BAL FALCON en eder land Plaatselijk Nieuws. WOONHUIS 34 stuks Hoornvee Stremming Vaart. Daan Pool fa. SCHMALZ Boelhuis Roosjes Succes Grietje Moeijes, St. Maarten. ZONDAG a.s. Regenjassen en Mantels SCHAGEN SCHAGEN Woensdag 21 April 1937, Vooiloopig bericht. op Dinsdag 20 April a.s., Groote Keeten „Strijders" Heemraadschap De Schagerkogge afgesloten zijn. Zondag 11 April Tommy Bouman 't ZAND Schager Roosjes hebben steeds Vereeniging voor Zieken- huisverpleging „Schagen" School wedstrij den Schagen 1937 Uw Zenuwen rte"teSk". Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis le geven van het overlijden van onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. Wed. van Jb. van Schagen, in den ouderdom van 67 jaar. F. VAN SCIIAGEN. A. VAN SCHAGEN- Dekkcr cn Kinderen. Waarland, 7 April 1937 Heden overleed zacht en kalm, onze Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer Oirk Wildeboer, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Uit aller naam, de Fam. WILDEBOER. Burgerbrug, 6 April '37. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 9 April. Ver trek van sterfhuis 1 u. Ondertrouwd: JACOB GLAS Cz. en TRIJN SCHAGEN Ad. Opmeer, 8 April 1937. Aartswoud, Huwelijksvoltrekking 22 April a.s. Receptie Opmeer 18 April van VA4 uur, Aartswoud 11 Apr. ,van VA4 uur. Ondertrouwd: H. SCHOEHUYS en BETSY M. JIMMINK. Huwelijksvoltrekking 21 April 1937, nam. 2 uur te Oterleek. Alkmaar, 7 April 1937. Stompetoren, Café SCHRIJVER. Aanvang 4' uur. Prima Dansmuziek. in Tweed en Gabardine, in DE moderne klenren, Alléénverkoop: Notaris G. J. VAN LEERSUM te Winkel, zal op des avonds 7 uur, in het N.H. Koffiehuis te Schagen, publiek verkoopen: Het uitmuntend onderhou den, voor ecnige jaren nieuw gebouwd, met tuin, aan den Stationsweg te Schagen, kad. Sectie C no. 919, groot 3 a. 35 c.a. Het perceel bevat beneden: 2 kamers, vestibule, gang en keuken; boven: 1 groote en 2 kl. slaapkamers, corridor en zolder en is voorzien van wa ter-, gas- en electr. geleidin gen. Laatst bewoond door- en bc- hoorende tot de nalatenschap van- wijlen den heer G. Becrs Czn. Gevraagd: Een HUISHOUDSTER, in klein boerengezin Leeftijd ongeveer 40 jaar. Br. onder let ter RIv Bur. van dit blad. ten verzoeke van den heer K. TENSEN te Callantsoog, van: (t.b.c. vrij) i paarden, enz. Notaris H. J. v. VEEN, te Zijpe. LANGED. TOONEEL- EN FILMKRING. ZATERDAG 10 APRIL, 's avonds 8 uur, draait do film bij J. DE BAKKER te NOORDSCHARWOUDE. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur, of aan de zaal. Contributie 40 ct. HET BESTUUR. Vanaf 9 APRIL 1937 tot nadere aankondiging zal de SCHAGERKOGGEBOEZEM VOOR VAARTUIGEN Dijkgraaf en Heemraden, D. P. TIMMERMAN, Dijkgraaf. P. HOPMAN, Secretaris. komen en bij P. KREIJGER, Telefoon no. 6. Bespreekt Uw plaatsen. Entrée 60 ct., bel. inbegrepen. Aanvang 8 uur. BAL NA. Te koop: EEN FOXTERRIER, (rattenvanger) bij J. A. SLIK KER, Meeldijk, Barsingerhorn. Te koop: 40 bakken SCHOTSCHE MUIZEN, Tj. BEST, Aartswoud. Biedt zich aan: CHAUFFEUR-MONTEUR, genegen alle werkzaamheden to verrichten. Br. lett. Z, KOE- TEN'S Bockhandel, Aartswoud Gevraagd: EEN DIENSTBODE, in klein gezin, voor dag en nacht, bij J. VLEDDER, Abbe- kerk, no. A 72. Gevraagd: EEN SMIDSKNECHT, tevens bekend met het lood gietersvak, bij W. HALBERS- MA, Smederij, Winkel. SCHAGEN 2 EN DE SPORTERS EINDIGEN GELIJK. 