Arrondissements rechtbank te Alkmaar Uit onze Omgeving ELASTIEKEN KOUSEN TERLEP's Drogisterij Feuilleton Huis HET RAADSEL VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 15 Febr. SchoorI en Bergen. DE SLAGER WERKTE MET STEMPEL INKT EN DE VEEBOER MET LEIDINGWATER. Onze politiezitting begon met een paar ■vertegenwoordigers van nijverheid en vee- iteelt, die leelijk de wettelijke plank had den misgeslagen. Daar was dan in de eerste plaats de slager Jaap K. uit SchoorI, die gijn knecht met een eigengemaaktcn goed- ikeuringsstempcl had laten manoeuvreeren en reeds op 23 November te dier zake zijn opwachting voor den politierechter had ge maakt. Omtrent, hem had de heer Wiggors een reclasseeringsrapport. opgemaakt dat zóó goed insloeg en des rechters hart dusdanig verhelderde, dat unaniem werd besloten om den delinquent, die een jaar of 20 gele den onherroepelijk de gevangenis zou zijn ingedraaid, slechts een voorw. straf op te leggen en wel 4 maanden met 3 proefjaren. Vervolgens paradeerde voor het hekje An- dries M. 'n veehouder met 20 koeien en ■weinig winst, die het nu eens had gepro- (beerd met, de waterkuur cn zoo ongeveer 15 procent aqua pompa hij de door hem afgeleverde melk had gokliekerd. Deze water, en melk-alchimist had aan vankelijk op de autoriteiten geen gunstigen indruk gemaakt, ze kletsen gewoonlijk te veel, dat is hun ongeluk cn gaan met draaicrijtjes om. Dr. Dirk Moll, het hoofd van keuringsdienst, die gewoonlijk korte metten maakt, had hem ook al van zijn bureau afgehonsjourd, maar later bleek, dat papa Andrics nog zoo verstokt niet was en zelfs een voorw. straf nog niet onwaar dig te zijn. Hij werd alsnu veroordeeld tot 30 gulden boete of 15 dagen, terwijl ter voor koming van eventueelc recidive van de waterzucht 3 maanden gevangenisstraf, maar slechts voorwaardelijk met 3 proef jaren, werd opgelegd. Zijn geachte verdediger, mr. Judell, had 'dan ook wel thuis kunnen blijven, maar stak toch nog een kort pleidooi af, alvo rens zich aan inr. Ledeboer's oordcel te refereeren. Den Helder. DE DRUIVEN VAN SALOMON WAREN EERST ZUUR MAAR LATER WEER ZOET De Amsterdamsche marktkoopman in fruit Salomon de H., werd verdacht dat hij op de Zaterdagavondmarkt van 12 Septem ber te Den Helder, geassisteerd door zijn zuster en zijn verloofde, diverse soorten fruit had verkocht, door middel van een weegschaal, die het juiste gewicht niet daarstelde. Zoo had mej. de Waard geboren Gans 1Y?. ons druiven en mej. de wed. Dek ker 40 gram peren te kort gekregen, zoo als bij „overweging" op de schaal van een kaashandelaar was gebleken. De agent De Haan kreeg deze. aangelegenheid te behan delen en ontdekte een los stukje lood in de weegschaal van Salomon. Alzoo werd tegen Sallv proces-verbaal opgemaakt als ver dacht van bedrog, terwijl hij voorts als marktkoopman werd geschorst Thans werd dit drama voor het voetlicht gebracht en de "verdachte en getuigen de zaal binnenge roepen. om aan de voorstelling mede te werken. De affaire kreeg voor Salomon, die ijverig het bedrog ontkende, en man haftig voor de zuiverheid zijner weegschaal streed, een ongunstige wending, toen de Of ficier f 40 boete of 20 dagen roquireerde, doch de Politiererhtcr. die nu de Weeg schaal der Gerechtigheid hanteerde, en in eer en geweten verplicht