Is üncle Sam voldoende bewapend? ;li ie Alkmaar. Uit onze Omgeving Feuilleton HET RAADSEL H e H o o! „Hoe kom je aan die auto?" „Uit de loterij." „Heb je dan den eersten prijs gewonnen?" „Nee, ik organiseerde de loterij." De heer K. Molenaar werd met groote meerderheid van stemmen benoemd. Rondvraag. De heer Jac. Molenaar brengt naar voren dat in Haarlem besneden kool (veevoer) voor 3 voor 10 cent verkocht worden. De voorzitter zegt dat iets dergelijks vèr- keerd is, maar bovendien gevaarlijk voor den betrokken handelaar, daar deze groote kans loopt zijn erkenning als handelaar kwijt te raken. De heer K. Molenaar zegt dat dit mogelijk is gebeurd, docht voegt er aan toe, dat thans over dergelijke misdrijven vele praatjes gaan. Het blijkt na onderzoek maar al te vaak, dat het praatjes zijn. Aan de bevoegde personen zal een en ander bekend gemaakt worden. De heer C. Mosch zegt dat z.i. de steun veel te laat uitbetaald wordt.. De nood is zeer hoog en daarmee dient toch rekening ge houden te worden. De voorzitter zegt dat hierover zeer veel is gesproken, doch het schijnt niet anders te kunnen. De heer K. Nannes is van meening dat 't aan deze veiling te vaak voorkomt, dat koopers de kool laten doordraaien en daar na vragen de doorgedraaide kool te mogen hebben. Z.i. moet daartegen opgetreden wor den. Ook leidt het tot verkeerde toestanden als een koopman een gedeelte van een partij neemt en dan de rest voor de regeering. Vaak neemt dan zoo n koopman meer kool dan waarop hij recht heeft. De heer K. Molenaar betwijfelt dat dit zoo vaak voorkomt. Volgens den heer Molenaar is de zaak die de heer Nannes aanhaalt niet streng door te voeren. En zoo vaak ge beurt dit ook niet. Hierna sluiting. rouwkamer wel ccnige honderden guldens kan kosten. Hij stelt voor hiervoor een prijs opgaaf te vragen aan het medelid den heer v. d. ZqI, maar zou in ieder geval de kosten zoo laag mogelijk willen houden. Hiertoe wordt besloten. Hierna worden de notulen goedgekeurd, De Voorzitter verzoekt, de heeren v. d. Zei. Bossen en Koeten do rekening over 1936 na te zien. Bij monde van den heer Bossen advi-j seert deze commissie de rekening goed te keuren en deelt mede, dat de ontvangstenj over dat jaar hebben bedragen f 1333.87 en de uitgaven f 1252.85, zoodat er aan kas-y geld is f 81.02. Uit het jaarverslag, dat de secretaris voorleest, memoreeren we, dat de aftrej dende bestuursleden zijn herkozen, dat er 2j leden zijn toegetreden, alsmede het Burger, lijk Armbestuur. De ontvangsten voor de begrafenissen van niet-leden hebben bedrad gen f 701.25, en de uitgaven f 570, zoodat daarop een winst is gemaakt van f 131.25.' De overige inkomsten over dat jaar zijn geweest f 591.85 de uitgaven f •436.02 voord< saldo f 155.58 Bij de Boerenleenbank is een tegoed van f 1683.25, aan kasgeld f 81.02 Aan leden 133 gezinnen. De Voorzitter concludeert uit dit verslag, dat de ver'eeniging er goed voor staat, maar er toch niet voor is om de contributie tc verlagen, omdat er ook wel eens slechtere jaren zullen komen. Daarna volgt de bestuursverkiezing. Af tredend zijn de heeren D. Rooker en P, Pluister. De laatste heeft bericht gezonden, dat hij niet meer voor een. benoeming in aanmerking wenscht te komen. De heer D. Rooker wordt met algemecne stemmen als voorzitter herkozen, terwijl als bestuurslid wordt benoemd de heer