DE DRIE MUSKETIERS 111111 I 11 11111111111111 rtyB mnTTTTTTÏÏÏÏ i De Paas eieren Raadsels 1U4>2k<iS± Beste Jongens en Meisjes De stapel briefjes, die ik deze week op m'n lessenaar gedeponeerd kreeg, overtrof die van alle vorige keren met stukken, zoodat ik wel vermoed, dat er ditmaal 3 weken mee ge moeid zijn, alvorens ik er doorheengeworsteld ben. Er komen nog maar steeds nieuwe vriendjes en vriendinnetjes bij en ik zou na tuurlijk heel graag jullie allemaal direct be antwoorden... maar dan had ik een hele pa gina van de Kinderkrant noclig en zou de re dacteur me al heel boos aankijken. Het boek is deze week gewonnen door: GEERIE en MIJNIE DE JONGH, Strook, Kolhorn. Gerrit Vetman, Nieuwe Niedorp. Maar Gerrit... hoe kim je nu kwaad worden over het feit dat je nog steeds geen boek gewonnen hebt. De meesten van ons clubje hebben nog steeds achter het net gevischt, en stel nu eens voor, dat ze allemaal kwaad werden. Brrr, ik moet er niet aan denken. Nelie Speur, Westerland, Wieringen. Nee Nelie, al die postzegels op de couverten van de kinderbriefjes spaar ik niet op, omdat ik daar geen tijd voor heb. Stel je vcor, dat ik al die zegeltjes af moest gaan weken... dan mocht de week wel 8 dagen hebben. Een aardig werk, anders dat verzamelen, hè Nellie Meuleveld, Nieuwe Niedorp. En offIk houd geweldig veel van lezen en het spijt me wé.t, dat ik er niet meer tijd voor heb. tekenen ...nou, dat is maar zó zó. Een kattekop, een big en een kubus. Dat is alles zo'n beetje. Dom hè...?? Jannie en Bram Borst, Schagen. De eerste brief van Jannie. Nu, dat ziet er al direct best uit hoor. Mooi op de lijnen er regelmatig. Dat die lammeren aardige bees ten zijn, heb ik eens eerder geschreven. Je kunt met ze rollebollen als met jonge katten. Tini en Martha Marees, 't Zand. üfen egel, ja, die heb ik al eens gezien. Dat is toch hetzelfde als een stekelvarken, niet? Ik heb, toen ik nog op school was, eens een penhou der gehad, en dat was de pen van zo'n beest. Bruin met allerlei strepen erop. Gerie Dekker, Keinsmerbrug. Vanzelf Gerie, hoe meer zielen in ons hoekje, hoe ge zelliger het wordt, maar... dan zul je ook je beurt moeten afwachten in de toekomst, want allemaal, dat gaat niet. DóóAéig! Kees Everts, Keinsmel-brug. Utrecht is een mooie stad. Kees. Je hebt er van die fijne grachtjes, waar je zo kunt dromen van oude tyden. Het is een stad met een heel oude ge schiedenis en als die puntgeveltjes eens kon den spreken... wat zou je dan ten pracht verhalen te horen krijgen. Nog mooier dan van Louwerse en Abcoude, denk ik. Cornelis Bood, Hoogwoud. Dat vind ik aardig, dat lam melk geven met een fleschje. Het zal wel een erg leuk gezicht zijn, dat speelse ding aan de speen te zien trekken, denk ik. Welkom als raadselvriend, hoor. Jan Bolkenstein, OudkarspeL Jij hebt met je vrienden een club Jan en ik wil wel verklappen, dat de Kindervriend vroeger ook in verschillende clubs gezeten heeft. Die had den mooie namen als. „De Vliegende Herten", „De Goudzoekers" en tal van andere. Helaas... ze bestonden meestal een paar dagen. Die club van jou ook Amoud de Ruyter, Kolhorn. Op de tan dem, ja, dat ga ik van de zomer ook weer eens doen. Met z'n tweeè'n is het geweldig gezellig, tenminste... als de achterzitter ook méé-trapt. Want anders ben je gauw buiten asem. Adri van Zweeden, Winkel. Jij was dus blij met je boek, Adri en dat kan ik me best voorstellen. Zo'n prijs valt altijd mee en we doen ons best om de mooiste boeken voor jullie te krijgen. Nu maar weer met fikse moed geprobeerd om het volgende in de wacht te slepen. Veel geluk, hoor! Jaap en Arie Molenaar, Schagen. Konij nen smaken best. Jaap en Arie. maar ik denk dat ze