LEZING Bekendmaking. werkzaamheiien nietnnderbroken Thans de Chrysler- Chr. Gymn.-Vereen. Cor»oration aan de beurt V 8 '35 Edition Select, J. Peereboom Reactie op Voo Neurath's bezoek Verbitterde strijd in Asturië 600 inlanders te Addis Abeba gefusileerd? Lindbergh weer zoek Holl. Mij. i. Landbouw afd. Zijpe Vereen, van Oud-lierlingen van den Landbouwcursus SINT MAARTENSBRUG. Zaterdag 27 Februari 's avonds 7lA uur, in lokaal ROSSEN, St. Maartensbrug door den Wel.Ed. Heer Wijdenes Spaans Dijkgraaf v. h. Hoogheemraad schap H.N.K. Onderwerp: Het ontstaan en de betee- kenis van het Waterschap Toegang ook voor niet-leden. DE BESTUREN. pluche beklceding, 4-deurs,* kleur maroon. Gegarandeerd prima. JAN MOEJES TEL. 26. HEERHUGOWAARD. BREEZAND Zij, die mede willen werken een op te richten, worden uitgenoo- digd DONDERDAG 25 FEBR. 7V> uur in het Evangelisatiege bouw ter vergadering te ko men. Voorloopig Bestuur. Wij gaan wekelijks naar Friesland en koopen voor U FOKVEE van eiken leeftijd, zonder eenl- ge verplichting Uwerzijds. Nierop's Veehandel ST. MAARTENSBRUG. Telefoon 5. MOOI MAGER SPEK, 5 pond voor f 1.90. JAC. KUIPER, Loet. SCHAGEN. Te koop: Een SACKS ONKRUID-EG, 1-paards. Een gebruikte Dames en Heerenfiets. D. SANDERS Oude Niedorp. Te koop: 100 MOOIE LEESBOEKEN, voor 5 gld., bij P. v. d. OORDT, Oudesluis. Ondanks de verbranding van onze garage worden de De zaak gaat op den gewo nen voet door. Nieuwe Niedorp. Tc koop, door N.A.K. goedgc. keurde ROODE STAR, klasse A, en een partij Voer- bleten, bij J. STAMMES, WaanIpolder, Kolhorn. Biedt zich aan: Een NET MEISJE, voor dag en nacht met huise lijk verkeer, omtrek Zijpe, N.H. Brieven letter T23 Bur. van dit blad. Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Dammen. Voor de damcompetitie van „Het Noor den" speelde de Chr. damclub Excelsior te gen de R.K. damclub „Wilskracht" te Den Helder. De uitslag van den wedstrijd tus- schen de eerste groepen van beide vereeni- gingen was: H. VeenstraA. Grasboer 20; L. Witte J. Bezemer 20; A. BoerW. Ouwens 2—0; J. Pietersede Jong 02; F. Vlaming Kootker 2—0; K. D. Sas—A. Nuyens 0—2; D. JansenH. Muller 20; J. Jeninga Geestnian 11; J. GrinJ. Doves 2—0; 1—1. De eerste groep van Excelsior won dus met 146 van Wilskracht I. Bij de tweede groepen was de uitslag: D. v. d. Walle—G. v. Stralen 20; S. Sas F. Ouwens 11; P. KooiLineonard 20; J. HerderA. Ouwens 02; A. KruithofA. Toes 20; H. Plagmeijer—C. Goes 20; S. WiersmaS. Amersfoort 02; A. Molenaar Noordcloos 20; A. A. Schoutende Vries 02; C. OudshoornWillems 11. De tweede groep van Excelsior won met 128 van Wilskracht II. BREEZAND. Zooals ook uit een advertentie in dit blad blijkt, wordt hier Donderdagavond een ver gadering gehouden met het doel tot oprich ting te komen van een Chr. Gymnastiek- vereeniging. WIERINGEN B.V.L. Afd WIERINGEN Gisteravond had in hotel „De liaan" een feestavond plaats van de afdeeling Wie lingen. Op dezen avond werd een schietwed strijd gehouden. Te bijna half negen opende de heer O. Deen de bijeenkomst Na liet zingen van 't eerste couplet van het „Wilhelmus" begon de wedstrijd. De eerste 5 winnaars waren: A. Kwaaste- niet, 49 punten een rooktafel met rookstel beschikbaar gesteld door burgemeester Kolff, Jan Hoekstra 47 punten, een hang schemerlamp. oJh. Braaksma 46 punten een bloempot. S. Assies 44 punten een water- stel. J. Kuik 43 punten een schilderij. Het woord werd gevoerd door luitenant kolonel Van Houten zoowel als door den burgemeester den heer L. C Kolff WIERINGERMEER Uitvoering „Soli Deo Gloria". De Chr. Muziekverecn. „Soli Deo Gloria" hoopt a.s. Vrijdagavond een uitvoering te ge ven in het Gymn.