18 April de beslissing. Door de 50 overwinning, welke Sporters Zondag j.1. op Oudendijk behaalde, zijn zij in puntenaantal gelijk gekomen m. Schagen 2. zoodat nu een beslissingswedstrijd noodza kelijk is geworden. De stand van de vier liooggeplaatsten in deze afdeeling luidt als volgt: Sporters 1 16 14 0 2 28 67—24 Sparta 2 16 13 2 1 28 54—28 Sijbekarspel 1 16 6 2 7 14 39—39 Hem 1 15 4 4 G 14 31—40 Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal de beslissingswedstrijd zeer waarschijn lijk op IS April te Medemblik verspeeld wor den. Aan belangstelling, ook van de zijde der Schagcn-supportcrs zal het dan wel niet ontbreken. De partijen zijn ongeveer van ge lijke sterkte, zoodat den toeschouwers oen spannende kamp staat te wachten. We ho pen t.z.t. op dezen wedstrijd terug te komen. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris C. L. van den Bergh alhier, had Woensdagavond in café „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boon tjes aan de Markt, de openbare verkooping plaats van een woon- en winkelhuis, staan de aan de Hccronboschstraat en bewoond door den heer K. Rezelman. Het perceel werd ingezet op f3500.Er werd niet opge boden en bij afslag werd niet gemijnd. Het perceel werd dus niet verkocht. THEATER ROYAL. „De laatste darjen van Pompeji Dit, is een aangrijpende film, spelend te Pompeji, in de periode, welke voorafgaat aan de noodlottige uitbarsting van de Ve- suvius. Marcus (Preston Foster) een oersterke hoefsmid heeft geldzorgen. Om de dokters kosten voor zijn vrouw en kind, die door een wagen overreden zijn, te kunnen be talen, wordt hij gladiator, doch, met het aldus verdiende geld thuis komend, vindt hij vrouw en kind reeds gestorven. Deze ge beurtenis knakt zijn leven. Hij zoekt als een verbitterd man zijn heil in de gladia torenwereld en slaagt er in directeur van de arena te worden. Ondertusschen adop teert hij het jongetje Flavius als zoon en raakt aan het kind verknocht. Na tal van weden-aardigheden, waarin Marcus en Fla- yius beurtelings de hoofdrol spelen, treedt hij als redder van den geliefden stiefzoon en diens verloofde, op. Als het verhaal zoovpr gevorderd is, zien wij de tooneelcn, die zich afspelen onder de inwoners van Pom peji vlak vóór de heete lavastroomen hen bedekken Een drama vol werkelijkheidszin tegen een historischen achtergrond, dat een bezoek aan Theater Royal ten volle waard is. Het jaar 1936 is niet zeer voor- deelig geweest. Het verlies van de onderafd. Wieringermeer moet niet grooter worden. Onze vereeniging altijd nog aan merkelijk goedkooper dan de speculatieve maatschappijen. Benoemingen. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Woensdagavond in café Centrum van den heer Pb. Roobol aan de Markt. Als dc Voorzitter, de heer J. Schoorl Pz. opent, zijn ongeveer 15 personen aanwezig. Door spr. wordt medegedeeld, dat de heer Bolte, bestuurslid, door uitstedigheid, ver hinderd is, deze vergadering bij te wonen. De Secretaris, de heer P. Lap, leest hierna de notulen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen is de beschrijvingsbrief voor de 11e algemeene vergadering van de Fede ratie, waaruit o.m. blijkt, dat het ledental van do Federatie 700.000 heeft overtroffen. Als afgevaardigde naar deze vergadering wordt aangewezen de heer J. Burger. Het streekverhand Gorcum heeft voor de algemeene verg. een voorstel ingediend, waarbij wordt aangedrongen pagina's van het Correspondentieblad niet langer onbe drukt te laten. Den afgevaardigde wordt op gedragen in deze naar bevind van zaken te handelen. Hel jaarverslag. 