DELFIA Gereedschappen Vergadering Car 1 o Plaatselijk Nieuws. Opfokvoer P. Blokker P. DEKKER 24 stuks Hoornvee Begin Staatsloterij De samenkomst der Oslo-staten Jacoba Schermer-Appel, V00RL00PIGE AANKONDIGING. Woensdag 31 Maart 1937, 22 MAART. Handeldr. Inkt. Middenst. Ver. Japan bereid tot redelijke ontwapening Marktberichten Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Eclitgcnoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. in den ouderdom van 72 jaren. Uit aller naam, O. SCHERMER. Hoogwoud, 2 Maart '37. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Lummigje, Dochter van F. JAGER en G. JAGERLeeuw. WIeringcnvaard, 2 Maart 1937. IN PLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: NEL REZELMAN en Ir. J. H. VELDERS. Hoofdweg 60, Amsterdam. Sloterkade 6 II, Huwelijksvoltrekking 18 Maart. Toekomstig adres: B. P. M. Pladjoe, Sumatra. UITMUNTEND EN TOCH GOEDKOOP. Aanbevelend, Oudesluls Tel. 14 MESTVORKEN, (prima), vanai 11.20 SPITGRAVEN IDEAALSPADEN PANSCHOPPEN Enz. - Enz. Wij vragen speciaal Uw aandacht voor ons Roestvrij Gereedschap voor alle doeleinden. Beleefd aanbevelend, IJZERHANDEL, LAAN - SCHAGEN. - TEL. 110. Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op ten verzoeke en ten liuize van den Heer P. NIEMAN aldaar, Boelhuis houden van Machines, Wagens, enz. Koopt en ruilt •I 1,0, '|4, 'I* A. JONGEJAN. wordt vanaf 15 Maart dagelijks door mij weer 'rondgeleid. P. PEPER. Prima fiin Paardenvleesch! Lappen 30 en 35 ct. p. p. Biefstuk 50 en 55 ct. p. p. Varkensvlcesch 45 ct, p. p. Aanbcv., S. HOUTKOOPER. Te koop: Eenige z.g.a.n. HEEREN- en DAMES RIJWIELEN waaronder bekende merken. 1 gebruikte Stofzuiger f 10, 4 Radiotoestellen wisselstroom) voor spotprijs. - R. SCHREUR, Garage, Lutjewinkel, Tel. 13. Gevraagd 1 H.A. KOOL, om op contract te telen per wa gon. Tceltvergunning moet aan wezig zijn. Br. onder letter M, postkantoor Burgerbrug. DAGMEISJE gevraagd, bij J. BIERSTEKER, te Oude Niedorp. in zaal VEERBURG, op Donderdag 4 Mrt.a.s. te 7.30 uur. Spreker: Ir. N. H. HENKET Onderwerp: Electriciteit. De vergadering is voor een ieder toegankelijk. HET BESTUUR. Te koop: 40 LANGE MASTEN, van 7 tot 11 Meter. Spoorbiels, gaaf, 1 gulden per stuk, 2.70 lang, franco huis. Woonhuisje, 5 bij 4 M2., dubbele schotten, II. SCHRIEKEN, t Zand. SLAGERSLEERLING gevraagd. C. BERKHOÜWER, Markt, Schagen. Te koop: Een FRANSCH ORGEL, zeer geschikt voor eerstbegin- nenden, bij W. MEIJLES, Leni gen burg. Te koop: Ongeveer 20000 Kg. TARWESTROO (in huis) bij Jb. KAAN Kzn., Wieringerwaard. Te koop: EEN ZEUG met 8 Biggen. S. BAKKER, Kolk, Aartswoud. Tc koop, door N.A.K..goedge keurde ROODE STAR, klasse A en een partij Voer- bieten, bij J. STAMMES, Waard polder, Kolhorn. PAARDEN te koop; alle soorten rij- en werkpaarden, w.o. één drach tige Belg en oen Oldcnburger, met beste gangen, bij D. DEK KER, Kerkweg, Waarland- Massamoord in Addis Abeba De Italianen zouden 6000 inlan ders hebben gedood. Berichten, die door de meest be voegde zijden bevestigd worden, meiden niet alleen in Frankrijk, maar ook elders, dal de Italiaansche represailles te Addis Abeba na den aanslag op maarschalk Graziani zijn uitgevoerd op afschuwelijke wijze. Drie dagen lang na den aanslag zijn vol gens het Hsbl. alle weerbare Italianen te Addis Abeba aangemoedigd om inboorlin gen om het leven te brengen, zooveel zij maar wilden en op welke wijze zij dat maar