het zelf niet bijzonder plezierig vinden opgepeuzeld te worden door de mensen. Maar ja... eerlijk gezegd: ik houd ook wel van een gebraden konijnenpootje. Gré Kuiper, Zuid-Scharwoude. Wat is het fyn hè, zo laat nog op een uitvoering, ter wijl je anders om die tijd al lang op één oor ligt. Dó&g! Nellie Kistemaker, St. Maartensbrug. Wel bedankt voor je briefje Nellie. Je houdt zeker wel erg veel van dat nieuwe zusje, niet? Wat je schreef van die vriendin vond ik minder aardig. Als ik Marry hier bij me had, zou ik haar eens geducht aan haar oren trekken. Enfin, ik ontmoet haar nog wel eens en dan krijgt ze van mij de wind van voren, want die kleintjes zyn juist het mooiste en liefste wat er op de wereld is. Evalientje Bloothoofd, St. Maartensbrug. Crocusjes in een drijfschaal zijn soms heel erg mooi, hoewel ik persoonijk er meer van houd dat ze gewoon met de stelen in een vaasje staan. Maar ja, smaken verschillen. Dat je moe was van die geweldige wandeling, dat begrijp ik! Wennie Nobel, Lutjewinkel. De Kleine Rebel met Shirley Temple heb ik ook gezien. Dat is een lief meisje en ze kan mooi spelen ook. Je hoeft anders heus niet jaloers op haar te zijn, hoor! Want ik denk dat ze wel eens verlangt om net zo vrij te zijn en net zo fyn te spelen als Wennie Nobel, in Lutje winkel. Petronella Schoorl, Schagen. Ik zal voor je spinnen, dat je een boek wint Petronella. Dat heb ik laatst ook gedaan voor Adri van Zweeden en ziedaar: de volgende week won hij het boek al. Wie weet... wie weet... lukt het weer niet. Moor zo niet: dan geen boos gezicht, hoor! D£ó£ê.gl Teunis Schoorl, Schagen. Daar hebben we Schoorl-tje nommero twee en die wil ook al een boek winnen. Vooruit maar: ik zal nóg meer spinnen. Dat zwemmen heerlijk is, nou, dat ben ik volmondig met je eens, hoor. Iedere dag een bad, daar wordt, je een fikse vent van. Dirk Speet», Andyk. „Het Geheimzinnige Huis"... brrr. van de titel alléén al voel je de haartjes op je rug al gaan staan. Het zal wel gewéldig spannend zijn, denk ik. Waar gaat het over?? Leendert Visser, Dirkshorn. Kanonnen- jassen, nee, dat spelletje ken ik niet. Nog nooit van m'n leven gedaan en je begrijpt wel, dat de Kindervriend nu niet meer les in bok springen kan gaan nemen. Dat zou een mooi gezicht zijn. Truus Boekei, Tultjehorn. Nog wel har telijk gefeliciteerd met je verjaardag, Truus. Nog vele jaren hoor! Die vriendin, die met haar opa samen leest, ja, die mag ook mee doen met de raadsels. Zeg haar dat maar. Voor ditmaal houd ik op, jongens en meis jes. Volgende week hopeniyk de rest. Deze week dus geen brief schrijven, alleen raadsels oplossen. Kindervriend Oplossingen raadsels vorige week: Baars Laars Kaars. Stratenmaker. De getallen samen optellen. 6 6 12 8 20 9 29 3 32. Goede oplossingen ontvangen van: Gerrit V., N. Niedorp; Leendert V. .Dirkshorn; Truus B., Tuitjehorn; Dirk S., Andijk; Teunis Schagen; Petronella S., Schagen; Wennie V., Lutjewinkel; Gré K., Zuid-Scharwoude; Jaap en Arie M., Schagen; Bobbie K., Kreil; Adri van Z., Winkel; Arnoud de R., Kolhorn; Jan B., Oud-Karspel; Kees E., Keinsmerbrug; Gerie D., Keinsmerbrug; Tinie M., 't Zand; Nellie M., N. Niedorp; Nellie S., Wieringen; Guurtje S., Burgerbrug; Gretha Z., Tolke; D. W. V., Nes; Aagje M., St. Maarten; Cornelis B., Hoogwoud; Hendricus P., Oudesluis; Dirk B., Breezand; Kees S., Texel; Ap M., Barsin- gerhorn; Wim R., Aardswoud; Nellie R., Bur gerbrug; Jan K., Oudkarspel; Jan B., Kreil; Tjeerd v. d. B., Kolhorn; Geerie en Mijnie de J., Kolhorn; Piet K., Oudkarspel; Annie K., Noord-Beemster; Gretha S., Wieringerwerf; Cristiana de B., Wieringerwerf; Aris K., Win kel; Trien F., Lutjewinkel; Ali K., Groetpol