m Duitsche perscampagne legen Frankrijk Buitenland Da afzetting van Jagoda Roosevelt op de wip Origineele bewapening van de Parijsche politie De Nederlandsche haring- visscherij in het Lagerhuis De Grondwetsherziening in eerste lezing aangenomen Om eigen politieke onrust te verbergen. „Sire, sta de vrijheid van ge* dachte toe". -- De beslissing van den Franschen rechter van instructie om kolonel de la Rocque en de Parti Social Francais te vervolgen is voor de Duitsche pers aanleiding tot oen nieuwe anti-Fransche campagne. De „Völkischc Beobachter" geeft te verstaan, dat in Frankrijk elk oogenhlik oen revolutie kan uitbre ken en voegt hieraan toe. dat in Frankrijk op het oogcnblik eenzelf de toestand heerscht als in Duitsch. land voor de komst van Ilitler. De pers publiceert ook berichten over de prijsverhoogingon in Frankrijk, hetgeen volgens haar regel recht leidt naar een eco nomische catastrophc. Het is opmerkenswaardig, aldus Havas, dat deze aanvallen deel uitmaken van een algemecne rampagne in de Duitsche pers welke ten doel heeft vast te stellen, dat alle democratische landen zijn aangetast door het anarchisme of bolsjewisme. In dezen zin worden de stakingen in Ameri ka, de werkloosheid in Engeland en Tsje- choslowakijc uitgelogd. Op liet oogenblik keert men zich in het bijzonder tegen Frankrijk en de sociale maatregelen van dc Fransche regecring. Voor hen, die den toestand In Duitschland gadeslaan, zoo schrijft Havas verder, is het niet twijfel achtig, of de propaganda, welke achtereenvolgens de niet-fascisti- sche landen aanvalt, wordt geleid door de ernstige binnenlandsche po litieke moeilijkheden. Dc ..Ruhrarbeiter" vergelijkt den toestand van de arbeiders in de democratische lan den. met die van de arbeiders in Duitsch land en schrijft: „De stakingen zijn voor- tcekenen van een storm... in Duitschland zijn de loon-en stabiel". Hiertegen kan men inbrengen dat. volgens de statistieken dc loonen gebleven zijn wat zij waren na de korting, welke door Brü- ning werd toegepast, terwijl de prijzen voor de eerste levensbehoeften zoonis levens middelen en kleeding met 20 tot 25 procent zijn gestegen. Verder moet men hierbij re kening houden met het schaars worden van vele artikelen en de vermindering van kwaliteit door het vierjarenplan. Men weet thans, dat niettegen staande de zorg van het Derde Rijk om de symptomen van sociale slap te te verbergen, plaatselijke stakin gen hebben plaats gehad. De socia le bewegingen elders in de wereld blijven niet zonder invloed op de Duitsche massa. Het blad „Rote Erdc" toont zieli onge rust. Het „Arbeidsfront" vermeerdert zijn oproepen, vermoedelijk omdat de noodzaak zich deed voelen. Verder wijst Havas op het officieele com muniqué over de gerechtelijke vervolging van zeven katholieke geestelijken in het Rijnland, die beschuldigd worden van hoog verraad tezamen met elementen uit de ar heidcrskias.se. De pers spreekt over een „betreurenswaardige poging van het poli tieke katholicisme een katholiek-bolsjewis tisch front te vormen". Bovendien is de nationaal-socialistischc pers verontwaardigd over het daverend applaus, „dat de schouw burghezoekers te Berlijn gaven na de woor den van den markies van Posa in .Schil lers „Don Carlos", „Sire, sta de vrijheid van gedachte toe". Commentaar van de Popoio d' Italia liet bohjeii'isme verslindt zich zelf In een hoofdartikel schrijft de „Popoio d' Italia" o.a. dat het einde van Jagoda. een der grootste heili gen uit het bolsjewistische paradijs", een der oudste volgelingen van Lc- nin en een der deelnemers aan de revolutie van 1917, het derde bedrijf vormt van het groote Thermidori- aanschc drama, dat zich, sedert Trotzkv. de onverzoenlijke vijand vftn Stalin is geworden, in Rusland afspeelt. Van de 21 leden van het Centraal Bolsjewistisch Comité, dat aan den vooravond van do revolutie werd gevormd, is alleen Stalin staan de gebleven. De arrestatie van Jago da kondigi do voorbereiding aan van het derde proces tegen het Trotzkistische kwaad, dat do nacht