wilden. Gewapend met geweren, re volvers, bommen, messen en knotsen, die op groote schaal werden uitgedeeld, zijn groepen Zwarthemdcn en Italiaansche arbei- dres door de woonwijken van de inboorlin gen qcloopen, iedere man, vrouw of kind doodend, die zij tegenkwamen. Anderen, die met vlammenwerpers en blikken petroleum gewapend waren, slaken de hutten in brand en schoten allen dood, die trachtten te ont snappen. Onmiddellijk nadat de bom naar maar schalk Graziani was geworpen hebben Ita- iiaansche troepen het terrein omsingeld en eiken inlander die zich binnen het ter rein bevond, doodgeschoten Andere troepen werden er op uitgestuurd om wapenzoekin- gen te doen en verdachten te arresteeren. Zoals reeds gemeld, zijn ongeveer 2000 in boorlingen bij die gelegenheid gearresteerd, waarvan het mecrcndeel is doodgeschoten, het aantal slachtoffers bij dezen massalen moord bedraagt ongeveer 6000. De Japansche minister van marine, Yonai, heeft gisterenmiddag in de sub-commissie voor de marinebegroo- ting van het Huis van Afgevaardig den verklaard, dat de Japansche ma rine bereid is te allen tijd mede te doen aan een eerlijke en redelijke ontwapening, doch dat zij niet de bedoeling heeft het initiatief tot ont wapening te nemen, tenzij de vooruit zichten op succes verzekerd zijn. De minister geloofde, dat het luchtwapen slechts een hulpwapen van de zeestrijdkrach ten is en- hij zag geen reden het. derde aan vullingsprogram, dat gebaseerd is op de ver dragen van Washington en Londen te wijzi gen, hoewel de Vereenigde Staten slagsche pen laten bouwen en Groot-Brittannië een herbewapeningsprogram heeft opgesteld, De minister zette vervolgens in comité-generaal zijn vlootplannen uiteen. Duitschland protesteert bij het Vaticaan Naar Un. Press aan zijn bladen meldt, heeft het Duitsche departement, van buitcn- landsche zaken een nota tot het Vaticaan gericht, waarin geprosteerd wordt tegen de predicatie, welke Z. II. Rm. kardinaal Faul- liaber gehouden heeft bij gelegenheid van !s Pausen kroningsfeest en waarin, zooals ikien weet, de kardinaal liet rijk schending vkn het concordaat verweet. Naar het heet, is de toon der nota hoffe lijk maar beslist. Het departement van bui- tenlandsclie zaken komt er voornamelijk tegen op, dat de kansel wordt gebruikt voor klachten, betreffende niet-nalcving van het concordaat. Genoemd departement is van oordeel, dat dergelijke klachten beter langs den norma len weg van diplomatieke besprekingen kunnen worden ter sprake gebracht en ge regeld. Opmerkelijk is, dat in de Duitsche nota niet ontkend wordt, dat inderdaad het door de nationaal-socialistische regeering plech tig aanvaarde en bekrachtigde concordaat door diezelfde regeering wordt geschonden. BOUWEN. Door den heer H. Dekker, is een aanvraag tot de gemeente gericht om een perceel grond te mogen koopen, gelegen in liet Hee renbosch, naast de Esmi. Het ligt in de be doeling van den heer Dekker hierop dan een dubbel woonhuis te bouwen. VOLKSONDERWIJS. Dinsdag 2 Maart hield de afd. Schagen van Volksonderwijs een algemeenc ledenver gadering in het Noordhollandsch Koffiehuis te Schagen. Aanwezig waren het bestuur met 4 leden, totaal 9 man. De voorzitter de heer W. J. de Groot open de, waarna de notulen werden gocdgekeuid. Naar aanleiding hiervan werd door den heer P. Slotemaker gevraagd hoe het stond met de te houden propagandavergadering. Voorzitter deelde