Raad Hoogwoud UH Alkmaar De draaiharfigheid in de kool en haar bestrijding Geen willekeur bij de tewerk stelling aan den Zeedijk. Men mag ramen wat men noodlg heelt voor de werkverschaffing. Mej. Dell wacht op eervol ont slag. Een nieuw schoolhoofd gekozen te Aartswoud. Een goedkoope controle op de steun- verleening. Niet iemand uit de gemeente controleur. Een stuk schoolstrijd Maar Hoog woud heeft gelijk. De begroo ting voor 1937 gewijzigd. Vergadering van den Raad op Donderdag 11 Februari 1937, 's namiddags om half vijf. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, bur gemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht allen een gelukkig Nieuwjaar. Wat 1936 betreft, dat jaar heeft niet gegeven wat'men ervan verwachtte; wel waren er eenige symptomen van verbetering te con- stateeren. maor voor landbouw en veeteelt ziet het er nog niet rooskleurig uit. Moge 1937 voor de bedrijven verlichting brengen, waarvan ook allicht Hoogwoud dan zal kunnen profiteeren. Spr. geeft vervolgens een overzicht van de loop der bevolking en den stand van de werkverschaffing. Deze laatste is niet al te optimistisch, '20 arbeiders konden aan den Zeedijk tewerkgesteld worden 40 moeten er echter nog stempelen. Nader nog zet spr. uiteen, dat bij de tewerkstelling aan den Zeedijk niet willekeurig is gehandeld. Voor de werkverschaffing werd ongeveer f 13.000 uitgegeven, voor 1937 moet dit bedrag 10 lager geraamd worden, doch spr. heeft be richt gekregen, dat weer geraamd mag wor den, wat noodig is, nl. f 14.000. De notulen worden hierna onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: Een mededeeling van Ged. Staten, dat op het besluit tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van 75 opcenten op de gemecntefondsbelasting de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Een mededeeling van Ged. Staten, houden de verdaging van de begrooting 1937. Een besluit van Ged. Staten om ontheffing te vcrlecnen van de verbodsbepalingen van het Wegenreglement Noordholland voor het wijzigen van de verharding van den Mien- akkcr en de Langercis. Een schrijven van het gemeentebestuur van Üosterhessclen, dat in geen geval aan mej. Dell met ingang van 1 Febr. 1937 ont slag kon worden verleend, maar dat gere kend moet wordien op een eervol ontslag per 1 April a.s. of zooveel eerder als in de .vacature mocht zijn voorzien. Een schrijven van den heer K. May, dat de cursus voor Avondonderwijs aan de o. 1. school te Aartswöüff is geëindigd; de cursus werd gevolgd door 3 jongens en 7 meisjes. Een verzoek van een inwoner van Aarts- woud om tegemoetkoming van de reiskos ten voor zijn dochter, die hij naar de R.H. B.S. wil zenden. In handen van B. en W. gesteld voor prae-advies. Overigens worden deze stukken voor ken nisgeving aangenomen. Benoeming Hoofd. Aan de orde is de benoeming van een hoofd van de openbare lagere school te Aartswoud. 's Middags had, in tegenwoordigheid van den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de school te Aartswoud proefles plaats, waarvoor ook de leden van den Raad wa ren uitgenoodigd en waarna de volgende voordracht was opgemaakt: 1 D. F. Noë, Beverwijk; 2. W. Meilink, te Blaricum; 3. W. Bruinsma te Zandvoort, Na het medisch advies van Dr. Pool te hebben ingewonnen, wordt tot stemming overgegaan. Gekozen wordt de heer D. F. Noë met algemeene stemmen. Controleur voor de steunverleening. Het is moeilijk voor spion te spelen. B. en W. stellen voor een controleur voor de steunverleening aan te stellen in com binatie met de gemeenten Spanbroek, Wog- num. Berkhout en Sijhekarspel. De kosten zullen voor ons ongeveer f 100 bedragen ÏHj totale kosten zijn f 1000, waarvan liet Rijk f 500 voor zijn rekening neemt. Als norm zal waarschijnlijk gelden het zielenaantal en niet het aantal werkloozen, aldus antwoordt de Voorzitter op een des betreffende