S1 o t bal ijk Hieuws. Advertenties Harmonie Gez. „Concordia' te Oudesluis Openbare Uitvoering GROOTBAL NA te weiden Zaaigranen C. BEERS Gz. Uit Bergen Marktberichten Predikbeurten Dir. de heer J. P. Mosk, op Zondag 7 Maart in de zaal van den heer JOCH. KREIJGER. Afgewisseld door Voordrachten Entrée -40 ct., plus- bel. Aanvang 8 uur. met schitterende dansmuziek van C. Kos en z'n Band. ANNA PAULOWNA. „VEERBURG". ZONDAG li KAART Danscursus Mej. A. TUIJN. Introducties bij de leerlingen. Prima Band. Degenen, die Pinken, en jonge Paarden wenschen in de Wieringmeerpolder geven dit liefst zoo spoedig mogelijk op bij: S. BROERSEN, Zljperdljk Anna Paulowna. K.V.H. KARWIJZAAD, le nab. BLAUWMAANZAAD. oogst '36. TARWE, GERST, HAVER, enz. KARWIJKAF te koop ge vraagd. Vertegenwoordiger Wstard en Groet, WINKEL A 85a. TEL. 28 Gevraagd: EEN PAARD IN DE KOST, met vergoeding, bij li. A. v. KUIJERKN, Grasweg no. 9 Anna Paulowna. Gevraagd, wegens huwelijk der tegenwoordige: Een net DIENSTMEISJE, v. d. en n., niet boven 19 jaar, met Pasehen in diensttreding, hij K. KAAN, Barsingcrwcg, Wieringenvaard. Te koop: Een goed KUIKALF van vaars. Moeders moeder 3.90 en 8 mooie afgewende Big gen. J. JIMMINK, Ruigeweg, Schagerbrug. Voor de zaai: KORTSTROO kl. Gr. ERWTEN te koop. C. W AI BOER, Wierin genvaard. Gevraagd met 1 Mei: Een WERKJONGEN, kunnende melken, bij A. WINK, Kade, Dirkshorn. Aangeboden: 1 CITROEN 1938, type 8, met ingebouwde kof fer, roodbruin, loopt zuinig, prima staat. Garage SMIT, Noord, Schagen. Gevraagd: Een SLAGERSLEERLING, of halfwas, N. STAM, Heerhu- gowaard. VRIJZINNIG HERVORMDE VROUWEN CLUB. Woensdag 3 Maart hield de club haar jaarvergadering. Presidente opent de verga dering mot een hartelijk welkom. Na ope ning volgt lezing notulen vorige vergade ring. Daarna rekening en verantwoording penningmeosteresse, welke onder dankzeg ging wordt goedgekeurd. Volgt lezing jaar verslag secretaresse. Ook haar wordt dnnk gebracht voor het. nogal uitgebreide verslag. Wegens periodiek aftreden van de dames Vermeulen en Leguit, volgt bestuursverkie zing. Voorgesteld wordt de belde dames bij acclamatie weder te benoemen, hetgeen ge schiedt. Beiden laten zich deze benoeming welgevallen. Daar dezen keer de bazar eerst tegen den winter zal worden gehouden, zullen meer wollen goederen worden gemaakt. Ook be sluit men binnen korten tijd een gezelligen avond te organiseeren. Bij de rondvraag worden nog eenige in terne aangelegenheden behandeld. Tenslotte sluit de voorzitster met een woord van dank aan de dames, voor de prettige samenwerking, de vergadering. AIKiHa. Tentoonstelling voor Middenstand, Handel en Industrie. De tentoonstellingsplannen beginnen thans een vaste vorm aan te nemen en veel voor bereidend werk is reeds verricht. Het bestuur van de Schager Handeldrijvende en In- dustrieele Middenslandsvereeniging heeft medewerking verzocht en verkregen van de besturen van „Algemeen Belang" en „De Hanze" en in gezamenlijk overleg een rege ling met de „Huishoudbeurs" uit Amster dam getroffen,. - Onder den naam AlMilIa zal de tentoon stelling gehouden worden van 11—16 Sep tember in de groote garage van den heer Boontjes, waarbij tevens de verschillende bij gebouwen benut zullen worden, een ruimte dus grooter dan dc vorige malen in 1927 