Enkhuizen verheugd Tweede Kamer De nieuwe verlichtings» voorschriften Drie voertuigen gekraakt Tuinders vragen om meer steun Auto door tram gegrepen De reis van het Prinselijk Echtpaar Doodelijk ongeluk te Jutphaas Auto door goederentrein gegrepen De visschers van het IJsselmeer Versch brood Woensdag 17 Februari 1937» Tweede blad IN VERBAND MET DE PLAN NEN TOT WINNING VAN DRINKWATER UIT HET IJS- SELMEER. Niet langer een „doode stad" aan de Zuiderzee (Zie elders in dit nummer.) In verband met de winning van drinkwa ter uit het IJsselmeer door het P.W.N. van Noordholland, staat Enkhuizen in één slag in het middelpunt der belangstelling. Bij de drooglegging van de Zuiderzee eenigszins afgesloten en tot een „ingetogen leven" gedoemd, een „doode" stad bijkans, mag het stadje thans diezelfde droogleg ging dankbaar zijn, want iets, waaraan bij het bestaan van de open Zuiderzee niet viel te denken, kan nu in beraad worden geno men: het water van onze binnenzee wordt wellicht tot drinkwater gepromoveerd. Er zal iets goed gemaakt worden aan deze stad. welker ligging thans door allen uitermate gunstig genoemd wordt. Immers, het is als of Noord-Holland zijn neus parmant in het IJsselmeer steekt en op het puntje van dien jieus zit Enkhuizen. Prachtig dichtbij den IJssel, die gedurig het meer, dat zijn naam draagt, voedt. En dan is de verbinding met overig Noord-Hol land zoo prachtig, dat het Provinciaal Wa terleidingbedrijf de verzoeking niet langer kon weerstaan en de eerste stappen deed tot verwezenlijking van het mooie plan. Het P.W.B. heeft van het buitendijkse!! gelegen terrein, dat zich vanaf het Noorden van Enkhuizen tot den z.g.n. Gelderschen Hoek uitstrekt, het uiterst Noordelijke gedeelte ter grootte van 6 H.A. gehuurd, voorloopig voor den duur van drie jaren. Later wordt dit gedeelte wellicht gekocht, doch eerst wacht men den uitslag der onderzoekingen af; men gaat niet over één nacht ijs, of, in dit geval, over één slok water! Een in hout op te trekken gebouwtje zal als laboratorium dienst doen en proeffilters zullen worden geplaatst. De burgemeester van Enkhuizen haast zich de autoriteiten van het Waterleidingbedrijf tegemoet te komen en heeft reeds recht van koop van genoemde gronden toegestaan. Een en ander is al in kannen en kruiken. Terstond profiteert Enkhuizen van de Voorbereidende maatregelen. Arbeiders zul len te werk worden gestold, eerst voor zandopspuiting en den dijkaanleg, ten twee de voor de noodzakelijke buisleiding, welke .van Hoorn naar Enkhuizen zal loopen. Als de proeven slagen, zal dit echter niet alleen voor Enkhuizen, doch voor onze geheele provincie van groot belang zijn. Want het is eigenlijk een onsympathieke toestand, dat teneinde de geheele Noordhollandsche pro vincie te kunnen laven, zooveel water aan de duinen moet worden onttrokken. Voor al de bloembollenkweekers zijn daarover slecht te spreken. Iloe het zij, een nieuwe waterbron is van harte welkom en wij stem men met de vreugde van de stad Enkhui zen in, die, als alles eenmaal voor' elkaar is, zeker als een blijvende fontein den Nrd.- Hollandschen tuin zal kunnen besproeien. Oud-minister De Geer steekt in zake de herberekening der In dische pensioenen weer eens een reddingsplankuit. De afdeelingen der Indische be grooting aan de orde. Oud-minister De Geer is in de laatste ja ren de man gebleken, die telkens uitkomst wist te brengen, als er iets mis dreigde te loopen tusschen Kamer en Regeering! Heden heeft de Christ.-Historische afge vaardigde bij de behandeling van het wetje tot herberekening der Indische pen sioenen wederom een „reddingsplank" uitgestoken en wel om mogelijk te maken, dat do z.g. herberekening der Indische pen sioenen werd aangenomen, zonder dat dege nen, die aanneming vreesden, te zeer teleur gesteld zijn en zij, die van dezen nieuwen maatregel voordeel te wachten hebben (22000 der laagsf-gepensionneerden gaan er immers door vóóruit!) de winst behoefde te ontgaan. De overvolle tribunes bewezen wel, hoe zeer de materie de belangstelling der be trokkenen genoot, want men kan veilig aannemen, dat onder die luisterenden een aardig sommetje aan pensioenen schuilde... De Kamer stond voor een groote moeilijk heid: de korting was vastgekoppeld aan de verbeteringen via de herberekeningen. Ver wierp men het voorstel, dan zouden de ge noemde 22000 daarvan de dune worden. Na tuurlijk werd er heden in de Kamer wel gesputterd over dat samenvoegen, waardoor men wel zeer in een lastig parket werd ge bracht docht feiten waren nu eenmaal niet anders. 