der; Janske P., Winkel; Aagje V., Warmen- huizen; Aagje J., Petten; Guurtje de W., Pet ten; Theo F., Kolhorn; Dirk van D., Schagen; Aagje v. Sch., Groote Keeten; Gerrit M., IJmuiden; Marie B., St. Maarten; Martha K., Schagen; Trijnie B., N. Niedorp; Jan B,, N. Niedorp; Gerrie W., N. Niedorp; Ahnie W., Winkel; Cor W., Winkel; Gerdien en Cees D., Schagerbrug; Niek de G., Winkel; Nan K., Lutjewinkel; Jan M., Oudesluis; Jaap S., Dirkshorn; Gretha K., Kolhorn; Ivo S., Stol- penbrug; Gert en Wim B., Zijpe; Gerrit D., Medemblik; Hendriena S., Moerbeek; Maap S., Langereis; Benny S., Dirkshorn; Jacoba M., Oudesluis; Grietje en Wolter K., Oudesluis; Sipke van L., Medemblik; Jacob Z., Callants- oog; Janny B., Burgerbrug; Ali O., Oudkar spel; Dineke L., Aardswoud; Geerie M., Scha gen; Mien van E., Petten; Gientje K., Wierin gen. Nieuwe Raadsels Ik ben geel en sta op «én pootje. 2. Mijn eerste is een toestemmend woord, myn tweede is iets wat men dageiyks in de keuken gebruikt en myn geheel is een land in het Oosten van Azië. 1 is een dier met een zacht vel; 2 is voor den bakker onmisbaar; 3. wat de overwinnaar be haalt. 4. wat je met een mes ln je hand snijdt. De velletjes Zeg koetje, vind je het niet fyn, Dat je nooit hoeft te leren, En dat je niets hoeft aan te doen, Geen kousen en geen kleren. En dat je aldoor eten kunt, Van gras en lekk're bloemen. Van lijnkoek, schillen, klaver, hooi, Te veel om op te noemen. Zeg koetje, ik vind 't heel erg best, Dat jij maar loopt te grazen, Want daardoor kragen wy je melk, In hele grote glazen Ja koetje, ik vind alles best, Maar ik wil je wel vertellen, Als jij wilt, dat wij vrienden zyn, Geef nooit meer melk met vellen! Uit: „Zet wyd je oren open", door C. Asscher—Pinkhof. Ingezonden door een „naamloos" raadsel vriendinnetje. De Paashaas had aan alle vogels in het bos om een ei gevraagd, omdat hij met Paas- morgen bij Hans en Grietje, twee kinderen, die in het bos woonden, wat Paaseieren zou kunnen brengen. Bijna alle vo gels gaven aan deze oproep gehoor en kwamen een paar dagen later met een van hun eieren aandragen, zelfs de on gevaarlijke kleine slang, die ook eieren legt, besloot er een aan de Paashaas te brengen. De dieren brachten hun eieren en de Paashaas nam vlug zijn kwast en potten verf en ging aan het schilderen, waarna de dieren de eieren zolang weer bewaarden. Eindelijk was de avond voor Pasen aangebro ken aangebroken, de haas ver zamelde nu al die prachtige eieren en sloop voorzichtig het kleine huisje in het bos bin nen. waar hij de eieren overal in het rond verstopte. Maar, lieve help, toen de kinderen 's morgens wakker werden hoorden zy toch zo'n leven be neden in de kamer, dat zij be sloten te gaan kijken wat er aan de hand was, en daar wa ren al de eieren in die nacht uitgekomen. Allerlei vogels liepen en sprongen door elkaar, terwijl het kleine slangetje bang weg wilde kruipen, toen hij ook de hond binnen zag komen. Maar de hond was veel te verbaasd en deed de dieren niets. Het kleine struisvogeltje, dat het brutaalste van al de jonge vogeltjes was, kwam hard naar de kinderen toegelopen en maakte 'n ka baal, alsof het zeggen wilde, „toe, maak gauw de deur voor ons open." Dat deden de kinde ren dan ook en alle dieren renden nu weg, het UIT KINDERMOND. (Historisch) Marietje komt uit den tuin de kamer binnen met een bloem van een crocusje, dat afge knapt is en zegt: bos in, waar hun ouders hen reeds opwacht ten. Zo had de Paashaas de kinderen pleizier gedaan en de ouders kregen hun kleintjes weer terug. Wat slim van die Paashaas, vinden jullie niet? Deze plaatjes zijn mooi om te kleuren. „Vader, ik wil deze graag drogen. Hoe kan ik dat 't beste