-gebouw te Slootdorp. Me dewerking verleent de Chr. Gcm. Zangver- ecniging „Halleluja" te Mcdemblik. WIERINGERWERF. Aanplantingen. Gaf liet aanvankelijk den indruk alsof het derrie Wieringermeerdorp met de aanplan ting bijna vergeten zou worden, thans wordt dit door de feiten wel zeer sterk tegengesproken. Al de huizenblokken wor den keurig afgezet met een frisch groene liguster-beplanting, terwijl op onderschei dene. plaatsen plantsoeneering wordt aan gebracht. Zelfs dc rustige waker „De Terp" wordt niet vergeten, doch dik in het hout gewas gezet. Ook in de aankleeding zal het derde polderdorp met de andere dorpen wedijveren. HAREN KARSPEL Alhier verloren: een geldig rijwielbelas- fingmerk. SCHOORL Ledenvergadering van het, Witte Kruis, bij den heer G. Marees te Groet. De voorzit ter Baron van Fridagh, opent de vergade ring. De notulen worden onder dankzegging vastgesteld. Uit de verschillende verslagen blijkt, dat de cursus ziekenverpleging die in de Jeugd herberg wordt gehouden onder leiding van Zuster de I.ooper, een groot succes is. Dat de ver. Huisverzorging gezien het succes van verleden jaar, wederom een oliebollendag zal houden. Dat het magazijn met de vel schillende vcrplegingsartikclen in goeden staat is. Uit. de finantieele verslagen blijkt, dat de afd. Witte Kruis heeft een voordeelig saldo van f 230.32. T.B.C.-bcstrijding een voor deelig saldo van f 470.64V?.. Ver. Huisver zorging een voordeelig saldo van f217.351/£; met nog een schuld van f 82.50. De heer Van dc Garde brengt verslag uit en verklaart alles in de beste orde bevonden te hebben. Op voorstel van het bestuur wordt beslo ten f 100 in het reservefonds te storten. De aftredende bestuursleden mevr. Roos —Breed en Mej. G. Stadegaard worden bij acclamatie herkozen. Medegedeeld wordt dat de commissie met Dr. v. Hesteren onderhandelt om een con sultatiebureau in Schoorldam te houden. Onder het oog zal worden gehouden de mogelijkheid om zomers in liet gymnastiek lokaal en 's winters in de jeugdherberg bet consultatiebureau te houden van Dr. He ringa. Na rondvraag volgt sluiting. NIEUWE NIEDORP GARAGEBRAND. 4 automobielen verbrand. Dinsdagnacht te ongeveer half twee wer den wij wakker geschrikt door geroep van brand pn bleek de garage met bovenwoning van den beer J. Peerebonm, bewoond door diens zoon H. Peereboom. in brand te staan. De bewoners werden gewekt door de hond, wat zeer gelukkig genoemd kan worden, want zii hadden ternauwernood gelegenheid zirh zelf in veiligheid te brengen. Van het redden van goederen was dan ook geen sprake. Waar vermoedelijk het vuur in het achtergedeelte is begonnen, heeft P. nog getracht om de voordeuren open te krijgen om de vier luxe wagens er uit te rijden, maar ook hier was geen sprake meer van er was geen gelegenheid meer de deuren te openen. Vele werktuigen, materiaal, 4 luxe wagen® en een grootc hcteveelheid on derdeden en al het huisraad werden een prooi der vlammen. Het geheel was in korten tijd een geweldige vuurzee, gretig voedsel vindend in olie, benzine en banden e d. Verdachte knallen kwam uit het bran dende gebouw. Een luchtvat stond op volle atmosfeer, maar is gelukig langzaam leeg- geloopen en heeft een en ander geen ver dere rampen veroorzaakt. De brandweer heeft met een drietal slan gen op de waterleiding de brand weten te beperken tot één perceel. De buren zullen echter vrij zeker veel waterschade hebben geleden. Er was niet buitengewoon veel publiek op de been. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. ZIJPE Wat er van de administratieve bescheiden van den Polder ver brandde! Naar ons werd medegedeeld is gisteren middag de schade opgenomen welke is ont staan in de administratieve bescheiden van het waterschap Zijpe en Hazepolder, tenge volge van de j.1. Zaterdag plaats gehad heb bende brand in het woonhuis en kantoor van den Secretaris-Penningmeester van dit waterschap. Een der bestuurderen van het waterschap was zoo welwillend ons omtrent den om vang der schade in te lichten. Diens indruk was, dat de schade niet zoo omvangrijk was als het zich in den beginne liet aan zien. De waardepapieren, geborgen in een brandkast, zijn geheel behouden gebleven, evenals de bevelschriften tot betaling van den loopenden dienst. De notulen werden ernstig beschadigd, de kadasterkaartcn zijn verbrand. De ingekomen stukken zijn voor een groot deel verloren geraakt, evenals de archief-exemplaren der verzonden stukken. In het gemis van deze laatsten wordt echter voorzien, doordat de Dijkgraaf copieën hier van in zijn bezit heeft. De kadastrale registers, welke ecnige ja ren geleden opnieuw zijn aangelegd en pas waren bijgewerkt in verband met het besluit, om de gebouwde eigendommen hooger te belasten, werden zoodanig door liet vuur aan getast, dat vernieuwing noodzakelijk zal zijn. Een gelukkige omstandigheid hierbij is, dat de registers voor het overgroote deel nog leesbaar bleken te zijn. Ware dit niet het geval, dan zou men de ze weer geheel nieuw moeten opzetten, om dat het grondgebied van den polder voor het betalen der poldeilaslen is verdeeld in contribuabelland, egalementland, nollen, duinen en duingrotiden, en de Kadastrale leggers van het Rijk, berustende bij den Bewaarder der hypotheken en van het ka daster te Alkmaar, deze gebiedsverdeeling niet vermelden. Naar wij voorts vernamen, zijn de kohie ren wel beschadigd, doch vrij goed leesbaar. Belastingbetalers, die nog niet aan hun ver plichtingen hebben voldaan, zullen zich dus niet blij kunnen maken, daar vrijwel zal zijn na te gaan, wie er nog moeten betalen en welke bedragen door dezen verschuldigd zijn. Wij stellen ons voor, dat er echter nog wel eenigen tijd overheen zal gaan, voordat de administratie van liet waterschap weer geheel normaal zal functionneercn. Het kantoor is inmiddels in afwachting van het tijdstip waarpp het waterschaps huis aan de Dubbele Buurt zal kunnen worden betrokken gevestigd in een der woningen van de Woningbouwvereeniging aan de Groote Sloot te Schagerbrug. Groofsehe manifestatie van het vaderlandsche front Een defensief verdrag 1 Berichten uit Weenen meldden gisteren, dat de Duitsche Minister van Buitenlandsche Zaken, Von Neuraih, Bondskanselier Schusch- nigg een defensief viermogendhe- denverdrag zou hebben voorgesteld. Partijen bij dit verdrag zouden Duitschland, Oostenrijk, Italië en Hongarije zijn. Men meent te weten dat Von Neurath dit aanbod gedaan heeft op voorwaarde, dat Oostenrijk belooft de Habsburgers niet weder op den troon te brengen. Dit bericht wordt echter niet groote stel ligheid tegengesproken. Vooral \an Ilali- aansche zijde ontkent men ten stelligste, dat Duitschland zijn veto zou hebben uitgespro ken over een herstel der Habsburgsche mo narchie. Het officieele communiqué. Officieel wordt medegedeeld: De Rijksminister yan Buitenlandsche Za ken. Baron Von Neurath, heeft in antwoord op het bezoek van den Staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Dr. C. Guido Schmidt te Berlijn op 22 en 23 Februari een bezoek gebracht aan de Oostenrijksche Bondsregee- ring. Het tweedaagsche verblijf te Weenen van den Rijksminister beeft den er bij betrokken staatslieden: Bondskansel. Dr. Kurt Schusch nigg, staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, Dr. Guido Schmidt en Rijksminister Baron Von Neurath de gelegenheid geboden tot diepgaande besprekingen, welke zich hebben ontwikkeld in een volkomen vriend schappelijke atmosfeer. Deze besprekingen betroffen in de eerste plaats de betrekkingen tusschen de beide Duitsche staten. Met voldoening kon worden geconstateerd dat het verdrag van 11 Juli 1936 een ge schikte basis is gebleken voor het hers'e! van een vertrouwelijke en vriendschappelij ke betrekking en geschikt schijnt om een verdere succesrijke