S. v. d. Deure te Opmeer. De voorzitter richt ecnige woorden van. dank tot het scheidende bestuurslid en zegt, dat deze nog medeoprichter van de vereeniging is geweest. Bij de rondvraag zegt de heer Groene* woud, dat een lid hem het een en andei^ heeft gevraagd over de regeling der volg koetsen Deze had een begrafenis bijgewoond waarbij dit wel wat te wcnschen overliet Het is meestal zoo, dat de familie een lijstje opmaakt en dat den voorlooper over* handigt, die de namen opleest. De heer Bossen zegt, dat, hij altijd een lijstje van de namen vraagt. Als dit eq niet is, gaan de naaste familieleden voor. Gaat er dan iets verkeerd, dan is dit de 1 schuld van de familieleden zelf. dig Verder zegt de heer Bossen, dat er leden \yj zijn, die naar andere plaatsen verhuizen en als ze daar overlijden, te Hoogwoud wenschen te worden begraven. Als er dan W1 geen gebruik van den lijkwagen wordt ge* de bruikt, maar het lijk per auto wordt ver* va voerd, zou hij het billijk achten, dat de» vereeniging iets bijdroeg in de kosten van vervoer. Na een korte bespreking wordt besloten telkens f 10.- te vergoeden in de kosten van vervoer, als van den lijkwagen geen gebruik wordt gemaakt. Hierna sluiting. kil lat te Ook in Hoogwoud worden postzegels ver* zameld om een steentje bij te dragen voori de uitzending van de paiiente naar Zwit serland. De voetbalclub V.C.L. heeft reeda een 1000 postzegels bij elkaar, terwijl de kinderen van de school aan de Kerkelaan. dezer dagen 4000 postzegels voor dit doel hebben verzonden. De heer D. F. Noë te Beverwijk heeft be- of richt gezonden, dat hij zijne benoeming tot hi Hoofd der School te Aartswoud aanneemt. ai di hr EEN IJZEREN VUIST ONDER ZIJDEN HANDSCHOENEN. EEN MILLIARD DOJ.LAR VOOR DE VERSTERKING VAN LE GER, VLOOT EN LUCHTMACHT Niets slechts in andere landen, maar ook in de Vereenigdc Staten zelf waren velen verrast, toen zij dezer dagen president Roo- sevelt's lcgerbegroof ing voor 1937 onder de oogen kregen: 1 milliard dollar voor de ver sterking van het leger men had eigenlijk gedacht dat de U.S.A. die zoo spoedig geen aanval van huiten af te duchten hebben, wat nrccr pacifistisch waren, te meer daar de anders toch zoo op sensatie beluste Aniori- kaansclie bladen over de bewapening van het land stelselmatig zwijgen. Achter deze schijnbare onverschilligheid van de Vereenigdc Staten tegenover de enorme bewapening van Azië en Europa verbergt zich echter sinds jaar en dag een geleidelijke versterking van de weermacht, die op liet oogenblik dan ook reeds een bui tengewoon hoog peil heeft bereikt. De ma rine de Vereenigdè Staten beschikken over 306 oorlogsschepen van in totaal 1.062.875 ton en hebben bovendien nog 95 andere schepen op stapel staan vormt na tuurlijk het meest, krachtige front van de Amerikaansclie defensie, maar zij is vol strekt niet de ecnige. De gohccle Ameri kaansclie industrie is reeds op den eventu- cclen oorlog voorbereid. Iedere voor oorlogsdoeleinden bruik bare fabriek heeft, haar voorloopigc bevelen pen telegram is reeds vol doende, om het geheele industrieels apparaat in dienst van de oorlogs productie te doen treden. Maar de ijzeren vuist verbergt zich nog on der zijden handschoenen verreweg de meeste Amerikanen denken niet gaarne aan oorlog. Het leger. Het leger van Uncle Sam omvat op het oogenblik, met inbegrip van de