Raad S chagen POORTER'S RHEUMATISCHE PIJNEN KWELDEN KLOOSTERBALSEM Kinderwagens Wiegen Kinderledikanten Tapijt- en Meubelhandel (Jeen onregelmatigheden, wél een misverstand. De credietwaardigheid van de debiteuren der eierveiling. Buigen voor Haarlem en Den Haag. R. en W. toegankelijk voor een goede raad. Eervol ontslag aan hoofd U.L.O.- School. De R.K. Bewaarschool krijgt hoo- gere subsidie. Verhuur haventerrein en ver koop bouwterrein. F Vergadering van don Raad op Vrijdag 5 Maart 1937, des namiddags kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Comelissen, burge meester; secretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld; Wat de kwestie aangaande den accoun tant, den heer de Vries, betreft, zijn B. en W. overtuigd, dat hierf een misverstand in het spel is en dat van onregelmatigheden in de verantwoording van magazijngoederen van de gasfabriek niets is gebleken. Genoemd college, vindt dan ook geene termen aanwe zig, verder op deze zaak in te gaan. De heer van Erp vraagt of B. en W. een onderzoek ingesteld hebben of eventueele onregelmatigheden zijn gepleegd of niet. De voorzitter zegt dat vóór de vorige ver gadering dit al gevraagd is aan den direc teur. Spr. is overtuigd dat de heeren Van Erp en de Vries elkaar niet goed hebben begrepen. De heer Van Erp merkt op dat hij het woord onregelmatigheid niet heeft op genoemd doch zijn vraag heeft gesteld naar aanleiding van een passage in het rapport van den accountant. Spr. wil er in 't open baar op wijzen dat den volgenden dag de heer De Vries bij hem verscheen en Spr. toen direct heeft gezegd, dat deze zich, als er dergelijke opmerkingen waren, had te wenden tot het hoofd van de politie. Door den accountant is ook geantwoord, dat hij het met 't oog op den toestand van den directeur maar had verzwegen B. en W. zeggen nu dat voor hun college geen termen aanwezig zijn, verder op deze zaak in te gaan doch naar spr.'s meening is dat niet juist en spr. zal overwegen of er mis schien nog andore menschen in Nederland zijn om dit nader te onderzoeken. De heer Mr. Dr. Buiskool denkt dat de hoer Van Erp deze zaak te erg ziet De inededeoling van B. en W. slaat niet op wat dor denheer Van Erp is gezegd doch op hot geheele geval, het bezigen van het woord onregelmatigheid wordt ook den heer Van Erp niet in de schoenen geschoven en dat woord sluit ook niet in dat er be paald fraude is gepleegd, maar dat het niet volgens bepaalde regelmaat zou zijn geschied. Ook het woord misverstand slaat niet op den heer Van Erp tegen den heer De Vries, doch op de geheele quaestie. Er is wel degelijk een controleboek, maar door een misverstand is het niet onder de oogen van den accountant gekomen. De voorzitter gelooft wel dat er ook een misverstand tusschen de heer De Vries en den heer Van Erp is. Spr. heeft het gaan van den heer De Vries naar den heer Van Erp onhandig gevonden en denkt dat de lieer De Vries den heer Van Erp toevallig op straat zag en dat hij toen gezegd heeft „IJ heeft gelijk, het kan gebeuren zooals U denkt". Maar spr. raadt aan zich om trent deze zaak niet verder druk te ma ken want op dit gebied is er niets ge beurd. Voor 23 December is er met den directeur een ernstig gesprek gevoerd en heeft deze gezegd dat er geen sprake van onregelmatigheid was, hoewel werd toege geven dat de controle moeilijk was, omdat er geen magazijnmeester is.. Spr. gelooft dat de heer Van Erp teveel uit 't geval haalt. De heer Van Erp herhaalt