Plaatselijk Nieuws. Heeren-modes Hoeden en Petten Firma G. de Waard ttMim De Bilt seint Botercontröle bij export Universiteifswijk door regeeringstroepen om singeld De Fakir van ïpi Marktberichten JUBILEUM BIJ DE SCHAGERCOURANT DE HEER BROUWER 25-JAAR IN FUNCTIE. Gisteren herdacht de heer K. Brouwer het heuglijk feit, dat hij vijf en twintig jaar als vormen-opmaker aan onze courant verbon den is. De directeur, de heer H. de Raat, sprak den jubilaris toe en roemde diens vlijt en vakbekwaamheid. Spreker deed zijn speech vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardecring, aangeboden namens de directie en den raad van commissarissen. Vervolgens sprak de pres.-commissaris, de heer P. Trapman, eenige hartelijke woorden waaruit bleek, hoe Brouwers arbeid ook door den oud-directeur der firma geappre cieerd wordt. Ook deze toespraak bleef niet zonder stoffelijke hulde. Tenslotte feliciteerde het personeel den jubileerenden collega bij monde van den heer H. Woudenberg en gaven hem een keurige leeslamp ten geschenke. Met een welgemeend dankwoord sloot de heer Brouwer de speechenreeks. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Georg Josephus Camiel, zoon van Edmundus Valke en van Maria Au- gusta Verbeek; Hermanus Cornelis, zoon van Petrus Bommer en van Maria Hen- drika Bruin; Cornelis Pieter, zoon van Louwris Jacob Hoogland en van Geertje Wals; Marie, dochter van Jacob Appel en ,van Maria Hemke. Ondertrouwd: Johannes Snip, oud 32 ja ren, veehouder, wonende te Sijbecarspel, en Catharina Alida Portegies, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen; Hille- brand Konijn, oud 22 jaren, broodbakker, wonende te Zijpe en Agatha Maria Potter, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Getrouwd: Daniël Verschoor en Baukje Wijnja; Frederikus Wilhelmus Kinnaer en Cornelia Maria Sprenkeling; Cornelis An- thonius Sprenkeling en Wilhelmina Johan- na van Duin. Overleden: Simon Schilder, oud 74 jaren, jveduwnaar van Cornelia de Wit. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje; een darnes- taschje, en een kinderportemonnaie. Verloren: een rijwielplaatje. V. V. SCHAGEN. z Er wordt gebekerd! Morgen staan er een drietal interessante ontmoetingen voor de ,hoogere elftallen op het programma. Schagen I speelt voor den Rausch-beker tegen de Medembliksche vierde klasser M.F.C., een bekend tegenstander uit de com petitie. Ai behoort M.F.C. dan tot de zwakke zusjes, daartoe wordt zij tenminste gere kend, den laatsten tijd speelt zij belangrijk bete r— getuige ook het gelijke spel tegen Texel, nog wel op het eiland. En omdat Schagen moet winnen, wil zij althans in de volgende ronde geplaatst worden, zullen de Spartanen dienen aan te 'pakken. Gezien den huidigen goeden vorm van onze jon gens, zijn wij echter optimistisch gestemd ten aanzien van the resultaat dezer ontmoe ting; dat het er intusschen spannen zal, is wel zeker. Schagen II heeft een heel wat lastiger karwei op te knappen; zij gaat nl. voor het Gouden Kruis op bezoek bij Bergen, een ster ke eerste klas club, die volgend seizoen in de vierde klas K.N.V.B. zal uitkomen. Te meer staan zij voor een moeilijke opgave, omdat zij niet beschikken kunnen over hun betrouwbaren doelman Bijpost. Zijn plaats wordt nu ingenomen door den linksbuiten Franzen, en daardoor is de ploeg toch wel eenigszins uit haar verband gerukt. Niette min zullen De Vries c.s. al het mogelijke doen om een eervol resultaat te bevechten en dat zij daarin zullen