Plaatselijk Nieuws. Voetbalwedstrijd Frankrijk-Italië gaat niet door België zal van zijn Locarno-verplichtingen worden ontheven Protestantsche zendelingen uit Abessinië verdreven Een onverdeeld en onafhankelijk Palestina De taxi-staking in de hoofdstad JL HOMAN-Langeberg, SPANJE Mola blijft oprukken DüRANGO IN PUIN GESCHOTEN. Twee afdeel in eren van Mola's troepen lei den nu in hoofdzaak de operaties in het Noorden: één langs den weg van Vitoria naar Durango, één langs den grooten straat weg Noord-Westelijk naar Bilbao. Gemeld is, dat in de jongste gevechten de pas van Urquiola genomen heet. waardoor nu rechts nop maar enkele kilometers van Du rango staat dat inmiddels na de herhaalde luchtbombardementen ten deelc tor een puinhoop is geworden. Halverwege VillarealBilbao hebben de oprukkende troepen een der grootste moeilijkheden over "wonnen, de,n pas over de hoogte van Bara- zar; langs den weg is het nu nog maar een goede 30 kilometer tot de hoofdstad van Biscaje. Overal bereidt de luchtmacht de actie der infanterie voor. Nu laten ook de regeeringvlicgtuigen zich niet onbetuigd en men krijgtd en indruk, dat haar optreden met den dag krachtiger wordt. Te Bilbao •komen voortdurend versterkingen voor het luchtwapen aan en zoo zal het misschien miogelijk zijn van die zijde den rcchtschcn den opmarsch langs de straatwegen te be lemmeren. De sterke rechtsche luchtmacht, die thans aan dit front aanwezig is, zal evenwel verhinderen, dat de oprukkende troepen aan de vijandelijke, bombardemen ten zijn overgeleverdj gelijk dit eenige we ken geleden aan het front ten Noord-Oosten .van Madrid het gaval geweest is. Intusschen de bezetting van den pas van Urquiola noch yan dien van Barazar en de daardoor voor de regeering geschapen ern stige toestand, staan onomstootehjk vast. De Baskische regceri'ng toch blijft, deze feiten met nadruk, ontkennen. ZBij zegt ook ver sterkingen te hebben ontvangen uit Asturiö en Santander en daardoor in staat te zijn .de tegenstanders afdoende tegen te houden. De Baskische regeering blijft te genstand bieden. ï)e Baskische regeering heeft een verklaring gepubliceerd, waarin zij zegt, dat de opstan delingen er trots op zijn een sterker macht dan ooit. te hebben geconcentreerd en er op rekenen 't Baskische gebied te onderwerpen. De discipline van het volk geeft de regeê- ring evenwel de verzekering, dat de arbei ders die tot soldaten zijn geworden, den inval zullen afslaan. Indien den vijand met de op liet oogenblik zoo zwakke krachten zoo levendigen tegenstand wordt geboden, dan is de regeering er zeker van, dat de versterking, welke zij zal ontvangen, aan haar leger een overwinning zal schenken, welke een wellust zal zijn voor de antifascis ten en een voldoening voor het Baskische .volk. Het bericht, dat de Spaansche regeering van Valencia naar Madrid zou terugkeeron, acht men in goed ingelichte kringen op zijn minst genomen voorbarig. Wel is de toestand om en in Madrid voor de rcgecringstroepen sterk verbeterd, maar men betwijfelt toch of de. regeering reeds thans tot opnieuw .verplaatsen van haar zetel zal overgaan. Naar compromis in de Duitsche schoolkwestie 1 Duitsche Kerkvorsten gaan In be raad. Naar Un. Press meldt, zullen de kardinalen Faulhaber, aartsbisschop van Munchen; Schulte, aartsbisschop van Keulen en Bertrani, aartsbisschop van Brcslau, alsmede de bisschoppen van Munster en Berlijn, graaf von Galen cn graaf von Preysing, binnenkort bijeenkomen. Doel van hun overleg zal zijn, den gods- dienstigen toestand in Duitschland na te gaan, vooral met het oog op de mogelijkheid van een compromis in de Duitsche school- kwestie. In wel-ingclichte Duitsche kringen wordt verklaard, dat de Duitsche nota aan het Va- ticaan, die naar aanleiding van de Ency cliek zou worden ingediend, eerst na deze conferentie