mm 'n FALC0N fa. Schmalz, Schap PI aatse lijk ieuws. U.l (OOPEN1 Rikardo 344 N.S.Tg. Roosjes Succes Neemt geen risico met de Paaschdagen, koopt Marktberichten Abonneert U op dit blad BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De afdeeling Schagcn van bovengenoemden bond hield Maandagavond in het Noordhol- landsch Koffiehuis een ledenvergadering, on der leiding van den heer H, Woudenberg. In deze bijeenkomst werden de aftredende bestuursleden, de heeren K. S. Leguit, C. Keij- zer en T. Koordes herkozen. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 250 bedraagt. De rekening van den penningmeester wees aan, dat de ontvangsten bedroegen f281.80, de uitgaven f 213.90, zoodat er een batig saldo was van f 67.90. Tot afgevaardigde naar het Bondscongres werd de heer T. Koordes benoemd. TEEKENEN. Onder leiding van den heer D. Nap is een toeken- en schildercursus aangevangen in Café Blokken, Nieuwe Laagzijde. MOOIE PROMOTIE. Onze plaatsgenoot, de heer C. L. v. d. Bcrgh Jr., is benoemd tot adviseur te Haar lem van het Centraal Bureau bij het afne men van verkeersexamens. De heer Van den Bergh is in de kringen van motor- en automobielrijdend Noord- HollandNoord een zeer bekende persoon lijkheid, daar hij reeds gedurende een twaalf tal jaren de rij vaardigheids-examens af neemt en dan ook al duizendep op rijkwali- tcit heeft getetst. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling, dat het groote district, dat de heer v. d. Bergh thans waarneemt, weder als voor been in kleine rayons wordt onderverdeeld, znodat in het vervolg op meerdere plaatsen gelegenheid tot het afleggen der examens zal bestaan. BEGRAFENISVEREEN. „SCHAGEN." In het café van den heer Nic. Raven werd Maandagavond de jaarvergadering gehou den van bovengenoemde vereeniging, onder presidium van den beer J. Schoorl Pz., secr.-penn. de heer C. Smit. Aanwezig bui- ,ten het bestuur ongeveer 25 leden. Nadat de Voorzitter met enkele woorden de vergadering heeft geopend, leest de secretaris de notulen, welke onder dank zegging aan den samensteller worden goed gekeurd. Medegedeeld wordt, dat de heeren J. K. Boontjes en Jb. Burger, bestuursleden, ver hinderd zijn deze vergadering bij te wonen. Het jaarverslag van den secre taris-penningmeester. Hieraan onlleenen we, dat in 35 gevallen de hulp van de vereeniging is gevraagd en wel 20 maal door de leden en 15 keer door de niet-ledcn. Herhaaldelijk werd de ver eeniging dank gebracht voor de keurige wij ze waarop de begrafenissen werden uitge voerd, waarvoor dank wordt betuigd aan personeel en garagehouders. Gememoreerd wordt hot jubileum van den heer W. Bij- post, die 25 jaren als verzorger van de Al- gemeene Begraafplaats in gemeentedienst .was, Naast verlies van leden konden 60 nieu we leden worden hijgeschreven in 1936. Van de 1960 leden, die te boek staan, zou een contributie ziju te ontvangen van f 2111.80, wanneer de 40 pet. voor de contributie niet werd afgetrokken. Er blijft dan nog f 1267.08 waaruit blijkt, dat de vereeniging wat het 'ledental en contributiebedrag betreft, vrijwel gelijk blijft, Waar het echter de vraag is, of op deze voet kan worden doorgegaan, wordt in overweging gegeven, in de reductie eeni- ge wijziging te brengen, alhoewel de toe stand niet zoo donker is als hij er uit ziet. De rekening