1 IV v; Bij Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Sparta 2 '3 12 O 1 56—21 24 Sport 12 II O 1 49—17 22 Hem '3 5 3 5 28—34 '3 Sijbekarspel 12 5 2 5 32—31 12 Hollandia 4 12 3 3 6 23—34 9 Oudendyk 10 3 2 5 24—40 8 O.K.B. 11 4 0 7 21—26 8 W.-Frisia 4 II 2 2 7 2»-33 6 Strandvogels 2 12 I 2 9 22—40 4 Tweede klasse F. Met flinke cyfors won B.K.C. 2 van Oude- schild (6—1). Nadat de ruststand met 11 was Ingegaan, heeft B.K.C. verder met de Texelaars korte metten gemaakt. Helder 5 heeft Watervogels 2 onverwachts een punt ontfutseld, zeer ten gerieve van H.R.C. 5 ongetwijfeld. Het gelijke spel van Wa tervogels kwam nog maar nauwelijks op tijd uit de bus. Pas tegen het einde maakte W. gelijk. De stand is: Succes II ra ii o i 75 -14 22 H.R.C. V 14 10 2 a 46—23 22 Watervogels n 13 7 3 3 40—24 17 BKC II 15 S 1 6 5529 17 M.L.D. ia 6 3 3 4627 15 Oudeschlld 14 5 2 7 37—44 12 Helder IV 13 2 a 9 2151 6 Texel II 13 2 o n 21—47 4 Helder V 14 2 1 11 19—78 3 Helder 5 twee verliespunten. Derde klasse O. Zeemacht 2 verpletterde Helder 6 met 80. De stand luidt hier: Cocksdorp 11 10 O 48— 9 21 Zeemacht n 12 7 2 3 55-22 16 Atlas H 10 7 O 3 47—24 14 HRC VI 12 6 2 4 51-41 14 Succes Hl 9 4 O S 32—19 8 BKC IH 12 4 O 8 23—49 8 JVC H 11 3 I 7 17—28 7 Helder VI 10 0 O 10 10—84 0 Vierde klasse G. Dat Tex. Boys 1 van haar tweede elftal zou winnen, lag voor de hand (73). Oosterend's terrein werd afgekeurd. De stand 1b: Tex. Boy» I 12 12 0 O 63—12 24 Oosterend 11 7 z 2 44—18 15 Watervogels Hl 12 6 1 5 30—36 13 Held. Boys H 10 4 O 6 33-29 8 Texel III 8 3 O 5 30—25 6 Helder VH 10 2 0 8 11—56 4 Tex. Boys U 10 O 9 18—46 2 Vierde klasse H. Petten 2 kon den afgeloopen Zondag benut ten om iets uit te loopen. Zelf klopte ze na zwaren strijd Schagen 3 met 43, terwijl de concurrenten door terreinafkeuring gedwon gen stilstand hadden. De stand is: Petten II 10 8 O 2 56—17 16 CallaDtsoog 10 7 O 3 46-19 14 Wieringerw. II 7 5 O 2 .15—>9 10 Schagen III 10 S O 5 I c 10 Oudesluis II 11 4 I 6 38-66 9 Dirkshorn H 9 4 O 5 22—28 8 N. Niedorp UI 9 2 I 6 25-50 5 Succes IV 8 I O 7 17-41 2 Adsplranten. In afd. R. heeft Succes a onze uitspraak be- bevcstigd, dat haar uitwedstrijd tegen H.R.C. b niet zonder hoop behoefde te worden begonnen. Met 10 bleef Wieringen in de meerderheid, daarmede H.R.C. b vast op de laatste plaats zettende. Bij H.R.C. cJ.V.C. a was de scheidsrechter zoek. Helder c won in afd. S. van Helder d, waar door de c-ploeg haar kansen uitstekend ver beterde. Texel a heeft al weer een stap nader gedaan tot het kampioenschap in afd. U. door het a-elftal van Texelsche Boys met 70 te klop pen. De standen zijn: Helder a 8 8 o O So— 4 l6 H.R.C. a 8 6 o 2 50—16 12 Helder b 7 4 O 3 34—12 8 Schagen a 7 3 O 4 16—19 6 Succes a 5 i O 4 3-29 2 H.R.C. b 7 o O 7 5-78 0 Helder c 7 4 3 o 21— 3 11 J.V.C. a 9 4 3 2 17- 8 )i Helder d 9 4 2 3 17—19 IO H.R.C. c 8 4 I 3 18—10 9 Atlas a 6 3 I 2 12- 9 7 H.R.C. d 7 0 2 5 3—20 2 Succes b 4 O O 4 2—19 0 Texel a 8 8 O 0 52- I 16 Tex. Boys a IO 5 I 4 16—24 11 Texel b 9 3 1 5 IO—16 7 Cocksdorp a 9 I O 8 4-41 2 De Kennemers~HJR*C 7-3 Een match waarin HRC veel mis lukte, doch uitmuntte door beter sppl. HRC te Beverwijk met 73 geklopt! Wie zal aan een dergelijken uitslag gedacht heb ben? Het was Raclng's laatste uitwedstrijd en het team met Post als invaller voor Kui per, toog vol goeden moed naar het dorado dor aardbeien. Cezien de prestaties tegen HFC en 't Gooi (op eigen veld) was een nieuwe zege niet denkbeeldig. Aldus, gesterkt in deze verwachtingen, togen wij naar Ken- nemerland. Het terrein zag er goed uit, geen modderplek was er te zien en het speclopper- vlak was daardoor uitmuntend te bespelen. Het was circa 10 min. over 2 toen dc heer Witling het sein tot beginnen gaf. De H.