was de juiste wicht te geven, achtte het wettig bewijs niet geleverd en sprak Sallv vrij, doch ver maande hem ernstig om er voor te waken, dat zelfs de verdenking van oneerlijkheid hem niet kon treffen. Bergen. ALLEEN KALMTE KAN JE REDDEN, HEXKIE. Op 12 Januari werd het. fecrioke Bergen ook bezocht, door een pierement uit Alk maar, welk draaiorgel werd vervoerd door een ket. waarvan de arbeider Hendrik B., als bestuurder fungeerde. Deze cow-boy ge raakte echter op den Oostcrweg, waar een concert werd gegeven in hevige woede, toen de ket een zijsprongetje maakte en wreekte die op het arme dier, door het een slag te gen den kop te geven en een paar maal met zijn beklompte voet tegen den buik te schoppen. Twee ooggetuigen vohdien die ge niepige dierenmishandeling ergerlijk en de den aangifte met gevolg, dat Heilik heden wegens misdr. artikel 254 terecht stond. Hij ontkende alstoen het feit en beweerde dat hij alleen maar het paard, dat op hol dreig de te slaan, een klap voor den kop en een stomp met z'n knie had gegeven, maar hij stond zóó op te scheppen, dat zijn verde diging weinig effect sorteerde en hij er, toen den Officier 7 dagen solo-brommen requi- reerde, toch in ieder geval niet beneden de 15 gulden boete of 10 dagen afkwam. De heer B. toonde zich niet tevreden met deze bediening, doch ter zijner onderrichting diene, dat op het feit een maximum van 4 maanden of 120 gulden boete is gesteld, dus kwam hij er nog redelijk af. SchoorI. BELEEDIGING. Als ambtenaar van Maatschappelijk Hulp betoon, krijg je heel wat te slikken, maar toen op 12 December dc pensionhoudster Berber de Gr. genaamd, zoo'n ambtenaar Fredcrik Gutkcr de woorden toevoegde „leelijke schooier", toen voelde de man zich over 't kookpunt en bewandelde den weg eens verstandigen man, cn liet de vrouw voor 't gerecht optrdeen. Dc dame, gehuld in bontjas, had nu spijt van haar leelijke tongval en beweerde in zenuwondrift te hebben gehandeld en beloofde beterschap. Eisch f 10 of 10 dagen. Uitspraak f 7 of 5 d. K a I v e r d ij k. KLAPPEN IN PLAATS VAN GELD. Catharina T.. echtgenoote van St.. wonen de te Kal verdijk, bewoont 'n huisje van de wed. Groot— Jonker uit St. Maarten. Tus- schcn deze 2 dames ontstond een geschil, wat onder 't zwakke geslacht wol meer voorkomt. Dit geschil nu. 't betrof een huur kwestie, zou nu op Zondag 3 Januari wor den beslecht ten huize van mej. St.T. Eerst vielen er wat harde woorden, maar toen ineens had de veel oudere Wed. Groot- Jonker een tik op haar aangezicht te pak ken, die zoo bar best raak was, dat zij wei een goede propagandiste van Rood-front geleek. Natuurlijk maakte dc Wed. bce- nen, maar verzuimde toch niet aangifte te doen wegens mishandeling en zoo werd dit zaakje dan heden berecht, met 't gevolc, dat de slaangrage dame f 7 boete of 5 dagen huisarrest kreeg, iets wat manlief wel niet zal willen en de Carnera-klap van zijn vrouw hem dus zeven piok kost. Noordse har wou d e. AFBETALINGSWEEëN. Lourcns Sch.'s dochter uit Noordschar- woude had een fiets gekocht, waarvoor ie dere week een gulden werd betaald bij den rijwielhandelaar Simon Timmerman. Aan vankelijk liep de betaling vlot, doch toen de dochter naar Haarlem verhuisde, kwam de klad er in. Timmerman was toen zoo vrij, vooral toen hij nog onhcusch