geeft aan ontvangsten een bedrag van f 1.816.72^2, uitgaven f 2027.30y>, nadeelig saldo alzoo f 210.58. De begrafenis kost en voor Jeden hebben bedragen f 1703.37, •terwijl cfe begrafenissen voor niet-leden heb ben opgeleverd f 222.30. Aan contributie is ontvangen f 1300.6D/2. De reserve staat op de balans vermeld met een bedrag van f 7063.99yo. Het begin van 1937 was nogal onvoordee- lig. daar verscheidene leden door sterfge- val gemist moesten worden. Daartegenover staat, dat alreeds weer nieuwe leden konden worden bijgeschreven en het bestuur spreekt <le hoop uit dat het ledental zich nog meer in stijgende lijn zal voortzetten. De financieele commissie rapporteert bij monde van den lieer Vlaskamp dat de boe ken en bescheiden in orde zijn bevonden, waarvoor door rapporteur en ook door den voorzitter dank wordt gebracht aan den secretaris-pen ningmeester. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren J. K. Boontjes en C. Aij, beiden zijn herkiesbaar en worden met groote meer derheid van stemmen herkozen. Benneming lid van Finantieele Commissie. Aftredend is de heer C. Vlaskamp, niet herkiesbaar. In zijn plaats wordt gekozen de heer J. Gootjes. Aan de orde komt de vaststelling van het reductie-percentage op de contributie. Het Bestuur stelt voor 30 pet. te reducee- ren. Voorgaande jaren was dit percentage gesteld op 40. maar gezien de verliezen, welke de laatste twee jaren zijn geleden, komt bet Bestuur met dit voorstel. Het wil de reserve in tact houden en die niet in de komende jaren opsoupeeren. Bij een reduc tie van 30 pet. zal het evenwicht in de re kening worden hersteld. De lieer Lutjeharms Jr. verzet zich tegen het voorstel. Hom lijkt de reserve groot ge noeg, waarom hij de reductie althans dit jaar nog wil handhaven op 40 pet. De Voorzitter bestrijdt don heer Lutje harms, waar deze de reductie wil basecren op de koerswinst. Ook in ander opzicht kan spr. het niet eens zijn met de zienswijze .van den lieer Lutjeharms. Het bestuursvoorstel wordt hierna z. h. s. aanvaard. De rondvraag. De heer Vlaskamp stelt voor op algemeene vergaderingen een sigaar te presenteeren op rekening van de kas. Algemeen gaat de vergadering hiermede accoord, terwijl niet-rookers wordt aangera den een lolly te nemen. (Hilariteit). De lieer J. Franzen vraagt, of het Bestuur nog in overweging heeft genomen de aan schaffing van een tweede kleed. De Voorzitter zegt, dat nog niet tot die aan schaffing is besloten, ook al mot het oog op de financiën. Overigens heeft deze kwes tie de aandacht van het Bestuur. De heer Lutjeharms wil toch een nieuw kleed aanschaffen, temeer omdat het tegen woordige reeds valig begint te worden. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Ook de kwestie van de aflegsters heeft de aandacht van het Bestuur. De heer T. Schenk vestigt er de aandacht op, dat bij het kleed nog geen sprake van verkleuring is. De heer C. Smit maakt den Voorzitter een compliment voor de welwillendheid, welke deze laatste steeds tegenover hem heeft betraeht. De Voorzitter sluit hierna onder dankzeg ging. Uit onze omgeving LANCKNDIJK Zoo langzamerhand is de tijd aangebroken voor het uitzetten van de vroege aardappelen. Te Broek op Langendijk is al een enkele tuinder aan den gang, doch het weer lokt niet uit. Het is te nat om op den