rheumatische pijnen ampo daar lucht Je van opl Maximum factuurprijzen kool-export Uit onze Omgeving WIER1N OERWAARD Dc Bond van Boerinnen e. a. Plattelands vrouwen kan wederom een succesvolle avond boeken. Donderdagavond hadden we het ge noegen den heer Strijbos in de zaal van den heer Breed te ontmoeten, die ons het een en ander zou vertellen over Reisindrukken van IJsland. De zaal was flink bezet. Mevr. Vis ser heette in 't bijzonder den spreker wel kom, die nu toch heusch was gekomen en sprak de wensch uit dat we allemaal vol daan huiswaarts zouden keeren. Dc heer Strijbos begon allereerst zijn excuus aan te bieden, dat hij een vorige maal niet geko men was. De omstandigheden dat er twee groote potvisschen waren gevangen (een exceptie wat in 150 jaren niet gebeurd was) waren hiervan de oorzaak. Spreker zal dan wat vertellen over IJsland. Wat weet u fei telijk van IJsland een land dat zich ken merkt door gezelligheid. De bewoners zoeken hun vermaak binnenshuis. Heel veel heeft zijn oorsprong op IJsland. Alle depressies hier b.v. worden daar geboren. Er zijn 110 duizend mcnschena Van 100 jaar heeft men daar 60 jaar misoogst. Ze hebben hun eigen taal met veel vreemde namen van perso nen. Er is geen verschil in stand. Elk IJslan der is boer. dat is een eerenaam. Ieder vak man is boer en iedere boer is vakman. Op IJsland is niets geheim. IIet. onderwijs is schitterend. Er is zes maanden school en zes maanden vacantie. De heer Strijbos die geruimen tijd op IJs land is geweest en dus uit ondervinding sprak, heeft ons nog heel wat over leefwijze, verschillende toestanden, b.v. dat sommige boerderijen 120 K.M. van elkander verwijderd 2ijn, enz., enz., verteld en wel op zeer gezelli ge wijze. De heer Strijbos is een vlotte ver teller en met volle aandacht werd er ge luisterd. Na de pauze konden we aan dc hand van lantaarnplaatjes, welke allen op prettige wijze werden toegelicht, nader met IJsland kennis maken. Tot slot werd een I.Ts- handliedje, getiteld: „Vergeet mij niet", door spreker op dc piano gespeeld.» liet woord van dank door de presidente aan den spreker was ten volle verdiend. Ook herinnerde de voorzitster nog aan den kook cursus. De dames die daaraan willen deel nemen, kunnen zich nu opgeven. We ver namen .later dat 17 dames zich hadden op gegeven. Ook werd nog verteld dat Dr. De Vries op de eerste algemeonc vergadering te Alkmaar een causerie zal houden over tand- .verzorging. NIEUWE NIEDORP HEROPENING ZAAK Het is nu ruim tien jaar geleden, dat dc heer C. van der Hoagen de zaak in kruide nierswaren heeft gekocht van den lieer J. Sprenkeling en zich hier in onze gemeente heeft gevestigd. In deze afgcloopcn tien jaar heeft dc heer v. <1. II. dc zaak met buitengewoon veel ijver en werklust aangepakt en heeft het thans noodig gevonden dc winkel geheel te moderniseeren. Na verloop van enkele weken hebben dan ook timmermaa, metse laar en schildee,..(le. oude aenigszins primi tieve winkel omgebouwd in een uiterst lupderne aan alle eischen des tijds voldoen de winkelzaak, waarvan de heropening Vrij dag 20 Maart heeft plaats gehad. Ook wij hebben aan do vriendelijke uit- noodiging van v. d. H. gevolg gegeven en alles eens van nnbij hekeken. De geheel nieuwe voorgevel met van spie gelglas voorziene keurig opgestelde etalages en afgezet met tegelwerk, maakt een bijzon der goed geheel. Binnentredend werden wij getroffen door het groot aantal bloemstukken (ruim twin tig stuks) van leveranciers, vrienden en cliënten, dat in de winkel was opgesteld. Verder viel het gehecle interieur op door keurige afwerking en uiterst doelmatige in richting. De zolder en wandbetimmering