SPANJE Rechfsche opmarsch in Biscaje Britsch oorlogsschip gebombardeerd C. P. I - Aid. Anna Paulowna Groote Openbare Propaganda Vergadering Steenbruggen. Marktberichten Uit onze Omgeving WIEH1NUEN ONGEVAL Op de betonweg ter hoogte van de Boven- elft, zijn twee wielrijders met elkaar in botsing gekomen, n.1. G. Schra uit Anna Paulowna en Jn. Klem wonende alhier op 't z.g. Hoekje te Ilippolytushoef. S. werd daarbij aan hoofd en handen ge wond, zoodat de dokter er aan tc pas moest komen. Na de eerste geneeskundige behan deling is hij per luxe auto naar zijn woning vervoerd. AUTOBRAM) Dinsdagavond j.1. omstreeks half tien stond de vrachtauto G. 5)8312 van de vracht- dienst Groningen—Wieringen van F. v. d. Schuur naast diens huis voor het wierpak huis te Noordeburen. Plotseling begon de auto te branden en stond begrijpelijker wij ze dadelijk in lichte laaie. Daar er pl.m. 30 liter benzine in de auto was greep het vuur snel om zich heen. Dadelijk werd de spuit gewaarschuwd, die dan ook spoedig verscheen, daar er van de auto toch bijna niets meer te redden viel werd het met riet bedekte pakhuis nat gehouden, daar de wind Oost was liep dit groot gevaar. Men wist het echter te behou den. De oorzaak van deze zelfontbranding schrijft men toe aan kortsluiting. Door buren werd de brand ontdekt. DE OPENING VAN DE „WIERINGER WIELERBAAN". Nu het wielcrseizoen wederom in aan tocht is, willen wij gaarne iets vermelden van de toekomstplannen van de Wicringer Wielerbaan. Naar wij uit betrouwbaren bron vernemen zal de openingswedstrijd plaats hebben op 6 Mei vHemelvaartsdag), Aanvang 2 uur. L)o Directie heeft beslag kunnen leggen op de l>estc koppels uit de omgeving, terwijl als gasten zullen meerijden de Bergen op Zoomenaars René van Isselt en Buuron. De wedstrijd wordt gehouden met amateurs en opafhankel ijken; buitendien zullen ren ners van de Wicringer Wieltfrclub starten in eenige aparte wedstrijden. Als bijzondere attractie zal de Gymnastiek- kampioene mej. Tonny Paezens het start schot lossen. Wat nu te zeggen van de renners? Feite lijk is het noemen van namen reeds vol doende voor den insider. De komiek van liet veld. doch ook de vu rigste rijder, de spectaculaire rijder bij uit nemendheid wordt „vertolkt" door den be kenden Zaankantcr Hcnny Dicterman, den publieksvriend van vele banen. Hij zal rij den met den niet minder bekenden Joop Hiddes. LoskampBosland, welke hun sporen reeds lang verdienden, zullen zeker een gooi naar de eerste plaats doen. Wie kent er niet de sprinter-koppelrijder Jan Derkscn uit Heiloo en zijn vroegere maat Jn. Pronk uit Alkmaar? Derkscn zal rijden met den Am sterdammer Bcp van Stek, een goede en oude bekende van de Wicringer piste; Pronk rijdt niet Groenewegen, den vasten koppel- genoot van v; Stek. Den ïlelder, pulaats van veel sportlief hebbers, zal vertegenwoordigd zijn door den populairen Jrun Snijders, winnaar van tal van wedstrijden (o.a. dc straatwedstrijden tijdens de 7 Januari feesten). Zonder twij fel zullen zijn vele Nieuwodieper supporters hom van de tribunes toejuichen en aanmoe digen. Zijn koppelgenoot is Letjenanrs uit Friesland. Het prachtkoppel Bakker Duinevcld, res pectievelijk no. 1 en 2 in do „Cyclc cross" van Wielingen op 21 Mrt. jl., waaraan 100 renners deelnamen, rijdt ook mede Voor dit jaar voor het eerst als onafhankelijken. Ten laatste noemen wij den Wicringer rcnncr-in-opkomst S. ï.ont. Als partner is aan hem gekoppeld de Amsterdamsche po pulaire Jantje van Breda, do kleine felle sprinter, waarover de „Sport-Echo" van 2i Mrt. zoo gunstig gewaagde. De nieuwe polder, de Wicringermeer. heeft twee goed renners afgevaardigd, nl. Deijkers en Kprshuizen, welke een koppel achtervolging zullen rijden tegen twee ama teurs