reserves en de door dc verschillende staten betaalde regimenten, slechts 47-L353 officieren en manschappen, want, zooals gezegd, bet zwaartepunt ligt bij de vloot. Dat er op het ministerie van Oorlog echter plannen gé-, reed liggen, om in geval van ernst alle weerbare Amerikanen op te roepen, kan met zekerheid worden aangenomen. Dit be- teekent, dat er in geval van nood 15 inillioen mannen tusschen de 25 en 30 jaar oud ge reed zouden staan, nog geheel afgezien van de 6 milliocn arbeiders, die voor de oorlogs industrie onontbeerlijk zouden zijn. hoofd gezien. Met deze militafr-cconomische voorbereidingen is reeds een aanvang ge maakt in 1920, toen een defensiewet aan liet ministerie van oorlog alle noodige volmach ten in handen gaf. Wie op het oogenblik in de Yer- ecnigde Staten koperen theepotten vervaardigt, heeft, in zijn schrijfbu reau de tot in de kleinste kleinigheid uitgewerkte plannen van bet ministe rie van oorlog liggen, hoe hij'onmid dellijk kan overgaan tot de productie van 15.000 tot 30.000 patroonbuizen per dag. Carosseriefabrikanten kun nen even snel v.liegtuigrompenl-gaah bouwen en van de automobielrftotor 1 naar de vliegtuigmotor is al even min een groote stap. Verder kan men schrijfmachinefabrieken enorme hoeveelheden machinegeweren, ge weren en andere kleine wapens laten ver vaardigen. De „M-day" (mobilisatiedag) was; een dag van de hoogste glorie voor de Ame-j rikaansche industrie, voor baar beweeglijk heid, haar schitterende' organisatie eii höfir vermogen om ongelooflijke hoeveelheden oorlogsmateriaal te vervaardigen! De Verecnigde Staten zijn voor mobilisatie-, doeleinden in 14 districten ingedeeld» Van kust tot kust, van grens tot grens* vindtmén overal fabrieken,' die in de plannen van den gcneralen staf een meer of minder groote rol spelen. Vroeger kon men met recht zeggen, dat de geheele Amerikaansclie wapenin dustrie in de omgeving van Bridgeport en Connectiout geconcentreerd was geen ver heugende vaststelling, want deze plaatsen liggen dicht hij de kust en zijn gemakkelijk te treffen. Op het oogenblik is het echter ge heel anders. Slechts kleine wapens en mu nitie worden nog in New-Engeland gepro duceerd. Opvallend is, dat de meeste wapenfabrie ken tegenwoordig niet meer in het oosten, maar in het westen zijn Daarvor bestaan goede redenen. Zooals de toestand op het oogenblik is, verwacht Amerika geen onmid dellijk onheil van de zijde van den Atlanti- schen Oceaan. Veel ineer bedreigd is de kust van don Stillen Oceaan! In ieder geval schij nen de V. S. van plan te zijn. bun eilanden in den pacific met alle energie te verdedi gen. i VERBUND DOOR MOEDER DE VROUW. De heer Frederik Johannes A., 51 jaar oud, geniet reeds 't groote voorrecht om te kun nen rentenieren voorwaar een prestatie om jaloersch op te zijn. Deze Adam nu, hij vyoont niet' in H Paradijs, maar te Heiloo, ■maakte óp 'zekeren' dag een fietstochtje in gezelschap van zijn ega. Die ega nu had 'n lantaarn, die zoo'geweldig voldeed, dat hij er zelf door verblind werd en geen erg had, dat zijn lampje de geest had gege ven. Één 'dienstdoende Rijksveldwachter, die meer prozaisciv aangelegd was gaf de man 'n nucbtejè boit Adam kwam vertellen, dat door de gladheid zijner banden, de lamp geen effect meer sorteerde, waardoor dit drama zich Jafspeelde buiten zijn weten. Adam kreeg f 2 of 1 dag. 