Raadsels Nieuwe Raadsels I. Het onderstaande vierkant zó invullen, dat je zowel van links naar rechts, als van boven naar beneden dezelfde woorden krygt. 1 2 g 1. Wyst de tijd aan. 2. Vindt men in de nabijheid 2 van vuurspuwende bergen. 3. is onmisbaar voor den bak- ker. 4. Gunstige gelegenheid. II. Een hond raakte onder 'n auto, waardoor hem 'n poot werd afgereden. Hoeveel had hy er toen nog over? ni. En nu nog 'n héél moeilyk raadsel. Maar dat ,,iets", dat gevraagd wordt, hebben jullie allemaal wel méér dan eens gehoord. Doe je best! Iets waar afgaat, en niet bijkomt, en dat toch groter wordt. Wat is dat? Boemerang Wat voor een Indiaan zijn tomahawk, voor een cowboy zijn lasso betekent, dat is voor den Australiër zijn boemerang. Dat slinger wapen bestaat uit een gebogen tak en heeft de eigenschap, dat het terugvliegt naar de plaats waarvan het is weggeworpen, als het doel, waarnaar het wordt gegooid, niet ge raakt wordt. Beste jongens en Meisjes Ziezo, daar zyn we weer, vrienden en vrien dinnen. Voor me ligt nog een geweldige stapel epistels, die ik vandaag moet beantwoorden, zodat ik maar direct van wal zal steken. Op één ding wil ik jullie echter nog eens wijzen: de briefjes moeten altijd voor Woens dagmorgen 9 uur in ons bezit zijn. Zo niet, dan blyven ze achter en kom je niet voor een prijs In aanmerking. De taart is ditmaal gewonnen door: TJEERD v. d. BIJ, Kolhorn. Jantje Keyzer, Anna Paulowna. Een hond die muizen vangtdat is dan vast nog een jong beest, Jantje! Hebben jullie veel muizen? Dat moet je eens schrijven. Arnoud de Ruyter, Kolhorn. Alsjeblieft... meneer de prijswinnaar! En het mooiste, jon gens en meisjes, is, dat hy juist in z'n laatste briefje tegen me aan het mopperen is over het feit, dat er maar nooit prijzen in Kolhorn val lenEnfin, we zullen er maar over zwijgen, .wat jy Arnoud Jan Stammes, Nieuwe Niedorp. „Oefff, ©efffmijn blanke vriend"dat boek heb ik zelf zeker wel tien maal gelezen. Win- netou, het opperhoofd der Apachen. Wat is het spannend en wat kun je meeleven met al die dappere krijgers en de over de prairie's daverende mustangs. Gré Kuiper, Zuid-Scharwoude. Dat rap port van jou vind ik heel mooi, Gré, en als je zo doorgaat dan ben ik er wel zeker van, dat je verhoogd wordt. Geen kiespijn meer? Geertje Paarlberg, Dirkshorn. Geertje is in haar penhouder geklommen en stuurt me een gedicht, dat zo mooi is, dat ik haast in de verleiding kom het in de krant op te nemen. Helaas is er ditmaal geen plaats voor. Ik vond het heel aardig, Geertje. Kees Stoepker, Texel. M'n Texelsche vriend is naar den oogarts geweest en moest dus het Marsdiep oversteken. De boot schom melde, schrijft hij en dat vond hij juist fijn. Nu, dan zal Kees zeker wel voor zeeman op groeien, denk ik. Jacob Kuiper, Nieuwe Niedorp. En óf, Jacob, en óf je met een potlam aardig kan spelen. Ik heb er zelf vroeger wel honderden malen mee geravot en gestoeid. Jammer van je duiven, Jacob. Neelie Breed, St. Maarten. Dat boek van „Keessie Oranje" ken ik niet. Ik heb er zelfs nooit van gehoord, maar ik twijfel er niet aan of het zal mooi zijn. Houd je zo veel van lezen, Neelie?? Arie en Elmert Marees, Scha gen. Nee Arie en Elmert, de meesten hebben het wel gesnapt. Je moet maar eens twee van die boeken tegen elkaar aanzetten. En dan meten. Dan zul je de haren uit je hoofd trekken en zeggen: hoe kon ik zó suf zijn! Dirk Willem Visser, Schagen. Dirk heeft het boek gewonnen en zit nu al weer heimelijk te vlassen op de taart. Foeiik wist