dat hij niet aan verdenking heeft gedacht. Wel be vreemdt hem dat nu pas naar voren kwam dat de magazijn-administratie niet in orde was en dat het controleboek niet in han den is gekomen van de accountants die in de jaren de. administratie gecontroleerd hebben. Spr. wijst er ook op dat de heer De Vries expres naar hem toe kwam om hem te spreken. De heer Schoorl antwoordt dat in de ja ren dat hij de administratie der lichtbe- drijven controleerde, regelmatig het maga zijn-administratie, het controleboek is ge controleerd. Ingekomen stukken en adressen. Van Ged. Staten kwam de goedkeuring in op diverse besluiten, bericht van vaststel ling gemeente- en bedrijfsrekeningen 1934, verdaging beslissing bcgrooting 1937; goed keuring besluit tot heffing van 200 opcen ten Pcrsoneele belasting. Mej. M. Dekker zond dankbetuiging voor de verhooging van salaris; Schagen's Har- monickapcl voor de toegestane subsidie. Ingekomen was proces-verbaal van kasop name bij den gemeente ontvanger; notulen van de vergadering der commissie van Uit voering Vleeschkeuringsdienst. Controle bedrijven. Van den accountant, den heer De Vries, kwamen de rapporten in over de controle over het Grondbedrijf, Lichtbcdrijf en Eier- veilingbedrijf. Alles werd accoord bevonden. De heer Van Erp vraagt opnieuw naar de quaestie van de debiteuren van het eiervei ling bedrijf Spr. mist dat in het rapport. De heer Schoort zegt dat er geen enkele reden tot ongerustheid bestaat' het cijfer der debiteuren is regelmatig terug geloopen en er was dus geen enkele reden om er in het rapport melding van te maken. De beer Van Erp oordeelt dat er te veel over de zaak wordt heengepraat. De raad moet kunnen beoordeelen of het cijfer der debiteuren terug loopt. Vooral de personen der debiteuren, wil spr. kunnen beoordeelen. De raad heeft daar in zijn vollen om vang recht op. Dc Voorzitter weet niet of het wel in 't belang van het bedrijf zou zijn. Spr. staat wel op het standpunt van den heer Van Erp maar men heeft hem gezegd, dat het zakelijk niet juist is. De heer Schoorl wijst er op, dat een eier veiling zonder credietverleening onbestaan baar is en als het de heer Van Erp er om te doen is om het bedrijf den nek om te draaien, dan moeten de namen der debi teuren driemaandelijks worden bekend ge maakt. Binnenkort zullen de namen der de biteuren in een rapport vermeld worden. Dc heer Mr. Dr. Buiskool merkt op, dat als een raadslid dc namen der debiteuren wil weten, hij zich dan tot het bedrijf kan wenden. De Voorzitter erkent de juistheid van deze opmerking, alleen zal het betrokken raads lid de zaak geheim moeten houden. De heer Van Erp zegt dat hij nooit gezegd of geëischt heeft, dat de namen in 't open baar genoemd worden. Het gaat er bij spre ker alleen om dat er posten in voorkwamen die te hoog waren. Spr. wil graag gebruik maken van de machtiging om de lijst in te zien der debiteuren. De heer Schoorl doet uitkomen, dat naast B. en W. nog staat een commissie voor het eierveilingbedrijf en spr. vindt geen termen aanwezig dat nu ook nog een raadslid mach tiging heeft om naar het eierveilingbedrijf te gaan om daar de boeken te gaan inzien. Spr. wil wel zeggen, dat men in Den Helder en Alkmaar gnuift, over de wijze waarop over 't eierveilingbedrijf hier in de courant door besprekingen in den Raad wordt geschreven. Spr. acht dus het ter inzage verstrekken van de boeken aan een raadslid overbodig en niet noodig en ducht de gevolgen hiervan. Heffing van begrafenisrechten. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt bedenking gemaakt tegen de verordening op de heffing van begrafenis- rechten en wel wat de woorden „altijdduren de" en „eeuwigdurende" betreft. Z.E. acht het beter te spreken van; „voor onbepaaldcn tijd." In dezen zin wordt de verordening gewij zigd. De heffing van schoolgeld. Naar aanleiding van een brief van den Voorzitter van Ged. Staten stellen B. en W. voor, tot wijziging der verordening op de heffing der schoolgelden. Daarbij vindt een belangrijke verhooging plaats, doch niet in die mate als door Ged. Staten wordt voor gesteld. Met het nader ontworpen tarief kunnen Ged. Staten zich vercenigen. Dc heer Van Erp zal zijn stem niet aan het voorstel geven omdat bij van oordeel is, dat de menschen al belasting genoeg moeten opbrengen cn het opdrijven van schoolgeld niet noodig is. De Voorzitter wijst er op, dat tegenstem men toch niets geeft, want Ged. Staten willen het toch. De heer De Vries wijst erop dat we toch nog baas in eigen huis zijn, en om nu maar toe te geven, omdat Ged. Staten willen, waar blijft dan dc autonomie der gemeente. Door B en W. wordt erop gewezen, dat als de raad het voorste] van B. en W. niet aanvaardt het gevolg zal zijn dat de veror dening door de Kroon niet wordt goedge keurd. En de vrees wordt naar voren ge bracht, dat de gemeente het hoogere tarief van Ged. Staten zal hebben te aanvaarden. De heer Bijlsma meent dat dit nog zal moeten blijken. Spr. wil zich ondanks dien dwang van bovenaf verzetten, en zal dan ook zijn stem niet aan het voorstel van B. en W. geven. De heer Stam vraagt naar het bedrag der grootere opbrengst, doch hem wordt geant woord dat de gemeente nog geen ervaring heeft met den aanslag naar het gemengde inkomen. De heer Mr. Dr. Buiskool denkt dat juist 'omdat het hier een nieuw systeem van heffing is, Ged. Staten liever een wat hoo- ger tarief willen. Tenslotte wordt het voorstel ,van B. cn W. met 8 tegen 3 stemmen aangenomen, tegen stemden de heeren Bijlsma, Bakker en Van Erp. De heer Van Erp zegt dat dit toch alle perken te buiten gaat. Hoe wil een raadslid de belangen der gemeente en van het be drijf behartigen, als hij geen inzage kan krijgen van de bescheiden. Wel heeft de heer Schoorl zichzelf een geweldige pluim op den hoed gestoken, maar er zijn voor beelden genoeg, waaruit blijkt dat men de competentie van den heer Schoorl in ern- stigen twijfel moet trekken. Spr. herinnert maar aan den verkoop van het terrein der oude school, toen de heer Schoorl toch niet veel blijk van goede koopmanschap gaf. De Voorzitter vindt dat het niet te pas komt, dit terrein ter sprake te brengen. De heer Van Erp: Maar het past in mijn betoog en ik verwonder mij er over dat iemand die zoo geweldig voor de democratie gevoelt, hier voorstaat geen inzage van de boeken aan een raadslid te verstrekken. De Voorzitter wil de discussies sluiten en zegt dat B. en W. in overweging zullen ne men of den directeur van het eierveiling bedrijf machtiging zal worden verstrekt, dc boeken aan raadsleden ter inzage te geven. Verzoek om steun. Van den heer G. A. Bos is een verzoek om steun ingekomen. B. en W. merken op. dat de Raad niet competent is in deze een beslissing te ne men, in verband waarmede zij voorstellen het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Erp wil niet over het ver zoek spreken, maar spr. kan zich niet ver eenigen met het prae-advies van B. en W. Het