JA Marktberichten De kaasmarkt te Alkmaar gered? D. H. ROODHUYZEN&Co.N.v. MAKELAARS SUIKER RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2* Teleloon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C B«ur» NU 2, TbM. 30012 T»Ugr«m»dr*i; CARLQS-AMSTERDAM Uit onze Omgeving KOEGRAS JULIANADORP. VERLOTING VAN J.V.C. Zondagavond had in de zaal van den heer A. Doorn de trekking plaats van do verlo ting ten bate van de Voel bal véreeniging J.V.C. Nadat de nog resteercnde loten bij op bod verkocht waren, nam de trekking een aanvang. De hoofdprijs, een hoeren fiets, viel ten deel aan J. Zeeman Az. Voor de trekking gaven de Heic-Bovs uit Anna Paulowna eenige aardige nummers, terwijl ze na de trekking ook de balmuziek verzorgden. Het was een gezellige avond, die zich verheugen niocht in een druk bezoek. ANNA PAULOWNA Vischwedstrijd. De vereeniging „Vischlust" hield Zondag een vischwedstrijd in de Molenvaart. Don eersten prijs behaalde de heer J. Wiegman, die 8 stuks ving, waaronder de grootste baars 20Vz e.M. was. 2; J. ter Burg, 4 stuks; 3. P. Smit 3 stuks (na loting); 4. II. Sicben ga ook 3 stuks; 5. H. Naastenpad 1 st fi. J. Dekker 1 st.; 7. J. Daalder 1 st.; 8. W. Kos- sen 1 st. CAT.LANTSOOG Sollicitanten Hoofd der School. Voor de vacante betrekking van hoofd der Openbare Lagere School alhier, hebben zich niet minder dan 4S sollicitanten aangemeld. Z1JPE B. en W. dezer gemeente hebben inge volge de bepalingen <ler Hinderwet, aan K. Bouwes te Burgervlotbrug vergunning ver leend tot. het uitbreiden van zijn timmer werkplaats. door het plaatsen van een vlak en van diktcbank, gecombineerd mot een slijpmachine en gedreven door een elcctro- motor van 5 P.K. 'T ZAND. Tot. voorzitter en secretaris vau de commis sie tot wering van schoolverzuim alhier zijn benoemd respectievelijk de hccren J. A. de Wit en B. Elzer. Vrijdag speelden zes leden van de bil jartclub „Zuid-Zijpe", tegen zes leden van de 'biljartclub „De Carambole" te 't Zand, hij den heer G. A. de Wit. Be wedstrijd die zeer sportief en mot ani mo werd gespeeld, had den volgenden uit slag; „De Carambole": „Zuid-Zijpe": P. Vader 100N. Hossen 38 W. Glas 55Jb. Bregman 100 P. de Wit 48—H. Jonker 100 J. v. Straten 100— J. Vriesman 84 J. Strooper 100D. Kuiper 55 J. Slijkerman 100— Jb. Haven 00 Totaal; „De Carambole" 503, „Zuid-Zijpe" 47 fi. Het. tweede gedeelte zal gespeeld worden Woensdag 3 Maart, te Burgervlotbrug, bij den heer P. de Nijs. W1 ERIN GERIL EER Departement van de Mij. tot Nut van 't Algemeen in oprichting. In aansluiting op het vorige bericht ten aanzien van de oprichting van een Nutsafd. in de W.Meer, kan thans worden medege deeld, dat het voorloopig werkcomité toezeg ging ontving van het hoofdbestuur, dat a.s. Maandagavond 8 Maart de lieer Ilovcns Greve, algem. sccr. der Mij. een causerie zal houden over beginselen doel en werk zaamheid van de Mij. tot Nut van het Al gemeen. Ilct werkcomité heeft reeds vele sympathiebetuigingen met zijn streven ont vangen. Het is echter voor dit comité on doenlijk om ieder persoonlijk te bezoeken, zoodaf het langs dezen weg alle belangstel lenden uit noodigt met hunne dames Maan dagavond 8 uur in hotel Smit te Midden- meer aanwezig te zijn, alwaar dan de op richtingsvergadering zal worden gehouden. Het