Grace groote Moore's carrière Geslaagde proeftocht van het motorschip „Marisa" Binnenland „Nederland en Oranje" te Berlijn Autobus weggezakt Oudheidkundige vondst in de Groote kerk te Breda Oplichter staat terecht Mooie onderscheiding voor Smit Cos internationalen sleepdienst Voor de Koninklijke Shell groep gebouwd door de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschapppg te Amsterdam. Vele voorname gasten aan boord. Onder weersomstandigheden, welke imen zich voor dit jaargetijde beter had kunnen wenschen, heeft giste ren het door de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam voor de Koninklijke Shell groep gebouwd twaalf duizend tons motortankschip „Marisa" met goed gevolg zijn officieelen proeftocht op de Noordzee gemaakt. Wederom is' een, zoowel uit een oogpunt van zui ver technische uitvoering als van aan de accomodatie der opvarenden bestede zorg tot in alle onderdeelen superieur schip aan de groote vloot der Koninklijke Shell toegevoegd, een schip, dat tijdens zijn bouw vele handen werk heeft gegeven en bij welks exploitatie anders georien- teerde arbeidskracht van eveneens velen, ieder naar de mate van de hem opgelegde taak, onontbeerlijk zal zijn. Te ongeveer tien uur gistermorgen ge schiedde, terwijl buitengaats het mailschip „Marnix van St. Aldegonde" wachtte om te kunnen binnenkomen, het vertrek uit de groote sluis te IJmuiden. Alleen het jeugdige element, bestaande uit twintig leerlingen van vier Amsterdamsche ambachtsscholen, die onder leiding van enkele leerlingen ook tot deelneming aan- den proeftocht waren uitgcnoodigd, hadden de „Marisa" tot „openluchtschool" verklaard en genoten op den hak van het spel van wind en golven, waar zij kort na het ver trek en nog in het volle gezicht van de haven getuige waren van een hoogst inte ressante proef met ankers en kettingen. Zij bevonden zich in gezelschap van tal van autoriteiten. Technische bijzonderheden. Wat de bijzonderheden in het algemeen betreft moge er aan herinnerd worden dat de Ned. Scheepsbouw Mij. reeds een aantal schepen voor de Koninklijke Shell-groep ge bouwd heeft, waaronder eenige van het type der „Marisa". Deze schepen zijn uit gerust met door werkspoor gebouwde Die selmotoren met drukvulling, welke motoren zeer bedrijfszeker zijn en uiterst, economi sche resultaten geven, wat betreft laag da- gelijksch brandstofverbruik en lage onder houdskosten. De Werkspoor-Dieselmótor van de „Ma risa" ontwikkelt 3600 as P.K. voor een dienst vaartsnelheid van twaalf mijl. Sprekers aan de lunch. Aan de lunch", welke werd opgediend in een op ingenieuze wijze tot eetzaal geïmpro viseerd gedeelte van het tusschendek, werd door verschillende sprekers het woord ge voerd, o.a. door den burgemeester van Am- VAN ZENDELINGE-ADSPIRANTE TOT OPERA-ZANGERES. ZIJ ZAL OP DE A.S. KRONINGS FEESTEN ZINGEN. Er zijn op het oogenblik weinig zange ressen. die zoo beroemd zijn als Grace Moore In het bijzonder door de filim hebben milli- oenen kennis gemaakt met haar gouden stem en talloozen zien reikhalzend uit naar een nieuwe film van deze, in zoo korten tijd, overal populair geworden ster. Vreemd is het misschien te bedenken, dat Grace Moore. die uit een zeër conservatieve en christelijke familie stamt, oorspronkelijk het plan had zendelinge te worden Zij ging zelfs naar het Ward-Belmont se minarium is Nashville, maar reeds het eer ste jaar daar bracht een heele ommekeer in haar toekomsl plannen. Zij hoorde n.1. do wereldberoemde Mary Garden zingen op een concert en raakte zoo onder den indruk van haar prachtige stem, dat het ineens spontaan, zooals dat bij jonge meisjes gaat haar wensch werd óók opera-zangeres te worden. Tot dat oogenblik had Grace Moore slechts soli in de kerk gezongen en het koor geleid, maar toen ze van Ward-Belmont verhuisde naar Washington, waar ze op een conservatorium les nam. had ze niet kun nen droomen, dat deze stap haar nog eens tot