Militair complot in Rusland Propaganda-Avond der Aid. „Volksonderwijs" Kabinetsraad te Valencia De „geesel der Trotskisten" spreekt Godsdienstige rouw in Britsch-Indië De kansen van een nieuw Westelijk verdrag Marktberichten alhier op DINSDAG 6 APRIL, des avonds 8 uur, in het Noord-Hollandsch Koffiehuis. LEZING met gekleurde lichtbeelden door den Heer S. S. LANTIN6A. Onderwerp: „De natuur in onze samenleving". Allen welkom. Entrée vrij. De kwestie der niet-inmenging. Tijdens den Kabinetsraad te Valencia heeft de Spaansche minister van buitenlandsche zaken zijn collega's op de hoogte gesteld van den internationalen toestand met het oog op het probleem der niet-inmenging en de on weerlegbare bewijzen aangaande de daarop door Italië gemaakte inbreuken. Na zijn uiteenzetting kreeg de minister opdracht een nota op te stellen, welke aan de commissie te Londen zal worden voorge legd in haar volgende bijeenkomst. De nota zal vergezeld gaan van tal van documenten, welke zijn achtergelaten door den Italiaanschen opperbevelhebber op het oogenblik dat de troepen der opstandelingen aan het front van Guadalajara moesten te rugtrekken. Voorzichtigheid t.a.v. de oud- Trotskisten; sommigen van hen bewijzen Stalin goede diensten. In de sluitingsrede, welke Stalin op 5 Maart heeft gehouden in de vergadering van het centraal comité van de communistische partij, heeft hij de strijdmethoden tegen de „Duitsche en japansche agenten van het Trotskisme" uiteengezet. Japan plant katoen in Nieuw Guinea Er bestaat in onze kolonie le vensvatbaarheid voor deze tro pische cnltunr. Jarenlang neemt een Japansche maat schappij proeven met den aanplant van ka toen in Nieuw-Guinea. Wij vernemen thans, dat de resultaten van deze proeven van zóó gunstigen aard zijn, dat men het tijdstip gekomen acht, dc katoen-cultuur in ge noemd gebied op groote schaal aan te vat ten. De oogst bij einde 1936 van de onderne ming Momi bedraagt 900 kilogram per h.a., bij een totale aanplant van 200 h.a. Een on derzoek naar de katoenmonsters wees uit, dat de katoen van goede kwaliteit is. In den loop van 1936 heeft een Japansch expert een onderzoek ingesteld naar een plaag, welke de katoen teisterde. Thans wordt een wetenschappelijke bestrijding toe gepast. Voor een afdoende bestrijding is echter uitroeiing noodig, van alle katoen, niet voor cultuur bestemd, en van katoen achtige planten in de omgeving. Roosevclt lijdt een nederlaag Het Congres weigert de regee ring als grondspeculante te la ten optreden. Voor het eerst sedert hij is herkozen tot president, heeft Roosevclt een nederlaag geleden in een commissie van het Araeri- kaanscho Congres. De commissie voor Landbouwzaken van het huis van afgevaar digden heeft met 13 stemmen tegen 11 een voorstel van Roosevelt verworpen, strekken de tot het machtigen van de Regeering land te koopen met het doel dit weer te verkoo- pen aan boeren, die eigenaar willen worden. De democraten en republikeinen kwamen overeen zich hiertegen te verzetten, aange zien hierdoor een gevaarlijk precedent 'ge schapen zou kunnen worden en de regee ring zou gaan concurreeren met de land eigenaars en de landbouwbanken. Uit onze Omgeving LANÜEND1JK BROEK OP LANGEND!JK Onder de officieren aanhangers van Trofzki Alle bladen te Warschau publicee ren volgens D.N.B. een bericht van het A.T.E. agentschap, volgens het welk de bolschewislische geheime politie, de Gepoe, op 20 Maart j.l. een tegen Stalin, Kago.noxoi.tsj en Jeschof gerichte samenzwering op het spoor is gekomen, georgani- ceerd door officieren van de mili taire districten van Leningrad en Kiew. Reeds zbu een aantal officieren naar aanleiding van deze ontdek king, zijn gearresteerd. Uit het onderzoek, door de geheime poli tie inmiddels tot andere legerafdeclingen uitgebreid, zou gebleken zijn, dat ook offi cieren van de vlooteskaders in de Oostzee en de Zwarte Zee bij het complot betrok ken zijn geweest. Naar