Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS Uit Bergen Hoest bij kinderen ampo lucht op OR goRORStl ïtiiTSj De Bilt seint BERGER SPORT VEREENIGING. Een drukbezochte en Interes sante avond. In de zaal van den heer de Lang waren Woensdagavond ongeveer zestig leden van B.S.V. bijeengekomen om te kijken naar de vertooning van de spelregelfilm. De voorzitter van B.S.V.. de heer ten Bruggencate, opende met een woord van welkom. Spr. wees erop, dat de film welke yertoond zou worden een studiefilm was van den K.N.V.B., welke door dit lichaam apn den X.H.V.B. in bruikleen was afge staan. Nadat de film voor de scheidsrech ters in de verschillende districten was ver toond, was B.S.V. de eerste vereeniging, welke in staat werd gesteld hare leden met deze leerzame film te doen kennis ma ken. Spr. wilde van deze plaats het be stuur van den N.-H.V.B. hartelijk dank zegden voor deze primeur. Met groote aandacht werd de film ge volgd en de talrijke vragen, welke er ge steld werden, getuigden, hoezeer men zich voor het vertoonde interesseerde. Na de vertooning der spelregels, volgde nog een zeer interessante en leerrijke film over voetbaltraining. De heer Hartland kwam hierbij in z'n element en vond ge legenheid tal van nuttige en leerzame op merkingen te plaatsen. Het is een leerzame en gezellige avond geworden. HET KAMPEEREN IN DE GEMEENTE. Adres van de S.D.A.P. Raads fractie. om het weer op beschei den schaal toe te staan. De fractie van de S.D.A.P. uit den Ge meenteraad. bestaande uit de heeren C. Brak, L. den Das en J. Hemelrijk, heeft een adres lot den Baad gericht. waarin wordt voorgesteld, het College van B. en W. op te dragen, in de eerstvolgende raadsvergadering te komen met voorstel len. waarin art. 16 van de Alg. Politiever ordening der Gemeente Bergen zoodanig wordt gewijzigd en aangevuld, dat in het vervolg, op zeer bescheiden schaal het kampeeren in deze gemeente, zoowel over- dag als 's nachts, weer mogelijk wordt. Het komt adressanten gewenscht voor, 'dat, waar blijkens een uitspraak van den Kantonrechter te Alkmaar, het kampeeren in een kampeerauto of -wagen in de ge meente. Bergen niet strafbaar is, thans ook aan hen, die wcnschcn te kampeeren in een kam peertent, zulks op zeer beschei den schaal toe te staan. Ilct lijkt adressanten het meest'voor de hand liggend, dat uitgegaan wordt van een .vergunningsstelsel, waarbij aan eigenaars of gebruikers van terreinen binnen deze gemeente gelegen, het recht wordt gegeven op hun terreinen of bij hen in gebruik zijn de terreinen, te laten kampeeren. B. en W. zijn bevoegd, onder nader door hen te stellen voorwanrden, ontheffing te yerlcenen van de bepalingen, zooals die in de door B. en W. uitgereikte vergunning luiden tusschen 's morgens acht uur en 's avonds acht uur. Handelen in strijd met de vergunning zal geacht, moeten worden als handelen zon der vergunning. De vergunning zal ten al len tijde door B. en W. kunnen worden ingetrokken. Toelichting op de uit te reiken vergunning. In hun toelichting op dit adres mecncn adressanten, dal de vergunning, die door B, en W. aan eigenaars of gebruikers van terreinen zal worden uitgereikt, de volgende bepalingen dient te vermelden: le. Op geen enkel terrein mogen meer dan 5 tenten worden geplaatst, elk plaats biedende voor zes personen, terwijl elke kampeertent een vloeroppervlak moet heb ben van twee vierkante meter per kam- peerende persoon. 