'A'fkmatfr. HIJ WILDE TE GAUW RIJK WORDEN. Als je 'n zaak hebt en de cliënten zijn schaai'sch,„.dan zin je; op middelen om wat ineer te verdienen. Vermoedelijk van dexe gedachte nitgaaiide. had Cornelis K., melk slijter te Alkihaar gèha*ndeld. door niet wat water, bij de wijn,.maar wel. bij de melk te dóen. 'Deze vermenging van melk met aqóa pompa had zoo ongeveer 12 pet. be dragen. Gelukkig echter voor de afnemers was men er achter gekomen en zóó kwam heden Cornelis .rekening en verantwoording 'afleggen. De ambtenaar pakte geweldig uit tegen den melkvervalscher, die geen enkele reden kon geven, wat tot excuus zou kun nen gelden en 't behoeft dan ook niet te verwonderen, dat er f 50 of 40 dagen werd geëischt. De Kantonrechter zal a.s. week vonnis wijzen. WARM EN HUI ZEN Jaarvergadering L.T.B. Deze vereeiriging hield Vrijdag in het lo kaal van den heer G. .J.. Mosch een jaarvcr- gadèri ng. Dé 'vóórzittel"' de Keer W. Dekker sprak 'n openingswoord, waarbij hij mededeelt (lat zeer.spoedig een .massavergadering van den L.T.B. te Alkmaar belegd zal worden, waar in dè léd én hunrfe 'nóóden naar voren kun nen- ^brengen. De voorzitter dqelt mede dat aan deze veiling door één koopman uien gekocht zul len worden voor Deterding. Dit moet ge schieden in de komende week. Daarom is grootor aanvoer noodzakelijk. De prijs zal echter niet boven dén huidige zijn. Tevens wordt,,medegedeeld dat .onlangs een bespreking, is, gevoerd, over het collec tief. arbeidscorttract, het tusschen den L.T.B. en de R.K. Landarbeiders is afgesloten. De R.K. Landarbeiders stellen thans voor, be halve de losse en vaste arbeiders ook jeug dige arbeiders in-hot contract te vermelden. Behoudens, kleipp wijzigingen werd beslo ten dit aldus opnieuw aan te gaan. Jaarverslag) Dé- -secretaris, de heer Mosch bracht een keurig verslag uit over 1936. Het aantal le den. bedraagt op 31 Dcc. 1936 149. Verkiezing 'van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Jn. Nan nes en P. Mosch Dz. Beide heeren werden herkozen. Rékèning én verantwoording. Volgqus.diC verslag bedroeg de ontvangst f 105,42 eh de uitgaaf f 171.83, alzoo een na- deelig saldo van f 6.4,1. Verkiezing van een lid voor het Centraal Bestuur der veiling wegens periodieke af treding van den jveer K. Molenaar. -Aanvankelijk werd voorgesteld den heer Molenaar bij acclamatie te benoemen. Het Bestuur was ,;van Tneening dat het wen- schelijk is dat de heer Molenaar wordt ge kozen, 'en wel in verband met de a.s. ver kiezing van voorzitter der Centrale Vei- lingsverccniging. I>e voorzitter beeft het sterke vermoeden dat dc heer Molenaar een ernstige candidaat is. HOOGWOUD De begrafenisvereeniging „Hoogwoud en Omstreken" hield op Donderdag 18 dezer haar jaarvergadering in het cafe van den heer Modder. Voorzitter de heer D. Rooker. De secretaris der vereeniging, de heer Jac. Kuiper Cz., leest de notulen der vorige ver gadering. Naar aanleiding daarvan vraagt de heer Stapel, of er al stappen zijn gedaan om een rouwkamer in te ichten, waarnaar reeds de heer Pluister in de vorige verga- ering had geinformeerd. De voorzitter zegt, at hij moet bekennen, dat. dit nog niet is geschied. Hij weet eigenlijk niet, waar hij zich moet, wenden om een model van een dergelijke rouwkamer te bezichtigen. De heer Groenewoud zegt, dat er in de buurt toch wel een vereeniging zal