uit Assendelft. Wij kunnen dus gerust opmerken, dat dit een uiterst select programma is. waarbij het publick zeker niet zal ontbreken. ROTKRF.UPKL Wederom is in den Wieringemicerpolder een geval van dc gevreesde ziekte rotkreu- pel geconstateerd. Een kopnel srhapen en lammeren (51 stuks) van den heer H. T. Smit is door de ziekte aangetast. TIJDELIJK PERSONEEL Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Hipnolvtnshoef is. ter ver vanging van den heer H. de Jong. aan wien ziekteverlof is verleend, benoemd de lieer N. H. Biersteker, onderwijzer tc Den Helder VOOR 't EERST. Dinsdag j.1. hebben weer een groot aantal kinderen de eerste schreden op het pad dei- wijsheid gezet. Dc O.L. School te Hinpolv- tushoef kreeg niet minder dan 32 nieuwe lingen. De O.L. School te Oosterlnnd 9. te Wcsterland 20 en te Den Oever 25, totaal dus 8G. Vóór de Paaschvacantie kon aan deze scholen resp. aan 12, 3, 6 en 5 leerlingen, bij het verlaten van de school, een getuig schrift worden uitgereikt. Totaal 20. Het aantal schoolgaande kinderen is dus met 00 toegenomen. DEN OEVER. Wij vernemen, dat dc heer Jn. Tijscn Jzn.. administrateur van den Vlschafslag, zijn benoeming tot ronden-verificateur der Wier. Wielerbaan heeft aangenomen. LANGENDIJK TUINBOUWCURSUS LTB De tweejarige tuinhouwcursus van de L.T.B. is geëindigd met 19 leerlingen. Op de laatste lesavond was behalve vier be stuursleden ook aanwezig ir. Bietzema, rijks- tuinbouwconsulent te Hoorn. De verschillende vragen, aan de leerlingen gesteld, werden nnar genoegen beantwoord. Den tuinbouwonderwiizer, de heer L. Malle- kote werd hartelijk dank gezegd voor het door hem gegeven onderwijs gedurende de zen cursus. In de plaats van den heer J. Keizer, die heeft bedankt werd tot voorzitter van de afdeeling Langendijk van Volksonderwijs gekozen de heer K. Bierman te Zuidschar- woudc. KEGELEN. Provinciaal Concours Alkmaarsche Kegelbond. In den korpswedstrijd is het niet gelukt in afd. A de Burg I, Alkmaar te verslaan. In de afdeeling B gooide Duim in 't Gat II, Helder, 001 en werd daardoor le in deze af deeling. De heer Govers, Helder, werd hoogste korpsgooier in afdeeling B. In den Jubileumwedst rijd werd J. v. d. Berg, Amsterdam, met Si eerstö. In den vastenbaan gooide J. de Bakker op haan 5, 45 hout en plaatste zich no. 1. Verdere veranderingen hadden niet plaats. De volledige stand wordt morgen bekend gemaakt. Programma voor den korpswedstrijd op Donderdagavond: Alles Om I, Velsen; Meleor T, Amsterdam; D.O.H. I en II. Helder; L.Z.M.G. I. Ilaarlcm: Houthakkers I. Alkmaar; O.K.A. I en II, Alkmaar; Z.E.K.Z. I en II, Alkmaar. OUDKARSPEL In de op 10 Maart j.1. gehouden raadsver gadering deelde de voorzitter mede, dat burgemeester en wethouders in het feit, dat het wettelijk minimum op alle vier teldata in 1937 zeer vermoedelijk aanwezig zal zijn op de O.L. School, aanleiding hebben ge vonden, zich nogmaals schriftelijk tot den minister van onderwijs tc wenden met het klemmende betoog, de vierde onderwijs kracht in het grooto belang van den goeden gang van het onderwijs te mogen handha ven voor rekening van het rijk. De Voorz. deelde toen mede, dat R. en W. van mce- ning waren, dat het bijzonder geval, ver meld in art. 50 2e lid van de L.O. Wet 1920 op deze school van toepassing is, een mee ning, welke door den inspecteur van tiet Lager Onderwijs in de Inspectie Don Helder werd gedeeld. Bij het gemeentebestuur is thans van den Minister de modedeeling ontvangen dat de Minister heeft besloten de vierde onderwijs kracht over het jaar 1937 te rekenen vanaf 1 April, voor rekening van liet Rijk te ne men. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van Bloembollen, kweekers. Woensdagavond werd in de zaal van den heer J. de Boer te Broek op Langendijk 'n vergadering gehouden van bloemhollenkwee kers; deze vergadering was bijeengeroepen door de L.G.C. De lieer S. de Boer Kz. deel de mede, dat het de. bedoeling is uitgebrei der aanvoeren van tulpenhollen te krijgen. Aan 800 bloombollenkweekers zijn circulai res verzonden met blokjes voor het invul len der hollen. Door de saneering. met de minimumnrij- zen, gebruikte men dc veiling bijna geheel voor de inlevering van de bloembollen. Dc beste bollen zijn weggebleven. Als gevolg daarvan wordt nu deze vergadering gehou den om te komen tot oen grootere aanvoer van bloembollen. Het L.G.C-bestuur heeft het veilingsper- eoniage verlaagd tot 4 pet. De commissie wil tevens dc veilingen op Dinsdag houden, inplaats van op Vrijdag, ook in verhand met de veiling te Bovenkarspel. Aan de kooplieden zullen in het vervolg prospecti van de veilingen worden rond gezonden. De hollen zullen desgewenscht per auto worden afeehaald. Het bestuur wil de eerste drie bloembol lenveilingen eoed organiseeren, opdat alles goed kan slagen. De lieer W. Balder is voor het behoud van de veiling. Spr. drong er op aan dat de veilingen goed werden georganiseerd. Het door een der aanwezigen gemaakt bezwaar tegen het bewaren hoven water. werd door den heer C. Timmerman ontze nuwd. De heer Tromp wilde het. veilingspercen tage voor de duurdere bollen met 1 pet. ver lagen, om de aanvoer van deze duurdere bollen aan te moedigen. Zal in overweging worden genomen. Ten aanzien van het zich verbinden nu alles over de L.G.C.-veiling tc veilen, werd opgemerkt., dat dit wel niet zou zijn door te voeren. Wanneer men allemaal eens do hol ft toezegde, was men al een heel eind heen. Tenslotte concludeerde voorzitter, dat al le aanwezigen en hopenlijk ook velen die nog thuis zitten.-hetzelfde willen, n.1. een grootere, belangrijkere veiling van bloem bollen tc krijgen. Hierna sluiting. OUDE NIEDORP BRAND Gisteren ontstond door onbekende oor- zak brand in de woning van den lieer C. Veldman tc t Veld no. 323. De woning was in zoor korten tijd tot den grond toe afge brand. Dc verzekering dokt de schade. CALLANTSOGG BOUWVERGUNNING Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan G. ten Boekei Gzn., alhier, vergunning verleend voor het houwen van een schuurtje achter zijn woning, wijk A. 88a. STATISTIEK ARBEIDSBEMIDDELING OVER DE MAAND MAART 1937 Ingeschreven stonden bij de aanvraag van de verslagmaand 33 werkzoekenden; ingeschreven werden 21; afgevoerd werden 24, waarvan 17 werden geplaatst en 7 uit anderen hoofde werden afgevoerd; zoodat thans 30 werkzoekenden staan ingeschreven Hiervan zijn er 0 uit de bouw en 24 uit de landbouw- en tuinbouwbedrijven. POLITIE Gevonden: een geldig rijwielbelasting- merk, een nog nieuwe moforhandschocn, een paar wollen handschoentjes. BARS1NGERE0RN KOLHORN. Voor het Inst. v. Arb.ontwikkcling sprak de heer P. Kies gisteravond in café F. Groet over zijn ervaringen in Spanje en de strijd tegen het fascisme. In meerdere plaatsen heeft deze spreker dit. onderwerp behandeld en een uitvoerig verslag vermeldden wij o.a. reeds van de spreekbeurt te Sohagen. Daarom ineenen wij te kunnen volstaan met de mededeeling, dat ook op dezen avond de heer Kies zich een uitmuntend redenaar toonde en met een daverend applaus het publiek zijn in stemming niet liet gesprokene betuigde. De heer C. Vries dankte den spreker, waarna do internationale werd gezongen. WIER1NGERMEER H. A. Stork over „de Kerkstrijd in Rusland". Voor een klein publiek hield de heer Stork, als leider van het Anti-communis tisch Verbond in Nederland, Woensdag avond een lezing over het Bolsjewistisch re giem in Rusland en de kerkstrijd, een en ander toegelicht met lantaarnplaatjes. Ds. C. v. d. Vliet