mede dat dit nog niet zijn beslag gekregen had, wegens de steeds z.oo geringe opkomst voelde spr. er veel voor dit maar achterwege te laten. Hiertegen kwam evenwel nogal verzet. De heer Van der Ben vroeg of het geen aanbeveling verdiende een propaganda avond te houden in één der lokalen van de openbare lagere school. Het idéé om juist in een café te verga deren is voor velen een bezwaar de verga dering te bezoeken. De heer-en Poldermans en Folkcrts deel den deze meening niet. Het resultaat leidde er toe dat het idéé Van der Ben aan het gemeentebestuur zal worden aangevraagd. De heer Folkerts pleitte voor meer actie naar buiten. Voorzitter lichtte met enkele punten toe, dat door collecte, steun bij vervoer, toezeg ging scboolvoeding en propaganda toch reeds geprobeerd werd actie te ontplooien, zonder resultaat echter van de zijde der Schager ouders niet-leden en voorstanders van openbaar onderwijs. Ingekomen was een schrijven van den penningmeester den heer C. Aij, dal deze zich naar aanleiding van enkele rondschrij vingen van de afdeeling Gorssel, waarin 'I gevoerde finantieele beleid van bet hoofdbe stuur van Volksonderwijs aan de kaak ge steld werd, meende te moeten bedanken. Door den Voorzitter en vooral door den heer Folkerts werd aan de vergadering een toelichting verstrekt, aangaande de be weegredenen van dit bedanken. De heer Folkerts keurde liet finantieel be leid van hpf Hoofdbestuur scherp af, met di verse getallen aantoonende, hoe er met de centen werd omgesprongen. Een en ander lokte een levendige discussie uit. Stemmen uit de vergadering meenden echter, dat aan het financieel beleid toch op diverse alge mcene vergaderingen sanctie was verleend weshalve bet. hier dan ook eenigsz.ins een slag in eigen aangezicht betrof. Gebleken was dat de heer Aij niet meer bereid was mede te werken. De vergadering besloot het rapport van de op de alg. vergadering benoemde com missie van onderzoek af te wachten. Het schrijven van den heer Aij, alsmede perscommentaren zullen ter kennis van het Hoofdbestuur worden gebracht. Het verslag van den penningmeester luidde met een ontvangst van f 274.28, uitgaaf f 2ól.63V£ batig saldo f 22.6 4J/>. De heer M. Poldermans, afgevaardigde naar de Alg. Vergadering te Rotterdam, bracht een uitgebreid verslag uit. In het bestuur werd bij acclamatie her kozen de Voorzitter, de heer W. J. de Groot, terwijl in de plaats van den heer Aij werd benoemd de heer C. Godcfrov, welke laatste tevens penningmeester werd. Tot kasconnnissie werden gekozen de hee- ren P. Sloteniaker en J. Bakker. Bii de rondvraag merkte <le heer J. Smit op, dat de door het Hoofdbestuur verkijg- baar gestelde folders te duur waren. Spr. meende dat een kleine afdeeling niet meer moest betalen dan wn groote. Zal aan het Hoofdbestuur worden gevraagd. Ook de heer Godefrov bad enkele opmer kingen betreffende te geven onderwijsplan woonwagenkinderen, zoomede de schoolvoe- ding. Wat het eerste betreft werd hiervan het ondoenlijke wegens wegtrekken belicht, het tweede behandelt de oudercommissie reeds. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving Rede van Dr. Colijn Zoo juist zijn de experts der Oslo- staten in de Treveszaal in het Depar tement van Waterstaat bijeengeko men. De openingsrede Wferd gehouden door Dr. Colijn, die allereerst namens de Ncderland- schc regeering dank uitsprak jegens die der deelnemende staten, om aan de uitnoodiging tot bespreking van de handelsbetrekkingen tusschen de z.g.n. Oslo-staten gehoor te ge ven. Spreker zcide er zich van bewust te zijn, dat deze groep van landen geen vraagstuk ken van wereldbetcekenis kan oplossen, maar zij kan bijdragen tot een uitbreiding van den omvang van het internationaal han delsverkeer en daardoor tot vermindering van bestaande politieke spanningen. liet is niet zoo gemakkelijk de ware oor zaken der mislukking van de kruistochten voor een vrijer handelsverkeer op het spoor te komen Gedeeltelijk is deze mislukking zon der twijfel toe te schrijven aan de kortzich tigheid van hen die zich niet genoegzaam rekenschap ervan geven, van welk belang de internationale handel is met betrekking tot hun welvaart. Men zal echter ook in re kening hebben te brengen den wensch der regeeringen om zorg te dragen voor een meer in evenwicht gebrachte nationale economie, vermits door tal van oorzaken het evenwicht der wereldeconomie van voor den oorlog is verstoord. Tal van denkbeelden zijn reeds geopperd waarvan een dor radicaalste is om de quo ta s af te schaffen en te vervangen door ta rieven met beperking van de percentages tot een maximum. Ook andere middelen zijn genoemd. Ik kan mij er toe bepalen u te verzoeken alle mogelijkheden te onderzoeken, welke voeren tot datgene wat wij allen wenschen, te weten om zooveel mogelijk van de boeien welke den handel kluisteren te slaken. Ik besef ten volle dat er geen groot resul taat te verwachten valt van deze uwe eerste samenkomst. Gij zult van gedachten wisse len, gij zult, cvcntueele mogelijkheden on derzoeken, dan zult gij naar uwe landen te- rugkeeren ten einde datgene wat gij gevon den hebt te vergelijken met het oordcel van verantwoordelijke ministers, en dan, zoo vertrouw ik, zult gij terugkomen om aan uw werk de laatste hand te leggen. Doch aangenomen dat gunstige resultaten zouden worden bereikt, dan is nog slechts het kleinste deel van het werk gedaan, om dat vooral de meestbegunstigingscausule, hoe heilzaam ook in vele opzichten, toch een beletsel vormt voor het wegnemen van handelsslagboomen tusschen landen, die zulks wenschen. Het zal daarom noodzakelijk zijn de mogelijkheden te onderzoeken voor een nieuwe interpretatie der meestbegunstigingsclausule. Men moet er zich echter bewust van blij ven, dat in dit opzicht niets tastbaars kan worden gedaan, zonder de volledige instem ming van die landen, waarmede wij ver dragen hebben. Ons gemeenschappelijk han delsverkeer is volstrekt geen te vcrwaar- ioozen factor, doch het handelsverkeer van elk onzer met sommige der andere landen is belangrijker dan dat van één onzer met alle andere leden onzer groep tezamen. Bijgevolg komt het mij wenschelijk voor na te gaan hoe men tot het ontwerpen van zekere voorstellen zal kunnen komen waar mede wij andere mogendheden, kunnen be naderen en wel in het bijzonder de groo te mogendheden die genegen zijn om naar onze denkbeelden te luisteren. Het is zelfs denkbaar dat, gij aan het ein de van uwe eerste vergadering tot het re sultaat zult komen dat het wensche lijk ware een tweede vergadering reeds door afgevaardigden van andere mogendhe den te doen bijwonen, wij! immers één en kel voorstel waartoe gij kunt komen in staat zal zijn resultaten af te werpen in overeenstemming met de beoogde doeleinden. Er is overvloed van goederen in de wereld en toch lijdt een aanzienlijk