SPORT Voetbal Een TERLEPs BRIL peet I) de prijs ook! Alkmaarsche Kaasmarkt §top&en fcoest- tocW B. en W. van Warmenhuizen willen de gasfabriek verkoopen PROGRAMMA N.H.V.B. Eerste klasse A. Hoewel niet van harte, is het tocli noodiff, de illusies, die men zich te Bergen maakt, even met een ander licht te beschijnen. Men blijkt volkomen uit het oog verloren te hebben, dat Z.F.C. 4. van welks kansen op de eerste plaats men zich natuurlijk wel bewust is. inderdaad nog promotiekansen ook heeft, wanneer het hen mocht geluk ken de twee laatste ontmoetingen in winst om te zetten. Z.F.C. 3 sneelt n.1. in de reserve derde klasse B K.N'.V.B. en is daar kampioen geworden. Zij zal eerdaags den promotie kamp inzetten tegen Helder 2 (kamp res. 3A) en Alcmaria 2 (no. laatst res. tweede klasse A) en het is best mogelijk, dat deze driekamp den Zaankantcrs succes oplevert. In dit geval staat aan een promotie van Z.F.C. 4 niets meer in den weg. Maar gesteld nu eens dat Z.F.C. 4 wel kampioen wordt, maar Z.F.C. 3 niet naar res. 2A promoveert. Zal Bergen als no 2 van de ranglijst dan promotierecht hebben? Wc geloovcn niet dat dit regel is. Mocht Bergen het intussehen klaarkrijgen bij den K.N'.V.B., eventueel na gunstig advies van -den N.H.V.B., dan zou men een lastig pre cedent scheppen. In IC is n.1. een soortge lijk geval aan de orde. Hollandia 3 is kam pioen, doch kan niet promoveeron. omdat Hollandia 2 in res. 3A speelt. Berkhout 1 nu staat op de tweede plaats, en zou zich ongetwijfeld haasten een gelijke gunst, als Bergen te bedingen. En in 1B kan het. als hef een beetje wil. ook al zoo uitdraaien. O.S.V. 4 wordt hier waarschijnlijk kampi oen. doch ziet do weg omhoog versperd door OS.V. 3. dat nog maar in den N.H. V.B. afd. IA speelt. Zaandijk 2 en R.C.Z. zouden best op do tweede plaats kunnen komen. En deze beide ploegen hebben geen hooger elftal dat de promotic kan beletten. Kortom, het Berger feestgedruisch lijkt ons wat voorbarig! Eerste klasse C. Zooals gemeld, is Hollandia 3 door haar 2—0 overwinning op Flevo kampioen ge worden. Berkhout bezet zeer eervol de eerste plaats. Hoe gaat het nu onderaan? Loopt Flevo nog gevaar? Zeer zeker. De eenige hoop van Flevo is nog dat M.F.C. 2 het zoo slecht blijft doen. De stand on deraan is (16 wedstr. totaal): And ijk 2 Flevo M.F.C. 2 10 6 1 9 36—48 13 15 3 1 11 21-53 7 12 2 1 9 18—34 5 De Medemblikkers hebben nog vier keer de gelegenheid om punten te behalc-n, tegen Flevo nog maar een keer. Zondag a.s. wordt slechts één wedstrijd gespeeld, n.1. M.F.C, 2—West Frisia 3. Wat de promotiercgeling betreft dient te worden opgemerkt dat het streven van den N.H.V.B. gericht is op het verkrijgen van eerste klasse afdeelingen van 10 clubs. Daar 1 C er nog maar 9 heeft en Hollandia 3 niet zal promovceren, zullen de hekkeslui- tei van 1 C, cn de nummers 1 en 2 van 2 E (Schagen 2 cn Sporters) een gehccle com petitie spelen om 2 plaatsen in 1 C. Tweede klasse D. Alkm. Boys 4 nagelde D.T.S. 2 ondanks diens heldhaftig verweer op de laatste plaats Oudorp klopte Alcmaria 5 (72) cn houdt haar kansje. Zondag tegen Alkm. Boys 4 zullen de Ou- dorpers zich wel weten te handhaven. Hier is een bijzonder belangwekkende strijd gaande. Bij een te spelen aantal wedstrij den van 16 is de stand: Egm. Bovs 24 uit 15, Koedijk (ui(gespeeld) 23 uit lf>, MKVO 23 uit 14 en Oudorp 21 uit 13. Als Egm. Boys haar slotwedstrijd MEVO—Egm. Boys wint is zij nog geen kampioen, want Oudorp kan haar nog pas- seeren. Deze moet, behalve tegen Alkm. Boys 4 nog tweemaal tegen het, vooral de laatste maanden, sterke Alkmaar 2. Derde klasse D. Dit