Plaatselijk Nieuws. OMGEVINGNIEUWS SPORT Tuinders tegenover de Boerenleenbank LANGENDIJK Telefoonkabel gestoord. De telefoonkabel is thans reeds twee dagen zoodanig gestoord, dat een deel der abon- né's aan het Zuideinde niet te bereiken is. Men is druk bezig de storing op te sporen, doch is hierin nogn iet geheel geslaagd. We vernemen, dat door verschillende tuin ders weer contracten zijn afgesloten met boeren in de polders, voor het verbouwen van kool. Ook deelde men ons mee, dat de landbouwers zelf niet zoo veel kool mogen telen als gewoonlijk, maar dat voor het ge deelte, dat niet met kool mag worden be plant, pootaardappelen zouden mogen wor den verbouwd. Als dat zoo is, dan zouden daarmee al eenige wenschen, die in tuin dersorganisaties den laatsten tijd zijn geuit, in vervulling gaan. Officieel schijnt van een en ander nog geen mededeeling te zijn ge daan. We kunnen dus slechts afwachten. Men deelde ons mede, dat er eenige leekening begint te komen in de vraag, of de gemeenten, die nog niet bij een destruc tor zijn aangesloten voor het vernietigen van afgekeurd vee en vleesch, maar daartoe wel in de gelegenheid zijn. Er zou n.1. geen vrij stelling van aansluiting meer worden ver leend. OUDKARSPEL. Burg. Stand over de maand Maart 1937. Geboren: Aagje, dochter van Jan Jacob Veltum en van Antje Pielkenrood; Gecr- truida Pctronella, dochter van Cornelis Kos en van Petronella Maria Spanjaart; Jaco- bus, zoon van Dirk Stoop en van Anna Berkhout; Karei, zoon van Cornelis van den Hoven en van Geertje den Besten; Simon Joseph, zoon van Cornelis Bruijn en van Brigitta Bommer; Dirk, zoon van Nicolaas Gelder en van Geertruida Elisa- beth Wit. Overleden: Anna Elisabeth Duijves, oud 25 jaar, ongehuwd, dochter van Cornelis Duijves en van Catharina Oud'huis; Jan Hink. oud 64 jaar, echtgenoot van Antje Kroon. Ingekomen personen: W. Nieman en ge zin van Noordscharwoude; A. E. Oudhuis van Heerhugowaard; B. I-Ieersink en gezin van Haarlemmermeer; M. J. Brusse van Ede; C. J. Kusch van Alkmaar; J. Fennema .van Schagen. Vertrokken personen: J. D. van der Plas naar Noordscharwoude; J. Swager en dochter naar Noordscharwoude: M. Oudes Bart en naar Noordscharwoude; F. J. Ame- ling naar Callantsoog; C. de Vries naar Harenkarspel; C. Stokman naar Amsterdam Caecilia. Naar wij vernemen, is de operelte-vereeni- ging Caecilia alhier uitgenoodigd, Zondag 18 April a.s. een opvoering te geven van de operette „lm weissen Rössl" in de zaal van den heer Slikker te Anna Paulowna. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering R-.K. Volksbond. De afd. Langendijk van den R.K. Volks bond hield Woensdagavond een vergadering, waarin de heer Van Slingerland uit Alk maar oen rede heeft gehouden over den 6trijd tegen het communisme. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en een hartelijk welko?n tot de opgekomen leden en in het hijzonder tot den spreker van dezen avond. Spr. betreur de de geringe opkomst. De inleider sprak hierna een gloedvolle rede uit, waarin hij diverse middelen aan gaf om het communisme te bestrijden en wekte de leden op, hun godsdienst altijd en overal te belijden zooals het behoort. Spr. zeide, dat ook in onzen tijd nog vele leden de gevaren, welke ons op godsdienstig, ze delijk en sociaal terrein omringen, onder schatten. Spr. spoorde de leden aan vooral het blad „Herstel" goed te lezen om daaruit de noodige ontwikkeling te putten, welke zoo dringend noodig is. Spr. besloot zijn re de met een opwekking tot activiteit en een heid op .elk gebied met vertrouwen in de leiding. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt, waarna sluiting volgde. Feestcomité. Naar wij vernemen is alhier een feestco mité gevormd voor de viering van de pries terwijding van B. Brüggemans; eere-voorz. is- Z.Eerw. Pastoor Van Noord, vice-voorz. Kapelaan Oudshoorn, leden de heeren C. Kramer, N. Sneekes, G. Nijman en van elke R.K. vereeniging één bestuurslid. Zangvereen. „Crescendo." De zangver. „Crescendo" heeft besloten deel te nemen aan het nationaal muziekcon cours, hetwelk op 19 Juni te Maarscn (U.) wordt gehouden. De vereen, heeft bedankt als lid van den Noordhollandschen Zangersbond. OUDE NIEDORP Het was 1 April Het is 's morgens 9 uur en de ambtenaren komen ter secretarie om weer met hun da- gelijkschen arbeid een aanvang te nemen. De le ambtenaar is reeds druk aan bet werk wanneer de 2e ambtenaar aankomt.. „Wethouder van Zoonen vraagt of je even bij hem aan wilt komen. Hij heeft een bood schap voor je." De le ambt. legt vlug zijn pen neer. zet zijn hoed op en is reeds op weg. Ter secreta rie hcerscht vroolijkheid. Het is toch 1 April en Van Z. weet er van dat de 1e ambt., ee- fopt zal worden en het is aan hem toever trouwd op gepaste wijze de eerste ambt. de les te lezen op dezen eersten Aprilmor gen. Het is een half uur later Alles gaat weer zijn gewonen gang. De 2e ambt. geniet nog even wanneer hij het gezicht van zijn collega bij zijn terugkomst herinnert. Er wordt gebeld. De le ambt. neemt de hoorn op. „Redactie Schager Courant. Kan mijnheer K. even voor de telefoon komen?" „Zeker meneer, een oogenblikje." De 2e ambt., tevens correspondent Sch. Crt., komt aan de telefoon. „Meneer K. U spreekt met Keesman. Zoo juist is er be richt ontvangen dat bij Verlaat een groote vrachtauto in de ringvaart is gereden. Wil er even heen gaan en stel ons spoedig op de hoogte, opdat een en ander nog in de editie van vandaag geplaatst kan worden." „Zeker, mijnheer Keesman, ik ga direct". De correspondent is actief. Hij springt op zijn fiets en legt in recordtijd den afstand Oude Niedorp—Verlaat af. In Verlaat is het opvallend rustig. In de ringvaart puft een motorschuit. Alles rust. De corr. staat aan den kant en begint, plotseling te begrijpen, dat ook hij het slachtoffer is geworden van een Aprilgrap. Op het postkantoor is men vroolijk. Lang zaam keert hij terug naar Oude Niedorp, waar een clubje hem staat op te wachten. De ambtenaar lacht natuurlijk mee. „Een kostelijke mop", zegt hij en wipt de secre tarie in. „Drommels, denkt hij, dat ze mij zoo er tusschen kunnen nemen" en denkt aan het lachende gezicht van wethouder Van Z. 'T VELD. W.O.L.-Polder. Van het Dag. Bestuur van den Slikyenpol- der is bericht ingekomen dat in de aldaar gehouden ingelandenvergadering besloten is om de Slikven tijdelijk te laten bemalen door den W.Q.L.-Polder op voorwaarden door laatstgenoemd waterschap gesteld. Zij ver zoekt per 1 April met de waterloozing te mo gen aanvangen. Ook van het bestuur der Niedorperkoggc Strijkmolens is goedgunstig bericht ingekomen. BERGEN Inbraak opgehelderd. Naar wij zooeven vernemen is het de po litie alhier, in samenwerking met die te Alk maar, thans mogen gelukken de inbraak in het zendstation aan den Kogcndijk op te hel deren. Als dader is opgespoord een zekere B. F., te Alkmaar, die een volledige bekentenis heeft afgelegd. Een gedeelte der ontvreemde voorwerpen, alsmede het "gereedschap, waarmede de in braak werd gepleegd, zijn in een perceel te Alkmaar in beslag genomen. DE KIEZERSLIJST Blijkens de door B. en W. vastgestelde kiezerslijst voor 1937, bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente voor de Tweede