wetsontwerp van de W.Meer. Eindles cursus Staatsinrichting en gemeentebestuur. Maandagavond had de eindles van hoven- genoemde cursus, gegeven door burgemees ter Peters in dit winterseizoen, plaats. Do opkomst voor deze les was zonals trouwens steeds, bevredigend. Z.Rdelnchth. had voor deze laatste les een urgent onderwerp in behandeling, n.l. het wetsontwerp van de W.Meer, zooals het binnenkort in de Twee de Kamer in behandeling zal worden geno men. Aan het. eind zeide burgemeester Pe ters den cursisten* hartelijk dank voor de goede opkomst en de oplettendheid betoond tijdens de lessen. Spr. wonscht allen een prettige toekomst en hoopt dat de aanwezi- gn met de verwerkte stof hun winst mogen doen. De heer Tr. Prummel bracht burgemeester en mevr. Peters, als de trouwe hulp, harte lijk dank voor de aangename wijze, waarop de lessen waren gegeven en besloot inct de hoop dat de ontvangen stof mag blijken studiemateriaal te zijn voor de praktijk. De heer J. C. de Haan bracht namens de Wie- ringer cursisten dank voor de altijd gees tige voordracht. Juist hierom, zoo besloot spr-, kwam er wat leven in de droge stof. van staatsinrichting en wetten. Burgemeester dankte hierop de diverse sprekers. WIEMNr.EmVERF Aan den heer J. H. van Hoe onderwijzer aan de school te Mlddenmeer is in verband met zijn benoeming tot leeranr aan de Chr. Ambachtsschool te Botterdam, eervol ont slag verleend uit zijn - tegenwoordige be trekking. De aangifte van leerlingen voor de Wie- ringermcerscholen voor den nieuwen cur sus, welke 1 April a.s. aanvangt, dient te geschieden vóór lfi Maart a.s. voor de school te Slootdorp, Zaterdag 6 Maart a.s. van 45 uur en voorts eiken dag, na schooltijd. Voor de school te Middenmeer, eiken dag na schooltijd. Voor dc school te Wieringenverf, eiken dag na schooltijd. Volgens de bestaande wettelijke bepalin gen mogen slechts kinderen worden toe gelaten, die op 1 April a.s. den leeftijd van G jaar bereikt hebben. Medebrengen van liet trouwboekje is noodzakelijk. Naar men ons mededeelt Is de cantine te Wieringenverf ingericht voor ontspannings lokaal voor de kampbewoners en kostgan gers. Hot gebouw zal iederen avond voor de jongelui geopend zijn, terwijl verschillende spelen er zijn gedeponeerd, «waarmede de jongelui zich eenige uren gezellig kunnen bezighouden. Tevens wordt. zorggedragen dat meerdere tijdschriften er tor lezing lig gen, terwijl bovendien een goede bibliotheek zal worden ingericht. Voorwaar een welkome afleiding voor de vrijgezellen jongens van onzen polder. BARSINGERHORN POLITIE Verloren: eer. sierspeld. Inl. bij den Rijks veldwachter te Kolliorn. Met de tijdelijke waarneming van de vacature van onderwijzeres aan dc O.L.- Scliool te Kolhorn, ontstaan door het ver trek van mej. R. M. Hornstra, is belast mej. M. Mcschaert. BERGEN OPENBARE VERPACHTING GEMEEN- TELANDERIJEN Gisterenochtend zijn ten Bandhuize eeni ge gemoentelanderijcn publiek verpacht. liet perceel „Wesleindc van de Nes en het Oosteindc van bet Maartjesdijkje" werd ver pacht voor f 3.- aan II. J. Leijcn (in 1936 bedroeg de pacht f 18. Het perceel „Oosteinde van de Noordlaan", werd verpacht voor f 10,aan Jac. Alder- lieste. (pacht 1930 f 8.—) liet perceel „Koornhaal" werd verpacht voor f 2.aan A. Tamis (Pacht 1930 f2.