slagen, staat voor ons vast. Deze match zal meteen de generale repetitie zijn voor den grootcn beslissings wedstrijd tegen Sporters. Play up, boys! De a-adspiranten zullen de tweede elftal- Iers vergezellen om Bergen a, die kampioene van haar afdeeling is, partij te geven; dat lcan een aardig partijtje worden. Schagen 3 speelt op eigen terrein ook al Voor het Gouden Kruis tegen D.T.S. 3. Zoo op het oog een licht kostje voor Breebaart en van Geclen, maar naar wij hebben ve-r nomen, bezit D.T.S. 3 een aardig elftal, zoo dat oppassen de boodschap zal zijn. Al met al staat ons weer een mooie voet bal-Zondag te wachten! KOOPT U TENSLOTTE TOCH BIJ IJMUIDEN. SCHAGEN. VERKOOPING. Door Notaris H. de Boer van Hoogwoud was tegen Donderdag 8 April een openbare verkooping aangekondigd van eenige percec- len weiland, gelegen onder de gem. Barsin- gerhorn en Schagen. De verkoopjng ge schiedde ten verzoeke van den heer P. Vries thans te Den Helder en zou gehouden wor den in het Noordhollandsch Koffiehuis, al hier, maar is niet doorgegaan. DE RECITEERWEDSTRIJDEN VAN DE R.V.S. De groote avond van de revuevcreeniging op 18 April aanstaande, is weer een at tractie rijker. Naar wij vernemen is als deelneemster ingeschreven ons klein plaats genoot je Freddv Groot (bij velen beter be kend als Kleine Maaike van de radio), het negenjarig dochtertje van Jasper en Merai- ke. Deze peuter gaat met vader en moeder regelmatig mee naar de radio en trad reeds dikwijls op, op liefdadigheidsfeesten, werk- loozenavonden, enz. Inderdaad, het wakkere bestuur van de R.V.S. laat niets onbeproefd dezen avond de verwachtingen hoog gespan nen te doen zijn! N.O.G. Vergadering van de afdeeling „Schagen" van het N.O.G. op Donderdag 9 April, ten huize van den heer J. Peetoom. De heer v. d. Laan heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de nieuwbe noemde secretaris, de heer J. Schlarailch te Barsingcrhorn de notulen der vorige verga dering las. Zondag 18 April wordt een gewestelijke propaganda-vergadering gehouden te Hoorn. Verschillende ingekomen stukken wekten afdeeling op om in grooten getale naar Hoorn te trekken. De vergadering besloot om twee jongeren en twee gewone leden af te vaardigen. Aan gewezen werden de heeren P. Kroonenburg te Schagerbrug, D. de Veer te Winkel, C. Wardenaar te Schagen en J. Schlamilch te Barsingerhorn. Daarna kwam ter sprake de Inning der gelden voor het crisisfonds, wat in den laatsten tijd wat onregelmatig geschiedde, terwijl juist nu het geld zoo bitter noodig is. Getracht zal worden een nieuwe regeling te treffen, waardoor alle leden bereikt worden. Een uitgebreide correspondentie was ge voerd met het Bestuur van het Herstellings oord. Moeilijkheden waren gerezen met den tegenwoordigen correspondent. Als nieuwe correspondent werd benoemd de heer C. Wardenaar te Schagen, die trachten zal zoo wel de N.O.G.- als Bondsleden te bewegen hun gave te offeren. Onder de ingekomen stukken was er één van het nieuwe Landelijk Comité voor de Openbare School. Dit behelsde een verzoek om alhier een plaatselijk comité op te rich ten. Algemeen gevoelde men daarvoor niet veel. Wanneer de omstandigheden samen werking geboden, zou deze gemakkelijk te vinden zijn. Voor de volgende vergadering zal gepro beerd worden één van de samenstellers van het belangrijke^ opleidingsrapport te krijgen om dit rapport te belichten. Tot slot richtte de voorzitter nog eenige hartelijke woorden van afscheid tot Mej. A. A. M. Kuiper te Harenkarspel, die de af deeling verliet wegens verhuizing naar Fries land. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Schagen. In den loop van de maand Maart 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f27396.82 en terugbetaald f24.418.42. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f2978.40. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 14. ONGEVAL. De heer K. W. was dezer dagen aan het lossen van rioolbuizen uit een schip. Hij gleed hierbij uit en kwam van het dek van het schip af in het ruim terecht boven op daar nog aanwezige buizen. Door den val bekwam de heer W. een wond boven hoi oog en werd geneeskundige hulp ingeroepen. Dr. Nanninga verleende deze hulp. BENOEMD. De heer M. Gielens alhier is door B. en W. benoemd tot lid van het Scheidsgerecht van Gemeentewerklieden in de gemeente Schagen. ZWEMCLUB „DE WIEL" BLIJFT. In een gisterenavond in de „Gouden En gel" gehouden vergadering van zvvemliefheb- bers, werd besloten de zwemclub „Do Wiel", welke, zooals ons nog gisteren een ex-be stuurslid zeide, „over den kop was", niet te ontbinden, doch haar in stand te houden. Bravo! Het bestuur werd als volgt samengesteld: C. D. Schmalz, voorzitter, G. Kouscband, secretaris, C. N. Westcr, penningmeester, C. Rol, commissaris. WIERINGERW AARD Vrijdagmorgen ongeveer vier uur heeft de heer v. d. G. uit Middenmeer met zijn auto kennis gemaakt met de leuning van de brug aan de Kleine Buurt alhier. Naar we vernamen had hij menschen weggebracht naar Den Helder en waarschijnlijk nogal haast gehad om thuis te komen. Als oor zaak werd opgegeven dat zijn voet van de rem was gegleden, doch hoe 't ook zij: De auto was tegen de ijzeren leuning, die ook was verbogen, niet bestand en beliep ern stige schade op aan bumper en onderstel. Later is de wagen door den garagehouder Bakker weggesleept. De chauffeur bekwam geen letsel. Verwachting: matige, in het zuiden wel licht toen. zuidoostelijke tot zuidelijke later wellicht zuidw. wind, zwaar be wolkt tot betrokken met later kans op regen, iets warmer.' Verdere vooruitzichten: onzeker. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 75.7. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan PUBLICATIE. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de stcunvergoeding voor groene erwten van do kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 5 April 1937 tot en met 10 April 1937, f 1.40 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoe- ding f 0.90 per 100 kg. De steun vergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de datecring van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op fl.— per 100 kg. 's Gravenhagc, 9 April 1937. MET INGANG VAN 1 MEI 1937. Oprichting van een Zuivel-Kwaliteits-Bureau te Amsterdam. Reeds sedert eenigen tijd deden geruchten de ronde, dat onze regeering druk bezig was middelen te beramen'om te komen tot een botercontröle bij export. De wenschelijkheid werd daarom zoozeer gevoeld, omdat bij ver schillende gelegenheden was gebleken, dat sommige exporteurs boter van zoodanige kwaliteit hadden verscheept, dat daardoor de naam van ons product in het algemeen in gevaar werd gebracht. Een oogenblik schijnt men er daarbij over te hebben gedacht de bestaande boterkeu- ringen der provinciale bonden in te scha kelen, doch, nu de aangelegenheid meer con crete vormen heeft aangenomen, blijkt, dat een andere wijze van uitvoering is gekozen. Het. is de bedoeling op te richten een