Ingezonden Het raadsel van den zelfmoord der walvisschen. De draaihartigheid in de kool Arrondissements rechtbank te Alkmaar MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 2 Maart Uitspraken van 23 FebrnarL Hendr. Jac. E., fabrikant, Oegstgeest, on bevoegd uitoefenen der geneeskunde, Von nis f200 boete hubs. 2 maanden hechtenis. In hooger (beroep uitspraak 8 dagen aan gehouden. Cornelis Sn., melkslijter, St. Maarten, ze dendelict art. 247 wetb. van strafrecht, 1 jaar gev. voorw. met 3 proefjaren en stren ge bijz. voorwaarden. Nicolaas B., landbouwer. Berkhout, poging tot oplichting van de gemeente door hei doen van onjuiste opgaven met betrekking tot de steunverleening. Eisch vrijspraak. Vonnis conform. Corn. V. en Joh. J. V., Hoorn, thans ls voor arrest, diefstal van damestaschjes met in houd. Eisch resp. 1 jaar en IV2 jaar gevan genisstraf. Na korte heropening van het on derzoek uitspraak bepaald op 9 Maart e.k. Petrus P., groentenhandelaar te Avenhorn. toebrengen van ernstig lichamelijk letsel door schuld, in casu aanrijding van een sergeant der motorbrigade. Wegens ibe- wijsgebrek vrijgesproken. Heiloo. DE WOEKERPLANTEN VAN DE MEST VAALT WORDEN GEKOESTERD ALS KOSTBARE ORCHIDEEëN IN EEN TROPISCHE PLANTENKAS. De „beëedigde" makelaar Johannes Theo- Üorus van D. was te Heiloo opgedoken als een nieuwe dorpsceldbriteit en aan hem was onder meer ook opgedragen de incasso der contributiën van de plaatselijke afdceling van het Witte Kruis en dc daaraan ver bonden vereeniging voor huis- en kraam vrouwverzorging. Het bleek echter weldra, dat de heer van D. niet de groote aanwinst was voor de gemeente, die men van hem zich had voorgesteld en dat het praedicaat „beëedigd makelaar" niet dc minste waar borg gaf voor zijn solvabiliteit. Toen dan ook de tijd was aangebroken, dat hij de ge- inde contributiegeldcn moest verantwoorden bleek hij daartoe niet behoorlijk in staat te zijn en hoewel nog zeer veel consideratie werd betoond en de ontrouwe incasseerder inmiddels ter kalmcering van zijn ge schokt zenuwgestel een poos had doorge bracht in St. Willibrordus, begon dit milieu den makelaar te vervelen. Hij nam de boe nen en verhuisde naar het huis van bewa ring, aangezien inmiddels van de verduiste ring, bedragende pl.m. f1100 aangifte was gedaan. Thans stond de mislukte makelaar terecht ter zake het hem ten laste gelegde vermogensdelict. Men had zich heel veel moeite gegeven en rapporten van den psy chiater Dr. Barnhorn, de heeren Wiggers, Dr. Hofstee en Kloet waren aanwezig, ter wijl ook Dr. Barnhorn en dc heer Wiggers persoonlijk werden gehoord, waarbij bleek dat deze heeren in hun respectieve beoordeeling betreffende den verdachte nogal verschilden. De heerDr. Barnhorn was van meening. dat vrijheidsberooving zeer nadeelie zou kunnen werken op de geestes gesteldheid van zijn psychopatisch aange- legden patiënt, de heer Wiggers zag in een voorw. veroordeeling w.einig nut. De Officier echter sprak in zijn requisitoir «en meer duidelijke taal. Deze magistraat opende kortelijk een boekje omtrent het le ven van den verdachte, dat lang niet fraai, om niet te zeggen, allertreurigst klonk. Ook over de schandelijke wijze waarop deze jonge echtgenoot zijn vrouw had behan deld. De Officier wilde echter wel mede werken om het nog eens met verdachte te probeeren, doch achtte het zeer zeker nood zakelijk, dat hij eerst, eens met de gevan genis zou kennis maken. In verband hier mede vorderde de Officier een gecombi neerde straf van 10 maanden, waarvan 4 onvoorwaardelijk en 6 voorwaardelijk. De