-.) Ilct perceel weiland gelogen aan de Voert werd verpacht voor f 57.50 aan Jan Zwak- man. (pacht '1936 I -45. HEER-IIUGOWAARD JAARVERGADERING CIIB. NAT SCHOOL BASSERWEG Maandag 1 Maart was de ITulpverceni- ging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs in jaarvergadering bijeen en werd door de Voorz. den heer J. J. Gootjes op gebruikelij ke wijze geopend waarna de jaarverslagen werden gelezen waaruit bleek dat dc school zich in stijgende lijn bevond. Ilct aantal dat thans 61 is zal over twee jaar reeds 82 zijn. llit 't verslag van den penningmeester bleek lat de inkontsten bedroegen f 5571.42 de uitgaven f 5116.52 en een saldo had van f 454.89 Tot bestuursleden werden gekozen .Tos de Krijger Joh. Pols en C. Wagenaar De contributie werd verlaagd van f 2.50 op f 1.- waarvan ontheffing kan worden verleend terwijl het schoolblad zal worden verspreid onder de leden. Hierna sluiting. WIERINGERW AARD Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal de heer ten Bruggencate van Hcilo a.s. Vrijdag voor 't Dop. Wieringcr* waard van ver. tot nut van het Algemeen alhier in de zaal van den heer B. Breed een lozing houden over Nieuw Guinea ver duidelijkt mot lichtbeelden Het, zal feitelijk wel overbodig zijn om iedereen aan te ra- :lcn van deze gelegenheid gebruik te ma ken om den lieer ten Bruggencate die met zijn lezingen in den omtrek al zooveel suc ces heeft gehad tc gaan hooren. We ge- looven wel dat niemand zich zal beklagen, wanneer men Vrijdagavond huiswaarts keert NIEUWE NIEDORP Zaterdagavond had in de zaal van den heer Kossen een propaganda-avond plaats Van de afdecling Nieuwe Nicdorp van „Volksonderwijs". De opkomst was niet groot. Do heer II. de Winter, hoofd der school voor buitengewoon lager onderwijs tc Alk maar, hoeft voor een zeer aandachtig ge hoor gesproken over het onderwijs aan liet zwakzinnige kind, een zeer belangwekkend onderwerp, en waarover we reeds meerdere malen mededoeling deden. "n de pauze was gelegenheid tot hot bezich tigen van de door dc leerlingen der school gemaakte voorwerpen. De voorzitter van de vereeniging „Na zorg" heeft tevens nog een kernachtig woord tot de aanwezigen gesproken en is er ze ker in geslaagd de aanwezigen te overtuigen van het nut dezer vereeniging. Met de ver tooning van de film van de school voor zwakzinnige kinderen te Alkmaar, kregen we aanschouwelijk te zien op welke wijze er Onderwijs aan dezo inrichting wordt gege ven en welk een prettige stemming er on der die leerlingen hecrscht. Do voorzitter van de afd. voor Volksonderwijs sprak nog een propagandistisch woordje over Volksonder wijs. Ilct geheel werd afgewisseld met muziek bestaande uit. ccnigc zeer verdienstelijk uit gevoerde nummers met blokfluiten en piano begeleiding, wat een hartelijk anplaus oogst* .te. Het geheel was een goed geslaagde avond. SPANBROEK. Tor gelegenheid van het 10-jarig bestaan gaf de Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier een uitvoering. Opgevoerd werd „Roe ping", van Jo van Ammers-Kühler. Dc zaal was voor deze gelegenheid mooi versierd, o. 1. v. den heer Baardcmaker. Het geboden tooneolspel was schitterend; de acteurs bc- heerschten hun rol goed en vermochten de aanwezigen donrloopend te boeien. Na het tooneel werd door verschillende personen van de plaatselijke