merrie. van de nieuwe Tsaren in het Kremlin is geworden. Het blad merkt op, dat Jagoda, die ge tracht heeft, Rusland van alle Trotzkisti sche smetten te zuiveren, alvorens gefusil leerd te worden, als een schurk en een los bol aan den schandpaal wordt geslagen, waarover de proletariërs, die hem eerdon als den onkreukhnren en meedogenloozen verdediger van het Sovjet-vaderland, wel bijzonder gesticht moeten zijn. Het blad schrijft tenslotte, dat de com plotten, processen, tcr-dood-veroordeelingen economische mislukkingen en ellende de balans vormen van 21 jaren van dit regiem dat in de landen der „groote democratieën" nog met een welwillend oog wordt gadege slagen en verklaart, dat van dit Oosten niet hel licht komt, doch de echo van het ge weervuur der cxcciitic-peictons. Thans is het de beurt van Jagoda, den intiemen vriend van Lenin. In het hiernamaals verwachten 100.000 Russische arbeiders en boeren, die dc laatste jaren op last van hem zijn gefusilleerd, hem met koortsachtig en gewettigd ongeduld. Vrees voor een „boom". Kee ring van het inflatiegevaar door vaststelling van een lageren goudprijs. Ondanks de stellige tegenspraak van de Amerikaansche regecring blijft men in fi- nanticcle kringen te New York gelooven, dat President Roosevelt binnenkort gebruik zal maken van zijn recht om den prijs van het Amerika binnenstroomende, goud te druk ken. Men baseert dit wantrouwen op een uitla ting van den President, dat hij besloten is de prijzen naar beneden te brengene hetgeen een aantal maatregelen zou noodig maken, volkomen tegengesteld aan die, welke de President tot dusverre steeds heeft getroffen. Het was immers zijn streven om door hoo- gere prijzen de handelsactiviteit aan te moe digen. Thans gaat het echter te hard! De opleving in zaken dreigt te ontaarden in een „boom", welke, zooals wij hier reeds eerder uiteenzetten, het gevaar van inflatie naderbij brengt. Roosevelt schijnt die verleidelijke weg ech ter niet op te willen. Prijsdaling, althans remming van de te groote prijsverhoogingen is thans het doel. En om daartoe te komen lijkt het aller eenvoudigste middel om den goudstroom, welke de Unie onafgebroken binnenkomt, te keeren door een verlaging van den goud prijs. Ingewijden wijzen er op, dat Roosevelt gewend is zijn beloften na te komen, zoo dat eerstdaags zeker maatregelen tegen de prijsopschrocverij zijn te verwachten. Dat deze mantregelen volkomen tegenge steld zullen moeten zijn aan de tot dusver door den President gevolgde politiek, acht men geen bezwaar. Men meent dat Roosevelt zeker het roer tijdig zal omgooien, teneinde een zekere sta biliteit in de prijzen te bereiken, en sterke schommelingen zoowel naar boven als naar beneden te voorkomen. Inktspuit en celluloid-geweer ko men in zwang. Dc tragische gebeurtenissen tijdens de rel letjes te Clichy, waarbij vijf menschen ge dood werden en ongeveer vierhonderd ge wond, hebben dc Fransche politieautoriteiten er toe gebracht, hun strijdmethoden aan een ingrijpende verandering te onderwerpen. Kunstig worden thans de hoofdwapens van de politie in traangasbommen en inkt- sproeiers veranderd en in plaats van loo- den kogels worden de pistolen met celluloid- geschut geladen Want de politie stelt zich ten doel, rcbellecrendc volksmassa's voortaan zonder bloedvergieten uit elkaar te jagen. Tot nog toe gold de brandspuit als het onschuldigste aanvalwapcn der politie, doch een bezwaar hierbij is, dat dc waterslangen gemakkelijk doorgesneden kunnen worden; bovendien vat men des zomers een afkoe lend had als iets zeer aangenaams op. Van daar dat de politie-mannen tot de drie bo vengenoemde onaangename, doch nict-doode- lijko middelen besloten. Het traangas heeft, zooals bij de stakers conflicten in de Vercenigde Staten gebleken is, het groote nadeel, dat het zijn pijnlijke uitwerking niet tot den „vijand" beperkt, doch deze uitstrekt tot toeschouwers en voor bijgangers, daarentegen kunnen inktsprocier en celluloidgeweer op de boosdoeners ge richt worden en het is ook om