verdachte desgevraagd verzocht een voorw. straf en beweerde dat de tijd, in het huis van bewaring doorgebracht, hem zeer zwaar was gevallen. Met zijn vrouw had hij vrede gesloten en zij zou hem weer in genade aannemen. Mr. Smal, aan wien de verdediging was opgedragen, verzocht na een meer uitvoerig pleidooi ter versterking van zijn conclusie, een geheel voorw. straf. A.s. week vonnis. Alkmaar. KLAAS IN DE ROL VAN DON JUAN. Onze beroemde stadgenoot Klaas P., een onevenwichtig jongmensch met verwarde denkbeelden begiftigd, die de gunst eener voorw. straf al weer had verspeeld door andere strafbare feiten gedurende zijn proeftijd, die maar al te weinig door der gelijke slungels ernstig wordt genomen, stond nu terecht in de rol van den vrou wenveroveraar Don Juan en had zich te verantwoorden ter zake ontvoering van het minderjarige meisje A. H. Ranzijn tegen den wil van de ouders, te Heiloo woonach tig. Verdachte die zich in voorarrest, bevond, werd door mr. Buiskool van Schagen juri disch bijgestaan. De precaire zaak werd voorts met gesloten deuren behandeld. Wieringermeer. KLEINE SIMON SCHOOT NOG NIET HARD OP1 Het slot van het meervoudig strafkamer repertoire werd gevormd door den Monni kendammer bokkemrooker Jan K., die on langs terecht stond wegens poging een paar jachtopzieners uit den Wicringermeerpoldcr een plaats te bereiden op de eeuwige jacht velden en nu verscheen als appellant tegen het vonnis van den kantonrechter te Hoorn, waarbij hij wegens strooperij (van een haas, die hij dood reed) was veroordeeld tot f25 boete of 10 dagen. De verdediger, Mr. Simon de Jongh uit Amsterdam, gaf hem weer van katoen en hield het college tot half 2 recht aangenaam bezig. Bevestiging van het vonnis werd gevraagd. Uit onze omgeving ALKMAAR PROF. DUDLAL Het, was Zondag 20 December op de Koor straat des avonds tusschen 7 en 8 uur een drukto van belang. Het publiek dat de voorstelling van Prof. Dudlai wilde bij wonen, stond en queue tot voorbij 't gebouw van de Ncdcrlandsche Bank. Honderden en honderden stonden geduldig te wachten tot zij in de gelegenheid waren een kaartje te koopen en toen 't kwart na acht uur sloeg, moest het grootste gedeelte van al die hon derden mcnschcn teleurgesteld worden, aan gezien de zaal van 't Gulden Vlies totaal uitverkocht was. Het was enorm. Nog zel den is het in Alkmaar voorgekomen, dat er voor een voorstelling zooveel personen te ruggestuurd moesten worden. En waar de voorstelling van Prof. Dudlai met zijn staf van medewerkers een ongekend succes werd, besloot men aanstonds deze voorstel lingen te herhalen. En nu zal het publiek van Alkmaar en omstreken in de gelegen heid gesteld worden deze sensationeele voor stellingen bij te kunnen wonen. A.s. Vrijdag Zaterdag en Zondag worden er vjjf voor stellingen gegeven, te weten Vrijdagavond, Zaterdagmiddag en -avond en Zondagmid dag en -avond, zoodat nu wel iedereen in staat is deze wonderbaarlijke show te zien. Prof. Dudlai komt met een nieuw program ma, terwijl bovendien medewerken dc Ame- rikaansche illusionist Tasco en Li Lemmcrl, die zich gespecialiseerd hoeft in het kunst- schieten. U zult 2Vz uur in het. wonderland der tooverkunst doorbrengen, U zult onbe daarlijk lachen om de vroolijke experimen ten en U zult in steeds stijgende verwon dering de verschillende nummers aan schouwen. Werkelijk, U moogt niet ver zuimen. een van deze voorstellingen bij te wonen. treft, het Is gebleken, dat de meeste pop pen zich bevinden op een diepte van pl.m. 10 c.M. en daar beneden begint het getal sterk af te