voreenjgingon gespeecht en wenschten de spreker „Nieuw I.even" van harte een lang leven toe, en volgde een huldiging van de heide oudste loden-mede prichters der vereeniging, den heer II. P. C. v. d. Ree en mevr. Boes-Bosstadt. Zij kregen een prachtig bouquet. De Bondsvoorzitter, dc heer Kooiman, sprak hierna zijn waardccring uit over de zen mooien avond en het speet spreker dat van de zijde van zustervoreenigingen niet meer belangstelling was getoond. De her denking werd besloten met een geanimeerd bal, waaraan oud en jong deelnam. Vermelden wij nog, dat op veelvuldig ver zoek „Nieuw Leven" den Tweeden. I'aasch- dag met het tooneclstuk hier terugkomt. WIERINGEN Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan S. en P. Bakker en O. Kooij, tot het bouwen van een bergplaats voor visschcrijgereedschap aan den Xoorderwcg en aan D. Vcrfuille tot het bouwen van een schuur achter zijn woning in de Zwinstraat. Wie niet waagt, niet wint! Andermaal zal het. Wieringcr publiek in de gelegenheid worden gesteld de gunsten van Vrouwe Fortuna af te wachten. De voetbalverceniging Succes zal 3000 loten distribueeren h f 0.10 per stuk, de arbeiders- tooneelvereeniging V.I.O.S. 1000 loten a f 0.10 en de Wieringer Wielerclub eveneens 3000 loten h 1 dubbeltje. Politie. Verloren: een portemonnaie, inhoudende eenig geld en een belastingplaatje. Gevonden: een helastingplaatje in étui. Inlichtingen bij den gom. bode. DEN OEVER. Vischafslag. 27 Februari: 7 tal haring f6.40—6.50 p. tal. 1 Maart: 12 tal haring f7.50 per tal. 835 Kg. Wulken f21.8524.45 per 100 Kg. UITVOER VAN WADDENZEEHARING. Een gewijzigd systeem in het be lang van de visscherij. De tijd van de.haringexport naar het bui tenland voornamelijk naar Duitschland, is weer spoedig aangebroken. Natuurlijk staat, door dc gesloten grenzen, ook aan dit arti kel een onbeperkte uitvoer in den weg. Wa re dit niet liet geval, onze oosfelijke buur man kon met gemak al onze Imrinkjes con- sumcerfcn en het zou dan niet meer voor komen zooals nu helaas nog maar al te vaak, dat de kostelijke vischjes als afval (puf), naar de vischmoolfabrieken worden vervoerd. Daarom leve de vrijhandel! Zoolang wij in den persoon van onzen Mi nister-president ut. Coliju een voorvechter hebben tot herstel van (ie geest van Ouchy (vrijhandel), hebben wij altijd nog hoop, dat het wel weer eens terecht zal komen, maar tot dusverre is liet. nog steeds een stuivertje wisselen tussclien de staten onderling. Óók met de haring. De -Duitsche regeering verplicht zich tot oen zeker bedrag aan haring uit Nederland af te nemen en staat borg *voor de betaling, welke dan ook van regeering 1ot regeering geschiedt (z.g. clearing). Onnoodig te zeg gen, dat de Nederlandsclie regeering op haar beurt minstens tot een even groot bedrag aan goederen in Duitschland moet afnemen. Maar ter zake, hoeveel haring krijgt Duitschland nu voor het. beschikbaar gestelde bedrag? Natuurlijk hangt dit geheel vnn den handel af. Een koopman in Holland krijgt oen ze ker deel toegewezen (z.g. contingent). Hij krijgt, een contingent voor b.v. 10.000 R.M. Het hangt er 1111 geheel van af welke con dities deze koopman met zijn buitenlandsche collega's maakt. Wil de man b.v. 10 B.M. voor een kist haring geven, welnu dan kan er 1000 kist'worden