Kamer 3578, voor de Provinciale Staten 3501 en voor den Raad 3323. BENOEMD Naar wij vernemen is aan de R.K. Jon gensschool St. Adelbertus de heer M. E. Wenling te Alkmaar tot kweekeling met akte benoemd. BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste elftal voor de beslissing. Zal B.S.V. het komende seizoen vierde klasser zijn? De a-adspiranten kunnen Zondag de kampioensvlag hijschen! Zoo zal dan Zondag eindelijk de beslissing vallen, of het eerste elftal van B.S.V. het volgende seizoen al dan niet in de vierde klasse van den K.N.V.B. mag uitkomen. De strijd tegen W.F.C. 4 in Wormervecr zal die beslissing brengen en aan alle spanning een einde maken. Wordt er Zondag gewon nen dan is B.S.V. eindelijk waar ze wezen wil en waarop ze recht heeft te zijn. Men kijke er de ranglijst slechts op na om tot de overtuiging te komen dat B.S.V. tegen over de sterke reserve-elftallen uit de Zaan een prachtig figuur heeft geslagen. De jongens zijn er tenvolle van doordron gen dat er in Wormerveer moet worden ge wonnen en zullen zich ongetwijfeld tot het uiterste geven. En als iedere speler speelt voor wat hij waard is dan kan de over winning worden behaald en gaan de punten mee naar Bergen, Doet allen je uiterste best; nu of nooit, zegt trainer Hartland. Nu dan maar; de kans ligt voor 't grijpen. Veel succes heeren! De Elftal-Commissie heeft gemeend nop eenige wijzigingen in de ploeg te moeten aanbrengen. Jan Peetoom is op de spilplaats gezet en hem vooral wacht een zware taak. Laten wij hopen, dat hij deze taak naar bchooren vervullen zal. In de voorhoede is Jac. de Groot, die niet voor de volle honderd procent fit is, vervan gen door Cor Hoogvorst, die nu van links naar rechtsbinnen is verhuisd, terwijl Ab. v. d. Berg, die eenige zeer goede wedstrijden heeft gespeeld, wederom als linksbinnen in den aanval is opgenomen. Het elftal ziet er dus van rechts naar links als volgt uit: J. Halff (doel); P. Beeldman en J. Tuijn (achter); .1. Ludding, J. Peetoom en B. van Diepen, (midden); II. Plomp, C. Hoogvorst, C. Koster, A. v. d. Berg en H. Fillet (voor). Reserves zijn: F. Urbanus, C. Coevert en C. Bakker. De a-adspiranten gaan hun laatsten wed strijd in Oudkarspel spelen tegen D.T.S. a. Ze hebben slechts één punt noodig om na afloop de kampioensvlag te kunnen hijschen Waar echter gespeeld wordt- tegen nummer laatst van de ranglijst, rekenen we natuur lijk op de volle winst. Laten de jongens de tegenpartij niet te licht nemen en er voor werken. Als ze dat doen, komt de zaak in orde. De b-adspiranten vergezellen hen naar Oudkarspel, om den strijd tegen D.T.S. b. aan te binden en ook het allerjongste zusje van de Berger club kan met beide winst punten terugkecren. Zou het Zondagmiddag feest zijn in het kleine Berger voetbalwereldje? Een dubbel feest misschien? Laten wij het van harte hopen! HOOGWOUD AARTSWOUD. De traditie getrouw heeft de tooneelver- eeniging „De Hoop", tot sluiting van het sei zoen len Paaschdag en Woensdag j.1. uitvoe ringen gegeven. Ditmaal werd eerst een ern stige eenacter en daarna een blijspel in drie bedrijven opgevoerd. Wij waren door omstan digheden niet in de gelegenheid het zelf bij te wonen, doch hoorden ait betrouwbare bron, dat en het spel en de rolvastheid, niets te wenschen overliet. Ook over de keuze der stukken was men goed tevreden. De heer Slikker van Langendijk, die voor het eerst als regisseur optrad, voldeed uitstekend. De tooneelaankleeding van Laan's Meubel- Nootjes zonder dop VOOR DE GRASBOEREN VAN ONZE ZANDPOLDERS. Wie vroeg stikstof strooide heeft na al donkergroen grasland. Dus ondanks