nemen. Ook is gebleken, dat pop pen, die op een diepte van pl.m. 15 c.M. ge bracht worden niet gemakkelijk meer naar de oppervlakte kunnen komen. Zou men dus zoo spitten, dat de poppen, dat wil zeggen, de bovenste grondlaag, waarin die poppen aanwezig zijn, op een diepte van plm. 20 a 25 cm. komen te lig gen, dan zal men wel niet alle poppen heb ben onschadelijk gemaakt, maar wel een zeer groot deel. Wijze van spitten een belangrijke factor? Als de grond het toelaat (op zeer lage en slecht gestructureerde gronden zal dat na tuurlijk niet gaan) zou men dus b.v. de bo venste grondlaag van plm. 15 c.m. als het kan nog wat dikker, in de voor moeten schuiven, of men zou bij het spitten de s,teek precies onderste boven moeten leggen. In de praktijk spit men echter nooit, op een dergelijke wijze. Bij het spitten komt de steek nooit loodrecht onderste boven te liggen maar altijd schuin. Bij het gebruiken van een ploeg zou men een tamelijk dikke schuim met de voorschaar in de plocgvoor moeten schuiven en dan zou men het ook zuiverder moeten doen dan men in de prac- tijk gewoon is. Als men nu alle voorzorgen in acht geno men heeft zou men misschien verwachten geen draaiers te telen maar dan moeten wij daarbij enkele dingen in acht nemen. In de eerste plaats moet men natuurlijk planten gebruiken, die niet. besmet zijn en hoe zou een practikus dat zien? Vervolgens moet rekening gehouden wor den met de muggen, die van elders komen aanvliegen. Men zou het meeste succes kun nen verwachten, als men voor dit doel een akker gebruikte, die geheel door tamelijk breed water omgeven is. Wie nu een klein akkertje liecft liggen dat aan deze eischen voldoet, zou ik willen verzoeken zich aan mij op te geven opdat wij een dergelijken proef eens kunnen ne men. Extra onkosten aan het werk verbon den kunnen door ons worden vergoed en natuurlijk loopt men de kans, dat men goe de kooloogst en in ieder geval dient men er de gemeenschap ook mede. Schrijft U eens even? De ambtenaar bij den. Plantenziektenkundigen dienst, Van Herwijnen, St. Pancras Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd het volgende In uw blad op te nemen. Bij voorbaat onzen dank. DE WIERINGERMEERSCHE ZWEM- EN BADINRICHTINGSPLANNEN BLIJVEN NOG STEEDS EEN GESLOTEN BOEK Het is van uw correspondent een zeer juiste gedachte geweest om de bij vele be woners brandende vraag te stellen: „Hoe staat het met de stichtingsplanncn van on ze Zwem- en Badinrichting?" Voortgaande lanceert de berichtgever dan ook de alles zins gewettigde vraag: „Zal nu het komende seizoen nog gebruik gemaakt kunnen won den van de gedachte badinrichting?" En in derdaad als men bovenstaande vraag, welke men in verschillende richtingen kan op vangen, herhaalt en daarnaast beziet de zich naar buiten duidelijk afteekenende (werkloosheid?) van het gekozen bestuur, dan stellen we ons de bange zekerheid voor, oogen „er komt niets van!" Ziet men dan in bevoegde kringen geen mogelijkheid van slagen, dan moeten we ons daarbij neerleggen, doch men bekenke toch dat men moreel wel eenige mededeelin- gen verschuldigd is aan de contributie beta lende leden. Wachtensmoede verzoeken wij dan ook beleefd doch dringend om: Ie ten spoedigste het geheimzinnig aandoende stilzwijgen op te heffen; 2e een vergadering bij een te roe pen alwaar het bestuur mededcelingen zal doen omtrent den huidigen stand van za ken" Gezien den reeds gepasseerden tijd vanaf de oprichtingsdatum, di. 26 Juni 1936 komt o.i. deze vraag toch niet overhaast. Mocht men onverhoopt echter in de lei dende kringen