Voetbal Arrondissements rechtbank te Alkmaar Uit onze omgeving NIEUWE NIEDORP •Zondagavond j.I. gaf Niedorpa Gemengd Koor en Kinderkoor, directeur de heer Jb. I. Hovenier, een uitvoering in de Prins-Mau- rifs alhier. Hoewel de zaal wel niet vol was, kan de opkomst bevredigend worden genoemd. De inzet door het Gemengde Koor met een Middeleeuwse!» Kerstliedje van Jar. Bonset leek ons niet gelukkig gekozen, ons inziens was het voor het Koor te machtig. Het Kerkklokje van W. Hespe maakte ech ter veel goed. Terwijl no. 6 Afscheid van C. H. Boedijn zeer goed werd gezongen. Het optreden van de oudste meisjesklasse met pianobegcl. van den heer Hovenier maakte een goede indruk, maar wij misten hier wel den dirigent voor de klas. Naar de jongste meisjesktasse hebben wij met groot genoegen geluisterd. Ongedwon gen helder en frisch zongen deze meisjes hun liederen cn de samenzang van de oud ste en jongste mcisjesklasse tcsamen geven wel de overtuiging dat onder deze 35 jonge krachten, vrij zeker goede aanwinsten schui len voor het Gemengde Koor. Na de pauze werd opgevoerd Abu Hassan, oen komische operette in 1 bedrijf van C. M. von Web er. Waar het bekend is, dat deze operette verre van eenvoudig is en het solowerk lang ntet gemakkelijk is uit te voeren, waren wij .werkelijk nieuwsgierig wat hiervan terecht zou worden gebracht. Het optreden van de hoofdpersonen Abu Hassan en Falima, vertolkt door den heer Adr. Krabman en mej. Nellie Visser, maakte tijdens het. eerste tooneel reeds een zeer goeden indruk. De moeilijke solo- en samenzang van deze twee was werkelijk in orde, hoewel beiden als debutanten voor het eerst toonoelspel gaven. Hun zang was hel der zuiver en de uitspraak duidelijk cn door de verschilt buitengewoon moei lijke passages wis"» zij zich zeer goed heen te slaan. De inhoud van het geheel heeft ons' niet zoo hijzonder kunnen bekoren, maar wij hebben niettemin met zeer veel genoegen geluisterd naar de zang van de vertolkers dei* hoofdrollen en wij zouden het zeer op prijs stellen, deze jonge menschen eens te hooren en te zien in wat eenvoudiger en minder moeilijk operette werk. waarin zij vrij zeker schitterend zullen uitkomen en het publick meer zullen bevredigen. Veel op offeringen hebben Directeur en leden zich moeten getroosten, de uitvoering van deze wat ««waagde onderneming met debutan ten in de hoofdrollen tot een dergelijk re sultaat te kunnen brongen. Een woord van lof voor de twee hoofdvcrtolkers, die onaf gebroken op hel tooneel zijn geweest, is intusschen op zijn plaats. De grimage is door den heer Rougoor heel goed verzorgd. OVERDRACHT Het woonhuis vroeger Café Wed. Krap eigendom van P. de Heer en staande aan de Dorpsstraat, is verkocht, aan den Gara gehouder J. Peereboom alhier. OUDE NIEDORP VERKOOP, Het burgerwoonhuis aan do Dorpsstraat te Zijdewind, hehoorende aan J. de Boer te 'Numansdorp, is verkocht aan And. Ligthart Pzn., te 't Veld. Hot perceel weiland in de Lcijen, ge- naamd „De Hollcbol" groot ongeveer 3 H A. hehoorende aan de N.V. Verzekerings bank „Victoria" te Amsterdam, is verkocht aan de heeren P. Takken Pzn. en F. C. Jong te 't Veld. WINKEL Zondagavond trad in de zaal van den heer K. Zeeman op dc bekende conferencier en humorist Willy Derby. Aangezien hij in verschillende omliggende gemeenten in een kort tijdsbestek is opgetreden, waarvan reeds omstandig een verslag in dit blad