- voorhoede komt het eerst in actie, maar deze aanval wordt afgeslagen. Post brengt dan goed op. een pass aan Sanders en deze aan Dissel. De laatste kopt magnifiek in, maar de keeper stopt den bal. Dat was een mooi stukje combinatie. Na 5 min. spelen de eerste goede aanval van K. Via goed doordacht «pel van den rechtshalf, krijgt de middenvoor een Uan3, die hij prachtig benut, doch Dijkshoorn stompt den bal corner. De roode voorhoede is weer in actie, maar wordt onverbiddelijk teruggewezen. Het schijnt ons toe, dat de Heldersche voorhoede niet met dat zelfde ver trouwen speelt zooals we dat gewoon zijn; de vleugels althans vervullen niet die dominee- rende rol, zooals we dat van hen gewend zijn. Zymni c.s. zijn daarom lang niet zoo gevaar lijk als de voorhoede der gastheeren, waar het weldra blijkt, dat de middenvoor een flinke doorlooper met balcontrole en kijk op het spel en vleugels de spelers zijn voor wie oppas sen geboden is. Een 30 voorsprong na 15 minuten spelen. Van hen dreigt het meeste gevaar. Zij schie ten veel engoed! Dijkshoorn stopt vallend een laag ingezonden bal. Maar weer komt K. terug. Selderbeek is genoodzaakt corner te werken. nog geen 10 min. spelen een schui ver van den linksbuiten, de bal komt terug, waarna het de linksbinnen is, die, 'alvorens Dijkshoorn zich hersteld heeft, onhoudbaar inschiet (10). De thuisclub 'blijft aan het woord. Sicrsma snelt eenmaal toe en voor komt een tweede goal, door zich bliksemsnel voor de voeten van den middenvoor te wer pen en deze geen kans te geven. Het is echter uitstel, want na 12 min. spelen, na een keurig genomen hoekschop, kan Dijkshoorn voor de tweede maal visschen, na een scherp schot van den rechtsbuiten, die een weggewerkten bal opving en ineens retourneerde. En het spel was precies een kwartier oud, toen de links buiten over de heele breedte den bal aan r>jen rechtsbuiten centerde, die ineens op doel richtte en met behulp van Stolk zijn club aan een 30 voorsprong hielp. Dat zag er donker uit voor de roode kleu ren. Wij voorzagen een débacle, want de H.- voorhoede bleef beneden haar gewone vorm. Wèl deed men zijn best, maar inzonderheid op „links" vlotte het maar niet, daar zoowel rechtshalf als -back (van de thuisclub) spelers waren, die door hun resoluut en doordacht spel, de combinatie steeds braken. Dissel bijv. werd het steeds uiterst moeilijk gemaakt. Men was hem steeds te vlug af en het was steeds in moeilijke positie als hy een voorzet deed. Eenmaal lukte het en Roomerjer schoot zuiver in, met het gevolg dat na 17 minuten spelen de eerste corner op het K.-doel geno men kon worden. Dit was het begin van een kort offensief van H.-zyde, maar toen de gast heeren het spel weer hadden verplaatst, had hun eerste aanval weer een hoekschop tot ge volg, welke na eenig heen en weer getrap een 4de doelpunt tot gevolg had. Er was 21 min. gespeeld. Nog was het gejuich niet verstomd, toen K. alweer gescoord had. ook piet een mooi doelpunt, maar buitenspel. t Dat neemt niet weg, dat de Beverwiikers het spel blijven beheerschen, het meest in den aanval ziln. Racing's veldspel is heusch niet slecht, daarin is ze beslist niet de mindere, maar het verschil zit in de afwerking. Kennemers is schptvaardlger. Dijkshoorn heeft dan ook geen moment rust, steeds moet hy er aan te pas komen en naar onze meening is de sa menwerking met de backs niet de juiste. Er zijn nogal eens misverstanden. H.'s linker vleugel zet eens een aanval op, maar weer moet men het tegen den eminent werkenden rechtsback afleggen. Zymni schiet huizen hoog over, als Post hem den bal goed aan geeft. De K.