was aan gebracht met Star Tritex, wat zeer vocht werend is. terwijl de vloer van grijs graniet is gemaakt. Stofvrije étalages afgesloten door schuiframen van glas in lood. Verder vielen op de aangebrachte glasvi trines voor drogistartikelen. kleine comesti- blesgoedcren en andere artikelen. Midden onder dc moderne toonbank is een bij avond verlichte vitrine aangebracht voor de af- dccling tabak en sigaren welke verlichting een zeer aardig effect geeft. Verder om de kant diverse bukken met afdeelingen voor verschillende daarvoor in aanmerking ko mende kruidenierswuren cn fruit. Een zeer aardige standaard voor Vanel- ly's artikelen, kortom de massale voorraad en groote verscheidenheid artikelen maakte tnet het nieuwe interieur een prachtig en volmaakt geheel. Van het oude is letterlijk niets meer te bekennen. Het is heusch de moeite waard eens een bezoek aan Van der Haagens nieuwe winkelzaak te brengen. Deze eerste dag was dé ondernemer over het bezoek cn dc belangstelling reeds buitenge woon goed te vreden. Ook wij wcnschen hem nog veel succes. LANGEREIS. In het café Visser werd Vrijdagavond een groote propaganda-avond gehouden, uit gaande van den Bond „Landbouw en Maat schappij", waarin als spreker optrad de heer Dc Lange uit Duinerwold. Nadat de bijeenkomst en de pers welkom was gchecten, leidde de spreker zijn onder werp in. Uitvoerig zette spr. evenals in ander© plaatsen en waarvan wij reeds eerder me dedeel ing deden, het doel en streven van L. en M. uiteen en wees daarbij op de hou ding van dc politieke partijen, met name die van de S.D.A.P. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door den heer Van der Deurc gebruik gemaakt, door te vragen of hel waar was dat in Drente de margarine vrij was gekregen. Door spr. wordt beantwoord, dat dit in derdaad zoo is. Daar worden gewoon de winkeliers geboycot die margarine verkoo- pen. Dit is ook zoo met de bakkers, die waterbrood verkoopen en niemand denkt er ook maar aan, het wel te doen. Natuurlijk wordt de winkelier voor zijn winstderving schadeloos gesteld. Of deze maatregel ook in Noordholland was toe te passen, durft spr. niet te beoordeelen. omdat de zielsge steldheid van den Noordhollander niet de zelfde is als van den Drentenaar. Tot slot wordt besloten ook hier een af- deeling van L. en M. op te richten, waartoe direct verschillende personen als lid toetra den. Met een woord van dank en opwek king sloot de heer Van Gracht deze bijeen komst. Alhier is opgericht een vereeniging uit tuinderskringon, die zich ten doel stelt voor hare leden liet benoodigde koolzaad te ver houwen. Het plan is dit zaad door de N.A.K. te laten keuren. Reeds is al een partij zet- kool door de N.A.K. uitgezocht en uitgezet Men tracht hierdoor de kwaliteit tot het hoogste op te voeren en de soortechtheid te bewaren. De vereeniging heeft wel de belangstel ling van de koolverbouwers hier. daar reeds velen als lid der vereeniging zijn toegetre den. Het financieele voordeel is hierbij al even min uit het oog te verliezen. LANGENDIJK Volgens het Jaarverslag van het Uitvoer Controle Bureau laat op velerlei gebied de uiencultuur nog te wcnschen over: zaad keuze, bemesting, oogsten en bewaren. Dc hoeveelheid gecontroleerde en uitge voerde roode kool beliep 1311.261 Kg., witte kool 1303.7-18 Kg., savoyekool 271.572 Kg., bloemkool 7481.941 Kg., spruikool 401.591 Kg., druiven 2393.024 Kg., uien 122.014.09."