samenwerking in dezen zin te waarborgen. In cultuur-politiek opzicht worden de af zonderlijke urgente kwesties van het weder- zijdsehe cultureele verkeer breedvoerig be sproken en de reeds ter gelegenheid van het bezoek van staatsseer. Dr. Guido Schmidt aan Berlijn in bet vooruitzicht gestelde com missie voor cultureele bel rekkingen tusschen Oostenrijk en Duitschland aangewezen. Deze Advertenties Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. A. de Jong, geb. de Vos, in den ouderdom van 69 jaar. De Kinderen en Kleinkinderen. Zand, N.H., 23 Febr. '37. De begrafenis zal plaats hebben op 27 Febr., n.m. 2 uur, op de algcm. begraafplaats te St. Maartensbrug. Heden overleed geheel onverwachts, ten onzen huize, onze geliefde Va der, Behuwd- cn Groot vader, Johannes Dekker, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Uit aller naam, A. BAKKER. Zijpersluis. 23 Febr. '37. commissie zal reeds 25 dezer haar werk zaamheden aanvangen. Hieraan sloten natuurlijk ook besprekin gen aan over de (hans in liet middelpunt van de algemeene belangstelling staande kwestie der Europeesche en vooral Midden Europecsche politiek, waarbij de buiten landsche politiek van beide regeeringen ten grondslag liggende overeenkomende bedoe lingen tot handhaving en duurzame verze kering van den algemecnen vrede. De reactie. Dc terugslag op de pro-Hiller-beweging tijdens het bezoek van von Neurath heeft niet lang op zich laten wachten. Een groot aantal leden van het Vaderlandsche front, voor het meerendoo] afkomstig uit Ncder- Oostcnrijk, heeft gisteren op het groote plein, waar zich de zetel van het Vader landsche front bevindt, een indrukwekkende betooging georganiseerd. De betoogers had den zich gisteravond 'opgesteld langs den weg van het centrum der stad naar het station, om von Neurath op waardige wijze uitgeleide te doen. Onder den kreet „Leve Sehusrhnigg", leve Oostenrijk", gaven zij uiting aan hef verlangen naar een onafhan kelijk Oostenrijk. Hun aantal wordt op on geveer honderdduizend geschat. Schuschnigg woedend. Naar verluidt is de Oostenrijksche bonds kanselier zeer vertoornd over de pro-Duit- sche uitingen, zelfs in dc kringen van zijn medewerkers. In voorstaande kringen te Weenen verwacht, men een zuivering in de gelederen van het bestuursapparaat. ZWARE BINNENBRAND TE GRONINGEN. Gislercnavond om half tien werd brand ontdekt in de slagerij van den heer P. Olt- hoff, aan de Kerklaan Ie Groningen. Het. vuur was tijdens afwezigheid der bewoners ontstaan in de kamer achter den winkel. Dc spoedig aanwezige brandweer die door een geweldige rookontwikkeling van rookmas- kers gebruik inoesf maken, (aslte dc vlam men met drie stralen aan. Na drie kwartier was zij hel vuur meester. Aan den achter kant brandde het benedenhuis groolcndeels uit. Dc winkel bleef gespaard. De schado wordt door verzekering gedekt. SPANJE Wanhopige aanvallen der reget ringstroepen aan de Jarama. Uit Gijon wordt bericht, dat aan liet front in Asturie een blocdigen strijd woedt, waarin gebruik wordt gemaakt van alle moderne oorlogs machines. De opstandelingen bieden hardnekkigen weerstand aan de op rukkende regceringstroepen. Zij ver dedigen zich in stellingen, welke zij hebben ingericht tijdens de kal me periode van den laatsten tijd. Niettegenstaande het vuur van de artil lerie van de opstandelingen, welke verdekt was opgesteld op de helling van den berg Naranco vielen de regeeringstroepen het sterkste deel van den sector Buena Vista aan. De opstandelingen ontvingen de aan vallers met een welonderhouden mitrailleur vuur. Het spervuur van de regeeringsartil- lerie noodzaakte de opstandelingen zich terug te trekken. 