toch meencn het publiek en leden door volkomen volhardend stilzwijgen te dienen, dan zullen eenigcb urgers zich ge noodzaakt zien persoonlijk een vergadering uit te schrijven, teneinde dit algemeen volks belang opnieuw an een brecde bespreking te onderwerpen. Wieringermeer 1 Maart 1936. Eenige zwemliefhebbers die stre ven voor betrouwbaar badwa ter voor de jeugd. SCHAGEN VERPACHTING STANDPLAATSEN WAT OOGGETUIGEN MEDEDEELEN. EEN ONDERZOEK AAN DE KUST VAN GROTTO. Ieder jaar hoort men twee of drie maal van een massadood van walvisschen, die zich schijnbaar in een epidemischen aanval van zelfmoord ergens in de wereld op een kust werpen, om daar ellendig te sterven. Welk ge- helm schuilt er achter deze merk waardige gebeurtenissen, welke door de zoölogen tot op den huidigen dag tevergeefs onder zocht worden? Zuid-Afrika heeft in den loop van slechts eenige maanden tweemaal den massadood van walvisschen beleefd; de eerste maal in de omgeving van de rotsen van Grotto. In het eerste geval stierven er 300 walvis schen, terwijl in het tweede geval 80 kolos sen een verschrikkelijk einde vonden. De beide gebeurtenissen gelijken overigens als twee druppels water op elkaar. „Wij waren niet ver van het strand ver wijderd. Het water was reeds sinds den vroegen morgen zeer onstuimig. Plotseling zagen wij reusachtige zwarte massa's op dc golven drijven. Met verwondering en schrik tegelijk stelden wij vast, dat tientallen wal visschen zich door de golven hoog op den oever lieten spoelen. Deze kolossen tracht ten zelfs met hun plompe lichamen zich nog verder landwaarts te bewegen. Iedere golf bracht nieuwe dieren Geen hang meer aan het leven. „In de lucht verzamelden zich reeds dui zenden vogels, die er op wachtten om spoe dig een overvloedigen maaltijd tot zich tc nemen. Wij hadden dc mensehen in een paar omliggende dorpen gealarmeerd. Dc negers hielpen ons, de kleinste exemplaren onder de walvisschen weer in het water tc rollen. Wij wilden zoo het leven van dc die ren redden. Maar zelfs de walvischen, die wij weer in liet water kregen, lieten zich opnieuw door de golven aan land drijven. Zij schenen niet meer aan het leven te hangen. Iets trok hen in de richting van het land. Tenslotte gaven wij onze pogin gen dan op Zoo luiden de mededeelingen van de oog getuigen, die bij het sterven der walvis schen op beide genoemde plaatsen aanwezig waren. Gedurende den gcheclen nacht kookten de negers traan uit. Den volgenden dag moest men echter met het oog op de hitte, die een snelle verwording in de hand werk te, de cadavers met petroleum overgieten en in brand steken. Geleerden bij hun onderzoek. Het sterven der walvisschen is een ou de, oeroude aangelegenheid. Er zijn zelfs Grieksche schrijvers geweest, die over dit onderwerp geschreven hebben. Geen wonder dan ook, dat het raadselachtige sterven der walvisschen aanleiding heeft gegeven tot vele legenden. Slechts weinige jaren geleden ging de wetenschap er toe over, dit geheim met alle middelen van het exacte onderzoek op te lossen. Bij alle gevallen kon men vaststellen, dat ieder dier volkomen gezond was. Pijn leed geen der dieren en dus stond men voor het geheimzinnige feit, dat schijnbare volkomen gezonde schepsels in groote massa den dood zochten. Hier moest natuurlijk iets achter schuilen. Maar wat? De theorie der oude zeestraten. De wetenschap heeft op het oogenblik, na dat de zelfmoord-theorie beslist van de band gewezen is, op twee waarschijnlijkhe den gewezen en het is zeer wel mogelijk, dat een daarvan de kern van de zaak raakt. De eene