2e. Het terrein, waarop gekampeerd wordt, dient zoo groot te zijn, dat voor el- ken kampeerder 100 M2. terrein aanwezig is. 3e. Verblijven meer dan 5 personen des nachts in een kampeertent, dan dient op het. terein een W.C. aanwezig te zijn, die aan door B. en W. te stellen eischcn moet voldoen. 4e. Wordt, naar het oordeel van B. en W. 'door de kampeerders gehandeld in strijd met de goede zeden of de hygiëne, dan kan de vergunning direct worden ingetrokken. 5e. Het is kampeerders verboden van 's avonds negen uur tot 's morgens 7 uur muziek te maken, radiotoestellen te laten spelen, luid te zingen, te roepen of te schreeuwen. 6e. Het is verboden, open vuren aan te leggen of te stoken. KOEGRAS JULIANADORP. Boerenleenbank. Woensdagavond werd vergadering gehou den in de zaal van het café „Prins Hen drik" van den heer A. Doorn. De Voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer J. Kossen heet de aanwezigen welkom. De notulen worden door den secretaris kassier, den heer J. de Vries, gelezen. Jaarverslag. Uit dit verslag vermelden wij: Het ledental vermeerderde met 10 en verminderde met één lid. liet aantal in omloop zijnde spaarbank boekjes bedraagt 604. Aan spaargelden werd ontvangen f 222283.58 of ruim een halve ton moer dan het vorige jaar. Terug betaald werd f 170692.15 of f 30.000 minder dan in 1935. In omloop waren 156 voorscholboekjes. In Loopende Rekening stonden 32 personen of vereenigingon. De winst bedraagt f 3763.62, hetwelk bij het reservefonds wordt gevoegd, dat daar door stijgt tot f 20263.98. De voorzitter deelt mede, dat de rentevoet fs bepaald op 3 3K en 4K voor de voorschot ten. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer "A. Grin herkozen. Voor den Raad van Toezicht wordt her kozen de, heer J. Kossen. Tot plaatsvervan gende bestuursleden de heeren K. Bregman en NL Vries, Tot commissie voor het nazien van de re kening worden benoemd de heeren G. Gort zak, C. van Bodegraven en C. Purmer. Bij de rondvraag wordt de aandacht ge vestigd op de vergoeding voor de bestuurs leden, welke thans voor allen gelijk is, nl. f 2.50 per zitting. De spreker vindt dat voor den Directeur te weinig en zou dat willen verdubbelen. Bij mondelinge stemming wordt dit voorstel aangenomen, zoodat de vergoeding voor den Directeur f 5 per zit ting zal bedragen. Een tweede vraagsteller zou het aantal kantooruren uitgebreid willen zien en stelt voor dit. te doen. behalve des Dinsdags ook op Donderdag en Zaterdag. Dit voorstel wordt, omdat het geen positieve gronden heeft, meer als een mededeeling beschouwd, daar de kassier altijd een zeer rekbaar spreekuur heeft en houdt. Evenwel is hij be reid om 1 maand een proef te nemen en wel, des Zaterdagsmorgens van 911 uur, cn blijkt het dan, dat zulks overbodig is, dan wordt dit weer nagelaten. Hierna sluiting. Onderavond van de O. L. school No. 1. Gisteravond werd in de O. L. school no. 1 te Julianadorp, de ouderavond gehouden. Dc gymnastiekzaal was voor deze gelegen heid weer keurig ingericht, en in een feest zaal herschapen en was tot in de uiterste hoeken gevuld. Door de ouders is dezen win ter een poppekast gemaakt, die inderdaad een keurig stukje van kunst is geworden- Jan Klaassen en Katrijn spraken daar hun goed gekozen welkomstwoord, doorspekt met waarheden die de zaal met een gezonde lach vervulden. Hierna hield Dr. Nij kamp uit Den Helder een interessante lezing over het waarne mingsvermogen van de bijen, welke lezing door lichtbeelden