werd be handeld, het vehikel weer mee te nemen. Papa Laurcns Sch. maakte zich toen zoo kwaad, dat hij stiekum de 68-jarige Tim merman achterna liep cn hem een opstop per gaf, dac geducht pijn veroorzaakte. En nu stond wegens mishandeling Lourens te recht, die tevergeefs trachtte het geval min der ongunstig voor hem te hcrconstruccrcn, maar de H.H. rechters bleven Oost-Indisch doof voor zijn van particuliere zijde beke ken vrij knap juridisch verweer cn riepen hem door middel van f15 of 10 dagen tot de orde. Laurens zal de 14 dagen die hem zijn gegeven om hooger beroep aan te teekencn, goed besteden om na te denken wat hem 't voordeeligste lijkt. Laurcns zeggen wij U, tik maar af, dat is 't beste wat je doen kunt. Toen kwam er een klap met de hamei- op dc tafel en konden wij vertrekken. BARSINGERHORN Ledenvergadering van de afd. Barsinger horn van „Het Witte Kruis" op Maandag 15 Febr. 1037 nam. 7uur ten huize van den heer A. dc Graaf. Aanwezig 12 personen. Voorzitter, de heer Loggers, heet dc aanwezigen hartelijk welkom en deelt mee, dat hij benoemd is tot voorzitter en hoopt op dc medewerking van leden en Bestuur. Dc notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. Ingekomen stukken. Een dankbetuiging van Huisvrouwen voor de toegestane subsidie voor het houden van een kookcursus. De heer Nonnekes brengt vervolgens ver slag uit over dc controle van de rekening 1936. Alles is in goede orde bevonden cn lot vaststelling wordt geadviseerd onder dank aan den Penningmeester. De rekening van het Witte Kruis sluit in ontvangst op f 2069.56 in uitgaaf op f 987.04 Saldo f 1082,52 Wijkverpleging ontvangsten f 1479.06 Uitgaven 1659.36 Nadccling saldo flSO.29 T.B.C.-bcstrijding ontvangsten f 1349.27 Uitgaven 1276.72 Saldo f 72.55 De secretaris Penningmeester, de hoer J. Bakker Az. brengt vervolgens zijn jaar verslag uit. Hieruit valt te vermelden, le dental 386, vorig jaar 381. Tc Barsingerhorn werden aan 67 pers. 102 artikelen afgegeven Tc Kolhom aan 41 pers. 07 artikelen. Voor de Zweminrichting werden 53 abonn. afge geven en 385 badkaartjes. Wijkverpleging 284 leden, vorig jaar 273 De wijkverpleegster heeft 2112 bezoeken afgelegd. Voor zuigelingen heeft zij 325 bezoeken afgelegd en was verder behulp zaam op het consultatie bureau. T.B.C.-bcstrijding. De wijkverpleegster heeft 120 bezoeken afgelegd 1 patiënt werd opgenomen in het sanatorium Kalorama te Beek. 1 pa tiënt in „Zonnestraal" Begrooting 1937. WITTE KRUIS Voorzitter zegt dat op dc begrooting een grooter bedrag is uitgetrokken voor aan schaffing van materiaal. Totaal ontvangsten f 1693.47 met inbegrip van saldo ad. f 1082.52 Uitgaven f 785.70 Saldo voor onvoorzien f 907.77 Bij de uit gaven is opgenomen een bedrag van f 250.- voor aanschaffing materialen. WIJKVERPLEGING Ontvangsten f 1477.67. Uitgaven f 1787.74 inct inbegrip nadeelig saldo ad. 180.29. Na- dcelig saldo van deze begrooting f 310.07 T.B.C.