zijn, die een rouwkamer heeft. De heer Kuiper zegt, dat deze vereeniging vier gemeenten omvat, en in welke gemeente moet dan die rouwkamer worden gevestigd. Of moet die steeds van de eene naar de an dere gemeente verhuizen? De heer v. d. Zei meent,, dat, de familiele den meestal hiervoor zelf zorgen, en vindt,, dat, dit, vanwege de vereeniging moet ge schieden. De heer Bossen zegt, dat het meer het idee is een katefalk met een rouwkleed aan te schaffen, dan kan hij hem wel een rouwka mer ingericht worden. Waar de familieleden dan de kist willen bestellen, daarin zijn ze vrij, en ook het bedrag, dat. zij willen beste den, wordt dan aan hen zelf overgelaten. De heer Ilartog stelt voor om te onderzoe ken, hoeveel dit zal kunnen kosten. De voorzitter antwoordt, dat een volledige Hij: „Een nieuwe japon? Waar móet itë het geld vandaan halen?" Zij: „Dat weet ik niet. Ik ben niet nieuws* gierig, manlief!" De luchtmacht. De Amerikaansclie luchtmacht ziet er als volgt uit: Op het oogenblik beschikt de Amerikaanschc rcgccring over 3966 militai re toestellen, waarbij dan nog eenige tien tallen vliegmachines van de kustwacht ge rekend kunnen worden. Van de 8613 ver keersvliegtuigen zou slechts een zeer klein aantal voor militaire doeleinden kunnen worden gebruikt. Wat anders de kracht van Amerika's in dustrie uitmaakt, de mogelijkheid van bijna onbegrensde massaproductie, blijkt bij den bouw van vliegtuigen eer hinderlijk te zijn. Want nog steeds worden er op dit gebied nieuwe uitvindingen gedaan en het is dus onmogelijk, een bepaald type in serie aan den loopenden band te vervaardigen men moet er immers steeds rekening mede hou den, dat een nieuwe constructie reeds mor gen nog tien of twintig kilometer per uur meer uit te machine haalt en dat daarmede alle bestaande machines tot een verzame ling kostbaar oudroest worden! De Industrie in geval van mobi lisatie. Zooals reeds gezegd, kan een groot aantal Amerikaansclie fabrieken van vandaag op •morgen voor militaire doeleinden gaan wer ken. Geen enkel onderdeeltje van dc con structie en organisatie is daarbij over het Zitting van Vrijdag 19 Febr. Bergen. HET STOPSEIN. Een landbouwstamliouder uit de Haarlem mermeer, had op 28 Sept. op den Kanaaldijk te Bergen in zijn kwaliteit van autobe stuurder geen attentie geschonken aan een controleur der Landbouw-Crisis-Centrale, die hem met een instrument, waarop de rebus: C.C.D. tot stilstand wenschte te brengen. Nu, zoo'n mijn-beer. heeft politio- neele bevoegdheden en bij slingerde Simon dus secuur op den bon! En nu mocht Si mon beden al beweren, dat hij geen stop sein bad gezien, en 100 maal tot dén Kan tonrechter zeggen: „Kijk-u-eres", alsof die rechters maar niets anders te doen hebben dan kijken, terwijl Sicm zelf had moeten kijken, het hielp hein geen zier. Hij be reikte alleen, dat onze ambtenaar f 8— boe te of 8 dagen requireerde, een straf, die de Kantonrechter zachtmoedig tot f 3 su'bs. 3 dagen terugbracht. VAN HET ONBEWOONBARE Naar het Engclsch bewerkt door THEA BLOEMERS Twee dingen onderscheiden de kamer van honderden anderen. In het midden stond een klein, rond tafeltje, met een zwarten doek er óver, zooals fotografen gebruiken en daarop lag een bal van geslepen glas. Het tweede ongewone ding was een deur naar de achter kamer, die had je in de voorkamers in deze buurten niet; een