doen?" Vader (grappig): „Hang ze aan een draadje aan den zolder." Kind: „Hé, vader, het crocusje is al ont hoofd, moet het nu nog opgehangen worden ook?" EEN PAAR AARDIGE NATUÜRKUNDE- PROEVEX. De dansende wyzer. Door de warmte zetten de voorwerpen uit. Dit hoort men heel dikwyls vertellen, maar men denkt er nooit aan met wat voor een voudige middelen men de waarheid hiervan kan onderzoeken. We hebben voor deze proef niets anders nodig dan een kleine naald, een breipen, twee evengrote glazen, twee lucifers en een dik boek of een ander zwaar voorwerp. De glazen zetten we zo op de tafel als de tekening laat zien, met de bodem naar boven, terwijl wij ze zo ver van elkaar afzetten, dat de breipen juist over de beide glazen heen steekt. Op het ene eind leggen wij het dikke boek, onder het andere vrije eind schuiven wij de naald, waaraan wij, over de rand van het glas heen een wijzertje hebben bevestigd. De punt van deze wijzer moet bij het begin van onze proef precies naar boven wijzen. Het wijzertje kan van een gewoon gepunt luci fertje gemaakt worden. Als wij nu de tweede lucifers aansteken en de vlam tussen de beide glazen tegen de breipen aanhouden, dan is deze geringe warmte reeds genoeg om de uit zetting van het yzer der breipen te veroor zaken. Door deze uitzetting gaat de naald die daaronder ligt draaien, zodat de wyzer ook gaat draaien. Jullie zult er verbaasd van staan hoe goed deze eenvoudige manier het doet en dat enkele ogenblikken na het ver warmen de wijzer zich gaat draaien. Wetenswaardigheden, Het komt vaak voor, dat dieren en vooral huisdieren, zich over andere dieren ontfer men, Zoo was er enige jaren geleden in de Haase Dierentuin een raaf, die steeds het vlees uit haar eten in de grond verstopte. Wanneer dan enige tijd later een kat naar de kooi kwam, haalde de raaf telkens een stukje vlees te voorschijn, dat zij de kat toe schoof. Ook vriendschap tussen honden en paarden papegaaien en vinken, een aap en een her dershond, en zelfs tussen een aap en een varken komt voor. Wanneer een bij wil mededeelen, waar zij honing kan vinden, dan voert zij, wanneer zy met honing in de korf terugkeert, daar een rondedans uit, waarop de andere haar naar de gezochte plaats volgen. tQjyuB?/ 77. HET .AFSCHEID VAN BUCKINGHAM. Een uur later werd afgekonidgd, dat geen enkel schip in het geheele koninkrijk naar Frankrijk mocht uitvaren, zelfs de postboot niet. Algemeen beschouwde men dit als een oorlogsverklaring aan Frankryk. Twee dagen later waren de beide gespen klaar en zelfs de beste kenner zou deze twee niet van de an dere tien hebben kunnen onderscheiden. Bij het afscheid zei de hertog: „Gy jonge man, wees myn getuige, dat ik alles gedaan heb, wat in de macht eens menschen ligt, om de koningin van dienst te zijn. En zeg mij thans, hoe ik Uw dienst zal kunnen vergel den?" „Mylord", antwoordde d'Artagnan, „alles wat ik deed, deed ik voor Hare Majesteit de koningin". 78. ZAG HIJ MYLADY? „Welnu, Uw reis is zoo voorbereid, dat ge waarschijnlijk zonder moeilijkheden in Parys zult komen. Geef me dan nu een hand jonge man. Dat het geluk met U zy". In de haven vond d'Artagnan het schip, dat de hertog hem had aangewezen. Hij bracht den schipper een brief mee, die onmiddellijk door den havenmeester werd onderteekend, waarop het schip direct de zeilen heesch en de haven verliet. Minstens vyftig schepen wachtten tevergeefs op een vergunning om uit te loopen. Toen het schip een ander vaar tuig van dichtbij passeerde, meende d'Ar tagnan op het dek de dame uit Meung te her kennen, die door den vreemdeling met „My- lady" was aangesproken. Volkomen zeker was hy echter niet.

Schager Courant | 1937 | | pagina 14