-middenvoor faalt voor open doel, maar de Racers zyn nu het meest in den aan val. Het wordt 50. De stryd is nu het meest in het doelgebied 'van de gastheeren, maar de keeper werkt uitstekend en de Racers hebben geen veine. Een prachtschot van De Jong wordt keurig gestopt en goed uitgevoerd driehoekspel op links, wordt door Dissel besloten met een schot over de lat. K. is gelukkiger, want als er 37 minuten gespeeld zyn, is het de rechts binnen, die onfeilbaar den bal in het doel doet belanden. Alzoo was het 50; een achter stand met dergelijke cijfers had HRC in dit seizoen nog niet gehad. Vyf minuten later kropen de Racers door het oog van een naald, toen Dijkshoorn den bal reeds naast zich zag gaan na een hoogen inzet, maar deze van den paal weer in het veld terug kwam. Nog een paar forsche pogingen van den rooden linkervleugel en dan is het rusten. Kenne mers had een 50 voorsprong. De tweede helft. Om 3.15 wordt het spel hervat. Reeds on middellijk krijgt Sanders pen corner te ne men. die hoewel goed genomen, weggewerkt wordt. Striet krijgt den bal, met een mooie schijnbeweging wordt Dissel aan het werk gezet, die De Jong een kans geeft. Op zijn beurt centert deze naar den rechtsbuiten, die, vlak voor doel opgesteld, den doelman geen schijn van kans geeft (51). Kennemers leidt met 71. Een doorbraak van den linkervleugel, een schot, maar Dijkshoorn stopt den bal, een strubbeling, waaraan het fluitje van den referé een einde maakt. Er blijkt n.l. hands gemaakt te zijn. De middenvoor maakt geen fout en de stand is 61. Post, die een goede party speelde, schiet eens van ver in, maar via de lat kwam de bal weer in het veld te rug. Dissel neemt een corner, zonder succes evenwel. Gelukkiger is K., want toen de links binnen den bal opving, ging deze tusschen tal van beenen in de touwen (71). Maar niet lang daarna was het weer Sanders, die na een hevige worsteling voor het doel H's 2e tegenpunt scoorde. Alzoo 4 doelpunten in 10 minuten! Daarna ging het spel een poosje over en weer, maar in het laatste half uur is het HRC geweest, dat de meest aanvallende party was. Het spel was dikwyls accuraat en keurig afgemeten, maar, hoewel we niets dan lof hebben voor het uitmuntende werk van den K-keeper en zyn backs, is het ontbreken van maar het geringste geluk, oorzaak ge weest, dat H. in deze periode nog maar één keer heeft kunnen scoren. Dat was na een algemeene stormloop, toen het spel 25 min. oud was. Alle overige pogingen mislukten. Het was de rechtsbuiten, die scoorde en die daarmede den hattrick verrichtte. K's door braken waren intusschen steeds gevaarlyk en maar met de grootste moeite wist men deze' onschadelijk te maken. Met een 73-nederlaag kwam het einde van dezen wedstrijd. Hot kltintru dtn hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dattrin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). A.F.C.