vraag. De heer Schooncwil had er liever iemand uit de gemeente voor, die goed met de toe standen hier bekend is. De Voorzitter zegt. dat het moeilijk is voor spion te spelen. Als men iemand aanbrengt, wordt er wellicht haat gekweekt. welke soms immer blijft bestaan. Bovendien zal de controleur, niet op alle slakken zout leggen. De heer Schoonewil noemt een persoon die het wel zou kunnen doen. De Voorzitter zegt, dat bedoelde persoon veel te goed is! Spr. ontraadt sterk iemand te nemen uit de gemeente. Dc heer Bossen noemt de oplossing, zoo als die door B. en W. wordt voorgesteld, de goedkoopste. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Verkoop van grond, Besloten wordt tot den verkoop van twee perceeltjes grond aan de Langereis, aan de Vier Noordcr Koggen voor f 1 in totaal. Dit in verband met de verbetering van de Mienakker en Langereis. Algemeen wordt dit een groote verbetering geacht. De heer Bossen merkt op, dat het nu wel zal opknappen! De schoolkwestie met Sijhe karspel. Volgt de verrekening ingevolge art. 104 der lager onderwijswet 1920 met de gemeen te Sijbokarsoel. Van een uitvoerig schrijven van B. en W. aan den Raad deden wij in ons nummer van gisteren reeds mededeeling Aan het einde daarvan vragen zij machtiging, het geheele bedrag van f 2.136.64 voor de ge meente in te vorderen door verrekening met de verschuldigdevergoeding aan Sij hekarspel ingevolge art. 4 der 1. o.-wet 1920 over het dienstjaar 1934 en zoo noodig over een volgend dienstjaar en het bedrag van f 442.07 niet buiten beschouwing te laten, daar ook dit bedrag door de gemeente Hoogwoud onverschuldigd is betaald. De heer Bossen feliciteert B. en W. met het behaalde succes. De heer Groen:. Eerst moeten eigenlijk de centen in het laadje! Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De rondvraag. De heer Schoonewil vraagt wanneer de menschen weer aan het werk kunnen; ze stempelen reeds 9 weken. De Voorzitter wil ook gaarne, dat men kan werken; het wachten is nog steeds op het afkomen van toestemming van den Mi nister voor de uitvoering van de' werkoiv jecten, welke er voldoende zijn. Komt die toestemming, dan is er werk tot 15 Maart. De heer Schoonewil wijst voorts op het uitblijven van de rapporten. De Voorzitter zegt, dat zij nu 1 Maart zullen worden uitgereikt, in verband met de personeelskwestie. De heer Bossen vraagt of er straks niet ms jonge werkloozen bij de Zuiderzee- werkzaamheden kunnen worden geplaatst. De Voorzitter zegt dat B. en W. aan dit idee gaarne steun verleenen. Wellicht heb ben een paar inwoners kans hier straks aan het werk te komen, omdat men arbei ders zal nemen, die over het geheele land wonen. Het nieuwbenoemde schoolhoofd zal over pl.m. 2 maanden in dienst treden, zoo deelt de Voorzitter verder nog mede, n.a.v. een vraag van den heer Bossen. Tenslotte doet de Voorzitter mededeeling, dat er eenige aanmerkingen zijn op de be grooting 1937; het subsidie Armbestuur o.a. zal met f 500 moeten worden verlaagd; en er zal slechts 1 school mogen worden ge schilderd in plaats van 2. Hierbij kan worden opgemerkt, dat het vorige jaar voor het Armbestuur tamelijk goedkoop is geweest. Besloten wordt aan de wenschen te vol doen, zoodat goedkeuring van de begrooting spoedig tegemoet kan worden gezien. Hierna volgt sluiting. Uit onze Omgeving BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Zondag de groote strijd om de leiding in IA. B.S.V. ontvangt O.S.V. 3. De reserves gaan M.E.V.O. 2 bekampen. Op het B.S.V.