Binnenland Nederlands landbouw Palestina ten voorbeeld Brutale inbraak te Rotterdam Echtelijk drama te Vlijmen Het Prinselijk bezoek aan Monfe Carlo De eerste sit-down staking in Nederland Buitenland Fransch-Britsch- Amerikaanscbe Entente De heer Twersky, lid der directie van de Thoevak, de groote coöperatieve organisatie voor den afzet van landbouwproducten in Palestina, die pas is teruggekeerd van een studiereis door de voornaamste landen van Europa, heeft den correspondent van het iA.N.P. te Haïfa, het volgende verklaard: „Nergens heb ik een toestand aan getroffen, welke beter als voorbeeld kan dienen voor Palestina, dan in Nederland. Mijn taak was, ten aan zien van den afzet van groenten, vruchten en eieren, een onderzoek in te stellen naar de systemen, wat betreft de inrichting van gebouwen de verhouding tusschcn producent en handelaar, de verpakking en de vormen van coöperatie. Ik ben daar bij zeer onder den indruk gekomen van den hoogen trap van organi satie, welke daarbij in Nederland is bereikt, niet alleen bij de techni sche regelingen van den verkoop, maar ook bij de standaardiseering der productie, den voorlichtings dienst en regeeringssteun-stclsels". De heer Twersky vervolgde, dat hij de op gedane ervaringen waarschijnlijk reeds te nutte kan maken voor de inrichting van yeilingslokalen en markthallen in de ver schillende steden van Palestina. Zoo zijn reeds bij Nederlandsche firma's prijsaanvragen gedaan naar de electrische prijzen-indicators, welke daarbij in gebruik gijn. Bovendien bestaat de mogelijkheid, dat de Tnoevak ook afnemer kan worden voor be paalde soorten pootaardappelen de eerste proefzendingen hebben helaas door het vergaan van de „Jonge Jacobus" haar be stemming niet bereikt en kippenvoer. Daarentegen bestaat dezerzijds de hoop, dat Nederland afnemer zal worden van een deel der hier geproduceerde overschot ten van bijenhoning. IJsselmeervisscherij in Februari De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Landbouw en Visscherij deelt ihet volgende mede omtrent den stand van de kustvïsscherij en de visscherij in het JJsselmeer, in cle maand Februari van dit jaar. In het IJsselmeer was de visscherij van zeer weinig beteekenis. Bot en spiering werd weinig gevangen. Tusschcn Spaken burg en Huizen werden enkele goecle vang sten van baars, blei en snoekbaars gemaakt. In de Waddenzee en het niet-afgeslotcn ge deelte van de Zuiderzee werd met de kom men weinig haring gevangen. In het laatst der maand werden met de kuilen wat betere [vangsten verkregen. Door den geringen aan- yoer was de prijs van de haring hoog. De tearnaiciivisscherij was van geen beteekenis. Van de mosselpcrceelen werden ongeveer $00 balen mosselen afgevischt voor de bin- nenlandsche markt. De visscherij op mosse len van dc natuurbanken, hoofdzakelijk voor den export naar Engeland, verliep niet gunstig. De visscherij op mosselen voor eendenvoe der werd door twaalf Wieringer vaartui gen voortgezet doch had evenmin een gun stig resultaat. De wulken visscherij verliep ten gevolge van het ongunstige weder on bevredigend, terwijl de visscherij op ali kruiken zich bepaalde tot het rapen langs de kusten en dijken. De hoeveelheid der aangevoerd visch be droeg volgens de voorloopige opgave in Febr. 7.269 kg. tegen 85.048 kg. in Fcbr. van het [vorig jaar en de geldelijke opbrengst 1 1.947. (Fcbr. vorig jaar f 12.S42.). Deze cijfers demonstreeren overduidelijk den era- stigen achteruitgang der IJsselmeersche visclivangst. .In de Lauwerzee werd slechts een enkele maal op mosselen gcvischt. In den Dollart en de Eems had geen jvlsscherij plaats. Dieven slaan hun slag In toffee- en caramelfabriek. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven hun slag geslagen in het kantoor van de toffee- en caramelfabriek „Gilda" (Gillet en Davids) aan de Korenaar straat 51 te Botterdam. De dieven hebben alle lessenaars in het kantoor opengebroken en ook dc brandkast in het privekanfoor geforceerd. Hieruit is een bedrag van f 2SOO gestolen. De inbraak werd Zondagmorgen ontdekt door een employé. Het bleek direct dat dc dieven zeer brutaal opgetreden zijn. Blij kens de vingerafdrukken zijn hier drie per sonen aan het werk geweest. Alle lesse naars van dc bedienden waren geforceerd, doch de groote slag hebben de inbrekers in het priVckantoor geslagen. Rond het slot van de brandkast waren volgens dc regelen der kunst gaten geboord, waarop de dieven de kast open konden krijgen. Zij hebben voorts een aantal damesarmbandhorloges, sigarettenaanstekers en portefeuilles, recla- meartikelen, die de firma aan haar clien tèle geeft, meegenomenq. Ook de kleine kas en de postzegelkas zijn leeggehaald. Aange zien er in diverse lessenaars nog wat klein geld is blijven liggen, vermoedt men, dat de inbrekers in hun werk gestoord zijn. Het is mogelijk, dat de ongewenschte be zoekers via een schutting aan de achterzij de het pand zijn binnengekomen, doch het onderzoek dat de politie met speurhonden heeft ingesteld, heeft daaromtrent nog geen zekerheid verschaft. De firma is tegen inbraak" verzekerd. De dieven hebben bovendien een aantal effecten meegenomen, die voor de firma een waarde van f 53.000 vertegenwoordigen. Aan gezien deze aandeelen evenwel van de N.V. zelf zijn en niet op de beurs verhandeld ^..rdpn, zoodat er onmiddellijk duplicaten van kunnen worden uitgegeven zijn deze papieren voor buitenstaanders van geener- lei waarde» Man steekt de boerderij in brand en hangt xich daarna op. Zondagochtend om tien uur heeft zich in een boerderij te Vlijmen een ontzettend dra ma afgespeeld. Reeds eenigen tijd bestond tusschcn dc echtelieden Duzinos een slechte verhouding Zondagochtend ontstond verschil van mcc- ning over een kleinigheid, n.1. over het ver stellen van een hemd, dat in een hevigen twist ontaarde. Duzinos greep zijn vrouw plotseling heet en duwde haar in een ver trek, onder de bedreiging, het huis in brand te zullen steken, wanneer zij dit ver trek zou verlaten. Vervolgens liep hij naai de schuur, waarna hij de staldeuren af sloot, om daarna de voordeur af te sluiten. Hierop heeft Duzinos gevolg gegeven aan zijn bedreiging en het huis in brand gesto ken. Daarna ging hij naar den hooizolder, waar hij door ophanging een einde aan zijn leven heeft gemaakt. Het vuur nam weldra een grooten omvang aan. De vrouw vluchtte naar de achterzijde van de boerderij, waar zij de deuren geslo ten vond. Door het verbreken van een raam heeft zij zich nog tijdig in veiligheid kun nen stellen en is naar haar zoon geloopcn, die op korten afstand van de boerderij woont. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was de geheele boerderij reeds een prooi dei- vlammen. Van den inboedel kon niets wor den gered. Het vee kon nog naar buiten worden gedreven. Later vond men het ge heel verkoolde lijk van Duzinos. Het schijnt, dat de man al eenigen tijd met het thans door hem uitgevoerde plan heeft rondgeloopen. Een aanwijzing daar voor is, dat hij ecnige dagen geleden zijn brandverzekering heeft opgezegd. Het echtpaar was reeds 40 jaar getrouwd De man was 64 jaar oud. de vrouw 76 jaar. Relletjes bij N.S.B. demonstratie Vechtpartijtjes te Vlissingen. De N.S.B. heeft Maandagmiddag 1c Vlis singen een krans gelegd bii het standbeeld van De Ruyter. De kranslegging geschiedde door den heer Mussert en werd bijsrewoond door naar schatting tweeduizend N.S.B.-ers, die met 120 auto's en 40 autobussen waren gekomen. Na afloop is volgens de N. R. Ct., een vechtpartij ontstaan. De commissaris van politie die den heer Mussert naar zijn auto heeft geleid, bemerkte bij zijn terugkeer, dat zeker C. hot publiek stond.op te hitsen. Hij sommeerde den man door te loopen, waaraan deze gevolg gaf. Een en ander trok natuurlijk groote pu blieke belangstelling en iemand meende daarvan niet beter blijk te kunnen geven dan door den kapitein van de marechaus see, den heer Kaasjager te lijf te gaan. De commissaris van politie schoot to hulp en gaf den aanrander een termen tik met, zijn wandelstok, waarna de man is gearresteerd Even dreigden ernstige ongeregeldheden, maar de N.S.B.