Plaatselijk Nieuws. OMGEVING-NIEUWS Tweede Kamer Marktberichten Arrondissements rechtbank te Alkmaar BERGEN KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL." ,,'n Liefde aan die Kaap in van der Stel ge tijd", door „Die Suid-Afri kaanse Studente-tooneel van Stel- lenbosch" in de Rustende Jager. Ongetwijfeld moet het den bezoeksters en bezoekers van bovengenoemde voorstelling wol heel erg vreemd hebben aangedaan dit spel in de niet zoo gemakkelijk te volgen Zuid-Afrikaansche taal. En het kan wel haast niet anders dat daardoor een deel van het gesproken woord moet zijn verloren ge gaan. Voeg daarbij, dat enkele spelers door slecht acccntueeren niet te volgen waren, dan wordt de opgave van dit Zuid-Afri kaansche liefdesspel te beoordéelen er nog moeilijker door. Maar over spel en spelers kunnen we niettemin tooh ons oordeel zeggen. Laten we beginnen met te erkennen, dat ons het spel wel zéér is tegengevallen. Zelfs van dilettanten! Het geheel kon zich geen mo ment verheffen boven de eischen welke men Ban het. dilcttanten-tooneel stellen kan. In I lag er over spel en spelers een mat heid, welke een bedenkelijke leegte deed ontslaan en waardoor de handeling op ang stige wijze werd gerekt. In II was het tem po iets vlotter en ook het spel vrijer, waar door dit bedrijf wel tot het beste der drie werd. Het laatste bedrijf miste weer de zoo noodige actie en was daarom in geenendee- le de climax van het gebeuren, wat het toch ongetwijfeld had moeten zijn. Nu weten we wel, dat het geheel weinig gelegenheid gaf tot een vlotte handeling, omdat daarvoor de dialogen te lang en zelfs in vele gevallen te onbeduidend wa ren; maar juist deze omstandigheid eisclit de volle honderd procent van den gerouti neerden tooneelspeler. Bezit men de gave niet stil spel ten volle uit te buiten, heeft men niet de bekwaamheid van dictie, dan wordt een stuk als deze liefdeshistorie tot een melodramatischen draak, waar de objectieve toeschouwer geheel nuchter onder blijft. En kleven er bovendien nog ernstige re giefouten ook aan het geheel, is de salon van Groot Drakenstein niet veel meer dan een huiskamertje in de een of andere ach- 'terafbuurt, dan hou de men het ons ten goe de, dat wij met den besten wil van de we reld, dit stuk niet hebben kunnen waar- deeren. Zelfs nlef, wanneer wij bij de beoordee- Itng de maatstaf van het dilettantisme aan leggen. Meer willen wij er niet van zeggen! LANGEND1JK Gezien den deplorabelen toestand op de velingen waar zoo goed als alles doordraait en de kooplui het veilingsgebouw verlaten, als er nog groote hoeveelheden kool wor den gepresenteerd, moeien er bij sommige tuindersorganisaties plannen in overwe ging zijn, om middelen te beramen, ten einde de tuinders door deze moeilijkheden been te helpen. Vele tuinders raken met de zaken aan. De koolteelt In de Wieringermeer. F,enigen tijd geleden Is 't. een en ander in He bladen verschenen over de koolteelt in de Wieringermeer. Daarbij werd de mogelijkheid of de wen- feclielijkheid naar voren gebracht van een verbod van het Invoeren van koolplanten in de Wieringermeer uit de koolstreek, in .verband met de groote kans van besmetting met. de koolgalmug. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is ar van een dergelijk verbod van invoer wel en niet sprake. Een officieel verbod schijnt niet, te bestaan. Men deelde ons mede, dat het verbouwen ,van koolplanten in de Wieringermeer zoo goed als onmogelijk is. Als er wat warme dagen achter elkaar komen, houdt men een geraamte van de plantjes over en het is dan zeer riskant om deze voort te kweeken en te gebruiken voor het uitplanten. Aangezien de kool uit de Wieringermeer nogal van goede kwaliteit was, zullen po gingen worden gedaan om meer kool in de iMeer te verbouwen. Men is reeds in onderhandeling getreden friet, de Directie van de Wieringermeer over de paclit van stukken land. Een dezer da gen zullen een paar vooraanstaande perso nen uit de tuinbouworganisaties een tocht naar de Wieringermeer maken om een en ander nader in oogenschouw te nemen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gisteren gehouden onderlinge wed strijden van de Kolfclub Op Maat, was de JUitslag de volgende: 1. A. Kist 225 p., 2. P. Molenaar 214 p., 8. .Tb. de Geus 210 p.. 4. J. Leeuwrik 210 p., 5. P. Goot 210 p„ 0. P. Kramer 206 p., 7. Jn. Kramer 206 p., 8. P. Schoorl 20i p. Serieprijs A. S. Schoenmaker 102 p., Ie en 5e serie. Tweede scrieprijs C. Berkhout 104 p., 3e en ie serie. De uitslag van den biljartwedstrijd was als volgt: 1. P. Molenaar, 2. J. du Burck, 3. K. Kout, BROEK OP LANGENDIJK. Geen loonbijslag meer voor den tuinbouw. Blijkens binnengekomen srhrijven ten ge meentehuize van den Minister van Sociale Zaken, zal de loonbijslag voor den tuin bouw niet meer gelden, CALLANTSOOG EEN GELUKKIGE WINNAAR Op een der loten, verkocht door den heer Visser alhier aan een ingezetene, is een tieel (twintigste) van de 50.000 gevallen. HERHALINGSOEFENINGEN De dienstplichtige A. Zeeman van de lich ting 1931 is voor 17 dagen herhalingsoefe ningen onder de wapenen geroepen bij het le Regt, Veldartillerie te Amersfoort. GEVONDEN VOORWERPEN I Porteinonnaie met inhoud, inl. ter secre tarie. ZIJPE - B. en W. dezer gemeente hebben aan J. Voortliuijsen te St. Maartensbrug inge volge de bepalingen der Bouwverordening vergunning verleend tot het bouwen van een kippenhok aldaar. - Aan de stichting „Tehuis voor alleen staande blinden" te Wolfhezen is door het gemeentebestuur toestemming verleend tot net houden van een collceic in deze ge meente. - Alhier is wederom een geval van schurft geconstateerd en wel bij de scha pen van den veehouder J. Groot te Kcins- merbrug. 'T ZAND. Naar wij vernemen, is de wed. Heddes al hier voornemens een nieuwe boerderij met woonhuis te doen bouwen op oen vrij ter rein aan den Bosch weg alhier en dat de aannemer P. Tuin met de uitvoering van het werk zal worden belast, SINT PANCRAS FEESTVEliGADERING A.N.G.O.B. Gisteravond hield de afdeeling van de A. N.G.O.B. alhier een drukbezochte fcestvcr- gadering in het café van den heer Boiü.vstra De zaal was geheel bezet, toen de voor zitter, de heer C. de Jong Sr., de hijeen- komst met een hartelijk woord van welkom opende. Voorz. sprak zijn genoegen uit over de goede opkomst en wekte op zich aan te sluiten bij de geh. onth. beweging. Spr. herinnerde er aan, dat reeds 32j. geleden al hier een geh. onth. vereeniging bestond, welke later echter werd opgeheven. Van het zaad dat toen is uitgestrooid is niet alles verloren gegaan. Men heeft thans nog vele geheelonthouders in deze gemeente. Met