dit huis als zomerwoning gebruikt. Nog denzelfden avond werd door veld wachter Koelemeij een onderzoek ingesteld, waarhij deze de kasten onderzocht. Volgens den rentmeester, den heer Maters te JuIï- anadorp, werd er evenwel niets vermist. De inbraak is ontdekt door een niet-ge- sloten luik en van het verbreken van de sluiting van het hekje. Het eerste was oogen sohijnlijk gesloten, doch bij onderzoek bleek Stcrkoffie cn Sterthee Jubileeren Wilt U bij ons 125-jarig jubileum o.a. EEN PHILIPS RADIOTOESTEL, EEN SIMPLEX HEEREN- of DAMES RIJWIEL of EEN ZILVEREN HEEREN of DAMES HORLOGE winnen? Zendt ons dan vóór 1 Mei '37 opgave van zooveel mogelijk bestaande Xe- derlandsche woorden (oude spelling), die U kunt vormen uit bovenstaand opschrift: „Sterkoffie en Sterthee jubi- leeren". Voorwaarden voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluitétiket met klein Sterretje, geknipt van een zak Sterkoffie of Sterthee worden bijgesloten. Ieder woord mag niet meer letters van één soort bevatten dan totaal in het opschrift voorkomen; alle woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moeten ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd. Bovendien ontvangt ieder deelnemer, die minstens 8 woorden en sluitétiket- ten heeft ingezonden, een jubileumge schenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds vier van de acht woorden. Pa. Sn. LEVELT, Prins Hendrikkade 26 Amsterdam. KOFFIE. THEE. de pen, welke voor sluiting aangedraaid moet worden, los te zijn. De ketting, waar mede het hekje om den tuin gesloten was, bad men stuk geknepen en was gedeelte lijk vervangen door een stuk ijzerdraad. Zeer waarschijnlijk is de ongewone gast reeds eenige dagen na de ontdekking daar geweest. Bij het voortgezette onderzoek op Zater dagmorgen kwam er weer een en ander aan het licht, 's Nachts was dc geheimzinnige weer op bezoek geweest en had zich door het indrukken van het W.C.-raampje, waar door hij in staat was een knipje te verschui ven, toegang tot het huis verschaft. Er was echter nog meer. U kunt zich de verbazing van den veld wachter wellicht voorstellen, toen hij bij zijn opnieuw ingesteld onderzoek in een ka mer, welke niet geopend kon worden en waarvan de 'deur tenslotte meer werd inge drukt, een volledige ge improviseerde keuken vond. Er was koffie, thee, suiker, melk, kar nemelk enz. aanwezig. Daar niemand hem gastvrijheid betoonde, had mijnheer zich dus een en ander maar gepermiteerd en leefde, zij het in het verborgene, rustig als of het zijn eigendom was. Er werden limonade- en wijnflessc-hen aangetroffen, waarvan er in de onmiddel lijke nabijheid van de woning, in den tuin, bij den heg in de sloot, nog meerdere soort gelijke exemplaren werden gevonden. Onder meer door deze ontdekking leidde het spoor naar Heiloo, waar men nog van niets wist. De partij flesschen bleken oni- vrcemd te zijn uit de consumptietent, staan de op het terrein van de Heiloocr ijsclub. In tusschen had de veldwachter na zijn eigenaardige ontdekking in het huis de re cherche van Den Helder gewaarschuwd en haar om assistentie, verzocht. De heeren Beukers, rechercheur en de Vrije, adj.