opende het samenzijn met gebed, psalm-gezang en het lezen van Hcbr. 11:13 enz. De hoor Stork bracht in zijn toespraak duidelijk het leed der christenen in Rusland naar voren en wees op den steun, dien de Nederl. christenen uit gemeenschapsoogpunt verplicht zijn te verleenen. De Bolsjewisten predikten „brood", „vre de" en „vrijheid". Een bittere ontgoocheling volgde echter na den burgeroorlog. De meest gruwelijke practijken werden uitgevoerd. De Grieksch Ort. kerk werd vernield of in gericht voor schouwburg en bioscoop. Door dezen strijd echter kregen de afgewekenen meer behoefte aan 't geloof in Jezus Chris tus. Van de 44000 Gr. Ort. Geestelijken zijn er nauwelijks 1000 over en leven een jam merlijk en armoedig leven. Van de oorspron kelijke 300 predikanten zijn slechts een zes tal over. Spr. behandelde voorts Stalin's houding t.o.v. de geknevelde kerk in Rusland. Daar na kwam dc armoede onder de Russische boerenbevolking ter sprake. Buit.cn Moskou zijn de sociale toestanden droevig, aldus spr. Vrouwen werken in fabrieken en op 't land met pikhouweel en lecren ook het ge weer hanteeren. De boeren, 80 pet. der bevolking voor heen, zijn door het geforceerde producceren radicaal onverschillig, zoodat het land, dat eens was de voorraadschuur voor Europa, voor de helft braak ligt. Tot de le klasse van de Sovjet behooren de Bolsjewisten soldaten en de Gepeoe. terwijl in de 4de klasse zijn ondergebracht de paria's, dwangarbeiders en geestelijken. Rusland met zijn 180.000 000 bewoners wordt met dictatoriale machten geregeerd, waar geen vreemdeling die de taal niet maehtig is. iets van te weten komt. In derdaad zeide snr.. hebben het daar dan nok de Christenbroeders en -zusters zeer zwaar. Spr. besloot zijn rede met een lied van Beets; „Wat. afvalt van den lioogen God. moet vallen". Na de nauze vertoonde de heer Stork een serie lantaarnplaatjes, o.a. Standbeeld Lening, Ruslands nieuwe God. enz. enz. De Eerw. beer Kiewiet besloot dit samen zijn met dankgebed, vooraf werd het Lutherlied gemeenschappelijk gezongen. ANNA PAULOWNA Biljarten. Terwijl een groep biljarters van de vereeni- ging „Anna Paulowna" in Wieringerwaard 10 partijen verloor en er 6 won, speelde een andere groep hier tegen een groep Wierin- gerwaarders en behaalden een juist tegenge steld resultaat, n.1. 10 gewonnen en 6 ver loren partijen. De match Anna Paulowna— Wieringerwaard had dus tot einduitslag een gelijk spel: 1616. Slikker—Hoogland. In café Slikker speelde de bekende biljar ter II. Hoogland tegen onzen plaatsgenoot. Hoogland maakte de 1000 punten in 05 beur ten, terwijl Slikker tóen, na 64 beurten. 940 punten had. Daar echter overeengekomen "was, volgens het systeem Avé te spelen, kwam Slikker nog eenmaal aan dc beurt en in deze. ook dus de 65ste, maakte hij even eens de 1000 vol. De twee oud-kampioenen gaven elkaar dus dezen avond niets toe en deelden de eer, na een spannenden, gelijk opgaanden strijd. Schaken. Do schaakclub „Anna Paulowna" won in een uitwedstrijd met V21/? tegen 9% van „Schaakmat" te Dirkshorn. Witte Kruisfilm. Dinsdagavond wordt de cursus Huiselijke Ziekenverpleging beëindigd niet de vertoo ning van de Witte Kruis-film in de zaal van Veerburg. Alle leden van de afd. van liet Witte Kruis hebben vrijen toegang tot de vertooning van deze film, die door een lid van het hoofdbestuur zal worden toegelicht. Oranjevereeniging opgericht. Woensdagavond werd in Veerburg verga derd om te komen tot oprichting van een Oranjevereeniging. In de laatste vergadering van het Comité Kleine Sluis voor de viering van het huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bern hard was daarover gesproken; men had zich bereid verklaard een commis sie van voorbereiding te vormen