werd verduidelijkt. Na de thee speelden dc leerlingen van de hoogste klas een klein operettetje: .,Het nieuwsgierige elfje.". Genoten heeft de zaal van het leuke spel dezer kinderen cn van de fijne elfendansjes die werden te zien gegeven. In zijn slotwoord dankte de heer Schroe- vers, Dr. Nijkamp en dc leden van het be stuur van dp Nat. Hist. Ver., voorts dc pia niste juffr. Kokelaar, en verder het perso neel voor de vele moeite, die ze zich ge troost hadden. LANGEND1JK ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den lieer Kaper vergaderde Donderdagavond de afd. van den Ned. Tuin dershond.* De bijeenkomst was weer slecht bezocht. Behandeld werden de beschrijvingsbrie ven voor de alg. vergaderingen van het district Noord-Holland van den Ned. Tuin dershond en van den N.T.B. Dc meeste voor stellen hadden betrekking op onderwerpen, welke herhaaldelijk in de vergaderingen aan dc orde zijn geweest. Zoo b.v. de quaes- tie van de minimumprijzen, om die ver hoogd te krijgen, teeltvergunning, waaraan volgens het oordeel van de vergadering nog heel wat ontbreekt, vooral in het belang van jonge kweekers, het vastc-lastcnvraagstuk, daar dit den ondergang van vele tuinders beteekent. Voorts wilde men, dat, als er beperking moet plaats hebben, die daar te zoeken, waar nog andere bronnen van inkomsten zijn (landbouwers); een beëindiging van den strijd tusschen N.A.K. en B.K.Z., bcdrijfs steun tot een bepaald bedrag, waartegen de afdeeling zich verklaarde: hulp voor"hen, die door ziekte hun bedrijf niet kunnen uit oefenen. Ten aanzien van dit laatste wees men op de wenschelijkheid van onriehling van vereen, als Onderlinge Hulp hij Ziekte. Onmogelijk word geacht door de aWellin gen een enquête in le stellen betreffende de verhoudingen tusschen schulden en bezittin gen. Sterk verklaarde men» zich tegen de ongebreidelde uitbreiding der volkstuintjes, wat zeer nadeelig is voor de hona-fide tuin ders. Op de meest actieve wijze prnnaganda te voeren voor de doelstelling en het streven van den N.T.B.ten einde zooveel mogelijk leden en -invloed te verwerven, had de svm- pathie der vergadering. Men vreesde ech ter of de financiën daartoe wel voldoende waren. Meer en beteren steun was natuur lijk ook een hartewensrh der afd., evenals een spoediger uitkeering van dien steun. Staatspensioen kon de instemming ver werven van de vergadering. Men betreurde het, dat op het oogenblik, gezien het stand punt van sommige politieke partijen ter zake van het Congres van den B. v. S.. hef staaspensioen weer als een politieke zaak wordt beschouwd. Met voldoening werd ge constateerd. dat. als de Alg. Verg. zich voor een actie uitspreekt, het H.B. deze met kracht zal steunen. Besloten werd con bijdrage te verlcenen aan den Kring Langendijk en aan het Pro- nagandafonds. pn als het voorstel van het H.B. inzake het Uitbouwfonds wordt aan genomen, ook daarin een bedrag storten. Nog werd aan de orde eesteld de actie van de Boerenleenbank te Koedijk om er bij de Centrale Bank te Utrecht op a.an te dringen tot sehuldherleiding over te gaan. Algemeen was men van oordeel, dat deze actie niet kon slagen, als ze niet landeliik werd gevoerd en dat de opzet van deze ac tie dus verkeerd was. Men begreep niet. dat in de vergadering van den Kring Lan gendijk aan de Kocdiikcrs hulde werd ge bracht, waar deze zaak op die wijze werd aangepakt. Daarna sluiting. OUDKARSPEL. De proefpolder. Naar wij vernemen, worden