Het beste club-voetbal De Brabantsche Brief van Dré Voetbal wordt Zondag a.s. gedemonstreerd door Feyenoord en Ajax Kampioenschap van Nederland N.H.V.B. Een unicum op het gebied van interlandvoetbal Texel ontvangt Q.S.C.en kan zegevieren Diverse belangrijke promotie-degradatie wedstrijden FeyenoordAjax. Nu BelgiëHolland weer geweest is, is de aandacht van voetballend-Nederland weer ge heel en al gevestigd op den stryd om het Kampioenschap van Nederland. De wed strijden van Zondag belooven weer echte „thrillers" te worden. Daar is in de eerste plaats FeyenoordAjax, de strijd tusschen den Kampioen van Nederland en haar ern stigste belager, de strijd tusschen de beide best spelende ploegen van ons land. Zou het nieuwe Stadion voor de eerste maal de sen satie van „uitverkocht" te zijn, beleven? Als de weersomstandigheden medewerken, is de mogelijkheid daarop zeer groot. Men kent de situatie tusschen de beide aloude rivalen: Ajax heeft de leiding met 4 punten uit 2 wedstrijden en Feyenoord staat onderaan met 0 punten uit 2 wedstrijden. De Rotterdammers zijn dus voorloopig uit den stryd... maar kloppen zy de Ajacieden, dan zyn zy er weer midden in! In het omgekeerde geval kunnen we veilig aannemen, dat we dit seizoen een nieuwe kampioen van Nederland zullen kunnen begroeten. Het zal er heet toe gaan in dat nieuwe stadion, gelooft U dat maar; laat ons echter hopen, terwille van de pro paganda van de voetbalsport, dat er geen excessen zullen plaats vinden. Van den uitslag valt niets te zeggen. Minder belangrijk, maar even spannend zal zyn de ontmoeting tusschen Go Ahead en P.S.V., die beiden uit 2 wedstrijden een over winning en een nederlaag mochten noteeren. Vooral P.S.V. heeft veel indruk gemaakt in haar laatsten wedstrijd, zóó zelfs, dat velen haar voor Zondag favoriet achten. We willen echter nog eens den nadruk leggen op de oer- solide verdediging van de roodgelen en er vooralsnog rekening mede houden, dat deze de Eindhovenaren best kan dwingen met niet meer dan een geiyk spel genoegen te nemen. Misschien wel met nóg minder in de len en dat zij dus tot een uiterste krachts inspanning bereid is! Zijn jelui daar voldoen de van doordrongen, dan kan het niet anders of ge zult de tegenstanders van Zondag geen gelegenheid laten om haar gewone spel te ontplooien. Ge hebt in den vorigen wedstrijd gezien, dat ge het zoover niet mag laten ko men, want dan gaan jelui er onherroepelijk aan. Legt Q.S.C. je eigen spel op, brengt haar uit evenwicht door tempo en forsch, doch fair, spel. En strijdt verder van de eerste tot de laatste minuut, houdt vol tot het einde, dan en détn alleen is het mogelijk, dat jelui de 2 punten binnenhalen. Texel, stel je aan hang niet teleur! Scheidsrechter is de heer Miezerus uit Haarlem. Hij wordt gesecon deerd door de heeren W. J. Annyas (Den Helder) en J. A. Geervliet (Alkmaar). Res. derde klasse A. KFC 3—West Friesia 2. De kampioen van res. II A. Door met 21 van Ajax III te winnen is AFC II Zondag j.1. kampioen van de res. 2e klasse A geworden. Zondag speelt zij haar eersten promotiewedstrijd tegen De Kenne- mers II. Wat de onderste plaats betreft, deze wordt definitief ingenomen door Alcmaria II. Een beslissingswedstrijd tusschen haar en HFC II wordt n.1. niet gespeeld, omdat laatst genoemde juist een punt meer had dan ons bekend was. K.N.V.B.