KING Plaatselijk Nieuws. W^A TRIUMPH Economische Kroniek SPORT PEPERMUNT 'n Smaak die wel een triomf moest zijn! Saterdag 6 Maart 1937. Tweede blad Kingvan een edele plant. King ...de geurige, de smakelijke, de zui vere. King houdt U fris en monter. Een natuurlijke verkwikking JONNEMA CIE. fABR. VAM KING PEPERMUNT SNEEK ALGEMEEN BELANG. Gisteravond vergaderde de vereeniging Igemeen Belang, in het café van den heer Snaas. Als de Voorzitter, de heer Mr. Dr. J. A. E. uiskool, deze vergadering opent, zijn iechts enkele leden aanwezig. Spr. zegt, dat et afgeloopen jaar voor ons van belang is eweest door de openstelling van kanaal en aven. Spr. verbindt hieraan den wensch, at onze vereen, er geen berouw van zal ebben, aan de totstandkoming van deze ■erken te hebben medegewerkt. Het be- Dek aan de haven is intusschen boven erwachting; de inkomsten voor de ge- leente zijn niet onaardig te noemen. Spr. estigt er de aandacht op. dat er een tijd geweest, dat onze vergaderingen zeer be- ingrijk waren, en, zoo vervolgt spr., het Du goed zijn, uit te zien naar de vraag of voor onze vereen, iets te doen is. Door den Secretaris, den heer L. Bolte, orden hierna de notulen gelezen; ze wor- »n onder dankzegging goedgekeurd. Van de nu volgende mededeelingen ver- elden we, dat de postverbinding met de 'ieringermeer is verbeterd, doordat 'sraor- >ns nog een directe verbinding is tus- Èhengelascht. Volgt de rekening en verantwoording an den penningmeester. Het saldo, dat orig jaar f352.91 bedroeg, is nu tot f 153.97 eslonken, welke daling.op rekening van e kanaalfeesten kan worden geschoven, 'en heer Zijdewind wordt dank gebracht oor zijn richtig beheer. Verkiezing Bestuursleden. Aftredend ijn de hecren C .Blaauboer, Jn. Keesman n J. K. Boontjes. De aftredenden worden iet groote meerderheid van stemmen her- ozen. De ix stelling. MiddenMandstentoon- De Voorzitter deelt mede, dat onze vereen, is verzocht mede te werken aan een te hou den middenstandstentoonstelling en spr. doet verschillende mededeelingen hierover. Deelname staat open voor plaatselijke mid denstanders, fabrikanten en grossiers; con currentie van buitenaf zal niet worden toegestaan. Om deze tentoonstelling te sti- muleeren. zal tevens een lichtweek worden gehouden. De entréeprijs is laag gehouden, n.1. 35 cent, hiervoor heeft men ook toegang tot het cabaret-gedeelte. De organiseerende vereenigingen de Middenstandsvereen., De Hanze en Alge meen Belang behoeven geen cent bij te dragen, integendeel, tot een bezoek van 5000 personen ontvangen zijn 5 van de entreegelden; komen er meer dan 5000 be zoekers, dan zelfs 10 De heer C. Blaauboer vraagt of dit wel de juiste weg is. Bij de R.A.I.-tentoonstel- ling wordt deze methode gevolgd: des te beter het gaat, des te minder kost het den standhouder. De Voorzitter antwoordt, dat het ontvan gen geld toch weer wordt uitgegeven in 't algemeen belang en voor de middenstanders De heer Blaauboer vraagt verder of het geen aanbeveling verdient de entréeprijs te splitsen, n.1. in een voor de tentoonstelling en een voor het attractieve gedeeelte. De Voorzitter merkt op, dat de ervaring heeft geleerd, dat het beter is, één prijs te stellen. Deze zienswijze wordt door den heer De Raat. die over eenige ervaring op dit ge bied beschikt, gedeeld. De heer Niestadt kan mededeelen, dat de Burgemeester het hem aangeboden Eere voorzitterschap van