mogelijk reeds in de komen de weck zal overhandigd worden. Fransch-Britsche verklaring t« verwachten. Britschc officieele kringen geven te ken nen, dat begin volgende week een Fransch- Britsche verklaring openbaar zal worden gemaakt, waarbij België van zijn tegenwoor dige uit het verdrag van Locarno voort vloeiende verplichtingen zal worden onthe ven. Deze verklaring is het gevolg van de ge dachten wisselingen, welke sedert eenige we ken tusschcn Londen, Parijs en Brussel wor den gevoerd. Deze zelfde kringen geven nog niet nauw keurig de definitieve formulcering dezer verklaring aan. Niettemin meent men te weten, dat deze diplomatieke daad waarschijnlijk cenerzijds zal bestaan in den Fransch Britschcn tekst, waarbij België wordt ontheven van de ver plichtingen, welke het verdrag van Locarno en de besprekingen, welke 11a de opzegging van dit verdrag door Duitschland op 7 Maart 1936 voor België medebrengen en ander zijds uit een soort Belgisch antwoord. De regeering te Brussel zou er, nadat zij haar vrijheid zou hebben herkregen, op ge steld zijn te bevestigen, dat België trouw blijft aan de verplichtingen, welke het bij het Volkcnbondsverdrag heeft aangegaan, en misschien ook, dat het de doeltreffend heid van haar landsverdediging met vol doende zorg zal verzekeren om icderen aan slag op het Belgische grondgebied te ontmoe digen. Het a.s. bezoek van Eden aan Brussel. De reis, welke Eden einde dezer maand naar Brussel zal maken, staat in nauw verband met de gedachtenvvisselingen, wel ke thans worden gevoerd tot hernieuwing van den status der betrekkingen van Bel gië met zijn drie groote buurstaten. De verklaring, welke begin der volgende week zal worden gepubliceerd, zal België ontheffen van de verplichtingen voor dit land uit hoofde van het verdrag van Lo carno. De vraag dóet zich voor, op welke wijze het oude systeem zal worden ver vangen. In hoofdzaak als gevolg van de uiteen- looponde gezichtspunten van Engeland en Frankrijk en Italië en Duitschland heeft men besloten het Belgische probleem op te lossen. Von Ribbentrop heeft zich gisterochtend naar het Foreign Office begeven. Men meent te weten, dat Eden hem op de hoogte heeft gesteld van de gedachtenwissclingen, welke zullen leiden tot de verklaring, waarbij België van zijn verplichtingen wordt ontheven. De minister zou de teleur stelling welke de jongste Duitsche nota heeft gewekt, niet hebben verheeld. Men zou de sluiting van niet-aanvals- pacten tusschen België cn de omringende landen onder oogen zien. PRINS REGENT PAUL ZAL EEN BEZOEK AAN PRAAG BRENGEN. Voor het vertrek van Benesj uit Belgrado zijn de Tsjechoslowaaksche president en Prins-regent Paul van Zuid-Slavië overeen gekomen, dat de prins-regent een tegenbe zoek aan Praag zal brengen. In welingelich te kringen verluidt, dat. dit bezoek waar schijnlijk in de laatste dagen van Mei of in het begin van Juni van het komende jaar zal vallen. Geen Neurenbergsche wetten in Dantzig In aansluiting op ons bericht van gister omtrent de rassenwetgeving int Dantzig ont vangen wij thans het volgende: Van officieele Dantziger zijde wordt ver klaard, dat de medcdcclingen der Joodsche wereldorganisatie over een invoering der Duitsche raswetgeving in Dantzig geheel on juist zijn cn beschouwd moet worden als een nieuwe poging om de opheldering in de aangelegenheden van Dantzig stelselmatig te niet tc doen. Italië vreest politieke demonstraties De Italiaansche spelers krijgen geen paspoorten. De voetbalwedstrijd Frankrijk Italië, welke Zondag 11 April a.s. te Parijs zou worden gehouden, zal niet doorgaan. De voorzitter van den Franschen Voetbal Bond, de heer Jules Rimet, kreeg gisteren van den secretaris generaal van den Italiaan- schen voetbalbond, den heer Barassi, uit Rome, de telefonische mededee- ling, dat de fvedstrijd niet zal kun