-beker Opnieuw is vastgesteld SuccesDEC. We vertrouwen, dat deze wedstrijd nu eens door gang zal vinden. De winnaar ontvangt 18 April het Amsterdamsche Electra (vierde klasser). De derde ronde wordt n.1. op dien datum afgewerkt. HRC heeft een uitwedstrijd geloot tegen de winnaar van VictoriaT.I.W. (resp. vierde en derde klasser). Eerste klasse D. Wederom gaat Atlas een zwaren wedstrijd tegemoet. Ze brengt n.1. een visite aan Schoorl (2 uur) waar ze de club van Henneman tegen over zich zal vinden, die weet, dat ze zich door een goed resultaat van alle zorgen kan bevrij den.. Wanneer Atlas de beide punten binnen mocht halen, zal dat zeker een uitstekende prestatie genoemd mogen worden. Held. BoysZeemacht (10 uur) is de laatste wedstrijd van de Boys. Wat voor Schoorl geldt, geldt in versterkte mate voor hen. Er is dus alle reden om een spannend partijtje te ver wachten. De kracht van de Z.-ploeg is echter een te onzekere factor dan dat we naar den uitslag zouden willen gissen. Tweede Klasse E. Deze afdeeling heeft voor ons weinig belang meer. Sporters en Schagen 2 zijn met gelijk aantal punten geëindigd en wachten op het vaststellen van den beslissingswedstrijd. Tweede Klasse F. Succes 2 herstelt zich thuis mogelyk van de onverwachte nederlaag tegen H.R.C. 5 ten koste van M.L.D. en maakt daardoor het kam pioenschap in haar voorlaatsten wedstrijd tot een feit (2 uur). Derde klasse F. Atlas 2 zal om 10 uur thuis J.V.C. 2 niet veel kans geven, terwijl Zeemacht 2 op eigen veld de baas blijft over Succes 3 (12.30 u.). Vierde Klasse H. Dirkshorn 2 ontvangt Succes 4 (2 uur). We houden het op de thuisclub. Helder a is vrij. Alcmaria a gaat by Zaan dijk a op bezoek. Adspiranten: Wanneer het Succes-terrein goedgekeurd kan worden, zal Helder b Succes a bezoeken (10 uur). De witjakken zullen zeker aan het langste eind trekken. In afd. S. is de zaak nog in vollen gang Hel der c klopt Succes b thans ook op Wieringen, 11.15 u. Atlas a wint om 12 uur van J.V.C. a. Afd. U brengt Texel b en Texel a tegen elkaar in h$t veld (12 u.) waarvan de uitslag niet twijfelachtig is. Rauch-beker District Den Helder, eerste ronde. Watervogels 1HRC 2 (aanvang half drie) belooft een spannend partijtje te worden tus schen de sterke vierde klasser en de flinke res. tweede klasser. Daar de roodhemden aan een gelijk spel genoeg hebben om zich in de tweede ronde te plaatsen, mogen de zwart- hemden wel geducht van zich afbijten. Een interessante krachtmeting, die veel bezoekers zal trekken. Drechterland, eerste ronde: D.T.S. ontvangt Strandvogels (2.30 u.). D.T.S. zal al haar enthousiasme moeten aan wenden om de volgende ronde te bereiken. AndijkN. Niedorp is voor ons een zeer on zekere zaak. Mochten Peereboom c.s., zy het slechts door een gelyk spel, de volgende ronde bereiken, dan zou ons dat lang niet tegenvallen (2 uur). SchagenM.F.C. tenslotte moet door de thuisclub gewonnen kunnen worden als ze het ernstig aanpakt (2 uur). Het gouden kruis Den Helder, groep 1. Eerste ronde (alle wedstrijden om 2 uur, met uitzondering van den eerste (9.30 uur)). Callantsoog 1 verliest thuis van Texel 2; Wa tervogels 2 klopt Watervogels 3; Oosterend haalt het op eigen grond niet tegen Cocksdorp, terwijl Wieringerwaard 2 haar visite aan B.K.C. 2 zonder winst moet beëindigen. Groep 2, eerste ronde. J.V.C. ontvangt Wieringerwaard. Een goede oefening voor de Dorpers, zonder winstkansert echter. Alkmaar, groep 1. Schagen 3D.T.S. 3 (10 uur) wordt voor