4000 dooden aan reqeerinqszijde Gisterenmiddag 13.30 uur deelde radio Sevilla mede dat de regeeringstroepen voor Oviedo en in den sector Escamplero meer dan 4000 dooden hebben verloren. Dit is meer dan veertig procent van de leger macht der regeering, die aan deze opera ties deelnam cn welke bestond uit Asturi- sche mijnwerkers, versterkt door negen ba taljons uit Bilbao. De strijd om Oviedo. Een speciale correspondent meldt: De regeeringstroepen hebben gisteren Is Maarschalk Graziani ernstig ziek? Volgens te Rome uit betrouwbare bron ont vangen berichten, zou het aantal inlanders, dat in verhand met den Vrijdag j.1. op maar schalk Graziani gcpleegdcn moordaanslag terechtgesteld werd, zeshonderd bedragen. Behalve de drie-honderd arrestanten, die gisteren werden geëxecuteerd, zouden, meldt Un. Press, in het verloop van de zuiverings actie, die na den aanslag in dc inboorlingen- wijk van Addis Abeba werd doorgevoerd, nog twee honderd Abessyniërs gedood zijn. Voorts wordt in betrouwbare kringen te Rome verklaard, dat de Italiaansche officie ren en soldaten, toen de handgranaten naai den vice-koning en diens gevolg geworpen werden, terstond uit zelfverweer op de me nigte gevuurd hebben, waarbij meer dan hon derd dooden zouden zijn gevallen. Deze cij fers zijn tot dusver evenwel nog in geen en kel communiqué gepubliceerd. Druk besproken werd hier gisteren het feit, dat dr. Frugoni, specialist op het gebied van geestesziekten, naar Addis Abeba is ver trokken. Men wijst erop. dat zich reeds twee bekende chirurgen met nog twee andere ge- nceshecren per vliegtuig naar Addis Abeba hebben begeven. Het gerucht doet de ronde, dat dr. Frugoni mogelijk naar Addis Abeba is ontboden, wijl maarschalk Graziani een zenuwschok heeft gekregen. Voorts wordt nog gemeld, dat bij den aan slag op den maarschalk tien handgranaten werden geworpen. Sinds qeruimen tijd qeen berich ten binnen gekomen. Men begint te Bombav ongerust te worden over liet lot van kolonel Lindbergh, den wereldberoemden Occaanvlieger. Sinds gisteravond 10 uur is er n.1. geen zonder ophouden hun algemecnen aanval aan het front van Oviedo voortgezet. Na ononderbroken vanaf vier uur des morgens de Oostelijke wijk der stad te hebben ge bombardeerd trachtten de loyale troepen oift zeven uur herhaalde aanvallen te on dernemen, hetzij langs li^t oosten, hetzij langs het noorden der stad De Rechtschen .loden echter een hardnekkig verzet en ver dedigden voet voor voet het terrein, dat zij Maandag geheel hadden weten te behou den. De strijd wordt waarschijnlijk van daag en de eerstvolgende dagen voortge zet, aangezien de regeeringstroepen tot icdcren prijs een resultaat willen behalen. Het regeeringsoffensief aan de Jarama. De eerste phase van het offensief van de troepen van Franco ten zuidoosten van Madrid, dat ten doel had den weg naar Va- lencia af te snijden, is voltooid, De legers schijnen vastgenageld op hun plaats bij Jarama. De opstandelingen blijven hun stellingen handhaven, niettegenstaande de pogingen van de regeeringstroepen om de rechtschen over de Jarama terug te wer pen. De regeeringstroepen zijn uitgeput door zes dagen nutteloos strijden en kunnen geen nieuwe aanvallen ondernemen. Zij moeten zich beper ken tot het voorbereiden op het af slaan van nieuwe aanvallen. Volgens geloofwaardige inlichtingen zijn de internationale strijdkrachten allen sa mengedrongen op den weg naar Valencia en ten noorden van Aranjuez. Aan de rest van het front zijn de loopgraven bezet door bataljons, die bijna geen gevechtswaarde hebben. Deserteurs, die naar de opstande lingen zijn overgeloopen, verklaarden, dat zij gecommandeerd werden door officieren die nog nooit een commando hebben gehad en dat de troepen niet over proviand voor den volgenden dag beschikten. Hierdoor worden de groote verliezen van de regee ringstroepen tijdens de tegenaanvallen ver klaard. enkel bericht over de positie van zijn vlieg tuig noch over het waarnemen