-BESTRIJDING Ontvangsten f 1848.55 met inbegrip saldo ad. f 72.55. Uitgaven f 1848.55 Voorzitter deelt, mee, dat dc commissie die rapport uitbrengt over dc Witte Kruis- artikelen hoeft gerapporteerd dat het ma gazijn te Barsingerhorn verbazend vochtig was. Naar aanleiding daarvan liecft het be stuur een en ander overwogen, waarbij ter sprake kwam het bouwen van een nieuw magazijn. Voorzitter zegt dat gebleken is dat in het Tehuis van Ouden van Dagen een ka mertje beschikbaar is. Spr. deelt dit mee onder voorbehoud van een nadere beslis sing van het Alg. Burgl. Armbestuur. Voorzitter vraagt de meening van de ver gadering. Allen blijken voor het idee te gevoelen. Het bestuur krijgt machtiging een en an der nader te onderzoeken. Wanneer een en ander tot stand zou komen, wordt goed gevonden de beer J. Wiedijk te belasten met dc afgifte, omdat gemeend wordt dat de Graaf daar dan moeilijk mee belast kan blijven. Voorzitter zegt dat het in de bedoeling ligt, een schrijven te richten aan nieuw ingekomen personen met de vraag om lid te worden. Dc heer Wiedijk vraagt of de mogelijk heid kan bestaan dat ook de ver. v. Zieken- huisvcrpleging daarvan gebruik maakt. Dc kosten kunnen clan gezamenlijk gedragen worden. Deze aanvulling wordt overgeno men. Rondvraag. De heer de Mol informeert naar dc uit zending naar Vacantiekolonies. Het is het beste dan in overleg te treden met de dokter. Dc heer .T. A. Schenk deelt mee, dat dc T.v. Liefdadigheid weer een uitvoering zal geven ten bate van het Witte Kruis Spre ker hoopt op de medewerking van de leden door de uitvoering te bezoeken. Voorzitter dankt de heer Schenk voor zijn rnededecling. Hierna sluiting onder dankzegging. OUDE NIEDORP Naar wij vernemen werd van de minis ters van Binnenlandsche Zaken en van Financiën bericht ontvangen dat geen be zwaar wordt gemaakt tegen het raadsbe sluit tot verhooging van de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie. Zondagavond j.1. bad ten lokale van den heer Feijs een balavond plaats, welke zeer geslaagd is. Ruim 150 personen waren aan wezig. Deze opkomst is groot te noemen wanneer men in aanmerking neemt dat in verschillende omliggende gemeenten too- ncelavondcn gehouden werden. Het bal ver liep zeer gezellig. KNIEKAPPEN ENKELSTUKKEN, enz. BUIKBANDEN en HEERENGORDELS vanaf f 7.50. BREUKBANDEN met en zonder veer. Verder alle andere VER- PLEGINGS ARTIKELEN. APOTHEKERSASSISTENTEN, HOOGZIJDE 103. - SCHAGEN. DEN HELDER NIEUWE NIEDORP KINDEREN VAN ONS VOLK Zondagavond j.1. voerde de Tooneelver- eeniging Rhetorica van Zaandam voor het Nut bovengenoemd stuk op in de Prins- Maurits. De zaal was geheel bezet. Kinderen van Ons Volk is vrij zeker het beste stuk van den bekenden schrijver An- toon Coolcn. Wij kunnen dan ook wel da delijk zeggen, dat de opvoering hiervan ook hier een groot succes is geweest, vooral ook door de lofwaardige wijze waarop het ten tooneele is gebracht. En dit is heusch geen gemakkelijke taak. aan de vertolking toch van verschillende rollen worden zware eischen gesteld. Met gespannen aandacht heeft het publiek de ontwikkeling van het dramatisch gebeuren gevolgd. Prachtig werden dc verschillende rollen weergegeven dooi- rolvaste spelers die ge leid door dc krachtige hand van Mevr. Royaaids Santberg, wisten hoe ze hadden te handelen te spelen cn te spreken, hier voor alle lof. Hoe sympathiek was pastoor Vogels, wat een diep menschelijk gevoel sprak 'er uit zijn woorden. Hoeveel tragiek lag er in het leven van Godefridus en de oude boef Sleegers. En de humor daar zorgde Doruske Tim* mer voor, kostelijk. De bovenmeester Veldhuizen had iets li» gehoudener kunnen