-terrein aan den Kerkedijk, zal het Zondagmiddag ongetwijfeld vol loo- pen; tenminste als hot weer-een beetje mee werkt. Immers, het eerste elftal der Berger club zal daar den strijd aanbinden tegen de leiders in 1 A; het sterke O.S.V. 3. De Oost- zaners, die verleden week geheel onver wachts een punt in St. Pancras verloren, zijn nog één punt op B.S.V. voor. De rollen zou den dus worden omgedraaid als de Berge- naren Zondag wonnen. Maar zoover zijn we nog bij lange na niet. Het is niettemin een goed tceken, dat alle spelers er van door drongen zijn, dat er geducht moet worden aangepakt, omdat een nederlaag tegen O.S.V. vermoedelijk het teloor gaan van het kam pioenschap beteekept. Dat het aan den Ker kedijk spannen zal is wel zeker en daarom hopen de blauw-zwarten, die voor ditmaal het witte shirt, zullen dragen, dat een groot aantal vrienden aanwezig zal zijn, om hen in dezen zwaren strijd te sterken en aan te moedigen. Laten nu de kanthalfs er vooral voor zor gen, dat zij de vleugelspelers van O.S.V. niet loslaten, want deze spelers zijn het gevaar in de voorhoede. Cor Hoogvorst als spil heeft een moeilijke en zware taak. Wij zijn er van overtuigd, dat hij al z'n best zal doen, deze naar be- hooren te vervullen. Openen op de vleugels, dat dient z'n parool te zijn. Immers, de Ber- genaren zullen het tegen de stoere achter hoede van O.S.V. van snelle open aanvallen moeten hebben. Laat middenvoor Koster daaraan vooral denken, met kort spel wordt niets bereikt. En ook niet den aanval te veel op één vleugel concentreeren. Voor het. backstel Beeldman en Tuijn heb ben wc geen vrees en laten we hopen, dat doelman Halff, die zeker een zwaren mid dag zal hebben, zich naar behooren van z'n taak zal kwijten. Ongetwijfeld kan er gewonnen worden, maar dan ook werken jongens! Vergeet geen oogenblik wat er voor de voetbalsport te Ber gen in 't algemeen en voor jullie club in het hijzonder, op het spel staat. Als iedere spe ler daarvan doordrongen is, dan wint B.S.V. Het kan, dus het rnpetl De reserves gaan in Alkmaar M.E.V.O. 2 bekampen en daar B.S.V. I zoo noodig de beschikking moet hebben over Ab. v. d. Berg en Dirk de Jong, zullen deze bij het tweede op het appél ontbreken. Ongetwijfeld beteekent. dit een groote handicap en we gelooven dan ook niet, dat de jongens met eenige winst uit Alkmaar zullen 'terugkee- rcn. Aan de jongens van B.S.V. 2 om te be wijzen, dat we verkeerd hebben gezien. Zoo de terreinsgesteldheid zulks toelaat, hebben beide adspiranten-elffallen Zondag morgen een goede oefening. De achterhoede van a en de voorhoede van b. zullen spelen tegen de achterhoede van b en de voorhoede van a. Daar heide elftallen volledig zijn, kan dit een aardige strijd zijn. De elftallen voor Zondag. Wij laten hieronder nog de elftallen voor Zondag volgen: Eerste elftal: J. Halff, doel; P. Beeldman en J. Tuijn, achter; J. Ludding, C. Hoogvorst en B. van Diepen, midden; H. Plomp, J. de Groot, C. Koster, J. Peetoom en H. Fillet, voor. Tweede elftal: F. Urbanus, doel; R. Koning en C. Rakker, achter; A. v. d. Berg Jr., C. Coevert en J. Otten (midden: P. van F.xter, F. Flurschtitz, A. ten Kerkel, H. Petri en P. Franzen, voor. Sterkoffie en Sterthee Jubileeren Wilt U bij ons 125-jarig jubileum o.a. EEN PHILIPS RADIOTOESTEL, EEN SIMPLEX HEEREN- of DAMES RIJWIEL of EEN ZILVEREN HEEREN of DAMES HORLOGE winnen? Zendt ons dan vóór 1 Mei '37 opgave van zooveel mogelijk bestaande Ne- derlandsche woorden (oude spelling), die U kunt. vormen uit bovenstaand opschrift: „Sterkoffie en Sterthee jubi leeren". Voorwaarden voor deelname: Voor ieder ingezonden woord moet een sluitétiket met klein Sterretje, geknipt van een zak Sterkoffie of Sterthee worden bijgesloten. Ieder woord mag niet meer letters van één soort bevatten dan totaal in het opschrift voorkomen; alle woorden moeten verschillend zijn. Alle inzendingen moeten ons vóór 1 Mei 1937 franco worden toegestuurd. Bovendien ontvangt ieder deelnemer, die minstens 8 woorden en sluitétiket- ten heeft ingezonden, een jubileumge schenk. Dit geschenk heeft U direct, want het opschrift geeft U zoo zonder meer reeds vier van de acht woorden. Fa. Sn. LEVELT, Prins Hendrikkade 26 Amsterdam. KOFFIE. THEE. HOOGWOUD