theorie komt hierop neer, dat de Een waarschuwingsdienst. Wie wil oen proefakkertje af staan? Bezien wij de voorloopige resultaten van het onderzoek inzake de draaihartigheid, dan zien wij, dat het Dr. Leef mans gelukt is in een zeer korten tijd, n.1. pl.m. een half jaar, veel biologische duisterheden op te lossen. Aan de hand van die biologische gegevens blijkt, dat voornamelijk de volgen de punten bijzonder de aandacht vragen, n.1. het verschuiven van den plai\ttijd (bij sluitkool reeds toegepast in den vorm van het vervroegen van late kool), een zoodanige grondbewerking, dat de poppen op een diep te komen, waarop het ze onmogelijk wordt nog de oppervlakte te bereiken en ten slotte is gebleken, dat slechts in het allereerste stadium van aantasting iets venvacht kan worden van een bespuiting of bestuiving. De bewering van een of anderen kwakzal ver, dat het nog gelukken zou reeds draaien de koolplanten te genezen kan dan ook ge rust naar het rijk der fabelen worden ver wezen. Ook "ls uit het onderzoek wel ge bleken, dat een afdoende bestrijding, anders dan door grondbewerking niet zal kunnen worden bereikt, dan door het in het leven roepen van een waarschuwingsdienst, ge paard met een min of meer inten sieve contrólevangdienst. Dit laatste behoeft echter niet veel geld te kosten. De meeste poppen zitten op een diepte van pl.m. 10 c.M. Deze waarschuwingsdienst zal echter nog wel wat op zich laten wachten totdat het gelukt is meer positieve gegevens te krij gen omtrent het te gebruiken spuit- of stuifmiddel. Zooals bekend is, zullen in dit seizoen die middelen, die in het laboratori um goede verwachtingen gaven, tc velde worden aangewend. Hiervoor zullen ook wel enkele secure praktici worden aange zocht omdat het niet best te doen is alle middelen op het proefveld te St. Pancras te beproeven. Wat nu de grondbewerking be- BARSINGERHORN Vergadering van dc Middcnstandsverccn. Barsingerhorn op Dinsdag 2 Maart 1937, nam. TA uur ten huize van den A. de Graaf Aanwezig 20 leden Voorzitter de heer D. Gorter heet de aan wezigen hartelijk welkom eri'wenscht de leden een goed 1937. Jaarverslag De secretaris, de heer C. Spaans, leest zijn jaarverslag waaruit viel op te maken dat de jonge vereeniging reeds veel heeft, gedaan, in het afgeloopen jaar. Dc vergadering ap precieert het uitgebreide jaarverslag ten zeerste en geeft daarvan door applaus blijk Notulen van een vorige vergadering wor den gelezen en onder dankzegging goedge keurd. De rekening over 1936 wordt door de hee ren W. Biesboer en N. Keesman nagezien en in orde bevonden en advisccren tot on veranderde vaststelling. Op voorstel van den heer Keesman wordt besloten dc reke ning in den vervolge vóór de alg. verg. na te zien. De rekening sluit met een voord, saldo van f 54.27. Bestuursverkiezing wegens per. aftr. van de heeren D. Gorter en Iv. Keuris, Met over- grootc meerderheid worden beiden herbe noemd en nemen de herbenoeming aan. Punt 4 van de agenda Cursus boek houden Voorzitter zegt dat in het bestuur stem- walvisschcn door een of ander instinct ge dreven op bepaalde tijden zeewegen opzoe ken, die door zones voeren, die op het oogen blik reeds lang geen zee meer zijn. Zij wil len een zeer bepaald doel in een of andere Oceaan bereiken. Zij volgen een inncrlijken drang en doen dit ook, indien de weg over land leidt. Zij kunnen hieraan eenvoudig geen weerstand bieden. Zij kunnen en wil len niet terug. Het instinct, dat in hun machtig lichaam en hun kleine hersens huist, is sterker dan de wil om te leven. Wanneer de zee beeft. De