niet dat jij zo'n smulpaap was, Dirk. Adri van Zweden, Winkel. Voetballen nee Adri, daar ben ik nooit een bolleboos in geweest. Ik speelde te ruw, zeiden ze altijd maar tegen me en dan moest ik „in-de-keep" staan en dat verveelde me al gauw. Welkom in onze kring Adri, en je merkt zeker wel, dat zo'n briefje niet zo moeilijk is als je denkt. Theo Ferwerda, Kolhorn. Gefeliciteerd Theo, met je nieuwe zusje hoor. Wat zal je in je schik geweest zijn kerel! Dat kan ik me best voorstellen. Ik begryp anders niet wat je tegen luiers-spoelen hebt. Ik was daar vroe ger doel op... of geloof je me niet? M'n com plimenten voor je mooie brief Theo. Kranig hoor! schreven. Je hebt de slag te pakken, hoor! Die boeken van meester Visser heb ik zelf nog in m'n kinderboekenkast staan. Heemskerck op Nova Zemblaaiii, dat heb ik geloof ik stuk gelezen. Dag Koert! Nelie Speur, Wieringen. t^eer een nieuw gezicht en ik zeg maar weer, Nelie: aan gename kennismaking. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Wat kan jij prachtig schrijven Nelie. Zo mooi deed ik het vroeger niet, hoor. Hillechien Kamsl, Wieringen. Je hebt je vriendin zeker al gelezen Hillechien? Ze staat vlak boven je. Was jij bijna ons hoekje ontrouw geworden Dat had ik niet aardig gevonden, hoor. Jan Brommer, Barsingerhorn. Jan schrijft me ook al zo'n fijne lange brief. Knap gedaan hoor. Het boek „Willem van den molenaar" kan ik wel. Waar het precies over gaat weet ik evenwel niet meer. Dag Jan. Hendricus Peetoom, Keinsmerbrug. Mijn verontschuldigingen voor het mishandelen van je naam Henk... och, daar zeg ik het weer... Rikus. Rikus... nu, dat klinkt niet gek. Méaaére... Rikus, volgende week een briefje dat tienmaal zo lang, is hoor. Martha List, Middenmeer. Dat was prach tig Martha, dat jij bij de tienen hoorde. Dan zul je ook vast wel overgaan, denk ik. Of ik ook wel eens repetities heb gehad? Zou ik denken, wel honderd, en nog veel meer. Aatie Eriks, Schagerbrug. „Rudi" ken ik niet, tot mijn grote spijt, maar zelfs voor een Kindervriend zijn er boeken die hij nog niet gelezen heeft. Zou jij niet eens willen gras duinen in die postzegelverzameling van je neef?? Ik denk het wel! Jacoba Moerland, Oudesluis. Hartelijk dank voor je lange brief Jacoba. Ik had al ge dacht: of Jacoba is ziek, of ze heeft geen zin meer om in de krant te staan. Maar nu ben je weergekeerd. Aagje Mooy, St. Maarten. Ja hoor, Klaas heeft je brief netjes op z'n adres gebracht. Maar Aagje... een groter briefje deze week. Er stond niets geen nieuws in. Dirk Broers, Breezand. Een nieuwe vriend, de laatste voor ditmaal: Dirk, nog wel gefeliciteerd met je opoe, jongen. Wat is die al oud, hè? En ze verwent je zeker ook nog? Dat hoor ik nog wel eens van je, niet?? He he, dat was het laatste briefje. Sjonge, sjonge wat een stapel was me dat. Zó groot was hij nog nooit geweest. Deze week kunnen jullie allemaal dus weer bij de oplossingen een briefje schrijven aan het adres: KINDERVRIEND, SCHAGER COURANT. Tot de volgende week. Beste Jongens en Meisjes, Kindervriend Karei stond voor het eerst in de lift en toen hy thuis kwam vertelde hij het aan zijn moeder. „En hoe vond je dat?" vroeg moeder nu. „Raar", zei Jan. „We gingen een klein kamertje binnen en toen kwam alles wat boven was geweest, vanzelf naar beneden. Oplossingen van de vorige week. L Aagje van Sclieijen, Grote Keeten. Jouw boekenschat schiet ook al weer op, Aagje. Nog een paar jaar en je moet je moeder een nieuwe kast vragen. Denk je ook niet? Bets de