deel der bevol king van de aarde aan ondervoeding, terwijl soms voedsel vernietigd wordt, als gevolg van de op de spits gevoerde agrarische protectie. Dit alles Is zeer ontmoedigend, doch dit mag geen reden zijn ons aan moedeloosheid over te geven. Integendeel, nu er een glimp van hoop daagt, moeten wij het probleem op nieuw aanpakken zonder te letten op de mis lukking in hot, verleden. Daarom dienen we de vraagstukken aan te vatten met. den fer- men wil om iets te doen. Gij zijt, eindigde de minister, vertegenwoordigers der kleinere landen, doch wij beschikken over bet enor me voordcel dat wij onderling geen politieke strijdbijlen te wetten hebben. Wij wenschen slechts wat meer welvaart en anders niets. Alleen kunnen wij weinig of niets, teza men zullen wij misschien gehoord worden. l aten wij zoeken naar middelen om de volkeren meer welvaart te verschaffen. Om op een van deze middelen te wijzen, vestig ik b.v. de aandacht op de mogelijk heid van een meer geordend stelsel van ex port en prijsvorming dan het huidige. De minister besloot met de conferentie 'n vruchtdragende werkzaamheid toe te wen schen. WIERINGERMEEK Voor een vrij talrijk publiek hield Maan dagavond de heer Lantinga ecu lezing met lichtbeelden in het Gymnastiek gebouw te Wieringcrwerf. Spr. behandelde op uitge breide en vaak humoristische wijze, vooral die bloemen en planten door elk particulier te kwcckcn, waarbij diverse sortimenten, rozen, bloeiheesters, groenblijvcnde planten, klimplanten, rotstuinen, bloementuinen, ka merplanten, vruchtboomcn en groenten. Na de pauze gaf spr. allerlei beelden uit verschillende landsdeelen, o.a. prachtig bloei ende lioomgaarden. bloembollenvelden, het Westland, graanbouw, veeteelt, ons polder land. Het ontstaan der Nederlanden had de speciale aandacht. Voorts werden in beeld vertoond de veenkoloniën en oude typen boerderijen, Groninger, Brabantsclie enz. Spr. toonde zich enthousiast en brak een lans voor de scheppende kracht der histo rische pioniers, welke de cultiveering op een zoo hoog peil hebben gebracht, getuige pol derbemaling enz. In weerwil van andere historische leidende figuren, wier namen wel in rle geschiedenis voorkomen, vindt spr. het altijd jammer dat deze ontbreken. In de pauze werden vragen beantwoord en had cene verloting plaats van hoornen en planten tegen sterk gereduccerden prijs, geleverd door den heer Boerhave, den Wie- ringermeerschen boomkweeker. Het was een leerzame avond. SCHOORL R.K. Begrafenisvereeniging. De begrafenisver. St, Barbara vergaderde op 2 dezer in het Ver. gebouw. De voorzitter, de lieer A. Dongclmans, opende met den Chr. groet, waarna de heer Joh. Krimp de notulen leest, welke zonder opmerking worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de penningmeester ver slag uit van zijn gehouden beheer. Hieruit blijkt, dat de ontvangsten en uitgaven slui ten met, een bedrag van f 485.21, met een saldo van f 131.91 'A, terwijl de reserve werd gebracht op f 156.33. Bij de rekening brengt de heer Groen naar voren, hij de uitgaven te missen oen uitkeoring, welke moest wor den gedaan aan de federatie. De voorzitter zegt. dat voor deze federatie door Schoorl is bedankt. De heer Groen merkt op, dat tic voorzit ter zeer goed weet, dat ook door hem is toe gezegd, dat eventueel te maken kosten ge zamenlijk zouden worden gedragen. Hierop wenscht dc voorzitter niet verder in te gaan, wat