heeft gestaan, kunnen wij volstaan met de vermelding, dat Derby met zijn pianist Bob de aanwezigen op aangename wijze heeft bezig gehouden en velen die hem slechts van de radio of gramofoon kenden, hebben nu eens persoonlijk met hem kennis ge maakt en over 't algemeen was men tevre den. De zaal was vrij goed bezet, hoewel men een stampvolle zaal had verwacht. Men schijnt zoo langzamerhand verzadigd te raken van de elke week gegeven uitvoe ringen en ook in dit opzicht kan con pauze, in die reeks geen kwaad. Een prettig hal onder keurige muziek van de fam. Kos. besloot dezen avond. VERDRONKEN Bij de losplaats aan het Balgzandkanaal in den Wieringermeer onder deze gemeente werd een heerenrijwiel onbeheerd gevonden Aangezien G. K. wonende te Hoogwoud, se dert Zaterdag niet meer in zijn woning was geweest cn hij in den nacht van Zater dag op Zondag in den meer was gezien, heeft men op die plaats in het kanaal ge dregd met het resultaat, dat weinige oogen- blikken later het lijk van K. aan de op pervlakte werd gebracht. Overmatig drank gebruik schijnt do oorzaak te zijn van het ongeluk. ALKMAAR Benoeming Mr. P. van Sonsbeek. Bij beschikking van den minister van ju stitie is benoemd tot lid der Kamer van Toezicht bver de Notarissen cn candidaat- notarissen te Haarlem: Mr. P. van Sons beek, inspecteur der registratie en domei nen te Alkmaar, thans plaatsvervangend lid van gemelde Kamer. W ARMENHUIZEN VERKOOP GASFABRIEK. Aanvulling In het prae-advies van B. en W. op het voorstel tot verkoop van de gasfabriek, waarvan we in ons nr. van Za terdag j.1. modcdeeling deden, stond als voorwaarde vermeld dat „de gasprijs voor Warmenhuizen, Harenkarspel cn St. Maar ten gedurende 5 jaren heneden den voor Alkmaar geldenden prijs zal liggen (thans 10 cent) met dien verstande" enz. enz. Men leze dit gedeelte als volgt: „de gas prijs voor Warmenhuizen. Harenkarspel en St. Maarten gedurende 5 jaren 1 cent be nedon den voor Alkmaar gcledenden prijs zal liggen" enz. enz. BARSINGERHORN Politie. Verloren: een horloge. Inl. ter secr. In de plaats van Mej. B. E. Tjaardstra, aan wie door B. en W. ziekteverlof is ver leend, is thans tijdelijk welkzaam als on derwijzeres aan de O L. school alhier Mej. G. Stobbe te Den Helder. Zondag j.1. gaf de Zangvereeniging „Cae- cilia" onder leiding van heer Directeur, den heer J. R. van Stipriaan, voor een matig be zette zaal van „De Fortuin" een opvoering van de operette „Marijke van Scheveningen" en wc kunnen direct zeggen, met succes. De hoofdrollen waren alle in goede han den cn de solopartijen evenals de verschil lende koren werden zeer verdienstelijk uit gevoerd. Ook de tooneclaanklceding was keurig verzorgd. De aardige melodiën sloe gen in en dat het publiek van het gebodene genoot bewezen wel de vele open doekjes, die de medewerkenden ten deel vielen. Al met al is het een uitstekend geslaagde avond geweest, waarop directeur en vereen, met voldoening kunnen terugzien. De zorg en moeite, aan deze uitvoering be steed, hadden werkelijk een volle zaal ver diend. .Pest ons nog te vermelden, dat.de piano begeleiding in vertrouwde handen' was van den directeur. WIERINGEN De roofoverval op den landbon- wer den heer Jb. Snooij te Zand- buren voor de Rechtbank. Dinsdag 4 Mei 1937, des voormiddags 11.30 uur, zal voor de Rechtbank te Alkmaar wor den behandeld de roofoverval op den heer Jb. Snooij. Als