akker te werken. De tuinders die aardappelen willen zetten, zouden wel eens een paar droge da gen wenschen. BROEK OP LANGENDIJK. Naar wij vernemen worden pogingen aan gewend om te komen tot de vorming van een Comité, teneinde den WeledelGeleerden Heer W. Verdonk op eenvoudige wijze te huldigen bij zijn 25-jarig jubileum als arts. De oprichting van dit Comité zal vermoe delijk plaats hebben in een bijeenkomst, die Woensdag a.s., des avonds 8 uur ten ge meentehuize zal worden gehouden. BESTUURSVERGADERING L.G.C. Maandagmiddag 2 uur kwam bovenge noemd bestuur in vergadering bijeen in het betaalkantoor. Wegens ontstentenis van burgemeester P. Slot, berustte de leiding bij den heer J. C. Duif. Medegedeeld werd dat de algemeene verga dering zal gehouden worden op Dinsdag 26 April a.s., des middags half 2, in het lokaal van den heer J. de Boer te Broek op Lan gendijk. Midzomer zal het 50-jarig bestaan van het veilingwezen worden herdacht. Verplicht sproeien aardappelen. Het bestuur slelt voor om het aangenomen voorstel op de Provinciale Commissieverga dering betreffende het verplichte sproeien der vroege aardappelen over te nemen. Nadat eenige toelichting was verstrekt, wordt aldus besloten. Op het voorstel Schermerhorn om vroege aardappelen on monster te veilen, wordt af wijzend beschikt. Ook een voorstel Stompetoren om het. stemrecht der afdeclingen volgens omzet te bepalen, kon geen genade vinden, omdat men van oordeel is, dat. de zaken steeds naar be- hooren zijn vervuld. Het voorstel Sint Pancras L.T.B., dat huis houdelijke uitgaven de goedkeuring der al gemeene vergadering behoeven, acht de ver gadering onaanvaardbaar en in de practijk niet te handhaven. Omtrent het voorstel Zuidscharwoudo en St. Pancras: Geen verplicht veilen der andij vie, werd besloten aan de Groenten- en Fruit- Centrale te verzoeken het andijvie-veilen vrij te laten, daar gezien de praktijk dit veel he ter is. De betaling echter geschiedt over liet betaalkantoor. Voorstel Zuidscharwoude loonbij- slag tuinbouw. Verzocht werd toeslag op het loon te ver krijgen, zooals in 1935, zulks in verband daar mede, dat het land dan beter zal worden bewerkt en de arbeiders meer in het bedrijf worden geplaatst, daar zij anders in de werk verschaffing terecht komen. Waar dit voorstel thuis behoort en reeds in behandeling is bij de stands-organisaties, werd daarop afwijzend beslist. Wanneer ge vraagd wordt zal wel adhacsie betuigd wor den. Goedgevonden werd het voorstel Koedijk om stappen te doen, dat de koeling en ver duurzaamde groenten in één hand komen, om te bevorderen dat op de markt wordt gebracht naar behoefte. Ook werd aanvaard een voorstel Koedijk om hij de bevoegde instanties er op aan tc dringen dat de steunberekening na ver strijking der aanvoer-periode spoediger plaats vindt. Het voorstel Sint Pancras, het regeerings- crediet als steun, werd verwezen naar de standsorganisaties. Bevestigend werd beantwoord de vraag van Broek op Langendijk aangaande de fi nantieele aansprakelijkheid der L.G.C. be treffende uitbetaling kwade posten. Het bestuur L.G.C. in gebreke gesteld inzake het houden alg. vergadering. Vervolgens werd door dezelfde afdeeling uitspraak verlangd aangaande de beteeke- nis der artikelen statuten en reglement be treffende aanvrage van 22 vereenigingen tot