een wereldberoemdheid zou maken. Grace maakte al spoedig groote vorderin gen en kreeg zelfs de gelegenheid met den, in Amerika zeer hekenden bariton, Giovan- ni Martinelli op een concert te zingen. Maar de critieken vertelden haar, dat ze nog veel te leeren had. Haar stem verloren.. Grace Moore ging vol hoop naar New York, en kreeg een engagement in een kleine nachtclub. Men kan dat vreemd vinden: een toekomstige opera-zangeres in een nachtclub, maar.ook zulke menschen moeten eten. Op een avond deed ze haar mond open om te ringen, maar er kwam geen geluid over haar lip pen. Grace Moore had plotseling haar stem verloren... Het jonge meisje was de wanhoop nabij, totdat vrienden haar de raad gaven eens' sterdam, Dr. W. de Vlugt, die uiting gaf aan de hoop, dat, als de „Marisa" straks onder haar nieuwe vlag zal gaan varen, zij zal mogen bijdragen aan den bloei van de Koninklijke Shell en dat van dezen bloei de heer Zuiver nog jarenlang getuige zal mo gen zijn (Applaus). Hierna werd gesproken door den heer C. Zuiver, Marine, superindentant, die de Kon. Shell vertegenwoordigde. Vice-admiraal Vos spreekt. Vice-admiraal A. Vos, vervolgens het woord voerende, wenschte als vertegenwoor diger der Kon. Ned. Marine den heer Zuiver geluk met deze nieuwe aanwinst van dc vloot der Kon. Shell. De marine zeide spr. realiseert zich volkomen de groote beteekenis van dit bedrijf en zij zal zeer zeker, mochten zich bepaalde omstandig heden voordoen, groot nut hebben van een vloot, welke de brandstoffen vervoert., die de marine in dergelijke omstandigheden noodig heeft. De heer ir. D. Goedkoop Dzn., bracht in een slotspeech dank voor de nuttige samen werking met de bij den bouw van de „Ma risa" betrokkenen. Het was 4.20 uur geworden toen de „Ma risa" den Nieuwen Waterweg had bereikt en koers zette naar Botterdam. Kort tevo ren was nog in volle zee nadat geble ken was dat het schip in alle opzichten aan de gestelde eischen voldeed, de Marisa door den beer D. Goedkoop Dzn. aan den verte genwoordiger der reederij, den heer C. Zui ver, overgedragen. GRACE MOORE. naar Dr. Marafiotti te gaan. Als iemand In staat was haar te helpen, zou het deze beroemde zangleeraar wel zijn. De groote man wilde aanvankelijk niets van het arme. onbekende zangeresje hooren, maar Grace Moore liet zich niet afwijzen. Met, taaie vol harding kwam ze dag in dag uit terug, tot ze eindelijk het pleit won. Dr. Marafiotti genas haar niet alleen (vele weken lang moest ze in volkomen afzondering leven) maar hij gaf haar na afloop zelfs les. En dat was reeds een compliment op zich zelf. De eerste stap naar succes. Als Grace Moore nog eens In den adel stand verheven zal worden, zal zij in haar wapen een kalkoen kiezen, want aan dit dier heeft zij haar eerste succes te danken. Zij was aangenomen als „understudy" (het geen men in de sportwereld „invalster" zou noemen) voor de zangeres Julia Sanderson in „Ilithy Koo". Kerstmis naderde met de gebruikelijke feestmaaltijd van kalkoen en Julia Sander son zond dien avond oen boodschap, dat' ze wegens indigestie niet kon komen. Grace Moore moest voor haar invallen. Daarmee was ze ontdekt en het directe resultaat was: Mr. C. Bidder van Rappard H. M. Gezant te Berlijn. Verwelkoming van Hr.-Msge zant. De vereeniging „Nederland en Oranje" heeft den nieuwen gezant van H.M. de Ko ningin, Mr. C. Ridder van Rappard, Maan dagmiddag in een der feestzalen van het Flugverbandhaus te Berlijn ter verwelko ming een lunch aangeboden. De belangstel ling van de zijde der leden was, het onge wone uur van samenkomst in aanmerking genomen, zeer groot. De voorzitter van „Nederland en Oranje" Ir. O verhof f, hield aan tafel een korte toe spraak, waarin hij zijne Excellentie namens bestuur en leden hartelijk welkom heette. Spreker herinnerde er aan, dat de gezant reeds in vroeger jaren lid van „Nederland en Oranje" is geweest. Destijds maakte de vereeniging nog haar bloeiperiode door. Het ledental is sindsdien geslonken, doch in zijn kern er zeker niet op achteruit ge gaan. De heer Overhoff maakte den aan wezigen voorts bekend, dat Hr.