de voor deze tentoon stelling benoemde commissie waarin zitting hebben de Voorzitters van de drie reeds genoemde vereenigingen, waaraan is toegevoegd, als algemeen secretaris de heer Niestadt heeft aanvaard. Aan de uiteenzetting van den Voorzitter voegt spr. nog toe, dat de vereenigingen 5 van de standhuur zullen ontvangen. Aan de attracties zijn hooge eischen ge steld. Waarschijnlijk zal een origineel Ober-Bayern orkest «voor muziek zorgen, terwijl de dansgroep van Fritz Hirsch het noodige cachet aan de zaak zal geven. In dit licht bezien in de entréeprijs zeker niet te hoog. De heer S. A. Knüwer wil overdag een lagere entrée heffen dan 's avonds, een idéé, dat veel bijval ondervindt. De Voorzitter zegt toe, dat met de geuite meeningen rekening zal worden gehouden. Goedgevonden wordt, dat het Bestuur straks 2 of 3 personen aanwijst, die zitting zullen hebben in de Commissie van Bij stand. De Voorzitter spreekt den wensch uit, dat deze tentoonstelling, de Almiha, in alle op zichten mag slagen. Slechte busverbindingen. De heer Bolte zegt, dat hem klachten hebben bereikt over de busverbinding tus- schen Dirkshorn en Schagen. De heer C. D. Schmalz wijst op de even eens minder goede verbinding met Wierim gerwaard en St. Maartensbrug. Wat deze laatste diensten betreft merkt de Voorzitter op, dat de H.A.B.O. voor een directe verbinding de concessie is kwijtge raakt. Evenwel worden pogingen in het werk gesteld de directe verbindingel weer te herstellen, waartoe ook de Burgemeesters van Wieringerwaard en Zijpe het hunne bij dragen. Bij den dienst op Dirkshorn hebben wij eigenlijk hetzelfde geval; deze dienst kan geen aansluiting geven omdat de Wed. Spaans niet wil medewerken. De heer De Raat zegt, dat ook het ge meentebestuur van Schagen zich echter de ze zaak dient te stellen, want de kwestie is van het grootste belang. Intusschen zal afwachten de boodschap zijn; in ieder geval wordt er aan de verbe tering van de verbindingen gewerkt. Een economische oommissie. Bij de nu volgende bespreking komt de wenschelijkheid naar voren, dat een econo mische commissie op breeden grondslag wordt gevormd, welke tot taak zal hebben de gevolgen te bestudeeren van de veran deringen, door de kanalen- en wegenaanleg teweeggebracht. Wel verschilde men nog van meening of deze commissie een offici eel tintje zou moeten dragen, of dat zij moest voortkomen uit de vereenigingen, dat zij er komen moest en met spoed, daarover was men het eens. Besloten wordt dan ook de eerste maatre gelen, welke het ontstaan der commissie tot gevolg zullen hebben, onverwijld te tref fen. Na een rondvraag, welke niets van belang oplevert, volgt sluiting. THEATER ROYAL. „De man, die zijn ziel verkocht" en „Vroolijke Vagebonden", „De man, die zijn ziel verkocht" behoort tot het genre films, waarin fantasie en ver nuft om den voorrang strijden. Er komt een professor in voor, wiens levenswerk is, de hersens van twee verschillende menschen te verwisselen, met behulp van een elec- trische machinerie. De griezeligste geestverwisselingen ko men er in voor, zelfs de professor verliest er zijn verstand bij. Boris Karloff vervult de hoofdrol. Na de pauze treden de „Vroolijke Vaga- bonden" op. Wij zien het druk bevolkte Koninkrijk Speelgoedland en volgen met genoegen de humoristische buitelingen van alle speelgoedklanten. Sinterklaas en Moe der de Gans ontbreken niet. Een plezierige film. Uit onze Omgeving OUD E NIEDORP VEEFONDS. Ten lokale van den heer A. Mijts te Ver laat werd op Woensdagavond j.1. vanwege het Veefonds een bijeenkomst gehouden. Om half acht opende de Voorzitter, de heer Lont. met een hartelijk woord van welkom dezen avond, in 't bijzonder aan den heer Rempt, die dezen avond een lezing over verschillende veeziekten zou houden. Spreker vond de opkomst, gezien het feit dat Oude Niedorp wat betreft de opkomst bij vergaderingen, bevredigend. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Rempt, wiens rede met belangstelling werd ge volgd. Begonnen werd met de kopziekten van het rund, o.m. de kankerkop, welke zich openbaart door beenachtige woekeringen, welke meestal niet te genezen is. Ook de tbc. onder runderen bleek in 8 9 van de 10 gevallen niet te genezen, Ook bij de En- gelsche ziekte onder de kleine huisdieren is het veelal te laat. Besproken werd de infectie welke bij het hoornafstooten. waarbij de beenige pit af breekt, kan optreden. Het beste kan deze infectie worden voorkomen door de gaten af te dekken met een* lap met bruine teer. De verstopping welke bij een paard kan optreden kan bij lijders worden bestreden door de haver nat te vperen. De verstop ping van de slokdarm, welke ontstaat doordat een of ander voedsel, b.v een stuk peen, in deze darm is blijven steken, dient vooral niet te worden genezen door met een zweep het voorwerp weg te duwen, doordat deze darm teer is. Beter is het oVJMM VIRGINIA door wrijving te probeeren het voorwerp weg te werken. Longjacht, waarbij de koe ademnood heeft, komt veelal voor, waar koeien gra zen op weiden, die sterk met stikstof zijn bemest. Het dier dient direct op stal te worden gezet. Soms treedt de genezing pas na 9 dagen in. Longworm komt veel voor in waterrijke streken, en openbaart zich doordat de koeien hoesten en zij geven minder melk. In de slijm bevinden zich dan wormen en genezing kan volgen door herhaald inspuiten der longen. Dampigheid bij paarden is niet te genezen. Bij longont steking is het dier meestal binnen 4 dagen dood. Long-t.b.c. is pas gevaarlijk, zoowel voor mensch als dier, wanneer deze „open" is, d.w.z. wanneer het dier bacillen ver spreidt. Ook hier is de dood onvermijdelijk. Ook katten kunnen hieraan lijden en dan zijn de dieren een gevaarlijk speelgoed voor de kinderen. De verschillende verwon dingen, welke kunnen optreden, wanneer het dier een scherp voorwerp heeft inge slikt, werden hierna uitvoerig besproken, zoomede de tongblaar en darmontsteking. Spr. waarschuwt er voor bij het voeren van kool langzaam te beginnen. Bij het voeren van ondermelk aan kalveren b.v. 10 L. per dag, wordt een teveel aan eiwit toegediend. Ér dient daarom een bepaalde hoeveelheid havermeel, lijnmeel en gerste- meel te worden toegevoegd. Hierna volgden de lever- en nieraandoe ningen en de ziekten, welke bij het kalven kunnen optreden, de blaar, zonnebrand, miltvuur en houtvuur, waarbij 42 graden koorts kan worden geconstateerd. Het slot van de rede werd gewijd aan de luizen, beenbreuken en klauwontstekin- gen. Een en ander werd met groote belang stelling aangehoord. Na de pauze werden door verschillende aanwezigen, waarvan enkelen van ver waren gekomen, verschillende vragen ge steld welke naar genoegen werden beant woord. Veel belangstelling werd betoond bij het verlossen, waarbij spr. er voor