de thuisclub. Dirkshorn op bezoek naar het verre C.S.V. 2, moet met de puntjes thuiskomen. Koedijk 2 klopt Egm. Boys 2, evenals Alkmaar 3 Akersloot er onder houdt. Groep 2. Alkmaar 2D.T.S. 2 (10 uur) is voor Oudkarspel kansloos. Petten 1C.S.V. 1 is een aardige krachtmeting tusschen 1 A en 1 D; waarbij het beter geplaatste Petten favo riet is. Trouwens: Petten is houdster van het kruis. M.E.V.O. gaat ten onder tegen Egm. Boys, terwijl Bergen 1 thuis Schagen 2 er natuurlyk royaal aan doet gelooven. Drechterland, eerste ronde: Berkhout klopt Hem; Andijk 2N. Niedorp 2 (12 uur) geeft N.N. de beste kansen. Sport 1 slaat Strandvogels 2. Hoogkarspel wint thuis van And. Boys. West-tegen Centraal Europa Datum vastgesteld Drie of vier Nederlanders spelen in het West-Europeesche team, en Ne- derlandsche scheidsrechter. Naar wij vernemen zal de voetbalwed strijd tusschen CentraalEuropa en West- Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympische Stadion te Amsterdam worden gespeeld. Deze ontmoeting zal worden ge houden in het kader van den op dien datum plaats vindenden Olvmpischen dag. De heer Lotsy zal het West—Europeesch elftal samenstellen, daarbij in Nederland bijgestaan door de leden van de keuzecom- missie van den K.N.V.B. en verder door gedelegeerden van Duitschland, Frankrijk en België. Zeer waarschijnlijk zullen 3 of 4 NederlandSche spelers in 't team van West—Europa worden opgeno men. De 22 gekozen spelers zullen van de FIFA een fraai aandenken waarschijnlijk in goud uitgevoerd, ontvangen. Het staat voorts vast dat geen buitenlandsche scheidsrech ter voor dezen wedstrijd zal worden aangewezen, doch als zoodanig zal 'n Nederlander fungeeren. Momenteel is nog niet bekend hoe de Olym pische dag verder zal worden gevuld. De heer Lotsy zal te dien aanzien besprekingen voeren met het Nederlandsch Olympisch Comité, den K.N.V.B. het Olympisch Stadion en de eventueel daarvoor in aanmerking komende sportbonden. Naar wij verder nog vernemen zal op 19 Juni te Amsterdam een bijeenkomst worden gehouden van het voltallig bestuur der F.I, F.A.. Om een plaats eerste klasse 't GooiRCH. Van het drietal: Hilversum, 't Gooi en RCH gaat eerstgenoemde kijken, hoe de twee an dere elkaar een kopje kleiner zullen trachten te maken. De positie van de eerste klasser is zoo, dat zij niet mag verliezen, want dat zou haar. practlsch gesproken, haar titel kos ten. Toch vreezen we voor de Racers het ergste SVV—RFC. Het Rotterdamsche RFC kan haar positie welhaast onaantastbaar maken als zij in Schiedam van SW wint. De Schiedamsche kampioen zou daarmede tevens definitief uit geschakeld zyn. terwijl ZFC nog maar o, zoo'n klein kansje zou overhouden Enschedesche BoysQuick. In het Oosten staat Hengelo er momenteel het beste voor, maar noch de Boys noch Quick zijn uit den strijd, maar met laatst genoemde zal dat wèl het geval zijn. zij Zondag het loodje legt. We nemen echter aan, dat de mannen uit Nijmegen het minstens tot een draw zullen weten te brengen. In het Noorden wordt de promotie/degradatie ingezet met Friesland—WW. Om een plaats in de tweede klasse. Zaandijk, wier overwinning op O WO in geheel Noord-Holland boven het Y met vreug de begroet werd, gaat Zondag de returnmatch tegen deze tweede klasser spelen. Weten de mannen van Yff hun vorige prestatie te bis- seeren. dan stijgen hun kansen met stukken! Slechts een wonder kan Bloemendaal nog redden. Zij