en 1930. Het tentoonstellingscomité bestaat uit de voorzitters der drie vereenigingen,te we ten de hoeren: Mr. Dr. J. A. E. Buiskool, M. C. Tuinman en Jac. J. de Moei; verder de hoeren E. Tosi-Facino, technisch leider en W. D. Niestadt, algemeen secretaris. Door den heer Burgemeester van Sehngen is liet Eere-Voorzitterschap dezer tentoon stelling aanvaard. Verder zijn plannen in voorbereiding om aan de tentoonstelling te verhinden een af- deeling bloemen en planten, terwijl het ver der in de bedoeling ligt om door het organi seeren van een winkelweckfeest meerdere luister hij le zetten. Door het. Gemeentebestuur van Schagen is bereids volle medewerking toegezegd. Wij mogen dan reeds nu al wel veronder stellen, gezien de energieke wijze waarop én en ander wordt aangepakt, dat Schagen zich in September weder op uitnemende wij ze zal plaatsen in liet centrum van dc be langstelling van dc gcheclc omtrek. GEMEENTEBEGROOTING OVER 1937. De gewone dienst sluit met een totaal aan ontvangsten en uitga ven van f 545927.83 en de kapi- taaldienst met een totaal van f 208402.24. Als gewone bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds is geraamd f 197430.29; terwijl aan bijzonderen steun zal noodig zijn f48838 13. Voor het sluitend maken der begrooting is noodig een bedrag van f 6901.23. Verschenen zijn de Gemecntcbegrooting voor liet dienstjaar 1937 en do Memorie van Toelichting van B. en W. De begrooting voor den gewonen dienst sluit met een totaal aan inkomsten en uitga ven van f515D27.S3 en voor den kapitaal- dienst met een totaal aan haten en lasten \;m f«06IO&84. Aan gewone bijdrage uit het Werkloos heidssubsidiefonds is in totaal geraamd een bedrag van f 197430.29, als volgt tc verdeden: Steunverloening aan werkloozen f27000. arheidsloonen e.n. voor werkverschaffing aan werkloozen f (14250.100 opcenten op de hoofdsom der gcmecntcfondsbelasling. hij rangschikking in de eerste klasse f58158.36; 50 opcenten op dc hoofdsom der vermogens belasting (8993.74: belasting op de gebouw de- en ongebouwde eigendommen f 16531.40; 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting voor de gebouwde eigendommen f 12539.88; grondbelasting voor de onge bouwde eigendommen f 1273.41 en 2V2 maal de hoofdsom der personeele belasting 199633.—. Voor 1937 zal als bijzondere finantleele steun benoodigd zijn een totaal van f 48838.13. Dit bedrag kan maximaal als belastingbij- dra ge worden verkregen. Voor het sluitend maken van de begroot ing Is noodig een totaal bedrag van 16901.20, waarvan 70 of f 4830.86 wordt verant woord onder den post uitkeering uit het werkloosheidssubsidiefonds en f2070.37 we gens restantuitkeering der belastingbijdrago uit het Werkloosheidssubsidiefonds. De begroot ing bevat weinig perspectief. Aan huur of pacht van landerijen is een to taal bedrag geraamd van f 1389.54 en aan huren van woningen een totaal van f2506.60. Voor het onderhoud van wegen en voet paden is een bedrag van f7415.uitgetrok ken en voor het onderhoud van wandel plaatsen en plantsoenen een bedrag van f 1521.—. De subsidie aan Bergen's Harmonie is van f400.teruggebracht tot f250.de sub sidie voor het Burgerlijk Armbestuur wordt geraamd op f39500.—. Voor tewerkstelling van jeugdige werkloo zen is een bedrag van f1300.