1936 was 'n duur jaar. Door den secretaris wordt nu het jaar verslag uitgebracht, waaraan is ontleend, dat verpleegd zijn 140 personen, waarvan 78 vrouwen en 62 mannen, en waaronder 77 personen uit de Wieringermeer. Is het aan tal verpleegden gestegen van 102 tot 140 personen, het aantal ligdagen, dat in 1935 1866 bedroeg, is opgeloopen tot 23.24, een niet geringe stijging dus bij het vorige ver- eenigingsjaar. Er moest dan ook uitgekeerd worden f 6438.62. Operatief behandeld wer den 13 mannen en 12 vrouwen, in totaal 25 leden; de onkosten hiervoor waren f 2249.24. De omslag heeft zoowel voor Schagen als de Wieringermeer bedragen f 2.95. liet. aan lal betalende leden is opgeloopen van 2039 tot 2205, dat van kinderen beneden de 16 jaar van 670 tot 729. In totaal waren er dus 2934 verzekerden. Het ledenaantal der operatie- afdeeling is gedaald en wel van 774 op 745. Van de Paaschtentoonstellingsvereeniging is een bijdrage ontvangen van f 500, waar voor deze vereeniging dank wordt gebracht. Met de Wieringermeèr-directie is nog geen overeenstemming bereikt omtrent een even- tueele donatie. Na deze mededeeling n.a.v. een vraag van den heer M. F. de Nooïj, wordt het jaarver slag onder dankzegging vastgesteld. De rekening over 1936 heeft een sluitcijfer aan inkomsten en uitgaven van f 9.827.55; het nadeelig saldo bedraagt f 701.65. Door den Voorzitter wordt naar voren ge bracht het mooie sociale werk door de ver eeniging verricht. Toch blijft het feit, dat een nadeelig slot moet worden geboekt, ern stig. Voornamelijk kan dit tekort op reke ning van de afd. Wieringermeer worden ge schoven, daar heeft liet tekort over 1936 namelijk ongeveer f 1813 bedragen. Den wensch wordt uitgesproken, dat de volgende jaren gunstiger zullen verloopen voor de onderafd. Overigens heeft deze zaak ue aan dacht van het bestuur. De heer W. Plukker vraagt of door de minder goede resultaten in de Wieringer meer het voortbestaan van de vereen, niet in gevaar wordt gebracht. De Voorzitter antwoordt, dat de Wieringer meer zelf dit tekort weer zal inhalen Wordt het verlies daar evenwel steeds grooter en is het niet meer in te halen, dan zullen in grijpende maatregelen moeten worden ge nomen. De heer De Nooii Informeert of het niet gewenscht is in de Wieringermeer actie te voeren om meer leden te werven. De Voorzitter zet uiteen, dat men in de Wieringermeer lang niet stil zit. Door den heer Blevdorp (W.meer), bode, wordt in overwoging gegeven de wensche lijkheid van publicatie van verschillende belangrijke mededeelingen eerst eens in hot Bestuur te bespreken. De publicaties zijn soms oen sterk wapen voor concurreerende maatschappijen; de concurrentie is trou wens toch al groot. Misschien is het wel beter als halve renteniers zich eens achter deze zaak zetten in de plaats van spr., die niet altijd gelegenheid heeft. De Voorzitter meent dat het goed is de acquisitie eens met 't plaatselijk Bestuur te Wieringermeer te bespreken. Onze omsla gen, aldus spr., zijn altijd nog belangrijk la ger dan de premiën van speculatieve maat schappijen. Hef is gewenscht een behoor lijke reserve te hebben, zoo zegt spr verder; voorloopig is dc wet opvereenigingen als de onze wel van de baan. maar we weten niet wat nog mogelijk is en dan zal een groote reserve aanwezig moeten zijn; dit als antwoord op een vraag naar de mogelijkheid de omslag voor Schagen nog te verlagen. Bii een speculatieve maatschappij gaat. het om de winst en worden daarom soms maat regelen genomen, welke voor de deelheb bers niet prettig zijn, b.v. royement Onze vereeniging daarentegen stelt zich op het standpunt: allen voor enkelen, laten dc menschen dat