'n Eenvoudig denkbeeld van mr. De Geer bracht uitkomst; hij stelde bij amendement voor, de korting slechts te doen duren tot 1 Januari '38, dus slechts acht maanden lan ger dan bii verwerping van het ontwerp (de reeds sinds '33 geldende korting duurt thans nog tot 1 Mei a.s.) De Regeering vilde oorspronkelijk korten VOOR MOTORRIJTUIGEN EN RIJWIELEN. DE UITVOE RING VAN THANS BRENGT ERNSTIGE MOEILIJKHEDEN MET ZICH MEE. CONCRETE VOORSTELLEN VAN DE K.N.A.C. 's-Gravenhage. In een adres aan den Minister van waterstaat heeft de K.N.A.C. te kennen gegeven, dat zij van meening is, dat de uitvoering van de automobielverlich- tingsvoorschriften, zooals die zijn omschre ven in de wijzigingen van het motor- en rij wielreglement van 18 September 1936 en de motor- en rijwielbeschikking van 15 Octo- ber 1936 ernstige moeilijkheden met zich brengt in dier voege, dat volgens artikel 35 quater, d, van de motor- en rijwielbeschik king motorrijtuigen reeds nu verplicht zijn koplichten te voeren, waarvan de gerichte stralenbundel, geprojecteerd op een grijze schijf, een duidelijke scheidingslijn tusschen licht en donker te zien geeft. De vele kop lichten, die nog in gebruik zijn, waarbij de ze scheidingslijn onduidelijk is, of heelemaal niet bestaat, kunnen vrijwel alleen aan de ze bepaling voldoen, wanneer zij worden voorzien van inbouwreflectoren, waarvan echter niet bekend is. of zij zullen voldoen aan de voorschriften, die op 1 Januari 1938 in werking zullen treden. Reeds bij voorbereidende keuringen op 25 Januari te Hilversum is gebleken, dat ten onrechte de grijze schijf tevens gebruikt wordt om te controleeren of bij gedimde lampen de weg tot op 25 meter wordt ver licht. Men oordeelde te Hilversum, dat. dit niet het geval was, als de grenslijn licht-, donker viel beneden de op 10 meter af- Alle inzittenden er echter goed af gekomen. Maandagavond had op den rijksweg nabij Kernhem bij Ede een aanrijding plaats, welke zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, doch ondanks groote materieele schade nog zeer goed afliep, meldt het „U.D." Een met melkbussen geladen vracht-auto van de onderneming Otten te Wijk bij Duurstede, bestuurd door den chauffeur J. H. K., reed met zeer groote snelheid door een bocht en zag toen een mestkar, waar voor 'n paard van den landbouwer Heerik- huizen uit Ede, voor zich terwijl in den mist een tegenligger opdoemde. De chauf feur van de melkauto trachtte nog te snij den, doch dit gelukte hem niet. Aan de cene zijde van den weg werd de personenauto tegen de boomen, volledig gekraakt, terwijl aan de andere zijde paard en kar in de knel kwamen. Uit het wrak dat eens en auto was, stel de twee inzittenden, de heer H. B. Lotge ring en de chauffeur A. van Schalk tiit Am sterdam, zich met een paar hoofdwonden in veiligheid. De kar was deerlijk gehavend, maar het paard stond ongedeerd tusschen melkauto en een boóm gedrukt. De voerman was den dans ontsprongen en ook de chauffeur van de melkauto had geen letsel bekomen. De melk stroomde door de mest bij groote hoeveelheden over den weg. Dé gewonden werden in het Juliana-zic- kenhuis verbonden. tot 1940, doch minister Colijn had j.1. Vrij dag al toegezegd, een. jaartje ti willen doen vallen. De Kamer van haar kant voegde daar dan nog twaalf maanden bij. Zoodat 'naantal leden dat aanvankelijke v. plan was tegen de stemmen, nu voor de zaak gewon nen waren. Het ontwerpje heelde 51 van de 80 stmm. Tegen bleven de S.D. de Comm- een zestal Katholieken en de