deze re den dat men beide merkwaardige wapenen uitstekend geschikt acht voor het politionee- le doel. Een celluloidgeweer werkt op dezelfde wij ze als een machinegeweer; het verschiet eveneons een onafgebroken stroom projectie len, welke echter, doordat zij uit celluloid vervaardigd zijn, slechts een oppervlakkige verwonding veroorzaken; deze is wél pijn lijk, doch ijièt doodelijk. De inktsprocier of inktspuit heeft een meer paedagogisch effect. Ilij is op hetzelfde principe van de meer bekende verfspuiten geconstrueerd: luchtdruk veroorzaakt de straal koolzwarte inkt, die, begrijpelijkerwijs, op de getroffenen een onplezieriger indruk maakt dan een straal schoon water. Naast deze nieuwe instrumenten zullen de Parijsche ordebewaarders hun „echte" pisto len blijven voeren, doch zij hebben zich stipt tc houden aan het hevel, slechts in het uiter ste noodgeval van het vuurwapen gebruik te maken. BEROVERSCHUIVINO IN ZWITSERLAND. In een der zijdalen van de Jura, tuschen dc plaatsjes Court en Moutiers is de kan tonale weg door een langzame vcrglijding van een stuk berg met een steenlaag van verscheidene meters dikte bedekt. Dc grond verschuiving begint reeds de bedding van de rivier Rirse te bereiken. De spoorlijn Tavan- nesMoutiers is eveneens door gesteente bedekt. Op zekere plaatsen ligt een steen massa van 25 M. dikte op den weg. De grond is in beweging over een oppervlakte van 100.009 M2. en de hoeveelheid verschui vende grond wordt geraamd op anderhalf inilliocn M3. Dag en nacht zijn 400 arbeiders bezig met de opruimingswerkzaamheden. Het verkeer langs den weg zal Maandag a.s. hervat kunen worden. De staking bij de General Motors in Canada Bezetting van fabrieken zal niet worden gedold. De Canadeesche autoriteiten schijnen een scherper houding tegenover de sit-downsta- kingen te willen aannemen, dan de Ame rikaansche, althans de minister-president der provincie Ontario, Hopburn, heeft ern stige critiek uitgeoefend op dc organisato ren der staking en verklaard geen onwettige bezetting der fabrieksgebouwen te zullen dulden terwijl allen, die wenschen te wer ken, op afdoende wijze beschermd zullen worden. Het aantal stakers bij de Canadeesche Ge neral Motors bedraagt thans 4000. Het bedrijf verreweg geheel in Nederlandsche handen. In het Engelsche Lagerhuis is de regee ring de vraag gesteld of zij zich er van be wust was, dat practisch de gehecle haring- visscherij buiten de kust van Yorkshire in Nederlandsche handen is en of eenige hulp verleend kan worden aan Britsche treilcrs, hen in staat te stellen met succes te con- curreercn. Namens de regeering antwoord de Morrison hierop, dat hij geen reden had tc veronderstellen, dat de achteruitgang in de hoeveelheden op den afslag gebrachte haringen in Scarborough te wijten is aan het optreden van Nederlandsche schepen buiten de kust van Yorkshire. Spr. is van meening, dat de oorzaken hoofdzakelijk te wijten zijn aan het bedrijf in zijn geheel. Met den achteruitgang van de buitenland- sche markt is er een tendentie geweest voor dc visschers zich te concentreercn op andere havens, die betere faciliteiten bieden voor zouten, rooken en op de markt brengen van hun waar. Duitsche propaganda in het buitenland Een rondschrijven van rijksmi nister Rust. De Duitsche rijksminister van onderwijs, Rust, herinnert alle Duitsche leeraren en studenten, die naar het buitenland gaan er aan, dat zij gehouden zijn zich direct na aankomst in verbinding te stellen met de nationaal-socialistisehe afdeelingcn, in het land, waarheen zij zich begeven. De circulaire voegt, hieraan toe: „Dit contact is in het bijzonder noodig in lan den, waar het jodendom een vooraanstaande positie inneemt en waar emigranten pro- beeren zich naar voren te dringen bij alle kwesties, welke betrekking hebben op het Duitsche cultureelo leven. Het is onont beerlijk, dat de Duitschers door de natio naal-socialistisehe organisaties worden voorgelicht over den in het land bestaan- den toestand. De vredestempel bij Cardiff Eerste steenlegging