uitgevoerd. Geeft de Duit- schor niet meer dan 5 RM p. kist. dan kan er 2000 kist worden uitgezonden. Duidelijk nietwaar. Weet men groote winsten te ma ken, des .te minder haring krijgt Duitsch land, want verder dan zeken bedrag mag men hier niet gaan en daarom kan hier des te minder haring worden gekocht. Is de winst gering, dan kan voor dat bedrag veel meer worden geleverd. Men heeft daarom voor het korfiende sei zoen een zoodanige regeling getroffen dat het maken van groote winsten is uitgesloten Hot blijft beperkt tot, een zeker percentage Men kan daarom, behoudens een redelijke winst voor den handelaar, tot het volle be drag aan haring knopen Hierdoor zal on getwijfeld minder haring tegen de mini mumprijs weggaan hetgeen onze visscherij natuurlijk ten goede komt. I.aat ons eindigen mot de wensch, dat, nu deze regeling is gemaakt, die naar wij ho pen in de practijk goed zal voldoen, het lijdend voónverp. i.n. de haring ons niet in den steek laat. Weliswaar is de aanvoer de laatste jaren overweldigend geweest maar het is .de vraag of de haring zich blijvend tot. de waddenzee znl aangetrokken gevoelen. Tot op liet oogenhlik ziet het er nog niet. naar uit. De visscherij to Wierin- gen is momenteel absoluut dood. Andere jaren werd in Januari en Februari reeds behoorlijk gevangen maar nu zijn nog slechts enkele tallen aangevoerd. Moge hierin spoedig verbetering komen. Als nok deze. tak van visscherij hier gaat verdwijnen ziet het. er somher uit voor de Wieringer visschers. Laten zij de woorden vnn den onvorgetelijkon en onlangs nog veel besproken .T. P. Coen tot de lmnne maken LEnde despereert niet" ONDERWIJZEND PERSONEEL Tn de tijdelijk vacature Mw. E. Mul ders onderwijzeres aan dc O. L. school te Hippolytushoef is, wegens ziekte van Mw. P. M. Boerdijk die ter vervanging was aan gewezen, nader 'voorzien door benoeming van Mw. F. C. Smidt onderwijzeres te Den Helder PURMEREND. 2 Maart. Veemarkt. Koeien, totaal 420 stuks: 200 vette koeien 6368 ct. per pond, 95 gelde koeien f 80175. 130 melkkoeien 110 —240 per stuk. 10 paarden f 60—130 per st., 48 vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 1150 nuchtere kalveren f 4—14 per stuk, 230 vette varkens 4347 ct. per Kg., 67 magere var kens f 18—2(1. 310 biggen f 01—5, 590 schapen f 11—30, 30 bokken f 4—15 p. stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart. Aanvoer: 1125 Kg. aardappelen: hl. eigen heimers M.802.10. uien fO.GO—1, drielingen 60 ct., grove f 0.601.20. gele nep f 4,80, (aanvoer 45.000 Kg. uien), 1S50 Kg. peen Saarlandsche mijnwerkers ontevreden Over de Duitsche deviezenbere- kening. Tn de Lolharingsche steenkolenmijnen zijn, zooals 'inen weet, verscheiden duizenden Saarlandsche mijnwerkers werkzaam, die krachtens een Duitsch-Fransche grensover- eenkomst van dc Rijksregecring toestem ming hebben in Frankrijk te gaan werken, waar zij hun loon in Franken uitbetaald krijgen. Dc mijnwerkers hebben tot nu- toe in Frankrijk hun loon ingewisseld tegen een koers van 4 fr 90 per mark. In Duitschland ontvingen zij een mark voor 8 fr. 60. Onlangs hebben de Duitsche autoriteiten bepaald, dat deze grensarbeiders bij het passeeren van de grens aan de Duitsche Douane tweederden van hun loon moeten aangeven, dat zou worden ingewisseld te gen een