-ers konden veilig naar hun auto's gebracht worden. Toch zijn hier en daar vechtpartijen ont staan, zoodat de politie in totaal zes per sonen heeft moeten arresteeren. Na verhoor zijn zij in vrijheid gesteld. Spaansche kinderen uit Nederland geweerd Het transport wordt gestaakt op aandringen der justitie. De Commissie voor huisvesting van Spaan sche kinderen heeft, volgens de N. R. Ct., een wenk van het departement van justitie ge kregen om haar voorbereidingen voor het transport van Spaansche kinderen naar Ne derland te staken. De regeering, die, zooals gemeld, haar standpunt in deze nader zou overwegen, heeft n.1. tegen toelating van Spaansche kinderen overwegende bezwaren. De kinderen zullen thans in tehuizen in Frankrijk onder worden gebracht. De moord op bet Vlissingsche echtpaar De politie heelt de handen vol. Het aantal medcdeelingen, dat bij de politie te Vlissingen blijft binnenkomen is legio. Er komen stapels brieven en telefonische aan wijzingen en men staat ook steeds in tele fonische verbinding met de groote steden en met het buitenland. Eenige dagen ge leden kreeg men aldus de N. R. Ct., dc aan wijzing dat twee mannen, die te Rotterdam bij de N.V. Kon. Mij. de Schelde voor een Rotterdamsrhen aannemer hebben gewerkt, bij den moord betrokken zouden zijn. Bij onderzoek te Rotterdam bleek, da* zij te Utrecht wonen, waar zij Zaterdag zijn ge arresteerd. Zij hadden voor den nacht van 3 op 4 Maart echter een kloppend alibi daar hun mededeel ing, dat zij den geheel en nacht in hun kosthuis te Vlissingen hebben ver toefd. juist is gebleken. Op telefonische in?'—"Mie van den commis saris van politie te Vlissingen zijn de man nen te Utrecht in vrijheid gesteld. Het Fokker-gevechtsvliegtuig G.l Belangstelling van den heer Plesman. Naar wij vernemen, heeft de heer Ples man zich 1.1. Zaterdag per auto naar het vliegveld Welschap bij Eindhoven begeven, teneinde het nieuwste product der Fokker fabrieken, het gevechtsvliegtuig G. 1, dat zooals bekend op bedoeld vliegveld on langs zijn eerste proefvluchten volbracht, grondig te inspecteeren. De heer Plesman werd hij zijn bezoek voorgelicht door de heeren Dr. Schatski en ir. Stok, resp. chcfconstructeur en chef van den vliegtechnischcn dienst van de Fokker fabrieken en toonde zeer veel belangstelling voor de constructie en inrichting dezer ma chine, waarover hij zijn bewondering te ken nen gaf. Prinses en Prins bezoeken Paasch- tennistournooien. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bcrnhard, die zich thans onder den naam van graaf en gravin Sternberg te Monte Carlo bevinden, hebben zich gistermorgen naar cle „Monte Carlo Country Club" bege ven, waar op het oogenblik Paaschtennis- tournooien gehouden worden. Dc Koninklijke gasten speelden zelf eenige partijen en keerden vervolgens naar hun hotel terug, dat zij slechts weer verlieten voor een autotocht. Tien man personeel bezetten slagerij. Amsterdam deed gisteren niet onder voor New-York. De oude stad was getuige van een formcele sit-dovvn-staking, de eerste binnen haar veste. In den slagerswinkel van den heer D. van der Stam in de drukke Kinkerstraat, is het personeel in opstand gekomen. Het waren tien knechts, die allen door den patroon per schrijven van 20 Maart j.1. uit vast dienstverband waren opgezegd. Zïi besloten den baas te dwingen deze op zegging in te trekken en deden dat op dc beruchte Amerikaansche manier. Toen de heer van der Stam gisterochtend naar het abattoir was, gooiden de tien wit- jassen als één man het bijltje, of liever ge zegd het slagersmes er bij neer en maakten het zich eens recht gemakkelijk. Zij pro moveerden den winkel tot sociëteit en dra zag het spoedig