heeft nog geen enkel punt in de degradatiecompetitie verworven, HVC en Volewijkers reeds 3! We verwachten, dat De Bock c.s. Zondag op eigen veld tegen de Amersfoortsche kampioen nog eens stevig de tanden op elkaar zullen zetten, misschien, dat de executie nog wat uitgesteld kan worden... Tweede klasse A. Het programma voor Zondag luidt: OSV—Velox, West-Frisia—Vrlendenschaar. Om een plaats in de derde klasse. Wint Teixel van Q.S.C. Op Texel wordt Zondag de uiterst belang rijke promotiewedstrijd Texel—QSC gespeeld. Dat belooft wat te worden! Zooals men weet. heeft QSC. geheel tegen de verwachtingen in. in haar eersten promotiewedstrijd tegen Alk maar. zeer teleurgesteld door n.1. met 03 te verliezen. Op Texel keek men daarvan op en sloeg ijverig aan het rekenenAls QSC op eigen terrein met niet minder dan 30 (op volkomen normale wyze) geklopt wordt door Alkmaar, tegen wie wij op vreemd ter rein gelijk gespeeld hebben, dan moeten we beide keeren van de rood witten kunnen win nen..." Inderdaad, dat rekensommetje klopt... maar... dat is theorie. De praktyk van het voetbalspel leert meestal anders en het is dan ook voor een misschien sluimerend, maar in ieder geval latent aanwezige gedachte van: „Zondag winnen we wel," dat we de groen zwarten hier nadrukkelijk willen waarschu wen. Vergeet niet. dat 'de Wormerveersche kampioen voor haar laatste kans komt spe- UI venhout, 9 April 1937. Amico. Langzaam dringt 't veurjaar dieper deur. D'n motre gen is somtijen warm, de locht is zwaar en 't zonne ke komt hooger over d'eerde gebo gen. Bijna zeuven uren is den dag dan ook al ge lengd do leste 3 maanden; hij is bekans al twee keeren zoo lang! En daar zijn uren gemerkt van 't Veurjaartij op dén bui ten méér, dan in de stad, dat ge zoo al 'ns 'n half uurke kunt buiten zitten. Trui slept dan 'n stoeltje buiten, neffen de deur en zonder veul woorden zitten wc dan zo'n bietje te koekeloeren over den weg. over de velden en naar de kleuren in de lochten, die soms verschieten als den dag over peerlmoer. Plazierig niksdoen is 't zoo gedachtloos te lodderoogen in den Veurjaarshuiten, over oewen grond, daar aan den overkant van den weg. over de versche velden, waarin de stetivige runders, lui en weelderig gra zen uit den overdaad van jong, malscb gras. Of zwaar en bewegingloos, als blok ken graniet, daar liggen verzonken in 't groene gewas, soezend mee den hoekigen kop teugen 't spnlsche windeke, dat kroe lend deur de velden kruift. Te turen naar Dré III, die daar aan 't end van de wei. in z'n hemdsmouwen, draaft op den Bles, dat vlokken schuim rondvliegen uit Bles zijnen mond. 'k Hoor 't stampen van de hoeven dof deur de stilte kloppen. Daar neemt den Dré 'n hek, daar 'ncn sloot, sodemearel wat 'nen ruiter. .Talm! Peerdriien kunt ge niet jonk- genoeg leeren! En Dré Til is er mee begon nen op z'n derde jaar, als z'n beentjes nog op geen stukken na den robusten peerderomp kosten omsluiten: en weerszij den uitstekken van den brecjcn rug van 't grazend peerd ochèrm Geren mag ik zoo, m'n gedachten flic- rend op 't windeke, dan 'n paar pijpjes ta bak zitten wegsmoren. En peinzen op al les en niks. Wakend droomen, mee moeio oogen van den feilen dag. Zoo lui 'n Zon- dagsuurke verkrumclen tusschen de vingers van m'n malend zielement. Tot er 'nen stofwolk omhoogkrult ac..ier 'n zotte auto, die zelfs 's-Zondags nog tijd tekort komt. En nóg 'ncn wolk en