MEN HAD DE VERKEERDE OP HET OOG Dezer dagen ontdekte een bewoner van den Wieringermeer, dat 's nachts van hem 4 konijnen waren ontvreemd. Een Inspecteur van den Wieringemeer- polder had den avond tevoren iemand met een kruiwagen zien loopen in die omge ving en hij meende, dat dit C. van Soelen van Aardswoud was. De rijkspolitie van Winkel, die met den diefstal in kennis was gesteld, stelde direct een onderzoek in. Van Soelen was echter niet thuis. Den Burge meester van Hoogwoud werd verzocht mede te gaan en een huiszoeking in te stellen. Hierbij werd niets verdachts gevonden. Van Soelen werd 's avonds met den In specteur geconfronteerd, waarbij bleek, dat van Soelen niet de man met den kruiwagen geweest was. De dienstplichtige van de lichting 1937 W. Luiken, behoorende tot het Reg. Genie troepen, moet op 16 Feb. a.s. te Utrecht worden ingelijfd. AARDSWOUD Ter gelegenheid van de maandelijksche bijeenkomst van de afd. van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, in de zaal van Visser, trad op, de bekende Mej. Menage Challa uit Hoog Soeren. Op de haar boeiende wijze gaf zij een vertolking van het Boekwerk „De Bruiloft in Europa." Haar mooie voordracht, ge paard aan hare duidelijke stem, deed allen met de grootste aandacht luisteren. Hoewel de zaal uitstekend was bezet, was het muis stil. De vereeniging kan ook nu weer op een mooie geslaagden avond terugzien. ACTIE TOT BEHOUD VAN DE KAAS- MARKT EN TOT VERLAGING DER WIK- EN WEEGLOONEN. Een geslaagde bijeenkomst. De eerste 11000.in een minimum van tijd vol. In Hotel London vergaderde de Alcmaria V.V.V., om middelen te beramen tot het bijeenbrengen van gelden voor verdediging van de Alkmaarsche kaasmarkt. De. bijeen komst was georganiseerd met medewerking der middenstandsvereenigingen en van den hond van caféhouders en werd gepresideerd door Mr. Bosman, die in zijn openingswoord meende te mogen vaststeilen, dat het ei genlijk overbodig was mede te deelen. waar over do besprekingen zullen loopen, aange zien dit reeds in ruime mate c^por de pers was geschied. De gemeente was vertegenwoordigd door Mr. Koelma en door don heer Voorthuijsen, directeur van het Marktwezen, De opkomst was zeer goed. „Het gaat om het behoud van de markt", zoo zeide voorzitter in zijn openingswoord en hij wees er op, dat deze markt om al lerlei redenen een wereldmarkt mag wor den genoemd. Echter er kleven enkele fouten aan de markt, de marktonkosten. die kort geleden nog 7 cent. per 20 K.G. be droegen, waren hoog te noemen. Door een kloek besluit der gemeente, die. niet,tegen staande haar niet zeer rooskleurige finan ciën de wik- en weegloonen verlaagde van 7 op 5 cent, werd reeds een belangrijke ver betering aangebracht. Daarvoor verdiende het gemeentebestuur hulde te worden ge bracht. Nu wil de regeering verder helpen, mits ook de burgerij er iets voor over heeft. En dus is het de opgave van deze vergadering na te gaan in hoeverre in deze iets kan ge schieden. Daarbij werd o.a. gewezen op de belangen, die middenstanders, banken, doch ook de burgers hebben bij het bestaan der markt Wat er nog restte van de bouwhoeve van den heer K. Kistemaker in den Groetpolder te Winkel, na den brand op Woensdagavond l.L Hoezeer ook elders in Nederland de kaas markt wordt geapprecieerd, blijkt uit de toe gezegde bedragen van A.N.V.V. ad f 100, K.N.A.C. ad f 100, A.N.WB. ad f 50, Vereenig- de Reisbureaux ad f 10 De V.V.V. Alcmaria maakt het bedrag van f 300 vol. De Voor zitter hoopt echter te komen tot f 2000. Tevens is, zoo de burgerij inspringt, op de volle medewerking van de regeering te rekenen. Bovenvermelde bijdragen zijn alle voor één jaar. Voor langen tijd kunnen de be treffende besturen zich niet binden, doch bij onveranderde omstandigheden is ook voor de komende jaren op de bijdrage te re kenen. Het eerste schaap, dat over de brug