-Ms. gezant zich bereid verklaard heeft het eere-voor- zitterschap der vereeniging te aanvaarden en hij sprak Z.Exc. daarvoor den dank van „Nederland en Oranje" uit. Spreker noodigde daarna de aanwezigen uit met hem een dronk uit te brengen op den nieuwen gezant. De gezant bracht in zijn antwoordspeecli allereerst zijn dank aan het bestuur der vereeniging voor de hem geboden gelegen heid om op deze wijze met de leden van „Nederland en Oranje" kennis te maken. een hoofdrol in „Up in the clouds". Tijdens oen verblijf in Parijs ontmoette Grace Moore li ving Berlin, die haar een rol aanbood in zijn „Music Box Revue 192.3". Grace Moore trad drie jaar lang met dit revue-gezelschap in New York op en vond, dat ze nu wel een kans bij de Metropolitan Opera kon wagen. Ze werd echter beleefd, doch beslist afgewezen. Maar Grace Moore was' nog altijd even vastbesloten om haar doel te bereiken en, aangezien het revue-tooneel daarvoor niet de juiste plaats was, ging ze naar Europa om verder te studeeren. Graoe's opera-debuut. In Italië ontmoette ze haar ideaal. Mary Garden, die haar veel goede raad gaf en haar hielp enkele Europeesche engagemen ten te verkrijgen. Op een avond zong Grace Moore „La Bohème" in Milaan. Onder de toeschouwers bevond zich de directeur van do Metropolitan Opera. Wat zij in New-York 'niet. had kunnen bereiken geschiedde hier. Deze directeur bood haar een contract aan en op 7 Februari 1028 maakte Grace Moore haar debuut met de opera „La Bohème" in New-York. Ze had haar doel bereikt! Hollywood komt! Tusschen haar opera-rollen trad zij ook nog op in operettes en op concerten en toen kwam natuurlijk Hollywood met een aanbieding. Grace Moore maakte voor Metro Gcldwvn Mayer in de begintijd van de spro kende film (met Jenny Lind. „de Zweedsche nachtegaal" en met den bariton Lawrence Tibbet tezamen in „New Moon") e.a., maar groot was het succs niet. Later heeft Grace Moore dit voor oen groot deel geweten aan het feit, dat de geluidstechniek in dien tijd nog niet ver genoeg gevorderd was. In 1934 bood Columbia haar een contract aan. Ze maakte voor deze maatschappij „One night of love", waarmede ze plotse ling de heele wereld veroverde. Met even groot succes yolgden „Love me f orever" en „The king steps out", terwijl „When you're in love" haar nieuwste film voor deze maat schappij door Loet C. Barnstijn's Stan daard Films" in ons land wordt uitgebracht Zij zingt voor koningen. Gedurende haar film-carrière heeft Grace Moore ook enkele tournée's door Europa gemaakt, die ware zegetochten geworden zijn. Op haar eerste tournee veroverde zij Engeland, Frankrijk en Italië, nadat zij in Budapest een gastvoorstelling had gegeven in „La Bohème". Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum had Koning Georgc V Grace Moore uitgcnoodigd voor hem te zin gen en dit jaar zal Grace Moore voor Ko- Z.Exc. wees vervolgens op dc moeilijke taak welke hem als afgezant van H.M. de Ko ningin te Berlijn wacht, en herdacht in dit verband de verdiensten van zijn beide voor gangers, wijlen Baron Gevers en Z. Exc. Graaf -van Limburg Stirum, die zijn werk als hun opvolger nog moeilijker maken. Spreker hoopte op een prettige samenwer king met „Nederland en Oranje" en zal gaarne van zijn kant allen steun aan de vereeniging geven. De gezant besloot met een heildronk op H.M. de Koningin en het jonge vorstenpaar. De aanwezigen kregen voor en na de lunch gelegenheid om zich aan zijne Excel lentie, die zich na tafel nog langen tijd met de leden onderhield, te laten voorstel len. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. de gezantschap-secretaris Mr. Star Busman met echtgenoote, consul-generaal Wolf en de rijkslandbouwconsulent Ir. Joustra. ning George VI zingen ter gelegenheid van de kroningsfeesten. Op haar tweede tournée bezocht Grace Moore Kopenhagen, waar de Koning haar een eervolle onderscheiding verleende. Via Oslo kwaim ze in Stockholm, waar haar be wonderaars haar met een rijtuig met vier witte paarden bespannen afhaalden en de bevolking haar langs den weg stond toe te juichen. Op haar volgende tournée zal ze een be zoek brengen aan Bulgarije daar Koning Ca rol den wensch te kennen heeft gegeven haar te hooren zingen. Grace Moore's nieuwste film. In haar nieuwste film „Als je verliefd bent" (When You're in love) heeft Grace Moore volop gelegenheid haar stem te doen hooren. Waren haar vorige films over het algemeen roma-ntisch-dramatisch met toe voeging van opera-gedeelten, Riskin brengt Grace Moore in het luchtige genre van dc muzikale comedie. Wel zingt Grace Moore eenige aria's uit opera's, zooals „Vissi Darte" uit „Tosca"; „One fine day" uit „Madame Butterfly" en de Wals-aria uit Verdis „Ro meo en Jtilia", maar daarnaast staat, een gevarieerde rest, want Riskin laat Grace Moore zelfs.. Minnie the Moochcr. een der „jazz-klassiekcn" zingen. Dat is' wel het laatste, wat. het publiek van haar verwacht. Op uiterst handige wijze heeft iRskin deze schijnbaar extravagantie in de film verwerkt: Hij laat haar partner. Cary Grant zeer ver baasd zeggen: „Minnie the Moocher, dat kan jij toch niet zingen... Dat is immers niet, van Verdi of Puccini." „Nee, dat. weet ik wel," antwoordt Grace Moore. „Het is van Cab Calloway en tot groote verwondering van Cary Grant, die. spoedig overgaat in bewon dering, begint ze „Minnie the Moocher" te zingen op een manier en met gebaren, die Cab Caloway haar niet zou verbeteren. Verder zingt ze naast Schubcrt's „Sere nade" twee liedjes van Jerome Kern, een der populairste Amerikaansche song-writers, waarvoor Dorothy Fields de woorden schreef n.1. „Whislling Boy" en „Our SonK"- Ook kan men genieten van de oude be kende „In the gloaming" van Annie -F. T-Iarrison. terwijl Grace Moore op een Spaansch avondfeest „Siboney" van Lecu- ona een alleraardigst Spaansch volkslied zingt.. „Als je verliefd bent" is dus een zangfilm met veel variatie Riskin's regie is boven dien een waarborg, dat daardoor het spel niet verwaarloosd wordt. Het verhaal heeft een groote reeks' geestige momenten en spe ciaal Cary Grant krijgt, volop gelegenheid om grappige levenswijsheden te lanceeren. Evenals haar laatste successen werd ook deze Grace Moore-film in de Columbia-Stu- dio's gemaakt en zij wordt, door Loet C. Barnstijn's Standaardfilms in ons land uit gebracht. Op den Vondelingenweg te Rotterdam gisteren tegen den avond een particuliere autobus, eigendom en bestuurd door den 33- jarigen K. van G., die geregeld werkvolk van de Vondelingenplaat naar Rotterdam vice- versa vervoert., ter hoogte van voormalig Hoogvliet plotseling gedeeltelijk in den grond weggezakt. Ter plaatse bevindt zich een duiker, die eerst kortgeleden in den weg is aangebracht. Deze duiker was nu blijkbaar stuk zoodat het water door het metselwerk heen was ge sijpeld en de aarde achter den duiker was weggespoeld, waardoor het geheel wat aan het verzakken gegaan was. In ieder geval toen de groote zware bus, waarin zich een twintigtal werklieden bevond, over den dui ker reed, begaf deze het en zakten de ach terwielen van de bus twee tot drie meter in den slappen grond. De bus zat direct muurvast, terwijl het stel achterwielen ern stig beschadigd werd. De arbeiders, die ge lukkig met den schrik vrij kwamen en geen ernstig letsel opliepen, hebben de reis te voet moeten voortzetten. Personeel van gemeente werken heeft het rechtergedeelte van den weg versterkt, waardoor het verkeer over een baan kon worden geleid. In den nacht is men begonnen met het; vrijmaken van de bus, hetgeen nog .een heel karwei was, aange zien een en ander met veel omzichtigheid moest geschieden om de verzakking niet er ger te maken. Een