onder dc?c gemeente ook opmetingen gedaan voor den aanleg van een proefpolder in verband met de plannen tot verbetering van de economi sche toestanden in het Geestmeramhacht. Men deelt ons mede, dat het nogal voor barig is geweest om dc proefpolder voor de gemeente Zuidscharwoude o"p tc eischen. aangezien nog niet definitief is vastgesteld, waar de proefpolder zal komen. Uit dc di verse metingen, welke worden gedaan, kan men wel ongeveer afleiden, dat verschillen de plaatsen, welke in de indertijd te Haar lem gehouden vergadering zijn aangegeven, worden afgemeten. Dezer dagen is dc eehtgenoote van den heer S. de V. zoodanig komen te vallen, dat zij naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd. Inbraak bij een bejaarde weduwe te Medemblik Gisternacht is alhier een brutale inbraak gepleegd bij de 80-jarige, alleenwonende we duwe K. Deze ging, omdat zij zich onwel gevoelde, reeds te acht uur naar bed. Na dat. zij in de huiskamer het licht had uit gedaan, bemerkte zij bij het verwijderen der overgordijnen, dat. er een man op den stoep voor het huis stond. Daar dit. wel eens meer voorkomt, vermoedde zij niets kwaads en ging naar bed. Nadat zij ongeveer een uur in bed had ge legen zij sliepin een bedstede in de huis kamer) bemerkte zij tot. haar schrik, dat er iemand in dc kamer was, die met. een lan taarn om zich heen zocht. Doordat zij doof is, had zij den man niet hooren binnenko men. Kordaat sprong zij echter het bed uit en riep luidkeels om hulp. Dc inbreker, die zich gezien het vroege avonduur voor de omgeving niet veilig gevoelde, koos ijlings Let hazenpad. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, doch van den laffen indringer was geen spoor meer te bekennen. Deze had zonder maar één enkelen cent buit te "kunnen ma ken dc wijk genomen. In een ander gedeelte van de stad heeft liij echter met heter resultaat een inbraak gepleegd. Ten huize van den heer L., die met zijn echlgenootc afwezig was, heeft hij zich moester gemaakt van een bedrag van f50. Dc politic stelt een uitgebreid onderzoek in, doch van den dader heeft men tot nog toe geen spoor. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. Een onderhoud met den Regee- ringscommissaris? In Alkmaar werd Woensdagmiddag een gecombineerde vergadering gehouden van de Hoofdbesturen van den Chr. Boeren- en Tuindershond. den R.K. L.T.B., en den Ned. Tuindershond. Op deze vergadering werden verschillen de maatregelen besproken om te komen tot verbetering van den noodtoestand in di verse tuinbouwstreken, zooals de Langen- dijkcr tuinbouwstreek en de bloemkwcekcrs- bedrijvcn tc Aalsmeer, waar de nood ook zeer hoog is. Men besloot, dat vertegenwoordigers van de drie organisaties een onderhoud zullen aanvragen met den' Regceringscommissaris waar zij 'o.m. dc wenschelijkheid zullen be pleiten van een vervroegde voorschotuitkee- ring op den Tuinbouwsteun 1937, om de tuinders in dc gelegenheid te stellen hun bedrijven voor het nieuwe seizoen in orde te brengen. WIE RIN GEN Cinema De Haan: „Een ster valt van den hemel". Joséph Schmidt zingt in het schitterende filmwerk: „Een ster valt van den hemel". In Cinéma De Haan draait deze week bo vengenoemde film met den bekenden zan ger Joseph Schmidt. Hieronder volgen eenige recensies van ver schillende bladen: Een aardige amusante film, met een voor treffelijke „cast" en met méér dan gebruike lijke humor en talent samengesteld. De. prachtige stem van Joseph Schmidt mist ook in deze schitterende film haar be koring niet op het publiek, dat schier adem loos toeluistert. Maar deze film is overigens wat betreft do muzikale illustratie, dc décors en het spel der artistcn zoo uitnemend, dat we gerust kunnen spreken van een schlager. Dit is de hoste film, die Joseph Schmidt tot. dusverre op zijn naam heeft staan. Vischafslag Den Oever. 