is sinds And. Boys' kampioenschap een stille afdecling geworden. Aartswoud klopt thuis M.F.C. 3, terwijl V.C.L. vrij is. Vierde klasse F. Alkmaar 4, dat Zondag Akersloot 2 met 7—1 sloeg, zal zich thans C.S.V. 3 van het lijf hebben te houden. Het kampioenschap kan haar nauwelijks meer ontgaan. Vierde klasse J. Hnogkarspel 2 wint uit van Hem 2. Hol landia 5 slaat Oudendijk 2 in diens haard stede. De derde ploeg uit het hoofdpcleton. Berkhout 2, is vrij. J Adsplranten. De Bergen, D.T.S., Vrone en Schoorl adspr. zijn vrij. In afd. M. ontvangt Koedijk a Uit geest h, waarmee de Koedijkers wel raad weten. Na 25 jaar rheumatische pijnen Verbaasd over snelle beterschap. „Ongeveer 25 jaar geleden voelde ik voor het eerst lichte rheumatische pijn in nnn en schouder. Langzamerhand werd alles erger, totdat ik stekende, pijnen kroeg in armen en lendenen. Ongeveer 12 maanden geleden kocht ik voor het eerst een flacon Kruschcn Salts en togen den iTjd, dat deze op was, werd ik aangenaam verrast door een lichte verbetering. Na «te tweede flacon was alle pijn verdwenen en deze is sinds dien nimmer meer teruggekeerd." T. R. Kruschcn Salts is een combinatie van 6 minerale zouten, die, door Uw nfvoerorga- nen tot krachtiger werking aan tc sporen, alle schadelijke afvalstoffen, als het ge vaarlijk urinezuur, dat maar al te vaak de oorzaak is van rhcumalisclie pijnen, gere geld uit Uw lichaam verwijderen Krusehen Salts is verkrijgbaar hij alle apothekers en erkende drogisten A f0.40. f0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op liet etiket op de flcsch, zoowel als op de huitenverpakking de naam Rowntrcc Handels Mij., Amster dam voorkomt. Uit onze omgeving LANIIENDUK In het jaarverslag van den Tuinbouw- bond, de Langendijker Groentencentrale, heeft de secretaris omstandig meegedeeld het verloop van do kwestie met den Be taalmeester, welke zooveel stof heeft opge jaagd en welke blijkens voorstellen, voor komende op de agenda voor de te houden Algemcene Vergadering nog niet uit de we reld is. Volgens het in het jaarverslag mee gedeelde is het verloop van de zaak aldus geweest In de maand Januari werd in het Bestuur besloten om voortaan ook het Betaalkan- toor te laten controleeren door den Ac countantsdienst van het Centraal Bureau. Hierover was al vele malen gesproken, doch de kosten hadden het Bestuur daarvan steeds weerhouden. Nu echter achtte men het noodzakelijk om de vele zaken, die over het kantoor loopen, dat een goede controle moest plaats hebben. Deze zaak is direct, voordat het aan het groolc Bestuur is voor gesteld met den hetnlmeester besproken en meenden wij, dat de zaak in orde was: door het grootc Bestuur werd het voorstel aan genomen, ofschoon ook terdege op de kosten gewezen werd, welke zeker 300 per jaar zouden bedragen. De eerste controle heeft plaats gehad in Mei, doch kon niet volledig gedaan wor den. omdat de Betaalmeester weigerde het kasboek en de kas te laten zien. De reden hiervan was volgens den Betaal meester, dut er vele privézaken in het kas boek waren; door den accountant is toen ook gezegd, dat zij niet de privé-zaken van den Betaalmeester niets te mnken had den: dat hij die zaken dan uit het kasboek moest halen, of een nieuw kasboek voor de veiling aanleggen, dan kwam hij later wel terug, als die zaak in orde was. Het rapport van die eerste controle werd dan ook geheel onder voorbehoud aange boden en is dat rapport door het dage- lijksch bestuur behandeld met den Betaal meester en is gevraagd, of bij een volgende controle die zaak in orde zou zijn. Door den Betaalmeester werden toen heel wat