-Alcm. Victrix 4-2 Een competitiewedstryd, waarvan niets meer afhing, die door Alcmaria werd verloren, maar waarvoor de withemden het moge vreemd klinken een woord van lof hebben verdiend. Want, vooral in de tweede helft, toen ze met 31 achter stonden, hebben ze met 10 man spelend een party laten zien, die respect afdwong. Ze wisten den achterstand te verkleinen tot 32, doch zagen, toen de tyd reeds was verstreken, nog een penalty tegen zich toegekend wegens een overtreding, die we niet vermochten vast te stellen. Na den aftrap is eerst AFC het meest aan vallend. terwyl Alcmaria het spel te kort houdt. Na 8 minuten schiet de AFC-linksbin- nen, het schot belandt gelukkigerwijze precies boven op de lat. Het verwonderlyke echter was, dat Brouwer, die overigens uitstekend was, er niet eens naar greep. We noteeren dan een goeden voorzet van Hamstra, die buitengewoon op streek was en met De Jong op de binnenplaats een wing vormde, die er wezen mocht. De aanvallen wisselen elkaar af. Le Grand redt bij een scrimmage voor het Alcmaria- doel, terwyi Lungen zijn capaciteiten nog niet tot volle ontplooiing weet te brengen. Een vrije trap even buiten het strafschopgebied schiet hy hard tegen de lat. Doch het is voor Alcm. uitstel van executie. Want enkele minuten later weet de bekende AFC-midvoo'r Brouwer te verschalken, waarby vermeld kan worden, dat hy den bal ontving in overduidelyke bui tenspelpositie. Als de wedstryd een half uur oud is, is het wederom Lungen, die ditmaal op prima wyze nummer twee weet te produceeren. Alcmaria komt nu wat meer opzetten, we zien mooie staaltjes voetbal, doch tot tegen- punten komt het niet. De rust gaat in met een 20 voorsprong voor de Amsterdammers. Na de hervatting eerst een aanval van AFC, die niet gevaarlyk wordt door falen van den links-binnen, dan mist Van Wieringen een fraaie kans. De Alkmaarsche midvoor was, afgezien van een aantal goede momenten, dooreen genomen, zwak. Na 12 minuten is het De Jong. die den hal mooi aangegeven krijgt. Hy schiet hard in en de stand is 21. Weinige oogenblikken later echter ziet Brouwer uit een scrimmage voor zyn doel den bal voor de derde maal langs zich heengaan. De stand is 31 en het ziet er voor Alcmaria somber uit. Bylsma reageert dan op ongeoorloofde wyze op het optreden van Lungen jegens den Alk- maarschen doelman en hy moet het veld ver laten. Met 10 man speelt Alcmaria verder. Le Grand neemt de backplaats in en waarlijk grandioos wordt dan door het gehavende team party gegeven. Vlak voor het einde brengt Van Wieringen den stand op 32 en de withemden zetten alles op alles. Het geluk is niet aan hun zyde en wanneer, na het verstrijken van den speeltijd, 'n penalty door AFC in een doelpunt wordt omgezet, is het pleit beslecht. Op eervolle wijze heeft Alcmaria verloren. Helder-Kinheim 1-4 Ploegen zonder verband. Ver diende overwinning. Het is Helder niet gelukt in haar laatsten thuiswedstryd het échec van 1.1. Zondag uit te wisselen. Integendeel, de witjakken speel den zonder het vuur, dat noodig is om een competitiewedstrijd tot een goed einde te bren gen. Ook Kinheim was dezen, voor hem toch nog eenigszins belangrijk getinten wedstryd niet bezield met dat enthousiasme en zoo is dezen wedstryd, waarvan verwacht werd dat ze nogal spanningrijk zou zyn, op een teleur stelling uitgeloopen. Toch was Kinheim Zondag de betere ploeg, maar als kampioenscandidaat viel ze ons bitter tegen. Wanneer Helder in den vorm was ge weest, zooals tegen Hollandia of Beverwyk, dan hadden de witjakken ook Kinheim er onder kunnen houden. Maar dat waren ze nu juist niet en zoo konden de geel-zwarten op vry ge makkei yk e wyze de overwinning mee naar Beverwyk nemen. Alleen het laatste kwartier van den stryd, toen er weer even leven in de brouwery kwam, was Helder positief de ster- ker$ en toen stond de geluksfactor den witjak ken eenig succes in den weg. De