— uitgetrok ken en voor controle op werkloozen een be drag van f 1372. De kosten van werkverschaffing aan werkloozen, door of vanwege de gemeente ondernomen, zijn geraamd op f76340.—; de steun van werkloozen is geraamd op f27000. Het Electriciteitsbedrijf sluit met. een to taal aan ontvangsten van f39215.67 en aan uitgaven van f 15640.73. Batig slot f23574.94. Het gemeentelijk Woningbedrijf geeft een totaal aan uitgaven van f 10264.37 en aan in komsten van f8939.65. Xadeelig slot f 1324.72. Vermelden wij tenslotte, nog, dat aan sub sidie voor de V.V.V. wederom oen bedrag van f 1000.— op de begrooting is gebracht en dat ook B. en W. den post ad f 400.— voor de kweekelinge met akte aan de O. L. S. gehandhaafd hebben. ALKMAAR HANDELSSCHOOL BLIJFT. Ged. Staten hebben thans beslist. Het bestaan van de Handelsschool te Alk maar werd sinds eenigen tijd bedreigd. Er was n.1. sprake van, dat het gemeentebe stuur van Alkmaar, teneinde een extra bij drage uit 'srRijks WerkföOsheidsSbhsidiè- fonds te kunnen verkrijgen, tot opheffing van deze school zou moeten ovèrgaan. El- werd inzake deze kwestie overleg gepleegd tusschen den Minister van Binnenl. Zaken en van Financien en den Minister van On derwijs, hetwelk een voor de Handelsschool gunstigen uitslag bad. Gedcp. Staten hebben thans aan bet Alkmaarsche gemeentebestuur medegedeeld, dat het voorsbands niet wen- schelijk wordt geacht om de voorwaarde tot opheffing der Handelsschool te handhaven. Modeshow. Het komende voorjaar doet weer de vraag rijzen, welke dracht de scheppers van de mode zullen decreteeren. Dc bekende firma Lienesch in de Langestraat, alhier, beant woordt deze vraag op de haar eigen doel treffende. en aparte wijze door het organi seeren van een modeshow in haar zaak, waarbij de bezoeksters een thé complet wordt aangeboden. Nadere bijzonderheden in de advertentie in dit nummer. Verkeersongeluk. Hedenmorgen had op de llalvertnaanshrug een ongeluk plaats dat vrij goed is afgcloo- pen. Een groote trailer van Gebr. Bijvoet te Obdam reed tegen dc leuning van de brug en bleef wonderlijk genoeg zoo hoven het water hangen. De auto werd ernstig bescha digd, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanrijding. Tuinder gewond. Gistermiddag heeft op de Alkmaarsche groentenveiling een aanrijding plaats gehad De 42-jarige tuinder K. R. uit Bergen werd op den Iiedelsweg aangereden door een vrachtauto van Bakker uit Warmenhuizen. De vrachtauto is, bij het laten passeeren van een anderen wagen, te veel naar rechts uit geweken en greep K. R. Met ernstige hoofd wonden is het slachtoffer naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. WIERINGEN Blijkens advertentie in dit blad, zal in „Concordia" op Zondag 14 Maart weer eens een gemaskerd hal plaats vinden. Gezien het succes wat voorheen is behaald, twijfelen wij er niet aan, of ook nu zal dit feest sla gen. Politie. Verloren: Aktetasch met kleeren en een boodschaptasch. Gevonden: een witte ceintuur en een wol len want. Inlichtingen bij den gemeentcbode. Wielerclub „Wieringen". Gisteravond hield bovengenoemde club in haar clublokaal de maandclijksche verga dering. Van de R. en T.