en namens die commissie werden de aanwezigen door den heer C. Rezelman welkom geheeten. Allen waren het met voorzitter eens, dat het uitstekend slagen van het feest ter ge legenheid van het vorstelijk huwelijk de op richting van een blijvende vereeniging wet tigden en de vereeniging was er. Om ieder in de gelegenheid te stellen lid te kunnen worden, werd de contributie on slechts f0.50 gesteld. Eén enkele schriftelijke stemming en de vereeniging had ook een bestuur. Hot bestaat uit de heeren: Rezelman, Liefhebber, Mol, Van Balen Blanken en Raap. Bij de rondvraag merkte de heer C. Keijzer op, met genoegen in het openingswoord van den voorzitter gehoord te hebben, dat het niet de bedoeling is Breezand in alles na te volgen. Daar is oen vereeniging, die altijd verdienstelijk werk heeft verricht en ook door bewoners van de Kleine Sluis finan cieel gesteund wordt. Het zou spr. spijten als Breezand concur rentie aangedaan werd. Ook de heeren J. Smit en N. Raap spraken in dezen geest, er op wijzend, dat Breezand indertijd z'n ker- tnis-Maandag is kwijtgeraakt en dat men daar de viering van het Koninginnefeest ook als een compensatie opvat, als een recht, omdat men dien kermisdag moest missen. Bovendien meende de heer Raap, dat men nog niet aan plannen maken toe was; er wordt beweerd, dat ook in dc Spoor- buurt een Oranjevereeniging komt en men zal toch overleg moeten plegen met die an dere vereen igingen. De voorz. wou toch wel graag een enkele richtlijn hebben, zonder nu het feest al ge heel uit te stippelen. Burgemeester Lovink zou het spijten als de vereeniging alleen feesten zou organisee ren bij bijzondere gelegenheden en niet op 31 Augustus, den verjaardag van de ko ningin. Men behoeft Breezand geen concur rentie aan te doen. De vereenigingen te Breezand en Kleine Sluis beoogen hetzelfde doel en de viering van het koninginnefeest zal in overleg moeten geschieden.. De heer Van Balen Blanken betoogde, dat het feest midden in den oogsttijd valt en men daarom waarschijnlijk niet zou sla gen als men een feest voor den heelen dag organiseerde. Naast het kinderfeest zou men misschien nog een avondfeest kunnen hou den. De heer Mol merkte op, dat het kinder feest al werd gevierd, ook zonder de ver eeniging, en bepleitte het houden van een avondfeest. Nadat nog enkele anderen zich daarvoor hadden uitgesproken, vroeg voorzitter of de vergadering in haar geheel met een avondfeest accoord ging. Met applaus betuigde men instemming. Hierna volgde sluiting. DURAGO TOT OP ENKELE KILOMETERS GENADERD. De provincie Biscaje blijft van de strijd in Spanje op dit oogenblik onze grootste aandacht vragen. Ook gedurende de laatste vier en twintig uren hebben de nationalistische troepen on der Generaal Mola terrein gewonnen en hun voorste stellingen zijn niet meer dan 6 K.M. van Durango verwijderd. Franco's troepen hebben bezit genomen van belangrijke hoogten, waar de regee- ringstroepen versterkingen hadden aange legd, die onneembaar werden genoemd. De opstandelingen, die in kleine, sterk bewa pende colonnes opereerden, hebben den vij and overal verrast, daarbij door de lucht macht terzijde gestaan en verwarring ge sticht onder de linkschen. die vielen onder het vuur der automatische wapens, hand granaten, geweren, on mortieren. De re- geeringstroepen verdedigden zich overal hardnekkig, doch lang zouden zij onder den kogel- en bommenregen niet stand houden Den opstandelingen viel gisteren een buit in handen, die alle records slaat. De ver liezen overtroffen nog die van den vorigen dag. De brancard-dragers hebben meer dan 900 dooden hegraven en aan het einde van den dag waren zij nog lang niet met hun taak gereed. Iliewel het wellicht langer zal duren dan sommige optimisten