Goede, Dirkshorn. Bets gaat met de grote vacantie logeren in Amsterdam. Bof jy even Ik wilde dat ik meemocht. Leendcrt Visser, Dirkshorn. Die Herta lijkt me een aardig hond-beest Leendert. Speel je nog veel met hem?? De volgende keer een groter briefje hoor!! Gretha Klare, Kolhorn. Dat je tante en oom het leuk vinden jouw naam in de krant te lezen kan ik me best voorstellen. Het staat er ook maar niet deftig in, zeg. Zwart op wit. Maar denk eraan, Gretha: het is oom en niet oomE. Guus v. d. Stoop, Nieuwe Niedorp. Weer een nieuwe vriend: hartelijk welkom, Guus. Boekhouden vond ik vroeger op school ver schrikkelijk moeilijk. Het heeft ook een hele tijd geduurd voor ik het eigenlijk snapte. Maar een geweldenaar ben ik er nooit in geweest. Cor Heneweer Czn., Broek op Langedyk. Ja Cor, dat spijt me, maar er is nu eenmaal besloten, dat alleen kinderen van abonné's voor een prijs in aanmerking komen. Je kunt ze natuurlijk wel oplossen en mag briefjes schrij ven, maar de prijs, die gaat je neus voorby. Jammer, hé! (Kijk je vader vanmiddag maar eens lief aan, Cor!, misschien abonneert hij zich wel). Anna Kluft, Noord-Beemster. Ja, dat was een akelig jaar voor je, Anna en we zullen maar hopen, dat dit een beetje beter is. Brrr, blindedarm-operaties, daar moet de Kinder vriend ook niets van hebben hoor Mientje van Esse, Petten. 13 kleine big getjeswat zal dat een aardig gezicht in de stal zijn, Mientje. Ik vind het altijd een buitengewoon leuk schouwspel, 13 van die ronde rose rakkers te zien krioelen. Die raad sels heb ik nog niet opgelost. Cootje Kens, Schagerwaard. Alweer een nieuw gezicht in onze kring en ook Cootje roepen wij een welkom toe. Maareen vol gende maal een wat groter briefje hoor en wat meer nieuws erin. Dé&óg. Dineke List, Aardswoud. Helemaal naar Zwolle, dat was een fijne reis Dineke. Die spoorbrug ken ik. Groot hè?? Koert Raven, Breezand. Dat was een mooie brief Koert, heel lang en gezellig ge il. Hooi. Goede oplossingen ontvangen van: Nan K., Lutjewinkel; P. B., Schagen; Annie B., Schagen; Arie en Elmert M., Nesdijk; Jan B., Nieuwe Niedorp; Fyme B., Nieuwe Nie~ dorp; Cor W., Lutjewinkel; Annie W., Lutje winkel; Nellie R., Burgerbrug; Rie T., Winkel; Geri M., Warmenhuizen; C. L. v. d. H., Alk maar; Gretha K., Kolhorn; Jan B., Barsinger horn; Theo F.; Arnoud de R. .Kolhorn; Adri v. Z., Winkel; Geertje en Mynie de J., Kol horn; Neeltje B., Burgerbrug; Trien F., Lutje winkel; Hillechien K., Wieringen; Neelie S., Wieringen; Tini A., Winkel; Cor H., Broek op Langendijk; Jan S., Winkel; Piet G., Noord Scharwoude; Ali O., Oudkarspel; Alida en Marie K., Burgerbrug; Nellie en Kees E., Keinsmerbrug; Gerie D., Keinsmerbrug; Wen- nie N., Lutjewinkel; Gerrit J., Eenigenburg; Aagje J., Petten; Ap M., Barsingerhorn; Dirk Willem V., Schagen; Annie K., Noord Beem- ster; Arie B., Julianadorp; Geerie P., Dirks horn; Ali K., Winkel; Corrie K., Winkel; Jacob Z., Callantsoog; Guurtje S., Burgerbrug; Mary Janne B., Burgerbrug; Janne Mary B., Burgerbrug; Marietje K., Zuid Scharwoude; Jan P.; Gert en Wim B., Schagen; Marie B., St. Maarten; Jacob K., N. Niedorp; Aagje M., St. Maarten; Leendert V., Dirkshorn; Dirk B., Breezand; Gré K., Zuid Scharwoude; Albert B., St. Maarten; Gretha Z., Tolke; Rieuwert B., Schagerbrug; Gerrit V., N. Niedorp; Trynie T., Broek op Langendyk; Tjeerd v. d. B., Kolhorn; Rie v. Ryswijk; Dirk S., Andijk; Gerrit D, Medemblik; Dineke L., Aartswoud. Een kleine boemerang, die de karakteristieke eigenschappen van zijn