nen worden gespeeld. Ondanks de bemoeiingen van Barassi, om den wedstrijd op den vastgestelden datum (11 April) te doen houden, heeft de secretaris-ge neraal van de Italiaansche fascisti sche partij er bezwaar tegen gemaakt den spelers van het Italiaansche elf tal een paspoort uit te reiken. Be Fransche Voethalbond heeft den Inter nationale Voetbalfcderatie (F.I.F.A.) dezen gang van zaken reeds medegedeeld en tevens een eisch tot schadevergoeding ingesteld. Uiteenzetting van de motieven. De Fransche Voetbalhond heeft in- een no ta het volgende medegedeeld omtrent het niet doorgaan van den op Zondag 11 April a.s te Parijs te houden voetbalwedstrijd Frankrijk- Italië. De secretaris-generaal van den Italiaan- schen voethalbond. Barassi, heeft Woens dag met verschillende vertegenwoordigers van den Franschen voethalbond te Pariis besprekingen gevoerd. Hij heeft daarbij medegedeeld, dat het verbod om den wed strijd te spelen is uitgevaardigd door den voorzitter van liet Italiaansch Olympisch comité. De motieven voor dit verbod schenen ♦e bestaan uit-inlichtingen, welke men tc Rome had verkregen, waarin mededecling werd gedaan, dat politieke elementen zich hadden voorgesteld, ter gelegenheid van de aankomst van het Italiaansche voetbalelftal te Parijs, te manifesteeron. Geen enkele officieele tussclienkomst kon onder het oog worden gezien. De vertegen woordigers van den Franschen voetbalbond bleven echter niet in gebreke, Barassi aan te toonen, hoezeer deze vrees ongegrond was, daar er tot nu toe nog geen enkele manifestatie, vreemd aan de sport, een voetbalwedstrijd had bemoeilijkt. Dadelijk na zijn terugkeer in Rome moest Barassic verslag uitbrengen van zijn zen ding cn inmiddels stelden beide bonden al les in het werk om de ontmoeting toch doorgang te doen vinden. Gisteren tegen vier uur heeft de Italiaan sche hond evenwel de door hem ontvangen bevestiging doorgegeven. De heer Rimet heeft onmiddellijk een protest-schrijven gericht tot den voorzitter van den Italiaansehcn voetbalbond, waarin dezen wordt verzocht, de motieven mede te doelen, waarop deze onverwachte beslissing is genomen. In officieele kringen te Rome deelde men omtrent het niet doorgaan van den wed strijd mede: „Het Italiaansche elftal was klaar om te vertrekken, toen op het laatste oogenblik de Fransche bond dc vrees uitsprak mani festaties, welke altijd mogelijk zijn, niet te kunnen verhinderen. Men deed hegrijpen, dat het heter was, indien het Italiaansche elftal maar van den wedstrijd afzag", De verkiezingsstrijd in België Een verklaring van v. Zeeland. In een Interview met het blad JLe Soir" heeft minister-president van Zeeland ver klaard, dat hij destijds met voldoening kennis had genomen van de plannen van de Mont, zooals dezen tijdens zijn bezoek uit een had gezet. „Ik bleef", aldus van Zee land, „trouw aan mijn politiek tot bevor dering der nationale eenheid. De Mont deed mij mededecling van bepaalde parti culiere gesprekken die hij had gevoerd en stelde mij eenige nanteekeningen ter hand. Ik weiger te gelooven, aldus de premier, dat de Mont deze brieven en notities aan de openbaarheid prijs zal geven, daar zij een strikt persoonlijk karakter droegen. Ik haast mij hieraan toe te voegen, dat, in dien de Mont mij om toestemming had ge vraagd om deze correspondentie te publi— cecren, ik deze onmiddellijk zou hebben gegeven. Wat ik afkeur is de wijze van doen. Wat de tusschen de beide betrokken par tijen gevoerde onderhandelingen betreft, die geleid hebben tot het geheime accoord tusschen Rex en het Vlaamsch Nationaal Verbond, te dien aanzien heb ik, aldus be sloot van Zeeland, in volstrekte onwetend heid verkeerd. De onderteekening van het accoord heeft mij evenzeer als u verrast". Dr. Barlett, voorzitter van de ..Bible Churchmcns Missionay Society" heeft gis teren