wéér. En wéér! Wc zeggen niks, Trui en ik; we frètén wat stof, we vegen wat uit 'd oogen, ku chen en zwijgen. Maar 't frèten en zwijgen helpt nie want weer komt zo'n ding nangejakkerd, daarachter 'n bus, 'n monster zoo groot als 'n huis en daarachter weer 'n stoomfiets, die op den stillen Zondagmiddag rammelt, als 'nen gek op 'n carillon. ,,'t Wordt toch killekes, Dré". „We kosten misschien beter nog 'n oogenhlikske achter 't ranm gaan zitten. Toeteloeris't Zonneke staat er zoo lekker in." „Maar mee gin stinkpijp In m'n mooie kamer, horre. 'n Sigaar kan me nie schil len." ,,'n Zondagsche sigaar, wijf!" „Maar nie mee oewen assie leggen te kliederen, hoor!" Ik trek m'n jaske uit en net ate ik 't op 'nen stoel wil gooien pakt Trui 't me af en brengt 't ahter. brommende, veur d'r eigen: „zo'nen sloddervos toch En als we dan zit len, in Trui's mooie kamer en ik naar m'n baaske kijk, dat daar zoo kranig galoppeert, draaft springt; Trui deur de kamer tuurt trotsig naar d'r mooie spullekes, gelukkig naar de schilderijen van beuren jongen, ortzen Dré uit Amsterdam, dan ineens... dan....... ik buig me voorover knijp in Trui d'r knieën dat ze „auw" roept enja! 't Is 'm bekans gelukt! In vollen galop gooidc-n-nie z'n rechterbeen over Bles en dan liet ie z'n eigen prontjes van den knol schuiven, 't lichaam mag- nefick achterover! Nog ictske tc weinig, zoodat ie efkens voorover gaat, maar zon der te vallen, alleen met z'n handen ec-ven- tjes op den grond. Dan keek ic onzen kant uit...! En 'k meen te hespeuren aan iets, ik weet nie sjuust watte, dat 't 'in teugenvalt dat wij nie meer aan de deur zitten. Maar dan, met zwaaiende armen, rent ie op Bles af, die plazierig alleen dartelt en plots blijft Bles staan, netjes gehoorzamend aan zijnen haas! Sodcpin! Hij heeft Bles puik onder appèl. Sierlijk slingert, ie zich weer op 't peerd, draaft carroussel en dan dan lukt 't! Sprakeloos zitten we te kijken. Ja ik vergat te asemen. ,,'t. Isstöóchietszee Trui. ,,'t Is kollesaal!" riep ik. „Hel» ik 't nie gezeed? Morskont! Daar lee den eersten kwak assie al!" „Allee, Truike zie nie naar 'n bietje assie, als ge naar zo'n baaske kijken kunt!" „Mjajah.snoof Trui. „Geen van ons jongens, toeteloeris, lapte 'm dat na, op dertien jaren!" „Onzen Mcrijn!" „Neeë, die was toen zestien! Habaha en van dat baaske willen ze 'nen geleerde maken", valt uit m'ncn mond. Zooda 'k dan 'n heel rippelment krijg over knoeien, morsen, 'n vrouw-d'r-werk-nie- wnardcercn-vetlap-as-er-ginne-twcede-rond- loopt; enz. enz., mee tien minuten diepzin nig zwijgen tot besluit. Weer rotsen en botsen auto's, bussen, stoomfictsen over den weg. Ja, 't is voetbal len in den Anvers en ook wij in Ulvenhout, hebben daarvan ons poftie. M'n baaske scheidt er uit mee rijen, neemt Bleske 't zaal en tuig af, wat Dré nou parmantig over z'nen schouwer gooit en... vverendig, hij neemt Bles mee naar huis. Ja, amico, dat zijn van die kleinigheden, man, die m'n hart deugd doen! 't Is 't over leg. 't ware verstand dat er spreekt uit zulke kleinigheden! Want ik had er al over gedocht, ma.r nie noodig, horre. Dré's gezonde verstand enz'n goeie hartje, ze zeggen 'm: 't perdje nie aan z'n lot overlaten, nou. Geen kans op koupakken laten loopen. Want ik beloof oe, dat den gooien heest zweette. En 't Aprilt ij is nog kil! Zonder tuig, pront als 'n hondje, wordt Bleske meegevoerd, deur dieën kleinen „haas", naar den stal. Ik kon dat. 