2 Maart: 19 tal haring f 7.00fS.90 per tal; 261 K.G. wulken f25.—f26.30 per 100 K.G. 3 Maart: 24 tal haring f8.85f9.25 per tal; 615 K.G. wulken f25.15f27.90 per 100 K.G. i Maart: 21 tal haring f8.90—f9.30 per tal; 500 K.G. wulken f26.25— f 27.80 per 100 K.G. CALL ASTSOOG BILJARTWEDSTRIJD De siqaren eindelijk verdeeld. Woensdagavond had in hotel „De Haan" dc laatste ontmoeting plaats tusschen de beide plaatselijke biljartclubs „Dc Haan" en „Dc Waal" Door gelijk spel was overspelen van de wedstrijd noodzakelijk en werd het eerste deel daarvan de vorige week ge speeld in hotel „Duinzicht" De uitslag was toen in het voordeel van de clnb „De Waal met 6 van dc 10 partijen winst. De club Dc Haan hoeft in het tweede deel'van den den strijd de tanden op elkaar gezet en ondanks de achterstand van vorige week gewonnen met twee partijen voorsprong. Aan spanning ontbrak liet nu in 't geheel niet. Kén partij stond gelijk caramhnlc, cn werd door Hoogland keurig gewonnen. De uitslag van Woensdagavond j.1. is: J. MooijS. Baken 01 J. Weij-Sj. v. d. Wal 1—0 W. v. T.wuijver—G. dc Boer 01 J. ZeemanM. de Haan 01 J. de Waal—J. Bakker 10 L. KakchcokeP. de liaan 10 J. KruitA. Kruit 01 P. GlijnisH. Hoogland 01 II. HoitinkH. Bakker 01 J. H. v. d. Plas—M. de Haan 01 Totaal 3—7 in het voordeel van de club De Haan, zoo dat dez in het geheel 11 van dc 20 partijen heeft gewonnen. Door den Voorzitter van de biljartclub De Waal werd de prijs, een kistje sigaren, met- een fclicitatiewoord uitgereikt. Dank werd gebracht voor de wederzijd- sche gastvrijheid. DISTRIBUTIE BAK- EN BRAADVET In deze gemeente zal ook, naast gehakt in blik cn onvermengde margarine, bak en braadvet worden gedistribueerd aan hen, die daarvoor in aanmerking komen. HERHALINGSOEFENINGEN De dienstplichtige G. v. d. Werff, van de lichting 1931 is opgeroepen om voor den tijd van 17 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te koinen hij het 5e Rcgt Veldartillerie te 's-Gravenhage. ZIJPE Men deelt ons mede, dat de indertijd door Burgemeester en Wethouders, in overleg met de alhier bestaande middenstandsvereeni- gingen, in het leven geroepen Plaatselijke Commissie van Advies voor het Midden- standsborgstellingsfonds „Holt Noorder kwartier", hare werkzaamheden heeft aan gevangen en dat dezer dagen, onder voorzit terschap van wethouder Nannis, de instal latievergadering is gehouden. SCHAGERBRUG Naar wij vernemen is besloten de repe tities der alhier gevestigde zangvereen. „Kunst na Arbeid" alhier te staken, aange zien er te geringe belangstelling voor de vereeniging blijkt te bestaan. BURGERVLOTBRUG Dezer dagen had in café De Nijs de re vanche-partij op 't groene laken plaats tus schen 't Zand—Burgervlotbrug. De uitslag hiervan was: voor 't Zand 532 caramboles en voor Burgervlotbrug 538 ca ramboles 't geen als eindresultaat oplever de dat 't Zand met een voorsprong van 21 caramboles uit dezen onderlineen vriend schappelijken match te voorschijn kwam. Gespeeld ovèr 1200 caramboles. WINKEL Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den heer