getuigen zijn gedagvaard: Alb. dc Wit, Flores Verhagen, P. Laan, mej. Cath. Pctr. Zuiderduin, S. Snooij Sr., Jb. Snooij, S. Scheltus, allen te Hippolytushoef en den heer A. Bergsma, majoor brigade-commandant der Rijksvcldwacht te Purmerend. Politie. Verloren een bruine portemonnaie met ritssluiting, inhoudende een bankbiljet van 10 gulden, twee rijksdaalders en ecnig klein geld. Gevonden een groene damesmuts en een dames armbandhorloge. Verloren: een belastingplantje in étui. Inlichtingen bij den gemccntebode. Concert Mandolinevereeniging „Oost-Wieringen". J.1. Zondagavond heeft bovenstaande ver eeniging de burgerij van Oost-Wieringen een concert aangeboden, als dank voor de spon tane huldiging op den Tweeden Paasrhdag ter gelegenheid van haar behaalde succes op het concours te Rotterdam. Om ongeveer acht uur opent de voorzitter, de heer V. Rakker, deze feestavond met een woord van dank en welkom. De zaal was jammer genoeg, matig bezet. Op-het programma stonden een zestal mu zieknummers. waaronder de twee op het con cours te Rotterdam gespeeld. Nadat de laatste tonen van de openings- marsch waren weggestorven, neemt de voor zitter nogmaals het woord, en overhandigt den directeur, den heer Jac. Bakker, een keurige met zilver beslagen dirigeerstok, na mens de vereeniging. ter herinnering aan de deelname van het eerste concours te Rotter dam. waar de directeur zoo'n mooi succes oogstte. Hierna werd het muzikale gedeelte op een vlotte en goede wijze afgewerkt. Na de pauze werd begonnen met do ver loting. waarvan dc hoofdprijs, een heeren- rijwiel, is gevallen op lotno. 170. Een gezellig hal besloot deze goedgeslaagde avond. HOOGWOUD Tn de zaal van café Modder had Zondag avond j.1. een uitvoering plaats van de tooneelvereeniging „Harmonie" Tiet stuk werd. zooals we van deze vereeniging ge wend zijn, op zeer goede wijze ten gehoorc gebracht en uit het gelach, dat telkens op ging. mogen we veronderstellen, dat het mibliek van deze opvoering genoten heeft. Ook de aankleeding en grime was keurig verzorgd, zoodat de heeren Slikker en Kor sten resp. als regisseur cn grimeur wel oer van hun werk hebben. Tot slot volgde nog een gezellig bal. DEN HELDER ZWEEFVLIEGEN. Wij verwijzen belangstellenden naar een advertentie in dit nummer van de Ilelder- Sche Zweefvliegolub, waarin een lezing over dit intcrcssanle onderwerp wordt aangekon digd door Ir. L. A. de Lange. LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer Stoffers vergader de de tuinbouwverecn. De Toekomst onder voorzitterschap van den heer De Boer. Van het gemeentebestuur was een afwij zend antwoord ingekomen, n.a.v. hot ver zoek om pogingen te doen voor de moge lijkheid, tuinders in eigen bedrijf te werk te stellen. De mogelijkheid ervan was uit gesloten. T.a.v. exploitatierekening werden enkele opmerkingen gemaakt. Het voorstel van het bestuur om het 50- jarig bestaan van het veilingwezen tc her denken cn de vraag, om machtiging om de plannen daarvoor voor tc bereiden werd goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur, over het verplicht sproeien van onze vroege aardap pelen lokte discussie uit. Verschillende le den kwamen er tegen op, dat dit verplich tend zou worden gesteld, omdat het niet als afdoend kan worden beschouwd. Door den Voorzitter werd het krachtig verdedigd, doch de vergadering wees het met 10 tegen 9 stemmen af, zoodat er op de