koers van 8 frank 60 voor een mark. Deze beslissing heeft een groote ontevre denheid gewekt onder de arbeiders, die, na dat zij hun loon hadden ontvangen, dit in Frankrijk in marken omwisselden en daar mede in gesloten gelederen dc grens over staken, waardoor zij iedere visitatie door de Duitsche douane zonder uitwerking deden worden. Zes mijnwerkers zijn gearresteerd. Gisterochtend is het werk in de mijnen hervat. f 0.90—1.40, 5500 Kg. groene kool f 1.20—2.40, 17000 Kg. roode kopl f 1.40—2.40. 844)00 Kg. gele kool f 1.20—1.50, 66000 Kg. Deensche witte kool f 1. BOTTERDAM. 1 Maart. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2217 stuks, t. w.: 572 vette runderen, 178 vette kalveren, 18 nuchtere kalveren, 528 schapen en lam meren, 913 varkens. 8 bokken. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 65 ct.. 2e kw. 60 ct.. 3c kw: 42—50 ct., vette ossen 625645-51 ct.. vette kalveren 938555-65 ct., varkens levend gewicht 474645 ct., schapen 49 4435 ct., lammeren 514334 ct. Prijzen per stuk: schapen f2822^—18, lammeren f242015. Overzicht: Vette koeien en os sen, aanvoer korter, handel goed, prijzen hooger, prima koe 70. os 65. Vette kalveren, aanvoer iels korter, handel kalm, prijzen le en 2e kw. iets hooger. Schapen en lamme ren, aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen hooger. Varkens, aanvoer aanmerkelijk rui mer. handel matig, prijzen als vorige week, Er werden eenige partijen schapen voor ex port verkocht. Voor Dr. Deterding werden 32 vette runderen aangekocht. BOTTERDAM, 1 Maart. Vlasmarkt. 8700 Kg. blauw, schoon 70 80 ct:, 2190 Kg. wit Zeeuwsch 7080 ct.„ 10650 Kg. Hollandsch geel 7080 ct., 1000 Kg. dauwroot 5058 ct.. alles per Kg. De stem ming was lieden zeer kalm, minder koo- pers. Sommige soorten lager in prijs. Alleen de prijzen der allerbeste soorten konden ge handhaafd worden. Een gedeelte vlas bleef onverkocht. AMSTERDAM, 1 Maart. Tor veemarkt waren heden aangevoerd: 401 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. OG—72 ct., 2e kw. 58—04 ct,. 3e kw. 50—56 ct., per Kg. shachtgewicht; 85 melk en kalfkooion f 180—^260 per stuk, S8 vette kalveren: 2c kw. 5156 ct., 3e kw. 4250 ct, per Kg. levend gewicht, 145 nuchtere kal veren f 59 per stuk, 36 schapen f 2731 p. stuk, 526 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 5556 ct.. zware varkens 54 55 ct.. vette varkens 5354 ct. per Kg. slacht- gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Slachtrundercn behoorlijke aanvoer, handel stug. prijzen stationnair. Er'zijn ongeveer 30 runderen voor Deterding gekocht worden. Melkkoeien minder aanvoer, trage handel. Vette kalveren gewone aanvoer,C gedrukte handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel. Prijzen con stant. Varkens ruimere aanvoer,' stugge handel, prijzen hooger. ALKMAAR. 1 Maart. Aardappelen 1.S02.60. andijvie 16 20.50, Bloemendaler kool 2.504, boerenkool 1.50—3.80. gele kool 1.202.30, groene kool 1.804.90, knolseklerie 2.604.60, prei 1.50 4.00. peterselie 2.204.20, rabarber 610.50 radijs 4.90, roode kool 1.50—3. selderie 1.60 2.40. spinazie 1.051.29, spruiten 24.50, uien 0.701.70, wortelen 0V701.60. wasch- wortelen 25. witlof I 34.50, II 1-.502.50. WARMENIIUIZEN, 1 Maart. Roode kool f 1.401-90. gele kool 1.20, D. witte kool 1.uien, drielingen 60 ct., uien 6070 ct., grove uien 7080 ct. Aanvoer: S025 Kg. roode kool, 30050 Kg. Decnsclic wite kool, 4725 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK. 2 Maart. Uien 60—90 ct., drielingen 60 ct., grove 6090 ct., kroten 90 ct., roode kool 1.40 2.50, gele kool 1.20—1.40, D. witte kool 1.