bezwaren geopperd tegen de controle: ten eerste meende hij, dat het een eigen kas was en hij niet verplicht was die Ie laten zien, maar bovendien werd door den accountant een veel uitgebreider boekhou ding verlangd, zondnt zijn uitgaven voor arbeidsloon voel hooger zouden zijn. Aan den hoofdaccountant is toenge vraagd wat er van de boekhouding verlangd werd, om een goede controle mogelijk te maken; daar hebben wc toen 4 hoofdpunten van opgekregen, welke voor de boekhouding noodzakelijk waren. Daarop is aan den hoofdaccountant ge vraagd om die zaak met het dagelijksch bestuur en den lieer Dirkninat te hespreken, welke bespreking dan ook plaats heeft ge had. In die vergadering zijn de zaken goed en duidelijk besproken, ook wat het inccrdore werk betreft en hebben wij den indruk ge kregen, dat de betaalmeester bereid was deze zaak uit tc voeren: bovendien was de accountant gaarne bereid de helpende hand te bieden. Op 11 September d.a.v. kregen wij bericht, dat op 21 September de accountant zou komen om de. controle uit te voeren, waarmee de betaalmeester direct in kennis is gesteld: toen echter on 21 Sop- temher de accountant er was, had tic betaal meester niets klaar en weigerde alle beschei den te laten zien. Dit was voor het Bestuur een onverwachte teleurstelling en was genoodzaakt om van den betaalmeester te vorderen, dat hij voor 15 October ziin boeken in orde zou hebben, opdat controle kon plaats hebben. Daarop is van den betaalmeester een uit voerig schrijven ontvangen, waarin hij be weerde, dat, als de controle moest plants hebben, dit f 2000. meer aan arbeidsloon zou kosten, zoodat hij don 1/10% van den omzet meer moest hebben. Dit schrijven is in het grootc bestuur be handeld en werd voorgesteld door den heer Koning van Henshrock, dat de betaalmees ter zorgen moest, dat de hoeken in orde kwamen, zoodat controle mogelijk zou zijn. en dat de meerdere arbeid, die daaruit zou ontstaan, door de vcreeniging betaald zou worden. Dit voorstel werd zonder uitzondering door het geheele bestuur aangenomen on werd het dagelijksch bestuur opgedragen, dit vriendschappelijk ter kennis te brengen van den betaalmeester. Dit is door bet dagelijksch bestuur gedaan, waarop direct het antwoord van den betaal meester was, dat hij zijn ontslag nam. Hierop heeft de betaalmeester schriftelijk zijn ontslag aangeboden: toch heeft het bestuur nog enkele dagen gewacht com stappen tc doen voor een nieuwen betaal meester. omdat gemeend werd, dat de be taalmeester toch nog wel op zijn besluit zou kunnen terug komen. Dit is echter niet gebeurd, zoodat het bestuur genoodzaakt was sollicitanten op te roepen voor de betrekking van marktbetaalmeestcr. bestaat een BRIL, waarmee U weer prettig kunt lezen. Waarom wacht U dan nog langer, als U zoo'n bril kunt krijgen? U weet toch ook, Dagelijks kosteloos oogonderzoek. - Op alle reparaties kunt U wachten. TEU 99 HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. Het was buitengewoon stug. De hoogste markt lag met oen f 18. een halve gulden beneden de vorige week en zoo was ook ongeveer de gang. ne meeste kaas ging weg voor f 15.50 a f 16.waarbij we dan in hoofdzaak te doen hadden met consumptiekaas. De tendens kan niet beter worden weergegeven dan door het feit, dat de hoogste prijs ongeveer een uur na het be gin op het bord verscheen en dat nog geruimen tijd later verschil lende stapels onverkocht waren. Toch ging alles weg tegen ongeveer gelijk blijvende prijzen en dat is wellicht het gunstigste, wat van deze markt kan worden gezegd. De aanvoer was weer grooter, de neiging tot speculatie ontbrak