zou afhangen van de cijfers en de raad kon daarover wel van ander inzicht zijn. De Voorzitter wijst er op dat volgens de armenwet op de beslissing van B. en W. geen beroep open staat. De heer Van Erp acht het gelukkig, dat er niet veel van dergelijke adressen inko men, maar het zou toch mogelijk zijn dat als de raad van ander inzicht was, dat B. en W. met een dergelijk standpunt rekening zouden houden. De Voorzitter beaamt dat B. en W. voor een goede raad toegankelijk zijn, doch be- roepsrecht heeft de raad niet. Verzoek eervol ontslag. Door den heer J. Visser, hoofd der open bare school voor U.L.Ü., werd eervol ont slag gevraagd, met ingang van 1 Mei a.s., wegens zijn benoeming in gelijke betrekking te 's Gravenhagc. B. en W. stellen voor, het gevraagde ont slag eervol te verlcenen tegen een nader door B. en W. te bepalen datum. Zij hebben dien datum nader op 1 Mei a.s. gesteld. De Voorzitter noemt den heer Visser een zeer verdienstelijk hoofd, hij heeft 'n nieu we onderwijsmethode ingevoerd cn heeft de school op een uitstekend peil gehouden. Hij was een kundig, flink man cn het kan ons spijten, dat hij de gemeente gaat verlaten. (Tcekenen van instemming). Voorschot en vergoeding aan Be sturen van bijzondere scholen. Het voorschot voor 1937 wordt bepaald voor dc R.K. Parochiale school op f 2095.93, naar 19VA leerling, voor de Christelijk Nationale school, naar 09kind, op f748.93. De vergoeding over 1934 wordt vastgesteld voor de R.K. Parochiale school op f 2710.84; aan voorschot was reeds uitgekeerd f 2246.80, zoodat nog moet worden betaald f 464.04. Conversie geldleeningen. Door B. en W. wordt voorgesteld tot con versie van diverse geldleeningen. Niettegenstaande de boctcbctaling is de conversie voor volgende dienstjaren van veel belang voor dc gemeente. In 1937 be draagt het nadeel resp. f 117.02 en f 93.93, waar tegenover staat een voordeel van f 58; in 1938 zijn de voordeelen f 189.32, f 56 en f 545.34; in 1939 bedragen dc voordeelen resp. f G62.54, f 54 en f 757.49. Na eenige bespreking wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Vastgesteld worden suppletoire begroo tingen, terwijl besloten wordt tot wijziging van de begrooting 1937. Door den heer De Vries werden enkele inlichtingen gevraagd, die hem door den Voorzitter werden verstrekt. Verhuur haventerrein. Naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek, stellen B. en W. voor. aan Meurs en Co.'s Baggerbedrijf N V. te Alkmaar, een terrein aan dr'haven -te verhuren, groot ongeveer 360 M2., tegen een huurprijs van f0.10 per M2., en voorloopig voor den tijd van één jaar, met mogelijkheid tot verlen ging der huur. Nadat B. en W. de toezegging hebben ge daan dat eenige redactiewijzigingen in het ontwcrp-raadsbesluit zal plaats vinden, Verloor zijn werk door rhenma- tische pijnen. Hoe hij weer aan den slag kwam. „Drie jaar geleden leed ik zoo lievig aan rheumatische pijnen, dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwon gen was mijn werk op te geven. Zonder Kruschcn Salts was ik nooit meer aan den slag gekomen, maar nu voel ik. mij weer uitstekend en Kan \vcci* werken. Wie mij 3 jaar geleden gekend heeft en mij nu ziet, gelooft niet dat ik dezelfde man ben. Ik kan Kruschcn niet dankbaar genoeg zijn." W. T. Rheumatische pijnen ontstaan doordat de opgehoopte afvalstoffen het organisme ern stig verontreinigen, waardoor o.a. het kwaadaardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak is van de pijnlijke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. De zes zouten in Kruschen Salts verwijderen de afvalstoffen volkomen langs de natuurlijke kanalen, waardoor Uw bloed wordt gezui verd en de pijnen vanzelf zullen ophouden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.75 cn f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flescli, zoowel als op dc buitenverpakking de naain Rowntrcc Handels My. A'dam voorkomt. Uit onze omgeving ZIJPE T ZAND. Jaarvergadering Vereen, v. Zie- kenhuisverpleging. Jaarvergadering van de Vereen, voor Zie- kenhuisverpleging ,Noord-Zijpe en Callants- oog" bij den heer P. Kreijgcr alhier ga- houden op Donderdagavond. Voorz. C. Nannis opent de vergadering. Spr. deelt mede, dat 1936 is geweest ecu fin. gunstig jaar voor de vereeniging. De heer F. Meijer leest hierna de notulen. Deze worden goedgekeurd. Als ingekomen stuk wordt behandeld een schrijven van de Comm. van samenwerking voor bizondcre nooden in dc gein. Zijpe om een financieele bijdrage beschikbaar tc wil len stellen. De bestuursmeerderheid is hier voor. De heer Kooger zegt, dat dit geldt voor de gem. Zijpe, doch Callantsoog staat daar dus buiten. De heer Brcebaart stelt voor om dan pro- centsgewijs voor Calluntsoog een bedrag voor het Algem. Armbestuur berschikbaar te stellen. Met 20 stemmen voor cn twee tegen wordt besloten voor Zijpe f6 en voor Callantsoog f 3 te geven. Volgt jaarverslag van den secretaris. Het ledental bedroeg bij het begin van het jaar 1633, afgeschreven werden 130, ingeschreven 213, zoodat het ledental eind 1936 bedroeg 1716. Er werd driemaal controle betreffen de hoeken en kas gehouden. Nu krijgen we het jaarverslag van den penningmeester, waaruit blijkt, dat de ont vangsten waren: aan inlcggelden f 36.50, renten f 28.10, aan omslag f 3&3.20, totaal f 3457.80. Da uitgaven bedroegen; voor 788 verpleegdajren werd betaald f21.64; kosten vervoer f 92.65, loon administrateur f 200, loon hodes f 254.70, onkosten vergaderingen f 28.74, drukwerken f 19.24, administratie kosten f 22, porti, telefoon, etc. f 20.68, auto huur f 16.25, lidmaatschap van dc Federa tie voor streekverband f 28.40, diversen f 14.95, gestori in het reservefonds f 500, to taal f 3361.61. Saldo dus f 96.19 Tiet. kapi taal was op 1 Tan. 1936 f 1578.56. Op 1 Jan. 1937 bedroeg dit f 1578.56 plus saldo f 96.19, plus reservefonds (f 500 met f 11.68 rente) is totaal f 2186.43. De heer S. Kooger brengt, hierna namens de finantieele commissie verslag uit. Hij wordt door den heer Stam opgemerkt dat hij den huurprijs te laag vindt, hij wil 15 cent per M2. bedingen. De heer Schoorl merkt op dat de Rijks waterstaat 5 cent per M2. heft, en spr. ont raadt het vaststellen van een hoogeren prijs. Nadat de beer Stam op zijn vraag geant woord wordt, dat de betrokken firma even goed nog liggeld betaalt, gaat de heer Stam met het voorstel van B. en W. accoord. De heer Dekker informeert nog naar het kadegeld en vraagt of het verhuren van ter rein, met het oog op het gemis van kade- geld, wel gewenscht is. Er wordt, op gewezen dat juisthet verlui- ren van terrein de ontvangst van liggeld in de hand werkt. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Overeenkomstig't voorstel v B. cn W. wordt besloten tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening. B. en W. stellen, voor de subsidie aan de R.K. bewaarschool van f 100 te brengen op f 200, in verhand met dc gemaakte kosten voor het. onderwijs. Zonder discussie wordt aldus besloten. Tenslotte stellen B. en W. voor tot aanvul ling van dc Algemeene Politieverordening en wel met 'n verbodsbepaling t.a.v. het be- kalken van straten, enz. De heer De Vries wijst er op dat gebleken is dat met een verzoek bij de politieke een zelfde resultaat wordt verkregen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. cn W. aangenomen. Nog wordt door B. en W. voorgesteld gunstig te beschikken op een aanvrage van den heer H. Dekker om te mogen koopen een perceel bouwterrein aan de Oudeslot- straat, ter grootte van 360 m; tegen den prijs van f 6.- per M2. Aldus wordt besloten. De heer Van Erp herinnert aan de be paling in dc voorwaarden dat door B. en W. de notaris wordt aangewezen voor het opmaken der acte. De vraag komt nu op oft de bepaling dat het. persé een notaris moet zijn die de acte moet opmaken gehandhaafd moet blijven of niet. Met tien tegen 1 stem, die van den heer Van Erp wordt besloten de bepaling te doen luiden „degene die de acte doet passee ren kan door B en W worden aangewezen" Bij de rondvraag dringt dc heer Bijlsma er op aan dat er bekendheid aan gegeven wordt als er goedkoopc levensmiddelen be schikbaar worden gesteld. De voorzitter zal hier aandacht aan schenken. Sluiting volgt. deelt mede, dat alles in orde is. De noodige dankwoorden volgen. Wordt behandeld bestuursvoorstel om dc reservekas te brengen van f 500 op f 1000. Allen voor. Hierna bestuursverkiezing. Aftredend zijn dc hoeren C. Nannis, J. G. van Graas, en J. A. dc Wit, terwijl door vertrek van den heer Brcebaart een vacature is ontstaan. De 3 eerstgenoomdon worden herbenoemd, terwijl inplaats van den heer Brcebaart de heer Adr. Vader tc Callantsoog wordt be noemd. In dc plaats van het lid van de controlecommissie, den heer K. Krcijger, die aftreedt, wordt gekozen de heer J. Buis man te Oudesluis. Bij de nu volgende rondvraag vraagt de heer A. Kagcr naar de strekking der even tueel tc nemen rcgeeringsmaatregelen ten opzichte dezer vereeniging. De heer B. Elzer. deelt hierop mede, dat deze kwestie nog slechts verkeerd in een beginstadium van voorbereiding. Doch rijkstoezicht komt er in ieder geval. Het re servekapitaal moet mede daarom zoo hoog mogelijk worden gesteld. De heer Schrieken vraagt naar de over schrijving van zijn lidmaatschap. Medegedeeld wordt, dat hij automatisch naar de afd. Schagcn wordt overgeschre ven. En tot slot brengt de lieer K. Blom een geval over niet uitbetaling van operatie kosten. waarvoor hil verzekerd was bij dc Maatschappij „de Bocrhave" ter sprake. Uit de gevoerde besprekingen kwam het ons voor als voor het Bestuur een zeer onverkwikkelijke zaak tc zijn. Voorzitter, hierna het woord nemend, maakt nog even van de gelegenheid gebruik om don scheidenden kastelein, dea* heer Schrieken tc bedanken. Sluiting. ANNA PAUT.OWN A Loop der bevolking. Ingekomen: Jac. Tops van Don Helder; H. P. van Klink cn gezin van Alkemadc; N. Bakker van Den Helder. Vertrokken: J. Kroes en gezin naar Hille- gom; J. Gorter en echtgenoote naar Den Helder; P. Voorthuijsen en echtgenoote n. Wieringerwaard; Mej. V. Wijma naar Me- dcmblik; M. W. Leynscvftn 'f. Hoff naar Den Helder; F. van Overmcire en gezin naar Zijpe; C. Glim en gezin naar Wierin gerwaard: A. Doves— Bood naar Den Hel der; N. Scheltus naar Rockanie; M. Keppcl en echtgenoote naar Den Helder. Burgerlijke stand. Geboren: Bauke, zoon van A. v. d. Stelt en W. Jeeninga; Maartje Gezina, dochter van Ei m'irai.raamiim irnin VOOR met toebehooren NAAR LAAGZIJDE B 32 SCHAGEN. Telefoon 87. 