spelen. Het is een uitnemend geslaagde avond geweest, deze laatste Nutsavond. Het Nuts» bestuur kan tevreden zijn, het heeft do Niedorpcrs vier mooie avonden bezorgd» Met belangstelling wordt nu al uitgezien wat bet volgende seizoen zal worden aan» geboden. Wij vertrouwen dat het dan ook wel weer goed zal zijn. Wij kunnen hier nog aan toe voegen, dal de tooncclverzorging der Fa. E. Brouwen!) en Zoon keurig in orde was, wat door sp©« Iers en publiek ten zeerste werd gewaary deerd. Onder dc prima dansmuziek van Gebrs* Kos werd na afloop een geanimeerd bal gehouden. SINT MAARTEN, Maandag had in café .Rust. en Lust" alhle* de jaarlijksche algem. vergadering van het Veefonds plaats. Het bestuur is voltal lig. Voorzitter de heer Jb. Schermenhoro. administrateur de heer G. C. Sloof, terwijl voorts aanwezig zijn de heeren A. Klcrkj burgemeester en een 7-tal deelhebbers. Na opening en vaststelling der notulen, werden de statistieken aangeboden, waaruit bleek, dat. het jaar 1936, wat het fonds be treft, voordeelig is geweest. De omslag be- droeg over hot geheele jaar per rund f3.33 j cn per f 100— verwaarborging f2.61, waar- uit blijkt, dat liet fonds de toets van de meeste soortgelijke verzekeringen kan door staan. De rekening werd onderzocht en goedgekeurd met een batig saldo vaa i f 180G.571/2. Een voorstel om een bedrag per jaar om te slaan voor verhooging van het reserve fonds, wordt, gezien het reserve-kapitaal; l waarmee de maatschappij gedurende haar 75-jarig bestaan heeft gewerkt, in over- j weging gehouden. Op voorstel van den heer Groet wordt mei meerderheid van stemmen besloten het sa/» laris van de taxateurs met f 10.te ver- I hoogen. De aftredende bestuursleden de heeren H. de Groot en P.. Kuiper, werden met bijna 1 algemeene stemmen herbenoemd. Dc heer Groet brengt nog in bespreking het groote aantal runderen dat aan t.h.c. is j gevallen cn houdt een krachtig pleidooi voor uitbreiding van het. ledental. We kun- j non, zegt spreker, met cijfers aantooncn, dat ons fonds een der voordecligsten uit da omgeving is. Na nog ccnige besprekingen van mee* huishoudelijken aard, volgt sluiting. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 9—16 Februari 1937. Nieuwe Z aken: Oude Njedorp: Blokkers Metselbedrijf, Ver laat 131. Wijzigingen: Callantsoog: „Hulp in Nood". Ziektevereeni* ging, Groote Keeten 82; bestuurswij ziging. Nieuwe Niodorp: Jan le Clercq, slagerijl overgegaan aan M. Dekker, C 65. Wieringcn: C. Scheltus, Kerkplein 1, café bedrijf; overgegaan aan S. Scheltus ...Cz. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). VAN HET ONBEWOONBARE N»«r het Bogelsch bewerkt door THEA BLOEMERS 19) „Maar Ellen, ik vraag je immers niet om te blijven. En je moet niet zoo tragisch doen! Weet je nog wel", ze lachte plagerig, „wat je vanmorgen zei? Er mankeerde niets aan 't huis van de Browns. Nu. je weet, dat ik de Browns wel mag, dus je hoeft je over my niet ongerust te maken, wel?" „Je zegt 's morgens zooveel, dat je des avonds niet volhoudt", sprak Ellen wijs. „Van morgen zei ik „Brown" en toen meende ik „Brown", omdat die rooie Jenny praatjes over mijn buitenshuis slapen maakte, toen ik kwam. „We zijn er nog", zei ze, „en we leven nog", en: ,Ik hoop, dat u lekker geslapen hebt b\j juffrouw Mooshed", zei ze, met