-in- specteur, kwamen terstond en stonden on zen veldwachter goed terzijde. Vanuit Heiloo vertrokken de mannen naar Alkmaar, waar een verdachte werd aange houden, welke Zondagavond naar Den Hel der is overgebracht. Na langdurig verhoor is deze persoon Maandag weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt nu ijverig voortge zet niet hoop op nader succes. SINT MAARTEN OUDE NIEDORP De heer M. J. Wolthuis heeft zijn benoe ming tot hoofd der O.L School alhier aan genomen. BEVOLKING Ingekomen: Johanna Wilhelmina Groot. Vertrokken: Maria Alida Dekker naar Amsterdam, Jan Evertsenstraat 118; Derk Berend Palmers naar Heer-Hugowaard (Z.) Broekerweg 3b; Louisa Catharina de Wit naar Winkel, Lutjewinkel B 60a; Kla- sina Gerarda Boekei naar IJmuiden, Adri- anastraat p.a. Wed Hopman; Adriana Jo hanna Vader naar Heerhugowaard, Hon- denweg G 81; Wilhelmus Theodorus de Ruwe n. Nieuwe Niedorp, Hotel Prins Mau- rits. BURGERLIJKE STAND Geboren: Pietertje Guurtruida, d.v. Jan Koeman en Neeltje Silver Theodorus .Taco bus, zoon van Machiel Jansen en Anna Cornelia Schuyt; Gcrardus Johannes zoon van Theodorus Johannes Wit en Cornelia Maria Jannfes. Maria Eva, dochter van Adri anus Groen en Barbara Wagner; Alida The- resia dochter van I-Iendrikus van. der Eng en Agatha Cornelia Veldman. Gehuwd: Lourencius van de Nes, oud 27 j. melkhandelaar te Beemstèr en Maria Alida Dekker oud 22 j. wonende te Oude Niedorp; Klaas Blokker, oud 28 j. chauffeur te Nieuwe Niedorp en Louisa Catharina de Wit, oud 21 jaren wonende te Oude Niedorp Overleden: Marijtje Vet, oud 68 j. wedu we van Jan Blom; Jacob Koopmans, oud 42 j. echtgenoot van Haasje Tas. BARSINGERHORN KOLHORN. Vrijdagavond belegde de afdeeling Barsin- gerhorn-Kolhorn van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling een openbare vergade ring in dc zaal van den heer Groet. Van de twee sprekers, die volgens het pro- grammma het woord zouden voeren, was de heer 't Hart wegens ziekte verhinderd. De heer Klein was de taak nu opgedragen de zen avond alleen te vullen. Sprekers onderwerp: De burgeroorlog in Spanje, was zeer zeker belangrijk genoeg om uitvoerig behandeld te worden. De heer Klein heeft ons een buitenge woon interessante avond bezorgd. Eenige belangrijke vragen worden zoo wol schriftelijk als mondeling na de pauze gedaan, waaruit blijkt met. welk een groote belangstelling geluisterd is. Nadat een en ander beantwoord en verklaard is, sluit de voorzitter de vergadering met. dank aan den heer Klein voor zijn lezing. WIERJNGEN EENIGENBURG. Zondagavond gaf de gem. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier, een open bare uitvoering in het lokaal van Mej. de Wed. K. Visser. Daar in de rondom liggen de plaatsen hals en danspartijen plaats vonden, was het niet te verwonderen, dat de opkomst zich bijna geheel tot plaats- genooten bepaalde en hierdoor het bezoek wel wat te kort sehoot. Jammer voor directeur, leden en café houdster, daar de tweede door ernstige stu die onder leiding van haar directeur, den heer Vlam, van Warmenhuizcn, zeven nummers correct en gevoelvol ten gehoore brachten, terwijl hij no. S door het zakken der zangers, bij het begeleidende pianospel, dit soms wat veel van de ooren vergde, en ten tweede, de caféhoudster zal door deze avond 0ok geen brandkast behoeven aan te schaften. Tor verpoozing en aanvulling werden 2 tooneel stukjes t.en gehoore ge-bracht, welke goed werden gespeeld cn een krachtig ap plaus verwierven. Als altijd tot slot een gezellig bal. HOOGWOUD De gyniriastiekvereeniging uit Spanbroek heeft, ook in de zaal van café Modder een uitvoering gegeven, die door een talrijk publiek werd bezocht. De diverse nummers die op keurige wijze worden uitgevoerd, vielen in den smaak cn werden met een hartelijk applaus begroet. Daar het pro gramma vrijwel ongewijzigd is gebleven, en een verslag reeds in de diverse bladen is gegeven