ech ter nog volkomen en onder deze omstandigheden was geen verbete ring mogelijk. Deze lijkt op het oogenblik slechts te kunnen komen door een sterker vraag in het bij zonder uit het binnenland. Wat de kaasbeurs betreft, deze lijkt te wachten op het oogenblik, waarop degenen, die haar hebben georganiseerd, het besluit nemen haar te liquideeren. Waar dit ech ter neerkomt op een erkenning van het fiasco, is het een moeilijke stap, waartegen men nog wel even zal opzien. Geef voor dien blaffenden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. He! behoef! geen kinkhoes! !e zijn, maar een kinderhoest moei niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge mei juist nog op tijd he! beste en meest krachtige middel geven. Dal middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zooyelen geholpen heeft 1 Heeft Uw kindje het, ^enauwd? Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsiroop zal Uw Kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in de oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. Thans slechts 75 ct. per flacon! BERG EA' TOONEELVEREENIGING „DE MASKER SPELERS". Geld speelt geen rol. Een stuk van liefde en meer ver ouderde dingen. Blijspel in 3 bedrijven door R. Ber- nauer, in de Rustende Jager. ...Neen., wij hadden moeilijk kunnen ver moeden, dat na het eerste bedrijf, hetwelk met onbeduidende en veel te lange dialogen werd sleepende gehouden, dit stuk zou wor den tot een dolle klucht, tot een gene uren, zoo sprankelend van gezonden humor, dat wij en zeker allen met ons in de stamp volle zaal hebben geschaterd van den lach. En als welkome afwisseling tusschen een oer-deflig society-stuk on een afgrijselijk familiedrama, was dit blijspel wel zeer op z'n plaats. Waarmede we natuurlijk geens zins willen zeggen, dat. bet stuk „an sich" ook maar eonigormalo bevredigd beeft. In tegendeel, het is een prul van de ergste snort, een stuk met goed beschouwd, een nnzinnigen inhoud en een hoogst onwaar achtig verloop. Want do wijze bijvoorbeeld, waarop Ulli, do dochter dor gencraalswo- duwe wordt hoon en weer geslingerd, zon der lvaar evenwicht te kunnen vinden, wei- ligt het vermoeden, flat de schrijver in III met liet geval tenslotte geen raad meer heeft geweten en er dus maar een „happy end" aan heeft gemaakt. Maar wat in dit spel van liefde en meer verouderde dingen wel hot allermeest treft, is de omstandigheid, dat er in II en 111 feitelijk maar één persoon speelt en wel de persoon van Meier Riesnaeel. den bockhou der van advocaat Schiller. Met dezen Jood srhen bediende staat of valt het geheel: hij draagt het ten volle en slaagt hij er niet in, het omhoog te houden, dan zal het neer storten en er zal niets, maar dan ook abso luut niets van overblijven. liet is daarom wel een zeer groote ver dienste van C.erard Meijer dat hij niet al leen het. stuk ten volle gedragen heeft, maar dat hij het. door zijn prachtig spel hoog opgeheven heeft hoven het alledaag- srhe uit en van den boekhouder een cre atie heeft gegeven zoo waar en zoo gaaf, dat wij ons met de onwaarschijnlijkheden gaarne hebben verzoend. Spel on mimiek waren af tot in de punt jes; do charge waaraan Gorard Meijer zich zoo graag te buiten gaat, schaadde ditmaal niet. „Geld speelt geen rol" is liet stuk ge worden van Gerard Meijer, de anderen hebben eraan medegewerkt. de een wat heter dan de ander, maar hij heeft gedo mineerd en zich verheven, verre hoven al len uit! We hebben bewondering gehad voor dezen dilettant, die er in slagen kon hel moeilijke Joodsche dialect zoo correct door te voeren en die er zich volkomen bewust van