daarvan ingekomen. Men hoopt, zegt Un. Press dat de ongerust beid, gelijk reeds zoo vaak op dezen tocht, ongemotiveerd zal blijken. Men is echter ditmaal met meer reden een weinig bevreesd, wijl er in Britsch-Tn- dië niet veel vliegterreinen zijn, waarop bij duisternis kan geland worden. Lewis zet zijn actie voort. De gcheele staalindustrie met sta king bedreigd. De United Automobile Workers of Ame rica, die thans bezig is met onderhandelin gen over iooncn, arbeidstijden cn arbeids voorwaarden met de vertegenwoordigers van de General Motors Corporation heeft be kend gemaakt,'dat thans een eiscli zal wor den gesrteM aan de ehrysler Corporatjpn betreffende de uitsluitende rechten op col lectieve onderhandelingen. Dc organisatieleider der vakvereeniging, Frankenstein, hoeft in verband hiermede verklaard: „Wij zullen ieder actie, die noo- dig mocht zijn om inwilliging van onzen eiseh te verkrijgen, ondernemen. Wij ver wachten echter niet, dat het noodig zal zijn een staking uit te roepen". Vertegenwoordigers van de Chrysler Cor poration hebben tot dusverre geweigerd cenig commentaar tc leveren op dit besluit van de vakvereeniging. Dc Amerikaansclio stakingsbeweging, die door de vakvcrccnigingen van Lewis in de groote sleutel-industrieën gedragen wordt, is thans volgens Un. Press ook overgeslagen naar de scheepswerven, die opdrachten voor dc Amerikaansclio oorlogsmarine uitvoeren. Dc arbeiders op dc werven der Electric Boat. Co in Groton, de basis van de Ameri- gaansche duikbook'ivvloot. hebben namelijk het werk neergelegd cn een „slaking met ge kruiste armen" geproclameerd. Do toestand, die door de staking van negentien honderd arbeiders in Groton geschapen is, moet als ernstig worden beschouwd. liet werk aan vier duikbooten, die het mi nisterie van marine bij dc Electric Boat Co. had aanbesteed, is stilgelegd. Twee van dc vier zouden weldra gereed zijn. Aangezien de staking, die uitgeroepen is door een bij bet Committec of Industnal Organisation (leider Lewis) aangesloten vakvereeniging, op terrein dat eigendom is van den staat, wordt doorgevoerd, verwacht men, dat uitermate strenge maatregelen zul len worden getroffen, in geval de stakers zouden weigeren, de bezette werven te ont ruimen. De Douglas fabrieken bezet. In de fabriek der Douglas Aircraft Cor poration te Santa Monica is gister een sta king uitgebroken. De arbeiders houden de fabriek bezet. Zesduizend man worden door de staking getroffen. De arbeiders eischcn een loonsverhooging van 15 cents per uur cn weder-in-dienstne- ining van de arbeiders, die onlangs ontsla gen werden, wijl zij getracht hadden, het personeel van de fabriek in een vakver eeniging tc organiseeren. De fabriek werkte aan opdrachten voor de bondsregeering ten bedrage van 19 millioen dollar en aan op drachten voor handelsluclvtvaartonderne- mingen ten bedrage van 4\fi mill. dollar. WARMENHUIZEN. 23 Februari. Roode kool f 1.10—2.60. gele kool f 1.20— 1.50. Dcensche witte kool f 11.10, uien 1.20 —1.30. grove uien f 1.40. peen f 1.20160, eigenheimers f 1.602. Aanvoer: 82.100 Kg. roode kool. 33.500 Kg. gele kool, 71.200 Kg. Decnsche witte kool, 9000 Kg. uien, 3000 Kg. peen, 250 Kg. aardappelen. BROEK OP LANGEND!JK. 21 Februari. Aanvoer: 80.000 Kg. uien 0.901.20, drie lingen 60 ct., grove f 0.901.20. peen f 0.80 tot f 1.50. 3000 Kg. groene kool f 1.20—2.20, 2000 Kg. kroten f ft.60—1.30, 30.000 Kg. roode kool f 1.0—3.10, 90.000 Kg. gele kool f 1.20—1.60, 50.000 Kg. D. witte kool f 11.30. NOORDSCHARWOUDE, 24 Februari. BI. eigenheimers 2.30, uien 0.901.20 drie lingen 60—80 ct,. grove f 1.30—1.60, 1500 Kg peen f 1.50. 1100 Kg. kroten f 0.90—1.10, 54100 Kg. roode kool f 1 402.60, 41000 Kg. gele kool f 1.20 1.60, 116600 Kg. D. witte kool f 1—1.10.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3