het houden van 'n alg. vergadering, waar in het bestuur in gebreke is gebleven. Secretaris zegt, het jammer te vinden, dat de afdeeling hiermede komt, het is een open deur intrappen, daar hierover voldoende van antwoord is gediend. De vraag komt spr. dan ook een beetje verdacht voor. Het is in den breede besproken en tevens over gestemd, zoodat aan de zaak niets verandert. In overweging wordt dan ook gegeven, dat de afdeeling haar vraag intrekke. De heer Glas (Groentcncultuur) zegt, dat deze zaak in hun vereeniging is besproken en zij een uitspraak wenschen der alg. ver gadering. Sint Pancras steunt het voorstel en zegt daarin tevens, dat wanneer geen afdoende antwoord worde gegeven, zij dan een motie van afkeuring zal indienen tegenover het bestuur. Secretaris merkt op, dat dit een bedreiging is die ten volle aanvaard wordt. Rondvraag. Betreffende betaling premie vroege aard appelen werd opgemerkt, dat deze naar alle waarschijnlijkheid zal afgehouden worden van den ontvangen steun. Aangaande teeltvergunning 15 vroege goedgekeurde aardappelen zal nog nader op gaaf gedaan worden of opgave van het keuren kan geschiden bij den plaatselijken ve rt cge 11 woord i ger. Na eenige bespreking volgt sluiting. In Gabardine of Tweed! U bent dan gekleed met mooi en met slecht weer. Alleenverkoop: Bij deze vervullen wij ien treurigen plicht, U kennis te geven, dat 11a een langdurig lijden is overleden onze jongste Lieveling, Lena Johanoa Adriana Jansen, in den leeftijd van 5 jaar. G. JANSEN. A. JANSEN—Suur. en TRUIDA. Schagcn, 22 Maart 1937. Havenstraat 68. Dc begrafenis zal plaats hebben op Don derdag 25 Maart, des nam. 2 uur. Hiermede betuigen wij, mede namens onze Kinderen, onzen hartelijken dHiik voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarige lichtvereeniging ondervonden. G. RONG. J. RONGDomper. Schagcn, Maart 1937. Tc koop: EEN VERSCHE KOE, 3 m. gek., gecontroleerd. 14000 Voerbieten. Gevraagd een goed model Kuikalf, van beste af stamming. R. BIJ POST Wz., St. Maa'ten. Te koop: EEN VERSCHE KOE, 4 kalf zware koe, C. KOSSEN, St. Muartcn. Beschikbaar: de zwartbr. witv. Stainb. en Premiehengst Stamt uit het beste bloed van Oldenburg. Een klasse-paard dat bewezen heeft, best te fok ken. Dekgeld f 15.—. Bi] G. W. WAIBOER, Kleiweg 3, Anna Paulowna. Te koop: Een OPKLAPBED van dc Paaschverloting, bij P. RAVEN Jz.. Stolpe. Te koop: VOEDERBIETEN, (Eureka), 500 Kg. Zceuwsche Blauwe Poters (le na!).) en 350 Kg. Blauwe Eigenheimer Po ters, bij C. WIGGERS, Lange- reis. N. Niedorp. Voor direct gevraagd: BAKKERSBEDIENDE, voorzien van rijbewijs. J. HA GENAAR, Dirkshorn. Gevraagd: Een NET KOSTHUIS, omgeving Oudcsluis of 't Zand, P. SCH A ATSEN BERG, p.a. A. RRNS. Oudcsluis II 113. hebben steeds WIERINGEN Politie. Gevonden, bij Cinema De Haan: oen grijs wollen want met kap (dames). Onbeheerd aangetroffen: een damesrijwiel. Inlichtingen bij den Gemeentebode. WINKEL Het kinderkoor van de Gem. zangver- eeniging Wcst-Frisia gaf Zondagavond een openbare uitvoering in de zaal van den beer R. Laan, onder leiding van den heer N. Snel te Alkmaar. De zaal was flink be zet. Nadat de voorzitter, de heer N. Peetoom een kleine toelichting had gegeven, werd klokslag acht uur met de operette „Het Hei dekind" aangevangen, waarvan de tekst door Nico Splinter, de