aanleiding van deze gebeurtenissen ïnoet den 24sten Maart te Moskou een ver1 gadering van de officieren van den gene- ralcn staf hebben plaats gehad, waaraan, behalve maarschalk Worosjilof en de hooge re offieren onder leiding v. maarschalk Ja- gorow, ook deelnamen de commandanten van de militaire districten van Wit-Rus- land, Kiew en Leningrad. Het consult had betrekking op de poli tieke gezindheid van het leger. De com mandant van het militair district Lenin grad, Kork, zou een scherpe berisping heb ben ontvangen van Worosjilof en Jagorow. Naar uit de medcdeelingen van het „po litiek bureau" valt af te leiden, zou het corps jongere officieren lang niet vrij zijn yan Trotzkistisehe smetten. De Warschausche „A.B.C." meldt verder ïiog, dat in de zitling van den oppersten oorlogsraad een rapport is uitgebracht van de permanente legercommissie, waaruit blijkt, dat een vijfde ongeveer van de ge- heele artillerie-munitie der sovjets onbruik baar is, wijl ze niet past bij het kader der kanonnen. Van de vliegtuigen, welke aan het leger worden afgeleverd, zou er zeker pen op de drie onbruikbaar zijn. Worosjilof eischt, dat Kaganowitsj, als ide voor deze tekortkomingen verantwoor delijke leider der zware indutrie voor het gerecht zal worden gedaagd. Wegens afkondiging der nieuwe grondwet. Secretaris der Con grespartij gearresteerd. Ter gelegenheid van de invoering van de provinciale autonomie over eenkomstig de nieuwe grondwet, welke gister van kracht werd, is in het gcheele land door de congres- partij de „Hartal" een dag van gods dienstige rouw afgekondigd om haar afkeer van de nieuwe grondwet te toon en. Tot twee uur In den middag trok ken in alle kalmte optochten door de straten. Te Bombay werden zes personen gearresteerd wegens het sa menscholen op den openbare weg en te Delhi 25. De beurs, alle goederenmarkten, talrijke Winkels, de nationalistische kranten en vele spinnerijen zijn gesloten. Alleen de banken werken als gewoonlijk. Kleine groepen aan hangers van liet congres trekken door de zakenwijk van Bombay en houden stil voor de Europecsche winkels en banken onder het uitroepen: „Boycot de grondwet". Is de Duitsche handteekening te vertrouwen? Regeling buiten den Volkenbond om is mogelijk. De Yorkshire Post, die doorgaat voor spreekbuis van minister Eden, wijdt een hoofdartikel aan de kan sen van een nieuw westelijk verdrag De drie hoofdgedachten daarbij zijn: het is misschien niet noodig dit nieuwe verdrag, evenals het oor spronkelijke Locarnopact, te verhin den met het Volkenbondshandvest liet Italiaansch-Duitsche voorstel, volgens hetwelk Rusland buiten het nieuwe Europecsche stelsel zou moe ten worden gehouden, is onaan vaardbaar. En ten derde: het voor stel, waarhij Groot Brittannië en Italië in plaats van den Volkenbond den aanvaller zouden aanwijzen, vormt een „onduldbare gedachte." Het blad zet voorts uiteen, dat het uittre den van Japan en Duitschland en het prac- tisch uittreden van Italië de funclionnee- ring van het Volkenbondssysteem, dat theo retisch een volmaakt systeem is en dit ook practisch jarenlang is geweest, onuitvoer baar hebben gemaakt. Onder deze omstan digheden blijft men ten opzichte van den geest van Genéve niet in gebreke," integen deel werkt men aan de redding daarvan, wanneer men zooveel mogelijk de goede toarmonie herstelt tussclien de trouwe leden Teleurstelling bij de leiders der Congrespartij. De leiders der Congrespartij schijnen teleur gesteld te zijn door de aankondiging der minderheidsregeeringen in verschillende provinciën, dat zij binnenkort nieuwe ont werpen tot verbetering van het levenspeil der massa zullen indienen. De congreslei ders vreezen dat zij daardoor een groot deel van hun invloed zullen verliezen, want de regeeringen zouden de door de congrespartij verlangde werkwijze en hun zoo het gras voor de voeten wegmaaien. Intusschen is het niet gemakkelijk, voor spellingen te