vreugde kan worden teruggezien op de be haalde resultaten in de 4 jaren van het be staan der afdeeling, Vervolgens werd het woord gegeven aan de meisjesvereeniging „Zonnebloem" uit Krommenie, welke vereeniging een heel re pertoire verzorgde van ernst en luim, zang en dans. De verschillende nummers, te veel om op te noemen, werden vlot ten tooneelc gevoerd en oogstten een dankbaar applaus Een lichtbeelden serie, vervaardigd aan de hand van een brochure van Alida de Vletter „Aardappel" geheeten en geheel ge speeld door de meisjes van de Zonnebloem was een groot succes. Het verhaal, dat door de meisjes werd voorgelezen, werd als het ware door de plaatjes op het doek geïllu streerd. Door een jong Krommenicrtje werden een viertal deuntjes op de blokfluit gespeeld. Tusschcn het optreden van de Zonnebloem heeft Wim Wiesc uit Dirkshom een kort propaganda-speechje gehouden, waarin hij opwekte om vooral nu paraat te zijn in den strijd tegen den alcohol. Hierbij vestigde spr. voornamelijk ook de aandacht van de aanwezigen op het groote gevaar van de alcohol bij het snelverkeer. Alles bij elkaar was liet een heel mooie avond, waarop do organisecrcnde afdeeling met genoegen kan terugzien. ANNA PAULOWNA Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen, enz., J. .1. Kloprogge verplaatst van het kantoor Anna Paulowna naar het kantoor Lckkerkerk. W1ER1NGEN „Helpt Elkander". Vergadering van de Onderlinge Vee- en Paardenvel-zekering „Helpt Elkander", in café Scheltus te Hippolytushoef. De secretaris-penningmeester, de heer O. J. Bosker, beet de aanwezigen welkom. Spr. betreurt bet. dat niet een der andere bestuursleden en commissarissen aanwe zig is. De aanwezige leden betreuren dit evenzeer. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De hoeren J. Hcijblok en W. Mostert Sr., zijnde de commissie tot het nazien der re kening, hebben alles in orde bevonden en rapportcercn, dat bij de afd. Paardenverzc- kering een nadeelig saldo is van f 15.40, terwijl bij de afd. Rundvee een voordeelig saldo is van f 115.57. Na nog enkele besprokingen van huis houdelijke» aard sluit de heer Bosker deze vergadering, welke een vlot verloop had. HARENKARSPEL Voor de door de afdeeling Harcnkarspel van den Ned. Tuindersbond, te houden cursus voor Aardappelselecteur, blijkt groo te belangstelling te bestaan. Ruim 30 deel- nemrs hebben zich aangemeld. De cursus wordt geleid door den heer P. Band te Nieuwe Niedorp, hoofdcontroleur van de N.A.K. Burgerl. stand over de maand Januari 1937. Geboren: Catharina, dochter van Abram Borst, en Maria Elisabcth Groot; Elisabeth, dochter van Pieter van der Bel cn Engel tje Swagcr: Johannes Gerardus, zoon van Theodorus Bruin en Maria Johanna Jacet. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: .lan Noordstrand en Johan na Dekker; Cornclis Johannes Hendricus en Anna Boerdijk; Petrus Johannes Hof en Catharina Burger. Overleden: Geertje Slotemaker, oud 46 ja ren, echtgenoote van Jan Rens; Nicolaas Cornelis Danenberg, oud 11 jaren, zoon van Hendrik Danenberg en Catharina Groot; Maaltje Burger, oud 84 jaren, weduwe van Jan Bleekcr; Grietje Berkhouwer, oud 76 jaren, weduwe van Fulps Berkhouwer; Cor nelis Wink, oud 81 jaren, weduwnaar van Maartje Opperdoes; Geertje Bruin, oud 76 jaren, weduwe van Jan Jonker; Neeltje