muziek door Arco was geschreven. Als het doek opgaat zien we een groep jeugdige vacantiegangers op de heide, die de vncantie bezingen on voorloopig verza digd zijn van de school. Dan volgt de kennismaking met de hoofd personen, het Heidekind met haar broertje Popy Boogaart en Dik Peetoom, die hun brood moeten verdienen met het vlechten van heidemandjes voor de vreemdelingen. Bij de vermissing van een rugzak, komt de veldwachter op de proppen en komt het broertje van het heidekind onder het raad huis terecht met het deftige jongentje, Henk van Zoon en, die zijn rol met zeer veel gevoel voor humor speelde. De jeugdige kampeerders toonen ook een goed hart te hebben, door voor het heide kind, als zij slaapt een wagen vol heide te plukken om haar te helpen. Vol belang stelling zijn de kinderen voor den omroeper die heel plechtig kond doet van het feit dat den volgenden morgen de nieuwe Bur gemeester zijn intocht in het dorp zal hou den en de jeugd oproept des morgens vroeg aanwezig te zijn om het raadluns te helpen versieren, aan welt verzoek grif wordt vol daan en als Burgemeester met zijn Wethou ders arriveert, heeft de groote. plechtigheid plaats met gezang en toespraken. Deze ge wichtige gebeurtenis werd met zóóveel ge voel gespeeld, dat af en toe een daverend gelach opsteeg in dc zaal. Eénig bepaald was het college van B. en W., gespeeld door G. Wiemcersh, J. de Reus en P. Kaan. waarbij de Burgemeester opviel door zijn keurige zang. Een schare koks torschen een zeer groot krentebrood welke bij monde van den hoofdkok. Piet Velthuys met een keurige speech aan den burgervader wordt aangeboden. Een tractatie door laatstge noemde wordt met gejuich begroet en het stuk eindigt met een happy end. als het broertje van het heidekind met het deftige jongentje door den Burgemeester op vrije voeten worden gesteld. Allen te noemen is onmogelijk, maar eenigen willen we toch noemen en wel Pop- pv Boogaart als het Heidekind. waar eigen lijk alles om draaide, Tr. Koov als omroe per voortreffelijk en voorts allen die een of ander rolletje hadden te vervullen. Bijzonder veel genoegen zal ook de direc teur er van hebben gehad, want het lijkt ons lang niet gemakkelijk om met kinderen zooiets tot stand te brengen, maar hij blijkt die kunst toch Ie verstaan. Ook de decors mochten er zijn. Een gezellig bal, prima verzorgd door Toon Dekker cn P. Ilof, besloot dezen mooicn avond. OTJDE NIEDORP ROOD WIT Jun.—VIOS Jun. 7—2 Zondag speelden de junioren hun eerste wedstrijd op het schitterend vernieuwde terrein. Rood Wit won de toss. doch het voordeel van de wind is gering. Eerst van heide kanten goede aanvallen. Daarna nam Rood-Wit de leiding door een schitterend schot van dc links binnen. Dan krijgt VIOS een penaltv, welke in een doelpunt wordt omgezet. Vervolgens krijgt ook Rood-Wit cn penalty te nemen, welke evenpens een doelpunt opleverde. Van heide zijden vol gen wederom gevaarlijke aanvallen. Rust stand 3-2 voor Rood Wit Jun. Na de rust was Rood Wit geregeld in den aanval. Door prachtige doelpunten van den linksbuiten en de linksbinnen wist Rood Wit een voorsprong te verkrijgen van 7— 2, welke tot het einde gehandhaafd bleef. Voor Rood Wit betcckent dit een zeer mooi resultaat, daar zij geregeld met 10 man speelde, daar de midvoor wegens ziekte niet mee