komt, is lang niet mis, f 200 van M. A. M. de Lange van firma de Lange en de Moraaz. Een toezegging komt van de V.V.V. Cam perduin, de K. v. K. geeft f 300, de Midden- standsvereeniging f 50, de Hanze doet er niet voor onder en zegt hetzelfde toe. De bond van caféhouders maakt met f 100 de eerste duizend vol. De kaasdragers zeggen een bedrag toe en successievelijk komen kleinere giften binnendruppelen. Het resultaat van de avond was f 1150 en wij twijfelen niet of Alkmaar zal enthousi ast veel meer geven. Vergadering van den Bond van Veilingsvereenigingen in Noord- Holland (Provinciale Commis. sie). Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer Slot, opent de heer J. Ootjers de bijeen komst. Hij heet de verschillende gasten wel kom, waaronder de hceren Van Poeteren, Leefmans, v. d. Plasse en Rietsema. De vergadering is belegd, ten einde bij zonderheden te vernemen betreffende het vraagstuk, dat de tuinbouw zulk een groot belang inboezemt: de ziekte van de draai- hartigheid in de kool. Nadat de heer v. d. Plasse namens den directeur-generaal van den landbouw eeni ge mededeelingen heeft gedaan omtrent de voorbereiding, waarbij voor alles is ge,- streefd naar samenwerking der verschillen de instanties, wordt het woord gegeven aan dr. Leefmans, die de bijzonderheden om trent den stand van het onderzoek aan de vergadering zal voorleggen. We deelen hiervan mede: Het bestrijden der muggen zelf viel nogal mee met behulp van derris en piretrum. Kleefstoffen leveren groote bezwaren. Het lokken der muggen det mosterdolie is niet gelukt. Spr. heeft verband gezocht tusschen de vluchten, de temperatuur en den regenval. Verband tusschen het uitkomen en de tem peratuur bestaat er vermoedelijk niet, wel echter tusschen' eieren leggen en tempe ratuur, gezien de geringe activiteit der wijf jes bij koude. Uit de waarnemingen, die nog zeer onvol ledig zijn, is voor de bloemkool één belang rijke consequentie getrokken. Immers, kent men de tijdstippen van de vluchten, dan kan men bij deze koolsoort de jonge planten uitzetten, nadat de vlucht heeft plaats ge had. Daarbij moet worden gebruik gemaakt van gezond materiaal, althans voor zoover mogelijk, terwijl de grond dient te worden gedesinfecteerd. Naar sprekers meening zou de planttijd 10 dagen later moeten worden gesteld, waarmee naar hij hoopt, belang rijke resultaten bereikt zouden kunnen wor den. Na. dr. Leefrnan komt de heer Rietsema aan het woord, die er op wijst, dat in dc om geving van Warmenhuizen reeds een ver schuiving van den planttijd plaats heeft, de planten worden er namelijk vroeger uitge zet, waardoor ten aanzien van de draaihar- tigheid goede resultaten zijn verkregen. Zoo verlating van den planttijd bij bloem kool voordeel oplevert, zou dit langs organi- satorischen weg moeten worden doorgevoerd. Hij wijst verder op de mogelijke voordcelen van wisselbouw. Hoewel de directie van de Wieringermeer de tuinbouw wenscht te be vorderen, hoopt ze er toch de draaihartig- heid te bannen. Hij memoreert dr. Cleveringa, die meent, dat succes is te verkrijgen door de groei om standigheden van de kool te verbeteren. In verhand daarmee wijst spr. er op, dat men aan den .Langendijk de organische mest stoffen vrijwel in de steek heeft gelaten en alleen nog gebruik maakt van kunstmest. Daarnaast is de grondbewerking een factor van gewicht.. Het laten liggen van den grond in den winter en het ploegen in het voor jaar, heeft bezwaren. Ook ondergrondsch ploegen wordt dikwijls nagelaten. De aanvoer van voldoende organische meststoffen biedt, echter moeilijkheden. Daarom stelt dr. Cleveringa voor te werken met groenmest, waarmee overigens in de Wieringermeer goede resultaten zijn verkre gen. Een bezwaar zijn eciitcr de vrij hooge kosten. Bij de rondvraag blijkt, dat zich in de practijk tal van merkwaardigheden voor doen, waarover zich