gealarmeerde Amsterdam- sclie publiek een etalage met dammende en schakende jongelingen. De knechten hadden echter nog zooveel hart voor de zaak gehad, dat zij het vleesch eerst netjes in koelkasten hadden opgebor gen. Zij bereidden zich waarschijnlijk op een langdurige „sitting" voor; hierop wezen ook de tentoongestelde kermisbedden. Voor de ramen hing een reusachtig plak kaat, Waarop in vette letters stond te lezen: „Proteststaking, wij staken, maar verlaten den winkel niet, deze actie gaat niet tegen den patroon, maar tegen de crisisheffing en de te zware lasten De lieer Van der Stam werd tegen twaalf uur verwacht. Inderdaad verscheen hij te gen dat tijdstip cn poogde toen toegang te krijgen. Hij werd geweigerd. De deuren ble ven dicht. Iets later verscheen er politie ook eeni ge bereden agenten waren er bij die on der het steeds aangroeiende publiek wat ruimte maakten. Dc heer Van der Stam was vertrokken om zijn maatregelen te nomen. Het is een feit, dat cle slagers zeer klagen Tweede Oslo-conferentie Te Brussel. Wij vernemen, dat op 12 April a.s. een nieuwe bijeenkomst zal plaats vinden van de deskundigen der staten, die te samen deel uitmaken van cle Oslo-groep. Op deze bijeenkomst, welke te Brussel zal worden gehouden, zullen de denkbeelden, die op de Haagsche Oslo-conferentie naar voren zijn gekomen, onder do loupe worden genomen en zal men kunnen overwegen, of er aanlei ding bestaat een overeenkomst te sluiten. Mocht de uitslag van deze bijeenkomst gun stig zijn, dan wordt een tweede conferentie door de gevolmachtigden der diverse regee ringen belegd, waaraan '•zich wellicht ook nog vertegenwoordigers van andere dan de Oslo-landen zullen deelnemen. Naar allo waarschijnlijkheid heeft deze conferentie begin Mei plaats. Congres der Brifsche Onafhanke lijke Arbeiderspartij Noodzakelijkheid tot vorming van een nieuwe arbeidersinter- nalionale. Tweede en derde internationale veroordeeld. Tijdens de conferentie der onafhankelijke arbeiderspartij, die te Glasgow gehouden wordt, is gisteren uiterst scherpe critiek uitgeoefend op dc tweede en dc derde inter nationale. De gedelegeerden verweten de een onvoldoende steun te hebben verleend aan de Spaansche arbeiders cn de ander de arbeiders te hebben verraden. Het congres heeft met groote meerderheid hot rapport van het partijbestuur aange nomen dat betrekking heeft op het jongste proces te Moskon. alsmede een resolutie, ingediend door een van de afgevaardigden, waarin wordt gewezen op het gevaar dat een dictatuur in Rusland zou kunnen ver oorzaken. indien liet een instrument zou worden, dat ten doel had de bureaucrati sche autoriteit te handhaven. De resolutie verklaart verder, dat het proces een toe stand van onrust cn onbehaaglijkheid heeft teweeg gebracht in dc arbeidersklasse. De conferentie heeft ten slotte een resolu tie aangenomen, waarin de noodzakelijkheid erkend wordt van „vorming eener nieuwe arbeidersinternationaio, welke alle werkelijk revolutionnaire deelen der arbeidende klas sen vereenigt." Dc conferentie beëindigde haar werkzaam heden na nog ccn resolutie te hebben aan genomen, waarin de Britschc herbewapening wordt veroordeeld. VLIEGTUIG IN CHILI VERMIST. Sinds Dinsdagavond hoeft men alle hoop opgegeven een toestel van den gercgeldon luchtdienst "terug te vinden, dat Zaterdag van Iquique naar Arica was vertrokken, maar waarvan men daarna niets meer ver nomen heeft. Aan boord bevinden zich bui ten den bestuurder drie passagiers. over de veel te hoog geachte crisisheffing. De Ned. Slagershond cn cle R.K. Hanzebond van Slagerspatroons -hebben reeds in tele grammen aan de regeering op afschaffing of vermindering er van aangedrongen. Zij vieren o.a. aan, dat bij aankoop van vier beesten, de opbrengst van een der.runderen geheel opgaat aan de aan het Rijk te betalen lasten. Op de jongste Paaschvoetcntoonstel- ling was de handel zeer slap. Tallooze sla gers hebben geen „Paasch-best-vee" gekocht omdat zij niet met verlies willen werken. Alles goed en wel. Er heei^cht wel nood onder de slagers. Maar wij gelooven niet dat door de ver tooning als die in de Kinkerstraat het pleit dadelijk gewonnen zal worden. De heer D. van der Stam heeft het be trokken personeel (tien man) een ultima tum gesteld dat vanmiddag om twaalf uur afloopt. Als men dan de „bezetting" van 't bedrijf niet heeft opgeheven, zullen de noo- dige maatregelen tot ontruiming van de zaak genomen worden. DUITSCH SCHIP TE HANSWEERT OMHOOG GEVAREN. Gistermorgen te half acht is het Duitsche motorschip „Drac henburg", geladen met stukgoed van Antwerpen naar Duitschland, bij het binnenkomen van de haven op den Oostberm omhoog gevaren cn blijven zitten. Aangezien er veel kans bestond, dat het schip vol water zou loopen, werd dadelijk sleepboothulp gerequireerd. Na ruim een uur trekken, kregen drie sleepbooten en een visschersvaartuig het schip vlot, waarna het is binnengebracht. Het schip heeft groote schade aan den ha venberm toegebracht. Voorts beeft het een anker met ketting verloren, welke het ber- gingsvaartuig Phyllis Hudson van van der Tak s Bergingsbedrijf zal trachten te bergen. Verkeersongevallen in de hoofdstad MOTORRIJDER BIJ BOTSING GEWOND. Gisterenavond te ongeveer kwart voor tien zijn op het kruispunt van Woustraat Albert Cuypstraat te Amsterdam ccn motor rijder en een auto in botsing geweest. Dc 21-jarige motorrijder kwam te vallen en werd ernstig gewond opgenomen. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis vervoerd, Dc bestuur der van dc aqto kwam met den schrik vrij Beide voertuigen liepen vrij ernstige schade op. WIELRIJDER SLACHTOFFER. Op de Weesperzijde bij de Grensstraat te Amsterdam is gistermiddag, een wielrijder aangereden door een autobus. Dc wielrijder is in hcwustcloozen toestand met een sche delbreuk naar het Ned. Isr. Ziekenhuis ver voerd. Gandhi spreekt De regeering van Indië thans een met het zwaard. Sprekend over zijn houding ten aanzien van de huidige constitulioneelc crisis in Britsch-Indië zeide Gandhi tot den correspon-, dent van Reuter: „De regecring van Indië zal thans een regeering met het zwaard wor den, geen regeering door dc pen, noch een regeering door de meerderheid van het volk" Hij verklaarde verder dat bet congres geen amendementen op de grondwet verlangt, doch afschaffing van de grondwet, welke niemand wenscht. DE ONTVOERING VAN DE KLEINE MATTSON. Pompez verdacht van mede plichtigheid. De Mexicaansche politie bericht een zekere Alexander Pompez te hebben gearresteerd, die verdacht wordt medeplichtig te zijn aan de ontvoering van den kleinen Mattson. De Amerikaansche regeering heeft zijn uitleve ring verzocht, zonder nadere omschrijving van de misdaad. DE RUBBERSTAKING OP MALAKKA. Enkele concessies door de plan ters. Werk gedeeltelijk hervat. Hoewel over het algemeen de toestand in het door de staking getroffen gebied verbe tert. zijn toch de arbeiders te Selangor niet in grooten getale weer aan het werk gegaan. De politic en troepen uit Pundjab hebben verscheidene agitatoren gearresteerd. Op de rubherplantagers van Negri Scm- bilan heeft 56 procent van de tappers het werk hervat. De plantershond heeft een aan tal concessies gedaan, o.a. is een minimum loon van 75 cents per dag gegarandeerd voor volwassen arbeiders. De wedstrijd Oostenrijk—Italië Tlapport van scheidsrechter Ohls- son bij de F.I.F.A. ingekomen. Bij het hoofdsecretariaat van den Inter nationalen voetbalbond (F.I.F.A.) is een ratoport binnengekomen van den Zweedschen scheidsrechter Ohlsson omtrent den door hem geleiden en gesfaakten landenwedstrijd Oostenrijk—Italië, welke op 21 Maart te Wcenen werd gespeeld. De inhoud van het rapport wordt geheim gehouden. liet rapport zal waarschijnlijk naar Keulen worden verzonden, waar het aan het comité van het F.uropaBekertour- nooi zal worden terhand gesteld. Zooals men zich zal