a.lgem. verg. door deze vereeniging zal wor den tegengestemd. Ook t.a.v. de andere voorstellen werd de houding bepaald, terwijl bij sommige punten de bespreking ter A. V. zal worden afge wacht. Meegedeeld werd, dat bij de leden best el- biljetten zullen worden bezorgd voor even- tueelcn aankoop van kopervitriool voor het hespi-oeien der aardappels. De heer P. de Geus critiseerde bij de rondvraag de houding van het Bestuur ten aanzien van beslissingen, verplicht sproeien en intrekking der minimumprijzen, zonder daarover eerst de leden te hooren. Hij oor deelde dit weinig democratisch lijkende op dictatuur. De voorzitter verdedigde de handelwijze van het bestuur als zijnde vol komen in de lijn. De lieer J. Klingeier keurde het af, dat de afgevaardigden voor de Alg. Verg. niet op deze bijeenkomst aanwezig zijn. De heer S. de Ruiter wilde ijveren voor een vrijen Zaterdagmiddag voor de tuinders De voorzitter achtte dit, met anderen, on doenlijk. De heer Jb. Kroon bracht de schade, door dc koolduivcn ter sprake; geoordeeld werd, dat de tamme duiven nog meer schade doen In den toren van de kerk huist er een heele kolonie. De heer Jb. Kramer hield een pleidooi voor fondsvorming door de organisaties van tuinders, ten einde daarmee de mogelijkheid te scheppen het voorkomen van Oud cn Arm, waarop de meeste tuinders zijn aan gewezen. Afgevaardigden -naar de Alg. Verg. zijn. naast het Bestuur, de heer Jh. en D. ■Schoenmaker. M.: Blom en P. Bet. Daarna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Schaken. Wit: Zwart: M. RootjesH. Ilart, 01 Th. Bruin—J. Klinkert 9—1 G. Koppel—C. Witsmeer 0—1 K. Bierman—G. v. Loencn 1—0 H. Groen—G. Zwier 0—1 P. de Ruiter— J. Kroon 01 Th. BruinJ. Heidsma 10 K. BiermanM. Rootjes 01 G. Kcppcl—J. Bouwcns V2—V2 G. Zwier—Th. Bruin 1—0 J. Kroon—C. Witsmeer 1—0 ZIJPE 'T ZAND. Optreden Daan en Tommy. Op Zondagavond 11 dezer gaven de be kende voordrachtkunstenaars Daan Pool en Tommy Bouwman een avond van ernst cn luim in de groote tooneelzaal van den heer Kreijger. Niettegenstaande het slechte weer was de groote zaal best bezet. Ilct was weer een echte Daan en Tommy-avond. De voorstel ling. welke duurde van kwart over acht tot. kwart over elf, werd in ccn vlot tempo af gewerkt, waarbij slechts ccn korte pauze werd gehouden. Een goed gevuld program ma van uitstekende kwaliteit, hetwelk het publiek uitermate bevredigde. Vermelding verdient nog de keurige ver zorging der begeleiding en prima dansmu ziek van de „Rambling Serenaders", onder leiding van Jan van der Brink. Een druk en gezellig bal besloot dezen uitstekend ge slaagden avond. BOND VAN R.K. HARMONIE- EN FAN FARECORPSEN IN N.-HOLLAND In de vergadering van den bond van R. K. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord- Holland werd medegedeeld, dat het con tact tusschen den bond cn de KRO weer is hersteld, waardoor weer radio-concerten kunnen worden gegeven. Eenige zijn reeds vastgesteld. Toegelaten werden twee nieuwe vereeni- glngen. Aan bet bondsconcours zullen niet minder dan 28 vereenigingen deelnemen. Dit concours wordt tc Lutjcbrock gehou den op 27 Juni cn 4 Juli a.s. Bij de bespreking van dit concours werd de vorming van de jury breedvoerig besproken Het in aanmerking komende jurylid, de beer D. Speets te Amsterdam werd niet gc- wenscht door den Bond van Orkestdirigen- ten. welke bond den beer Speets wilde boy cotten. Besloten