Jonker, oud 72 jaren, weduwe van Willem Grin. DIRKSHORN. Schaken. Dat het voor de adspirant-schaaklicfheb- bers thans de gelegenheid is om het schaak spel te leeren blijkt wel uit de voortvarend heid van hel bestuur der vereeniging, die cvciilueclo liefhebbers ,in ,dc gelegenheid stelt, om een speciale begincursus mede te maken. VEREENIGING TOT HET HOUDEN VAN JAARLIJKSCHE PAASCHTENTOON- STELLINGEN VAN VEE TE SCHAGEN Bovengenoemde vereeniging vergaderde Dinsdagmiddag om 2 uur 'in het Noord- Hollandscli Koffiehuis onder presidium van den heer J. B. Wilken, die er in zijn ope ningswoord op wijst, dat er in ons leven belangrijke cn ernstige dingen gebeuren, welke ons steeds weer somber en weemoe dig stemmen. Spr. denkt dan in de eerste plaats aan hot heengaan van den vice-voor- zitter, den heer Stammes, die op zoo tra gische wijze uit ons midden werd wegge rukt. Steeds was de beer Stammes op onze ver gaderingen aanwezig cn volgde met belang stelling bet werk van de vereeniging. Gedurende eenigen tijd was hij werkzaam als lid van de commissie van aankoop en verrichtte in die functie uitstekend werk, waarvoor wij hem dankbaar zijn. In den heer Stammes verliezen wij een onzer beste kennissen, die nog lang in onze herinnering zal blijven voortleven. Spr. uit den wensch dat zijn vrouw en kinderen de kracht kun nen vinden dit verlies te dragen. De notulen worden hierna goedgekeurd. Van de ingekomen stukken noemen we een schrijven van de afd. Schagcn van de IIoll. Mij v. Landb. waarin zij te kennen gaf zich genoodzaakt te zien de contributie te verlagen van f 10.- op f 5.- Voorts een schrijven van den heer P. Trap man, houdende diens bedanken als pen ningmeester. Het jaarverslag van den secretaris den heer J. H. Schcne wordt hierna dankbaar aanvaard. De commissie van Toezicht adviseert hij monde van den heer A. Schenk de re kening in orde te hebben bevonden. De rekening werd door een dotatie slui tend gemaakt De voorzitter merkt op, dat de lieer Trapman gedurende vele jaran het penning meesterschap met alle ambitie cn toewij ding heeft waargenomen. Spr. zegt den heer Trapman onder instem ming van de vergadering dank voor zijn werk voor de vereeniging verricht. De tentoonstelling zal dit jaar op 17 Maart worden gehouden. In het programma wordt eenige wijziging gebracht, wat betreft de prijzen voor de rubriek Vetvee, welke ver andering een verlaging inhoudt, alsmede het instellen van een kampioensdiploma. De voorzitter brengt in het midden zijn denkbeeld of het aanbeveling zou verdienen een aparte rubriek in te stellen voor het roodbonte IJsselvee. Ons vee kan daarte gen niet op. Aan de uitvoering van dit idee zijn echter groote moeilijkheden verbonden. zoo dat hier niet vei der over gesproken wordt. Ook bij het Wolvee en de Varkens wordt besloten eenige verlaging van de prijzen door Ie voeren. Benoeming bestuursleden. Aftredend de becren J. B. Wilken, Joch. Blaaubocr (bei den herkiesbaar), J. de Veer tniet herkies baar), 1 vacature en verkiezing penning meester. Onder applaus worden dc eerstgenoeni- den bij acclamatie herkozen. Dc Voorzitter zegt, na rijp beraad, toch maar te hebben besloten, zijn plaats over te doen aan een jongere; men moet hem dat niet kwalijk nemen. Deze tentoonstel ling wil spr. evenwel nog medemaken. Uit do vergadering komen stemmen op, welke trachten den heer Wilken lot andere gedachten te brengen.En inderdaad, dc heer Wilken zegt, het dan maar weer te zullen doen. (Luid applaus.) In de plaats van den heer J. de Veer wordt gekozen de heer C. Keijzcr te Win kel, met algemcene stemmen. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer D. Stammes, wordt be noemd dc lieer R. Waiboer te Anna Pau lowna, met op 1 na algemcene stemmen. Aan de orde komt nu de verkiezing van een penningmeester. Dc Voorzitter deelt mede, den heer De Raat te hebben gepolst, die, na zich te heb ben vergewist van dc financicelc positie van dc vereeniging, bereid bleek het pen ningmeesterschap op zich te nemen, mits de hij dc verloting betrokkenen, direct na afloop van dc verloting het geld aan hem zouden afdragen, opdat 14 dagen na dc tentoonstelling algehccle afrekening kan plaats hebben. Bij dc nu volgende bespreking wordt be sloten aan deze voorwaarde streng de hand te houden, waarna dc heer H. de Raat met algemcene stemmen tot penningmeester wordt benoemd. De Commissie van onderzoek voor de re kening voor 1937 wordt in haar geheel her kozen. Besloten wordt dc Ilerfsttcntoonstelling ook dit jaar te houden. Bij de rondvraag vraagt, de heer Francis waar de ooi-zaak ligt van de beperking van het aantal uit te geven loten. Dc heer Schone licht toe, dat het een daad is van den minister. Verder geeft de heer Francis in overwe ging een rekening te openen met een fï- nancieele instelling hier ter plaatse, ten- eind wanneer het noodig is, geld te kunnen uitgeven, ook als de kas leeg is. Het bestuur zal in deze maatregelen ne men. Hierna sluiting onder dankzegging. CONCERT. Optreden aa. van den oud- Schager Joh. Rotgans. In de concertzaal van den heer Tgesz concerteerden gisteren de bekende zanger Joh. Rotgans, dc violist Alb. Sluijtcr en Job. v. Engelen, pianist. Reeds tijdens bet eerste nummer van bet program-ma, de sonate in E-mol van T. M. Veracini voor viool en piano, was op te nierken, dat beide musici goed op elkaar zijn ingesteld. Een reeks liederen resp. van Schubert en STEMMING-PERIKELEN. De Surinaamsche begrooting al- gedaan. Den Haag, 9 Febr. 1937. Bij den aanvang der vergadering van a s. Donderdag zullen de eindstemmingen wor den gehouden over de diverse wetsontwer pen nopens herziening van de Grondwet. Het zijn er een achttal. Maar heden werd moeite gedaan om het aantal stemmingen sterk uit te breiden. Ir. Albarda (S.D.A.P.) was lieden de „gangmaker" voor dat stre ven., omdat diverse wetsontwerpen paragra fen inhouden, welke geheel verschillende onderwerpen behandelen, zooals: dc benoe ming van Staatssecretarissen, dc uitsluiting van verkiesbaarheid van wegens ernstige misdrijven veroordeelden, de gedeeltelijke opheffing der strafrechtelijke immuniteit van volksvertegenwoordigers, enz. Genoem de afgevaardigde vreesde nu onzuivere stemmingen, als men genoodzaakt wordt, over één wetsontwerp te stemmen, dal al do genoemde zaken omvat. Daarom wilde hij dc verschillende onderwerpen in afzonder lijke wetsontwerpen ondergebracht zien, maar dat zou in technischen zin heel wat werk veroorzaken, zoozeer, dat het ge- heele herzieningswerk erdoor in gevaar kan worden gebracht, naar minister De Wilde heden verzekerde. Natuurlijk moet de Eer ste Kamer