J. de Graaf ver gunning verleend tot het bouwen van een veestalling. Voor herhalingsoefeningen zijn per 9 September 1937 opgeroepen de dienstplichti gen Jn. Fijnheer Hz., Jn. Korver, C. Rol en S. van der Wal en J. H. Dijkstra, allen voor 17 dagen. Hef jaarlijkseh onderzoek zal in de maan den Mei en Juni a.s. te Winkel worden ge houden voor de lichtingen 1925 en 1928. De heer Ch. Tialkens te Schagen is door Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te. voorloopig voor een half jaar, aange steld als controleur der steunvcrleening en werkverschaffing in deze gemeente. BARSINGERHORN KOLHORN. Lezing Burgemeester Loggers. Naar wij vernemen heeft de Burgemeester zich bereid verklaard hedenavond een lezing te houden, voor het Instituut v. Arbeiders ontwikkeling. Tot onderwerp heeft hij gekozen: Regee- ringsvormen (in 't bijzonder de tegenstelling democratie of autocratie). Ongetwijfeld een zeer leerzame avond, WIERINGERMEER MIDDENMEER ONDERWIJZER BENOEMD In de plaats van den heer J. A. van Hee die wegens benoeming tot leeraar aan een Ambachtsschool eervol ontslag heeft gekregen als onderwijzer aan de schóól te Middenmeer, is fhans door het bestuur be noemd de heer J. J. van Hee. RIJKSVELDWACHTER BENOEMD. Met ingang van 1 Maart j.1. is benoemd tot rijksveldwachter ter 'standplaats Mid denmeer, dc rijksveldwachter-brigadier ti tulair J. H. Noot tc Obdam. Do heer Noot zal zich dezer dagen te Middenmeer vestigen. - WIERJNGERWERF ONTSPANNINGSLOKAAL Op verzoek van het Ned. Jongelingenver- bond heeft de Wioringernieerdirectie het Cantinegehouw te Wieringerwcrf beschik baar gesteld als ontspanningslokaal voor de kamparbeiders. F.lken avond alsmede 's Zondagsmiddags bestaat er voor dc jongelui gelegenheid in dit lokaal aangename tijdspasseering te vinden. Hiertoe is in het gebouw een groo te hoeveelheid dam- en schaakspelen sjoel bakken, enz. aanwezig. Het ontspanningslokaal, dat in don loop van deze week werd geopend mocht zich reeds onmiddellijk in een dankbare belang stelling verheugen. De arbeiders stellen de hun geboden ontspannineseelegenheid op hoogen prijs. Gebrek aan belangstelling van hun zijde behoeft dan ook zeker niet tc worden gevreesd! CONSULTATIEBUREAU ZUIGELINGEN Naar wij vernemen zal binnenkort in het Vergadergebouw een consultatiebureau voor zuigelingen worden gevestigd. HARENKARSPEL üe schaakclub „Dirkshorn" heeft van B. en W. toestemming ontvangen tot het hou den van een verloting. Het eventueel saldo van deze verloting zal worden gebruikt voor het aanschaffen van nieuw materiaal. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. best. Hoogste noteering 33 ct., kwam op naam van den heer Herman Richter, grossier te Amsterdam, voor den prijs van f252.50; af komstig van den heer A. Stins te Barsin gerhorn, De slagers Dijkshoorn cn Wit koch ten ook beste koeien, pl.m. 10 gld. minder. Voor Dr. Deterding werden er 16 stuks aan gekocht; lang geen slechte. Dc aanvoer was goed. De handel in kalfkoeien was heel goed met een mooie aanvoer voor dezen tijd. Hoogste noteering f240.Geldekoeien han del eoed: hoogste notecring f 140.Er waren aardig pinken aangevoerd: dit was wel wat vroee in de tijd volgens 'n koopman, zoodat deze handel nog matig was. De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur. Notee ring was 714 gld. voor den dood: later op den dag hoorden wij nog dat er verscheidene kalveren waren verkocht voor f5.75, de laagste prijs. Pl.m. 500 