werd hem niet te vragen en nu te vragen of de beer P. van Leeuwen bereid is. als jurylid op te treden. Rij de gehouden loting voor het concours werd voor de eerste concoursdng aangewe zen uit deze omgeving „St. Grogorius" te Waarland. Voor de tweede concoursdag „Lans Deo", Warmenhuizen, „St. Martinus" ♦e 't Veld, en „St. Hildegardes" te Tuitjen- horn. - Voor een volgend jaar zullen ook ieued corpsen aan de concoursen kunnen deelne men. DE VERBRANDE WATERMOLEN IN DE KAAGPOLDER. Nog slechts een wiek steekt als om hulp roepend haar skelet omhoog. Treurig overblijfsel van de eeuwen oude watermolen, welke hoewei van weinig nut meer, het landschap toch zoo aardig stoffeerde. CALLANTSOOG WIJZIGING TARIEVEN TOEGANGS KAARTEN „KOOIBOSCH" Zooals bekend, is op verzoek van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier het vorige jaar door de N.V. Mij. „Hot Zwa nen water" het bij haar in eigendom zijnde „Kooibosch" voor het publiek toegankelijk gesteld. Hiervoor werden toegangskaarten uitgegeven, waarvan de opbrengst bestemd was voor onderhoud en dergelijk onkosten. Bij wijze van proef zijn seizoenkaarten, kin- der-seizoenkaarten en dagkaarten uitgege ven. In de loop van de vorige week heeft het bestuur van de V.V.V.'een onderhoud gehad met een vertegenwoordiger van de N.V., waarin de tarieven der kaarten be sproken zijn. Het resultaat is dat thans sei zoenkaarten voor gezinnen zullen worden uitgegeven voor de prijs van f 1.50. De sei zoenkaarten van f 0.G0 voor één persoon blijven gehandhaafd, terwijl de prijs van de dagkaarten wordt teruggebracht van f 0.15 op f 0.10 per persoon. Prettig is het te hooren dat de eigenares se geen klachten heeft over de gedragingen van het publiek, in het afgeloopen seizoen!. Alles is zeer nétjes gebleven, geen papieren enz. zijn achtergebleven. We zullen hopen dat het zoo blijft. Ingaande 1 Juni a.s. zal het bosch weder voor het publiek worden geopend. WARMENHUIZEN. V.LO.S. wint haar eerste promo. tiewedstrijd tegen E.S.V. met 5—0. Direct na den aftrap ontplooide zich nu niet direct wat men noemt mooi spel. Vi- os-spelers, welicht eenigszins nerveus, "trap ten vaak mis en zoo kwam het dat E.S.V. menige aanval op ons doel ondernam. Bij één van de aanvallen, maakte één van onze achterhoede-spelers hands. De daarop toe gekende penalty, werd door onzen keeper op keurige wijze, gehouden. Daar echter onze doelverdediger te spoedig uitliep, moest de ze overgenomen worden. Ook deze penalty werd goed geplaatst, maar tot onze groote vreugde, wist ook deze keer onze keeper op meesterlijke wijze te stoppen. Hulde. Meer en meer geraakten onze spelers in het spel thuis. Wegens ongeoorloofd spelen van de backs van E.S.V. achterhoede, moet een penalty tegen E.S.V. worden ge nomen. Wij waren deze keer gelukkiger dan E.S.V en de stand werd 01 voor Vios. Dit gaf onze jongens moed en al spoedig trok Vios weder ten aanval. Uit een voorzet van onzen aanvoerder wist onze vrijstaande cechtervleugelspeler de sland te brengen op 02 Dat Vios veel in den aanval was, wordt bewezen door de drie corners, dien og voor de rust op het E.S.V.