door Lord Halifax. Gisteren heeft Lord Halifax ïn het Ca- thvs Park nabij Cardiff den eersten steen gelegd voor den vredestempel. welke daar zal worden gebouwd. In de zijbeuken van den tempel zullen de zalen van de naties worden aangebracht. In nissen zullen de symbolische figuren van rechtvaardigheid en vrede worden geplaatst en op altaren rullen de herinneringslamp en het Volken bondshandvest worden neergelegd. Op een altaar, dat in het midden zal worden opge richt. zal het „Boek der herinnering" wor den gelegd. Hierin zal eiken dag een blad worden omgeslagen. Op de muren zal in basreliëf het wapen van alle landen, die lid zijn van den Volkenbond, worden aan gebracht. BRITSCHE SPOORWEGARBEIDERS STELLEN EISCHEN. Onafhankelijk van elkaar hebben giste ren de drie groote vakvereenigingen der En gelsche spoorwegarbeiders, de National Union of Rnilwaymen, de Associated So ciety of I.ocomotive Engincers and firemen en de Railway Clerks Association, bij dc vier groote Engelsche spoorwegmaatschap pijen verschillende eischen gesteld, waar van de voornaamste zijn: Terugkeer tot het loonpeil van voor de crisis van 1931 en toekenning van een jaar- lijksehe vaeantie van twee weken met be houd van loon. Monaco beleeft zijn eerste staking Fabrieken bezet. Voor het eerst in de geschiedenis is in het vorstendom Monaco een staking uitgebro ken. De wetgeving van het staat je heeft het recht van staking nooit erkend en bedreigt degenen, die daartoe aanzetten, met verban ning. Desniettemin hebben thans de 250 ar beiders der gasfabriek het werk neerge legd en de fabriek bezet. De werklieden van vrijwel alle openbare bedrijven licbbcn dit voorbeeld nagevolgd. Internationale textiel- conferentie Tegenstand tegen veertigurige werkweek. Op de internationale tcxtielconferentie hebben dc Britsche en Japansche textielfa brikanten, als vertegenwoordigers van de belangrijkste exportlanden, zich in hun ge heel verzet tegen tiet voorstel om in de ge- heelc textielindustrie de veertigurige ar beidsweek in te voeren. Eerste Kamer Den Haag, 8 April 1937 De Eerste Kamer heeft heden, spoedig na de verdediging van minister Dc Wilde, de voorstellen tot wijziging der Grondwet aan genomen, zooals kon worden verwacht. De nieuwe Kamers zullen straks zonder debat over de voorstellen hebben te beslissen en dan krijgen wij de „plechtige afkondiging", ais liet fiat gegeven is, wat voor een aan tal ontwerpen wel vaststaat. Alleen de wijzi gingen nopens de revolutionnaire vertegen woordigers „de beperking" der parlemen taire onschendbaarheid en de uitsluiting van het passief kiesrecht voor politieke mis dadigers ontmoetten thans ook in den Se naat onovcrkomenlijke bezwaren van de S. D.A.P. en de V.D., terwijl ook de N.S.B. zich daarbij aansloot. Trouwens, de heer Van Vessem (N.S.B.) liet „tegen" aanteokenen bij op één na alle ontwerpen, behalve bij dat aangaande het inkomen van dc Kroon. Dat een 2/3 meer derheid voor de eerstgenoemde voorstellen verkregen zal kunnen worden, na de ver kiezingen mag inderdaad zeer betwijfeld wórden. Minister De Wilde had heden overigens een makkelijke laak, en zijn betoog was dan ook in 't bijzonder gericht tegen de critiek van mr, Van Vessem, die immers bij de Regeering niets dan boos opzet tegen de N.S.B. had geconstateerd. Z.Exc. wist telkens daverende vroolijkheid te ontketenen, zoo, toen hij uitriep, wat er onder N.S.B.-regimc van de grondslagen van ons Staatsbestel zou overblijven, van de Kroon, van de vrijheid van het woord, de vrijheid van onderwijs, de vrijheid van organisatie, dc vrijheid van godsdienst'? Mr. De Wilde geloofde, dat genoemd regime slechts één Grondwetsartikel mogelijk maak te: „Mussert is groot en Van Vessem is zijn profeet!" Woelig werd de vergadering, toen de mi nister een artikel van ir. Mussert in „Volk en Vaderland" over de z.g. „Bloedraad", namelijk de commissie ad hoe nopens de uitsluiting van revolutionnaire vertegen woordigers ging voorlezen en meende te kunnen anntoonen, dat de heer Mussert „niet van alles