was, hoe hij de echt Joodsche gein. plaatsen kon. De vele open doekjes waren wel een be wijs, hoezeer het publiek zijn spel appre cieerde. en de ovatie hem na afloop ge bracht. was tenvolle verdiend. Dat de overigen niet gaven, dat, waartoe wc ze in staat weten, is op rekening te schrijven van don aard van het stuk, waar in de kwaliteiten der anderen niet tot uiting konden komen. Een afzonderlijke be spreking der overige rollen laten we dus ditmaal achterwege huiverig als we zijn te veroordeelen, waar misschien waardee ring heter op haar plaats kan worden ge acht. Er waren in elk geval geen storende fouten en dat het publiek volop genoten heeft, is wel de beste belooning voor de laatste uitvoering in dit seizoen van de Maskcrspclers. die ook in het nu afgeloopon tooneeljaar hun bestaansrecht weer ten- volle bobben bewezen. De SonnyBand zorgde als gewoonlijk voor muzikale afwisseling in do entrc-actcs cn voor de dansmuziek. ALKMAAR GEGADIGDE VOOR DE GASLEVERING. In hun prae-advies aan den Raad tot ver koop van het gemeentelijk gasbedrijf aan dc gemeente Alkmaar, zeggen B. en W. van Warmenhuizen het volgende: Bij Uw besluit van 28 Februari j.1. is aan den heer S. G. Rijpma, op zijn verzoek we gens gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend als directeur van het gasbedrijf, met. ingang van 1 Mei 1937. Na dit verleende ont slag en de gehouden bespreking over de op roeping van sollicitanten, heeft het in ons College een ernstig punt van bespreking uit gemaakt, na te gaan of het niet in het al gemeen belang en moer in het hijzonder voor de gasverhruikers zou zijn, de eigen fabrika- ge van gas tc doen eindigen en in dien zin een voorstel aan Uwen Raad te doen. Na rijp beraad heeft ons College besloten onderhandelingen te openen met de gemeen te Alkmaar, en hebben de navolgende al- gemeene overwegingen hiertoe geleid. De gasindustrie in Nederland maakt de laatste jaren een buitengewoon slechten tijd door en mag alsnog een opleving in redelijkheid niet worden verwacht, mede. omdat de electrici- teit, gesteund door onbeperkte overheidsmid delen gereed is, niet alleen het door petro leum verloren terrein in te nemen, maar bo vendien door het gratis of op zeer billijke voorwaarden beschikbaar stellen van doel matige apparaten aan de gasindustrie zoo veel mogelijk afbreuk te doen. Tn verband hiermede mogen wij u verwijzen naar dc proyincie's Gelderland cn Utrecht, waar men deels gratis of zeer goedkoop apparaten be schikbaar stelt en deels electriciteit voor al le doeleinden levert tegen zeer lage. prijzen. Ook het streven dor Regeering om te komen tot regionale gasvoorziening zal op den duur tengevolge hebben, dat de kleinere gasfabrieken een zwaren strijd om het be staan te wachten staat. Deze opvatting wordt dan ook in vele gaskringen gedeeld. Flinke opleving in de toekomst van deze industrie mag dan ook volgens de algemeen geldende opi nie niet worden verwacht en is onze meening, hoewel wij in principe te gen concentratie zijn, dat, gezien de feiten, grootore productie-eenhe den slechts uitkomst kunnen geven. Zou een latere concentratie noodig zijn, of als gevolg van te wachten rcgeeringsbeslissing moeten geschie den, dan zou in zulk een geval de gemeente met een nieuwen functio naris zitten, en daardoor dan den eventucelen overname-prijs sterk drukken. Bezien wij thans onze eigen gas industrie dan mogen wij constateeren, dat de tot he den gevolgde hedrijfs-politiek de juiste i* geweest, waardoor ons bedrijf op een goede financieele basis staat. Bij dc besprekingen over de cventuecle overname door dc ge meente Alkmaar, konden wij dan ook, in verband met het vorenstaande, voor de gemeente, het personeel en de gasverbrui- kers belangrijke voordeden bedingen, welke wij in de naaste toekomst hij eigen exploi tatie niet kunnen bereiken. In den laatsten tijd is voor onze eigen exploitatie nog een moeilijkheid naar voren gekomen, n.1. dat de prijs voor de gaskolen is gestegen en deze voor onze fabriek met f 3.