de gansche procedure nog aan vatten, terwijl een en ander in elk geval vóór de verkiezingen in kannen en kruiken zal dienen te zijn. Over deze aangelegenheid heeft men van middag een poos gedebatteerd en de bijna hartstochtelijke wijze, waarop de S.D. frac tie-leider voor zijn denkbeeld opkwam wek te nu cn dan zelfs eenige broering. Nu voerde de minister ook nog aan. dat bij vorige gelegenheden nimmer is afgewe ken van dc normale methode, dat men altijd het vóór cn tegen der diverse in een wets ontwerp geregelde zaken had af te wegen, doch de ander achtte dc huidige revisie blijk baar belangrijk genoeg om een uitzondering te maken. Nu waren er zeer zeker leden, die voor de argumenten van den heer Albarda voel den, de heeren Joekes (V.D.) en Wandelaar (V.B.) gaven daarvan dan ook blijk, doch liet verzet van de rcgceringstafcl bracht hen ertoe, niet verder aan te dringen, omdat zij van oordcel waren, dat tenslotte de Regee- ring moet weten, wat er in deze gebeuren moet. Ir. Albarda liet. niet af cn diende een mo tie in om het gevoelen der Kamer tot uiting te brengen, doch bij voorbaat stond vast ten eerste', dat de Kamer de motie zou afwijzen cn vervolgens, dat eventueel de Regeering zich niet .aan deze uitspraak zou storen. Maar zoover kwam het niet; de motie dui kelde met 27—48 stemmen, heigeen dus niet bet eekent. dat, niet een aantal tegenstem mers aangenaam hadden gevonden, als de Regeering wol tol splitsing ware overgegaan, doch zij wilden eenvoudig niet meedoen aan een nutteloozen „slag in dc lucht". Minister De Wilde had ook nog opgemerkt, dat ir. Albarda nu plotseling met. zijn split sing-denkbeeld op de proppen was gekomen, omdat hij in veel zijn zin niet heeft gekre gen wat ook sloeg op de bij den aanvang der vergadering afgewezen amend.-Albarda nopens het mobilisatie-bevel en het onder de wapenen roepen van vrijwilligers, doch t is dc vraag of deze opmerking wel lieelemaal billijk was. De rest van den middag heeft men be steed aan de afdoening der Surinaamsche begrooting, wat bctcekent: een volkomen emotieloos debat, gelijk aan vorige jaren. Negen sprekers lieten hun licht schijnen over het „oude zorgenkind" van Vadertje Staat cn de welbekende onderwerpen pas seerden dc revue: dc proefnemingen met verschillende cultures, de hygiënische toe standen, de kolonisatie-mogelijkheden. Ook had men nogal critiek op de gestie van den gouverneur, die zich wat al te weinig aan dc Koloniale Staten gelegen zou laten liggen. Vooral ook het „plan Brandon.' (rijstcultuur) had veler belangstelling. Minister Colijn slaagde er in, de negen afgevaardigden, t.w. de leden Van Boetze- laar van Dubbeldam (C.H.), Van Poll (R. K.), Joekes (V.D.) IJzerman (S.D.) De Vries •Bruins (S.D.) Westerman (ex-N.H.) \an Kempen (V.B.) Wendelaar (V.B.) en Van Dijk (A.R.) in een korte antwoord-rede ver duidelijking te brengen. Z. E. verzekerde dat de Regeering alles zal blijven doen wat mogelijk is om de cultures en de proefne mingen daarmee te steunen, doch zij wil nu eenmaal geen te groote risico's loopen. Zoo bestaat hij haar twijfel omtrent de plannen- Brandon, hoewel dé Regeering zeker nog niet besloten heeft, van het verder verlee- nen van steun af te zien. Het denkbeeld, de kolonisatie te bevorderen, iets, waarvoor de lieer Wendelaar had