witjakken hadden bovendien een voor hoede, waarvan de rechtervleugel vrywel vleu gellam lag door het onbenullige spel van Ver meulen, waardoor Bijl, die een vry behooriyken wedstrijd speelde, voor een haast onmogelijke taak stond. Van Beekhoven was ook niet zoo bijzonder op dreef en ook de linkervleugel be stond uit twee spelers die te veel individueel spel lieten zien. De middenlinie voldeed uit stekend, terwyl in de achterhoede invaller Minneboo geen vat op het spel kon krijgen. Later, met Leo Trap als back, was deze linie vry sterk. Kossen in het doel gaf blyk het nog niet verleerd te zyn. De wedstryd zette hoopvol in, want de eerste tien minuten was het Helder, dat, tegen wind in nog wel, Kinheim geheel terugdrong. Maar toen dit korte overwicht geen tastbaar resultaat had opgeleverd, zakte het spel der witjakken totaal ineen en werd het beeld van den strijd totaal anders. Kinheim n.l. had een uitstekende, snelle voorhoede, die goed gebruik wist te maken van de zwakke plek in de Helder-achterhoede, en voortdurend dreigde er gevaar van links; het was dan ook na pl.m. een 25 minuten spelen, dat een scherpe voorzet van dien kant Kiese- wetter uit deed glyden, waardoor de snel door- loopende middenvoor in staat was opnieuw den bal naar links te spelen en nu deed de linksbinnen met een hoog schot zyn plicht. Wanneer nu het publiek de verwachting had, dat dit doelpunt stimuleerend zou werken op de ploegen, dan had het dit mis, want het spel bleef lauw. 6—2. Ongeveer 5 min. na hun eerste doelpunt, zou den de Kinheimers hun tweede doelpunt scoren. Toen n.l. een hooge voorzet op de lat beland was, sloeg Burger den bal met de handen het veld weer in. Dit ontging den overigens matig leidenden scheidsrechter niet en uit de haar toegestane penalty scoorde Kinheim haar tweede doelpunt. Helder verkleint den achterstand. Toch zouden de withemden nog even de spanning er in houden, want onmiddellijk na deze penalty kreeg Boslooper van Nypels de gelegenheid een pass aan v. Beekhoven te geven, die op de hem eigen manier van deze kans profiteerde. Hard vloog de bal in het net (1—2). Even bleef Helder sterker .Een Kinheim- back kopt dan haast in eigen doel, doch de keeper kan juist op de doejlyn den bal nog bereiken. Tot vlak voor de rust bleef de stand i ongewyzigd en dan is het een mistrappen van Minneboo, dat den linksbuiten op vrij gemak kelijke wijze in de gelegenheid stelt, zyn mid denvoor een kans te geven, die haast niet te missen was. Zoo moest Helder de tweede helft aanvangen met een nog niet hopeloos schij- nenden 31 achterstand. Immers de sterke wind zou wellicht Helder in staat stellen deze twee doelpunten verschil in te halen. Maar met het verstrijken van den tyd bleek het, dat de witte voorhoede niet In staat was te doel punten. En was er nog eens kans, dan stond pech een doelpunt in den weg. Eerst toen Minneboo door Smit vervangen was, kwam er even spanning in. Doch Boslooper en Wieren waren niet bijster gelukkig. Eenmaal schoot Wieren een pass van Kiesewetter rakelings over en een andermaal verdween een harde schuiver van zyn voet langs den verkeerden kant van den paal. Kinheim zou gelukkiger wezen, want even voor het einde was het de snel op een voor zet van rechts, toeloopende linksbuiten, die den bal ineens hard inschoot. Zoo kwam het einde met een geflatteerde overwinning der geelzwarten. Alkmaarsche Boys- Purmersteyn 3-1 Er is heel wat te doen geweest deze week in Alkmaar over de kwestie, wat er in deze ontmoeting zou gebeuren. Een overwinning van