in een openbare vergadering te Batli medegedeeld, dat de Britsche zendelingen aan den vooravond van het Paaschfcest uit Abessinië zijn gezet, zonder eenige ophel dering, nadat bun een respijt van zeven dagen was toegezegd om het land te verla ten. Twee weken voordat hun het uitzettings bevel was medegedeeld, heeft men hun de leerlingen ontnomen: zij hebben deze niet teruggezien. Zij gelooven, dat deze men- schen over verschillende verafgelegen dor pen verdeeld zijn. De zendelingen hebben reden om aan tc nemen, dat drie inboorlin gen, die bekeerd waren, ter dood gebracht zijn. Dr. Barlett oefende in dit verband critiek op de houding van het Britsche ministerie van buitenlandsche zaken cn laakte het vooral, dat een telegram, dat hij den zende lingen wenschte te doen toekomen, gewei gerd werd. Hij heeft het de post toever trouwd, doch het heeft de zendelingen nooit bereikt. De Italiaansche verliezen in Abessinië Gedurende de maand Maart zijn in Abes sinië 61 officieren, onderofficieren, soldaten en zwarthetnden tengevolge van verwon dingen of ziekten overleden. Het aantal der genen, die sedert 1 Januari 1933 om het le ven gekomen zijn, bedraagt thans 3632. Groot Moefti wil beëindiging van het mandaat regiem. De Groot Moefti heeft naar Havas meldt tegenover den vertegenwoordiger van Havas verklaard, dat volgens de Mohammedanen het Palestijnsche vraagstuk rechtvaardig en redelijk kan worden opgelost door een^ einde te maken aan het mandaatregiemt en een Britsch-Palcstijnsehe verdrag te sluiten op dezelfde basis als het Britsch-Irakschc of Fransch-Syrische verdrag. „Het zou niet meer dan natuurlijk zijn" aldus de Groot Moefti, „dat een zoodanig verdrag bepalingen inhield, welke binnen de grenzen, gesteld door het algemeen lands belang en door de veiligheid des lands, een garantie zouden bieden voor alle bestaan- do belangen. De Arabieren zouden dan ge rust zijn over hun toekomst en over de on schendbaarheid des lands en er zou orde heerschen. „De Volkenbond", aldus zeide de Groot Moefti verder, behoorde in de Palestijnsche kwestie in te grijpen om de uitwerkingen van het mandaat na te gaan cn overeen komstig artikel 22 van het handvest, waar bij de onafhankelijkheid der van 't Turksche Rijk afgescheiden gebieden wordt erkendecn einde te maken aan het tijdperk der onlus ten". Tenslotte verklaarde de Groot-Moefti nog, dat Engeland zich niet aan zijn verplichtin gen jegens Palestina kan onttrekken, wan neer het zijn vriendschappelijke betrekkin gen met de Arabieren en met de Moham medanen der gehcclc wereld wil handhaven De hongersnood in China Verschrikkelijke bijzonderheden. Uit Sjanghai worden nog aanvullende bij zonderheden gemeld over den hongersnood, die de Westelijke provincie Tsjetsjoean teis tert. Dc oppervlakte van deze provincie be draagt ongeveer driemaal die van Engeland en de provincie bevat een bevolking, die zoowat dubbel zoo groot is als die van En geland. Er woedt thans, naar men weet, een zeer ernstige hongersnood. Van de 18 distric ten, waaruit de provincie bestaat, worden er 103 door den hongersnood geteisterd. Tsjetsjoean- beet de rijkste provincie tc zijn van China, maar de slachtoffers van den hongersnood worden geteld hij honderddui zenden. De hoofdoorzaken zijn dc karige oogst van verleden najaar en een droogte- periode, die sinds 1936 aanhoudt. Er zijn geen officieele gegevens beschikbaar over de sterfte, maar men vreest, dat deze zor-r he vig is. Dc provinciale autoriteiten hebben een beroep gedaan op de centrale regeering te Nanking. Dc provincie wordt bewoond door 76 milioen mensclien. OOSTENRIJK—ITALIË WORDT OVERGESPEELD. Op een bijeenkomst van het comité voor den Europa-beker is besloten, dat de voet balwedstrijd tusschen Oostenrijk en Italië, welke op 21 Maart j.1. te Weenen door den Zwcedschen scheidsrechter