gepleit, wees minister Colijn categorisch af; hij zag geenerlei pers pectieven. En wat de hygiënische toestan den betreft, ook die hebben dc blijvende aan dacht der Overheid, wat reeds gunstige resultaten heeft opgeleverd. Zonder stemming werd de begrootmg aanvaard. Morgen beginnen we dan dade lijk aan de „groote Indische"! Grieg, deed ons vervolgens weer eens hel warme geluid en voor een bas zeer uitge breid stemregister van Joh. Rotgans waar deerden. Met de verzorgde voordracht, wist de geoefende zanger el ken s opnieuw met zijn liederen ontroering te wekken. Vooral Schubert's „Erlkönlng" was sprekend door het wisselend timbre. Daarnaast verdient „Ein Schwan" van Grieg vermelding om het aparte van de keuze. Vervolgens hoorden wij Mozart's Sonate in C .gr. terts voor viool en piano met de opvalLend-ria'nte pianopartij, die door Van Engelen uitstekend vertolkt werd. Frisch om te hooren is Mozart altijd weer! Het tweede gedeelte van den avond be vatte o.m. een drietal vioolcomposilies van Wieniawski, die er op gemaakt schijnen te zijn, alle mogelijkheden van liet instrument naar voren te brengen. Alb. Sluijter is een verdienstelijk violist, cn bracht een en an der er zeer goed af. Het publiek toonde zich zeer enthousiast en wilde, niet scheiden, vóór het den artis- ten eenige toegiften had afgedwongen. i OEN HEuOtR PURMEREND. 9 Februari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 par tijen, wegende 26.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18.50. 4 stapels kleine Boe- ïcnkaas f IS, 1 stapel Commissiekaas f 21'. 1 stapel Goudsche kaas f 19. 202 Kg. boter f 1.53—1.61, weiboter f 1.431.53 per kilo, Runderen, totaal 440 stuks: 195 vette koeien 616S ct. per kilo, matig; 115 gelde koeien f80160 per stuk, matig; 118 melkkoeien f 110225 per stuk, matig", 12 stieren 45 55 ct. per kilo, matig; 18 paarden f60130 per stuk, stuc; 64 vette kalveren 30—60 ct. per kilo. stug", 700 nuchtere kalveren: voor de slacht f 512 per stuk, vlug; voor de fok f 1015 per stuk, vlug: 227 vette var kens voor de zouterij 4246 ct. per kilo. vlug; 27 magere varkens f1523 per stuk, matig; 369 biggen f 813 per stuk, matig", 650 schapen f 15^-30 per stuk, matig; 21 bokken f 415 per stuk, matig; kipeieren f33.50. eendeieren f2.50 per 100 stuks, piepkuikens 671.'>771-» ct. per kilo, oude kippen en hanen 32Vé40 ct. per kilo, ko nijnen f0.40—1.66 per stuk, eenden 30—60 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar; 3911 kipciercn A f 34.70. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 60.000 eendeieren f2.552.60, 67 schouwkipeicren f2.20, 75.000 kipeieren: 70 —80 Kg. f4—6. 65—66 Kg. f3.50—3.70, 63— 64 Kg., f3.30—3.40. 60—62 Kg. f3.10—3 35. 58.>9 Kg. f 33.25, 56—57 Kg. f 3—3.15, 53 55 Kg. f2.95—3.10. GRONINGEN, 9 Februari. Graanbeurs. Tnlandsche rogge f88.75, wintergerst f88.50, zomergorst ff8.60, haver (wit) f77.65. zwarte haver f6.80 7. groene erwten f79, waalsche boonen f77.25. koolzaad f815, karwijzaad f 17 22.75. kanariezaad f1216. huitenlandschc gerst f8.708.90, ronde niais f7.30—7.50. lijnzaad withioei f79.50. idem blauwbloei f79.50. Aanvoer iets ruimer, stemming traag, uitgezonderd gerst. Partijen geschikt voor de zaai gezocht en duurder. ROTTERDAM. 9 Februari. Veemarkt. Totaal-aanvoer 42 46 stuks. t. w.: 187 paarden, 7 veulens. 