ver- eeniging, welke den naam draagt van Zui- vel-Kwaliteitscontrölo-Bureau onder Rijks- toezicht (bij verkorting Z.K.B.). Deze ver- ecniging, die gevestigd zal zijn te Amster dam. zal aan de bereiders van boter de ge legenheid geven zich onder controle te stel len, opdat deze hun afnemers zekerheid zul len kunnen geven, dat de boter, ten aan zien van haar gewicht, kwaliteit en verpak king, voldoet aan daaraan in een vast te stellen keuringsreglement gestelde eischen. Hiervoor wordt in het leven geroepen een kwaliteitscontröledienst, terwijl de aangeslo tenen de bevoegdheid zullen krijgen tot het aanbrengen van bepaalde merken op de goedgekeurde boter en/of op de verpakking. De boter zal worden gekeurd op eerste, tweede en derde soort, waarvan alleen de eerste en tweede soorten voor export zullen worden toegelaten. M Omtrent de merken zijn nog geen bijzonder heden bekend, vermoedelijk echter zal naast het Rijksbotercontrolemcrk een tweede merk op het vat worden voorgeschreven, in den geest«iian hot Decnsche zoogenaamde Lur- brand. De keuring zal geschieden in 1/3 en 1/6 vaten, waarbij nauwkeurig is omschreven, hoe do betreffende boter wordt aangewezen, terwijl ze zal worden gekeurd op oen ou derdom van ten minste 7 dagen. Tot directeur van Z.K.B. zal voor de eer ste maal worden aangewezen de heer F. Keestra te Leeuwarden. Kouringsplaatsen zullen zijn, behalve Am sterdam, waar de controle is gevestigd: Leeuwarden, Assen, Zutfen, Roermond en Breda. Leden der verceniging zullen zijn de Al- gemeene Nederlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) en de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne ((V.V.Z.M.), terwijl het bestuur zal bestaan uit 9 personen, waarvan er 4 zijn aan te wijzen door den F.N.Z., 2 door de V.V.Z.M., 2 door den Minister en 1 door de Centrale Commissie voor de Botercontróle- stations. Van'gewicht is verder een ontwerp tot wij ziging der Crisi.s-Zuivelbeschikking VI, waar bij door den Minister van Economische Za ken wordt bepaald, dat met ingang van 1 Mei 1937 certificaten van uitvoer slechts mo gen worden afgegeven voor boter afkomstig van ingeschrevenen bij het Z.K.B. De kwaliteitscontrole zal dus met ingang van 1 Mei een feit zijn en we mogen slechts hopen, dat deze maatregel de reputatie on zer boter in het buitenland zal helpen be vestigen. HET VERRE OOSTEN. Overeenstemming tusschen Japan en Nederlandsch Oost Indië Over wederaanpassing van de handelsbetrekkingen. Groote voldoening in Tokio. Het Japansche departement van Buiten- landsche Zaken heeft gisteravond om 10 uur een verklaring uitgegeven, waarin groote voldoening tot uitdrukking Wordt gebracht over de volledige overeenstemming van op vattingen, die tot stand is gebracht tus schen de Japansche regeering en het be stuur van Nederlandsch Oost Indië. ten aan zien van verschillende punten betreffende de wederaanpassing der handelsbetrekkin gen tusschen Japan en Nederlandsch Oost Indië. Zooals men weet werden handelsonder handelingen tusschen Japan en Nederl. Oost Indië sedert Mei 1934 te Batavia ge voerd. N-l-E-T-N-A-A-S-T-E-bK-A-A-R Uiterst hinderlijk en vol ge varen Is het, wanneer meer dan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden Is zelfs twee nog te veel!) SPANJE Slachting bij Orchiando Het gedeelte van de Universileils- wijk, dat nog in handen der recht- scben is en gisteravond volkomen door de linkschen was omsingeld, bevat o.a. het Casa Velasquez en het hospitaal. Om acht uur deelde