heeren Duys en Arts. Minister Colijn had zich zeer meegaande getoond, ook wat betreft, een amendement van de" heer Rutgers van Rozenburg (C. H.) die overgenomen wist te krijgen een gunstige bepaling voor de te vroeg afgevloei de gepensionneerden. Voorts wist mr. Joekes gedaan te krijgen, dat de minister met de Indische Regeering zal gaan overleggen om trent het pensioen van tusschen 1920 en '25 genensionneerden kaniteins. Zoodat de aanvankelijk wat tot moeilijk heden aanleiding gevende kwestie ten slotte „in der minne" tot een oplossing kon wor den gebracht. Na het herberekening-ontwem werden zonder stemming aangenomen de wotsvoor- drachten nonens de biidrage van 25 milli- oen aan Indië de instelling van een Robber- fonds en de bef fine van een extra uitvoer recht. De in dit verband ingediende motie- Cramer (S.D.) om het heffines-pereentage van 2 op 4 te brengen werd bij den aanvang der zitting verworpen. Vervolgens nam de Kamer een amend- Van Dijk (A.R.) aan om in de conclusie op het, adres van den Volksraad nopens het in terpoll atierecht. te doen uitkomen, dat de Kamer dat interpellatierecht voor genoemd Col loer» ilpf Wil. Eindelijk kon men weer voortgaan met de afdoening der Indische begrooting. De af deelingen brachten talrijke interne aangele genheden ter tafel; zoo werd bii Financiën door de heeren C ram er en Van Boetzelaer weer eens geklaagd over het opiumverbruik in Tndië. Dr. Colijn sprak van eerty„onoplos- baar probleem", doch op aanraden van ir. Cramer zou hii onderzoeken, in hoeverre in de toekomst de Marine dienstbaar kan wor den gemaakt aan den strijd tegen den smok kelhandel. Misschien leveren de debatten van mor gen nog iets meer „overzichtelijks" op! stand opgestelde grijze schijf, wanneer deze was ingesteld in overeenstemming met de aan de politie uitgereikte instructie, welke opvatting onjuist is. Voor de importeurs van nieuwe motorrij tuigen en de handelaars in inbouwreflecto- ren en rijwielachterlichten brengt het groo te moeilijkheden mede, dat de keurings voorschriften nog niet zijn bekend gemaakt. Naar de meening van adressanten zijn de volgende nieuwe bepalingen ondoelmatig; a. Artikel 38 decies, punt lb van de M. en R.-beschikking, omdat de daarin ge noemde onderlinge afstand der koplichten onnoodig groot voorkomt in verband met het doel., Dit doel is namelijk, het op vol doend grooten afstand nog gescheiden zien van de twee koplichten. b. Artikel 16, punt 7 van het M. en R.- reglement, omdat daarin niet is voorzien, dat sedertdien moderne bermlichten in den handel zijn gekomen, die hun bundels naar rechts en links op de bermen werpen zon der te verblinden. c. Artikel 35ter, punt lb VI van de M. en R.-beschikking wanneer niet tevens bij de wet wordt vastgesteld, dat achteruitrijden dan alleen mag geschieden aan den rech terkant van den weg, gerekend in de rich ting van voortbeweging van het motorrij tuig, omdat deze verlichting anders venvar- ring kan stichten. In verband hiermede heeft de K.N.A.C. verzocht te willen overwegen het werk van de politie te beperkken tot het geven van waarschuwingen en bekeuringen tot 1 Ja nuari 1938 achterwege te laten; de unifor me uitlegging van de voorschriften door de politie-ambtenaren te willen bevorderen, door bijvoorbeeld een mondelinge cursus te doen geven door in deze materie ingewerkte instructeurs; de aangekondigde ministeri- eele voorschriften zoo spoedig mogelijk be kend te maken; proeven te doen nemen, om uit te maken, welke minimum-afstand der koplichten in verband met de verkeers veiligheid toelaatbaar is; art. 16. punt 7 van het motor- en rijwiel reglement zoo te wijzigen, dat ook de hierboven genoemde bermlichten geen belemmeringen in den weg worden gelegd; en tenslotte een bepa ling op te nemen, die achteruitrijdende mo torrijtuigen noodzaakt rechts te houden. De vierde voorschotuitkeering een bittere teleurstelling gewor den. De heeren Kampschoer en Groen hebben de volgende vragen gesteld aan den minis ter van Landbouw en Visscherij: 1. Is het den minister bekend, dat de vierde voorschotuitkeering krachtens de steunregeling voor den tuinbouw tot een be drag van f 2.400.000.voor belanghebben den een bittere teleurstelling is geworden, daar zij hoopten een uitkeering te ontvan gen welke eenigermate den gropten nood zou kunnen lenigen?' j x? -Is 'dé minister niet van nieenin^.'dat met een steunbedrag van f 12.000.000.in totaal, in verband met de zeer slechte be drijfsresultaten, onmogelijk kan worden volstaan? Is de minister bereid het bedrag te ver- hoogen? 