andere theorie steunt op de hypothese, dat ergens in den oceaan, vooral in dc ant-arctische zo ne vrij regelmatig zeebevingen plaatvinden, die hun ontstaan vin don in verschuivingen van den zee bodem. Dit zou den walvisschen van een wilde angst vervullen en hun blindelings voorwaarts drijven. Men moet daarbij bedenken, dat walvisschen zoogdieren zijn, dus eens op het land hebben kunnen leven. In hun doodsangst zoeken zij nu redding, waar het water niet meer is. Maar zij hebben reeds lang alle mogelijkheden om zich op het land te bewegen verloren. Zoo gaan zij aan hun angst ten gronde vooropgesteld dan, dat de geleerden met hun theorie gelijk hebben. Intusschen zal er nog menig onderzoek noodig zijn, alvorens deze eigenaardige aan gelegenheid tot een oplossing is gebracht. Tenslotte zijn er ook andere diersoorten, die plotseling een neiging vertoonen om den dood in te gaan. Hoog in het noorden kent men b.v. den mystcricusen zelfmoord van de lemming, die zich in de zee stort, Zelfs indien men het raadsel van den zelf moord der walvisschen heeft opgelost, Mij ven er dus nog genoeg dergelijke proble men over. men zijn opgegaan om een cursus voor Boekhouden te organiseeren. Spreker stelt zich daarbij voor een cursus te houden in dc herfst van dit jaar. De vergadering ge voelt er wel voor en geeft het bestuur mach tiging een en ander nader uit te werken. Voor een cursus etaleercn blijkt ook be langstelling te bestaan. Het bestuur zal dit eveneens uitwerken. Middenstands-tentoonstelling. Voorzitter zegt dat het bestuur het idee heeft een tentoonstelling op bescheiden schaal op touw te zetten. De heer Keuris licht een en ander toe. Het is dc bedoeling dan, dat middenstanders in een stand met een of ander artikel voor den dag komen De aandacht van het koopend publick wordt dan wat meer op dc nering doenden gevestigd. Spreker ziet er inder daad wel eenig heil in. De heer N. Keesman zegt dat hij meent, dat, gezien de ervaringen elders, een ten toonstelling zeker een goed idee is. Dc heer Koovman vraagt of het geen aanbeveling zou verdienen, in verband met de kosten aan een tentoonstelling een ver loting te verbinden. Algemeen is de vergadering van oordeel dat een tentoonstelling wel kans van sla gen zal hebben. Informaties zullen worden ingewonnen. De rondvraag levert niet op, waarna dc vergadering onder dankzegging gesloten wordt. HEER-HUGOWAARD VERLOOP DER VERLOTING ZUSTER- KRING „ODITH" Om half acht kwamen velen tesamen in hot kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk, om de uitslag der diverse prijzen te vernemen. Het Zangkoor bracht allereerst eenige lie deren ten gehoore, waarna de uitslag van dc naam der pop werd bekend 'gemaakt. De gelukkige winnares van het uitge loofde schemerlampje was Mw. v. d. Bussc- Grootes, terwijl den lieer S. Sulzlc de ge haakte loopcr werd toebedeeld De firma Holsmuller uit Alkmaar was nogmaals zoo welwillend, thee en koffie te schenken, waarna de verloting een aan vang nam. De eerste prijs was merkwaardigerwijze gevallen op de Kerkvoogdij alhier, zoodat deze met de stofzuiger ging strijken! Na afloop der verloting zong het zang koor nogmaals eenige liederen, waarna Ds. v.d. Kam alle degenen, welke hadden mede gewerkt tot het welslagen dezer bazar, har telijk dank zegde. Tenslotte nam de pres-kerkvoogd het woord, om dc zusterltring in zijn geheel en het be stuur in het bijzonder hartelijk dank te brengen voor het welslagen dezer bazar, waarna de bestuursleden eveneens een Hugowaardsch lepeltje als aandenken ont vingen, hetgeen met