zeggen kan men thans reeds met stelligheid verklaren, dat Bilbao eerlang het Malaga van het Noorden zal zijn geworden. Rechlsche nederlaaq aan hel Zuidelijk front van Cordoba. De regeeringszender van Madrid heeft om kwart voor twee medegedeeld, dat de 'reehtschen aan het Zuidelijke front van Cordoba een ernstige nederlaag geleden hebben. Hieraan wordt toegevoegd: „De operatie, is met volledig succes ten uitvoer gelegd. De verrassing van den vijand werd tot een paniek. Een belangrijke hoeveelheid materiaal is in onze handen gevallen. De regeeringstroepen zijn overgegaan tot een zuivering der veroverde stellingen" Vervol gens deed de zender mededeeling van een verklaring, die door generaal Miaja was afgelegd tegenover journalisten, luidende: „De toestand is stationnair en blijft gunstig voor de regecringstroepen." ENGELAND NEEMT MAATREGELEN. De Engelsche admiraliteit heeft gisteren bericht ontvangen, dat de Britsche torpedojager „Gallant" tusschen Alicante en Valencia twee keer is aangevallen. De tweede aan val geschiedde twee uur na den eersten. Den eersten keer werden zes bommen ge worpen door een vliegtuig, den tweeden keer negen door twee toestellen. De oorlogsbodem beantwoordde dit met het vuur uit zijn luchtdoelbatterij. De „Gallant" werd niet ge raakt. Men vermoedt, dat dc vliegtuigen deel uit maken van de luchtvloot der nationalisten. Een formeel protest te verwach ten. De „Gallant" naar Ma- jorca. De Britsche torpedojager „Garland" heeft order gekregen, zich in verband met het. hom- hardement van de „Gallant" naar Palma de Majorca te begeven. De commandant van de „Garland" zal in overleg met den Britsclien vice-consul in deze plaats, bij de rcchtsche autoriteiten profestepren tegen den aanval, waarvan do „Gallant" liet doel is geweest. Voorts wordt in officieele kringen verno men, dat de Britsche regeering onlangs tot de autoriteiten te Salamanca een nota heeft gericht, om haar te herinneren aan de vroe gere protesten nnar aanleiding van soortge lijke incidenten. Zooals men weet, zijn deze protesten tot dusver onbeantwoord gebleven. In dezelfde kringen acht men het waar schijnlijk. dat binnenkort door bemiddeling van den thans te Hendaye vertoevenden Brit sclien ambassadeur in Spanje, Sir Henry Chilton, tc Salamanca een formeel verzoek om een uiteenzetting zal worden overhan- digd. Engeland beschermt zijn koopvaardij De „Torpehall" trots het verbod van een Spaansche opstandelin gen kruiser te Bilbao binnen geloopen. liet persbureau van de Baskiflche regee ring bericht, dat het Britsche schip „Tor pehall". geladen met levensmiddelen, nabij Gibraltar door een kanorneerboot van dc opstandelingen, de „Dato" werd aangehou den. De kapitein weigerde naar een haven der opstandelinge te stoonien en vervolgde zijn weg. Nabij Bilbao ontmoette de „Tor pehall" een gewapenden treiler van de op- ZAAL KOSSEN. op ZATERDAG 10 APRIL, Met medewerking van groot Cabaretgezelschap. Spreker: Opening 7 uur. Entrée 25 ct., bel. inb. Alle soorten HEK- en DRAAD" PALEN te koop, bij COR KUIPER Jr., Heerhugowaard, Noord. Net werkman, 36 jaar, zoekt NETTE HUISHOUDSTER, pl.m. zelfde leeftijd. Br. post" station Oudesluis, onder lett. D Prima HOOI en een partij DEKRIET te koop, bij K. DE GRAAF, Oudesluis. Nette Dame en Heer, 20 j., zoeken DITO kennismaking om de Pinksterdagen gezellig door tc brengen. Br. m. foto ge nieten de voorkeur. Br. o. 1. A aan PEEREBOOM's Adverten tie Bur., Wieringerwaard. Te koop: FOXTERRIER, rattenvanger, bij H. DE VRIES, Schagerwaard, Dirks horn. BIJENVOLKEN te koop, goed overwinterd in vaste bouw, zeer geschikt om zwermen van te telen, bij L. HEMAN, St. Maartensvlotbrug Gevraagd voor 1 Mei a.s. of eerder te Barsingerhorn EEN WERKJONGEN of Knecht goed