-vereeniging Leeuwar den" kwam bericht dat wegens het te laat binnenkomen van een schrijven over de home-trainingswedstrijd dat deze maar het volgend seizoen zal moeten worden gehou den. Van de Wielerbaan, dat overal de renners trainingsgeld moeten betalen (f2 a f2.75), dat de Wieringer Wielerbaan-directie trai ningskaarten voor één seizoen beschikbaar stelt voor den luttelen prijs van f 1. Door den heer Comelese werden hierna de uitslagen der gehouden wedstrijden be kend gemaakt. Uit de rekening bleek, dat het saldo flt.77 bed raagt. Het werkprogramma werd daarna vast gesteld. De cycle cross op 21 Maart wordt verreden onder de reglementen van de N. W.U. Deze veldrit wordt verroden over grootendeels landwegen met enkele hinder nissen. De eind-finish is in de kom van Hippolytushoef. De heer S. Lont vraagt wanneer het nu zaaltrainen is. Besloten wordt dit op Vrijdagavond tc stellen. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen volgt sluiting^ De dames H. en de J., woonachtig te Stroe zijn Donderdagmiddag te Den Helder inge rekend inzake winkeldiefstal. Gisteravond zaten de dames nog achter slot en grendel. Aanranding. Gisteravond is door de politie de op Wes- terklief wonende W. R. aangehouden inzake aanranding van een tweetal meisjes in de Wieringcrmeer. De politie heeft R. een ver hoor afgenomen en heeft., hem met dc meis jes geconfronteerd, de laatste mecnen in R. den aanrander te zien. Proces verbaal is op gemaakt. CALLASTSOnC B-Steun. Naar we vernemen, heeft het gemeente bestuur van den Minister van Sociale Za ken bericht ontvangen, dat voor deze ge meente per werklooze voor extra-hulp, steun B, over 1937 maximaal f 5.20 mag worden besteed. Als aantal werkloozen wordt genomen het gemiddelde aantal ar beiders dat in de eerste 10 maanden van 1936 stonden ingeschreven, of wel 24. Steun mag alleen in natura, t.w. kleeding, dek king en schoeisel worden verleend. WIERINGERMEER OPRICHTING NUTS AFDEELING Het werkcomité tot het oprichten van een Nutsafdceling heeft reeds toezegging ont vangen van ruim honderd ingezetenen om als toe te treden. Waarlijk een veelbelovend teeken en een belofte voor dc komende oprichtings-vcrga- dcring op a.s. Maandag. AANRANDER GEVERBALISEERD Na een scherpe controle door onze po liticmannen is het Vrijdagavond gelukt tegen de heer J. M. R. te Wieringen proces verb. op te maken. Verdacht van aanran ding der minderjarige L. P. in de Wierin gcrmeer op Dinsdag 16 Febr. j.1. gepleegd. Onze politic was er Vrijdagavond per auto op uitgetrokken vergezeld van een tweetal meisjes die den aanrander hadden gezien De thans gearresteerde wandelde schijn baar zoekende naar iels, langs één deV we gen onder Wieringen in de W. Meer. Be doelde meisjes herkenden hem direct. Ook bij confrontatie met het andere meisje werd verdachte pertinent herkend als „de dader" Op deze verklaring werd tegen ver dachte proces verbaal opgemaakt, wnai'na hij weer op vrije voeten werd gesteld. POLITIE MIDDENMEER Gevonden: Een richtingaanwijzer. Inl. politic Middcnmeer. Oprichting Ger. Meisjesver. Donderdagavond werd in de consistorie der Ger. Kerk opgericht een Gcr. Mcisjcs- vereeniging met aanvankelijk 14 leden. Als presidente werd gekozen Mej. J. Blijdorp. WIERINGERWERF. Vergadering A.R. Kiesver. „Sae- vus transquillus in undis". Onder leiding van den voorzitter, de heer A. v. (1. Goot, was de A.R. Kiesvereeniging in het Gymnastickgebouw te W. Werf