> Kg., tcgei 99.208.934 Kg in 1935. De hoeveel heid uitgevoerd uien van buitenlandschcn orsprong, in hoofdzaak Egyptische, bedroeg 163.089 Kg. tegen 238.021 Kg. in 1935. Wat de vrijwillige U.C.B. controle betreft, afgegeven werden 900.920 labels, waarvan 016.000 voor Noord-Holland. Met het merk werden bedrukt 18131 colli tegen 12.713 in 1935. Kwaliteitsverklaringen werden niet verstrekt, certificaten van oorsprofig 20.633 tegen 20323 in 1935. Het aantal leden be droeg 165, w.o. 79 veilingen en 86 exporteurs. Ten aanzien van de naar Duitschland te exporteeren roode kool, met recht van beta ling over de clearing, geldt thans de maxi mumprijs van f 4.50 per 100 Kg. netto, van gele kool f 4 en van witte kool f 2.50. De handelsovereenkomsten met Zweden en Noorwegen hebben niet voldaan aan de verwachting, dat voor den export van tuin bouwproducten naar genoemde landen iets bereikt zou kunnen worden. De I.angondijker Groenten Centrale zal haar Alg. -Vergadering houden op 20 April te Broek op Langendijk. Een voorstel zal worden behandeld om het 50-jarig bestaan van de veiling feestelijk te herdenken in den a.s. zomer. ZUIDSCHARWOUDE. Het Bestuur van dc Kleuterschool heeft de toelatingslecftijd op 4 jaar bepaald. die U het leven vergallen, daarvoor helpen nu "AKKERTJES" zoo buitengewoon. Niet alleen dat de pijnen verdwijnen, maar AKKER-CACHETS verdrijven bovendien uit 't lichaam de sloffen, die de pijnen ver oorzaken. Neem daarom "AKKERTJES" bij aandoeningen als gevatte koude, Griep, Spierpijn, Zenuwpijn. Per 12 stuks 52 cent. OUDKARSPEL. Openbare vergadering V.V.S.U. Zaterdagavond hield de V.V.S.U. in het lokaal van den heer C. Vis alhier een open bare vergadering. Spr. was de heer G. Van- ter, die op vlotte wijze vertelde van zijn indrukken uit Spanje. Evenals elders werd ook hier zijn rede met veel aandacht be luisterd. Een propaganda-tooncelstuk hield hierna de belangstelling gaande. De Voorzitter sloot deze goed geslaagde bijeenkomst met den wcnsch de V.V.S.U. te versterken en het Nedcrlandsche volk te be waren voor fascisme. De opkomst had wel wat grooter kunnen zijn. NOORDSCHARWOUDE. Sociëteit „Vriendenkring". De jaarlijksche feestavond van „Vrienden kring" is wederom op hijzonder gezellige wijze verloopcn. Circa 20 leden hebben aan de zeer geanimeerde cn spannende biljart en kolfwedstrijden deelgenomen. De uilslagen waren als volgt: Biljarten: le prijs G. Hop, 2e prijs T. Pran ger, 3e prijs H. Kuiper. Kolven: le prijs G. F.ns, 2e prijs C. Kuiper, 3e prijs L. Dekker. Den scheidenden voorzitter den heer G. Hop werd hij monde van het bestuurslid den heer C. Kuiper, dank gezegd voor hetgeen hij voor de sociëteit deed. Als nieuw bestuurslid werd gekozen dc heer L. Mallekote, terwijl de heer G. Deute- kom als voorzitter werd gekozen. Schaken. Wit: Zwart: Th. BruinJ. Molenaar 01 P. dc RuiterII. Kramer 10 G. v. LoenenG. Moraal 01 J. Kroon—M. Rootjes 1—0 M. KuilmanG. Keppcl 1—0 P. de Ruiter—J. Kamper 10 G. Koppel—J. Heidsma 01 H. Bouwens—G. Moraal 10 M. KuilmanC. Wil smeer 10 Z1JPE In het indertijd gepubliceerde overzicht van den loop .der, bevolking over .1936 blijkt een wijziging te zijn aangebracht. Het aan tal inwoners dezer gemeente (op 1 Jan. 1937) is thans vastgesteld op 53S7, n.1. 2835 mannen cn 2552 vrouwen. STOLPEN Wij vernemen, dat de A.N.W.B. wiens activiteit inzake' het doen aanbrengen van wegwijzers enz. voldoend bekend mag wor den verondersteld voornemens is tegen over den nieuwe brug alhier spoedig een groote wegwijzer te doen plaatsen. Ook tegenover den weg naar Cnllantsoog zal een. wegwijzer worden aangebracht. Een cn ander zal het groote verkeer zeer ten goede komen. SCHA GE RB P, TIG Ged. Staten hebben aan de Provinciale Commissie tof bevordering van de Rund veefokkerij in Noord-Holland ontheffing verleend van dc verbodsbepaling van art. 28 van het wegonrcglcme.nt Noord-Holland en hebben alzoo toegestaan, dat de op 6 April a.s. alhier te houden stierenkeuring wordt gehouden op den weg langs dc Oost zijde van de Groot Sloot cn den Schager- wcg. Hooglandspolder Vergadering van Stemgerechtigde Inge landen van c(en Hooglandspolder op Zater dag 27 Maart 1937, des voorm. 