-doel genomen werden. Resultaten hiervan bleven echter uit. Opmerkelijk is het dat thans de corners door onze vleugel spelers beter genomen worden, dan wij wel «•ons gewend zijn. Achtereenvolgens scoor den onze aanvoerder en nogmaals onze rechtervleugelspeler, waardoor de rust incing met 04 voor Vios. Na de rust is V.I.O.S. steeds In den aan val geweest. Verschillende opgelegde kan sen werden gemist en toen het eindsignaal klonk, was het 5—0; gemakkelijk had het echter 7 of 80 kunnen zijn. PETTEN. Petten—C.S.V. 3—1. Petten met eenige invallers, speelde voor hpf Gouden Kruis tegen het Castricummer elftal. P. had het eerst den feilen wind tegen, niettemin gaven de blauw-witton in deze periode goed partij. Aardig combinee rend togen ze herhaaldelijk ten aanval, waaruit wel geen doelpunten voortkwamen, maar toch tot gevolg had. dat de druk op het P.-doel niet. te groot werd. Trouwens, het spel van de C.-voorwaartsen was te zwak om tot succes te leiden. Met blan ken stand werd gedraaid, Die nn gemeend had. dat P op stap zou gaan winnen, kwam bedrogen uit. Een op 't 00e ongevaarlijke aanval bracht Cs rechtsbinnen onver wacht voor den keeper, die den bal tusschen zijn heenen door in 't doel zag verdwijnen. Tn dit stadium verliet A. Eriks geblesseerd bet veld. waardoor P.'s kans al zeer gering leek. Toen nog ongeveer een kwartier te snelen was. nn.m Bonman een corner, die onaangeraakt in bet. doel verdween. Dc hoop herleefde en toen kort dwurna Geen- Sen een voorzet van den linksbuiten benut te, waren de kansen gedraaid. Even voor 't einde drukte Geenscn een C.-speler met bal en al in 't doel. zoodat het 3—1 werd, in welken stand geen verandering meer kwam. Scheidsrechter Ockerse leidde goed. OUDE NIEDORP Zondag speelde Rood Wit I thuis tegen Con Zelo van Waarland. Het aantal toe schouwers hadden wij grooter verwacht, doch het weer liet tc wenschen over. Rood Wit speelde in een veranderde opstelling, welke geen verbetering is gebleken, want zij wisten geen enkele maal het vijandelijk doel te doorboren. Rood Wit verloor deze wedstrijd met 2—0. Dc Rood Wit Jun. deden het beter. Zij wisten met 3—0 te winnen. Voor den Politierechter. Zitting van Maandag 12 April. HET ZAL HEM WEL ZWAAR VALLEN ZN NEUTJE TE MOETEN LATEN" STAAN. De forsche jonge haringtrekker uit den Helder Jan R., die meer aan de flesch lurkt dan heilzaam voor hem is en na het caté „De blauwe stoep" zoowat in elkaar te heb ben gerammeld, en die daarna een gewel dig verzet had gepleegd tegen eenige die naren van St. Hermandad der gemeente, naar de petoet was verwezen, had nog weer pogingen aangewend om een lichtere straf te bekomen, zulks met het buiten alle ver wachting gunstig gevolg, dat hij heden wercl veroordeeld tot 25 gulden of 15 dagen hech tenis, plus 1 maand liklogies voorw. Pas nu op je tellen Jantje, anders is het knudde! DIT HELDERSCHE BURENGEHASPEL ZOU BELACHELIJK ZIJN ALS HET NIEïJ ZOO TREURIG WAS. Op de Bassingracht te Helder woont eert stelletje buren, die het blijkbaar absoluut niet met elkaar kunnen vinden. Als ze el kander op de buurt echter eens tegen bet lijf loopen en dat gebeurt natuurlijk nogal eens, gaat direct de groote menageklep als bij tooverslag open, volgt een geanimeerdel scheldpartij en worden de meest onsmake lijke bclecdigingcn de ellldersche Bassin» gracht at mospheer ingesmeten. En dan moetJ de officier en de politierechter op de proppen: komen om de beleedigde partijen recht tej verschaffen. Meermalen doet de officier dan ook maar of zijn reukorgaan bloedt, sepo neert de klachten of tewel, neemt er geen ambtelijke notitie meer van. Maar daar ne men de klagers geen genoegen mee, 't moet