smalle deur, waarvan de bovenste helft uit matglazen ruitjes bestond. Van een der onderste ruitjes was een hoek af. Het was kil en muf in het vertrek en het rook er naar uien. Agaath wilde maar, dat ze thuis gebleven was. Ze voelde zich gedrukt door de armoedig, vale somberheid om haar heen. Inmiddels werd ze, zonder dat ze er het flauwste vermoeden van had, door het kapotte ruitje bespied door een andere vrouw. Toen ze zag, dat dc bezoekster ongeduldig op haar stoel heen en weer schoof, liep ze naar het raam van de achterkamer en bladerde in een notitieboekje, waarin ze een uitvoerig relaas omtrent mevrouw Moreland opzocht. Toen ze dat doorgelezen had, borg ze het boekje weg en ging dc voorkamer binnen. Agaat stond op, „Bent u mevrouw Thompsóïi?" vroeg ze, en er klonk geprikkeldheid in haar stem. Het lange wachten had haar geërgerd en nog zenuwachtiger gemaakt dan ze al was. Het kleine .vrouwtje met het grijzende, flets-blonde haar en eenigszins uitpuilende oogen, gekleed in een zwarte japon, waarvan de frischheid der jeugd evenzeer geweken was als van de draagster, stak een slappe hand uit en zei onverschillig: „Ja, ik ben mevrouw Thompson. Hoe maakt u het?" Onwillekeurig gaf mevrouw Moreland haar de hand, ofschoon dit niet haar bedoeling was geweest. „Ik heb uw adres van een vriendin", ver telde ze. „O ja?" De stem had een vermoeiden klank. „Zegt u m|j haar naam liever niet, U komt hier omdat u gezonden bent. Maar niet door een mensch. De naam van uw vriendin doet er niets." Zij zuchtte en vervolgde na enkele seconden: „Wilt u dat ik voor u in het kristal lees?" „Ik weet het niet", antwoordde Agaath een beetje hulpeloos. „Ik zou graag een inlichting hebben, zekerheid over iets Met en gebaar beduidde de vrouw haar te zwijgen. „Vertelt u m|j niets", vermaande ze. „Als er een boodschap voor u is, zult u die heb ben." Agaath Moreland realiseerde zich, dat ze onder den indruk kwam; de gedachte dat ze liever was thuis gebleven, was verdwenen. „Wilt u m ij n naam weten vroeg ze, onbewust zachter sprekend. „Neen, ik wil niets wetenuit uw mond. Als er een boodschap is. krijgt u die. Wilt u ti-ance hebben of het kristal?" Agaath vond het een beklemmende ge dachten met deze vrouw hier alleen in de ka mer te zijn als ze ln trance geraakte. Daar om zei ze haastig: „O, het kristal, alstu blieft." Mevrouw Thompson knikte. Ze liep naar het raam, liet een jalouzie .zakken en trok de overgordijnen dicht. Het was niet volslagen donker in het vertrek. Met de hand op het tafeltje leunend, stond Agaath te wachten. Toen draaide mevrouw Tomp- son de lamp, die midden aan het plafond hing, aan. De groene kap hield het bovenste gedeelte van de kamer in het duister. Het licht viel op den kristallen bal. „Gaat u zitten," verzocht het vrouwtje, „Er staat een stoel achter u." Agaath voldeed aan de uitnoodiging. Ze keek toe hoe de vrouw op een stoel tegen over haar plaats nam en de lamp, die aan een snoer hing, omlaag trok, tot het licht een centimeter of dertig van den bal verwijderd was. Daarop schoof ze het kristal naar zich toe en begon er in te staren met haar moede, glanslooze oogen. Vol spanning volgde Agaath Moreland haar bewegingen. Nu z|j niets meer van haar banale omge ving zag, kwam ze nog meer onder den in druk. Er was zeker niets imposants aan me vrouw Tompson's persoonlijkheid, maar