—. NOORDSCHABWOUDE, 2 Maart. Eigenheimers f 2.30, uien 60—90 ct., drie lingen GO ct., grove f 0.701.30, peen f 1— 1.30, kleine peen 0070 ct. kroten f 0.60—0.80, roode kool f 1.40—2.10, taaie gele kool f 1.70—2.60, gele kool f 1.20 —1.40, D. witte kool f 1, De veiling duurt voort. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 1 Maart 1937. Berlijn: De eenige Ilollandsche producten zijn sprui ten; spruiten noteeren 1619 p. 50 Kg. en uien 5.507.00 p. 50 Kg. Van de andere buitenlandsche producten worden verhan deld: Ital. bloemkool 2842 p. 100 stuks; Canarische tomaten 8—10 p. kuip; Ital. spi nazie 19—24 p. 50 Kg. en Belgisch witlof 29 —33 p. 50 Kg. Duitsrlie kaskomkommers gel den 110110 p. 100 stuks naar kwaliteit. Bijnschf veldsla brengt 50—70 p. 50 Kg. De stemming is weinig veranderd, de aan voeren voldoende. Munchcn: Buitoni. pro ducten: Holl. roode kool 6.50—7.20, HAU. witte kool 5.006.00, Holl. savove kool 6.50 p. 50 Kg.; Ital. bloemkool 12er 4.50—4.00; 18er 4.50—5.00: Napelsche bloemkool 5.00— 5.50 p. 18er; Belgisch witlof 3.00—3.75 p. 4.5-5 kg. bruto; Bal. andijvie 1.50—2.50 p. 18 20er; krutandijvie 1.60—1.80 p. 24/30er; Ital. kropsla 18—19 p. 50 Kg.; Ital. worlel- spinazie 1115 p. 50 Kg.; Canarische toma ten 9.2.5—10.80 p. krat van 12.5-13.5 Kir.: Ital. uien 89 p. 50 Kg.; Holl. uien O.ST'/ó 7.G0 p. 50 Kg.; Hongaarsche uien S.OO-^ 8.50 p. 50 Kg. De regeering bereid f 3000. 's jaars beschikbaar te stellen. Burgemeester en Wethouders van Alk maar hebben van den minister vnn Land bouw en Visscherij bericht ontvangen, dat het Rijk bereid is gedurende twee jaar een bedrag van f 3000.'s jaars ter beschikking van de gemeente Alkgnaar te stellen voor liet behoud van de kaasmarkt, mits dc wik- en weeglooncn verlaagd worden tot 4 cent (thans 6 ct.) per 20 Kg. en door particulier initiatief minstens f 1000.per jaar wordt beschikbaar gesteld. Wat dit laatste betreft, is reeds een bedrag van f 1676.binnengekomen. Motorrijder verongelukt ALKMAAR. Gistermiddag is op het Zeglis, tussclien Alkmaar en Akersloot, de 25-jarige M. X. van Weencn uit Alkmaar met zijn motorfiets in volle vaart tegen een boerenwagen opgereden, welke plotseling een landweg insloeg. De heer van W. bleef bewusteloos op den weg liggen. Tijdens het. vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. HONGERSTAKING VAN JOODSCHE STUDENTEN IN POLEN. Joodsche studenten aan de Universiteit van Iwow hebben besloten in hongersta king te gaan, uit protest tegen dc activiteit van dc nationalistische studenten, die hen aan de linkerzijde van de collegezalen wil den samendringen. Dc Joodsche studenten aan de universi teit van Wilna hebben 0111 dezelfde reden besloten dc voordrachten niet meer tc vol gen. FRANSCH VRACHTSCHIP OP EEN MIJN GELOOPEN. De „Paris' Soir" verneemt uit Pcrpignan, dat het Fransche vrachtschip „Maric Therese le Borgne", dat 2500 ton meet en voer tus sclien Sete en Oran| op ongeveer tïon mijl van Kaap Creus op een drijvende