waarschuwde, om bij het gebruik van het apparaat, zeer voorzichtig te werk te gaan. Ook de mok en het lendebloed kwam ter sprake. Hierna sloot de heer Lont de bijeenkomst met dank aan den heer Rempt en sprak den wensch uit, dat wanneer wederom een beroep op hem werd gedaan, hij wederom zijn medewerking zou verleenen. ZIJDEWIND. R.K. Boerenleenbank. Gedurende de maand Februari werd aan spaargeld ingelegd een bedrag van f 8.810.33, terugbetaald f 4405, Op voorschotten werd afgelost f 5.112.50 en aan voorschotten ver strekt f 4040. In loopende rekening werd ontvangen f 502.07 en uitgegeven f 5.261.83. Het ledental vermeerderde met 2 en er wer den 7 nieuwe spaarbankboekjes uitgegeven. Bevolking. Ingekomen: Petrus Cornelis Kamper van Schoorl, Idenslaan C 99. Vertrokken: Marijtje Rutsen naar Hoorn, Dubbele Buurt 44. Fulps Blaauboer naar Heerhugowaard Veenhuizen E 29; Johannes Hermanus Bernardus Kamp naar N. Nie dorp, 't Veld G 47b; Jannetje Heinis naar Schagen, p.a. Leguit, bakker. DE KOMENDE TIJDEN WER PEN HUN SCHADUWEN VOORUIT DRIJVEN WE WEER IN DE RICHTING VAN GROOTERE VRIJHEID? Een eigenaardig verschijnsel van alle den is, dat de mensch als het ware leeft verleden en toekomst. Hij bouwt voort op »t oude, naar beste weten en vol vertrou- en, dat zijn arbeid iets goeds zal opleve- n, dat alles beter zal worden dan het op in gegeven oogenblik is. Soms lukt dat iderdaad ook wel eens, kan werkelijk een gemeene opbloei worden geconstateerd. )ms echter, wanneer de verbetering slechts 'n enkele groep betreft, heeft men meer doen met een andere verdeeling der rijk- tmmen. Zulk een andere verdeeling brengt anneer ze voornamelijk ten goede komt in een groep, die tot dusverre een te ge- ng aandeel uit de productie ontving, in tn regel aanvankelijk een algemeene op ving niet zich mee. Zulk een veranderde Jrdeeling is altijd het gevolg van verander machtsverhoudingen en het gebruikelijk irschijnsel is, dat de grootere macht, aarover de een of andere groep beschikt, ordt uitgebuit tot het bittere einde. Wat weer toe voert, dat tenslotte de verdee- Og der rijkdommen weer onredelijk begint worden, met als gevolg een vermindering In de welvaart in het algemeen. Dit laatste beleven we tegenwoordig bij- Sorbeeld in Frankrijk, waar de volksfront- ïgeering oogluikend toelaat, dat de werk- emers meer loon verdeden, dan de pro- uctie toelaat. Iets, wat uit den aard der lak moet vastloopen. Dat zoo iets mogelijk is spruit voort uit ït feit, dat de mensch in het dagelijksch ven gebruik maakt van geld als ruilmid- ïl. Hoeveel voordeden daaraan ook zijn irbonden, het heeft zijn gevaarlijke zij- ïn en zoo is de omstandigheid, dat men ch te veel blindstaart op datzelfde geld, icds dikwijls aanleiding geweest tot ach- jruitgang, malaise, crisis. Het gevolg van een en ander is intusschen dat de mensch, niettegenstaande zijn arbeid somtijds achteruit boert. Het gaat hem als een schipper, die, vlot voor de wind zeilen de niet bemerkt, dat hij in gevaarlijk water is gekomen. Zoodra hij het ontdekt, moet hij terug, maar dan is Leiden in last. Met de wind togen zal hij moeten trachten het gebied, dat vol is met klippen of banken te verlaten en de kans is groot, dat hij zijn scheepje niet meer behouden in volle zee terugbrengt. Aan loodsen ontbreekt het niet en een weinig merkwaardig is het, dat velen van hen er zeer verschillende methoden op na