Vrij dagavond in vergadering bijeen. Na ope ning met gebed en schriftlezing, heet de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom. De secretaris leest de notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd. B. v. d. Veen bracht hierop een onderwerp over de „C. D. U". Een drukke bespreking volgde hierop. Diverse ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bestuursverkiezing. Wegens vertrek van A. Boltjcs werd benoemd de heer M. v. Damnie. Na afhandeling van eenige interne zaken volgt sluiting met dankgebed. BARSINGERHORN Bij enkele candidaatstelling is tot Be stuurslid van den Kaagpolder in de plaats van wijlen den heer J. Smit Gz. benoemd verklaard, de heer C. Borst alhier. In de vergadering van Notabelen van de Ned. Herv. Gcm. Barsingerhorn, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Zwakman. tot Kerkvoogd benoemd de heer B. Jongcjans. SCHOORL Jeugdherberg. De vcreeniging Jeugdherberg Vergaderde OP 5 Maart in het gebouw De Brcehthoeve aan den Koningsweg. Voorzitter de heer J. H. Arpau, secretaris dc heer P. J. C. Maars. De voorzitter deelt mede dat de huur met f 25 is verlaagd, dat de kleine woning weer is verhuurd, dat de herbergouders goed vol doen en dat hetere voorwaarden met hun zijn vastgesteld. Kr zijn ruim bijna 2500 trekkers geweest. I)e secretaris brengt het jaarverslag uit, waaruit kan worden gememoreerd: het aan tal leden bleef stationair. Van een bezoek aan de J.II-B. te Petten was veel geleerd Uit het finantiecl verslag blijkt een saldo van f 140.77i/2. De balans en winst- en verliesrekening geeft aan een schuld van pl.m. f 1600, met een winst van f 47.30Vfc. Aan den hand van deze gegevens worden diverse plannen besproken, welke tot betere resultaten zouden kunnen leiden. Rondvraag: de heer Gutter zou graag wil len weten wat dc bedoeling is over het ge zegde dat het is tegen gevallen wat betreft de korting op de diverse leveranties. De Voorzitter: Wij hadden gedacht, dat van de leveranciers pl.m. 10 pet. zou worden gegeven en dan zou dit een aardige steun kunnen zijn. De heer Gutter zegt dat lang niet van alles korting kan en mag worden gegeven, dus zou deze tegemoetkoming veel lager blijven dan men zich had voorgesteld. De heer Zuurbier: De inkoopen worden zooveel mogelijk in de gemeente gehouden en er is ons toegezegd, korting te zullen ge ven en dat is erg tegengevallen. De heer P. Beeldman geeft nog enkele practische wenken hoe het zou kunnen en hoe het werkelijk gebeurt. Na nog lang heen cn weer gepraat over dit punt wordt aan het bestuur overgelaten het beste te handelen. Hierna sluit dc voorz. deze geanimeerde vergadering. Z1JPE 'T ZAND. In de zaal van den heer Kreijger zal morgen optreden de bekende humorist Wil- ly Derby. Wie kent niet Willy Derhv van radio en gramofoon? En wie kent niet zijn „Witte Rozen", enz. enz? Velen zullen Derby in eigen persoon wil len zien en het lijdt geen twijfel of hen staaf, een gcnotvollcn en amusantcn avond te wachten Men zie de advertentie in dit nummer. ANNA PAULOWNA Aardappel-selectie-cursus. Vrijdagavond werd door den heer Band in Voorburg de laatste les gegeven van den cursus voor aardappel-selectie, een cursus waarvoor zooveel belangstelling bestond, dat hij zelfs gesplitst moest worden. De les werd ditmaal "cvolgd