veertigtal grafzerken gevon den. Bij het voortschrijden der werkzaamheden in verband met de restauratie van het inte rieur der Groote Kerk te Breda, is men er in geslaagd een houten vloer, welke meer dan honderd jaar den bodem van het schip be dekt heeft, weg te breken. Zooals men ver wachtte hoeveel genealogen hebben niet naar dit oogenblik gehunkerd bleek deze houten 'vloer een groot aantal zerken, een veertig stuks, aan liet oog onttrokken te heb ben. Meerendeels zijn het laat-Gothische zer ken, de eenige bronnen voor de kennis vari de hoogtepunten in het leven, geboorte, hu welijk en overlijden, van de leden van me nig aanzienlijk geslacht. De oudste, thans gevonden zerk is een van het jaar 1457, voor Aert van Wisschel. Het is een zeer mooi voorbeeld van vijftiende eeuwsche sierkunst met het eenvoudige me daillon in het midden. Talrijke, zeer fraaie st.eenen zijn nog ge vonden, waaruit blijkt, dat de steenen voor wereldlijke personen meermalen rijker ge ornamenteerd zijn dan die voor geestelijke personen. Voor de rechtbank te Almelo heeft. gie< teren terecht gestaan de jeugdige B. ter M. uit Enschede, die een mislukte poging heeft gedaan om de Twentsche Bank aldaar op te lichten voor een bedrag van f 44.000.- Hij was vorig jaar als employe bij de firma van Heek ontslagen en daar hij in finan- cieele moeilijkheden verkeerde, o.m. doordat zijn verloofde nogal vëeleischend was, be raamde bij een plan om een flinken slag te slaan. Daartoe maakte hij een valscbe kwitantie ten name van de firma van Heek en liet deze bij de Twentsche bank aanbieden door een chauffeur, door wien hij zich tot vlak hij het bankgebouw liet brengen. De kassier bemerkte echter al spoedig, dat de handteekenlng valsch was en hij waarschuwde de politie. Toen deze verscheen was verdachte echter reeds ge vlogen. Dc zaak kwam .uit, toen verdachte eeü paar dagen later in zijn wanhoop een po ging tot zelfmoord deed. Hij zette n.1. des nachts de gaskraan open waarvan zijn moeder en verloofde ook bijna het slacht offer waren geworden. Door dit voorval werd men op hem opmerkzaam. De Officier van Justitie eischte zes maan den gevangenisstraf, wegens poging tot oplichting, door te brengen in een bijzonde re strafgevangenis. De dubbele moord te Vlissingen Een zwak spoor wordt gevolgd, Signalement van twee ver dachten. Dc commissaris van politie te Vlissingen heeft signalementen verspreid van een twee tal mannen, die in den avond van 3 Maart j.1. in de omgeving van het café de Keersluis te Vlissingen, waarin dien avond de vrecse- lijke moord op het echtpaar Lauwerdefns plaats had, zijn waargenomen en die men verdenkt schuldig te zijn aan dit misdrijf. Eveneens in verband met dit misdrijf deelt de commissaris mede, dat vermist wordt o.a. een ijzeren geldkistje., waarin ten eerste twee obligaties van 100 francs stad Antwerpen 1887 serie -10444 no. 12 en se rie 40446 no. 16, ten tweede twee obligaties van 250 fres., van het Verbond der samen werkende genootschappen voor oorlogs schade in het verwoeste gebied van België 1921 en wel serie 006302 no. 17 en 20; ten derde een vervallen lotisicolot en ten vierde een twintigste lot van de 474ste staatslote rij. Van de laatstgenoemde twee stukken zijn de nummers niet bekend. LIJKEN VAN VERMISTE VROUW EN KIND OPGEHAALD. Uit de Piushaven te Tilburg zijn gisteren middag de lijken opgehaald van de vrouw en haar zesjarig dochtertje, die, evenals het tweejarig zoontje, sinds einde Februari ver mist werden. Zooals gemeld werd het lijkje van het laatstgenoemde kind reeds Maan dagmiddag in genoemde haven gevonden. Men heeft hier ongetwijfeld met een wan hoopsdaad te doen. RIJNSCHIP IN AANVARING MET EEN OMHOOG GELOOPEN SCHIP. Het uitgaande Estlandsche stoomschip „Kai" is Maandagavond op de Nieuwe Maas nabij de Steenplaat aan den grond geloopen. Daardoor is het Rijnschip „W. van Driel 41", dat gesleept werd, tegen de achterzijde van de