verstand" kan hebben, en zeker weinig van StaatkundeOnop houdelijk werd de bewindsman, die zich zelf moeilijk kon houden, door lachsalvo's gestoord. En de interrupties van den heer Van Vessem ontlokten vinnige hamerslagen aan des voorzitters hand. Wat de hoofdzaken van het gisteren ge voerde debat betreft, mr. De Wilde kon niet inzien, hoe thans een „herziening in grootcn stijl" mogelijk zou zijn geweest. De alzijdig samengestelde Staatscommissie, wel ke ruim een half jaar tijd had, kon niet tot een principieele herziening komen. Voorts verweet Z.Exc. den heer Van Vessem, dat hij verzuimd had aan tc toonen, hoe hij zich dan een ideaal staatsleven denkt. Wel had die afgevaardigde gezegd, dat de huidige Regeering „op bajonetten zit", doch natuurlijk wees de minister zoo'n uitlating van zich, uitroepend, dat de regee ring moreel op het volk steunt, op voor- en tegenstanders, die vrijheid van spreken en van critiek genieten. „Dc bajonetten zouden gebruikt worden, als de N.S.B. het eens voor liet zeggen kreeg! De replieken brachten nu en dan sterke „beweging" in de zaal, vooral toen mr. Van Vessem reageerde op het ministcrieclc be toog en dc heeren Knottenbelt en De Zeeuw (S.D.) 't met elkaar nog eens aan den stok kregen over het al of niet revolutionnaire verleden van de S.D.A.P. De heer Van Vessem zei, dat men de N. S.B.-geschriften maar moest lezen, als men weten wil, hoe die beweging over de nieu we staatkunde denkt. „Als de nation-aal- socialisten tot wetgeving overgaan, zullen nadere gegevens niet onhreken!" (Dc heer Hennans(S.D.): Dan hebben we nog den tijd!) De ander vervolgde met te zeggen, dat de S.D.A.P. streeft naar de dictatuur van het proletariaat (De heer Vorrink: U weet er niets van!) De heer De Zeeuw vroeg, of de liberalen met hun Avro-demonstratie op Houtrust soms niet getracht hebben, de Regeering tc intimideeren? De Senator ontkende, dat de S.D.A.P. als partij in 1918 revolutionnair heeft willen zijn. Mr. Knottenbelt betoogde, dat de S.D.A.P. nog veel veranderen moet,, wil zij het parle mentaire stelsel werkelijk steunen. Thans zag hij in haar nog dc verdedigster van een groepsbelang, getuigde den naam: ar beiderspartij. Minister De Wilde betoogde, dat de N. S.B. door haar vertegenwoordigers in het parlement moet laten blijken, hoe zij ons staatsbestel wil inrichten. En wat de Soci aal Democraten betreft, Z.Exc. was van mee ning, dat bij hen twee zielen in één borst leven. Zij houden thans nog te veel rekening met allerlei mogelijkheden, bijzondere om standigheden(De heeren De Zeeuw eu Vorrink: Neen! Neen!) Mr. de Wilde vond het ïn elk" gevat „iets zeggend", dat de leider Troelstra zich in 'IS revolutionnair toonde. Maar Z.Exc. constateerde verbeteringen; nóg zag hij de twee zielen in één borst, maar de minister hoopte, dat de goede ziel de kwade zal over winnen. Het „koffieuurtje" was reeds goeddeels verstreken, toen de Kamer ging stemmen over de ontwerpen. En toen we te ongeveer half twee de Binnenhof-vlakte betraden, konden wij ons toch al koud geworden „twaalf uurtje" gerust nog wat laten staan om ons te voegen bij de groote schare wachtenden rondom den ingang van den Raad van State, wijl de Koninklijke Familie werd verwacht voor de installatie van, Prins Bernhard. Argentinië en Nederland belangrijk voor elkaar De markten bieden wederzijds vooruitzichten. Vestiging van Nederlandsche landbouwers in Buenos-Aires. De mogelijkheden van de Zuid-Ameri- kaansche, en inzonderheid van de Argentijn- schc markt, in weerwil van de vele moei lijkheden, breeder en dieper blijken te zijn dan men zich had voorgesteld, en de oprich ters van het NcderlandschZuid-Ameri- kaansch instituut krijgen dus wel gelijk met hun aansporing, gericht tot het Nederland sche bedrijfsleven om een zoo moeilijk doch tevens zoo veelbelovend afzetgebied toch niet te vetwaarloozen of lichtvaardig af te doen, doch er een ernstige studie van de maken, en zich toe te rusten tot een blijvende aanra king. Aan een maaltijd, welke de Argentijnsche Kamer