't Gaat mee 'n klakskc van de tong. 'n klopke op den hals, 'n zacht woordeke, 'n pluimke! En dieën kleincn-tiep-van-me verstaat dieën omgang mee 't dier! Ze verstaan malkéar. Twee uren is ie doende geweest, zonder eerst even binnen tc komen, om Bles af te drogen, te voeicren, te roskammen. Om tuig tc poetsen, op te hangen en wat er al legaar zoo te doen valt. Toen toen is ie pas z'n eigen gaan was- schen, 'n bietje verkleejen en zoo om ddn pas binnen te komen, mee de woorden: „Opoe, ik rammel!" Als twee sterren, zoo flonkeren z'n don ker' oogen in den gebruinden kop. Nat en zwart glimmen z'n haren als git, netjes in de schei gekamd. Drie zweetkraleskes peer- len op z'n bovenlip en riekend naar 't peerd, slaat ie daar stoer en forsch op z'n sterke beenen, den kop trotsch op den blan ken nek, mee de kloppend' aders. „Fijn gereden!" ,,'k Heb 't gezien." „Heb u meeh zullen we Bles van nacht binnenbouwen?" ,Ik heb oeja, we zullen Bles op stal houwen, vannacht. Dan knijpt ic z'n oogen 'n bietje toe om mij nie te laten zien, hoe trotsch ze lachen. Hah: den echten boer! Die alles fel be speurt. Maar alles verbergt achter 'n paar onbeduidende woorden, 'n onverschillig ge baar! Vroeg ging ic naar bed. Is ie gewend van kostschool. En dat nie alleen, maar 't jong had gefietst deur de bosschen, geschoten mee den zwaren boog, gerejen op Bles en hoe! 't paard verzorgd, 't tuig ge poetst, en alles in de sterke buitenlucht van 't Veurjaar, in den feilen groei van zijnen leeftijd, ge verstaat! En als ik na 'n half uur 'ns stillekens kijken ging, dan sliep ie als 'n jong, krachtig dier!" Op z'nen rug, langsuit, de armen slap gespreid, de volle, rooie lippen efkens van malkaar, de zware, donkere wimpers twee prachtige bogen, roerloos stil, 'n kleur op de nog meiskcs-zachte wangen, ondanks zijnen scheerkwast, lag ie daar te asemen, dat 't dek op en neer deinsde op dc ruime sterke borst. Toen., toen knepen z'n handen tot vuis ten. De spieren van de prachtige onder armen zag ik trekken, en.toen klakte-n-ie mee z'n tong..! God! Wat 'nen volmaakten boer stond m'n bedrijf te wachten. Wat 'n knuisten Gemaakt om te sturen! Wat 'n rust, wat 'n evenwicht in dat fiere, welgeschapen en steuvig-ontwikkelde lichaam! En die prachlige wimpers, gordijnen wa ren 't! Waarachter 'n paar óógen..!- Had den Blaauwe, onzen keizer eigens, vandaag nie in m'n oor gcflusterd: „Dré, 't wordt 'nen scherpen schutter!" Als den Blaauwe. dat zee, amico, dan is dat méér waar, dan wanneer tien sergeant-majoors me dat zeggen! 'n Scherp oog, 'nen sterken vuist, 'n vol maakt corpus, 'n gezond stel hersens, 'n godvruchtig hart, nen ijzeren wil., ja, ook dat, amico. zal "k oe dalijk nog efkens vertellen, zou 't nie duuzend keeren zonde zijn, zo'nen van God-gegeven hoer, op te leien veur zwaar gediplomeerd stempe leer? Z'nen wil! Ge weet, hoe ik' aan 't end van mijnen vorigen brief schreef, als Dré II zoo fier op die rapport-negens was. Dré III dan op merkte: ,,'k heb er gauw genoeg drietjes van gemaakt!" M'n pampier was meer dan vol, dus 'k moest 't er bij laten. Maar 't was toen, dat mijnen zoon. die zoo geren mijn baaske zou laten studeeren, woeiend wierd! Wit! Hij sprong op en., ik was efkens bang, dat., afijn! Ge verstaat. Maar Dré III, die me 'n uur geleien, in 't Paaschboêch, onder den klokken klank van de Consecratie die in 't bosch drong, me bijna plechtig