goed bedenken! De financieele commissie heeft boeken en bescheiden in orde bevonden; gewezen wordt echter op het groote aantal kwitan ties dat door enkele leden nog moet worden voldaan, waarom in overweging wordt ge geven, hiertegen maatregelen te treffen. Onder dankzegging wordt hierna de pen ningmeester gedechargeerd. Aan de orde komt de verkiezing van 2 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Burger en J. Varkevisser; beiden zijn herkiesbaar en worden met groote meerderheid van stemmen hericozen. Tot lid der financieele commissie, wegens periodieke aftreding van den heer W. Plukker, die niet herkiesbaar is, wordt be noemd de heer Schneider. Besloten wordt de vergoedingen voor den secretaris te Schagen vast te stellen op f 50. voor den penningmeester op f 140, voor den secretaris te Wieringermeer op f 35, de vergoedingen zijn dus ongewijzigd gebleven. Bij de rondvraag komen nog enkele kwesties van meer internen aard aan de orde. O.a. wordt er op gewezen, dat men volgens het gewijzigde huishoudelijke re glement de geboorte van oen kind moet opgeven; hieraan wordt wel zeer slecht de hand gehouden. De aandacht wordt er tevens op gevestigd dat opname in een ziekenhuis binnen de drie dagen moet geschieden; wordt dit ver zuimd, dan kan geen aanspraak op de volle vergoeding worden gemaakt. Hierna sluiting. Een regenachtige middag met goede wedstrijden. Gisterenmiddag vonden de eerste wedstrij den plaats der schoolwedstrijden om uit te maken wie van de elftallen in het hoofd- tournooi en wie in het troosttoumooi zouden moeten uitkomen. Niettegenstaande de neer plassende regen hebben de jongens goed voetbal laten zien. We hebben er 110 jon gens zien voetballen, onder wie zeer goede krachten schuilen voor de toekomst. Over de wedstrijden het volgende. SCHAGEN 1—SCHAGERBRUG 1, 3—1. Een aantrekkelijke wedstrijd. Onder leiding van arbiter C. v. d. Linde werd begonnen. De eerste kans ontslaat voor Schagen. Rijn van Rooi wacht echter een fractie van een seconde te lang niet schieten en de kans is verkeken. Het is ech ter uitstel van executie, want weinige oogen- blikken later dringt kleine Henk Volten door de Sehagerbrug verdediging heen, om een zuiver schot in te zenden, wat dc Sehager brug keeper niet vermocht te stoppen. 10. Groote vreugde in het Schagen kamp en te leurstelling bij de dames van Sehagerbrug, die hun ploeg kwamen aanmoedigen en net moesten zien hoe Volten scoorde. De wed strijd is zeer aantrekkelijk. Het is een lust om den kleinen Abbring en Jo Bos te zien spelen. De Schagerbruggers krijgen een kans om gelijk te maken. Nieuwland weet zich tusschen" de beide Schagen backs door te worstelen, maar raakt door te lang treu zelen net op het critieke moment, als hij zal schieten, de bal kwijti door goed ingrij pen van back Blaauhoer. Na cenige goede aanvallen der geel-zwarten, die niets op leveren, krijgt Sehagerbrug een corner te ne men. Deze wordt goed voor het doel go- plaatst en direct ingeschoten. Keeper Houtkooper stopt het schot goed, maar kan de bal niet houden. Weer wordt de bal in geschoten en weer duikt de kleine keeper op en stopt de bal op fraaie wijze. Tot ve ler verbazing kent arbiter van der Linden echter een doelpunt toe, 11. Na de rust zien wc een verdedigend Sehagerbrug met oen steeds aanvallend Schagen. Mooi werk van den kleinen Abbring brengt de bul voor het Sehagerbrug doel, waar Teun Schoorl klaar staat om den bal onhoudbaar in te schieten, 21. Na een goeden aanval van Sehagerbrug, welke wordt afgeslagen, krijgt