- i>er Ion zal wor den verhoogd, waardoor wij, volgens mede doding van den directeur, genoodzaakt zou den zijn den hestaanden prijs met 1 ent. per m.3. te moeten verhoogen. Hierdoor zou, gezien de slechte sociale en economische omstandigheden in onze gemeente, Haren- karspel en St. Maarten, de gasafname nog meer verminderen als reeds in de laatste jaren het geval is. Wij verhelen het Uw College niet, dat ons voorstel tot verkoop van ons gasbedrijf het aanzien cn wezen van deze plaats be ïnvloedt, terwijl door verhuizing van eenige ambtenaren in casu de klerk, drie stokers en een voorman de middenstand wel eenigs- zins wordt getroffen, doch hiertegenover komt te staan, dat de gasverhruikers min der geld behoeven te betalen voor hun gas en dit bedrag weder ten voordccle is van den middenstand. 1. Alkmaar neemt over alle bezittingen van het gasbedrijf, met uitzondering van de aanwezige geldmiddelen en van de de biteuren, tegen betaling van de per 1 Jan. 1037 vastgestelde kapitaal-waarde, zijnde f 77.285.—. 2. Alkmaar keert, uit een good-will tot oen bedrag van f 14.000. 3. Alkmaar neemt over het personeel in dienst der gemeente Warmenhuizen. 4. Alkmaar zal geen melerliuu:' en omzet lielasling heffen, hetgeen de gasverhruikers eon jaarlijkscU vooi4ês1 geeli vaa I 40^.-»- 5. De gasprijs voor deze gemeente. Hanen- karspel en St. Maarten zal gedurende vijf jaren beneden den voor Alkmaar gelden den prijs liggen, (thans 10 ct)., met, dien» verstande, dut deze niet hooger zal liggen* dan 9 ct. per M3.. op basis van een kolen- prijs van f 20 per ton franco loods fabriek, Alkmaar (thans f 6.44). 6. Alkmaar verleent aan de gasverhrui kers in voornoemde gemeenten dezelfde gratis service, als tot heden bij eigen ex ploitatie het geval is; 7. Geen enkele gasverbruiker zal. be houdens in het contract opgenomen kolcn- clausule aan Alkmaar meer betalen, dan hij aan Warmenhuizien zou betaald hebben. Met eenige voorbeelden willen wij tegen over den tegenwoordigen gasprijs van War monhuizen die van Alkmaar stellen, na de overname. In bijgevoegd concept-overeenkomst zult U aantreffen de voorwaarden van overname en rel e vee ren wij uit hieruit de voornaam ste punten. 1. Bij een verbruik van 20 M3. gas per maand betaalt men thans te Warmenhuizen 20 x f 0.10 f 2, -r meterhuur en omzet belasting ad f 0.29, tezamen f 2.29. Betrekt men van Alkmaar gas, dan betaalt men, indien geen vastrecht wordt genomen 20 x f 0.09 f 1.80, dus minder f 0.49 per maand. Neemt men het vastrecht tarief van Alle rnaar, dan betaalt men f 0.40 -- 20 x f 0.06 =4 f 1.60, dus per maand f 0.00 minder. 2. Verbruikt men 40 M3. gas per maand, dan betaalt men te Warmenhuizen 40 x f 0-10 f 4, -f- f 0.33 f 4.33. In Alkmaar is dit resp. 40 x f 0.09 f 3.00, dus f 0.73 minder per maand en hij vastrecht f 0.80 -F 40 x f 0.06 f 3.20, dus f 1.13 minder per rnnd, 3. Verbruikt men 55 M3. per maand, dan betaalt men te Warmenhuizen 40 x f 0.10 15 x f 0.00 f 0.35 f 5.25. In Alkmaar resp. 55 x f 0.09 f 4.95, minder f 0.30 per maand, en bij vastrecht f 1.70 f 0.55 x f 0.05 f 4.45, minder f 0.80 per maand. 