3. Weet de minister, dat in menig tuin dersgezin gebrek is aan kleeding, schoeisel zelfs aan brood, en is de minister op de hoogte van het standpunt dat b.v. Maat schappelijk Hulpbetoon van 'sGravenhage inneemt, welke instelling op principieele gronden weigert aan deze categorie van men- schen steun, in welken vorm ook, te verlee- nen, omdat de tuinbouwsteun, van regee- ringswege gegeven, bedoeld is als steun, voldoende voor de instandhouding van het bedrijf en ook van het. gezin? 4. Is de minister bereid, in overleg te treden met zijn ambtgenoot v. binnenland sche zaken, om een betere toepassing van de maatschappelijke hulp voor deze gezin nen te verkrijgen? EEN TANDHEELKUNDIGE KWESTIE. De kantonrechter, te Gorinchem veroordeel de B. J. M., tandtechniker te Utrecht, voor het onbevoegd uitoefenen van de tandheel kunde tot f 100.subs. 2 maanden. Twee getuigen werden gehoord, n.1. J. Z. te Meer kerk en A. G. te Apeldoorn. Uit de verkla ring van Z. bleek dat bij hem de arts N. van wiens hulp M. zich had verzekerd, de tand had getrokken, welke later door een andere was vervangen, doch bij de behandeling van G. was N. op een gegeven moment te kort geschoten en M. ziende, dat het mis zou gaan had de behandeling 't gereed maken van den mond overgenomen. Verd. beriep zich er op, dat hier de noodzaak voor hem om in te grijpen, aanwezig was, daar anders G 'n flink stuk van zijn kaak had moeten missen. De kantonrechter was een andere meening toegedaan. Hij wees er op. dat het toch M. was geweest, die N. bij G. had gebracht. De firma M.N. bleek inmiddels ontbon den te zijn. De ambtenaar van het O. M. eischte de maximum-straf. Dame, die leerde chauffeeren be kwam ernstig ongeluk. Gisteravond omstreeks tien uur is te Zand voort op den overweg nabij den Bentveld- weg een taxi door een tram van de N.Z.H.T. M. gegrepen. De taxi, een nog vrijwel nieuwe wagen, werd bestuurd door mevrouw R. uit Heem stede, die onder toezicht van den chauffeur reed. Op den overweg ging het kloksignaal ten toeken, dat een tramtrein in aantocht was. Onverklaarbaar, merkte de bestuurster de uit Zandvoort naderende tram niet op en reed door, met het noodlottig gevolg, dat midden op den overweg de auto door de tram in de flank werd gegrepen. De gevolgen waren ernstig, mevrouw R. werd zwaar gewond en brak o.m. een dij been. Haar echtgenoot, die achter in de auto zat werd aan een oog ernstig door glas ge- Hartelijke ontmoeting met H.M. de Koningin. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn gisterenavond om zes uur uit Weenen te Zeil am See aangekomen, waar H. M. de Ko ningin Wilhelmina in hotel „Excel sior" verblijft. Het weerzien tusschen het jonge vorstelijke echtpaar en Zijn Koninklijke Moeder was zeer harte lijk. In intiemen kring gebruikten de hooge gasten het souper in de kamers van H. M. de Koningin. Om half negen zette het jonge paar de reis voort naar Mitterzell, dat een uur rijdens ten westen van Zeil am See ligt. Hier staat een oud kasteel, dat tegenwoordig is ingericht als pension voor voorname buitenlandsche gasten. Sedert eenige dagen zijn hier kamers voor de vorstelijke jonggehuwden in gereed heid gehouden. Een interessante gastvrouw. Dit pension staat onder leiding van Frau Toni Ott, een bekende figuur in de Oosten- rijksche hotelwereld. In haar jeugd was zij een speelgenoote van den lateren keizer Ka- rel I van Oostenrijk. Samen speelden zij in het park van het paleis „Augarten" te Wee nen, dat aan de moeder van den jongen