het koude voorjaar. Ook, en vooral, in koude natte lentes brengt salpeter vroeg gras. Vrees voor uitspoelen, zelfs bij strooien in Februari, hoeft niet te bestaan. Hoe kouder men het grasland houdt, hoe later de grasgroei begint. Water ophouden is schadelijk. Droge grond is warme grond en geeft met een tijdige en juiste bemesting de beste resultaten: flinke hoeveelheid en betere kwaliteit gras. Natte graslanden leveren biezen, onkrui den, slechte grassen en leverbot. Met weinig goed gras houden de koeien langer melk dan met veel slecht gras plus onkruiden. Droog grasland is vroeger beweidbaar dan natte weide: de zode wordt minder vertrapt. Houd droog grasland in waarde en verzorg het extra goed. Het geeft in herfst en lente meer dan dubbel rente. Bieten en de meeste landbouwgewassen houden niet van natte voeten. P. handel te Twisk was uitstekend, evenals de grimeering van den heer Kasten uit Winkel. De zaal van den heer Visser was aardig versierd, hetgeen een prettigen indruk gaf. Alles bijeen een paar mooie avonden met een gezellig bal tot slot. ZIJPE BURGERLIJKE STAND 26 Maart t. en met 1 April 1937 Geboren: Petrus Johannes, zoon van Ge- rardus Cornelis Slijkerman en Dieuwertje Visser. Ondertrouwd: Johannes Josephus Ju,ur- link, 29 jaar, garagehouder, te Koevorden en Elizabeth Maria Klaver, 23 jaar, zon der beroep, te Zijpe. Johannes Opdam 25 jaar, timmerman te Schoorl en Petronella Catharina Kooijman 21 jaar zonder beroep te Zijpe. Picter Delver, 24 jaar, pluimveehouder, te Schoorl en Greta Veuger, 19 jaar, zon der beroep, te Zijpe. Johannes Leeuwenkamp, 37 jaar, waker bij den Rijkswaterstaat, te Schoorl en Mar- tha Kuiper, 35 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Albcrtus Adrianus Bakker, 29 jaar, melkslijter en Cornclia Thcodora Ma ria Dobbe, 22 jaar, zonder beroep, beiden te Zijpe.. Overleden: Antje Dekker, 59 jaar, onge huwd. BIGGENJACHT OP DE MARKT. Gistermiddag was de „city" van Schagen getuige van een formcele klopjacht op een wederspannigc big. Het varkenskind had kans gezien uit zijn daglogies op de markt te ontsnappen en snelde voort in de richting van het Noord. De eigenaar en een aantal inwoners van ons stadje holden achter de rose vluchteling aan. Mocht iemand er al in slagen het dier vast te grijpen, even spoedig zag hij zich de vangst weer ont glippen. Het opgejaagde bccst^ zocht zijn toevlucht bij de koeien, die nog in markt nagepeinzen eendrachtig om de kerk ston den geschaard. Vanuit deze schuilplaats begon de big dezelfde route opnieuw, met dé bende blauwgekielde jagers achter zich aan. Omstanders bleven geamuseerd staan kijken. Eindelijk gelukte het den eigenaar zijn levend bezit in handen te krijgen. Luid schreeuwend verhuisde het dier van de Schager keien naar den schouder van zijn meester en vandaar naar de gereed staande equipage, die het woer naar zijn woonplaats terug zou brengen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Don derdag j.1. groot. De handel was vlug. De heer Herman Richter uit Amsterdam en de heer J. Komen, kochten koeien van f 270 p. stuk, dit werd gem. 35 cis. De eerste ge noemde was afkomstig van den heer J. Stammes, N. Niedorp, de tweede van den heer C. de Wit, Zijpe. Over het geheel waren er beste koeien aangevoerd. De handel in kalf koeien was matig; in gelde koeien stug Pinken met schets f 100 —125, id. zot.der schets f 50—60. Handel ma- lig. De nuchtere kalveren werden weer vlug en duur verkocht. Dc handel in paarden stug, duur. Oude vette schapen tot f 37, duur. Over- houders voor de slacht vlug, duur, tot f 27, voor dc weide tol f 25. handel goed. Bokken en geiten werden ook goed ver kocht. Vette varkens noteerden 25 ets, han del vlug. Biggen handel goed. Schrammen hetzelfde. Kippen en konijnen werden duur verkocht Er kan volgens een koopman, gerust meer komen. Over liet geheel een drukke en een mooi aangevoerde markt. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen I speelt een' oefenwedstrijd tegen Schagen II. De heeren van Schagen 1 spelen in wit shirt. Schagen I: A. Slikker II. Middelbeek M. de Haas M. Slikker J. Peetoom L. Schoorl D. Schoorl Jb. Simons D. Ruig J. Fans C. de Moor. Schagen II: P. Schoorl A. dc Wit P. Boon Jb. Molenaar E. Rus P. Boontjes G. Koch P. de Vries J. Bremer S. Groot es J. Franzen. Res.: J. Weeland, J. Steen, T. Moransart. De wedstrijd vangt aan om 10 uur. OPPOSITIE IN KOEDIJK Onlangs hebben we in deze courant een verslag kunnen lezen van een vergadering van de Boerenieenbank te Koedijk. Daar in Koedijk gaat het den tuinders ook niet voor den wind, evenmin als in andere tuinbouw streken. De één reageert echter op andere wijze op moeilijkheden dan de ander. In Koedijk heeft men nogal gauw gea geerd, en zooals ook in andere geval len, is haastige spoecj maar zelden goed. In Koedijk zijn heel wat tuinders en die menschen hebben het daar ook bijzonder slecht gehad. Tot een bedrag van ongeveer f 56000 is er opgenomen met de gemeente en de provincie als borg. Bovendien loopen er nog heel wat meer voorschotten bij die bank. Tengevolge van de slechte tijden, kunnen verschillenden niet aan de voorge schreven verplichtingen van rentebetaling en'aflossing voldoen, wat natuurlijk ook in andere boerenleenbanken, vooral in tuin bouwstreken, meer voorkomt. Het spreekt van zelf, dat dc menschen wel eens op hun verplichtingen moeten worden gcwezen.Dat is een bestuur van een bank. ook van een Boerenleenbank, verplicht. Op het bestuur rust een zware verantwoordelijkheid in de zen. Sommige buitenstaanders beseffen dit blijkbaar wel eens niet best en ons zijn ge vallen bekend, dat men verwachtte, dat in dergelijke gevallen een Boerenleenbank ge heel anders zou optreden dan een parti culiere bankinstelling. In werkelijkheid treedt een Boerenleenbank over het geheel genomen anders op, vaak meer soepel, voor zichtiger, met meer voorkomendheid, omdat het bestuur bestaat uit menschen, die door en door op de hoogte zijn van de moeilijk heden, waarin de betrokkenen verkeeren. Maar per slot van rekening moeten dc gel den, welke door de Bank zijn uitgeleend, weer terug worden betaald. Men wil schuldherleiding. In Koedijk schijnt men daaromtrent een eenigszins andere opvatting te hebben. Men wil daar schuldherleiding. Men oordeelt al dus: Ten tijde, dat het geld werd opgeno men, had dit een andere waarde dan nu: het opgenomen bedrag moet nu weer in overeenstemming met die waarde worden gebracht. En men voegt de daad bij het woord, men benoemt een commissie, vaar digt deze naar Utrecht af en de Koedijker Specialisten-in Financiën en Economie, zul len die heeren van de Centrale Bank daar eens een lesje geven, hoe het niet en hoe het wel moet. In Koedijk zal men dan met ongeduld de terugkomst van die Commissie verbeiden en ieder betrokkene zal nieuwsgierig zijn, hoeveel de Commissie er van zijn schuld wel heeft afgekregen. Inderdaad met dat doel is een Commissie benoemd. Die Com missie bestaat, uit mannen, wier naam klank heeft. De voorzitter van de tuin- bouwverecniging heeft er zitting in. verder een bestuurslid van de Vereen. Helpt El kander en een Wethouder. Om het. gemeen: tebestuur niet in discrediet. te brengen zij meegedeeld, dat. hij