haar rooie brutaliteit." „Arme Ellen!" beklaagde Amabel haar. „En wat heb j|j gezegd?" „Ik zei: Juffrouw Brown, ik heb een fat soenlijke opvoeding genoten." En toen ben ik zoo naar boven geloopen." Amabel durfde niet te lachen; ze bukte om haar schoenveter in te stoppen. „Je moest nu maar gaan, Ellen", raadde ze, „anders wordt het donker. Alles is hier in orde. Ik heb de laatste drie nachten gesla pen als een roos." „Dat zal wel," gaf Ellen toe. „Zoolang mijn heer Forsham hier in huis sliep, gebeurde er natuurlijk niemendal. Weet u, wat Eliza Mooshed gisteravond tegen me zei? Geen mensch kan zeggen, zei ze, dat er ooit onraad in de villa is geweest, als er een Forsham in was. Dat spreekt vanzelf, zegt ze. Een spook zou niet spoken, als het hem niet ergens om te doen was. En het is zoo klaar als een klontje, zegt ze, dat ze de Forsham's willen terughebben, en hoe minder Forsham's er ko men, hoe nijdiger ze worden. Ofschoon, ik heb wel zooveel begrepen, dat niemand er erg happig op is, mjjnheer George weer hier te krijgen. Maar mijnheer Julian mogen ze alle maal graag, mevrouw." Ze keerde zich om als wilde ze vertrekken en vroeg toen met opzettelijke onverschillig heid: „Bent u nog iemand tegen gekomen, me vrouw, mijnheer Julian of zoo?" „Ik heb mijnheer Mlller gesproken." Het viel Ellen klaarblijkelijk tegen en ze kon niet nalaten haar teleurstelling te luchten. „Ze zeggen, dat hij een Duitscher is; ze mogen 'm niet erg", klonk het schamper. „Waarom niet?" wilde Amabel weten. „Te stroef en te hoekig in zijn manieren, en aldoor maar heen en weer vliegen naar 't bui tenland. Ik vind altijd iets scheefs aan men- schen, die d'r eigen land niet goed genoeg vinden", voegde ze er op afkeurenden toon bjj. „Ik zei gisterenavond nog tegen Eliza Moorshedals 't de bedoeling was geweest, dat we in het buitenland woonden, dan waren we d'r wel geboren." „Misschien is hij wel in 't buitenland ge boren," schertst Amabel, „je zei immers juist, dat hij een Duitscher is! Maar nu mag je wel hard loopen .anders is het stikdonker." Ellen keek naar het raam en er kwam een algeheele verandering over haar. Haar on tembare babbelzucht maakte plaats voor zichtbaren angst en het was een héél beschei den en nederig persoontje, dat vroeg: „Misschien zoudt u wel met we mee willen gaan tot aan de deur, mevrouw? Ik heb zoo'n hekel aan die hall". Amabel deed haar uitgeleide tot aan de voordeur. HOOFDSTUK XVII. Toen Amabel weer naar boven ging, maakte een gevoel van verlatenheid zich van haar meester. Ze nam haar drie olielampen, stak ze aan en plaatste er een beneden, een in de gang en een in haar eigen slaapkamer. De lamp in de gang stond op een klein tafel tje tusschen de twee slaapkamerdeuren. Zij overtuigde er zich van, dat de pitten schoon en gelijk waren. De telefoon ging, juist toen zy zich ai- vroeg, waarom Jenny zoo laat met de thee kwam. Zij luisterde en hoorde Julian's stem: „Ben jij daar, Amabel?" „Ja, antwoordde ze, en zij had het gevoel, dat de naam, zoo uitgesproken als Julian het deed, heel intiem klonk. Ze was blij, dat nie mand kon zien hoe ze bloosde. „Alles in orde?" „Ja, best." Er volgde een pauze; toen aar zelend: „Ik wou je elgenlyk nog wel graag even spreken. We konden zoo slecht praten, waar je zuster by was... ik