Abbring, de rechtsbuiten, de hul in buiten spel positie toegespeeld. Arbiter van der Linden ontgaat dit, waarvan de kleine man gebruik maakt, om op fraaie wijze de over winning tot een feit te maken, 3—1. Kort hierna komt het einde. PETTEN 1—BARSINGERHORN 1, Petten te zwaar voor Barsinger horn. Barsingerhorn pakt direct goed aan, doch zienderoogen wordt Petten sterker. Bij een hunner aanvallen slaat een Barsingerhorn speler de bal met de hand weg, waarvoor arbiter A. Bijlsma terecht een penalty toe kent, die in een doelpunt wordt omgezet, 10. Dit doelpunt luidde en serie aanvallen in van de Pettenaren, welke niet van ge vaar ontbloot waren. Wel boden de Barsin- gerhorners aardig tegenstand, maar het ver schil was te groot. Met de rust stond het reeds 3—0. Na de rust maakte het elftal van meester Geensen er nog drie goals bij, zoodat het einde kwam met 60. BURGERBRUG 1—KOLHORN 1. 0—3. Dc club van meester Nonnekes heeft laten zien dat ze voetballen kan. Kort voor de rust wist Henk Beens na een fraaie pass van Blaauboer, zijn elftal de leiding te be zorgen. Na de rust direct reeds een paar aardige aanvallen van Kolhorn, welke door Burgerbrug met de grootste moeite werden gestuit. Een geweldig schot van Oké wordt door den Biirgerbrug-keeper op fraaie wijze gestopt. Het schot is echter zoo hard dat hij den hal laat rollen, waarna de toestormende Henk Beens den hal keihard in het verlaten doel deponeert. 0—2, Kort voor het einde krijgt Kolhorn een vrije trap te nemen, welke door Blaauboer hard op doel wordt gescho ten. Hoog verdwijnt de bal dan over den kleinen Burgerbrug-keeper in het doel. 03. Na nog een vergeefsche poging van Burger- brug om de eer te redden, fluit arbiter Bijlsma, die uitstekend leidde, voor de laat ste maal. LUTJEWINKEL 1—DIRKSHORN 1. 1—.3 Goed spel van Dirkshorn in de eerste helft brengt hen de over winning. Onder leiding van meester de Groot ving deze wedstrijd aan. Reeds na eenige minu ten spelcns wist „Jopie" voor Dirkshorn op fraaie wijze te doelpunten door een uitge schoten bal van de Lutje winkel keeper meteen op zijn slof te nemen. 0—1. Bij Lutjewinkel wil het blijkbaar niet erg bo teren. Wanneer de backs in het nauw zijn gedreven zet een hunner dc bal voor eigen goal waar natuurlijk ,de kleine middenvoor van Dirkshorn „Jopie" gereed staat om in eenen de mooie kans te benutten en de keeper geen schijn van kans te geven. 0—2 Met dezen stand wordt gedraaid. Weer is Dirkshom direct sterker. Jan Burger weet er aardig tusschen door te scharre len en de voorsprong op 3—0 te brengen. Uit een der L.—aanvallen ontstaat een corner welke zoo mooi voor het doel wordt geplaatst, dat alle Dirkshorn-verdedigers verbluft blijven staan en toezien hoe de kleine Lutjewinkel—middenvoor hun keeper passeert. 13 Weinige oogenblikken later ontgaat een zeker doelpunt aan L. als zelfs de keeper is gepasseerd, maar deze nog net het been kan grijpen wat het doel punt wil maken. Een penalty had hier moeten volgen. OUDESLUIS I—CALLANTSOOG I 1—2 Een onproductieve C. voorhoede. De clubs van meester Schut en de Vos hebben elkaar bestreden onder leiding van meester de Groot. Callantsoog was sterker dan Oudcsluis maar wist dit niet in doel punten uit te drukken. Dc rust ging in met dubbel blank. Na de rust is het eerst weer misere met de duinbewoners. Na talrijke mislukte aanvallen hebben ze eindelijk succes als een hoog schot yoor de Oudesluis keeper onbereikbaar blijkt. 