niet als zoodanig door het gemeentebestuur is afgevaardigd! De tuinders vergen te verf. In Koedijk houdt men, zooals uit het bo venstaande moge blijken, niet. van halve maatregelen. Maar anderen, die daar ook niet van houden, zouden zich allicht eerst hebben afgevraagd, of een dergelijke wijze van handelen ook succes zou kunnen heb ben. Voor iemand, die eenigszins in het Bankwezen thuis is en zijn gezond verstand laat spreken, is het al bij voorbaat uitge sloten, dat een dergelijk voorstel in over weging zou kunnen worden genomen. In de eerste plaats toch zouden in een Coop. Vereeniging aan de andere bij de Centrale Bank aangesloten locale banken dezelfde fa ciliteiten moeten worden verleend, afge scheiden nog van het voorschrift, dat het Bestuur der Centrale Bank een dergelijke beslissing niet op eigen houtje mag nemen Maar nemen we nu eens aan. dat dit wel mocht, zou er dan een verstandig mensch zijn ,die. zou durven verwachten, dat een Bankinstelling tot een dergelijken maat regel zou overgaan, terwijl andere dat niet doen? Zou men de veronderstelling durven opperen, dat een Credietinstelling als de Centrale Bank is. met een ongerept verleden, waar geen enkele spaarder ooit een cent is te kort gekomen (en er is een tijd geweest, dat er 400 miljoen, thans 350 miljoen, bij de Boerenleenbanken was ge deponeerd) tot een dergelijken onberaden stap zou overgaan? Teleurstelling ligt voor de hand. In Koedijk heeft men die verwachtingen blijkbaar wel. Met zekerheid durven we voorspellen, dat die verwachtingen deerlijk zullen worden teleurgesteld. En we had den niet durven veronderstellen, dat er nog menschen zouden zijn, die een derge lijke actie zouden steunen. Daarin hebben we ons vergist, want een dag. nadat een verslag van de vergadering, waarin be- doeld onderwerp was behandeld, in do kranten was verschenen, brengt de voor zitter van den Kring Langendijk van den Ned. Tuindersbond hulde aan de mannen van Koedijk voor het genomen initiatief. In Koedijk... Maar genoeg. Als die con ferentie in Utrecht eens heeft plaats ge had komen we er wel nader op terug. Want we kunnen levendig begrijpen met hoe groote belangstelling men in de Tuin bouwstreek van Koedijk en omstreken de resultaten afwacht. /?a iOiuit, 's a/XrrjdS tot l/t uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein GELUIDSSIGNAAL VERBODEN Voetbal PROGRAMMA VOOR ZONDAG N.H.V.B. Eerste klasse A. Nu Z.F.C. van Alsmaria 3 heeft gewon nen cn slechts nog W.F.C. 4 en C.S.V. te bekampen beeft ziet het er naar uit of Bergen wel kan inpakken Toch raden we Jan Halff en z'n mannen aan Zondag in Wormerveer tegen W.F.C. 4 (12 uur) maar weer het beste beentje voor te zetten. .Te kunt nooit weten. Z.V.V. 3 zal zich Vrone van het. lijf hebben te houden dat blijk baar aan de eindspurt begonnen is en met dc Paasch Roemster in het zand liet bijten. O.S.V. 3 blijft thuis de baas over Becmster. Eerste klasse C. Als Hollandia 3 Zondag slechts gelijk speelt tegen Flevo in Hoorn, zijn de rood- witten kampioen, 't Zal zoover wel komen. West-Frisia zal thuis een kleine zege kun nen behalen op Twisk terwijl Andijk 2 op eigen grond wel van M.F.C. 2 kan winnen. Tweede klasse D. D.F.S. 2 heeft het kansje tegen Akersloot Zondag niet waargenomen. Het valt zwaar haar thans uit tegen Alkm. Boys 4 wel suc ces te voorspellen (12 uur) Oudorp maakt korte metten met Alcmaria 5. Derde klasse D. Doordat And. Boys Zondag met 41 van Andijk 3 won zijn de Boys kampioen ge worden. Het programma is nu verder voor ons van weinig belang meer. V.C.L. en Aartswoud zijn nu beide vrij. Aartswoud heeft nog