generaal Miaja aan de pers mede De Univer- siteitswijk is geheel door onze troe pon ingesloten, en de rechtschen die er zich verschanst hebben, kunnen niet meer met het gros der nationalistische troepen in verbin ding treden" Uit niet officieele, maar geloofwaardige bron wordt, vernomen, dat na een krachti- gen opmarsch der Katalancn, in den sector van Huesca, de Volksfrontroepen meester zijn van den laatsten weg, die nog in han den van de rechtschen was. Dit zou betcc- kenen, dat de rechtschen hier omsingeld zijn. Gisterenmiddag om drie uur werd het kanongebulder zeer veel minder intens. Al leen vliegtuigen der lovalen vanaf de jaehttoestellen tot de viermotorige machines die voor de eerste maal aan het Madrilecn- sche front verschijnen vliegen hoven de hoofdstad en de militaire stellingen. Nader wordt gemeld de strijd die de Madrileenen den geheelen nacht hebben kunnen hooren, en die nog niet beëindigd is biedt alle kenmerken van oen algcmcencn aanval op het front van Madrid. De regee ringstroepen gingen tot den aanval over op de vijandelijke stellingen op alle punten van de sector. Vanaf het Pardo tot aan Usera, van het Noordwesten tot het zuid westen is de regecringsannval met succes ontketend. Tegen middernacht, werd de aanval gericht op Carabanchel, voor het militaire hospitaal. Tegen vier uur was de stelling der op standelingen reeds onhoudbaar. Daar op deze wijze de vijand achter de linies ge neutraliseerd was, kon het Casa del Campo rechtstreeks worden aangevallen. Tegen drie uur begon de stormloop. Na verscheide ne uren verbeten strijd, maakten de loya- lcn zich meester van een belangrijk stuk terrein aan de andere zijde van het in het Casa del Campo gelegen meer. In het begin van den middag werd de strijd minder he vig. Volgens de ontvangen berichten is de vijand gedemoraliseerd en is zijn toestand op eenige punten meer dan critiek. Slachting bij Orchiando. Volgens berichten uit Bilbao vertellen buitenlandsche waarnemers, die de operaties hebben bijgewoond, dat de slag bij Orchi ando een ware slachting is geworden waarbij de Baskische militictroepen, gebruik makende van hun volmaakte kennis der plaatselijke omstandigheden, belangrijk in het voordeel waren ten opzichte van het leger van generaal Mola, welks verliezen aanzienlijk waren. Geheelc treinen vol ge wonden van de Molatroepcn zouden naar de zuidelijke provincies zijn vertrokken aange zien de ziekenhuizen en lazaretten van Vitoria en San Sebastian geen patiënten meer konden opnemen. De strijd in het Noorden. De bijzondere correspondent van Havas bij het leger van Mola bericht, dat gisteren de opmarsch werd voortgezet, begunstigd door goed weer. Talrijke vliegtuigen kruis ten over het front cn in de voorste linies horde men het ontploffen van de omlaag geworpen bommen. De wegen waren over- vuld met convooicn. veelal levensmiddelen voor de dorpen, welke door de rechtschen waren bezet. Het moreel van de troepen van Franco Is uitstekend. Het overweldigende succes van de recht- sche troepen in Biskaje is grootendeels te danken aan de luchtmacht. Over een front van honderd kilometer waren de vliegtuigen van Franco voortdurend in de lucht en op- betwistbaar meester. De vliegtuigen met de infanterie hebben de meest belangrijke stel lingen van de Basken tezamen bezet. De dricmotorige vliegtuigen wierpen ton nen bommen op eenige huizen, die in ware forten waren herschapen en dc verdedigers vluchtten gedemoraliseerd. De infanterie kwam vervolgens