kalveren aangevoerd, maar er waren verscheidene vreemde koo- pers voor, o.a. uit Deventer. De handel in vette schapen vlug duur, van 2838 gld., dat zijn prijzen. Overhouders voor de weide nog één koppel van 33 stuks, DHet borstje inwrijven met Dampo. Pot 10. Dooi 50 ct. Bij Apoth. eo Drogisten. werd verkocht voor f24.50 per stuk. Voor den slacht tot f26.50, handel vlug. Dc handel in paarden was goed. De heer Stammes van Heerhugowaard had 11 stuks aangevoerd, hiervan werden 5 stuks verkocht dus dat ging. De handel in vette varkens was matig, hoogste, noteering 23^ cents. De biggen werden ook goed verkocht, hoogste noteering f 15.dus dat wordt ook hooger volgens de laatste weken. Kippen en konijnen weinig aanvoer, han del goed. Over het geheel was het een besten han del, met veel bezoek. VOETBAL. Voor Zondag 7 Maart zijn geen wedstrij den vastgesteld. Tot 20 Maart kunnen kaarten aange vraagd worden voor den wedstrijd Holland- België, welke gespeeld wordt op 2 Mei a.s. in het Feijenoord-stadion te Rotterdam, bij C. Keijzer, Lauriestraat 20. Eeretribune (beneden) a f 5.(boven) a f 4; Maastribune (beneden) f 4, (boven, on- overd.) f3; Open zijvakken (beneden f3, (bo ven) f2. Staanplaatsen f 1. Jongensplaatsen f 0.50. POLITIE SCHAGEN. Gevonden: Een tang. Verwachting: matige tot krachtige zuidoos telijke tot noordoostelijken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 753. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. RHEUMATIEK? TEHLEP'S RHliUMATIEKSMEERSEL zal U helpen! Eén flesch gebruikt en de pijn is verdwenen. Prijs per flcsch 65 ct. Alleen in TERLEP'S DROGISTERIJ. Apothekers-Assistenten. HOOGZI.TDE 103 - TEL. 99. SCHAGEN. Predikbeurten ZONDAG 7 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, nam. 7 uur. Ds. Vorstman. Haringhuizen, voorm. 10 uur Ds. v. Beek. Barsingerhorn, nam. 2 uur Ds. Witkop. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagcrbrug. Petten, voorm. 10 uur. Ds. Van Wichen. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Dirkshorn, voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw. Onderwerp: Onvoldaanheid. Nieuwe Niedorp, 's avonds 7 uur, Ds. Mo lenaar. Winkel, geen samenkomst. Schoort voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoort Warmenhuizcn. voorm. 10 uur, Ds. Van der Kam. Valkkoog, voorm. 9.30 uur. Ds. TLnholL Noordscharwoude, geen dienst. Oud karspel, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud, geen dienst. Heerhugowaard. nam. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Julianadorp, nm. 7.30 uur, Ds. M. v. Wichen. Wcsterland. nam. 7.30 uur, Ds. Van J3eek Anna Paulowna. vm. 10 uur. Ds. Vorstman. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. J. D. v. Calcar, van Beverwijk. Hippolytushoef, tiam. 2.30 uur, Ds. Smidts, van Den Helder. Geref. Kerk. Scliagen (voormalig gebouw Kantongerecht) nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirks horn. Kolhorn, voorm. 930 uur, Cand. M. Feitsma, van Amsterdam. Nam. 2.30 uur. Cand. M. Fcitsma. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur. Ds. Hoogen- huijze. van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3.30 uur. Ds. van Dop. v. Alkmaar. H. Doop. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniglng. Donderdagavond 7.30 uur, in Evaneelisatiegehouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. 's av. 7 uur, de heer Kraak, van Den Helder.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7