goed werk geleverd met de feestdagen door Schellinkhout te kloppen. Derde klasse E. Alkmaar 3 is nu wel zoowat kampioen geworden. Eerstens klopte ze zelfs Dirks- hom met 42 (de mannen van Blauw kwamen door een misverstand met 9 man op) en ten tweede verminderde Urscm baar theoretische kans tot nihil door tegen Mevo 2 gelijk te spelen. Alleen Schoorl 2 zou eventueel nog wat kunnen klaarmaken tegen de Westerweg- bewoners. Zondag ontvangt Dirkshorn Ur- sem (11 uur) Als D. nog iets geeft om een goede eindstand moet er gewonnen kun nen worden. MEVO 2Vrone 2 zal eenige spanning geven. Het resultaat is vooruit niet te voorspellen. Vierde klasse F. D.T.S. 3 kraakte Akersloot 2 met 112 en voegde zich daardoor definitief bij de leiders, zonder echter nog veel kans te maken. Want Alkmaar 4 staat vrij aardig bovenaan en zag zelfs haar belager Oudorp 2 sneuvelen tegen Alkm. Boys 5 (52) wat niet velen gedacht zullen hebben. Zondag alleen Alkmaar 4Akersloot 2. Het ziet naar dubbele cijfers uit! Vierde klasse J. Met Paschen hebben de beide leiders weer gewonnen. Hoogkarspel 2 maakte H.E.M. 2 met 5—1 in, terwijl Berkhout 2 korte metten maakte met And. Boys 2 (5 0) Zondag wordt alleen And. Boys 2 O.K.B. 2 gespeeld, waarvan het resultaat zonder belang is. Adspiranten. In afd. K. ontvangt, D,T.S. a om 12 uur Bergen a. Hierna volgt om 1 uur voor afd. M. een treffen tuschen de b adsp. dezer verecnigingen. De Vrone, Schoorl en V.C.L. adsp. hebben allen een vrijen dag. Gouden Kruis. Voor bet district Drechterland V. C.L. om 11 uur als gastheer optreden tegen Hoogkarspel 1. V.C.L. zal wel een lesje krijgen, maar wellicht kunnen ze er wat van leeren. Harddraven. D"2 EERSTE COURSES. Met Paschen zijn de sulkics voor het eerst in dit jaar weer op de banen geweest en hebben we ons eenigszins een idee. kunnen vormen hoe.de diverse stallen den winter zijn doorgekomen. Harendermolen in Groningen opende, der traditie getrouw, het ultrakortcbaan-seizoen met een 300-draverij. „Holland" was hoege naamd nog niet vertegenwoordigd. Zelfs oude .Tan van Leeuwen ontbrak. De „Drafsport" vertelt dat de conditie der paarden meeviel. Alleen die van den heer Wijk hadden een te korte voorbereiding ge had. Toch was dit voor Our Dream geen be zwaar om direct maar te winnen. De uitslag was: 1. Our Dream, eig. K. Wijk, 'her. Mensinga), f200.—, afstand 325 mëter; ■2. Flora Mac El win, eig. Stal Gruno, ber. Rart Bolwijn, f100.—afst. 315 meter: 3. Frank. eig. v. d. Molen, her. Rozeman. f 50. afst. 310 m.; 4. Retty Worthv. eig. K. Wijk, ber. Mensinga, f25.—, afst. 320 m. We wachten met belangstelling op de volgende kortcbaan-course. Dat. wordt pas 18 Mei, Krommenie, als de voorloopige course- lijst niet aangevuld wordt. Woudostcijn opende eersten Paaschdag. Geersen speelde hier de eerste viool. De A-dravcrij won hij met Mac Gregor, hoewel Arnim hem best partij gaf, doch er enkele meters voor de finish „uit" sprong. De B-draverij was voor Fanfare van den heer Knijnenhurg. Zoo Doorlooper maakte diverse fouten. Tn de C-draverij herstelde dit dier zich en liet allen achter zich. X Snd- ling maakte nog niet die indruk van vorige herfst. Op Tweeden Paaschdag draafde Woudc- steijn op de lange baan. Hier was alles on geveer voor Geerscn (welke pikeur niet minder dan 17 van de beste paarden t-raint en berijdt!). De vierde klasse won Geersen met Achil- les (K.M. tijd 1.33.8). Do handicapdraverij 2e en 3e klasse over 2060 M. was ochter voor T. Akistra (her. Bosveld), terwijl Mac Gregor (ber. Geersen) in de le klasse ze gevierde.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7