door den heer Groen nogal sceptisch wordt becritiseerd. De houding van den voorzitter is niet zeer correct. De aftredende voorzitter wordt nu bij ac clamatie herbenoemd De heer A. Koortens. tot dusver doodgraver, werd benoemd tot voorlooper en aanspreker, met welker be noeming door don heer Koortens genoegen werd genomen. Bij de bespreking met de dragers wordt alsnog besloten hej bestuur te machtigen om de dragerseostuums en die van den voorloo per te doen voorzien van tressen. Evenzoo wordt besloten om op Donderdag 4 dezer de algemeene inspectie over dc kleeding te doen houden. Dc nieuwbenoemde pastoor werd aange steld tot eerepresident wat door dezen wordt aanvaard, waarna dc voorzitter op de ge bruikelijke wijze deze vergadering sluit. ANNA PAULOWNA Jubileum. Maandag 1 Maart, was de heer .1. den Da* 25 jaar op het bedrijf van den lieer C. D. Rezelman werkzaam. Vijf en twintig jaren trouwen dienst, zij wijzen wel op een uit stekende verhouding tusschen werknemer en werkgever. BREEZAND. De heer A. den Broeder, onderwijzer aan de o. 1. school alhier, is in gelijke functie benoemd aan de o. 1. school no. 5 (oplei dingsschool), te Den Helder» GRONINGEN, 2 Maart. Inlandsche rogge f7.759, wïnfergerst fS—8.50, zomergerst f8—8.75, haver (wit) f 77.60, zwarte haver f 6.757, groene erwten f 7.259.30, paardenboonen f 7— 7.50, Waalschc boonen f 7—7.50, karwijzaad f 17—23, kanariezaad f 1216. blauwmaan- zaad f 1622.50, buitenlandsehc gerst f 8.70 S.90, ronde mais f 7.40—7.60, lijnzaad wit- bloei f 7—9, idem blauwbloei f 79. ROTTERDAM. 2 Maart. Veemarkt. Tol aal-aanvoer: 4227 stuks, t.w.: 157 paarden, 5 veulens, 1022 magere runderen, 796 vette runderen. 97 vette kal veren. 60 graskalveren, 866 nuchtere kalve ren, 168 schapen en lammeren, 8 varkens, 48 hokken en geiten. Prijzen per Kg.: vet te koeien. Ie kw. 65 ct.. 2e k\v. 60 ct., 3e kw. 42—50 ct.; vette ossen 625645-51 ct., stie ren 625548. ct., vette kalveren 95—85 60-70 ct., schapen 494435 ct., lammeren 544434 ct.. graskalveren. Ie kw. 58 ct. 2e kw. 46 ct., nuchtere kalveren 3833—28 ct., slachtpaarden 524842 ct. Prijzen per stuk; schapen f282218. iammpron f25 2115, nuchtere slachtkalveren f 9—6.505, nuchtere fokkalvcren f 14T2—10. slacht paarden f 205155115. werkpaarden f 260 -180—110, hitten f 130—105—70, stieren f 28.5—280130. kalfkoeion f 235—190—120. melkkoeien f 245—195—110, varekocien f175 —110100, vaarzen f 15511585. pinken f 130—100—75. graskalveren f 6040-15, bok ken en geiten f 1495. Omschrijving: Vet te koeien en ossen, aanvoer iets korter, han del stug. prijzen als gisteren, prima koe 70, os 65. Stieren, aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen iets liooger. Vette kalveren, aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen hoogor, prima ex. 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer iots grooler, handel wil lig. prijzen iets hooger. Nuchtere slacht- en fokkalvcren. aanvoer als vorige weck, han del willig, prijzen onveranderd. Paarden, aanvoer iels korter, handel tamelijk, prijs houdend. Kalf- en melkkoeion. aanvoer als vorige week. handel kalm, prijzen kalf koeion als vorige week, melkkoeien hooger. Varekoeien, aanvoer ruimer, handel tame lijk, prijzen stabiel. Vaarzen en pinken, aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen on veranderd. Graskalveren, aanvoer klein, han del matig, prijzen stationnair. Bokken en geiten, aanvoer onveranderd, handel vlot, prijzen als vorige week. Voor Dr. Deterding werden 48 koeien aangekocht. PURiMEBEXD. 