bezworen had. dat ic mijnen opvolger zou worden. Dré III moest 'n uurke later deur 't vuur veur z'n overtui- ging. Weet ge wat dat zeggen wil, amico, op ocw dertiende jaar?? En teugenover oew vader. die., óók gelijk heeft? Zooals ik zeg: wit van woede, zoo sprong m'nen zcun op, 'k zie Trui nog naar d'r muts pakken mee allebei d'r handen. sprong ie op. gereed om den kleinen Dré bij z'n lurven te pakken, maar., den klei nen trotserik, hij bleef ier staan, dee geenen Nederlandsche boksers naar Engeland Donderdag 15 April worden te NorwicK internationale wedstrijden gehouden, waar op Rienus de Boer, kampioen van Nederland in het halfzwaargewicht'zal uitkomen tegen Snowey Edwards (Engeland), over tien. ronden van 3 minuten. Verder bokst Beb Donnaars, kampioen; van Nederland in het weltergewicht tegen Jack Lord (Engeland) eveneens over IQ ronden van 3 minuten. Ongeluk met duorijwiel te Groningen Een ernstig gewond! Proces* verbaal tegen motorrijder. Donderdagavond om acht uur reed de ongeveer 23-jarige J. Keuning wonende te Haren, op zijn motorrijwiel op den Rijks straatweg te Groningen. Op dc duo zat de ongeveer even oude Klunder, eveneens woonachtig tc Haren. Zij waren op weg van Haren naar Peize. Bij dc punt bemerkten zij, dat de brug over het Noordwillemska- naal was afgedraaid. Zij botsten^tegen de afsluitboomcn. Klunder viel van het rijwiel, doch raakte te water. Keuning viel ook naar beneden en kwam eerst op een boot terecht en viel vervolgens eveneens te water. Hij werd ongeveer honderd meter door de boot meegesleurd en tenslotte door den schipper gered Dc duopassagicr was inmid dels door omstanders op het droge gebracht hij bekwam geen letsel. Keuning had inwen dige kneuzingen hekomen en werd door dc Erclman behandeld. Tegen den motorrijder, die niet In het bezit van een rijbewijs was, is proces ver baal opgemaakt. Onveiligheid in Siam Gewapende begeleiders voor press-trein. Met den internationalen expresstrein; van Bangkok (Siam) naar de grens van Malakka zullen in het vervolg gewapende; wachten medereizen. Hiertoe is besloten naar aanleiding van het feit, dat onlangs postzakken, die on geveer 50.000 gulden inhielden, uit den trein gestolen zijn door vier roovers, die het trein personeel neersloegen en door op hun ach tervolgers tc vuren, wisten te ontkomen, Later werden drie der mannen gearres teerd en een gedeelte van het geld terug gevonden. Oudstrijders te Rome bijeen Te Bome zijn de leiders aangekomen van de nationale commissies van de oudstrijdcra van veertien landen, om deel tc nemen aan de werkzaamheden van de uitvoerende com missie van het permanent internationaal comité van oudstrijders. Deze werkzaamhe den zullen heden onder leiding Van den Italiaanschen oorlogsvexminktc Delcroix aanvangen. stap. sterker: hij knipte nog nie mee z'n wimpers, maar seerjeus en vast keek ie z'n vader in d'oogen. die.. Ja, wat zoude gij gedaan hebben, amico?, Neeë, ik weet 't ook nie! Ik weet alleen, dat mijnon zoon woeiend naar zijn jongen keek mee heimelijken trots! Want zóó, precies zóo, was le eigens.* kunstschilder geworden...! Ilii zou zich hebben laten doodslaan veur z'n roeping! Ook mijn baaske heeft roeping! Roeping... veur... BOER! Ja, dat klinkt gek, veur stadsche oorenl Maar ge ziet... ee?l Kóm. ik schei er af. Veul groeten van Trui en als altij geeri haarke minder van oewen t. a. v. DRé.

Schager Courant | 1937 | | pagina 16