bedoel over die ge broken ruit en zoo." Ze lachte. „Bedoel je dat, je graag wou, dat ik je op de thee vroeg?" „Ja, natuurlijk". De thee stond klaar toen hij kwam. Toen de kopjes gevuld waren, boog hy zich naar voren in zijn stoel en vroeg: „Nu, en?" „Dat mag ik wel vragen", glimlachte de gastvrouw. Ze zat te breien, de naalden klik ten ijverig. „Goed, dan zal ik beginnen. Ik ben het met je eens, dat Dapper niet door de ruit ge sprongen is. Iemand heeft haar ingedrukt met de sofakussen, en op z'n hoogst is Dapper later door het gat gesprongen. „Dat moet toch wel", meende Amabel. „Iemand kan hem ook door de deur uit gelaten hebben." „Wie zou die iemand dan moeten zijn?" „Tja, Brownie komt niet voor verdenking in aanmerking en Ellen was er niet; jy hebt het niet gedaan, dus blyft hier in huis nie mand over dan Jenny. Is het zeker, dat Jenny het niet gedaan kan hebben?" „Ik kan me niet voorstellen waarom ze zoo iets zou doen!" „Misschien wil ze je het huis wel uit hebben." „Dat lykt me haast niet aan te nemen... wèl vraag ik me af of ze niet slaapwantelt." „Ik dacht het vanmorgen, omdat Agaath zich verbeeldde, dat ze Jenny vannacht haar kamer had zien binnenkomen." „Hoe dan? Wanneer?" Amabel deed hem het verhaal. „Het eenige bezwaar tegen mjjn veronder stelling zijn die knippen op de deur", besloot ze. „Anders zou ik er van overtuigd zijn dat Jenny slaapwandelde." „En als het Jenny nu eens niet geweest is?" „Ja, dan" weet ik het niet." Het di^rde even eer Julian sprak. Hy dacht aan de woorden, die Jenny had uitgesnikt: „Ik heb Annie gezien, in de kamer van juf frouw Georglna". Zou hij het aan Amabel vertellen? Maar hij zweeg. Ze had een een zamen nacht voor den boeg waarom zou hij haar noodeloos verontrusten? „Misschien heb je den spijker op den kop geslagen", verbrak hy ten slotte op luchtigen toon de stilte. „Het is in ieder geval een mogelijkheid. Weet je hoe detectives te werk gaan? Je laat alle menschen in de buurt de revue passeeren en dan neem je den alleronwaarschijnlijkste." „Dan is het Susan Berkeley", verklaarde Amabel vroolijk en er kwamen kuiltjes in haar wangen. „Ik zou Susan wel eens als spook willen zien." „Ik geloof, dat ik voor Edward zou stem men", opperde Julian, „of Bronson, of dien onnoozelen stakker van een Miller. Eigenlijk z\jn ze allemaal even onwaarschijnlijk." „In het dorp zouden ze Miller niet zoo on waarschijnlijk vinden", antwoordde Amabel. „Ellen zegt, dat ze hem als eenigszins ver dacht individu beschouwen, omdat hy nogal eens naar het buitenland gaat." „En ik dan?" lachte Julian. „O, van jou houden ze en van Miller moeten ze niets hebben." „De stakker!" Julian's stem klonk meewarig en toen weer plotseling ernstig. „Maar zeg, we moesten het toch nog eens met Dapper probeeren. Als we hem eens boven aan de trap vastbonden, dan kan er niemand naar boven af beneden. En als je hem noodig mocht hebben, is hij by de hand. Maar laat hem niet van den ketting. Bel mij liever op, als hjj drukte maakt. Ik wil nu wel eens eindelijk weten hoe de vork in den steel zit." „Goed," stemde Amabel toe. Het idee, Dapper in de buurt te hebben, was toch wel prettig; straks, als Julian weg was, zou het weer zoo heel stil, zoo heel eenzaam zyn in huis. (Wordt vervolgd.).

Schager Courant | 1937 | | pagina 6