houden. Of de diverse scheepjes alle zonder onderscheid het ruime sop weer zullen ha len is een kwestie, die eerst beantwoord kan worden, wanneer het zoover gekomen zal zijn. De kansen van elk te bepalen is een onmogelijkheid en men kan reeds te vreden zijn, zoo men kan vaststellen, dat het eigen scheepje een behoorlijke positie inneemt. Wat. nu onze kleine Nederlandsche ge meenschap betreft staan we, zooals van zelf spreekt met het eene been in het jong ste verleden. Dat verleden is er één van groote onvrijheid. Het aantal regeerings- voorschriften ten aanzien van landbouw, en veeteelt van handel en nijverheid, van verkeer en visscherij is legio. Bij import en export is men gebonden aan tallooze beperkende bepalingen, kortom de erfenis van het verleden is er een van regeerings- bemoeiing op ieder gebied. Dat dit zoo is gekomen was het gevolg van den drang der noodzakelijkheid. Voor menige industrie was de toestand soms in korten tijd zoo sterk achteruitgegaan, dat steunverleening spoedig geboden was, wil de ze niet geheel ten onder gaan. Met het gevolg, dat de uitvoering dikwijls niet bepaald ideaal mocht worden genoemd. Ech ter geholpen werd er en het resultaat is althans in zooverre bevredigend geweest, dat onze vaderlandsche voortbrenging zich in groote trekken kon handhaven. Indien zulk een systeem van regeerings- bemoeiing op welhaast elk gebied eenmaal in practijk is gebracht, wanneer we daarin den laatsten tijd dus als het ware zijn op gegroeid, is het duidelijk, dat daar niet plotseling zonder meer een streep onder wordt gezet. Zulk een streven bezit iets, wat men „vliegende kracht" zou kunnen noemen. En zoo is het dus geen wonder dat we kunnen vaststellen, hoe men nog steeds hezig is te trachten het te verbeteren te vervolmaken. Vestigingseischcn voor den middenstand zijn een onderwerp van den dag. De regeering zint op regelingen om trent de oprichting van nieuwe industrieën ze denkt er ernstig over den export van allerlei Nederlandsche producten nog meer te centraliseeren dan tot dusverre het geval was. Kortom, het systeem van „onvrijheid" werkt door. Intusschen ziet het er toch naar uit, dat dit stelsel zijn grootste triomfen heeft be haald. We willen hiermee niet zeggen dat spoedig valt te rekenen niet een volledige afbraak der regeeringsbemoeiingen. Zooiets kan natuurlijk niet in een handomdraaien geschieden, de regeling van over heidswege is te zeer vastgegroeid met ons tegenwoordig economisch leven dan dat men ze zoo maar zou kunnen aniputeeren. Tallooze bedrijven hebben zich er geheel op ingericht en een plotselinge afbraak zou vermoedelijk zulk een geweldige crisis met zich meebrengen, dat men de regeering met het volste recht van onbekwaamheid zou mogen betichten, zoo ze er toe overging. Zulk een beweging kan slechts geleide lijk gaan en ze zal onder alle omstandig heden worden ingeluid door een toene mend streven in het openbare leven, dat is gericht op meerdere vrijheid. De komen de tijden werpen hun schaduwen vooruit. Uit de aard der zaak zal zulk een stroo ming gericht op vergrooting van vrijheid ontstaan in een periode, waarin het be drijfsleven zich weer sterker begint te ge voelen. Wanneer, in het algemeen gespro ken, de toestand heter wordt, de winsten toenemen wat in den regel weer het ge volg is van stijgende prijzen groeit de gedachte, dat men het zonder overheidsin menging ook