Purmersteijn zou, aangenomen dat Alk maar van Zaandijk verloor, onze plaatselijke groenwitten practisch tot degradatiecandida- ten stempelen en er zijn zekere voordeelen aan verbonden om alléén in de derde klasse te spelen. De Boys hebben gewonnen. En daarvoor hebben ze een dubbel woord van lof verdiend. Minder nog voor het goede spel, dat vertoond werd, dan wel voor de aan den dag gelegde sportiviteit. Waarlijk, alle respect! Van iets als „wel-willen-gelooven" is geen oogenblik sprake geweest en eerst toen het tegen het einde liep, toen ze de overwinning in hun zak hadden, gingen de rood-witten over tot iets als exhibition, waarbij echter de achterhoede het heiligdom bleef verdedigen met een fana tisme als hing het kampioenschap er van af, terwyl de voorhoede de Purmersteijners nog last genoeg veroorzaakte. Purmersteijn wint den toss en verkiest eerst met den storm half in den rug te spelen. Het begin is gelykopgaand, de bezoekers schijnen wat nerveus, de gastheeren echter spreiden een kalmte aan den dag als zelden gezien. Alles zeer begrijpelijk. Successievelijk ontwik kelt zich een gering veldoverwicht van de bruinen, maar ook de Boys byten van zich af. Na een aantal Purmersteynsche aanvallen, die niets opleverden, zien we zoo een pracht doorbraak van De Grand, hy zet afgemeten voor. de bal echter belandt juist buiten het bereik van de toestormende rood-witte voor- waartsen. Het spel is 12 min. oud, wanneer de geheele linkerwing van de Purmesteyners plotseling voor keeper Van der Horst staat, een schot van dichtbij volgt en Purmersteijn leidt! Is Purmersteijn dan waarlijk zoo sterk als de laatste uitslagen zouden doen vermoe den? Neen! zeggen de Boys. Enkele gevaar lijke oogenblikken breken aan voor de gasten. We zien een mooien omhaal van Schenke, die geen resultaat heeft, dan, na goed spel van De Grand, een doorbraak van Schenke, die den fraai toegespeelden bal in het net werkt. De stand is 11. Even volgt een klein overwicht der Purmer steijners, dan gaat het weer gelyk op. Bij de Boys zyn De Grand. Schenke en Groot uit stekend, ook de achterhoede doet het prima. Toch weten de bezoekers enkele malen gevaar lijk door te breken, maar de kansen gaan teniet, enkele malen door te lang pingelen of treuzelen. Maar ook de rood-witten laten een pracht- kansje onbenut. In de 38ste minuut is doelman v. d. Horst uitgeloopen, maar de Purmersteynsche mid voor weet den bal toch nog naast te krijgen. Na den uittrap brengt De Grand schitterend op, hy zet voor en zonder haperen schiet Goudsbloem in (21). Tot half-time dreigt de wcderzijdsche hei ligdommen geen onheil meer. Even verkneu tert het publiek, wanneer bij een flikschen trap een harde knal wordt gehoord en de bal het begeeft. Dan is het rust. Na de hervatting is het spel gedurende het eerste kwartier gelyk opgaand, zonder dat er veel bijzonders gebeurt. Geleidelijk worden de Boys iets meer aan vallend, dan volgt een scrimmage voor het doel der gastheeren, waaruit de bal ten slotte corner gaat. Purmersteijn mazzelt, wanneer even later na goed spel op de Alkmaarsche linkervleugel, Schenke vrijstaande hard intrapt, doch precies tegen den doelman. Goudsbloem zet enkele malen mooi voor en dan komt het derde Alkmaarsche doelpunt, goed ingezet door Schenke. Purmersteijn zet alles op alles, doch ver- mag het Alkmaarsche overwicht niet te ver breken. Enkele kansen aan weerszyden wor den niet benut, dan beginnen de rood-witten zoetjes aan „mooi spel" te vertoonen. Minder zochten ze het daarby in individueel werk, dan