1006 magere runderen, 85S vette runderen. 85 vette kal veren. 85 graskalveren. 1764 nuchtere kalve ren, 175 schapen cn lammeren, 1 zuiglam, 5 varkens, 74 bokken en Reilen. Prijzen per Kg vette koeien, le kw. 63 ct., 2e kw. 56 rt.. ISO kw. 40—SS ct., volte ossen <40•">4-— 41-50 cl.; stieren 595245 ct. vette kal iefen Oli—SO—55-65 ct.; schapen 17—W—33 ct.; lammeren 504232 ct.; graskalveren, le kw. 5S ct., 2c kw. 48 ct.; nuchtere kalve ren 4438—34 ct.; slachtpaardon 5045— 40 ct. Prijzen per stuk: Schapen: f 2620 15- lammeren f 23—19—13. nuchtere slacht kalveren f 11—9—5. nuchtere fokkalveren f IQ—li12; slar.htpaardcn f 205—150—110, werkpaarden f 245150100. hitten f 130 103—70", stieren f 275—220—110, kalfkoeien f 238—100—120: melkkoeien f 220—190135, varekoeien f 170—135—95, vaarzen f 155— 115—85, pinken f 130—100—75, graskalveren f 0040—20, bokken en geiten f 11—7—3. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aan* voer iets ruimer, handel kalm, prijzen la-< per. prijs koo 68, os tot 63 ct. Stieren, aan* voor als vorige week, handel redelijk, prij-t zen lager. Vette kalveren, aanvoer iets kor ter, handel tamelijk, prijzen als vorige week, pr. kalf tot 102. Schapen en lamme ren, aanvoer matig, handel vlug, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- on fokkalve- veren, aanvoer groot, handel levendig, prijzen dalend. Paarden, aanvoer als vori ge Week, handel matig, prijzen moeilijk te handhaven, werkpaarden iets duurder. Kalf- en melkkoeien, aanvoer grooter, handel kalm, prijzen staande. Varekoeien, aanvoer tamelijk, handel slecpcnd, prijzen zeker niet liooger. Vaarzen en pinken, aanvoer gewoon, iels meer handel, prijshoudend. Graskalveren, iets meer aanvoer, handel matig, prijzen afgaande. Bokken cn geiten, aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen als vorige week. Er werden 30 vetto runderen voor Plan-Dcterding gekocht. WARMENHUIZEN, 9 Februari 1937. Roode kool f 1.40—2.50. gele kool f 1.20. D. witte kool f 1, nep f 3.80. drielingen f 0.80 —1.10. uien f 1.10—1.20. grove uien f 1.40, peen f 1.90. idem kleine 70ct. Aanvoer: 35800 Kg. roode kool, 20700 Kg. gele kool, 88600 Kg. D. witte kool, 125 Kg. nep, 4025 Kg. uien 1425 Kg. peen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 9 Febr. Uitspraken van 2 Febr. Marinus Hagc, Oterleek. In hedhtenis op- lichtiug. Eisch 8 maanden gev. Reclassee- ringsonderzoek gelast. Jan Sohoutcn, schipper te Nijmegen. Hoo- ger beroep vonnis kantonger. Alkmaar, ler zake overtreding wet op de scheepsbe- vrachting, f 20 boete of 10 dagen; vonnis kantonrechter bevestigd. Jan Schouten, schipper Nijmegen, over treding van zijn schip aan een gerechtelijk sequestratie. Eisch 3 weken gevangenisstraf Vonns conform doch voorwaardelijke straf met 3 proefjaren. Jan Klysen, vischkoopman Monnikendam. Poging tot doodslag op ambtenaar in func tie; vonnis 3 maanden gevangenisstraf, doch alleen met betrekking tot. den persoon van den jachtopziener C. J. Kroon. Dc eisch was echter 3 jaar. terwijl op het feit een maximum is gesteld van 10 jaar! Daar om staat het zeker wel vast, dat de officier tegen dit vonnis wel zal appelleeren. Trou wens de veroordeelde zal op instigatie van zijn verdediger ook wel hoogcr beroep aan- tcckcncn)

Schager Courant | 1937 | | pagina 7