aartshertog toebehoorde. In latere jaren is dit paleis bewoond door Mr. A. R. Zimmer- mann, toen hij Volkenbondscommissaris voor Oostenrijk was. Prinses Juliana en prins Bern hard op het slot Mitterzell. Het vorstelijk echtpaar heeft gisteravond om ruim half negen Zeil am See verlaten, na met H.M. de Koningin intiem te hebben gesoupeerd. Koningin Wilhelmina begaf zich met de jonggehuwden naar beneden en onderhield zich nog met haar kinderen toen deze in de. auto plaats namen. Toen de wagen, wegreed wuifde zij hen nog lang na. Omstreeks tien uur kwam het Prinselijk echtpaar weibehouden op het slot Mitterzell aan, en begaf zich terstond naar de voor de vorstelijke gasten gereserveerde vertrek ken. kwetst. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Dr. Dippcl uit Aerdenhout verleende de eerste hulp, waarna de gewonden per zie kenauto naar hun woning te Heemstede wei den vervoerd. De auto werd geheel vernield en is later op den avond door een kraan wa gen weggesleept. De tram werd licht bescha digd, terwijl het tramverkeer een kwartier vertraging ondervond. 14-jarige jongen door auto aan gereden en gedood. Gisterochtend om half twaalf is op den Utrechtsohestraatweg nabij de Liesbosch- brug te Jutphaas een 14-jarige jongen door een personen-auto aangereden en gedood. Op genoemd tijdstip was de brug geopend en aan weerszijden stpnd een groot aantal wandelaars, wielrijders en automobilisten te wachten. Toen de brug neergelaten was. naderde uit de richting Jutphaas een per sonen-auto. waarvan de chauffeur meende, nog voor 't verkeer, komende van de brug, den Kanaalweg op te kunnen rijden. Deze berekening was onjuist met het gevolg, dat genoemde jongen door het rechter voor spatbord van de auto werd gegrepen en tegen de rechter-voorruit van hot zij-portier geslingerd. Do knaap was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Ziekenhuis in Utrecht vervoerd. De auto is door de politie in beslag ge nomen. ONGEVAL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. DE CHAUFFEUR ONGEDEERD GEBLEVEN. Borne. Gisteravond omstreeks zeven uur is op den onbewaakten overweg te Zen deren een personenauto door een goederen trein gegrepen. De bestuurder van de auto, B. uit Ootmar sum, had even voor den overweg een acht tal dames bij het retraitehuis afgezet. Toen hij, bij den onbewaakten overweg gekomen, den trein zag naderen, meende hij, dat de ze bij de halte Zcndcren zoustoppen. Dit bleek echter niet het geval te zijn, met het gevolg, dat de auto door' den trein werd gegrepen en over eenigen afstand werd meegesleurd. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig. B. werd geheel ongedeerd uit den waar gehavenden wagen gehaald. Toe geschoten spoorbeambten hebben de auto, welke den trein de doorgang versperde, van de baan gezet, zoodat het ongeval slechts een kleine vertraging voor den trein ople verde. KOSTBARE BONTMANTEL ONT VREEMD. Op den hoek van den Prinsengracht en de Egelantiersgracht te Amsterdam is gis teravond uit 'n transportfiets een doos ge stolen, inhoudende een kostbaren bontman tel van de firma Hirsch en Co. Wie meent, dat de haring in het IJsselmeer anno 1937 niet meez kan leven, vergist zich. Wie dezer dagen de kust van Waddenzee en IJsselmeer bezoekt, zal kunnen consta- teeren, dat onze kustvisschers uit hun win terslaap zijn ontwaakt. Men ziet hen thans, aldus een medewerker van de N.R.Crt., weer ijverig bezig met het treffen van toe bereidselen voor de haringvangst. De vis schers weten, dat de eerste scholen omstreeks medio Februari vernacht kunnen worden, daarom haasten zij zich om gereed te zijn. Ook de visschers van het IJsselmeer ma ken hun berekeningen. Wie meent, dat de haring in het IJsselmeer anno 1937 niet meer kan leven, vergist zich al te zeer. Ook verleden jaar was de haring er present! Waar kwamen al die scholen vandaan? Dat weten de visschers niet en de lieden der we tenschap weten het niet, feit is, dat zij er waren. En de visschers redeneeren aldus: zij waren er in 1936, bijgevolg