Estlandsche boot opge tornd, lekgeslagen en eveneens vastgeloo- pen. De schipper van het Rijnschip slaagde cr in zich met zijn vrouw, beide kinderen en enkele knechts in de jol in veiligheid te stellen. Aanvankelijk dacht men, dat het Rijn schip zoodanig was lekgestooten, dat het zou zinken. Dit is evenwel niet gebeurd. Het schip is blijven zitten op den zandbo dem en wel zoo, dat de woonverblijven nog boven .water bleven. Na ecnigen tijd is de schipper met familie en knechts dan ook weer aan boord gegaan. Het Rijnschecpjc zal worden gelost en wanneer mocht blij ken, dat het lek dan nog niet. boyen water komt, zal het vaartuig daarop worden ge licht. Het. Estlandsche schip kreeg weinig scha de. Dit zal in het dok nader worden onder zocht. TWEE JONGENS VERDWENEN. Sedert Zaterdag zijn een 14-jarige en een 15-jarige jongen spoorloos uit Amsterdam verdwenen. De ouders verkeeren in de groot ste ongerustheid. De politie heeft gisteren avond de fietsen van de beide jongens op het Museumplein teruggevonden. Zij zijn waarschijnlijk per autobus naar Antwerpen gereisd. De Belgische politie is verzocht het tweetal op te sporen en naar Amsterdam op transport te stellen. De Ruyter-medaille uitgereikt. In tegenwoordigheid van een aanzienlijk gezelschap is gister aan L. Smit en Co.'s in ternationalen sleepdienst de gouden „de Ruyter-medaille" uitgereikt. Deze onderschei ding is een buitengewoon huldeblijk, dat slechts eenmaal in de vijf jaar wegens bij zondere verdiensten voor de zeevaart wordt toegekend. Bij deze gelegenheid werd door vice-admi raal Quant een rede gehouden. Uitvoerig ging' spr. de rijke geschiedenis van Smit en Co.'s internationalen sleep dienst na en zei^e. te vertrouwen, dat allen kunnen instemmen mét het door 't bestuur genomen besluit. Slechts vijf maal werd deze hooge onder scheiding, tot nu toe, toegekend. Ik wensch ook .hen geluk, dat hun kleine groep vandaag7. Zon'n waardige uitbreiding heeft gekregen, araus spr.' HET PLECHTIGE OOGENBLIK Wanneer ik nu aan U, Mh. Murk Leis als directeur van de oudste der beide maat schappijen, de groote gouden „De Ruyter medaille" ga ter hand stellen, dan spreek ik de hoop uit en mag ik verwachten, dat gij dit eerbewijs zult willen beschouwen als een blijk van de grootste bewondering en waardeering, welke het, „Fonds voor de De Ruyter-medaille" toekent niet alleen aan uw maatschappij, of haar directie nfaar ook aan haar technisch-, wal- en ad- ministratiepersonecl en ook last but not least aan uw kapiteins, machinisten en de verdere bemanningen van uw booten. Moge deze onderscheiding worden opge vat, zooals de militair de Willemsorde ziet, als een belooning voor den moed dei- bemanningen, voor het beleid van directie en kapiteins en voor den trouw aan de Va- derlandsche traditie. De heer Quant overhandigde hierna de gouden medaille met oorkonde aan don heer Murk Leis. Deze sprak namens de on derneming zijn dank uit voor de onderschei ding. Eerewijn en ververschingen besloten de plechtigheid. Voetbalwedstrijd België- Nederland Van het ministerie van openbare werken in België, waaronder het wegverkeer res sorteert, is mededeeling ontvangen, dat allerlei maatregelen genomen zijn om het groote bezoek per auto uit Nederland naar Antwerpen, ter gelegenheid van den voet balwedstrijd "België—Nederland op Zondag 4 April a.s. te vergemakkelijken. Onder meer heeft men aan den A.N.W. B. formulieren toegezonden, welke de be trokkenen thuis kunnen invullen en later aan de grens kunnen afgeven, indien zij in het bezit zijn van de normale vereischte papieren (ook dus triptieken). Degenen die in het bezit van zoo'n for mulier zijn, worden dan aan de grens, krachtens een speciale regeling, zonder op onthoud en zonder verdere controle der grensdocumenten vlug doorgelaten. Deze formulieren zijn gratis aan de bu- reaux van den A.N.W.B. verkrijgbaar.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10