wel af kan. Nu kan in menig opzicht inderdaad van eenige opleving worden gesproken. De prij zen van verschillende voortbrengselen van onzen bodem bewegen zich in stijgende lijn, het verkeer toont teekenen van beter schap, sommige industrieën schijnen de ergste malaise achter den rug te hebben, de werkloosheid neemt, zij het nog weinig, vergeleken bij verleden jaar iets af. Van n' omvang ais we dat hier en daar in 't buitenland hebben kunnen zien, is deze opbloei stellig nog niet. Daartegenover staat echter, dat wij niet bewapenden op een wijze als elders het geval is, terwijl ook de crisis in Nederland zich vrij laat heeft geopenbaard, vergeleken bij enkele andere landen. Het is mogelijk, dat de devaluatie hier mede van invloed is, dat een en ander al leen daaraan zou zijn toe te schrijven lijkt echter onwaarschijnlijk. Waarom zou ons land niet meedeelen in de opleving, die zich overal bemerkbaar maakt? Zoo is het dus geen donder, dat de stem men die roepen om grootere vrijheid, lui der beginnen te worden. Wanneer in den tuinbouw een streven be merkbaar wordt naar opheffing der mini mumprijzen, dan beteekent dat wel is waar niet, dat. men de regeeringssteun in het ver volg overbodig acht, er ligt toch zeker een tendenz in van meerdere vrijheid. Zoo er iets uit voortkomt, lijkt het waar schijnlijk, dat er een overgangstoestand uit zal groeien, zoodanig, dat het eventueele nieuwe systeem rekening houdt met de mo gelijkheid van een beëindiging van de re geeringssteun. Het buitengewoon krachtige verzet van den handel tegen de pogingen van de regeering om den uitvoer verder te centraliseeren is in dit verband stellig kenmerkend. Een onoverkomelijk struikelblok om den maatschappelijken gang van zaken in vrijer banen te leiden is intusschen het bijna vol komen aan banden gelegde internationale handelsverkeer. En ziet, daar hebben we vandaag aan den dag in ons land de con ferentie der Oslo-staten, bijeengeroepen ter besfudeering van de vraag in hoeverre de tijden rijp zijn om in dit opzicht iets te be reiken. Het feit, dat we hier te doen hebben met staten, wier onderlinge handelsbetrek kingen wellicht niet van overwegend belang zijn voor het economisch leven van elk hun ner, kan huiten beschouwing blijven. Waar het om gaat is voor alles het streven. Trou wens. hij landen als België en Nederland zijn ze stellig niet weg te cijferen. Alles bijeengenomen, valt een kentering waar te nemen. De mensch houwt verder. Laten we hopen, dat de goede verwachtin gen, welke hij stellig koestert, zullen worden verwezenlijkt. Burgerlijke stand. Geboren: Catharina Johanna, dochter van Jan Wit en Elizabet-h Ligthart. Johan, zoon van Klaas Blokker en Margaretha Moer beek; Cornelis Nicolaas, zoon van Nicolaas Kok en Johanna Bleeker. Gehuwd en overleden: Geene. ZIJPE Burgerlijke stand van 26 Febr. t.m. 4 Maart 1937. Geboren: Jannie Marie, dochter van Ba rend Kistemaker en Aafje Bakker; Alida Klasina, dochter van Johannes Gerartlus Sneekes en Johanna Mosch. Ondertrouwd: Simon Vogelzang, 27 jaar, winkelier, en Trijntje Dekker, 28 jaar, bei den te Zijpe; Jan Langedijk, 30 jaar, schil der, te Oude Niedorp en Nelly Niesje Licfine de Vries, 24 jaar te Zijpe. Getrouwd: Hendrik llarm Meijer, 26 jaar, landarbeider, te N. Niedorp en Maria Keel tje Tames, 24 jaar te Zijpe. Overleden: Aaltje de Vos, 69 jaar, weduwe van Jan de Jong (overl. te