zullen ze er ook in 1937 zijn. Haalt op je netten, jon gens! Daarom is er al die drukte op de kust. Visschen is als een trek in de loterij: schitterende kansen, maar omringd door nieten. Men mag hopen voor die sympathieke kust visschers dat zij dit seizoen toch wat ze gen en voorspoed met hun netten zullen op halen. Want verleden jaar is het tenslotte heel erg mis gegaan. Wel werden er genoeg haringen in het IJsselmeer gevangen, doch de hevige stormen vernielden er zooveel net ten. Vele visschers hebben al hun tuig moe ten vernieuwen. Dat heeft natuurlijk braaf geld gekost. Men moet dan ook niet vragen, in welke omstandigheden deze visschers den winter zijn doorgekomen. Inderdaad is er nog wel armoede aan de kust! Na de haringvangst komt de ansjovis. De laatste vangst was verleden jaar ook al niet best. Nu hopen de visschers weer op goed geluk voor 1937. Het leed en de schade zijn niet vergeten: maar zij beheerschen de ge dachten dezer stoere kerels niet meer. Het voorjaar is in aantocht en de wateren zullen straks weer vol zijn „groen zien", zegt de haringvisscher van de zilveren scho len. Daarom wil de visscher op tijd gereed zijn. Want dat IJsselmeer blijft voor hem nog altijd een gokje! Visschen immers is als een trek in de loterij: schitterende kansen, maar omringd door nieten. Bespreking met patroons en ar beiders De minister van sociale zaken heeft tegen 25 Februari de vertegenwoordigers van de patroonsbonden in het bakkersbedrijf en te gen den daarop volgenden dag de vertegen woordigers van de arbeidersorganisaties in dat bedrijf opgeroepen, om hen te hooren over het versch brood-vraagstuk, met name over het denkbeeld van het nemen van een proef gedurende 6 maanden met de beschik baarstelling des morgens vroeg van klein brood. Het gaat hier om een tijdelijke ontheffing van die wettelijke arbeidsbepalingen, die een versch brood-ontbijt voor de Nederlan ders onmogelijk hebben gemaakt. Genoemde organisaties kunnen thans een wijziging van die bepalingen voorstellen, en hopen wij, dat één en ander ten gunste van de burgerij eindelijk geregeld zal wor den. Grijsaard verdronken Door den duisternis misleid in het water geloopen. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 75-ja- rige J. J. Werson, wonende aan de Mathe- nosserlaan te Rotterdam vermoedelijk door do duisternis misleid aan het eind van de Oppert vlak naast de sluizen in het Stok- vischverlaat geraakt Do man werd zeer spoe dig door burgers op het droge gebracht, maar de onmiddellijk gewaarschuwde ge neeskundige dienst, die nog trachtte de le vensgeesten op te wekken met kunstmatige ademhaling, kon slechts den dood constatce- ren. Het stoffelijk overschot is per auto van den Geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Met aardappelmes gestoken Broedertwist te Den Haag, Gisteravond te ongeveer acht uur heeft in de Herderstraat te 's-Gravenhage na 'n twist de 22-jarige H. B.. wonende aan de Koninginnestraat, zijn 36-jarigcn broeder J. li., wonende aan het Hoogezand alhier, en van beroep loodgieter, met een aardappel- mes een zoodanigen steek in de linkerzijde toegebracht, dat de getroffene door den G. G.D. naar het ziekenhuis Zuidwal moest worden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. II. B.. die een bekentenis heeft afgelegd, is in politiebewaring gesteld MET ELECTRISCHEN STROOM IN AAN RAKING GEKOMEN EN GEDOOD. Gistermiddag is te Gelselaar (gem. Bor- culo) de ongeveer 30-jarige landbouwer -J. Bannink, bij het schoonmaken van een kippenhok, met de in het hok aanwezige lamp in aanraking gekomen en door den electrischcn stroom getroffen. De man was op slag dood. TAXI GEKANTELD. Chauffeur liep hersenschudding op. Te Amsterdam zijn op den hoek van de Apollolaan en de Breitnerstraat gisteravond twee auto's tegen elkaar gebotst. Eén van de wagens, een taxi, kantelde. De chauf feur van deze auto. een man van 27 jaar liep een hersenschudding op en is naar het Wilhelminagasthuis gebracht.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5