10H uur, ten huize van den heer A. dc Graaf. Voorzitter de heer C. Smit Gz. Secretaris de heer Jb. Bakker Az. Aanwezig 8 steniger, ingelanden. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom., waarna de notulen van de vergaderingen van 28 Maart en 15 Juni worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelt mee, dat de verandering van den molen nogal voet in de aarde heeft gehad, doch op het oogenblik is het goed in orde. De molen draait met zeer weinig wind en dat is toch de hoofdzaak. De heer Stins informeert naar de kosten Geantwoord wordt, dat de kosten f 1600 zul len zijn, doch betaald is er nog niet. Bestuur krijgt machtiging overschreden posten over te brengen op andere posten. Voorzitter zegt, dat de kosten van het daar stellen van schutten e.d. zeer zijn tegen gevallen, doch het is voor jaren, zegt spre ker. Wanneer echter in den vervolge zulke kosten gemaakt moeten worden, zal eerst een kostenberekening gevraagd worden. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldlccning tot een bedrag van f800. Begrooting 1937. Voorzitter behandelt deze postgewijze. Aanmerkingen worden niet gemaakt, zoo dat dc begrooting wordt vastgesteld in ont vangst en uitgaaf op f5996.00, met een post voor onvoorzien van f 143.19 en een omslag van f 7 per II.A. De omslagheffing beteekent een yerhoo- ging van f 1 per H.A. Het Bestuur krijgt machtiging tot onder- handsche aanbesteding tot uitvoering van werken in eigen beheer en tot onderhand- sclie verkooping, verhuring of verpachting. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1936 worden benoemd de hecren J. S. Schoorl, W. v. d. Oord en A. D. Stins. Rondvraag. De heer Schoorl zegt, dat hem ter oore is gekomen, dat in 1937 dc molen juist 300 ja ren staat. Spreker noemt dit een feit dat z.i. wel vermelding verdient. De heer Stins zegt, dat het water in dc „compenci"' slecht toevloeit. Spreker vraagt of het de aandacht eens heeft van het Be stuur. Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. Hoofd- en Neusverkouden DDoe wat Dampo in beide neusgaten. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apotb. en Drogisten. CALLANTSOOG Muziekuitvoering. Zondagavond heeft de muziekvereeniging Callantsoog in hotel Duinzicht, onder lei ding van haar directeur, den heer A. Vries man een uitvoering gegeven. De zaal was geheel gevuld. Na opening door don Voorzitter, den heer C. v. Twuijver, werd op tijd met de afwer king van het programma begonnen. Nog steeds is er vooruitgang te hespeuren. De nummers zelf waren niooi. Heel goed liep de„Lustspiel-ouverture" van Keler Bela. ge- arrangeerd door Kessels, er uit. De fantasie „Volksfeest" van Jakma, een nummer van het vorige programma, werd nu weer ge speeld, maar veel beter dan de vorige rnaal. Lr is nu meer muziek van gemaakt. Dat het geluidene in de smaak viel konden we constateeren aan het enthousiaste applaus na de nummers. Vriesman heeft met zijn mannen een succesvolle uitvoering gegeven. Tusschcntijds werd de klucht in één be drijf: „Alles op afbetaling" ten tooneele ge bracht. Een leuk stukje, waarin de spelen den hun talenten konden ontplooien, het geen ze ook deden. Daarna nog een kort stukje: „Pech", een goedgekozen titel, want als men denkt zijn zaak te kunnen verkoo pen en dan alles op 't spel zet cn overdrijft om de zaak zoo bloeiend mogelijk voor te stellen, en de zaakgelastigde blijkt dan be- laslingcontroleur te zijn, dan heeft'men wol pech. Een gezellig en druk hal was het slot van deze goedgeslaagde uitvoering. 