Alkmaar). Pieter Nool, 64 jaar, echtgenoot van Grietje Bakker (overleden te Alkmaar). SCHOOFL Burgerlijke stand over de mnd. Februari 1937. Geboren: Jan, zoon van Willem Hendrik' Pieter Pastoor en Trijntje Hoogvorst; Marie, dochter van Bouwe de Jong en Jeltje Wier- da. Gehuwd: Cornelis Pieter Kleijer, 22 jaren, timmerman en Anna van Loenen, 21 jaren, z. ber., beiden won. te Schoorl. Overleden: Pictertje Wever, 78 jaren, zon der beroep, weduwe van Simon Duin; Jan Wit, 76 jaren, z. ber., echtgenoot van Vrouw tje van Buuren; IJda Moerkerk, 68 jaren, z. beroep, weduwe van Johannes Smit. HARENKARSPEL Burg. Stand over de maand Febr. Geboren: Maria Margaretha, dochter van Johannes Bernardus Jaspers en Anna Bruin Petrus Johannes. zoon van Jacobus Johan nes Boots en Maria van der Fluit; Petrus, zoon van Petrus Wever en Grietje Rege ling; Johannes Cornelis, zoon van Willem Kaandorp en Catharina Groot; Petronella Margaretha, dochter van Cornelis Bleeker en Catharina Petronella Gildemeijer; Eva Anna, dochter van Petrus Ruiter en Maria Johanna Ber.gmans. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Liefje Witsen, oud 75 jaren, weduwe van Gerrit Biesboer; Petronella Hes, echtgenoote van Cornelis Pater; Pie ter Bekker, oud 53 jaren, echtgenoot van Wilhelmina Burger. HET VOETBALPROGRAMMA VOOR MORGEN. N. H. V. B. Eerste klasse A. Z.F.C. 4 klopt op eigen terrein Alcmaria 4, waardoor de Zaankanters, dank zij Rer- gen's vrijen dag, bovenaan komen. Z.V.V. 3 zal C.S.V. er in Zaandam met klein verschil onder kunnen houden. Eerste klasse C. Holland ia 3Twisk thans beroofd van de luister die dit treffen eenigen tijd geleden zou hebben omgeven, wordt een zege voor de thuisclub. West Frisia 3 zegeviert op eigen veld over de hekkesluiter M.F.C. 2. Berkhout leidt met 21 punten uit 15 wed strijden, gevolgd door Holl. 3 met 20 uit 14, Hoogkarspel 16 uit 15 en N. Niedorp 2 15 uit 14. Flevo heeft 7 pt. uit 13 wedstrij den en de lantaarndragers M.F.C. 2 3 uit 10. Tweede klasse D. Alkmaar 2 zal zich om 10 uur aan den Westerweg de meerdere toonen van hekke sluiter D.T.S. 2. Een troost voor de Lange- dijkers is dat Alcmaria 5 van Oudorp zal verliezen. Hoewel Koedijk Zondag tegen Oudorp een streep door haar rekening zag halen, mag men van Hart c.s. toch verwachten dat ze om 10 uur uit tegen de Boys 4 niet zullen falen. Egm. Boys leidt met 24 uit 14. dan volgen Koedijk 21 uit 15, M.E.V.O. 19 uit 12 en Oudorp 17 uit 11. Tweede klasse E. Alleen O.K.B.Strandvogels 2 h vastge steld, waarbij O.K.B., verrassingen voorbe houden, de punten zal thuis houden. Derde klasse D. Andijk 3 moet de vlag strijken voor And. Boys. V.C.L. blijft thuis (11 uur) haas over Schellinkhout, terwijl Twisk 2 in Hoorn een prooi wordt voor Sporters 2. And. Boys leidt hier met ongenaakbare cijfers. Derde klasse E. Hier is de strijd langzamerhand toege spitst tusschen Schoorl 2 en Alkmaar 3, p)k met 8 verliespunten, terwijl Ursem er al 10 en Dirkshorn er reeds 11 heeft, Schoorl 2 ontvangt om 10 uur Koediik 2. legen wie het altijd „uitkijken geboden" blijft M.E.V.O. 2 en Vrone 2 ontloopen el kaar weinig. Vierde klasse J. V.C.L. 2 is vrij. Hollandia 5 ontvangt M.O.C. 2 en Oudendijk 2 moet And. Boys 2 gaan bekampen. Berkhout 2 heeft de leiding. Junioren A. O.S.V. a klopt Z.F.C. a ter verbetering van haar toch al fraaie positie.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5