1® I I IRSSÜfl Waterleidingbuis t« Kalverdijk gesprongen. Met groote kracht spuit het water 40 meter hoog uit de straat. F. Vlaming en G. J. Kosscn; Anna Maria Alberta, dochter van P. M. Brouwer en M. Th. Witteman; Johannes Martinus, zoon van. J. G. Boere cn C. M. Huiberts; Aaltje, doch ter van P. C. Leur en N. Geluk; Jan Corne- lis, zoon van H. Blaauwbroek en G. van Zoonen; Louis, zoon van F. Hoeve en H. Quist; Jozef Nicolaas. zoon van H. P. Klink en J. van Haastregt. Getrouwd: Joh. Leijnse en M. W. van 't Hoff; J. D. Doves en A. Bood; A. T. Bruin en A. C. Paardekooper. Overleden; G. Meijering, oud 75 jaar, W. A. Bakkervan Savoijen, oud 29 jaar; H. Minnema, oud 83 jaar; J. A. de Ridder, oud Gevonden: huissleutel. Verloren: zilveren rozenkrans, motorhand schoen. Weggeloopen: ruigharig, zwart hondje. Aan komen loopen: zwart hondje. Bouwvergunning. B. en W. verleenden vergunning aan C. v. Zij verden tot den bouw van een woon huis aan dc Molenvaart; aan den A. P- polder voor bouw van kantoor, kluis enz aan woning aan de Van Ewijeksvaart en aan D. Hoexum voor de verandering van een woonhuis cn garage aan de Zandvaart in een woonhuis en winkel. OUDEN HEER VAN 60 JAAR Dank z|| den KL00STERBALSEM ii hij nu weer kras en monter mTot mijn 50ste Jaar mankeerde ik nooit iets, maar toen begonnen hevige rheu n.atiek-aanvallen mijn leven te ver gallen. Reeds begon ik ie wanhopen, toen een vriend van m(/n leeftijd mij vertelde welke wonderbaarlijke onder vindingen h(j had opgedaan met Kloos terbalsem. Nu ik zelf dit wonderlijke middel heb toegepast, kan tk verklaren dat ik m(J weer Jeugdig en monter Xevoel als een knaap van 30 jaaral oop ik eerstdaags 60 Jaar te worden J. Fr. te H. AKKER'S oriqincbl tbr (nzaob „Geen youd zoo goed" Onovertroffen btf brand-en snty wonden Ook ongeëvenaard als wrljfraiddel b|J Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren chroefdoot 85 et Potten 62*4 cL en 1.04 ws m m m HOOGWOUD De Vereeniging voor Waterschapsbelan- gen vergaderde Donderdagavond j.1. in ca fé Modder. De voorzitter, de heer D. Hoogeboom, bur gemeester dezer gemeente, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de secretaris, de heer P. Donker, de notulen der vorige vergade ring voorlas. Deze werden onveranderd vast gesteld. Daarna werd overgegaan tot het nazien van de rekening, welke werd overgelegd door den penningmeester, den heer P. De ken. De heeren Dr. Pool en VV. Rempt be lastten, zich hiermede, die de rekening in orde bevonden. Zij sloot met een batig sal do van f 18. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. AARTSWOUD. De afd. van den bond van Plattelands vrouwen heeft Donderdag hare gewone maandvergadering gehouden. Na opening met een hartelijk welkom volgde lezing no tulen, welke onveranderd werden vastge steld. Eenige ingekomen stukken van on dergeschikt belang werden hierna behan deld. Als afgevaardigde naar de Provinciale vergadering werd benoemd Mej. M. Helder. Verder werd de vergadering op aange name wijze gevuld met eigen krachten, o.a. voorlezing van eenige stukjes, pianomuziek en zang. Ten slotte werden de artikelen, welke door een 9-tal dames, op den cursus voor leerbewerking waren vervaardigd, bezich tigd. Allen waren vol lof en bewondering voor dit in zoo'n korten tijd geleerde. Met een woord van dank volgde sluiting.

Schager Courant | 1937 | | pagina 11