01, Weinige minuten later vergroot de kleine middenvoor na mooi solospel de voorsprong 0—2 Oudesluis geeft de moed echter niet op. Plotseling een snelle aanval over links. Een goede voorzet een mistrap van dc C. hack en op goede wijze benutte dc O.-rechts huiten deze kans en gaf dc C.-keeper geen kans. 1—2 Het had maar weinig gescheeld of dezelfde speler had weer succes gehad. Net op tijd greep de C.-keeper echter in. Zonder verandering breekt het einde aan van den laatsten schoolvoetbalwcdstrijd van dezen dag. Voor het hoofdtournooi hebben zich der halve geplaatst de vetegenwoordigende elf tallen van: Schagen, Petten, Kolhorn, Dirks horn Callantsoog. welke een halve com petitie zullen spelen om de beker. Voor het troosttoumooi hebben zich ge plaatst: Sehagerbrug, Barsin eer horn, Bur gerbrug. Lutjewinkel en Oudesluis. Zater dagmiddag worden de wedstrijden vermoe delijk voortgezet. slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mijnhardt's Zanuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten NIEUWE NIEDORP Nicdorp's Gemengd Koor en Kinderkoor geeft Zondagavond a.s. een uitvoering in de Prins Maurits. Benevens zang zal worden opgevoerd een komische operette. Gezien den goeden naam die de vereeni ging zich heeft weten te verwerven, zal ook' nu ongetwijfeld het publick wederom in groote getale opkomen. Zie verder advertentie. In het zaaltje van den heer Grootes alhier hield Dinsdagavond dc afd. Nieuwe Niedorp van de Jongelieden Geheelonthouders Bond een propaganda bijeenkomst. Voor deze avond waren vele uitnoodigingen verzonden en het was een verheugend feit, dat ver schillende personen aan de oproep gehoor hadden gegeven. Het was ongeveer acht uur toen de Voorzitter dc bijeenkomst open de met een woord van welkom aan dc aan wezigen en in het bijzonder aan den Bonds voorzitter Jan Rcdeker uit Hoogezand die een lichtbeeldenserie zou vertoonen over het werk van dc J.G.O.B. Hierna werd de Bak- marsch gezongen. Dc Voorzitter houdt dan een rede over liet wezen van J.G.O.B. en hieruit blijkt hoezeer het werk der geheel onthouding nog noodzakelijk is, ook nog in dezen tijd, waarin bpenbare dronken schap een zeldzaam feit is geworden. De lichtbeelden, die hierna worden ver toond genoten aller belangstelling, die zij dan ook ten volle waard waren. Dan volgde de pauze waarin thee met koek werd verstrekt, Dan volgde nog eenige declamatie en daarna werden cenige liedjes met een refreintje gezongen, welke in de Jeugdherbergen en op kampen algemeen bekend zijn. Over gebrek van bijval had de "zanger niet te klagen want allen zongen uit volle borst mee. Het hoogtepunt werd be reikt hij het zingen van het bekende lied „Mijn hoed, die had drie hoeken". wat groote hilariteit tengevolge had. De Voor zitter kon dan ook in het sluitingswoord constateeren, dat het een echt gezellige avond was geweest. HARENKARSPEL WAARLAND. Nieuwbouw. Voor rekening van de er ven J. Bes alhier zal een woonhuis worden gehotiwd, waarvan het. werk is opgedragen aan de plaatselijke vaklieden. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. Naar ons wordt medegedeeld, wordt door de daartoe bevoegde autoriteiten overwogen om het hulppostkantoor alhier eerlang om te zetten in een poststation. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. Zaterdagavond draait bij J. de Bakker de film „Strijders". Voor degenen, die deze uiterst belangrijke film willen zien, bestaat gelegenheid zich aan de zaal een toegangs bewijs te verschaffen tegen een contributie van 40 cent. Men leze dc advertentie in dit; blad.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3