in actie en maakte een einde aan den laatsten tegenstand met handgranaten. Op deze wijze werd de sleu tel-positie van Durango bezet. Een Indische Abd-el-Krim? De man van den dag in Britsch Indië is Gandhi noch Nchroc, noch een der andere leiders van de groote Congrespartij, welke thans in den strijd tegen de nieuwe Britsch-Indisclie grondwet zoozeer van zich doet spreken dc man van den dag is een kleine, fakir met een groote roode haard. Ter zijde gcslaan door slechts weinige ge trouwen biedt hij-fiinds weken en maanden hardnekkigen tegenstand, aan. dc Engelschc troepen cn in het noord-westen van het land tot aan dc grenzen van Afghanistan heeft hij reeds geheelo provincies in opstand tegen dc Brltsche heerschappij gebracht. Deze man is de fakir van Ipi en zijn te genstanders, op liet oogenblik dus vooral do Engelscben, noemen hem slechts de Abd- el-Krim van Britsch-Indiö. Men heeft reeds van alles ondernomen, om hem levend of dood in handen te krijgen. Tientallen malen dacht men hem en zijn volgelingen omsin geld te hebben. Kort geleden nog meende men, dat hij zich in een bepaalde hut ver- horgen had. Een Engelschc patrouille werd er op uitgestuurd en omsingelde het blok huis. Tenslotte bleek echter, dat de fakir tevordn reeds was gewaarschuwd en een nieuwe schuilplaats had gevonden. Twee dagen later overvielen zijn aanhangers dc uitgezonden Engelsche patrouille en geen Brit bleef in leven. Door de Indische Mohammedanen wordt de fakir als een heilige vereerd. Dc man is een buitengewoon goed en fanatiek spreker. Hij heeft het klaargespeeld om uit een onhe- langrijken strijd tusschen Mohammedanen en de Hindoes over een geroofd meisje, een groote politieke affaire te maken en ten slotte den „heiligen oorlog" tegen Engeland te proclamecren. hoewel de Engelscben met den oorspronkelijken strijd niets uitstaan de hadden. Maar dc oorzaak is reeds lang vergeten en op liet oogenblik is de fakir in de oogen van vele duizenden Britsch-IiSdische Mohamme danen de man. En daar de fakir, die ook het belang van matericele beloften niet on derschat, zijn aanhangers na hun bevrijding nieuwe akkers beloofd heeft, worden zijn scharen steeds grooter en wordt de guerilla- oorlog tegen de Engelsche troepen steeds verbitterder gevoerd. Ja, op het oogenblik kan men zelfs niet eens meer van een gue- rilla-oorlog spreken; dat bewijst het over haaste vertrek van sir Robert Cassels. dc opperbevelhebber van de Brtisch-Indische troepen, naar de door de aanhangers van den fakir van Ipi bedreigde provincies. LEEUWARDEN, 9 April. Veemarkt. 56 Enterstieren f 115—180. 11S twentorslieren f 180290 per stuk, 570 vette koeien f 125250 per stuk, 4416 ct. per Kg., 2054 melk- en kalf koeien f 115 245. 235 pinken f 60145. 42 vette kalveren f 20—55 per stuk. 1 440 nuchtere kalveren f 3—7.50. 389 vette schapen f 1433. 102 weideschapen f 1325 per stuk, 379 vette varkens f 30—115 per s1uk, 3.816 ct. por Kg.. 34 magere varkens 15—40 ct. per Kg., 113 kleine biggen f 714 per stuk. 32 bok ken en geiten. 