van de uitvoering in Spanbroek volstaan we met deze mededeeling. Bij de afgravingen aan den dijk te Aards- woud is het werk wederom hervat en he den zijn een 20-tal werkloozen uit deze ge meente bij deze werkzaamheden te werk gesteld. DEN OEVER NAAR CONCOURS Naar ons wordt medegedeeld zal de man dolineclub „Oost Wieringen", onder leiding van den heer Jac. Bakker, deelnemen aan het nationaal concours dat den tweeden Paaschdag te Rotterdam zal worden ge houden. Dit is het eerste concours waar aan deze vereeniging sedert haar bestaan zal deelnemen. TYPISCH ONGEVAL Maandagmorgen omstreeks zes uur werd de landbouwer Jn. Tijsen Mzn. gewaar schuwd door een visscher die naar de haven ging, dat zijn paard op den Noorder- weg lag. De heer Tijsen die schrok en het geval niet kon hegrijpen stelde zich ter stond op de hoogte. En inderdaad zijn paard dat in een steenen schuurtje aan den Noor- derweg gestald stond lag op den weg, ter wijl het Noordmuurtje van de schuur ge deeltelijk in elkaar lag. Wat was gebeurd? Toen men de toestand eens opgenomen had bleek dat het dier vermoedelijk plotseling een verlamming gekregen had en met zijn zware lichaam tegen de muur gevallen was die bezweek, waardoor het beest op de straat was gevallen. Op advies van den dierenarts Dr. Hoedemaker, heeft men het paard met veréende krachten op een slee per weten te krijgen waarna het vervoerd werd naar de dorsch van dc oude boerde rij van den heer V. Koorn. Het beest had door den val enkele vleeschwonden aan den kop bekomen. Wielrennen. Op Zondag 21 Maart 1937 zal wederom door de Wielerclub een open wedstrijd wor den georganiseerd, Dit is nl. iets nieuws voor het Hollands Noorderkwartier cn wel een veldrit. ook wel Cycle Cross genaamd, Dit is een wedstrijd die wordt verreden over landwegen, door weiden en zandgron den, daarbij dan het nemen van enkele hindernissen. Deze wedstrijd wordt verre den onder reglementen der N.W.U. en on der auspiën van F.W.N.II. boven het TJ. De wedstrijd staat open voor alle licentiehou ders der N.W.U. en voor Junioren (nict-li- centiehouders) en Toeristen. Vele en goede prijzen worden beschikbaar gestold voor de deelnemers, Welke sportliefhebber wil ook een prijs ten geschenke geven, de organisee- rende vereeniging houdt zich aanbevolen. Wij hopen, dat de geheele burgerij ons zal steunen, om deze veldrit om den grootcn prijs van de Federatie en Wieringen goed te doen slagen. Renners en toeristen geeft U vanaf heden op bij het secretariaat Zandbu- reweg, Wieringen. Politie. Gevonden: een leeren want met kap. Verloren: een bruin lederen handschoen. Inlichtingen bij de gemeentebode. Kleuterschool, J.1. Zondagavond is na de bioscoopvoorstel ling in Cinema de Haan, ten bate van de Kleuterschoolvereeniging te Hippolytushoef, tijdens een bal wat werd gegeven, de ver loting gehouden. Voor een en ander bleek groote belangstel ling. Dé eerste prijs werd gewonnen met lot nummer 653. Dc tweede prijs viel op no. 465, dc derde op no. 2071, de vierde op no. 1785. Wielerclub „Wieringen". Zondag j.1. werd wederom een trainings- rit gehouden. Het traject was als volgt: Hip polytushoef, Den Oever. gem. Leemans, rand weg, Haukcs, Hippolytushoef eindpunt. Deze rit werd gewonnen door S. Lont in 37 min. en 15 sec., 2e Jn. Verbiest, zelfde tijd, 3e, P. Kapitein 37 min. 30 sec., 4e F. Zoons dezelfde tijd, 5e A. Baardman 38 min. 5 sec., 6e C. Oostdijk dezelfde tijd. J. P. Wit, Jb. Glim en C. Honard staakten den strijd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8