doen, omdat het plan van actie der congrespartij nog niet is vast gesteld. Groote beteekenis wordt toegekend aan de bijeenkomst op 1 April, waarop Gandhi, naar men gelooft zijn nieuwe plannen zal indienen. Secretaris gearresteerd. Naar uit Patna wordt gemeld, is de secre taris der Congrespartij, Jayaprakesj Narsin, gisteravond tezamen met veertien andere In dische politici gearresteerd, wegens overtre ding van het uitdrukkelijk verbod der poli tie, betoogingen tegen de nieuwe grondwet te houden. Frankrijk zal zijn territoriale wateren zuiveren Maatregelen tegen aanhouding van schepen in de 3 mijls zóne. In verband met dc incidenten, die ont staan zijn door het optreden van schepen der Spaansche rechtschen publiceert het ministerie van marine een communiqué van den volgenden inhoud: „Aangezien op het recht der oorlogvoe renden onder de huidige omstandigheden geen beroep kan worden gedaan, zijn en blijven het aanhouden en uit den koers drijven van Frahsche koopvaardijschepen, die op meer dan drie mijl van de kust varen, door Spaansche oorlogsschepen, in strijd niet het Volkenrecht en met het be ginsel van de vrijheid der zeeën.Alle Frau- sche oorlogsschepen hebben bijgevolg in structies gekregen hijstand te verleenen aan Fransche koopvaardijschepen, die op volle zee zouden worden aangehouden en, zoo noodig met geweld, verzet te bieden aan iedere visitatie of het uit den koers drijven. De koopvaardijschepen moeten voortdurend, dag en nacht, de nationali teitsken teckens voldoende zichtbaar dragen zoodat geen vergissing mogelijk zal^ zijn. Zij weten dat om zich bijstand t.e verzeke ren het voor hen voldoende is een draad loos stopsein te geven met opgave van hun positie aan „alle Fransche oorlogsschepen" zonder nader aanduiding. Het meest in de nabijheid varende oorlogsschip begeeft zich dan onmiddellijk naar de plaats, waar het koopvaardijschip zich bevindt. Aangezien dezelfde bijstandsactie nor maal niet gegeven kan worden in dc terri toriale Spaansche wateren is om praaien of visitatie te voorkomen aan onze koop vaardijschepen aanbevolen ver buiten deze .wateren te varen. Th clé "territoriale Fransclia wateren woi'dt "geen énkel oorlogs- of politieoptre den door ,eén Spaensch oorlogsschip ge duld, welke vlag het schip, dat er het voor werp van is, .ook moge voeren. Ieder op treden van dien aard, dat het internationa le recht schendt., zou hem, die zich daar aan schuldig zou maken, blootstellen aan de aanvallen van onze oorlogsschepen of van onze kustverdediging, welke er mede belast is zoo noodig met geweld onze al- geheele souvereiniteit in deze wateren te doen eerbiedigen". De desbetreffende maatregelen zijn ter kennis der belanghebbenden gebracht. China's strijd tegen hef opium De eerste executies van opium zondaars. Voor het eerst is in de internationale wijk van Sjanghai een Chinees ter dood veroor deeld wegens het vervaardigen van opium- pillen. Een medeplichtige vrouw is gestraft met 15 jaar gevangenisstraf. De schuldigen, die door de politie van dc internationale nederzetting in hechtenis waren genomen, zijn veroordeeld door een Chineesch gerecht. Elders in China zijn reeds verscheidene personen wegens het vervaardigen van of het handel drijven in opium ter dood ver oordeeld en terechtgesteld. en de dissidente leden, opdat het eens mo gelijk zal worden deze laatsten naar den Volkenbond te doen terugkeeren. De gedachte aan een nieuw ver drag, waarvan de uitvoeringsvoor- waarden niet van den Volkenbond alleen afhankelijk zouden zijn ,1e dus niet onmogelijk! Alles wat echter zou leiden tot groot er verval en grootere internationale onveilig heid moet onverzettelijk verworpen wor den. Een Europeesch systeem, dat welover wogen Rusland zou uitsluiten, zou even zeker tot mislukking gedoemd zijn als een systeem, dat Duitschland of Italië zou uit sluiten. Waarop anders dan op goeden trouw is het handvest gebaseerd, vraag het