herinneren moest 'leze wedstrijd door Ohlsson in de tweede helft worden gestaakt wegens het levens gevaarlijke spel, dat heide ploegen speel den cn waarvan reeds verschillende spelers het slachtoffer waren geworden. Ook een politiek vredesblok? Norman Davis werd gisteren te Londen verwacht. Hij zal de Vereenigde Staten ver tegenwoordigen op de internationale sui kerconferentie. De „News Chronicle" schrijft dat hij van zijn verblijf te Londen tevens gebruik zal maken om met dc Britsche re- geering de mogelijkheid van een Fransch NORMAN DAVIS. Britsch-Amerikaansche economische Enten tente te bespreken. De kwestie der verla ging van de tolmuren tusschcn de drie de mocratieën zou reeds besproken zijn door den Franschen minister-president Leon Blum, en den Amerikaanschen ambassadeur te Parijs, Bullitt. Tevens zouden zij een po litieke entente voor het behouden van den vrede besproken hebben. Tot nu toe zou dc Britsche regecring zich afwijzend hebben getoond ten aanzien van deze kwestie, welke tegen het belang van de Britsche industrie zou zijn, aldus de „News Chronicle". Indien evenwel Norman Davis zou stui ten op een brute weigering, dan is te vree zen, dat de Vereenigde Staten eens en voor al besluiten zich van het Europeesch too- neel terug te trekken en het aan zijn lot over te laten. Droevige terugkeer van vacantie Van de 1200 kinderen, die op 18 Maart in de school te New London aanwezig waren, toen het gebouw door een ontploffing ver nield werd, waren 287 overgebleven die in staat waren gevolg te geven aan den eer sten oproep van het schoolbestuur om na de Pnascbvacantie een gezamenlijke bij eenkomst te beleggen. Trotzky over Stalin In een Maandagavond gehouden bijeen komst te Mexico-Stad heeft Leon Trotzky als zijn meening verkondigd, dat het plan van Stalin om do Sovjetunie te reorgani- seeren, teneinde het land vrij te maken van „politieke zwakheid", niet wees op on macht van den staat, maar op een ,t,oe- nemendc zwakheid van de kliek roncl Sta lin in de Sovjetunie". GEEN NIEUWE LIJFGARDE VOOR HITLER. Gezaghebbende kringen te Berlijn ontken nen, dat een nieuwe lijfgarde voor Hit Ier zou gevormd zijn Behalve de thans bestaan de, welker leden 1.80 M. groot moeten zijn, is er geen andere. Het is mogelijk, aldus deze kringen, dat troepenverschuivingen uitge voerd zijn, maar die staan dan buiten ver band met een nieuwe lijfgarde voor Hitier. Japansche spionnageorganisatie in Amerika De politie te Los Angelos, meent een spi onnageorganisatie op het spoor te zijn geko men. Na een messengevecht tusschen twee Japanners ontdekte zij n.1. in een gegren delde kamer bij een hunner een draadlooze zender, kaarten van de versterkingswerken op Hawaii en een kaart van het watervoor zieningssysteem van Los Angelos. Max Schmeling weer in Duitschland De uitdager van Braddock om het wereld kampioenschap zwaargewicht, de Duitsche kampioen Max Schmeling, is in gezelschap van zijn trainer Mac Mahon, per vliegtuig uit Parijs te Berlijn aangekomen. Slechts zijn echtgcnoote, de filmster An- ny Ondra, en enkele persvertegenwoordi gers, waren ter verwelkoming aanwezig, daar zijn terugkomst niet bekend was. Schmeling is er van overtuigd, dat hij op 3 Juni tegen den wereldkampioen om den titel zal boksen ondanks de tallooze ontken ningen, tegenspraken en de overeenkomst met Joe Louis. Over drie weken zal Schme ling weer naar dc Vereenigde Staten ver trekken om zich voor dit gevecht voor te bereiden. Dc stakingsbeweging in Glasgow Blijft beperkt tot de Beardmore- fabrieken. Do stakingsbeweging in de Beardmore- fabrieken te Glasgow blijft voor het oogen blik tot deze onderneming beperkt, maar alle 1500 werktuigkundigen, die er werken, zijn in staking, waardoor verscheidene hon derden arbeiders hun werk niet kunnen ver richten. De nationale federatie van werktuig kundigen zal eerst heden te Londen bijeen komen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7