kon spelen. Rood Wit heeft deze overwinning volkomen verdiend. SINT MAARTEN Zondag gaf de tooneclverecniging „D.O.H." alhier, een openbare uitvoering in café „Rust en Lust". Daar deze vereeniging bij haar uit voeringen de aanwezigen steeds een genot vollen avond schonk, was de hoop op een goed zaaltje met publiek alleszins gerecht vaardigd. Maar dit bleek verkeerd ge dacht, daar slechts weinigen van de gelegen heid om iets te genieten, gebruik hebben ge maakt. Ook nu weer heel jammer voor deze ver eeniging. Het gebodene, een blijspel in 3 be drijven, getiteld Z.B.B.H.H. (zijn bezigheden buitenshuis hebbende) werd weer vlug cn vlot opgevoerd, en. gaf blijk van nauwgezette studie, zoodat de aanwezigen ten volle heb ben genoten. Op het einde gekomen, werd de vereeni ging bij monde van den heer C. Zwakman nog gecomplimenteerd met haar eerste lustrum, zijnde haar 5-jarig bestaan en werd haar een geschenk aangeboden. Zoo de belangstelling niet grootcr wordt, voorspellen wij dit als eerste en laatste lustrum. Politie. Gevonden: Een kosteloos rij wiel plaatje. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. HOOGWOUD AARTSWOUD. Het was Zondagmorgen voor het kerke lijk bestuur een gewichtigcn dag. Niet min der dan 10 jonge dames en 2 jonge heeren werden door den consulent, Ds. Los van Spanbroek als lidmaten der kerk bevestigd. Dat ook het bezoek van anderen groot was, is te begrijpen. Ons elftal toog Zondag naar Andijk om daar de a.s. kampioenen tc bekampen. Ze waren echter niet gelukkig, daar men tia rust maar met 9 man speelde. De uitslag was dan ook, zooals te begrijpen, ver van schitterend. Met een nederlaag van 1—7 kwamen ze niet erg opgewekt thuis. SCHOORL Oliebollendag. De op Zaterdag j.1. gehouden oliebollen dag voor de vereen. „Huisverzorging" on- derafd. Witte Kruis is niet zoo goed ge slaagd dan vorig jaar. De reden zal wel vooral zijn de slechte economische toestand. Doch tevens dat alle ingrediënten veel duur der zijn geworden. Dc totale winst bedroeg slechts ruim f 25.—. WIERINGERMEER DE EERSTE PLAATSELIJKE RIJKSVELD WACHT GEÏNSTALLEERD. „De polder groeit"! „Ons bevolkingscijfer stijgt!" Het is in dit verband noodzakelijk zorg te dragen voor voldoende bescherming dor burgerij. Naarmate steeds meer dorpen uit hel niet opdoemden on de bewoners arri veerden, werd dan ook het politiepersoneel grooter. In Slootdorp begonnen met het statio neeren van een politicman, kwam in 't na jaar 1932 te Middenmcer de tweede be zetting terwijl 1936 door het scheppen van W.Werf het trio werd gecompleteerd door politie Haarsma. Tevens werd een Rijksveldwachter of brigadierschap ingesteld. In Mlddenmeer werd gisteren de eerste veldwacht geïnstalleerd op adres Poststr. no. 13, hiermede is onze polder weer een schrede nader gekomen tot het aspect van een gewone plattelandsgemeente. Ook van deze plaats roepen wc gaarne den nieuwen functionaris een hartelijk welkom toe. DE BIJTJES EN HET A.S. WÏNSEIZOEN. Gezien de nog steeds binnen komende aanvragen om standen voor bijenvolken in de W. Meer voor honing win op koolzaad cn klavers, mag worden aangenomen dat onze landerijen, ook wat honing opbrengst betreft, in een goeden reuk staan. Het is echter alleen maar jammer, dat door dö verschillende plaatselijke bijenhouders, thans niet op die aanvragen