groote waardeering werd in ontvangst genomen. Tenslotte be dankte dc heer A. C. Dekkers den predikant voor het genomen initiatief, alhier een zus- terkring op te richten. Benoemd tot Hoofd der Chr. School Bas- scrweg alhier, de heer R. Stouthamer, on derwijzer aan de Chr. School te Badhoeve dorp bij Amsterdam. LANGENDJJK BROEK OP LAKGEND1JK BURGERLIJKE STAND over de maand Februari 1937. Geboren: Nicolaas Dirk, zoon van D. Krap eii van M. Kliffen; Arie, zoon van J. Kroon en van S. Kloosterboer. Overleden: Cornelis Haas, oud 84 jaar, we duwnaar van Janke Potman. Ondertrouwd en getrouwd: geene, KERMIS Bij de gisteren gehouden verpachting van standplaatsen tijdens de a.s. kermis, kwamen de volgende biljetten uit de bus: Skooter Autodroom, F. P. G. Robbe Janvier; en Co., Breda (op de Markt) f 501.- Caterpillar, dezelfde f 175.- (zonder con currentie) Inschrijving is bedoeld voor gunning van beide inrichtingen. Autoskootcr, Johan Siepkema, Groningen f 520. (zonder concurentie van benzineskoo- ter) Moet benzineskooter tevens geplaatst worden: f 700.- voor de inrichtingen samen< Autoskootcr, Fa. Dirks en Lanting, Deven ter f 200.- (zonder concurrentie) Autobaan, geen skooter, D. Stolte, Delft f 150.- Motorsteilwand, dezelfde f 75.- Steilwand J. Verboom, Leimuiden f 40. Steilwand motorsport, W. Dirks, Rotter dam f 60. Rupscaroussel, J. W. Janvier, Bergen op Zoom f 102. Luchtschommel, R. Vader, Winkel f 85. Miniatuur Auto Racebaan voor kinderen K« Mulder, Amsterdam f 50.— (op de Markt) Miniatuur racebaan, Adam v. d. Veen, Purmcrend, tevens Waggelkamer tezamen f 40.(op de Markt) Electriscbe Zwcefcarousscl S. C. Keizer Sz, Den Burg (Texel) f 95.10 (bij Rijswijk) Kinderdraaimolen, H. F. Koek Beverwijk f 25.— Fietsmolen dezelfde f 20. Elcctrische Kinderdraaimolen A. T. Hoes Haarlem f 26. Open golfbaan, C. Copots, Rotterdam f 50 Turksche schop, J. Breik, Broek in Water land f 16.(op de Markt) Flesschenwerptent D. Sipkema, Assen, f 40 (op de Markt) Op andere plaats f 20. Tankbaansportje, dezelfde f 12. Kijktcnt radio wondershow B. Bosschalk Amsterdam f 30. Berekeningstent, J. van Dijk Rotterdam f 31.voor dc Roode Leeuw. Lijntrek- en Pyramidesport dezelfde f 31— bij de Roode Leeuw Ronde Knikkersport, dezelfde f 15. Bij gunning van 3 standplaatsen wordt het totaal bedrag met f 5.verhoogd Hometrainer, Jan Schröder, Amsterdam! f 12.— Kop van Jut, T. H. Voetman, Tilburg 1 7.50 Sjoelsport, J. A. Peterson, Haarlem f 10.— Schiet- en Werptent A. Blokker, Verlaat Oude Niedorp f 62. Fotoschiettent, Philip de Winter, GorcuiH f 60.— VJiegbomsport, Daniël Veen, Heiloo f 40.« Berekeningsspel J. M. Wichers, Hillegers- berg f 30. Oballospel, dezelfde f 20. Voor beide inrichtingen wordt aangebo den f 65.— Slagmachine (Hoofd van .Tut) J. Brante- naar, Alkmaar f 10.op oude plaats. De gunning. Aan de navolgende exploitanten werd een standplaats toegekend: F. P. G. Robbe Janvier en Co, Breda met Auto Skooter en Caterpillar. R. Vader, Winkel met Luchtschommel. S. C. Keyscr Sz., Texel met Zweefcarous- sel- H. F. Koek, Beverwijk met Kinderdraai molen D. Scholte, Delft met Steilwand. D. Veen, Heiloo, met Vliegbomsport. A. Blokker, Oude Niedorp met schiettent. F. de Winter, Gorcum het fotoschiettent, D. Sipkema, Assen, met Werptent J. A. Peterson Haarlem met spoelsport J. van Dijk, Rotterdam met Touwtrektent Ronde Knikkersport, Lijntrek en Pyramide sport. J. Brantenaar met slagmachine. D. Sipkema, Assen met Tankbaansportje T. Copots, Rotterdam met Open golfbaan, gegund Slotplein

Schager Courant | 1937 | | pagina 10