Ohlsson gestaakt werd, overgespeeld zal worden, waarbij we derom Weenen als plaats, waar de ontmoe ting zal worden gehouden, werd aangewezen. De brand te Manilla Hoewel tot dusver slechts van één doode werd gesproken, verwacht men, dat bij den brand in de Tondo-wijk te Manilla een aan zienlijk grooter aantal personen om het le ven is gekomen. Zoo wordt o.a een groep kinderen vermist, die op een baseball-veld door het vuur werd omsingeld. Naar tot dus ver werd gemeld, zijn elf personen zwaar ge wond. Voor dc dakloozen wordt ccn tenten kamp opgericht. DE VLUCHT VAN DE „GODDELIJKE WIND". Hedenochtend 06.40 uur Greenwichtijd is het Japansche vliegtuig „Goddelijke Wind", van Athene naar Londen gestart. De chauffeurs waren wat voor barig. Rijksbemiddelaar trekt zich terug De Rijksbemiddelaar in het 2e district, Mr. S. de Vries Czn., heeft gisteren in het. Dep. van Sociale Zaken een conferentie gehad met de werkgevers- en werknemers-organisa ties, betrokken bij liet conflict in het stati- onneerend taxi-bedrijf te Amsterdam. Allereerst is daarbij komen vast te staan, dat de collectieve arbeidsovereenkomst, af gesloten op 1 Augustus 1936 thans nog geldt. Artikel 3 dier C. A. O. bepaalt, dat de con- tracteerende partijen en do leden der werk nemersorganisaties zich verbinden, geduren de den duur van dc overeenkomst geen werk staking of uitsluiting tegen elkander te pro- clameeren of uit te voeren of te doen uit voeren. De bedoeling der staking is, om tij dens den duur van de C. A. O. daarin wijzigingen aan te brengen, op grond dat gevreesd werd, dat de tariefsver- hooging een nadeeligen invloed zou hebben op de loonen. Naar de meening van den Rijksbemidde laar is door de stakers niet de juiste weg bewandeld. Immers, in de C. A. O. is geen verband gelegd tusschen den ritprijs en het loon. Een juistere weg zou geweest zijn indien de chauffeurs eerst met de nieuwe tarieven er varingen hadden opgedaan, en zij dan, indien zich een nadeelige invloed op de loonen had voelbaar gemaakt, door middel van hun or ganisaties met de werkgevers in overleg wa ren getreden. Nu den rijksbemiddelaar is gebleken, dat de bedoeling van dc staking is, om van de geldende C.A.O. af te wijken heeft hij zich op grond van artikel 7 sul) der Arbeidsgc- schillenwct 1923 onbevoegd moeten verkla ren om verder van het geschil kennis te ne men. De besturen der werknemersorganisaties zullen hedenochtend vergaderen om hun standpunt te bepalen. Bijeenkomsten van chauffeurs zijn intus schen niet gehouden. De staking duurt nog voort. Dc Regeering veroordeelt bedrijfs vestiging door vreemdelingen Ook tegen bestaande onderne mingen zon zij willen optreden. Aan de Mem. van Antw. inzake het wets ontwerp tot regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen, wordt het volgende ont leend Dc rcgcering kan het betoog van som mige leden, die van oordeel zijn, dat. het nemen van maatregel entot regeling van 't verrichten van arbeid door vreemdelingen wel gewettigd is. echter het nemen van soortgelijke maatregelen ten opzichte van zelfstandig werkenden en van vreemde on dernemingen niet zonder bedenking moet worden geacht, niet volgen. Ook de regeering is er zich ten volle van bewust, dat het bestaan van vreemde on dernemingen hier te lande in sommige ge vallen voordoeion heeft onceleverd cn dit nok voor toekomstige vestigingen het geval kan zijn. Dit neemt evenwel niet weg, dat naast de mogelijke voordeden waar mede bij de beoordeeling van de wenschelijkheid uiteraard nauw keurig rekening zal worden gehou den. in vele gevallen ernstige na deden voor dc werkgelegenheid van Nederlanders en de afzetmo gelijkheid van Nedcralndsche on dernemingen verbonden kunnen zijn aan een overvloedige vesti ging van buitenlanders in bepaalde bedrijfstakken. Hot is een euvel dat voor eon