er scheen toch iets bijzonders, iets ongewoons, iets dat Agaath niet onder woorden hun kun nen brengen, haar sjofel en onaantrekkelijk uiterlijk te schuilen. Agaath's oogen richtten zich op het kristal, maar zij moesten den blik afwenden, omdat het haar, nu het licht op de geslepen kanten viel, verblindde. Zij keek naar de handen van het vrouwtje en op het zware kleedkleine, maai- plompe, vleezige handen. Eensklaps begon mevrouw Thompson te spreken. „U leeft in groote twijfelingen en angsten", verklaarde ze. „Ik zie de wolken van achter docht, jalouzie en wantrouwen. Uw moeilijk heden staan allemaal in verband met één persoon. Zijn naam begint met een C. Zal ik hem beschrijven?" „Ja," zei Agaath gejaagd. Mevrouw Thompson gaf een persoonsbe schrijving van Cyril Moreland. „Ik zie hem in het kristal", ging ze voort; „en ik zie zyn gedachten ook. Hij denkt aan u. U vervult z|jn gedachten. Er is niemand anders daar." „Weet u dat zeker?" hijgde Agaath. „Ik vertel u wat ik in het kristal zie,", antwoordde mevrouw Thompson met waar digheid. „Zijn gedachten gaan geheel naar u uit. Ze zijn vol oprechtheid en toewijding. Maar hij heeft verdriet om de wolken, die tusschen u en hem gekomen zijn. Als u die niet verdrijft, zullen zij u van hem scheiden en groote droefenis en leed staan u dan te wachten." „Weet u zeker, dat hy van mjj houdt?" drong Agaath. Ze had de handen krampachtig in elkaar geklemd. „Ik zeg u nogrfiaals, dat ik vertel wat ik in het kristal zie. Zijn gedachten zijn vol van u, gedachten van oprechtheid en toewij ding." Mevrouw Thompson had diezelfde woorden zooeven al gezegd. Ze zei ze nu met nog meer klem. Er kwam een pauze. Agaath haalde een zakdoekje uit haar tasch en bette haar oogen. Ze voelde zich onzinnig jong. Ze vond me vrouw Thompson de wonderbaarlijkste vrouw ter wereld. Er kwamen opnieuw tranen in haar oogen. Ze leunde achterover in haar stoel, in het zalige besef, dat een ondraag lijke last van haar afgewenteld was. Mevrouw Thompson begon weer te spreken. „Uw zorgen hebben allemaal betrekking op C. Maar er is nóg iemand in het kristal. Het is een vrouw. Haar naam begint met een A." „Ja?" vroeg Agaath snel. „Wat is er met haar?" „U bent pas bij haar geweest. Zij speelt een belangrijke rol in uw leven.er be* staat een nauwe band tusschen u en haar. Eigenlijk moest u zich over haar meer be zorgd maken dan over C." Agaath schokte overeind. '„Over haar?" Waarom?" „Er dreigt haar gevaar. Ik kan niet zien wat voor gevaar. Misschien kunt u dat'zelf uitmaken. Ik zie haar heel duidelijk. Ze is in een kamer, een slaapkamer. Rechts is een raam met cretonnen gordijnen. Links staat het bed, en aan het voeteneind van het bed is een deur. Eén kant van de kamer wordt heelemaal in beslag genomen door een groote, donkere kast. De vrouw staat midden in de kamer, in nachtgewaad. Zjj kijkt naar de deur bij het bed. De deur gaat vanzelf lang zaam open. Ze kijkt en wordt doodeljjk be angst. Ze opent haar mond om te schreeu- wen en ze wankelt, alsof ze zal vallen. Ik zie de deur open, maar niet wat er achter is. Er is een dikke mist. Ik "heb dat beeld driemaal gezien in het kristal, het gaat weg en komt weer terug. Begrijpt u er iets vanIs eü zoo'n vrouw?» „O ja," bevestigde Agaath zenuwachtig. „Kunt u nog meer zeggen?" (Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6