van Koophandel de Nederlandsche Handelsmissie heeft aangeboden, heeft de voorzitter der Kaïncr voor een uitgelezen ge hoor van meer dan 200 personen een rede gehouden, waarin de beteckenis van Neder land voor de Argentijnsche productie in een voudige doch duidelijke woorden werd afge schilderd. Hierop antwoordde ambassadeur Van Karnebeck met een Fransche rede, wel ke met groote aandacht werd gevolgd. Na zich bezig gehouden te hebben met de economische beteckenis van Nederland en van Nederlandsch-Indië, en geschetst te heb ben hoe ons land de crisisjaren is doorge komen, preciseerde de heer Van Karnebcek op tactische wijze hoe Nederland zich tegen over Argentinië gesteld ziet. Er op wijzende, dat, al is Nederland niet uit op een compensatieverhouding, het zich dan alleen in een bestendiging der gegeven handelsverhouding zou kunnen verheugen, wanneer van den kant van Argentinië voor Nederlandsche belangen gerechtvaardigde mogelijkheden geopend blijven. Toen het hoofd der missie zijn uitvoerige rede geëindigd had, stonden de aanwezigen spontaan op om onder hartelijk applaus den sprekci hun hulde te betuigen voor deze magistrale uiteenzetting. Op dit optreden in het openbaar volgde dien namiddag een vergadering in het re- geeringspaleis, tezamen met de leden der Argentijnsche studiecommissie. Door de Ar gentijnsche regeering is nl. een inter-parte- mentcele delegatie benoemd, welke tezamen met de handelsmissie beraadslagen moet over aangelegenheden van handelspolitiek, douancta l ieven en wat er nog meer ter ta fel mocht komen. Tot de varia van deze laatste groep zal o.m. het vraagstuk der immigratie en kolo nisatie behooren, waarvoor men zich in Ar gentinië bijzonder interesseert, gezien de goede reputatie welke onze boeren ook daar te lande genieten. Gezien de groote belangstelling welke in Argentijnsche kringen gekoesterd blijkt te worden ten aanzien van vestiging daar te lande van Nederlandsche landbouwers, zal een deel der handelsmissie zich dezer dagen naar de kolonie Tres Arroyos, in het zui den der provincie Buenos Aires, begeven, alwaar sinds jaren een groep Nederlandsche boeren met succes aan het werk is, dusda nig dat verdere uitbreiding thans ernstig overwogen wordt. Te zijner tijd komen wij op dit onderwerp wel nader terug. IN RUSLAND GEARRESTEERDE VISSCHERS VRIJGELATEN. De reeder van de vier visschers, welke to Vaidalathi gevangen gezet waren, heeft be richt ontvangen, dat de mannen vrijgelaten, zijn. ITALIAANSCHE VERTEGENWOORDIGER BIJ FRANCO VAN ZIJN FUNCTIE ONTHEVEN? De Italiaansche ambassadeur bij het be wind van Franco, Cantalupo, is te Rome aan gekomen om verslag uit te brengen. In poli tieke kringen verwacht men, dat hij van zijn functie ontheven zal worden. ITALIAANSCHE MILITAIRE VLIEGERS ONDER DE WAPENEN GEROEPEN. F.en aantal vliegers van de militaire re serve zijn voor zestig dagen onder de wape nen geroepen Het zijn de officieren-vliegers en de houders van het militair vliegbrevet, wonende in Italië of Lvbië, die gedurende 1930 niet in actieven dienst zijn geweest. Verder de soldaten en gegradueerden ge boren in 1914. die deel uitmaken van do tweede groep van de lichting 1934 en die ingedeeld werden bij de speciale thulip- dienster van radio- en automobiel-afdee-« lingon, doch niet in acticven dienst zijn ge* wccst. EEN PROTEST VAN KOLONEL DE LAi ROCQUE. Kolonel de la Rocque en de leiders der* Parti Social Francais hebben een protest ingediend tegen de strafvervolging waar aan zij worden blootgesteld. Zij verklaren, dat de regeering. onder den druk der so cialistische vakorganisatie en der commiu nistische partij, welke de schuld dragenl voor de gebeurtenissen te Clichy. zich niet ontzien heeft de strafrechterlijke orde te schenden. Deze kwestie zal in het procesi, dat in het protest genoemd wordt „pro-* ces der vrijheid" ter sprake gebracht won» den. ï?a /ouu^seuwnd?' tot uur *óór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein! GBLU/DSS/G/1AAL VERBOOBti |nET*1

Schager Courant | 1937 | | pagina 2