61 paarden, totaal-aanvoer 5625 stuks. Overzicht: Hot aanbod was voor vrijwel allo soorten vee grooter, vooral groot vee werd ruim aangevoerd. De handel in stieren was traag met iets teruggaande prijzen. Vette koeien flauwe stemming, beste soort nog vrijwel prijshoudend, dus duur. Voor melk- en kalfkocien bestond 'n goede kooplust. De handel, was goed te noemen, door de hooge prijzen werd de handel evenwel iets gedrukt. Pinken met iets vlugger omzet en nog duur. Vette kalveren iets ruimer aan bod. handel en prijzen iets minder. Nuch tere kalveren flauw, De varkensmarkt was terugloopend. Wolvee stugger handel, prij zen iets lager. De. N.V.C. nam vandaag 95 varkens over. Zuivel. Sleutelkaas 1718, nagelkaas 11, Goudnkaas 28, Edammerkaas 1732, aanvoer 1940 Kg. Mijnboter 1.40, veilingboter 1.341.29 per Kg. Aanvoer 0/3, 10/6 en 0/12 vaten. Eierhandel. Kipoierenr aangevoerd 19.500.Kg., prijs 2%3.3% ct. per stuk, han- delsprijs 4858 ct:. per K.g. Eendeieren: aam gevoerd 500 Kg., prijs 3—3.% ct. per stuk, handclsprijs 40—45 ct. per Kg. Pluimvee. 10 Slaehthanen f 06O—1, 50 slachtkippon f 0.70—1.25, 40 jonge hanen f 0.75—1.25, 10 jonge duiven 20 ct., o. stuk Vereeniging van Zuivel maatschappijen. Edammer kaas: 20 plus 8—8.50, 40 plus 13.5014 Goudschc: 20 plus 88.50 40 plus 13.50-^-14 volvet 18.5019 Leidsche 20 plus S.50—9, Broodkaas 13.50—14, per 1C0 Kg. Stemming flauw. LEEUWARDEN. 9 April. Buitcnl, granen. Gele laplatamais disp. 156 boordvrij Leeuwarden, idem 149 boord vrij Rotterdam, Laplata gerst disp. 188 boordvrij Leeuwarden, idem 180 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.25 boordvrij Leeuwarden, idem 8.70 boordvrij" Rotterdam, idem lijnzaad merk S.K. 8.75. ALKMAAR. 9 April. Kèasmarkt. Aangevoerd: 38 stapels, zijnde 87.000 K.G.: Fabriekskaas kleine f 18.—. idem commissie f17.per 50 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 9 April. Aardappelen 1.70—2, andijvie 10—17, Bloemendaler kool 36, bloemkool 7.50—14, boerenkool 1.50, gele kool* 2.60—3.80, krop sla 2.606.20, komkommers 14, prei 1.50 3.S0, rabarber 612, raapstelen 1201.50, radijs 1.80—4.60 roode kool 1.80—3.60, sel derie 0.60—1.20, spinazie 0.591.02, spruiten 79, uien 0.601.40, breckwortelen 0.70— 140. waschwortelen 4—5, witlof I 4—6, II 2—3. ALKMAAR, 9 April. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus, aan bod 5460 stuks, verkocht 3000 stuks, midden prijs 15.5016, hoogste prijs 16.commis sie 40 plus. aanbod en verkocht 360 stuks, prijs f 16.50, Ed. Kruid, aanbod 70 stuks. Totaal aanbod 5890 stuks, verkocht 3360 st. Aanwezig 3 fabrieken. Handel matig. ALKMAAR. 9 April. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 308 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 55 HL voer- tarwe 7.20—9.50. 30 HL gerst 9.10—10. 81 HL haver 8.509, 44 HL booncn w.o.: paarde- 8.bruine 1013, citroen- 1820, duiven- 910. witte 21 en tuinboonen 20.13 HL karwiizand 24—24.50: 12 IIL blauwmaan- zaad 25.50 73 HL erwten» w.o. kleine groe ne S—9. grauwe 1226 en vale envten 12 19. Alles per 100 K.G. Handel goed. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 9 April. Berlijn: De eenige Hollandsche producten, die van daag op de markt waren, zijn spinazie, die tegen 2.30—2.50, per 50 Kg., verwacht werd hij rijkclijken aanvoer; kropsla waar van eveneens een groote aanvoer en dalen de prijzen te berichten zijn, die 4.25—5.00 per 30er noteert; komkommers prijs 40 per 100 stuks; radijs 20 per 100 hos. Hollandsche uien, waarvan veel materiaal bedorven is en slechts moeilijk koopers vinden kan, noteeren 3.00 per 50 Kg. Essen: Buitcnl. prod.: kropsla 4—5 p. k., andijvie 44.75 p. kist, komkommers 40—60 p. 100 stuks: Canarischc tomaten 40—45 p. 100 stuks, Hamburg: Buitcnl. prod.: Belg. witlof 4044 p. 50 Kg., komkommers 5060 P: 100 stuks, sla 20—22 p. 100 stuks, spinazie 25—30 p. 50 Kg. Canarische tomaten 36—50 p. 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 15