door de vor- tooning van een serie lantaamplaten over aardappelziekten, waarna de heer Band eenige vragen beantwoordde. Namens de cursisten, dankte de heer K. Brugman den heer Band voor de wijze waar op hij den cursus leidde; dc belangstelling bleef daardoor groot. De afd. van de Holl. Mij. v. Landbouw, en in het bijzonder den secretaris, den heer Raap, dankte spr. voor het organiseeren van den cursus, den heer Van Balen Blanken, voorzitter van den N.A.K., voor diens mede werking. Spr. bood den heer Band namens de cursisten een boekwerk als herinnering aan. De heer Rezelman dankte den heer Band namens de afd. van de IIoll. Mij. van Land bouw en sprak den wensch uit, dat de les sen practische waarde mogen blijken te heb ben voor de pootaardappeltcelt in de gemeen te. Spr. dankte het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van een schoollokaal cn den heer Mol voor z'n medewerking. De heer Van Balen Blanken beloofde de wanrrteerendo- woorden aan het adres van den N.A.K, over te brengen én zei het con tact tusschen keuringsdienst en selecteurs van groot belang te achten. De heer Band tenslotte dankte voor alle vriendelijke woorden, die tot hem gericht werden en voor het cadeau, dat hem onge twijfeld nog meerdere malen zou doen terug denken aan dezen cursus, dien hij met zoo veel plcizier heeft gegeven. W ARMENHUIZEN Dreiqt een stuk nijverheid De Gasfabriek ons dorp te qaan veriaten?. Krijqcn wij in de toekomst qaslcverinq door Alkmaar? Dit zijn enkele vragen die momenteel diverse burgers van ons dorp stellen daar het gerucht gaat, dat Alkmaar een aanbod hooft gedaan liet Gasbedrijf van onze ge meente over té nemen. Dit wordt door be voegde personen uiet tegengesproken. De gasprijs in Alkmaar bedraagt gelijk hier 10 ct. per kubieke meter In Alkmaar wordt geen, cn hier wel meterhuur betaald terwijl de geringe omzetbelasting ook in Alkmaar njet wordt betaald. Tegenover deze voordooien staan vele nadeelcn, als ons stuk gemeentenijverheid het dorp gaat verlaten. In de nabije toekomst, men zegt met en kele jaren, zal de leening ten laste van ons Gasbedrijf, geheel weg zijn, zoodat dan de exploitatierekeningen 'n nog heter saldo te zien geven, wat allicht kan leiden tot verlaging van de gasprijs. Bovendien zal wat betreft de gaslevering aan de gemeente Schoorl, met enkele jaren ook minder gaan kosten, daar; dan oen bepaalde verplichting niet meer nagekomen behoeft tc worden. De exploitatierekening van ons Gasbedrijf geeft alle jaren nog een zeer goed beeld, terwijl er eenige jaren geweest zijn, dat de gemeente winst van dit bedrijf heeft ge plukt. Het onderwerp is thans in onze gemeen te liet gesprok van den dag. Wie men ook hoort, men ziet de Gnsfabrick niet graag vertrekken. Vele kunnen het zich niet in denken, dat de Gemeenteraad nu de exploi tatie van. dit bedrijf gunstig is, dit stuk Gemecntedoni zal overleveren aan de Gemeente Alkmaar. De gemeenteraadsleden laten over deze aangelegenheid niets uit. In een comitéver gadering van den Raad schijnt deze kwes tie reeds besproken te zijn. Hoe of men er over denkt is ons onbekend. Laten wij hopen, dat deze personen, al leen wanneer het uiterst noodzakelijk is, tot een overeenkomst met de Gemeente Alkmaar overgaan. De Middenstands- vereeniging „De Hanze" heeft naar ons be kend is het plan in den loop van de vol gende week een vergadering te beleggen en te beradslagcn om deze „genadeslag aan den Middenstand" af te wenden. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Door den heer C. ten Bruggecate, de be kende leider van de II.A.B.O.-uitstapjes, werd Donderdagavond een lezing gehouden over: „F.en reis door Indië", toegelicht met lichtbeelden. Ook hier evenals elders oogstte de heer ten Bruggencatc weer veel succes. Het was een zeer mooie avond. LEEUWARDEN. 5 Maart. Inlandsche granen geen notecring wegens geringe aanvoer. Buitenl. granen: Gele la- platamais disp. 150 boordvrij Leeuwarden, idem 143 boordvrij Rotterdam, Laplata gerst 177 boordvrij Leeuwarden, id. 169 boordvrij ■Roterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 8.35 hoordvrij Leeuwarden, idem 7.70 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 7.75 boordvrij Rotterdam. Stemming kalm. Veemarkt. 24 Enterstieren f 105—175, 60 Twcntcrstieren f 175295 per stuk, 538 vette koeien f 115235 per stuk. 3860 ct. per Kg., 1195 melk- en kalfkoeion f 110- 240 per stuk, 102 pinken f 40—125 per stuk, 28 vette kalveren f 2400 per stuk, 1640 nuchtere kalveren f 3—7.50 per stuk, 518 vet te schapen f 1232 per stuk, 84 weide- schapen f 1020 per stuk. 532 vette varkens f 35—125 per stuk, 40—47 ct. per Kg.. 36 magere varkens 15—40 ct. per Kg., 74 klei ne biggen f 6—13 per stukt 16 hokken en geiten. 76 paarden. Totaal aanvoer 4923 stuks. Overzicht: De aanvoer van groot vee nam weer iets toe, nuchtere kalveren wer den er minder aangevoerd, overigens aan voer stationnair. Melk-, kalf- cn vette koeien goede vraag, goede soort vrij vlot te plaatsen, overigens handelsstemming ge drukt als gevolg van de hooge prijzen. Stieren lui, duur, pinken prijshoudend. Voor dc slachtbank kalm. Vette kalveren flauw, alhoewel een best kalf nog prijzig. Nuchtere kalveren meer vraag, goede han del, iets duurder. Varkens prijshoudend. Wol vee kort, aan bod iets heter. Heden nam de NV.C. pl.m. 300 varkens over en voor Plan-Deterding zullen waarschijnlijk pl.m. 50 koeien worden gekocht. Zuivel. Sleutelkaas 20—21, nagelkaas geen noteering, Goudakaas 2938. Edam mer kaas 29—40. aanvoer 1320 K.G. Mijn- boter 1.-40—1.38 per Kg., veilingboter 1.41 1.30 per Kg. Aanvoer 1/3, 4/6, 1/12 vaten. Commissie 0.67. ALKMAAR, 5 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer: 28 stapels, zijnde 45.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f25.per 50 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 5 Maart. Op dc heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 3S8 H.L.s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 83 H.L. voertarwe f 7.258.50 7 H.L. gerst f 8.80 9.25; 10 H.L. haver f 7—8.37y2 zaa;haver f 9.50, 73 H.L. boonon, w.o.; paarde f 7.25 7.50, bruine f 9—14, citroen f 1620, dui ven- f 6.7510 en witte boonen f IS25, duivenhooncn (zaai) f 11; 3 H.L. diversen; 5 H.L. karwijzaad f 21.50; 112 H.L. erwten, w.o. kleine groene f 8.2510. groote groene f 2425 en grauwe f 2426.50. Handel stug. WARMENHUIZEN, 5 Maart. Roode kool f 1.402.10, gele kool f 1.20 1.40, Dcensche witte kool f 1, drielingen 60 ct, uien 60 ct. grove uien 6080 ct. peen f 1.50, blauwe aardappelen f 1.60. Aan voer 54200 Kg. roode kool, 12.800 Kg. gele kool, 40.200 Kg. Decnsche witte kool, 4675 Kg. uien. 3300 Kg. peen, 500 Kg aardappe len, 1000 Kg. bieten. ALKMAAR. 