bl&J. Tenslotte, sprekende over liet aanwij zen van een evcntueclen aanvaller. Nu is het mogelijk te twijfelen aan dc oprechtheid van Duitschland en Italië. Nog te zeer staan voor den geest de internationale gebeurtenissen, die ongelukkigerwijze het vertrouwen in, zooal niet de hoop op succes der onderhandelingen over een nieuw Locar- no vernield hebben. Frankrijk en Engeland kunnen met goed recht nadenken, alvorens zij hun politiek bnseeren op den goeden trouw van Duitschland. De vrienden van Duitschland kunnen verontschuldigingen vinden voor de duide- lijke schendingen der vredesverdragen, het zou hun moeilijker zijn er te vinden voor de schendlingen van het concordaat. Want men kan niet beweren, dat de Paus geweld gebruikt heeft om het te doen onderteeke non. Het is werkelijk hoog tijd. dat Dnitsoh- Iland uitgenoodigd wordt een of ander pand te geven voor het vertrouwen, dat men in zijn handteekening kan stellen. Hij beantwoordde de vraag of niet alleen de ware aanhangers van Trotski gestraft moeten worden, doch ook zij, die vroeger deze beweging hebben aangehangen, doch zich thans sedert lang hiervan hebben terugge trokken met de verklaring, dat hier elk geval op zich zelf moet worden behandeld. Onder de verantwoorde lijke kameraden zijn verscheidene oud-Trotskisten, die thans den strijd tegen het Trotskisme niet minder goed en zelfs beter voeren dan ande ren die nooit Trotski hebben aange hangen. Het zou dom zijn hun thans verwijten te doen. Vervolgens wees Stalin op de noodzakelijk heid van controle, zoowel van boven af als van onder af. Het volk controleert de lei ders en de leiders het volk. Niet alleen moe ten de leiders het volk onderrichten, doch ook moeten zij zelf het oor te luisteren leg gen bij het volk om onderricht te worden. Geef de tegenpartij geen voet! JUBILEUM Dr. VERDONK Op 1 April j.l. herdacht Dr. W. Verdonk den dag dat hij vóór 25- ja ren terug zijn intrede in deze gemeente deed als arts. Reeds spoedig mocht hij de genegenheid zijner patiënten venverven, zoowel in dc gemeente als daar buiten, daar hij zich heeft doen kennen als een bekwaam en humaan arts, steeds vol Ijver en toewij ding zijn ambt waarneniende en meele vende, met hen die in druk en droefenis verkeerden, terwijl daarnaast een vriende lijk woord hem aangeboren was. Dat burgerij, patiënten en bekenden dit op hoogen waarde wisten tc schatten is, wel gebleken uit de spontane hulde den jubilaris gebracht. Allerwegen wapperden de vlaggen, terwijl een schat van bloemen, w.o. van het gemeentebestuur te Broek op Langendijk, collega's, Witte Kruis en an deren, de dokterswoning in een lusthof hadden herschapen. Van de gelegenheid om den jubilaris tc feliciteeren is door zeer velen gebruik ge maakt. Het dag. bestuur der gemeente sprak den jubilaris toe hij monde van „den loco burgemeester Wethouder Ooijevaar. Te koop: 2 beste KUIKALVEREN, van goede afkomst. K. BREED, Petten. Te koop: 140 kilo ABED K. GERST, en 110 kilo DUIVENBOONEN, N.K., voor de zaai, zijn beide droog ontsmet, bij M. VAN WIERINGEN, Veerweg 12, An na Paulowna. Gevraagd een huishoudster, wegens huwelijk v. d. tegen woordige, bij een man alleen. Vast inkomen. Brieven lett. K46, Bur. van dit blad. Gevraagd: een gashaard, Ook ruilen voor electr. oven. P. H. BAKKER, Ulkeweg, Mid- denmeer. heer W. Kossen het jaarverslag, waaruit we noteerden dat 4 leden overleden en 3 bedank ten, terwijl 10 nieuwe leden toetraden tot het fonds. Het ledental steeg dus met 3 en werd 385. De heer P. Kooiman gaf een overzicht van de financiën De ontvangsten waren f 392.85% contributie en f291.22 rente., totaal f 684.07%; de uitgaven bedroegen f532.01%. De winst ad f 152.06, verhoogde de reserve tot f 9894.17. Dc heer D. Kos meende dat de reserve ten opzichte van het ledental rijkelijk hoog was en vroeg of premieverlaging mogelijk was. De heer P. Kooiman lichtte toe. dat de reser ve niet zooveel was boven de