2 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 25.000 Kg. Handel goed. Hoogste prijs f 23. 4 stapels kleine boerenkaas f 20, handel vlug. 321 Kg. boter f 1.55—1.58. weiboter f 1— 1.27 per kilo. Runderen, totaal 499 stuks. 225 vette koeien 6268 ct. per kg., stug; 145 geldekoeien f 80—175 per stuk, stug; 130 melkkoeien f 110240 per stuk. stug; 19 stieren 4555 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 60—110 per stuk, stug; 22 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 1035 nuchtere kalveren: voor de slacht f 412. voor de fok f 10—14 per stuk. vlug; 212 vette varkens voor de slacht 4347 ct. per kilo, vlug; 31 magere varkens f 1^—26 per. stuk, vlug; 366 biggen f 915 por stuk, vlug; 580 schapen f 1430 per stuk, ma tig; 21 bokken f 414 per stuk, matig. Kin eieren 'f 3.60—4.10, eendeieren f 2.75 per 100 stuks, piepkuikens 8595 ct. per kilo, oud© kippen en hanen 40—50 ct. per kilo, konij nen f 0.401.75 per stuk. eenden 30—60 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. 166 eend- eieren A f 2.70. 4677 kipeieren A 3.90—4i40. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 90.000 eendeieren f 2.80—2.90, 90.000 kipeieren: 6566 Kg. 4.10—4.30. 63— 04 Kg. 4.05—4.20. 60—62 Ke. 3 95—i.10. 58— 59 Kg. 3.85—4, 56-57 Kg. 3.80-3.95, Ö3—Ó5 Kg. 3.75—3.90. 50—52 Kg. 3.70—3.80. WARMENHUIZEN, 2 Maait 1937. Roode kool f 1.40—2.50. gele kool f 1.20— 1310. Deensche witte kool f 1.— uien 60— 90 ct., grove uien 80—90 et. Aanvoer; 112200 Kg. roode kool. 26500 Kg. gele kool, 61100 Kg. Deensche witte kool, 6325 Ke. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Maart. Uien 60—70 ct., drielingen 60 ct., grove 60 ct., drielingen 60—70 ct.. peen f 1.10—1.70 6500 Kg. uien f 2.50, 6000 Kg. kroten f 0.60— 1.20, 35500 Kg. roode kool f 1.40—2.10, 4000 Kg. gr. kool f 1.20—4.10, 80000 Kg. gele kool f 120-1.40, 60000 Kg. D. witte kool f 1. NOORDSCHARWOUDE. 3 Maart BI. eigenheimers f 2, uien 60—S0. ct., drie» lingen 60 ct., grove 60—80 ct., gele nep 3.—. peen f 1.20, kroten f 0.80, roode kool f 1.40— 2.30, gele kool f 1.20—1.40, D. witte kool f 1, DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 2 Maart. Berlijnf De markt toont weinig verandering. Uit Holland waren nu weer spruiten op de markt, die 1720 p. 50 Kg. noteenen en re gelmatig verkocht worden. In het alge meen zijn de aanvoeren voldoende en te gen onveranderde prijzen is de markt kalm. Genoteerd wordt: Hal. bloemkool 26 42 p. 100 stuks; Canarische tomaten 8 10 p. kuip; Holl. uien 5.50—7.00 p. 50 Kg.; Hal. uien 67 p. 50 Kg.; Ital. spinazie 19 —24 p. 50 Kg. en Belgisch witlof 2^—32 p. 50 Kg. Holl. fruit is niet op de markt. Bres- lati: Buitenlandsche producten: bloemkool 30.5541.33 p. 100 stuks: roode kool 78 p. 50 Kg.; savoye kool 6—8 p. 50 Kg.; an dijvie 8.33 p. 100 stuks; Ital. tomaten 5060 p. 50 Kg.; uien 7.50 p. 50 Kg. LONDENSCHE WOLVEILINGEN. LONDEN, 2 Maart. Heden werd de eerste veiling gehouden der nieuwe serie wolveilingen. Aangeboden werden 6311 ba len, waarvan 5539 verkocht werden. Voor de zeer goede sorteering besfond levendige vraag en een zeer groot gedeelte van het aanhod werd geplaatst. In verge lijking met de vorige serie bleven de prijzen over het algemeen onveranderd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3