grote broeder bezit, kan men van een stuk hard karton maken, die men volgens het model van de afbeelding snijdt. Men klemt het spitse Uiteinde onder de nagel van de duim. van de linkerhand en knipt het dan met duim en middelvinger van de rechterhand weg. De boemerang doorvliegt dan een ecliptische baan, terwijl hij tegelijker tijd om zich zelf heen draait en weer terug komt op de plaats van vertrek, als hij intus sen niets raakt. Om met de boemerang te kunnen omgaan, moet men flink, oefenen en het is niet genoeg in het algemeen het gebruik te kennen. 41. BAZIN. Terwijl het karakter van den ydelen en op- sn(jdenden Porthos gemakkelyk te doorzien was, omhulde Aramis zich met een diep geheim. Hy stak het echter heelemaal niet onder stoelen of banken, dat hy slechts voor- loopig het beroep van musketier had gekozen. Hy hoopte later nog eens geestelijke te worden. Hij bewoonde een kleine parterre woning. Een dikke laag klimplanten belette de buren eens naar binnen te gluren. Zijn dienaar Bazin was een stille kalme man tus- schen de dertig en \eertig jaar, steeds in het zwart gekleed, die zyn vrye uren dporbracht met het lezen van vrome werkjes, die Aramis hem verschafte. Overigens was hij zwijgzaam en van een werkelijk beproefden trouw. 42. GRLMAUD. D'Artagnan, die natuurlijk dolgraag wilde weten, wie zijn vrienden eigenlijk waren, pro beerde ieder afzonderlijk uit te hooren, wat hem echter niet veel wyzer maakte. Van Athos was alleen bekend, dat hy voortsproot uit een hoog adellijk geslacht. Een ongelukkige liefde en een laaghartig verraad hadden zyn geheele leven bedorven. Over het zwakke geslacht sprak hij nooit, terwijl hy overigens toch zeer terughoudend en gesloten was. Daarom had hy ook zyn dienaar Grimaud zoo geïnstrueerd, dat men hem gerust een der meest zwygzame menschen kon noemen. Alle wenschen en bevelen werden door een wenk kenbaar ge maakt. Grimaud hield veel van zyn merk- waardigen meester, doch was tegelijkertijd bang voor hem. „Wat laat u myn jongen daar toch rare oefeningen maken, mynheer de zwemmeester." „Ja, mevrouw, dat zyn ademhalingsoefe ningen." ..Ach wat. hy komt hier toch om zwemmen te leren, ademhalen kan hy allang." Het aanzetten van de zeis. Ruilhoekje Ik heb te ruil van het Verkade's Album Vet- planten de nos: 2, 9, 13. 18. 19. 24. 25, 27. 28. 29. 32. 35, 2 X 43, 52. 55, 65, 68, 2 X 60, 71, 2 X 95, 100. 101. 103, 124; Van het album Hans de Toren kraai de nos.: 3, 22. 23, 25, 47. 71. 72. 95. 107, 130. 137; Van de bloemen en haar Vrienden de nos.: 4. 6. 9, 10. 18, 26. 35, 37, 49. 50, 51, 2 X 52. 56, 3 X 57, 58. 60. 2 X 62. 66. 72, 2 X 73. 75, 2 X 85, 88. 91, 2 X 92, 97. 101. 2 X 103. 2 X 104 2 X 106. 4 X Hl. 114. 115. 2 X HO. 2 X 117, X 2 X 121, 124, 130, 136, 2 X 139. 10 Kwattasoldaatjes. 1 weegschaaltje, 14 Haustbonnen, 17 Van Nelles groenmerk en 3 bonnen van Albert Hein's koffie en thee van 2V6 pd., waarvoor ik terug wil ontvangen bon netjes van het Verkades Album „Waar wy Wonen". De bonnetjes te sturen naar S. van Halm, Laagzyde B 43, Schagen. Boer: Zo'n slecht jaar als dit heb ik van myn leven nog niet meegemaakt, myn tarwe is nog geen decimeter hoog. Buurman: Wat zeg je, geen decimeter, de spreeuwen moeten op mijn land op hun knieën gaan liggen om er by te kunnen. Matroos: Man overboord! Dame: (vrouw van dengene, die overboord gevallen is): „Heer overboord, alsjeblieft! Weet je niet, dat mijn man een eerste klasse passagiers is? DE SCHERTS MET EEN PRENTJE.

Schager Courant | 1937 | | pagina 15