kunnende melken. Zich te vervoegen bij A. KOOP MANS, Nieuwe Niedorp. Gevraagd H.A. best KOOLLAND, Brieven met prijsopgaaf onder letter G, hulppostkantoor, Dirkshorn. standelingen, die het vuur opende. Onmid dellijk maakte de „To^hall" zich bekend. De opstandclingenkruiser „Almirante Ccr- vera" gelastte den treiler om de „Torpehall" te beletten nnar Bilbao te gaan. Het Britsche schip warschuwde een Britsch oorlogsschip De Britsche officier stelde voor een onder zoek an boord van de Torpehall in te stel len, doch de commandant van „Almirante Cervera" verklaarde, dat het schip wapenen aan boord had en dat hij het verbood naar Bilbao tc gaan. Hierop naderden twee Britsche torpedo jagers de „Beaglc" en de „Banche", klaar voor het gevecht en gelastten de „Torpe hall" naar Bilbao te gaan, hetgeen zonder verder incident geschiedde. SCHAGEN, 8 April. 15 paarden 150—400. 76 geldekoeien (ma gere) f 100—190. 32 idem vette 180—2-40, 30 kalfkoeien 170—240, 10 pinken 60—120, 498 nuchtere kalveren 4—16, 2 vette schapen 28—37. 197 overhouders 18—26, 10 bokken en geiten 110. 15 magere varkens 1830, 10 idem vette per Kg. 48—49 et., 131 biggen 9—17, konijnen 1—2.25 kippen 1—1.50. AMSTERDAM, 7 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 221 vette kalveren, le kw. 60—66 ct., 2e kw. 46—58 ct., 3e kw. 38—44 ct. per Kg. levend gewicht, 189 nuchtere kalveren f 5—5.50 per stuk. 223 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 -ct., enkele hooger, zware varkens 56—57 ct., vette varkens 55 —56 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktovcr- ziclit. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, eerste kwaliteit vlugge handel, hoogere prij zen, andere soorten, vooral de derde kwali teit handel slepend en lagere prijzen. Nuch tere kalveren gewone aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens korte aanvoer, handel traag en constante prijzen. MEDEMBLIK, 6 April. Bevelanders 95 ct. per 50 Kg., roode lcooï 1.711.90 per 100 Kg., uien 55—60 ct. per 50 Kg., kroten 60—63 ct. per 100 Kg., wortelen 79 ct. per 100 Kg., witlof I 10.80, II 6.per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 7 April. 1S000 Kg. roode kool f 1.40—2, 700 Kg. gele kool f 2.30, 1300 Kg. D. witte kool f 1, 375 Kg. uien f 0.60, driel. f 0.60, grove f 0.90. ALKMAAR. 7 April. Aardappelen 1.802.40, andijvie 15.5017. Bloemendaler kool 34.50. bloemkool I 10.50 —12 boerenkool 1.50 gele kool 3.60 kropsla 2.60—5.60. prei 3.80—4.60 peterselie 1.20—3.80 rabarber 1215.50, raapstelen 1.301.60, ra dijs 4.505.60 roode kool 2.603.80; seldorie 0.80—1.60. spinazie 0.150.72, spruiten 7.50, hreekwortelen 0.701.40, waschwortelen 4 4.50, witlof I 4.50—6, II 2—3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. 6700 Kg. uien f 0.90—1.30, driel. f 0.60—0.70 grove f 1.20—1.50, 2100 Kg. peen f 0.90—1. 4000 Kg. roode kool f 1.60-2.10, 60000 Kg. gele kool f 2.30—3.60, 19000 Kg. D. witte kool f 1—1.30. 6200 Kg. groene kool f 1.50-2.90. NOORDSCHARWOUDE, 8 April. Eigenheimers 2.20. hl .aardappelen 1.90, uien 0.90—1.10, drielingen 60 ct.. grove 1.40 —1.60. peen 0.80—1.20, kleine 50 ct. kroten f 0.70, roode kool f 1.40—2.10, taaie gele kool f 1.70—2.60, gele kool f 1.903.70, D. witte kool f 1—1.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 7 April. Berlijn? De markt, toont geen verandering. Alleen in voorjaarsgroen ten was de vraag goed. Vooml de Hollarte'-he producten werden vlot afgezet. Gonoteerd wordt- Jfollandeche producten: 30er 6.00. sptnarts .8—8.20 per 50 Ke; komkommers 4A—42 oor i(ï) stuks; ra dijs 22—25 per 100 stuk»: radijs 22—25 per 100 bos; tavoye kool w<v-dt goed tev-aatrd. maar is niat op dt markt; A* piijs is 7.55 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2