premie-reserve, die door do Rijksverzckeringskamer geëischt wordt en dat dus ook geen verandering van de premies mogelijk is. De heeren D. Kos en A. van Zandwijk Rz. controleerden de boeken van den penning meester, bevonden alles in orde en onder dankzegging aan controle-commissie en pen ningmeester werd de rekening goedgekeurd Op voorstel van de verzekeringskamer werd art. 19 van de Statuten, handelende over de belegging der beschikbare gelden, aange vuld, zoodat dit geld door het bestuur be legd kan worden bij de Coöp. Boerenleen bank, andere solide bankinstellingen of in rijks-, provinciale- of gemeenteleeningen. De heeren C. Raven en A. Kooiman wer den resp. als voorzitter en commissaris her kozen, waarna sluiting volgde. EARENKARSPEL DIRKSHORN. Mej. C. Warner, onderwijzeres alhier, wel ke per 1 Maart 1.1. op wachtgeld is gesteld, is tijdelijk aangesteld te Zeerijp, Groningen SCHOORL ARBEIDSONGEVAL De arbeider J. Jonker uit Warmenhuizen was zoo ongelukkig om bij het overhalen van een wissel van het Zandspoor te Har gen uit te glijden, waardoor zijn voet on der een lorrie geraakte en inwendig werd gekneusd. Per auto werd hij naar Dokter Heringa vervoerd, die hem direct behandel de. BROEK OP LANGENDIJK, 2 April. 10.000 kg. uien f 1—1 10, drielingen f 0.60, grove f 1.30—1.70, 1700 kg. peen fl.60, 60 kg. spinazie f9.90, 1700 kg. kroten f0.701, 33000 kg. rode kool, f 1.90—2.80, 3000 kg. groene kool f 1.70—2.50, 44000 kg. gele kool f2.20—3.20, 12000 kg. D. witte kool fl.10— 1.60. NOORDSCHARWOUDE, 2 April. 4700 kg. uien f0.701.30, drielnigen f0.60, grove f 1.50—1.60, 1200 kg. peen f 1.50, kl. peen f0.60, 3000 kg. kroten f0.60-0.70, 5280 kg. rode kool f 1.70—2.90, 22100 kg. gele kool f 2.20-3.30, 23500 kg. D. witte kool fl.10— 1.60. WARMENHUIZEN, 1 April. Roode kool f 1.602.90. gele kool 1.80 3.10, Dcensche witte kool 11.50. drielingen GO ct., uien 1—1.30. grove uien 1.20, peen 0.70—1.40, Aanvoer: 41575 Kg. roode kool, 17150 Kg. gele kool, 13700 Kg. Deensche witte kool, 3400 Kg. uien 625 Kg. peen. EIERVEILING SCIIAGEN. 1 April. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 54—56 Kg. 2.85—2.90. 56—58 Kg. 2.90-3. 58—60 Kg. 2.95 —3.05. GO62 Kg. 2.95—3.10. 62—65 3 05—3.40, 4000 eendeier 3.05—3.15, ganzeneieren 7. kievitseieren 17.per 100 stuks. IIELDERSCHE EIERVEILING. 1 April. Aangevoerd: 24462 kipeieren: 52—54 Kg. 3.—. 55—57 Kg. 3—3.40, 58-60 Kg. 3.30-3.60, 61-63 Kg. 3.30-3.60, 64-67 Kg. f 3.50-3.80, 564 eendeieren 2.50—3 per 100 stuks. HOORN, 1 April. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 19. 1 stapel kleine Boerenkaas f 18. totaal 2 stapels, we gende 1215 Kg. Handel goed. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 1 April 1937. Berlijn Vandaag is het regenachtig weer. Dit was' niet zonder invloed op de markt. De han del was kalm. maar de prijzen toonen wei nig verandering. Buitoni. producten notee- ren: Holl. savoye kool 6.50—S.00 per 50 Kg.; Ital. bloemkool 2248 per 100 krop; Holl. schorseneeren 21—22 50 per 50 Ke.: Ital. sla 8—13 per 100 krop; Holl. sla 15—20 per 100 krop; Holl. komkommers 5060 per 100 stuks; Holl. uien 5.507.00 per .50 Ke.; TtaL uien 5—7 per 50 Kg.; Holl. spinazie 30— 36 per 50 Kg.; Belgisch witlof 2835 per 50 Kg.; Hamburg: Buitenl. prod.: komkom mers 50—70 per 100 stuks; bloemkool 2843 per 100 stuks; spinazie 30—35 ner 50 Kg.; Canarische tomaten 3647 per 50 Kg. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK VG ra ven ha ge, 1 April Nederland- sche zuivelcentrale, 4 April L en m. 10 April 1937. Consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdraeht. Overmelk regeerings- minimumprijs 4.80 cent. Afdracht bij levering in consumptie vaft andere dan taxernelk 2.5 cent. Ten slotte oefende Stalin felle critiek op zekere leiders van de partij, die niet alle aan dacht schenken aan de leden van de partij en de arbeiders. Zij generaliseeren te veel en vormen hierdoor ontevredenheid, zoodat de aanhangers van Trotski hier volgelingen kunnen vinden. De Duitsche hospita en haar commensaal Overtreding der Neurenberg sche wetten. De rechtbank te München heeft zich de zer dagen bezig gehouden met een inbreuk op de Neurenbergsche Wetten, die het gevolg was van het verhuren van kamers aan een Jood. De Joodsche kamerverhuur ster had een 22-jarig Arisch dienstmeisje in dienst, en zij verhuurde een gemeubileer de kamer aan een .Toodschen koopman, dien zij volgens afspraak door het dienstmeisje liet bedienen: zij moest den huurder dage lijks het ontbijt voorzetten. De rechtbank te München aldus het Juristische Wochenschrift overwoog, dat de vraag, of een huurder tot de huishou ding behoort, van de omstandigheden af hankelijk is. In het onderhavige geval, waar het een kleine huishouding betreft, gevestigd in een kleine omgeving waar binnen een persoonlijk verkeer met het Duitsche dienstmeisje en een zekere per soonlijke afhankelijkheid van het dienst meisje van den huurder aanwezig is, moet deze huurder ongetwijfeld tot de huishou ding worden gerekend Daar de Neurenbergsche Wetten de aan wezigheid van Duitschbloedige dienstmeis jes verbieden in een huishouding, waartoe een mannelijke Jood behoort, heeft de rechtbank tc München de verhuurster ge straft wegens overtreding van de Wet tot bescherming van het Duitsche bloed en de Duitsche Eer. Verwachting: matige tot krachtige wind uit oostelijke richtingen, nevelig tot zw. bewolkt of betrokken, aanv. nog droog weer, later waarschijnlijk eenige re gen, iets zachter. Verdere vooruitzichten: toenemende kans op op regen. De hulde van de burgerij Namens het huldigings-comité uit de burgerij werd de jubilaris toegesproken door den heer Buijze. 25-jaar zegt spr. zijt gij werkzaam ge weest als onze huisdokter. De verbinding van dokter met het woord huis schept dadelijk een intiemen sfeer. Daar, in de gezinnen, ligt toch in hoofdzaak uw werkzaamheid. Daar is U in aanraking gekomen met het leed, maar ook met het lief onzer gezinnen. U heeft in onze gezinnen gewerkt met een voorbeeldigen ijver. Bij nacht en ontij werd u soms geroepen en ook overdag waren weer en wind en wegen niet altijd uw bond- genooten, integendeel, brachten ze in ge dachten de bekende woorden: Van het voorhoofd heet, Vlieten moet het zweet, Zal het werk den meester loven, Maar de zegen komt van boven. Spr. herdacht in de tweede plaats het werk, gedaan in belang der volksgezond heid. Gereleveerd werd de tijd der cholera, hoe de huismoeders hier hun vaatwerk nog schoonmaakten met slootwater en hoe de ju bilaris ten dien opzichte hier een taak vond om de mcnschen betere begrippen bij tc brengen en met suces, want de bekroning van zijn streven was de ingebruikneming der waterleiding. Ten slotte werd gewaagd van de waardee ring voor het gedane werk en bood spr. den jubilaris namens de burgerij een onderzoek- stoel aan en een bloemenmand, zijnde een geschenk van de patiënten en voor de pa- tienten, waaruit spreekt, zegt spr., uw lief de voor uw werk en uw zorg voor de zieken en moge het U gegeven worden door Gods genade nog lang voor hun welz'jn te kun nen zorgen en U gedragen te weten door de hoogachting en het vertrouwen der burgerij. In hartelijke bewoordingen werd door den jubilaris dank gebracht, voor de geschenken en de eer hem en zijn familie dezen dag be wezen. ANNA PAULOWNA Eerste kievitsei. Joch. Blaauboer Cz., offreerde het eerste in onze gemeente gevonden kievitsei aan Bur gemeester Lovink. C. de Graaf Cz., die ver leden jaar het eerste ei aanbood, kwam nu juist even na den eersten aanbieder eveneens het door hem gevonden ei aanbieden. Vergadering Begrafenisfonds. De vergadering van het Begrafenisfonds „Algemeen Belang". Donderdagavond bij den heer W. Kossen gehouden, werd geopend met een welkomstwoord van den heer C. Ra ven. Na goedkeuring der notulen, las de

Schager Courant | 1937 | | pagina 3