en zal op de lange mat of anders wordt eg zelfs de procureur generaal ook nog bijge sleept. Van de week was liet weer knudde tus schen de familie v. A. ter eene en de fam< S. en K. ter andere zijde en compareerden deze strijdende partijen ieder achter de hun, aangewezen stellingen. De fam. van A. L. was ditmaal de verlie zende partij en werd zoowel papa als mama ieder tot f 7 boete of 5 d. veroordeeld tem zake eenv. beleediging. EEN BUITENGEWOON INTERESSANT 'BROK WIERINGER DORPSLEVEN. Een verbazend belangwekkende hls tor id uit het van eiland tot dorp gedegradeerd) Wieringen, vanwaar de stoker F. B. als ge delegeerde voor den politierechter paradeer de, beschuldigd zich een hout-en vlotje we derrechtelijk te hebben toegeëigend, welk vlotje zou behooren aan de Zuiderzeewerken! Enfin. Frans ontkende pertinent en be weerde permissie te hebben gehad van ze-» keren heer Nic. Henneveid. welke functid die mijnheer eigenlijk bekleedde, was nieti recht duidelijk, maar bij wilde per sé geen eed afleggen. Hij beweerde geen geloof te hebben en wilde wel zweren, maar geen eed zweren. Na lang geredekavel, waarbij; de Politierechter het uithoudingsvermogen! van zijn kaken geducht op de proef stelw de. brak de zweer eindelijk door en toe kende Klaas het formulier, deed de be lofte en eindigde dit spannende nummcf van het zittingsprogrflmma met de veroor» deeling van den nog altijd niet tot den Va der gebrachten en over hooger beroep pie kerenden Frans B. tot f 15 boete of 10 dg. 'N OUWE BEDELAAR F.N PRUTTELAAR. De lange grijze en grofgebouwde J. H., die eens ris 'n rozige baby te Akersloot in 1878 het levenslicht aanschouwde en thans was afgekankerd tot een oudbakken bede laar, bad ook de gemeente Zijpe bezocht met zijn zoogenaamde negotie, slechts de vlag die de bedelaarslading dekte. De zaken gin gen bar slecht en er werd zoo goed als niks afgetikt in de zware, lokkend uitgestoken, band van Jaap. waardoor zijn humeur niet in qualiteit verbeterde en hij onder meer mej. Hoed—Koppes onthaalde op 'n paar kernachtige vloeken, van welk talent hij ook blijk aan de deur van mej. Bruin.Tut te Zij dewind. welk dorp ook voor Jaap Iloogland's tournee in annmei'king kwam. Ter zake be delarij-stoffeerde Jaap thans het zondaars bankje en erkende eerlijk als gevolg van do slechte negotie te hebben gevloekt. Hij werd ditmaal nog niet tot de Hoeve „Veenhuizen" toegelaten, doch veroordeeld tot eenige da gen gratis pension in huize „Dallcsrust" in de Bergerhout, wat hem blijkbaar wel zoo aangenaam was. SCHA GEN VERGADERING N.S.B. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op de advertentie der N.S.B. in dit nummer, waaruit blijkt dat Vrijdag a.s. op de openbare vergadering dezer beweging de bat vrij zal zijn. V. D. J. O. De Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie (V.D.J.O.) belegt a.s. Zaterdag 17 en Zondag 18 April een voorjnai*sconfe- rontie op het slot Assumburg bij Heems kerk. Tevens zal Zondagmorgen de groote bloe mententoonstelling op „Marquette'a' bezocht worden. Zaterdagavond voert een spreker hel woord, met als onderwerp: „De geschiedenis der politieke partijen in Nederland" terwijl Zondagmiddag ZijncExc. Mr. P. J. Oud zal spreken over: ..De tank der Vrijzinnig De mocraten in dezen tijd". Ook uit Scliagen gaven verscheidene jon geren zich reeds voor deze conferentie op»,

Schager Courant | 1937 | | pagina 2