interessante debatten ontwikkelen. Daarna sluit de voorzitter de vergadering. LANGENDIJK Volgens de bekend gemaakte cijfers van de laatste gehouden inventarisatie waren nog aanwézig bij leden van de Noorder- marktbond 693 wagons roode kool, 375 gele 907 Deensche witte, 145 uien en 41 peen. Bij die van de L.G.C. 280 roode kool, 568 gele, 404 Deensche witte, 176 uien en 29 peen. GEEN LOONTOESLAG-REGELING MEER? Bij het gemeentebestuur van Broek op Langendijk is bericht ingekomen, dat de loonhijslag--regeling niet meer zal gelden. Juist in die gemeente is er door vele tuin ders gebruik van gemaakt, meer dan in andore. Aanvankelijk stond men sceptisch tegenover deze regeling, later bleek ze toch nog van beteekenis te zijn. Mocht de tegen woordige "regeling vervangen worden door de z.g.n. één-derde-regeling, dan zou dit zeer worden toegejuicht. Mocht er niet an ders voor in de plaats komen, dan zal dit weer een nadeel voor de tuinders beteeke- ZUID-SCHARWOUDE Het verbrande perceel van de heeren Blom, Van Exter en Rutsen zal weer wor den opgebouwd. Daar de muren intact zijn gebleven, zal het dus geen geheel nieuw pand worden. NOORD-SCHARWOUDE Het balmasque dat de gem. Zangvereen- „Crescendo" zou houden, gaat om verschil lende redenen niet door, doch zal dit thans georganiseerd worden door de plaatselijke gymnastiekvereniging Hercules en Hygiea, TURNWEDSTRIJD De turnploeg van de gymnastiekvereen. Hercules en Hygiea, afd. heeren, voor den wedstrijd op den 2den Paaschdag is als volgt samengesteld. G. Ens, B. Hoffman, W. van Hout, C. Langendijk, P. Langedijk en J. Molenaar. OUDKARSPEL AANRIJDING In de Laanweg werd Woensdagavond de heer C. KI. uit Noordscharwoude aangere den door een vrachtauto van den heer B. uit Heerhugowaard. KI. reed per fiets, toen van de vrachtwa gen bij het passeeren een der schotten los sprong en den heer KI. aan het hoofd trof. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar de woning van z'n zuster vervoerd. Dr. de Wit constateerde een lichte hersenschud ding en een wond in het gezicht. Per brancard werd het slachtoffer naar z'n woning vervoerd. VERKOOPING In het Huis de Brederode werd gister avond een verkooping gehouden door no taris' H. W. Smit van Zuidscharwoude. De uitslag hiervan was: Een huis met erfpachtrecht in den Nieu- wenpolder, groot 19,10 A en een weiland van 42 snees. Kooper de heer Jb. de Boer te Oudkarspel v.r. lastgever. Een klamp hooi werd gekocht door den heer C. v. Schoorl te Broek op Langendijk voor f40.- Eigendom van den J. de Jager. KOEGRAS JULIANADORP. Verkiezing van Notabelen. Bij de gehouden verkiezingen voor Nota belen der Ned. Herv. Gemeente Huisduinen- Julianadorp zijn herkozen de heeren D. Moen te Huisduinen en J. Piek en H. Har- dobol te Ju liane dorp, terwijl in de vaca ture S. Eriks gekozen werd de heer J. de Jong te Huisduinen. Gemeente-avond. Naar men ons mededeelde, zal er a.s. Maandag een Gemeente-avond gehouden worden in de Ned. Ilerv. Kerk te Juliana- dorp. Eeni eder is daar welkom. Verder ligt het in de bedoeling dat bij voldoende deel name hiervoor een bus zal rijden. Hiervoor kan men plaatsen bespreken bij Ds. M. v. Wichen, J. Piek en Joh. Waasdorp. Ieder die voor dezen avond iets heeft kan dit zeggen of laten zien hij Ds. van Wichen. Het belooft een gezellige avond te worden, waar ook de humor niet zal ontbreken, ce- zien hetgeen ten gehoore gebracht zal wor den. Ook zal iets te drinken geschonken worden, wat de gezelligheid zeker zal ver- hoogen. Aanvaring bij de Pontonbrng aan de Kooij. Woensdagmorgen kwamen twee elkaar passeerende schepen met elkander in aan varing bij de Pontonbrug. Een der schepen liep een paar deuken in de scheepshuid op, hetwelk wel de grootste schade van dit in cident was. Een onderzoek naar de schuld vraag werd ingesteld.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8