wel in driehoeksspel. Het ging werkelijk heel aardig. Productief is dat natuurlijk niet. maar men vond het blijkbaar welletjes. Het resultaat was. dat een tyd lang een belegering van het Boys-doel plaats had. Echter, de Pur mersteijners slaagden er niet in daarvan te profiteeren. Altijd weer stond een Alkmaarsch been hen in den weg en ze hadden pech, toen ze in het door den keeper verlaten doel trap ten, precies tegen den back. Tegen het noodlot valt blijkbaar niet te vechten. Rustig speelden de Alkmaarders door. Het spel verlegde zich weer. Nog enkele malen kwamen de Boys opzetten, toen was het tyd. Purmersteijn had verloren en het eenige wat we ons konden afvragen was, hoe het moge lijk is. dat deze ploeg zelfs van Kinhelm kon winnen. Want meegevallen is ze ons zeker niet. Zaandijk-Alkmaar 8-1 Zaandijk had nog één puntje noodig om kampioen te worden en dat het zich dit tegen Alkmaar zou verwerven, daaraan twijfelden slechts weinigen. Het is een ware goaltjesregen geworden en er was een klasse verschil tusschen de beide ploegen. Zaandyk won den toss en kwam reeds da delijk overweldigend opzetten. En toen het na omstreeks 10 minuten spelens 30 stond in het voordeel van de bezoekers, toen wis ten we. waar we aan toe waren. De voor hoede telde verschillende schutters. wé.t ten duidelijkste blijkt uit het feit, dat het eerste doelpunt werd gefabriceerd door den rechts buiten, het tweede door den linksbinnen, het derde door den linksbuiten. Een tijdlang hield Alkmaar zich toen wat beter, we noteerden enkele aanvallen van de groen-witten, maar het bleef bij aanvallen. Toen het spel een half uur oud was, zorgde de Zaandijker midvoor voor no. 4 en daarop kwamen de kampioenen in spé weer los. Tot half-time wisten ze Duiveman nog driemaal te laten visschen, zoodat de rust aanbrak met den respectabelen voorsprong van 70. Bij Alkmaar zagen we feitelijk slechts drie behoorlijke spelers: Dingerdis, Baars en Schoonhoven. Verder Duiveman, want de bal len, die hy doorliet mogen er vele geweest zyn, het waren zonder uitzondering schitte rende doelpunten, waartegen hy volkomen machteloos stond. Na de rust zien we eerst een herhaling van het eerste gedeelte. Zaandyk voor en Zaandyk na. Duiveman doet goed werk en dan komen de Alkmaarders zoowaar een tijdlang in de meerderheid. Het is Kranenburg, die dit door een doelpunt tot uitdrukking weet te bren gen en die de Alkmaarsche eer redt. De stand is 71. Die goal werkt op Zaandyk als een roode lap op een stier. Overweldigend komen ze weer opzetten, maar ze vinden een Duive man, die in de goal ware wonderen verricht. Als die bij een aanval den bal in handen heeft, werkt Ooms den aanvallenden Zaan dijker op ongeoorloofde wijze tegen den grond. Een penalty volgt, waarmee de gas ten den stand op 81 brengen. Er volgen nog enkele aanvallen over en weer, dan fluit de scheidsrechter voor het laatst en een juichend Zaandijk verlaat het veld. Alkmaar toont zich een goed verliezer en is de eerste, die den kampioenen van bloeme tjes voorziet. Oudesluis-W.