4. Bij 125 M3. betaalt men te Warmen huizen 40 x f 0.10 f 4, -f 85 x f 0.00 f 5.10 f 0.08 f 9.78. Bij geen vastrecht betaalt men te Alkmaar in de eerste 5 jaar 125 x f 0.09 f 11.25, doch ingevolge con- tractueele bepaling f S.70. Na 5 jaar f 9,10. Bij vastrecht betaalt men te Alkmaar f 3.25 f 6.25 f 9.50, doch de eerste 5 jaar f 8.70, daarna f 9.10. Naar aanleiding van het vorenstaande» stellen wij uw College voor een overeen komst. als hierboven uiteengezet met de ge meente Alkmaar aan te gaan. BARSINGERHORNi Zondagavond zal de Gem. Zangver. „Cae- cilia" een uitvoering geven in de zaal van den heer A. de Graaf, alhier. Ditmaal heeft de vcreeniging een operette ingestudeerd, getiteld „Marijke van Scheveningen", in vier bedrijven. De leden hebben zich hier voor veel tijd en veel moeite getroost, zoodat gehoopt wordt, dat de belangstelling Zondag avond onverdeeld zal zijn. Ook aan het de cor is de noodige aandacht besteed. Wij wenschon de vereeniging met de op voering van dit mooie werk goed succes. Nadere bijzonderheden zijn per advertentie in dit blad bekend gemaakt. WINKEL Door Burgemeester cn Wethouders dezer gemeente is een vergunning verleend aan den heer K. Kistemaker tot liet bouwen van een boerderij. LUTJEWINKEL VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. In de week 1217 April wordt met ver gunning van Burgemeester en Wethouders te Lutjewinkel een bloempjescollecte ge houden voor de „Ouden van Dagen", van wege het fonds „A.S. Talma-stichting" dat oude lieden met weinig of geen middelen, in staat stelt, op den ouden dag een verzor ging te genieten. ZIJPE T ZAND. Kind te water geraakt. Donderdagmiddag geraakte een 4-jarig dochtertje van den heer J. Schilder Jbz. spelenderwijs in een sloot bij de ouderlijke woning. Gewaarschuwd door het hulpge roep van een ander dochtertje werd de va der opmerkzaam gemaakt en mocht het ge noegen smaken de kleine behouden op het droge te kunnen brengen. PETTEN Donderdagavond bracht D.V.T.O., de dam club uit Zuid-Zijpe een bezoek aan de zus tervereniging te Petten. De gedetailleerde uitslag was: Petten Zuid-Zijpc J. P. Geenscn—M. Dapper 02 A. EriksJ. Breed 02 A. v. d. Vlies—C. Groot 11 D. Kohnhorst—G. Rademaker 20 S. Bakker—A. Schouten 20 J. Eriks— S. Hoek 2—0 Jb. Eriks—v. Egmond 20 J. de Beurs-P. Zut 2-0 .T. Raven—G. v. Schaik 02 J. Vriesman—J. Breed Mz., 2—0 Totaal 13—7 WIERINGEN Wij vermeldden onlangs dat belangheb benden in den zin der Zuiderzcesteunwet, die meenden in aanmerking te kunnen, komen voor een verhooging der geldelijke tegemoetkoming, dit kunnen aanvragen. Wij willen echter ook nog even wijzen op de bepaling, dat. indien de omstandig heden van belanghebbenden, die in het ge not van een geldelijke tegemoetkoming zijn, zich zoodanig wijzigen dat daardoor do verleende tegemoetkoming kan worden verminderd, dan wel geheel ingetrokken, dit door de belanghebbenden zoo spoedig mogelijk moet worden medegedeeld. Wordt hieraan niet voldaan, dan kunnen zij vare verdere tegemoetkomingen worden uitge sloten en de ten onrechte genoten bedragen worden teruggevorderd. Het schiet al weer op! De kermis is weer in 't zicht. Het ge meentebestuur hield aanbesteding van de standplaatsen voor de a.s. kermis te Hip- polytushoef. Een standplaats werd toegewezen aan: M. Bos voor een zweefmolen; aan Gebr. Ilom- merson en Vermolen voor een autoskooter; aan S. Ooms voor een kinderdraaimolen; aan F. Snaaijer voor eon Schouwburgtentj aan R. Klinkhamer voor een cake-walk. Voorts zullen wordien toegelaten poffertjes kraam, gebakkraam, vliegbomsport, kop van jut. werptent, schiettent, cn kramea .voor sierwerk, visch en fruit.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10