kunnen ingaan terwijl het bevliegingsveld voor de bijtjes, door minder uitzaai aan koolzaad cn 't scheuren van klaren, aanmerkelijk minder is dan voorgaande jaren. Laat ons hopen dat onze plaatselijke imkers, die een zéér slecht, seizoen achter zich hebben, met nog verhoogd risico door het niet onbeduidend uitsterven in den wintertijd, een gunsti- gen zomer mogen tegengaan. Dit zal zeer zeker onze jonge bijenverceniging ten goede komen. POLITIE MIDDENMEER Gevonden: 2 balen gemengd veevoeder. Inl. politie Kramer. ALKMAAR, 22 Maart. Aardappelen 2.40, andijvie 911. Bloemen daler kool 1.50—4.50, boerenkool 1.504.50, hielen 1.4-0, gele kool 1,20—2.20, groene kool 2004.60, knolseldcric 5.608.10, peren 11.50, prei 2—420, peterselie 3.80, rabarber 6.50 12.50, raapstelen 2.80—3. radijs 1.20—2.80, roode kool 1.40—2.80, selderie 1.202.40, spi nazie 42—77 ct., spruiten 3.50—9.50, uien 0.60 —1.60, breek wortel en 0.80—1.40, waschwortc- lcn 3.50—4,30. witlof I 4.50—6, II 2—3. PURMEREND. 23 Maart. Veemarkt. Koeien, totaal 450 stuks: 210 vette koeien 6268 ct. per Kg., geldekoeien. f 80150 per stuk, melkkoeien f 110240 per stuk, 11 paarden f 60—130 per stuk. 1300 nuchtere kalveren f 414 per stuk, 225 vette varkens 46—49 ct. per Kg., 46 magere var kens f 19—30. 327 biggen f 0—18, 575 schapen f 15—30, 27 bokken f 5—13. WARMEN HUIZEN', 22 Maart. Aanvoer: 9175 Kg. roode kool f 1.401.80, 575 Kg. Deensehe witte kool f 1, 775 Kg. uien f 0.70, grove uien f 1. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Maart. 13000 Kg. uien f 1 10-1.30, grove f 0.90— 1.20, dricl. f 0.60. 5200 Kg. peen f 0.80—1.10, 3700 Kg. kroten f 0.50—1.20, 17500 Kg. roode kool f 1.50—2, 16000 Kg. gele kool f 1.80— 2.50, 25000 Kg. D. witte kool f 1—1.10, 7250 Kg. groene kool f 1.603.60. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Maart. Bevelanders 2.20, gele uien 11.40. drie lingen. gele 0.60. grove 1.201.30, peen 0.90 1.10, kroten 70 ct.. roode kool 1.60—2.10, gele kool 2.103. D. witte kool 11.10 groene kool 1.90—2.30. prei 2.50. Aanvoer: 700 Kg. aardappelen, 11.000 Kg. uien, 2500 Kg. peen. 2400 Kg. kroten, 39.000 Kg. roode kool, 55.000 Kg. gele kool. 32.000 Kg. D. witte kool, 2500 Kg. groene kool, 1000 Kg. prei. NOORDSCIIARWOUDE, 23 Maart. BI. eigenheimers 2.10—2.50, drielingen 2.30 uien 1.10—1.30, drielingen 60 ct., grove 0.90 —1.20. peen 0 701/50. kroten f 0.60, roode kool f 1.402.40, taaie gele kool f 1.80-2.40. gele kool f 2.10—3.10, D. witte kool f 1—1.30. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 22 Maart. Berlijn: De aanvoer is voldoende. De handel is nog steeds kalm bij ongeveer onveranderde prij zen. Buitenl. prod.: Ital. bloemkool 20—38 p. 100 stuks; Fransche dito 4245 per 100 st.; Canarische tomaten 8.25—10.50 P*er kuip; Fransche kropsla 20—26. Ttal. dito 8—15 en Hollandsche kropsla 14—18 per 100 stuks; Holl. uien 5.50—7.00 per 50 Kg.; Ital. spi nazie 20—22 per 50 Kg.: Belgisch witlof 30— 33 per 50 Kg. Bonn: Buitenl. prod.: bloem kool 20—50; Belgisch witlof 2030; kom kommers 70—120: schorseneeren 2025, krop sla 10—25. andijvie 710. tomaten 50—60: ap pelen 2540 per 50 Kg. resp. per 100 stuks. Predikbeurten WOENSDAG 24 MAART. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. de Leeuw. Avondmaal.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2