5. Saloman—Song ett Zegmaandje Maart, je roert je staart, wat ga je iveer geducht te keer. Ik wou je even vragen, om ons niet alle dagen zoo vreeselijk te -plagen met wind en regenvlagen. Dus, maandje Maart, houd je bedaard en ga niet weer zoo bar te keer. Gedeeltelijke overeenstemming, tusschen Nederland en Duitsch land bereikt. Met ingang van heden gelden dc navol-* gende maximum factuurprijzen per 100 kg. netto, ten aanzien van naar Duitschland te exportecren producten, met recht van bcta.-_ ling over de clearing: Andijvie f 25. Asperges f 36. Bloemkool (gedopt) f 30.— Kool, Roode f 4.50 Kool, Savoye f 4. Kool, Witte f 2.50 Peen (Brcekpeen) f 6. Peen (Bospeen) f 24. Raapstelen f 24. Veldsla (Glas) f 45.— Spruiten f 15. Uien 2.75 Het blad „De Tuinderij" wenseht nogmaals de aandacht te vestigen op het feit, dat es tusschen de maximumfactuurprijzen der Nederlandsche Groenten- en Fruitcentral© en de door Duitschland vastgestelde prijzen! overeenstemming behoort te bestaan. In 1936 is het herhaaldelijk voorgekomen, aldus het blad, dat deze overeenstemming ontbrak, waardoor de prijzen op de Genehi migungen werden gesteld en onze expor teurs óf in het geheel niet naar Duitschland konden uitvoeren, óf slechts met verlies, óf de prijzen op onze veilingen ernstig werden gedrukt. Het stellen van te lage prijzen op de Ge-i nehmigungen beteekent derhalve in ieder geval voor den Nederlandschen tuinbouw zeer ernstige schaden. Op een enkel -punt blijken dc Duitsche autoriteiten thans echter te hebben toegc-» geven aan de verzoeken om prijsverhooging op de Genehmigungen o.a. wat gele kool, betreft, deze staat thans op f 3.50 per 100 Kg., echter onder de volgende uitdrukkelijke voorwaarden, ..zoolang en in zooverre als de marktsituatie deze verhoogde prijzen zou rechtvaardigen'. Dat Duitschland voortga op den ingesla gen wegl SINT PANCRAS Boerenleenbank. De Coop. Boerenleenbank heeft Vrijdag do jaarlijksche algemeenc vergadering gehou den in het lokaal van den heer Bouwstra. De rekening en balans werden goedge keurd en vastgesteld. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heer Jb. Druijf met groote meerderheid werd herkozen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer K. Roos. Besloten word de rentevoet als volgt vast te stellen: Spaargelden direct opeischbaar) 2% voorschot rente 4*4%, debtrente reke ning cou(rant 4% creditrente rekening courant 2% Dc dente voor niet direct opeischbarc spaargelden zal nog nader wor den vastgesteld. HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25'/. zwaarder dan de meeste andere. Ze verheugden zich allen om Diny. Dat jonge vrouwtje had er aardig van langs ge had. Die wist dat ze moeder gewonden was. „Hier is Je mantel en ik heb dat donker blauwe japonnetje maar meegebracht, dat is lekker warm", moederde juffrouw Dekkers. „Als ik zie hoe U transpireert, zou ik niet denken zoo'n warme jurk noodig te hebben", lachte Diny. „U heeft zich vanmorgen natuur lijk weer veel te druk gemaakt, alleen om maar op tyd hier te zijn." „Welnee, mensch maar het is compleet zomer buiten. En ik zweet direct, dat kan je aan m'n man vragen." Ja, dacht Diny. ik begrijp het wel, ze wil het natuurlijk niet weten, dat zij zich voor mij ingespannen heeft. „Je moet een beetje gauw voortmaken, hoor want m'n man wacht buiten, in een taxi." 1 „Uw man? Maar die is toch nooit op Don derdag vrij? En in een taxi, nog wel!" „Hij heeft z'n dag omgeruild. En hij wou jou en