5 Maart. Aardappelen f 1.70—2-80, andijvie f 1112, appelen f 14, Bloemendaler kool f 45.50, boerenkool f 1.50-4.60, bieten f 0.60—1.10, gele kool f 1.202.40, groene kool f 3.10 5.20, knolselderie f 2—0.60, peren f 811, prei f 1.504.60, peterselie f 3.305.60, ra- harher f 5.5011.50, radijs f 3.40, roode kool f 1.40—3.50, selderie f 0.601.80, spinazie f 1.111.37, spruiten f 3—6.50, uien f 0.60 1-80, wortelen brak f 0.70—1.70, id. was f 2 —5. witlof 1 f 4—6, II f 1.50—3.50. ALKMAAR, 5 Maart. Kaasbeurs. Kl. Edammer 40 plus, aan bod 4SS0 stuks, verkocht 500 stuks, prijs f 20. Commissie 40 plus, aanbod 1S0 stuks, totaal: aanbod 5060 stuks, verkocht 500 st. Aanwezig 7 fabrieken. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 6 Maart, Eigenheimers 1.4)0, uien 6080 ct.. diïelin: gen GO ct., grove 0.S01, peen 11.30. kroten f 0.40—0.80, roode kool f 1.40—2, taaie gele kool f 1.302.40, gele kool f 1.201.70, D. witte kool f 1, De veiling duurt voort. BROEK OP LANGKNDIJK. 6 Maart. Uien 60—80 ct., drielingen 60 ct., grove 60 —90 ct., 3000 Kg- peen 0.701.30. 2000 Kg. kroten f 0.60—1, 40000 Kg. roode kool f 1.402, 3500 Kg. groene kool f 1.20 2.660, 103000 Kg. gele kool f 1.20—1.40, 100000 Kg. D. witte kool f 1. 2S000 Kg. aardappelen bl .eigenheimers 2.60—3.60, blauwe aardappelen 2.50. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 5 Maart. Berlijnr Nog steeds een kalme markt.. Hollandsche winterkool is sedert eenigen tijd niet meer op de markt. Hollandsche spruiten notec- ren voor nieuwe aanvoer 16—19 p. 50 Kg. Holl. uien gelden onveranderd 5.507.00 p. 50 Kg. Ook de prijzen van andere buitenl. producten toonen geen verandering: Ital. bloemkool noteert 25—42 p. 100 stuks; Ca- narische tomaten 8—10 p. kuip; Hal. uien 57 p. 50 Kg.; Ital. spinazie 17—24 p. 50 Kg. en Belgisch witlof 2832 p. 50 Kg. Hamburg: Buitenl. producten: Roemeensche appelen 21—30. Amerikaansche appelen 45 —47 p. 50 Kg.; Boheemsche peren 3040 p. 50 Kg.: Belgisch witlof 2530 p. 50 Kg.; bloemkool 2840 p. 100 stuks; spruiten 20— 25 p. 50 Kg.; Ital. krulandijvie 8—10 p. 100 stuks; Ital. gladde andijvie 1015, bij uit zondering tot 20 p. 100 stuks; Canarische tomaten 35—45 p. 50 Kg.; uien 7.60—8.00 p. 50 Kg. ZONDAG 7 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Bergen, vm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. E. V. „Maranatha". Bergen, (Dr van Peltlaan 1.) voorin, 10.30 uur, de hoer Dun van Alkmaar. Ned. Herv. Evang. Middcnmeer, voorm. 9 30 uur Ev. K. Kiewiet, Wieringcrwerf. voorm. 9.30 uur, Cand. H. van Vliet, Slootdorp, nam. 2 uur. Cand. H. v. Vliet. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur, I.eesdienst, Nam. 2 uur Ds. C. v. d. Vliet. Middcnmeer, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet Nam. 2 uur, Cand. Fijn van Draat, Wioringerwerf, voorm. Cand. Fijn van Draat. Nam. 5 uur, Leesdienst, Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Cand. J. Verbave. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterwcg 1a). voorm. 10.15 uur, de heer A. G. Viseer, van IJmuiden. Nam. 12 uur Zondagsschool. 's Av. X uur Ds. Ruijs.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2