belang rijk deol hot crevolc is vand e werking van dc wet van 16 Mei 1934 waartegen de regeering met behulp van de go vraaede bevoegdheid wonsoht te kunnen optreden. Bij een omzichtige toepassing behoeft voorts voor represaillemaatregelen in den vreemde niet te worden gevreesd. Teneinde een billijke toepassing te waar borgen, meende do rogeering, dat de voor- :estelde regeling ook bestaande onder nemingen zou moeten omvatten. Uit den aard der zaak zal bij de beoordeeling van bepaalde gevallen ernstig rekening worden gehouden met den duur van het verblijf hier te lande. Heden overleed zacht cn kalm, onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mcj. in den ouderdom van ruim 69 jaar. Uit aller naam, J. HOMAN. Dirksliorn, 8 April 1937. Nog 70 zak VOERAARDAPPELEN te koop, bij J. W. METZELAAR, Oudesluis, Tel. 8. Te koop, bij F. A. F. GRONE- MAN, ingeschr. STAMBOEK-STIER, geb. 16 Dec. '35, vrij van tb.c. Üpbr. M.r 3« j. 5716 kg., 236 kg. v., 4,13 v., 300 d.; 4M j. 6079 kg., 252 kg. v., 4,15 v., 297 d. Ie monster thans 30.5 k.g., 4.15 v. V.: Gonst. Frans. Punten moeders. 83,4, 84,8, 8G, 81.2. Prijs f -400. Te koop: 125 K.G. Mansholt CAPUCIJ- NERS en een honten Landrol. GEERTZEMA, Lotweg, Anna Paulowna. Klein partijtje HOOI en groene erwten stroo te koop bij P. VISSER Azn., Slikker- dijk. Wieringerwaard. WEIDE aangeboden voor eenige pin ken. Adres: P. KOK, Wester- land, Wieringen. HET ONGEVAL BIJ DE KANAALWERKEN IN FEBR. 1936. Machinist C. S. veroordeeld; W. E. vrijgesproken. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde gisteren den machinist C. S. wegens veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld tot een maand hechtcnisstraf. Zijn collega werd vrijgesproken. Op 8 Februari 1936 gebeurde op het ter rein van de bouwonderneming Breejen v. d. Bout te Schagen en ernstig ongeluk. Twee kleine locomotieven stonden bij een kraan om water in tc nemen. De stoker J. Gelder, wilde de waterkraan tusschen de rails dicht draaien. De machinist C. S. van de eerste machine gaf W. E. van de tweede locomo tief het signaal hem op te duwen. Dc stoker was nog niet klaar en zijn arm werd afge klemd. De rechtbank te Alkmaar bad S. eveneens tot 3 maanden veroordeeld en E. vrijge sproken. Predikbeurten ZONDAG 11 APRIL. Ner. Herv. Evangelisatie. Slootdorp, voonm. 9.30 uur. Ev. K. Kiewiet. Middenmeer. nam. 2 u., Ev. K. Kiewiet. Wieringcrwerf. nam. 7 u., Ev. K. Kiewiet. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Voorber. II. A. en Opcnb. Belijdenis. Nam. 2 uur, Ds. Tollenaar, v. Den Helder. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Cand. Fijn van Draat. Nam. 2.30 uur Ds. C. v. d. Vliet Wieringcrwerf.' voorm. 9.30 uur Leesdienst Nam. 5 uur, Cand. Fijn van Draat. MIDDENMEER. Gevonden: een haam (paardetuig). Politie. BROEK OP LANGENDÏJK. 9 April. Aanvoer: S50 Kg. aardappelen: Bevel. 1.70. 5250 Kg .uien 60—80 ct., drielingen 60 cl., grove 0.70—1. 2125 Kg. peen 90 ct., 3700 Kg. groene kool 1.402.70, 1750 Kg- kroten 0.601, '>3000 Kg. 100de kool 1.60—2.20, gele kool 2.70—4.40, D. witte 1—1.50. NOORDSCHARWOUDE. 9 April. Uien 60—70 ct.. drielingen 60 ct, grov® 1.20-1.50. kroten 40—60 ct. 81600 Kg. roode kool f 1.40-2.10, 2500 Kg. taaie gele kool f 3.10—3.30, 18000 Kg. f 2.50 —4.30, 62600 Kg. D. witte kool f 1—2. Consumptieaielk regeeringscontract Nederlandsche Zuivelcentrale, 11 April t.m. 17 April 1937 consumptiemelk regee ringscontract, taxegedeelte G.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeerings minimumprijs 4.60 cent. Afdracht bij leve ring in consumptie van andere dan taxe- melk 2.50 cent. tyan. eÏKjdCqé Uur 1nroVicuu^l Waar[j} zoo'n bord staat Is het einde van een voorrangsweg In zicht, verderop moet v zich dus weer aan het normale voorschrift houden: RECHTS GAAT VOORI

Schager Courant | 1937 | | pagina 3