mijn is goloopen. Ilct stoomschip slaagde er met moeite in, dc kleine Spaansche haven Pa- lamos te bereiken. De bemanning bevindt zich in veiligheid. De schade schijnt, hoewel zij nog niet nauwkeurig vastgesteld is,-zeer aanzienlijk te zijn. ERNSTIGE BOTSINGEN IN ZUID SLAVIE, Te Agram is het tot heftige botsingen tus sclien de Kroatische nationalisten en de aanhangers van Dr. Matsjek, leider der Kroatische Boerenpartij gekomen. In het bu reau van Dr. Matsjek's dagblad de „Hrvats- ki Dncvnik" werd een groote vernieling aan gericht, terwijl een vrouwelijke bediende ernstige wonden opliep. Ook do universi-^ teitsbibliotheek - werd beschadigd. Vele be- toogers werden gewond. Rector van de universiteit neergestoken De getroffene verzette zich te gen uiterst rechtsche agitatie. Dc rector van de universiteit te JassI (Roemenië) Trajon Bratou, is bij het verla ten van het universiteitsgebouw door drie studenten neergestoken. In ernstigpn toe stand is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Bradou, die voorzitter was van den Se naat tijdens het bewind van de Nationale Boerenpartij, waarvan hij een der invloed rijkste leden is, heeft dikwijls de aandacht op zich gevestigd door zijn vastberaden op treden ten aanzien van (ie ongeregeldheden in de elementen uitgelokt door uiterst-recht sche elementen. Men veronderstelt dan ook dat hier sprake is van een aanslag met. een politiek karakter. HET GESCHIL TUSSCHEN DE BONO EN LESSONA BIJGELEGD. Het geschil tussclien Maarschalk de B0110 en den Minister van Koloniën Lcssona werd geregeld door een ecreraad onder voorzit terschap van senator Santo Romano. Na afloop der beraadslagingen van de Ju ry werd het volgend communiqué gepubli ceerd: „Er zijn geen factoren, welke een ontmoeting op dc wapenen zouden kunnen rechtvaardigen tusschen Maarschalk de Bo- no en Minister Lcssona. Ook Engeland wil naar vrijhandel De Britsche regeering bereid tot medewerking inzake de verla ging van de tolmuren. Tn, antwoord op een vraag in het Lager huis, inzake het "aanbod tot samenwerking, op 23 Februari j.1. gedaan door den Ame- rikaanschcn ambassadeur ie Parijs, Rullitt, uit naam van president Roosevelt, verklaar de minister-president Baldwin. dat dc Brit sche regeering ten allen tijde een samen werken met de Vcreenigde Staten tot het verlagen van de tolmuren en het kalmee- ren van den internationalen toestand, waar door het mogelijk zou worden de kwestie van do algemeone ontwapening te bespre ken, gaarne zou aanvaarden. BANKLOOPERS BIJ PARIJS BEROOFD van 300.000 FRANCS. Op een stil gedeelte van Fontonay sous Bois in de omgeving van Parijs, hebben gistermiddag een vijftal personen, de auto van twee bankloopers aangehouden. Zij maakten zich bij deze gelegenheid meester van 300.000 francs aan specie, een aantal cheques en andore waardepapieren. De po litie stelt een onderzoek in. FRANSCH-TSJECHISCH HANDELS. VERDRAG. De Fransche minister van Handel.» Paul Bast id, is gistermiddag om 4 uur te Praag aangekomen, waar hij aan hel station wenl verwelkomd door den TsjechoSlowaakschen minister vnn Handel, Najman, en tal van andere autoriteiten. Hedenochtend zal Bastld het onlangs ge sloten Fransch-Tsjechoslowaksche handels verdrag onderteekenen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2