-Waard 0-2 Eervolle nederlaag van de thaie- c.lub. Matige wedstryd door sterke dwars wind. Wieringerwaard heeft dezen wedstryd ver diend gewonnen met 2—0. Ze was een tikje beter, wat echter niet beteekende, dat haar spel zoo hoog stond. Productief was het zeker niet. Het spel werd voor rust veel te kort ge houden, met het gevolg, dat de beide uitste kend spelende Oudesluis-'backs met forsche trappen meester van het terrein konden blij ven. Na halftime ging W. even tactischer te werk en betrok haar vleugels meer in het spel. Waar het tempo O. wel iets aan den hoogen kant had gelegen, begon de Oudesluis- machine iets van haar hechtheid te verliezen en raakten de krachten hier en daar uitge put. Het laatste half uur van den wedstryd heeft W. dan ook royaal de lakens uitgedeeld. Dat dit niet in meer doelpunten is weerspie geld, dankt O. aan Geerligs en Goed, die bel den op een besten wedstrijd kunnen terugzien. Over keeper Wind kunnen we niet zoo tevreden zijn. Wanneer hij nog eens weer zoo in vorm kwam als hij dat vroeger by vlagen in Schagen 1 was, zou O. een achterhoede be zitten, die weinig voor Atlas zou onderdoen; en... dan had W. zeker geen 2 goals gescoord. De eerste goal van Wieringerwaard kwam na circa 20 min. Hazeloop wien het vol strekt niet ontbrak aan activiteit Schenk en Rob trachtten er steeds maar door te bre ken, wat Geerligs en Goed niet toelieten, tot dat Rob van ver af een schot waagde. Kee per Wind zag den bal aankomen. Hy sprong op om het hooge schot te verwerken, maar inplaats van over te stompen, hield hy den bal alleen tegen met het gevolg, dat deze, gedreven door zyn vaart en den wind, in de goal verdween. Dit was een fout van DOSKO's keeper, die zijn club een 10 achterstand bezorgde. In de tweede helft was W., zooals gemeld, sterk in de meerderheid. Haar aanvallen droe gen een gevaarlijker karakter dan voor rust doch vonden een even zekere achterhoede om te stuiten. Het liet zich echter toch aanzien, dat Oudesluis er niet met een 10 nederlaag zou afkomen. Na 22 min. spelen in de tweede helft kreeg W. een corner over links te nemen. Rob zette met een keurig boogballetje voor. Wind had door wegstompen het gevaar kunnen bezwe ren. Hij bleef echter staan en via de knieën van Hazeloop verdween de bal in het doel (0—2). Het laat zich begrijpen dat, gezien de ver houding in het veld, de zege voor W. veilig stond. Toch hielden beiden moedig vol. W. om de score op te voeren, O. om te trachten een tegenpunt te maken. Geen van beide aanvals- linies is er in geslaagd deze wenschen in ver vulling te doen gaan. Aan beide kanten werd dan ook zeer matig geschoten. Beide ploegen waren volledig. Bij W.W. was de achterhoede beter dan vorige week en Rob trad nu ook meer op den voorgrond. Wat de taktiek betreft zijn door beide elf tallen fouten gemaakt. By W. was het veel te peuterige spel in de eerste helft verkeerd be keken. Aan O.-zijde heeft men zoo goed als geheel vergeten op links te spelen, waar men den besten man uit de voorhoede, linksbuiten Nannis, liet staan koukleumen. Er was flink publiek aanwezig. Scheidsrech ter Smit van Zaandam leidde uitstekend. pa: H pan ite ïn 1 !iscf te lij lat Zt •ijk looi jen in Niei groc titei heel !anc h'ra; als Dati 3chi bezc reis kus I> ligt telt: die mei: daa V] toel ach van de f dat toor K. N. V. B. H.R.C.A.F.C. AlcmariaB.F.C. Pu rmersteynA lkmaar. HollandiaAlkmaarsche Boys. KinheimSucces. ZaandykHelder, Texel—M.F.C. B.K.C.—.Schagen. StrandvogelsD.T.S. AndijkWatervogels K.F.C. rr—H.R.C. II. Helder II—W.F.C. III. Alkmaarsche Boys II—Hollandia II. K.F.C. Hl—H.R.C. Hl. N.-H. V. B. Petten I—J.V.C. L vVieringerwaard I—Zeemacht I Icld. Boys I—H.R.C. IV. Oudesluis IAtlas I. IchoorI IHelder IIL Jchagen nSport I. Watervogels nTexel TI. Helder VSucces II. M.LD. I—Oudeschild L E d'A; tige mee hek verl gen ing( toer „Ro groc hebl wik vloe niet waa 3Ch( den ber* Di mor d.w. mil) Het dan gen, baai lijn fes D. heel deli: kna de f pan dinf D< 'orr [che tem an« tink

Schager Courant | 1937 | | pagina 10