het kind persé in een auto halen. Als zoo'n klein wurm voor het eerst in de buiten lucht komt, zegt-ie, kan het wel eens kou vatten." Diny greep ontroerd haar hand. „Wat zijn jullie toch goed voor me," zei ze. „Ach wat, zoo moet je het niet opnemen. We vonden het zelf wat fijn zoo met z'n tweeën in zoo'n karrerte. M'n man zei, „zoo moest een mensch nou iedexen dag naar z'n werk kunnen gaan," en toen zei ik „als dèt er af kan nemen, hoef je niet te werken ook." Wat jou? Hier Dien. leg die flanellen lap óver je borst, daar heb ik 'm expres voor meegebracht." „Gaat het?" vroeg zuster Rosa naderbij komend. „Ik heb jc expres maar alleen laten scharrelen. Thuis moet je dat toch ook, want we kunnen je geen kamenier meegeven. Mar- joleintje ligt al te springen van ongeduld." En zich over het kleine bedje heenbuigend vervolgde ze: „Ga jij er nou aanstonds van door, rakker, ja? Moet je zoo lachen tegen de zuster? Is dat misschien tot dank? Dat is niet noodig, hoor! Zuster zal jc wat missen, ze heeft nog nooit zoo'n lief kindje op de zaal gehad... Zal je thuis óók zoo zoet zijn en het jc moedertje niet lastig maken? Wat moet dat nou, wou je m'n vinger soms meenemen? Wat heb jij een kracht in die kleine knuistjes." En zich tot juffrouw Dekkers wendend: „Moet u eens zien hoe ze vasthoudt... ik doe het er niet om, ik kan hem écht niet los krijgen..." Juffrouw Dekkers keek in verteederlng naar het kind. ,,'t Zijn net garnaaltjes, hè die kleine vingertjes. Mag ik d'r al nemen zuster?" „Als het moedertje klaar is... Ben je zoo ver?" vroeg ze aan Diny, onwillekeurig in een lach schietend toen ze de jonge vrouw in haar japon zag. „Nou zeg, daar kan je nu wel tweemaal in." Diny lachte zelf mee. ,,'k Zal hem thuis gauw vermaken," zei ze. „Zonde mensch," zei de vrouw in het bed naast het hare. „Je kan he n. beter zoo houden voor de volgende." „Ze krijgen ze niet allemaal om het jaar. zooals u," merkte een overbuurvrouw op. Die had zich al een paar maal geërgerd over dat ritsje van zeven, dat Zondags altijd op be zoek kwam. Zy lag hier nu al voor de tweede maal en allebei de keeren was ze zonder kind naar huis moeten gaan. En en ander kreeg ze maar jaar op jaar... De met kinderen zoo rijk gezegende moeder had intusschen haar antwoord klaar. ,,'t Is net zoo u zegt, juffrouw, maar een schande is het niet. Weet u wat mijn man en ik altijd zeggen? Beter tien dan geeneen, nou u." Diny keek naar de zuster. Die was zeker met haar geheele aandacht bij Marjoleintje, dat het gekibbel haar ontging. Ze duldde dat nooit, stak er altijd direct een stokje voor. „Klaar?" vroeg juffrouw Dekkers een beetje ongeduldig. „Laten we dan maar gauw gaan. want iedere minuut kost geld." „Dat is waar ook, die taxi," riep Diny verschrikt uit. „En uw man... als hij maar niet uit zijn humeur is, dat het zoo lang ge duurd heeft." „Als dèt zoo is. hoef jij daar nog niet bang voor te wezen, z'n kwaje buien bewaart-ie altijd voor my alleen. Daar heb je een vrouw voor, om je hart aan te luchten, zegt-ie altijd..." Zij pakte Diny's nachtjapon in. „Nou zyn we d'r toch, geloof ik," ging ze voort. „Zuster, staat alles op het briefje voor het kind? En wat denkt u. zou ik haar toch maar niet af en toe een beetje rystewater geven Nee zuster, begrijp me nou niet verkeerd, ik bedoel natuurlijk alleen als de moeder niet genoeg voor d'r heeft. En d'r is geen goud zoo goed voor een kind d'r darmpjes als rijstewater..." „Als u zich nu maar aan dat briefje houdt, dan doet u het goed." „Natuurlijk zuster, dat doe Ik ook, of liever dat doenwè, want hier, de moeder, biyft natuurlijk nummer één. Maar eh... wat ik u vragen wou, cat van die... uitgeperste sinaas. appel iederen dag hebt u zich daar nou heusch niet in vergist? Dat kan toch niet goed zyn, dat schrale..." „Juffrouw Dekkers, uw man wacht," lachte Diny. „Zeg zuster, zou je niet zweren, dat het kind van héér is?" i „M'n man, dat is waar ook," riep juffrouw Dekkers uit. „Kom maar gauw mee." Diny, een beetje onzeker op haar beenen, nam afscheid. „En nu maar rustig aan hoor, de eerste dagen." zei de zuster. „En het kindje vooral niet teveel in handen, denk daar om. Dat is voor jezelf en vocy de kleine beter. Nu, vooral het beste. Ja hoor, als je het graag wilt, ga ik wel even mee tot de deur. Kom, nu weg met die waterlanders, je moet nu alleen maar kunnen lachen." „Ik ben u zoo dankbaar, zuster Rosa... voor alles." „Goed hoor! Het spijt me, aan één kant, dat je weggaat We waren zoo aan elkaar gewend, hè? En aan onze kleine pop..." En daar kreeg de zuster, terwijl ze Marjoleintje tot afscheid op het voorhoofdje kust, het warempel zelf ook te pakken. Diny zag het duidelijk, al deed zuster Rosa nog zoo'n moeite om het te verbergen. Gesteund op den arm van juffrouw Dekkers, die voorzichtig het kindje droeg, kwam Diny de groote poort uit. Vader Dekkers begroette haar hartelijk, maar toch ontging het haar niet, dat hy zyn vrouw, die achter hem plaats nam, aanstootte en op den taxameter wees. Deze stond op één gulden vijf en tachtig... Maar Juffrouw Dekkers, die dat allang ge zien had. deed net of ze hem niet begreep. En alsof ze een pluimpje verwachtte, dat uit bleef, vroeg ze: „Nou, zeg eens man hebben we hem dat niet gauw gelapt?" Er volgde geen antwoord. Diny maakte daaruit op, dat hy dat voor later bewaarde. Thuisgekomen wachtte haar een verrassing. Haar kamertje, dat in een soort uitbouw ge legen was. had een groote verandering onder gaan. Er was opnieuw behangen en voor de dunne ki.toenen overgordynen waren dikke wollen in de plaats gekomen. ..Dat houdt beter de ?-~xi te^en. voor het "kind," vond juffrouw Dekkers. In een hoek van de kamer, waar altyd een groote mahoniehouten linnenkast gestaan had, stond nu een kinderbedje. Dat had vader Dekkers zelf in zijn vrijen ty'd getimmerd. En op het kleine spiegeltje, boven haar wasch- tafel, stond met kaarsvet geschreven „Wel kom Thuis!" In een glazen vaasje op de tafel, stond een bosje goudgele narcissen. „Dat zijn de eerste van het jaar. Je ziet ze nog haast nergens," zei juffrouw Dekkers, die door Diny's opgetogenheid ineens verzoend was met den prijs, 't Was ook nogal niks, vyf en dertig cent voor één zoo'n bosje... Maar het was zoo vroeg in het jaar iets bijzonders, dat was waar. Diny keek haar oogen uit. Wat hadden ze een kosten voor haar gemaakt. En ze hadden het toch zelf niet al te breed. Onwillekeurig dacht ze aan haar tante, hoe diè haar zou ontvangen hebben. Ze wou Marjoleintje, die nog steeds in juffrouw Dekkers' armen lag, van haar overnemen om haar in het bedje te leggen. „Neen," zei ze toen ineAs. „U moet haar er voor den eersten keer in leggen, het is uw bedje..." „Maar het ls jouw kind...," protesteerde juffrouw Dekkers. „Ik heb eigenlijk het idéé dat het zoo'n heel klein beetje van ons samen is, vindt u dat ook niet?" vroeg Diny, terwijl ze haar arm met een innig gebaar om de schouders der oudere vrouw sloeg. Juffrouw Dekkers onttrok zich een beetje onhandig aan die liefkoozing. Zooiets moest ze niet doen, daar kon ze niet tegen. Verdul- leme nog toe, je deed toch als mensch voor mekaar wat je kon, dat was toch niet meer dan Je plicht. Diny deed beter eens te luisteren naar wat er vanuit het keukentje geroepen werd. (Wordt vervolgd).

Schager Courant | 1937 | | pagina 6